امتحان کن! کدام ارامش می اورد،افکار و اعمال پلید،یا خوب؟!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با جامعه شناسي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 9217 بار
سپاس‌های دریافتی: 21336 بار
تماس:

امتحان کن! کدام ارامش می اورد،افکار و اعمال پلید،یا خوب؟!

پست توسط sinaset » سه شنبه 6 شهریور 1397, 11:57 am

بنام خدا
باسلام

تصویر
جهان امروز،به مانند یک اقیانوس، بی پایان پلیدی می باشد! که دیگر کسی نمی تواند اندازه ان را بگیرید و یا بفهمد!
هرچقدر هم شخص به قول خودش زرنگ باشد! هر چقدر هم شخص باهوش باشد! برخره افرادی هستن،که بتوانند با پلیدی بیشتر او را سرکیسه کنند! و بلا زیادی سر او بیا اورند!

حال ان شخص اگر از لحاظ زور و بازو به اندازه یک ابر مرد باشد! یا از لحاظ هوش به اندازه یک دانشمند باشد! بازهم نمی تواند هرگز! از پس افراد زرنگ تر از خودش بر بی اید!.

و قانون قدیمی می گوید! دست بالایی دست زیاد است! و این کاملا ثابت شده می باشد!

اگر من نسبت به کسی یا شخصی فکر بدی کنم! پس دیگری هم هست که نسبت به من و دور اطرافیان فکر بدی کند! اگر شخصی نسبت به شخصی،کار بدی انجام دهد و پول او را به زور از او بگیرید یا به روش هوشمند(به قول خودشان زرنگ) از او دریافت کند،پس دیگری هم هست که به زرنگی بیشتر او پول را از دست او بگیرید! ...

شخصی که میخواهد به پارتی سر کار برود و حق دیگران رو بخورد! 5 سال بعد یا 20 سال بعد! یکی سهم خودش یا عزیزان همراهش را پایمال می کند!

با زرنگی بازی! یا پلیدی اندیشی نسبت به دیگران و جامعه،نمی توان زندگی کرد! نمی توان اسایش و ارامش به وجود اورد! اگر مال یا نعمت هم بدست بیاید! ارامش در ان نیست! چون همه اش حرص و ترس فراوان میشود،که نکنند! کسی بیاید انها را از او ببرد!!!!

انسان که فکر و اعمال صحیح دارد! معنایی ارامش را بخوبی احساس میکند! چون کاری نکرده! که حالا دق دقه! این را داشته باشد! که ترس و حرص به جانش بی افتد! و نگران باشد داشته هاش را از دست بدهد!
همه انها را با منطق ها الهی و صحیح بدست اورده و در راه صحیح و درست در حال زندگی کردن می باشد. و بیشتر عزیزانش را در کنارش دارد!

حال امتحان کنید،ببینید کدام بیشتر ارامش می اورد؟!!!...

باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

ارسال پست

بازگشت به “جامعه شناسي”