در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Major II

Major II

نماد کاربر
127

تشکر کرده: 93 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 30 خرداد 1390 07:37

آرشيو سپاس: 116 مرتبه در 31 پست

تیدیل usb 2 به usb 3

توسط mbxbox » سه شنبه 14 تیر 1390 21:58

می خواستم usb 2 رو به usb 3 تبدیل کنم کسی می دونه از کجا باید شروع کنم؟
Mobile:
1.SONY ERICSON K750 PASS
2.SONY ERICSON W800 PASS
3.SONY ERICSON W950 PASS
3.SAMSUNG CORBY PASS
3.SONY ERICSON XPERIA LIVE PASS
4.GLX G1 PASS
5.HTC HD2 PASS
6.SONY ACRO S PASS
7.SAMSUNG GRAND PASS
9.HTC DESIRE BRICK
8.SAMSUNG NOTE 3 PROCESSING
#######################################
Consol:
1.ATARI PASS
2.MICRO PASS
3.SEGA PASS
4.PS2 PASS
5.PSP PASS
6.XBOX 360 PASS
7.PS4 PROCESSING

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mbxbox تشکر کرده اند:
Hiddenway, Present

Major II

Major II

no avatar
174

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 24 اسفند 1389 18:51

آرشيو سپاس: 764 مرتبه در 153 پست

Re: تیدیل usb 2 به usb 3

توسط Thundertomcat » سه شنبه 14 تیر 1390 22:30

mbxbox نوشته است:می خواستم usb 2 رو به usb 3 تبدیل کنم کسی می دونه از کجا باید شروع کنم؟

دوست عزیز به نظر من این کار شدنی نیست . درست مثل این می مونه که ما بخوایم یک هارد sata1 رو به هارد sata2 تبدیل کنیم . چون هارد ساتا 2 یک نرخ انتقالی رو داره که ساتا 1 نداره . اگه اشتباه نکنم نرخ انتقال اطلاعات در sata 1 بالغ بر 150 مگابیت بر ثانیه بود ولی در نوع ساتا 2 بالغ بر 300 مگابیت هست . من این مطلب رو 6 سال پیش خوندم . یا مثلا نرخ انتقال اطلاعات در هاردهای scsi ./ حالا حکایت usb2  و usb3 همینه . هر کدوم یک نرخ انتقال خاصی رو دارند . ولی اگه مادربردی از usb 3 پشتیبانی می کنه ، مطمئن باشید که از usb2 هم پشتیبانی می کنه . البته این نکته رو بگم که شاید در همه مادربردها این طوری نباشه و یک سری محدودیت هم باشه . مثلا مادربرد من asus p5p41t/usb3 هست . این مادربرد فقط از ram های فقط ddr3 پشتیبانی می کنه . ولی برای پشتیبانی از usb2/3 هیچ مشکلی نداره .
با تشکر .
زندگی چه زیباست   

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Thundertomcat تشکر کرده اند:
Mohammad 1985, X.Nima, Present, mbxbox, ASHKAN95, Hiddenway, nima-rad

Captain

Captain

نماد کاربر
1154

تشکر کرده: 76 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 27 اسفند 1388 13:51

تهران

آرشيو سپاس: 7252 مرتبه در 1004 پست

توسط ASHKAN95 » سه شنبه 14 تیر 1390 22:50

دوست عزیز به نظر من این کار شدنی نیست . درست مثل این می مونه که ما بخوایم یک هارد sata1 رو به هارد sata2 تبدیل کنیم . چون هارد ساتا 2 یک نرخ انتقالی رو داره که ساتا 1 نداره . اگه اشتباه نکنم نرخ انتقال اطلاعات در sata 1 بالغ بر 150 مگابیت بر ثانیه بود ولی در نوع ساتا 2 بالغ بر 300 مگابیت هست . من این مطلب رو 6 سال پیش خوندم . یا مثلا نرخ انتقال اطلاعات در هاردهای scsi ./ حالا حکایت usb2  و usb3 همینه . هر کدوم یک نرخ انتقال خاصی رو دارند . ولی اگه مادربردی از usb 3 پشتیبانی می کنه ، مطمئن باشید که از usb2 هم پشتیبانی می کنه . البته این نکته رو بگم که شاید در همه مادربردها این طوری نباشه و یک سری محدودیت هم باشه . مثلا مادربرد من asus p5p41t/usb3 هست . این مادربرد فقط از ram های فقط ddr3 پشتیبانی می کنه . ولی برای پشتیبانی از usb2/3 هیچ مشکلی نداره .
با تشکر

البته Thundertomcat عزیز بحث رم کاملا متفاوته.DDR در  واقعا نشانگر فرکانس رمه و باتوجه به این که فرکانس رم های DDR2 چیزی بین 600 تا 800 MHz و DDR3 حدود 1333 MHz است کلا بحث اینکه یک مادر بردی که DDR3 رو ساپورت میکنه،رم های DDR2 رو هم ساپورت کنه منتفی است :(  :)

ـــــــــــــــــــــــــــــــــ

و اما راجع به چیزی که پرسیدید

این کار غیر ممکنه.مثل اینه که بگید چجوری میشه 6600 رو به N97 تبدیل کنم؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ASHKAN95 تشکر کرده اند:
Thundertomcat, X.Nima, Present, mbxbox

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1166

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 3 مرداد 1385 11:49

آرشيو سپاس: 3168 مرتبه در 620 پست

توسط SHAHRAM » چهارشنبه 15 تیر 1390 00:26

mbxbox,  تبدیل خود پورت های مادربرد lمکان پذیر نیست.چون چیپ مخصوصی باید برای usb3 روی مادربرد وجود داشته باشه که در مادربرد قدیمی نیست.راه کار استفاده از کارت های pci express هست.نمونه:

اشکان عزیز
کلا بحث اینکه یک مادر بردی که DDR3 رو ساپورت میکنه،رم های DDR2 رو هم ساپورت کنه منتفی است

این صحبت شما داره تناقض هست،مادربرد هایی با قابلیت ساپورت همزمان ddr2 و ddr3 تولید شدند مثل مادربرد 790GX msi...اما به طور کلی مرسوم نیست و در حال جاضر با توجه به ویژگی های فراوان ddr3 ،   رم های ddr2 در حال انقراض هستند.

با تشکر از همه شما عزیزان
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SHAHRAM تشکر کرده اند:
Mahdi1944, MASTER, mbxbox, Thundertomcat, ASHKAN95, X.Nima, Present

Captain

Captain

نماد کاربر
1154

تشکر کرده: 76 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 27 اسفند 1388 13:51

تهران

آرشيو سپاس: 7252 مرتبه در 1004 پست

توسط ASHKAN95 » چهارشنبه 15 تیر 1390 01:12

SHAHRAM نوشته است:mbxbox,  تبدیل خود پورت های مادربرد lمکان پذیر نیست.چون چیپ مخصوصی باید برای usb3 روی مادربرد وجود داشته باشه که در مادربرد قدیمی نیست.راه کار استفاده از کارت های pci express هست.نمونه:

اشکان عزیز
کلا بحث اینکه یک مادر بردی که DDR3 رو ساپورت میکنه،رم های DDR2 رو هم ساپورت کنه منتفی است

این صحبت شما داره تناقض هست،مادربرد هایی با قابلیت ساپورت همزمان ddr2 و ddr3 تولید شدند مثل مادربرد 790GX msi...اما به طور کلی مرسوم نیست و در حال جاضر با توجه به ویژگی های فراوان ddr3 ،   رم های ddr2 در حال انقراض هستند.

با تشکر از همه شما عزیزان

با تشکر از شما

این رو بذارید به حساب بی اطلاعی از مادربورد های جدید یا کلا وجود این مادربرد ها

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ASHKAN95 تشکر کرده اند:
mbxbox, SHAHRAM, Thundertomcat, boreal-soldier, X.Nima, Present

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان