شیطان به اهل جهنم گفت: من از گناهان شما بیزارم و کافرم!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با جامعه شناسي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 9277 بار
سپاس‌های دریافتی: 21925 بار
تماس:

شیطان به اهل جهنم گفت: من از گناهان شما بیزارم و کافرم!

پست توسط sinaset » سه شنبه 7 اسفند 1397, 10:29 pm

بنام خدا
تصویر
وَبَرَزُوا لِلَّهِ جَمِيعًا فَقَالَ الضُّعَفَاءُ لِلَّذِينَ اسْتَكْبَرُوا إِنَّا كُنَّا لَكُمْ تَبَعًا فَهَلْ أَنْتُمْ مُغْنُونَ عَنَّا مِنْ عَذَابِ اللَّهِ مِنْ شَيْءٍ ۚ قَالُوا لَوْ هَدَانَا اللَّهُ لَهَدَيْنَاكُمْ ۖ سَوَاءٌ عَلَيْنَا أَجَزِعْنَا أَمْ صَبَرْنَا مَا لَنَا مِنْ مَحِيصٍ

و (روزی که) مردم از قبرها برانگیخته و به پیشگاه خدا حاضر شوند آن گاه ضعیفان به گردنکشان گویند: ما (در دنیا) تابع رأی شما بودیم آیا (امروز) شما هیچ از عذاب خدا ما را کفایت خواهید کرد؟ جواب دهند که اگر ما را از خدا سعادت هدایت بود ما هم شما را هدایت می‌کردیم، اکنون هر چه جزع و التماس کنیم یا صبر و تحمل، یکسان است و هیچ (از عذاب) گریزگاهی نداریم.(ابراهیم، ایه 21)

و حالا حضور پرشکوه!!! و مقصر همه گناهان بر روی زمین! عامل اصلی همه انحرافات! (به ظن خیلی ها!) حالا باید شدیدترین ادبیات رو نسبت! خدا و انحراف مردم داشته باشه! ولی اینطور نیست و نمیشه!:وَقَالَ الشَّيْطَانُ لَمَّا قُضِيَ الْأَمْرُ إِنَّ اللَّهَ وَعَدَكُمْ وَعْدَ الْحَقِّ وَوَعَدْتُكُمْ فَأَخْلَفْتُكُمْ ۖ وَمَا كَانَ لِيَ عَلَيْكُمْ مِنْ سُلْطَانٍ إِلَّا أَنْ دَعَوْتُكُمْ فَاسْتَجَبْتُمْ لِي ۖ فَلَا تَلُومُونِي وَلُومُوا أَنْفُسَكُمْ ۖ مَا أَنَا بِمُصْرِخِكُمْ وَمَا أَنْتُمْ بِمُصْرِخِيَّ ۖ إِنِّي كَفَرْتُ بِمَا أَشْرَكْتُمُونِ مِنْ قَبْلُ ۗ إِنَّ الظَّالِمِينَ لَهُمْ عَذَابٌ أَلِيمٌو شیطان، هنگامی که کار تمام می‌شود، می‌گوید: «خداوند به شما وعده حق داد؛ و من به شما وعده (باطل) دادم، و تخلّف کردم! من بر شما تسلّطی نداشتم، جز اینکه دعوتتان کردم و شما دعوت مرا پذیرفتید! بنابر این، مرا سرزنش نکنید؛ خود را سرزنش کنید! نه من فریادرس شما هستم، و نه شما فریادرس من! من نسبت به شرک شما درباره خود، که از قبل داشتید، (و اطاعت مرا همردیف اطاعت خدا قرار دادید) بیزار و کافرم!» مسلّماً ستمکاران عذاب دردناکی دارند!(ایه 22)

همه اهل جهنم! با انگشت اشاره شیطان را نشان دادن و گفتن! ایناهاش! همینه! خود خودشه! شیطان! بریم حقمون رو ازش بگیریم! تو ما را گول زدی! تو ما را بدبخت کردی! بیا به دادمون برس!

حالا جواب شیطون! خدا هر چیزی که بهتون گفته! عین حقیقته! بدون کوچیکترین کم و کاستی! .. ولی من به شما دروغ گفتم و سرگرمتون کردم! نذاشتم به خدا و حرفاش توجه کنید! 
ار این گذشته، من اصلا روی شما تسلطی نداشتم! بهت گفتم، دوستی داری از خدا دور بشی؟! کارت زودتر راه بی افته؟! بتونی تویه دنیا لذت ببری؟! همه جور کار انجام بدی!؟ توهم گفتی اره و خودت اومدی! نه شمشیر داشتم! نه اومدم به زور بردمت! نه هیچی! فقط بهت گفتم! توهم گوش دادی! حالا به من چه ارتباطی داره؟! خواستی انجام ندی!..
من الان نمی تونم به داد خودم برسم،چه برسه به تو !!! 

شیطون میگه! میخوایی حقیقت حقیقت رو بهت بگم؟! من از همون اولین گناهی که انجام دادی تا اخرینش! ازش متنفر بودم! ازش بیزارم بودم! کافر تمام عیار بودم! صورتم رو می کردم اون طرف وقتی گناه انجام میدادی!
من نسبت به هر کاری که باعث میشد،که تو از خدا دور بشی! متنفر بودم! ... به عبارتی! مگه عقلم رو از دست دادم! که از خدا دور بشم!در حالی که همه چیز در دست خداست ! (مثل تو که بی عقل نبودم!)
تو خیلی بی عقل و البته احمق بودی که انجام میدادی!!! 

یک نکته بزرگ دیگه هم داره، به غیر اینکه توهمات اهل جهنم بیشتر ریخته میشه! و بیشتر میفهمن چه کارهای زشتی روی زمین انجام دادن! و اینکه، دو گزینه بیشتر وجود نداره:

"یا شخص داره، از فرمان شیطان اطاعت میکنه، یعنی شرک! یا داره از فرمان خدا اطاعت میکنه یعنی خدا پرستی !"

راه سومی به هیچ وج وجود نداره! یا انسان داره به سمت خدا حرکت میکنه و اصلاح میشه و یا هم در مسیر شیطان .. و هر روز بدتر از دیروز!

خلاصه این شیطون،واقعا! عجیب و غریبه! که هم تویه این ایه و هم در ایات دیگر،ضمن گفتن انحرافات خودش! بشدت هر چه تمام تر،واقعیت و حقیقت رو بیان میکنه! و اصلا سر سوزنی نسبت به خدا و قدرتش کمترین دریغی نمیکنه! و دائم به بزرگی اون اشاره میکنه! و البته نسبت به گناه بشدت بی زاری میجوید
حالا تصور کنید،این سری از ادم های که اینقدر از مرحله هستی دور شدن! که گناه براشون عادی شده! چقدر به معنای واقعای بدبخت هستن! و توهم زیادی دارن.! حتا شیطون هم قبولشون نداره! بلکه یه چیز بالاتر ! بهشون میخنده! و حالش بد میشه وقتی می ببینه اینا گناه میکن!(و پیش خودش میگه، عجب عذابی برای اینا در راهه!)

باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

ارسال پست

بازگشت به “جامعه شناسي”