تیدیل usb 2 به usb 3

در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد

مدیران انجمن: Mahdi Mahdavi, شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 111 بار
سپاس‌های دریافتی: 292 بار

تیدیل usb 2 به usb 3

پست توسط mbxbox » سه شنبه 14 تیر 1390, 10:58 pm

می خواستم usb 2 رو به usb 3 تبدیل کنم کسی می دونه از کجا باید شروع کنم؟
 :
1.SONY ERICSON K750 PASS
2.SONY ERICSON W800 PASS
3.SONY ERICSON W950 PASS
3.SAMSUNG CORBY PASS
3.SONY ERICSON XPERIA LIVE PASS
4.GLX G1 PASS
5.HTC HD2 PASS
6.SONY ACRO S PASS
7.SAMSUNG GRAND PASS
9.HTC DESIRE BRICK
8.SAMSUNG NOTE 3 PROCESSING
#######################################
Consol:
1.ATARI PASS
2.MICRO PASS
3.SEGA PASS
4.PS2 PASS
5.PSP PASS
6.XBOX 360 PASS
7.PS4 PROCESSING 

Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 1656 بار
سپاس‌های دریافتی: 576 بار

Re: تیدیل usb 2 به usb 3

پست توسط Thundertomcat » سه شنبه 14 تیر 1390, 11:30 pm

mbxbox نوشته شده:می خواستم usb 2 رو به usb 3 تبدیل کنم کسی می دونه از کجا باید شروع کنم؟

دوست عزیز به نظر من این کار شدنی نیست . درست مثل این می مونه که ما بخوایم یک هارد sata1 رو به هارد sata2 تبدیل کنیم . چون هارد ساتا 2 یک نرخ انتقالی رو داره که ساتا 1 نداره . اگه اشتباه نکنم نرخ انتقال اطلاعات در sata 1 بالغ بر 150 مگابیت بر ثانیه بود ولی در نوع ساتا 2 بالغ بر 300 مگابیت هست . من این مطلب رو 6 سال پیش خوندم . یا مثلا نرخ انتقال اطلاعات در هاردهای scsi ./ حالا حکایت usb2 و usb3 همینه . هر کدوم یک نرخ انتقال خاصی رو دارند . ولی اگه مادربردی از usb 3 پشتیبانی می کنه ، مطمئن باشید که از usb2 هم پشتیبانی می کنه . البته این نکته رو بگم که شاید در همه مادربردها این طوری نباشه و یک سری محدودیت هم باشه . مثلا مادربرد من asus p5p41t/usb3 هست . این مادربرد فقط از ram های فقط ddr3 پشتیبانی می کنه . ولی برای پشتیبانی از usb2/3 هیچ مشکلی نداره .
با تشکر .
زندگی چه زیباست تصویر

Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 15611 بار
سپاس‌های دریافتی: 6443 بار
تماس:

پست توسط ASHKAN95 » سه شنبه 14 تیر 1390, 11:50 pm

دوست عزیز به نظر من این کار شدنی نیست . درست مثل این می مونه که ما بخوایم یک هارد sata1 رو به هارد sata2 تبدیل کنیم . چون هارد ساتا 2 یک نرخ انتقالی رو داره که ساتا 1 نداره . اگه اشتباه نکنم نرخ انتقال اطلاعات در sata 1 بالغ بر 150 مگابیت بر ثانیه بود ولی در نوع ساتا 2 بالغ بر 300 مگابیت هست . من این مطلب رو 6 سال پیش خوندم . یا مثلا نرخ انتقال اطلاعات در هاردهای scsi ./ حالا حکایت usb2 و usb3 همینه . هر کدوم یک نرخ انتقال خاصی رو دارند . ولی اگه مادربردی از usb 3 پشتیبانی می کنه ، مطمئن باشید که از usb2 هم پشتیبانی می کنه . البته این نکته رو بگم که شاید در همه مادربردها این طوری نباشه و یک سری محدودیت هم باشه . مثلا مادربرد من asus p5p41t/usb3 هست . این مادربرد فقط از ram های فقط ddr3 پشتیبانی می کنه . ولی برای پشتیبانی از usb2/3 هیچ مشکلی نداره .
با تشکر

البته Thundertomcat عزیز بحث رم کاملا متفاوته.DDR در واقعا نشانگر فرکانس رمه و باتوجه به این که فرکانس رم های DDR2 چیزی بین 600 تا 800 MHz و DDR3 حدود 1333 MHz است کلا بحث اینکه یک مادر بردی که DDR3 رو ساپورت میکنه،رم های DDR2 رو هم ساپورت کنه منتفی است :( :)

ـــــــــــــــــــــــــــــــــ

و اما راجع به چیزی که پرسیدید

این کار غیر ممکنه.مثل اینه که بگید چجوری میشه 6600 رو به N97 تبدیل کنم؟

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 946 بار
سپاس‌های دریافتی: 2886 بار

پست توسط SHAHRAM » چهار شنبه 15 تیر 1390, 1:26 am

, تبدیل خود پورت های مادربرد lمکان پذیر نیست.چون چیپ مخصوصی باید برای usb3 روی مادربرد وجود داشته باشه که در مادربرد قدیمی نیست.راه کار استفاده از کارت های pci express هست.نمونه:تصویر

اشکان عزیز
کلا بحث اینکه یک مادر بردی که DDR3 رو ساپورت میکنه،رم های DDR2 رو هم ساپورت کنه منتفی است

این صحبت شما داره تناقض هست،مادربرد هایی با قابلیت ساپورت همزمان ddr2 و ddr3 تولید شدند مثل مادربرد 790GX msi...اما به طور کلی مرسوم نیست و در حال جاضر با توجه به ویژگی های فراوان ddr3 ، رم های ddr2 در حال انقراض هستند.

با تشکر از همه شما عزیزان تصویر
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 15611 بار
سپاس‌های دریافتی: 6443 بار
تماس:

پست توسط ASHKAN95 » چهار شنبه 15 تیر 1390, 2:12 am

SHAHRAM نوشته شده:  , تبدیل خود پورت های مادربرد lمکان پذیر نیست.چون چیپ مخصوصی باید برای usb3 روی مادربرد وجود داشته باشه که در مادربرد قدیمی نیست.راه کار استفاده از کارت های pci express هست.نمونه:تصویر

اشکان عزیز
کلا بحث اینکه یک مادر بردی که DDR3 رو ساپورت میکنه،رم های DDR2 رو هم ساپورت کنه منتفی است

این صحبت شما داره تناقض هست،مادربرد هایی با قابلیت ساپورت همزمان ddr2 و ddr3 تولید شدند مثل مادربرد 790GX msi...اما به طور کلی مرسوم نیست و در حال جاضر با توجه به ویژگی های فراوان ddr3 ، رم های ddr2 در حال انقراض هستند.

با تشکر از همه شما عزیزان تصویر

با تشکر از شما

این رو بذارید به حساب بی اطلاعی از مادربورد های جدید یا کلا وجود این مادربرد ها تصویر

ارسال پست

بازگشت به “سخت افزار كامپيوتر”