در اين بخش مي‌توانيد در مورد برق و الکترونیک عمومی به بحث بپردازيد
Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

اطلاعات در مورد برق اضطراری و UPS

توسط Solver » شنبه 22 فروردین 1388 01:26

قصد ورود به حوزه UPS ها را دارم، البته تحقیقات زیادی کردم اما ظاهرا در سنترال با وجود پویایی انجمن رایانه و همینطور حضور متخصصین رشته الکترونیک انا باز اثری از این واژه نبود!

اگر دوستان مدل هایی مناسب را میشناسند با ذکر مشخصات و قیمت لطفاً بیان کنند. البته اطلاعات در مورد همه مدل ها برای من مناسب هست اما ترجیحاً با قابلیت پشتیبانی از 3 رایانه به بالا باشد.

ضمناً اگر دوستان قیمت انواع مولد (Gen) هم دارند لطفاً با ذکر مشخصات بگزارند.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Never is never an option +

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
sokuteasemuni

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
3101

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 22 بهمن 1385 16:25

آرشيو سپاس: 23546 مرتبه در 2452 پست

Re: اطلاعات در مورد برق اضطراری و UPS

توسط SAMAN » دوشنبه 4 خرداد 1388 18:21

درود بر  Negar.int

من اطلاعات کاملی در موردUPS  های فاراتل در اختیارتون خواهم گذاشت. قیمت و مدل حتی در آینده ایی نچندان دور نقشه مدارات UPS و اینورتور
پیام حکم قتل خود شنفتن مرا خوشتر بود, از یک تملق به نزد مردمان سفله گفتن!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SAMAN تشکر کرده اند:
Solver, Mahdi1944, sokuteasemuni, MASTER, SadafG

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » دوشنبه 4 خرداد 1388 19:51

SAMAN,  

بسیار سپاس گذارم از شما دوست عزیز. البته بنده چند مشتری از دست دادم، چون عادتاً کاری را که بلد نیستم انجام نمیدهم. البته من چند نقشه UPS دارم اما با ظرفیت پایین. بنده نیز جهت شرد مجموعه به ارائه نقشه ها و ... اقدام خواهم کرد.

مشکل عمده این است که در جامعه تفاوت UPS و برق اضطراری به خوبی روشن نشده و خیلی ها از UPS انتظارات بالا دارند مثلاً میپرسند چند ساعت! در حالی که اساس این سیستم تنها بر دقیقه میباشد.

اگر از UPS های اینتراکتیو، همینطور آنلاین فاراتل اطلاعات (البته در سطح سواد بنده  :o ) ارائه کنید، بنده را مورد لطف قرار داده اید. همینطور از نحوه محاسبه توان مورد نیاز نیز پرسش هایی برایم وجود دارد.

مثلاً آیا میتوان روشنایی محل نیز از UPS بهره ببرد، البته همان چند دقیقه منظورم است تا وارد شدن ژنراتور برق در مدار. خلاصه خودتون ترکیب های ممکنه را برای به دست آوردن با صرفه ترین و کم خطا ترین سیستم بیان کنید.  :razz:

Never is never an option +

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Mahdi1944, SAMAN, sokuteasemuni

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
3101

تاريخ عضويت

توسط SAMAN » سه شنبه 5 خرداد 1388 21:07

درود بر Negar.int و دیگر دوستان
در واقع مخخف یو پی اس  unseasing power supply یا همان UPS است.(منابع تغذیه بدون وقفه) فرقی هم بین UPS و مدار برق اضطراری وجود نداره. شما که بهتر میدونید فقط در نحوه ارسال برق تفاوت هست یکی میبینی با ژنراتور و یکی هم با مدارات الکترونیک.

آقا میلاد( اگر اشتباه نکنم) هر کسی که از شما ساعت کار بیشتر UPS رو خواست بهش بگید که بره 4 تا باتری ماشین بخره و با هم موازی کنه اون وقت بسته به باری که داره میتونیه به صورت ساعت هم بارش رو فعال نگه داره.

شرمنده الان صدام زدن و عجله دارم همه روابط و ... براتون مینویسم ..........!

sokuteasemuni, Mahdi1944, MASTER, SadafG, Solver

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
3101

تاريخ عضويت

توسط SAMAN » چهارشنبه 6 خرداد 1388 00:39

سلام مجدد
UPS ها 2 مدل هستند.
1- یو پی اس های آن لاین on line
2- یو پس اس های آماده به کار
هر کدام از این ups ها ویژگی های خاص خودشنو دارن! یه مزایایی دارن و یه معایبی مثلا ups  های آن لاین این مزیت رو دارن که با قطع برق سیستم با برای یک لحظه کوتاه هم از کار نمی افته! ولی عیبشو خراب شدن سریعتر باتری نسبت به نوع آماده به کار است چون همیشه برق در مدار شارژرشون وجود داره.

اما نحوه محاسبه زمان کار کردن ups ها:

همنطور که عرض کردم تنها عامل ساعت کار بیشتر ups باتری اون هست. می دانید که باتری ها 2 مشخصه دارند( باتری های قابل شارژ) 1- ولت 2- آمپر ساعت! دقت کنید آمپر با آمپر ساعت فرق میکند!!!
هر چه آمپر ساعت بیشتر باشد جوابگویی به بار بیشتر است!

مثال: باتری های موجود در بازار 12 ولت- 7 آمپر ساعت هستند. پس اگر ups ایی داشته باشیم که این باتری را داشته باشد توانی معادل84 وات ساعت به بار میدهد :
یعنی باری که 84 وات مصرف کند ups بدون شک 1 ساعت آن را روشن نگه خواهد داشت. اگر توان مصرفی بار 168 وات باشد یعنی 2 برابر, آن وقت ups با این باتری نیم ساعت بار را فعال نگه میدارد. و به همین ترتیب.

حال برای بالا بردن زمان فعال سازی بار ها با موازی کردن باتری ها آمپر ساعت باتری ها با هم جمع میشود یعنی با موازی کردن 2 باتری 12 ولت 7 آمپر ساعت یک باتری 12 ولت 14 آمپر ساعت داریم که توانی معادل 168 وات دارد.

برای همین است که در بانک ها یا ادارات انبوهی از باتری های 12 ولت ماشین رو با هم موازی میکند و یک انبار باتری درست میکنن.

Wh=V*Ah
ضمنا یو پس اس ها توانایی اتصال بار های سلفی را به خود ندارند. یعنی اگر وصل بشون نشه بهتره!دلیل اون هم ایجاد اختلاف فاز در نمودار جریان و ولتاژ خروجی هست. که این توان اکتیو رو پایین میاره.

برای خونه داشتن موتور برق باصرفه ترین است البته به سرطی که برای وسائل حساس محافظ های ولتاژ مناسب تهیه کنید. (معمولا قیمت بالایی هم دارند.

Mahdi1944, MASTER, SadafG, ganjineh, Solver, fereshteh blue