در اين قسمت ميتوانيد درباره گوشي‌هاي جي‌ال‌ايکس به بحث و تبادل نظر نماييد
Major I

Major I

no avatar
199

تشکر کرده: 35 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 10 آذر 1392 17:40

آرشيو سپاس: 74 مرتبه در 45 پست

سوالی در مورد کاستوم ریکاوری های twrp -cwm

توسط vahidkhan0831 » جمعه 23 خرداد 1393 11:03

با سلام.
من میخوام کاستوم ریکاوری نصب کنم.
اما متوجه شدم 2 جور کاستوم ریکاوری هست.
TWRP
CWM
1)اولا که فرقشون چیه توی کاربرد؟ و کدومش بهتره؟ ظاهرا فقط میشه یکی رو نصب داشت.هدف من روت کردن گوشی G3.کدام رو پیشنهاد میدید؟ (نیازی به swap حافظه ندارم چون خودش گوشی اکبند سواپ شده بود حافظه اش خریدمش.ونیازی هم به ابزارهای گوگل ندارم.فقط روت مد نطرم هستش)با ذکر دلیل بگید کدوم بهتره که اصولی یاد بگیرم مطلب رو
2) موقعی که به تاپیک نصب کاستوم ریکاوری میرم از طریق فلش طول میگه که به آخرین نسخه فریمور نیاز داریم(آیا منظور فریمور اصلی کارخانه ای هستش که دستکاری نشده؟)
در برنامه مربوطه تیک هارو برداشته فقط تیک ریکاوری رو بزاریم.
تا اینجاش درست.
دابل کلیک هم بکنیم روی ریکاوری
ازینجا به بعدش مشکل دارم متوجه نمیشم.
سپس بر روی کلمه RECOVERY دابل کلیک نمایید تا پنجره ای مطابق شکل زیر باز شود و از طریق آن یکی از کاستوم ریکاوری های CWM یا TWRP را انتخاب نمایید
فکر کنم دوست عزیزمون فراموش کردن بگن که باید خودمون فایل های کاستوم ریکاوری رو حالا یا TWRP یا CWM رو درون یه پوشه ای جایی کپی کنیم که برای برنامه قابل دسترسی بشه(چون من فریمور اصلی رو دانلود کردم و چون اصلیست توش نیست کاستوم ریکاوری ها-یعنی باید خودمون فایل های twrp یا cwm رو کپی کنیم توی پوشه فریمور اصلی شرکتی که برنامه بهش دست رسی پیدا کنه؟؟؟؟). یا من متوجه نمیشم. ممنون میشم از دوستان توضیح بدن.
3) اگه یه وقت نیاز باشه ببریم گارانتی گوشی رو چطور میشه این ریکاوری کاستوم رو از گوشی حذف کرد؟ یعنی طوریکه گوشی مثل روز اول بشه.
4)راهی هست فرضا یه گوشی دست دوم بهمون بدن بفهمیم چه نوع ریکاوری روش هست؟
اصلیشه؟ یا اینکه کدوم کاستوم ریکاوری twrp یا cwm نصب شده.
با تشکر از دوستان و اساتید
حال همه ما خوب است.....
اما تو باور نکن.......

Major I

Major I

no avatar
199

تاريخ عضويت

Re: سوالی در مورد کاستوم ریکاوری های twrp -cwm

توسط vahidkhan0831 » شنبه 24 خرداد 1393 00:52

کسی نبود کمک کنه  :)  :)
حال همه ما خوب است.....
اما تو باور نکن.......

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 25 خرداد 1393 20:17

vahidkhan0831,  
1- اين دو از لحاظ عملکردي تفاوتي با هم ندارند، اما TWRP چون تاچ هست، کاري به کليد‌ها نداره و کار کردن با اون ساده‌تر هست. همچنين امکانات بيشتري هم براي اصلاح و بکاپ و ... داره. اما براي روت هيچ تفاوتي نميکنه با کداميک اينکار رو انجام بديد
2- فقط به فايلهاي فريموير نياز هست و چون فلش زده نميشه، چندان تفاوتي هم نميکنه که چه فريمويري باشه، فقط Scatter و فايلهايي که در اون قيد شده رو داشته باشه کافيه، فقط زمان فلش با فريموير غير مرتبط، دقت کنيد تيک تمام قسمت‌ها رو برداشته و فقط ريکاوري رو فلش بزنيد تا مشکلي ايجاد نشه. شما همي ميتونيد فايل رو در مسير فريموير کپي کنيد و هم ميتونيد روي ريکاوري کليک و مسير فايل کاستوم ريکاوري مورد نظر رو بديد
3- با نصب فريموير اصلي تمام اينها حذف و گوشي به حالت اوليه باز خواهد گشت، فقط SWAP اگر شده باشه نياز هست يکبار خود فريموير اصلي رو بدون ريکاوري فلش کنيد و بعد از فرمت و فکتوري ريست با کاستوم ريکاوري، مجددا ريکاوري فريموير اصلي رو فلش بزنيد تا گوشي کاملا به حالت اوليه برگرده
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
vahidkhan0831, SMH

Major I

Major I

no avatar
199

تاريخ عضويت

توسط vahidkhan0831 » يکشنبه 25 خرداد 1393 22:07

کارخانه ای swap  شده باشه هم موارد گزینه 3 لازم هستش؟
فریمور اصلی رو بدون ریکاوری فلش کنید یعنی ریکاوری های twrp رو فلش نکنیم؟ یا ریکاوری اصلی رو؟
ممنونم
حال همه ما خوب است.....
اما تو باور نکن.......

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 25 خرداد 1393 22:15

vahidkhan0831,  
کارخانه‌اي که نميتونه SWAP‌ شده باشه، چيزي که کارخانه انجام ميده ميشه اصلي و چيزي که تغييري در اون ايجاد بشه SWAP ميشه
و در مورد ريکاوري، يعني ريکاوري اصلي رو فلش نزنيد تا بتونيد با کاستوم ريکاوري، اينترنال رو فرمت و گوشي رو فکتوري ريست کنيد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

vahidkhan0831, SMH

Major I

Major I

no avatar
199

تاريخ عضويت

توسط vahidkhan0831 » دوشنبه 26 خرداد 1393 01:42

Mahdi1944 نوشته است:vahidkhan0831,  
کارخانه‌اي که نميتونه SWAP‌ شده باشه، چيزي که کارخانه انجام ميده ميشه اصلي و چيزي که تغييري در اون ايجاد بشه SWAP ميشه
و در مورد ريکاوري، يعني ريکاوري اصلي رو فلش نزنيد تا بتونيد با کاستوم ريکاوري، اينترنال رو فرمت و گوشي رو فکتوري ريست کنيد

اما سری جدید جی3 که من تازگیا خریدم swap شده هستش.
نصب برنامه هاش 1.5 گیگ
و حافظه داخلیش 1 گیگ
از سایت شرکت خریدم اینطوری بود. نظر شما چیه در مورد این موضوع؟ واسه خودمم عجیب هستش !!!
حال همه ما خوب است.....
اما تو باور نکن.......

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » دوشنبه 26 خرداد 1393 02:57

vahidkhan0831,  
خوب در اين صورت باز هم حجمي که ما در نظر گرفتيم براي ديتا 2 يا 2.5GB هست و متفاوت با اين ميزاني هست که شرکت در نظر گرفته و باز هم توضيحاتي که دادم در مورد اون صدق ميکنه  :D

SMH, vahidkhan0831

Major I

Major I

no avatar
199

تاريخ عضويت

توسط vahidkhan0831 » دوشنبه 26 خرداد 1393 15:17

خوب در اين صورت باز هم حجمي که ما در نظر گرفتيم براي ديتا 2 يا 2.5GB هست و متفاوت با اين ميزاني هست که شرکت در نظر گرفته و باز هم توضيحاتي که دادم در مورد اون صدق ميکنه  :D

3- با نصب فريموير اصلي تمام اينها حذف و گوشي به حالت اوليه باز خواهد گشت، فقط SWAP اگر شده باشه نياز هست يکبار خود فريموير اصلي رو بدون ريکاوري فلش کنيد و بعد از فرمت و فکتوري ريست با کاستوم ريکاوري، مجددا ريکاوري فريموير اصلي رو فلش بزنيد تا گوشي کاملا به حالت اوليه برگرده

خب پس با این توضیحاتی که دادم  الان گوشی من swap شده یا نه؟ یعنی کار کارخانه که 1.5 و 1 کرده swap محسوب نمیشه؟
و اگر swap نیست پس مورد شماره 3 که کپی کردم(فقط SWAP اگر شده باشه نياز هست يکبار خود فريموير اصلي رو بدون ريکاوري فلش کنيد و بعد از فرمت و فکتوري ريست با کاستوم ريکاوري، مجددا ريکاوري فريموير اصلي رو فلش بزنيد تا گوشي کاملا به حالت اوليه برگرده)
دیگه نیازی نیست؟
راستی سایتتون ف_*ل_ن*__ر شده؟ با فیلر شکن فقط میتونم باز کنم سایتتون رو!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
حال همه ما خوب است.....
اما تو باور نکن.......

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » سه شنبه 27 خرداد 1393 22:59

vahidkhan0831,  
اگر ميخواهيد به حالت کارخانه برگرده و پکيح SWAP رو نصب کرديد مراحلي که گفتم رو انجام بديد، اما اگر SWAP نکرديد، هر ميزاني که خود شرکت تعيين کرده درست هست
در مورد سايت هم خير، ف_ * ل*_ ت ر نشده، مشکل به DNS سرورهاي ملي مربوط هست که بسياري از سايتها رو درگير کرده و هنوز مشکلش رفع نشده، براي رفع اين مشکل شايد ست کردن DNS هاي گوگل و يا کومودو و امثال اون مفيد باشه، دوستان برنامه‌اي براي ست کردن راحت تر اين DNS ها ارائه کردند در انجمن که اگر مايل بوديد ميتونيد از اونها استفاده بفرماييد

SMH

Major I

Major I

no avatar
199

تاريخ عضويت

توسط vahidkhan0831 » سه شنبه 27 خرداد 1393 23:46

اگر ميخواهيد به حالت کارخانه برگرده و پکيح SWAP رو نصب کرديد مراحلي که گفتم رو انجام بديد، اما اگر SWAP نکرديد، هر ميزاني که خود شرکت تعيين کرده درست هست
در مورد سايت هم خير، ف_ * ل*_ ت ر نشده، مشکل به DNS سرورهاي ملي مربوط هست که بسياري از سايتها رو درگير کرده و هنوز مشکلش رفع نشده، براي رفع اين مشکل شايد ست کردن DNS هاي گوگل و يا کومودو و امثال اون مفيد باشه، دوستان برنامه‌اي براي ست کردن راحت تر اين DNS ها ارائه کردند در انجمن که اگر مايل بوديد ميتونيد از اونها استفاده بفرماييد

با فری گیت راحت تره
حال همه ما خوب است.....
اما تو باور نکن.......

Major I

Major I

no avatar
199

تاريخ عضويت

توسط vahidkhan0831 » سه شنبه 27 خرداد 1393 23:56

برای رفتن به حالت دانلودینگ باید هر سه دکمه رو که گرفتیم. کابل زدیم به پی سی بعد رها کنیم دکمه هارو؟ یا تا اخر بگیریم تا نصب شه فریمور؟
هر کار کردم نشد. هیچ فرمی نرفت دانلودینگ.
یه روش دیگه تست کردم.
فلش تولز باز کردم ریکاوری رو دادم دانلود رو زدم
بعد گوشی رو وصل کردم بدون گرفتن دکمه
اتوماتیک فلش زد و الان twrp رو نصب کردم و گوشی رو روت هم کردم. و بسیار ممنون.
با twrp چطور میشه گوشی رو فکتوری ریسیت کرد؟
حال همه ما خوب است.....
اما تو باور نکن.......

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 28 خرداد 1393 01:42

vahidkhan0831,  
شما ميبايست باتري رو در مياورديد، به هر حال با اون روشي که نوشتيد هم ميشه و مشکلي نداره
در مورد فکتوري ريست هم بايد از منوي wipe اقدام کنيد

SMH

بعدي