تعمیر اسپیکر آمپلی فایر شارژی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تعمیر لوازم برقی به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: SAMAN, sinaset, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member

تعمیر اسپیکر آمپلی فایر شارژی

پست توسط tphone » دو شنبه 4 اردیبهشت 1391, 4:33 am

درود
شرمنده اگر سوالم را در مکان مناسب نپرسیدم .
امروز یک بنده خدایی با 2تا کیسه پلاستیک حاوی 14 عدد آمپلی فایر های شارژی مموری خور که قادر به پخش فایل های Mp3 و رادیو میباشد مقابل من ضاهر شد و با کلی بگو مگو ندید جو گیر شدم کل اسپیکر ها را خریداری کردم 45000 و حالا هیچ کدامشان کار نمیکنه ........
اسپیکر روشن میشه و مموری را قبول میکنه و تایمر پخش موزیک شروع به کار میکنه یعنی آهنگ در حال پخش هست ولی هیچ صدایی جز خش حش ازش بیرون نمیاد .. یا تعدادی هیچ صدایی نمیدهند
ولی اینجور که در مدار پیداست فکر نمیکنم مشکل خاصی باشه جز خرابی مثلا یک خازن یا ای سی ولی بازم نیاز به تخصص شما اساتید محترم می باشد
ضمنا خروجی صدای کامپیوتر را به ورودی اسپیکرها که متصل میکنم با کیفیت خوبی قادر به پخش صدا میباشند (البته تعداد محدودی -3-4 عدد)
حالا از مدیریت محترم تقاضا دارم اگر امکان تعمیر به وسیله سایت موجود هست و میتوانید مرا یاری کنید تا اسپیکر ها را تعمیر کنم ممنون میشوم
فقط موارد کلی که باید تست و معاینه شوند را اگر ممکنه اعلام کنید مثال احتمال خرابی از کدام قطعه با توجه به مشکل میباشد یا بررسی اول از کجای مدار باید انجام دهم.
به هر حال عشق به این کار هم خودش کلی دردسر داره
ممنون از توجه شما دوستان
یا علی

Captain I
Captain I
سپاس‌های ارسالی: 2464 بار
سپاس‌های دریافتی: 1412 بار

Re: تعمیر اسپیکر آمپلی فایر شارژی

پست توسط mohammad1365 » شنبه 9 اردیبهشت 1391, 8:05 pm

tphone نوشته شده:درود
شرمنده اگر سوالم را در مکان مناسب نپرسیدم .
امروز یک بنده خدایی با 2تا کیسه پلاستیک حاوی 14 عدد آمپلی فایر های شارژی مموری خور که قادر به پخش فایل های Mp3 و رادیو میباشد مقابل من ضاهر شد و با کلی بگو مگو ندید جو گیر شدم کل اسپیکر ها را خریداری کردم 45000 و حالا هیچ کدامشان کار نمیکنه ........
اسپیکر روشن میشه و مموری را قبول میکنه و تایمر پخش موزیک شروع به کار میکنه یعنی آهنگ در حال پخش هست ولی هیچ صدایی جز خش حش ازش بیرون نمیاد .. یا تعدادی هیچ صدایی نمیدهند
ولی اینجور که در مدار پیداست فکر نمیکنم مشکل خاصی باشه جز خرابی مثلا یک خازن یا ای سی ولی بازم نیاز به تخصص شما اساتید محترم می باشد
ضمنا خروجی صدای کامپیوتر را به ورودی اسپیکرها که متصل میکنم با کیفیت خوبی قادر به پخش صدا میباشند (البته تعداد محدودی -3-4 عدد)
حالا از مدیریت محترم تقاضا دارم اگر امکان تعمیر به وسیله سایت موجود هست و میتوانید مرا یاری کنید تا اسپیکر ها را تعمیر کنم ممنون میشوم
فقط موارد کلی که باید تست و معاینه شوند را اگر ممکنه اعلام کنید مثال احتمال خرابی از کدام قطعه با توجه به مشکل میباشد یا بررسی اول از کجای مدار باید انجام دهم.
به هر حال عشق به این کار هم خودش کلی دردسر داره
ممنون از توجه شما دوستان
یا علی

سلام بر شما کاربر محترم
ورود شما را به این انجمن خیر مقدم عرض می کنم.
در مورد اسپیکر هم شما زحمت بکشید ازش عکس بگیرید . همچنین از مدارات داخلی . تا انشا... بتونیم کمک کنیم مشکل شما حل بشه .
موفق باشید.

ای خدای مهربان ....
تو چه گسترده و بی صدا می بخشی و ما چه حسابگرانه تسبیح می گوئیم

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3031 بار
سپاس‌های دریافتی: 5509 بار

پست توسط shafagh » یک شنبه 10 اردیبهشت 1391, 2:42 am

اصولا برای تعمیر هر نوع امپلی فایر یک راه حل بسیار ساده وجود دارد. قسمت اهنی یک پیچ گوشتی را در دست گرفته به پایه وسط ولوم صدا بزنید اگر صدای " هوم" شنیدید ( صدای وووررر ممتد- حواستان باشد باید ولوم صدا باز باشد و در ضمن اگر ولوم را کم کنید باید صدای هوم هم کمتر شود ) امپلی فایر مشکلی ندارد. البته من نمی دانم اطلاعات شما از الکترونیک چقدر است و قطعات الکترونیک را تا چه حد می شناسید اما عرض می کنم تمپلی فایر دو قسمت دارد که بعد از ولوم صدا شروع می شود ( چه در مدارات ترانزیستوری و چه ای سی ها)
1- پری امپلی فایر یا پیش تقویت که توان و مصرف ان کم است
2- قسمت قدرتی خروجی که بالاترین توان و مصرف جریان را در مدارات امپلی فایر دارد

در اکثر امپلی فایر ها معمولا قسمت 2 که در معرض جریان زیاد است صدمه می بیند اگر مدار ترانزیستوری باشد به احتمال 90% خود ترانزیستورهای power سوخته اند که معمولا با اهم گرفتن از پایه های ترا نزیستور معلوم می شود و گاهی هم از سیاه کردن مقاومت هایی که به این ترانزیستورها وصل است در مدارات ای سی گاهی از صدای هوم ممتدی که با کم کردن ولوم قطع نمی شود گاهی هم با دست گذاشتن روی ای سی که بطور زیاد داغ می کند. اگر دستگاههایی که شما خریده اید کارت مموری میخورد احتمالا قبل از قسمت امپلی فایر واحدهای مبدل دیجیتال به انالوگ و همچنین یک تقویت کننده اضافی هم دارند که احتمالا در یک ریز ای سی های مفصل چاپی قرار دارد و در واقع قسمت مهم دستگاه هایی هم که شما خریده اید همین قسمت است و نه یونیت امپلی فایر (چون شما می گویید وقتی دستگاه را به خروجی کامپیوتر وصل می کنید صدا را خوب پخش می کند پس امپلی فایر مشکلی ندارد). قسمتی که مربوط به خواندن کارت مموری و مبدل های مربوطه است بهیچ وجه قابل تعمیر نیستند (مگر اینکه ای سی قابل تعویض داشته باشند که معمولا ندارند و اگر هم داشته باشند ای سی های پر از پایه on board هستند و جز با هویه و قلع کش های مخصوص و توسط افراد ماهر و وارد به این نوع تعمیرات امکان تعویض انها مشکل است ) بهر حال قبل از هر اقدامی سوکت یا اسلات کارت مموری را با الکل یا نفت تمیز کنید ممکن است جرم گرفتگی سوکت ها نقص ایجاد کرده باشند. اگر قسمت دیجیتال دستگاه ها سوخته باشد چاره ای نیست جز انکه به فروشگاهای الکترونیک سر بزنید و ببینید ایا ان یونیت یا مشابه ان در بازار وجود دارد یا خیر ولی ممکن است موجود باشد اما اگر عین همان یونیت نبود کار کمی مشکل می شود چون باید در مورد یونیت مشابهی که می خرید چیزهایی متل مقدار ولتاژ و سیم های خروجی را از فروشنده جویا شده یا از روی کاتالوگ انها مطلع شوید اما اگر خواستید مشابه ان را بخرید فعلا یکی بخرید نه 14 تا اگر ان یونیت مشابه با یکی از امپلی فایر ها سازگار بود و دستگاه بکار افتاد انوقت می توانید بقیه انها را هم تعمیر کنید البته از Mp3 هایی مینیاتوری که گوشی دارند و معمولا هم ارزان هستند نیز می توانید استفاده کنید و بعد از نصب در امپلی فایر سیم های خروجی انها را از داخل به ورودی امپلی فایر وصل کنید - موفق باشید تصویر

اما گفتم Mp3 ، مطلبی هم در باره خودم اضافه کنم. من با وجودیکه تخصصی از الکترونیک دارم سال های سال است از روی میل و اراده موسیقی گوش نکرده ام تصویر

New Member

پست توسط mehdi.gh » شنبه 20 خرداد 1391, 8:52 pm

[FONT=Courier New][HIGHLIGHT=#000000]       سلام
یه اسپیکر دارم صدای هوم میده که با ولومم تغییر نمیکنه ترانزیستورشو چک کردم سالمه 2تا آی سی 2025 داره که یکیش زیاد داغ میشه عوضش کردم اما درست نشد اگه میتونید کمک کنید/؟ با تشکر

Captain I
Captain I
سپاس‌های ارسالی: 2464 بار
سپاس‌های دریافتی: 1412 بار

پست توسط mohammad1365 » یک شنبه 21 خرداد 1391, 1:07 pm

mehdi.gh نوشته شده:[FONT=Courier New]  سلام
یه اسپیکر دارم صدای هوم میده که با ولومم تغییر نمیکنه ترانزیستورشو چک کردم سالمه 2تا آی سی 2025 داره که یکیش زیاد داغ میشه عوضش کردم اما درست نشد اگه میتونید کمک کنید/؟ با تشکر

سلام
دوست عزیزم با این اطلاعات اندک تازه اونم از طریق وب به نظرت میشه تعمیرات رو انجام داد؟؟؟؟؟؟
حداقل اگر میخواهید راهنمایی شوید مارک و مدل اسپیکر و از همه مهمتر یک عکس واضح از برد آمپلی بگیر و این جا قرار بده.
موفق باشید

ای خدای مهربان ....
تو چه گسترده و بی صدا می بخشی و ما چه حسابگرانه تسبیح می گوئیم

New Member

پست توسط Dastaaaaa » یک شنبه 29 اردیبهشت 1398, 8:17 pm

سلام ی اسپیکر usp خور شارژی با برند Golon دارم که وقتی اون را خریدم روشنش که میکنم بعد از چند دقیقه اجرا و در حین پخش موزیک به چند دقیقه قبل برمیگرده یا موزیک بعدی را اتوماتیک عوض و اجرا میکنه لطفا راهنمایی کنید

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 72438 بار
سپاس‌های دریافتی: 31513 بار
تماس:

پست توسط Mahdi1944 » پنج شنبه 2 خرداد 1398, 2:37 pm

Dastaaaaa,
کلید خاصی برای تغییر آهنگ روی اسپیکر نیست؟ از چه منبعی اهنگ رو اجرا میکنه؟ مموری کارت یا بلوتوس؟ اگر بلوتوس هست ممکنه برنامه‌ای که آهنگ‌ها رو اجرا میکنه روی حالت Shuffle باشه. اگر هم از روی مموری اجرا میکنید ممکنه مموری کارت خطا داشته باشه، اهنگ‌ها رو روی کامپیوتر کپی کرده و مجددا بعد از فرمت کامل مموری کارت، آهنگ‌های سالم رو کپی کنید روی مموری و مجددا تست کنید. احتمالا یکی از این دو حالت هست. تست کنید و نتیجه رو اعلام بفرمایید
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

ارسال پست

بازگشت به “تعمیر لوازم برقی”