در اين بخش شما ميتوانيد سوالات و اشکالات نرم افزاري خود را مطرح کنيد
Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1166

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 3 مرداد 1385 11:49

آرشيو سپاس: 3168 مرتبه در 620 پست

سوال-قفل گذاری روی سی دی VCD برای جلوگیری از رایت مجدد؟

توسط SHAHRAM » چهارشنبه 19 مهر 1391 19:00

سلام به دوستان

مدتی دنبال راه کاری هستم که سی دی  تصویری VCD رو به نحوی قفل گذاری کنم که توسط نرم افزار های معمولی رایت مثل nero و (ورژن جدید clone )و... که  که در منازل استفاده میشه،امکان رایت مجدد نداشته باشه! و اگر توسط نرم افار های مخصوص رایت سی دی های قفل شده،رایت بشه مشکلی نیست.
البته این سی دی قرار تعداد 50 تا رایت بشه (توسط داپلیکتور) پس این قفل گذاری باید به نحوی روی سی دی اصلی  انجام بشه ، در حین رایت توسط داپلیکتور مشکلی نباشه و رایت صورت بگیره.

امیدوارم از تجربه دوستان بتونم استفاده کنم.
در ضمن به عنوان super moderator بنده توجه نکیند و اگر راه کار هر چند ساده هم دارید،ممنون میشم برام بنویسید که تست کنم.
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SHAHRAM تشکر کرده اند:
nima-rad, MASTER, Ali$amir

Captain I

Captain I

نماد کاربر
79

تاريخ عضويت

سه شنبه 11 آبان 1389 21:04

آرشيو سپاس: 609 مرتبه در 78 پست

Re: سوال-قفل گذاری روی سی دی VCD برای جلوگیری از رایت مجدد؟

توسط Alireza.Hosseini » چهارشنبه 19 مهر 1391 19:31

سلام شهرام خان،

خوب بابت قفل گذاری روی VCD هیچ مشکلی نیست براحتی میشه خواسته شما را برآورده کرد اما شما الان clonecd را در کنار نرم افزارهای عادی قرار دادید که اشتباه هست، بهر حال امروزه همه alcohol کنار دستشون هست و نتیجه اخلاقی اینکه در نهایت کپی خواهد و یا اصلا براحتی میشه فیلم را استخراج کرد

توصیه من اینه که فیلم را با قیمت مناسب بیرون بدهید کسی سراغ کپی کردنش نمیره

اما بهر حال

میشه گفت اصلی ترین شیوه جلوگیری از کپی در این نوع سیدی ها ایجاد بدسکتور هست که تنها دو راه حل برا ی تکثیر از طریق داپلیکتور است،
1. استفاده از استمپر و تکثیر کارخانه ای که به سیدی های نقره ای معروفند
2. شما سیدی قفلگذاری شده را در قالب یک ایمیج داشته باشید و دستگاه شما توانایی خواندن ایمیج از روی هارد داشته باشد برای تکثیر

در نهایت اگر فقط 50 تا است میتوانید از قفل های بهتری استفاده کنید و توسط کامپیوتر و نرم افزار نرو 4 تا 4 تا سیدی ها را تکثیر نمایید

اما اگر خواستید با نرو از روی کامپیوتر همزمان عملیات تکثیر را انجام بدهید
میتوانم قفل MB-Lock را به شما پیشنهاد بدهم  که یک سبک تجاری هست که عملکرد خیلی خوبی در برابر CloneCD و Alcohol برای تازه کارها از خود نشان میدهد
اگر نتوانستید پیدا کنید پ.خ بدهید تا برایتان آپلود کنم

قفل دیگری که براحتی میتوانید در اینترنت پیدا نمایید WTM Copy Protection است که در نسخه های جدید عملکرد خوبی داشته است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Alireza.Hosseini تشکر کرده اند:
Mahdi1944, MASTER, Ghost Rider, Solver, MISSILE, Ali$amir, nima-rad, SHAHRAM

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1166

تاريخ عضويت

توسط SHAHRAM » چهارشنبه 19 مهر 1391 19:43

Cosmos-Tech,  ممنون از شما :razz:
در مورد قرار دادن clone cd در لیست،باید بگم منظورم نسخه های جدیدش هست که قوانین کپی رایت رو رعایت میکنه و قفل های استاندارد رو نمیشکنه.

نسخه (ورژن) مشخصی از نرم افزار های معرفی شده،مد نظرتون هست؟لطفا بنویسید برام تا ببینم لینک دانلودش پیدا میشه یا نه.پیدا نکردم مزاحمتون میشم :o

این سی دی برای اداره خاصیه،از من خواستن راه کار بدون هزینه! براشون پیدا کنم.اطلاعات داخ سی دی صرفه اقتصادی نداره،اما بهتره کپی نشه(توسط افراد اماتور)
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

MASTER, nima-rad

Major II

Major II

no avatar
472

تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 مهر 1388 13:48

آرشيو سپاس: 2586 مرتبه در 419 پست

توسط samsun » چهارشنبه 19 مهر 1391 20:49

من قدیم از برنامه رایت win on cd استفاده می کردم و جواب میداد.

حضرت علی (علیه السلام):

ای مالک اگر شب هنگام کسی را در حال گناه دیدی فردا به آن چشم نگاهش نکن! شاید سحر توبه کرده باشد و تو ندانی !

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب samsun تشکر کرده اند:
Solver, SHAHRAM, Ali$amir

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1166

تاريخ عضويت

توسط SHAHRAM » دوشنبه 24 مهر 1391 00:31

MB-lock رو پیدا نکردم برای دانلود.اگر از دوستان  کسی لینکی ازش داره ،لطفا اینجا قرار بده(البته در سایت رسمیش حرفی از امکان قفل گذاری بر روی vcd نزده و اعلام کرده فقز امکان قفل گذاری روی سی دی دیتا و موزیک رو داره! . ):razz:

WTM Copy Protection هم به هر نحوی (در حالات محتلف protection) قفل گذاری کردم،بدون مشکل توسط نرو رایت شد!این نرم افزار یک سری فایل مجازی با حجم بسیار بالا تولید میکنه،که در عمل رایت مجدد از روی سی دی تاثیری نداشت!

راه کار خاصی مد نظر دوستان نیست؟
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

MASTER, Ali$amir

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1207

تشکر کرده: 193 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 21 اسفند 1384 04:22

ایران

آرشيو سپاس: 2048 مرتبه در 420 پست

توسط MASTER » دوشنبه 24 مهر 1391 00:44

با درود فراوان

شهرام جان آیا برنامه WTM Copy Protection را تست کردید ؟
الته تجربه ثابت کرده تمام قفل ها حتما باز میشوند  :-)

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
شاد زی مهر افزون ...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب MASTER تشکر کرده اند:
Ali$amir, Solver, Mahdi1944, SHAHRAM

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » دوشنبه 24 مهر 1391 00:50

من که مدت هاست سر و کارم فقط با فلش است و اینترنت و کمتر با سی دی و دی وی دی کار می کنم چه رایت و قفل شکنی، چه قفل گذاری ... اما آن زمان با برنامه   CDRWin علاوه بر نرم افزارهای اعلامی دوستان برای این منظور (قفل گذاری) کار کرده و بسیار راضی بودم.

اما یک نکته مهم،
هر چند به قول دوستان هر قفلی شکستنی است اما بحث حفاظت از فایل های صوتی و تصویری دیگه واقعا آسیب پذیریش بالاست. چون به راحتی میشه اونها را زمان پخش گراب کرد.

البته نه اینقدرها ساده اما خود من دوره دانشگاه یک سری سی دی های آموزشی شرکت فستو (آلمان) را که کلی تلاش کرده بودند قفلش را بشکنند و نشده بود را به همین سادگی گراب کردم و در مقابل نمره هیدرولیک و پنوماتیک خوبی هم گرفتم.

از نظر من:

اساسا در رایانه چیزی که دیده یا شنیده شود اصلا قفل گذاری روش معنایی نداره چون افراد متجاور  اصلا دنبال شکستن قفل شما نمیرن چون برای داشتن کپی از محتوا نیازی به عبور از اون قفل ندارند حالا قفل شما چه قوی باشه چه ساده ...  
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Ali$amir, Mahdi Mahdavi, MASTER, Mahdi1944, SHAHRAM

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1166

تاريخ عضويت

توسط SHAHRAM » دوشنبه 24 مهر 1391 12:14

سلام مجدد
MASTER,  بله،من روش ها مختلف رو تست کردم.اما توسط همه ! نرم افزار ها امکان گرفتن ایمیج و رایت مجدد بود!البته نرم افزار یکم گنگ هست.شما میتونید توضیح بدید دقیقا چطور شما و با استفاده از کدام گزینه در این نرم افزار قفل گذاری میکردید؟شاید مشکل از من باشد

MiimA,  دقیقا چطور از CDRWin  به عنوان قفل گذار استفاده میکنید؟

متاسفانه باید هر چه سریع تر براشون بفرستم،که هنوز نتونستم کار خاصی بکنم.ممنون میشم از دوستان دقیقتر راهنمایی کنند.
در ضمن یکی از شروط پست اول من که رایت کردن توسط داپلیکتور بود،برداشته شده.یعنی اگر راح کاری سراغ دارید که روی ایمیج هم اقر خودش رو بزاره ،ممنون میشم توضیح بدید.
(بهترین راه کار همون بد سکتور هست که من هنوز موفق نشدم اعمال کنم!)
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

MASTER

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » دوشنبه 24 مهر 1391 13:42

SHAHRAM,      :D

راستش شیوه من نسبتا قدیمی و شاید حتی با رایانه های امروزی اجراش نسبتا دشوار:

1. نیازمند فلاپی درایو است  :o
2. ممکن است کلا نرم افزار ها با سیستم عامل های جدید سازگاری نداشته باشند.
3. این شیوه در مورد سی دی ها تصویری و برای ویدیو سی دی ها تست شده و نمیدونم رو دی وی دی جواب گو باشد یا خیر و این که نرم افزارهای قفل شکن امروزی از پسش بر میان یا خیر ..

من سعی میکنم توضیح بدم اما راستش کامل هم یادم نیست.

ببینید، ما به کمک cdrwin و یک نرم افزار دیگر می تونیم این کار را بکنیم. مثلا با Free Lock .   اتفاقی که میوفته برای سی دی رایت شده ما اینه که به خوبی و سلامت کامل نمایش داده میشود. اما اگر ازش کپی گرفته شود، بعد از چند ثانیه که از پخش گذشت، صفحه قفل میشه و یه سری خط سبز نمایش میده تو وی سی دی ها همیشه اینطوره. اما همون زمان یادم مثلا با xing Player میشد رو کامپیوتر نسخه های کپی غیر مجازی که مثلا رو وی سی دی نمایش داده نمی شد را تماشا کرد، البته باز اگر عقب و جلو بشد یا پوز بشد و باز بخواستیم ادامش را ببینیم قفل می شد و باید سی دی را ر می آوردی و دوباره میزاشتی و از اول اجرا می کردید. به طور کلی برای زومان خودش راهکار جالب بود.

شیوه کار هم اینطور بود که ما یک سی دی VCD درست می کردیم. بعد به کمک CD R Win یک ایمیج از این سی دی می گرفتیم. پسوندش فکر می کنم cua. یا cuo. بود. بعد مثلا با کمک اون نرم افزار قفل گذار این ایمیج را یه جورایی پچ میکردیم. مثلا با فری لاک ما یک دیسکت داشتیم که میزاشتیم تو فلاپی درایو، میرفتیم تو خط فرمان داس و فری لاک را اجرا می کردیم. بعد یه دستور اینطوری می نوشتیم:

کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

که مثلا 1 همون فایل ایمیجی بود که با CD R Win آماده کرده بودیم. بعد از اجرای این دستور شروع به کار میشد و میرفت تا 99% یا 100% یه پیغام خطا میومد که ما ignore می کردیم. و خوب دیگه با رایت این محصول، کپی برداری موجب میشد وقت اجرا تصویر قفل کنه (البته سی دی اصلی شما سالم می ماند  :m:a  )

البته غیر از freelock با چند نرم افزار دیگه هم می شد کار کرد اما اکثرشون با همین ایمیج هایی با پسوند cua. که ماله cd r win بود کار می کردند. متاسفانه این جریان قدیمی تر از اون هست که من ارشیوی از نرم افزارها داشته باشم.

خودم واقف هستم شیوه منسوخ شده ای است احتمالا، به اصرار خودتان شرح دادم  :?

یک لینک مفید براتون یافتم که خوب توش توضیحات داده است. مربوط به سال 2002 است البته و نمدونم لینک دانلودها سالم باشند یا خیر:

http://forum.videohelp.com/threads/5657 ... -SVCD-v2-0

اون پسوند هم اصلاح میشود: cue. هست.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
MASTER, Mahdi Mahdavi, SHAHRAM, Ali$amir, Mahdi1944

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1166

تاريخ عضويت

توسط SHAHRAM » سه شنبه 25 مهر 1391 11:30

MiimA,  عزیز ممنون از شما،متاسفانه فلاپی داریو ندارم.اما به هر حال سپاس بابت توضیحات طولانی :razz:  در صورتی که راه کار دیگه نتیچه نداد،رروش شمار و تست خواهم کرد :razz:

دیروز موفق شدم توسط نرم افزار TZ copy protection اقداماتی رو بکنم.این نرم از بد سکتور استفاده میکنه.جواب هم گرفتم در اکثر نرم افزار های رایت سی دی اما  clone سی دی به راحتی تونست کپیش کنه ::sa

منتظر  YeMojuD,   عزیز هستیم تا شاید با نرم  افزار  mb-lock بتونم کاری بکنم.

یک سوال دیگه :در توضیحات help  نرم افزار wtn cd protection ،در یک مرحله خاص گفته شده از نرم افزار هایی که به صورت RAW write(که یکی از 5استاندارد و مد read/write هستش)  ایمیج میگیرن  یا سی دی رایت میکنن استفاده کنید،متاسفانه من هنوز موفق نشدم نرم افزاری که صریحا توش از این واژه استفاده شده باشه پیدا کنم ،اگر دوستان در این ضمینه اطلاعاتی دارن،لطفا در اختیار من قرار بدن.

ممنون   :razz:
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

Solver, MASTER