صفحه 1 از 1

سیارکی با عرض ۳۹ متر از کنار زمین رد می شود

ارسال شده: سه شنبه 28 اسفند 1397, 10:58 am
توسط sinaset
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی نت، هفته آینده یک سیارک از نزدیکی زمین می‌گذرد. اندازه آن دو برابر سیارکی است که در سال ۲۰۱۳ میلادی در روسیه سقوط کرد. سیارک مذکور از فاصله میان ماه و زمین می‌گذرد، البته فاصله آن تا سیاره خاکی کمتر است.
تصویر
برخلاف تصور عموم، سیارک‌های کوچک به طور مداوم از کنار زمین می‌گذرند. بیشتر آنها صخره‌هایی چنان کوچک هستند که در صورت برخورد با اتمسفر زمین نابود می‌شوند. همچنین ستاره شناسان هنگام تحقیقات خود تعداد زیادی از آنها را کشف می‌کنند.

به هر حال عرض سیارک ۲۰۱۹EA2 حدود ۳۹ متر است. این سیارک در اوایل ماه جاری رصد شد. سیارک مذکور با سرعتی بسیار کند، در حدود ۵ کیلومتر بر ثانیه حرکت می‌کند و به همین دلیل به راحتی قابل رصد است.

این سیارک در تاریخ ۲۲ مارس رد می‌شود.

Re: سیارکی با عرض ۳۹ متر از کنار زمین رد می شود

ارسال شده: چهار شنبه 29 اسفند 1397, 3:31 am
توسط shafagh
اميدواريم بجاي گذشتن از كنار زمين به زمين بخورد!

البته بنظر ميرسد با كوچكي سيارك خطري جدي نباشد. اگر شب باشد فقط يك نور خيره كننده و روشن تر از روز، احتمالا صدايي رعب اور و لابد هيجان يا ترس تماشاگران و البته شايد هم تعدادي پاره سنگ گذرا در جو كه معلوم نيست كجا فرو بيفتند. البته اگر بعضي تماشاگرها انهايي باشند كه فقط پول جلو چشم انها را گرفته باشد شايد كمي هم بفكر روز قيامت بيفتند.

تا انجا كه بخاطرم مي ايد من در كمتر جايي از قران كريم ديده ام در مورد حوادث طبيعي يا اشياء خداوند كلمه عظيم را مصداق قرار داده باشد و يكي از ان ايات  اين ايه مباركه اول سوره حج است كه در مورد زلزله و بهم ريختگي اي كه در آينده در زمين و فضا ايجاد مي شود سخن مي گويد و انسان را در مورد ان روز انذار مي دهد:


 
يَا أَيُّهَا النَّاسُ اتَّقُوا رَبَّكُمْ إِنَّ زَلْزَلَةَ السَّاعَةِ شَيْءٌ عَظِيمٌ ﴿1﴾
اى مردم از پروردگار خود پروا كنيد چرا كه زلزله رستاخيز امرى عظيم است 
تصویر

Re: سیارکی با عرض ۳۹ متر از کنار زمین رد می شود

ارسال شده: چهار شنبه 29 اسفند 1397, 10:38 am
توسط bamn
با سلام خدمت دوستان گرامی و تبریک عید میلاد حضرت علی(ع) .

از اعجاز خلقت حیات بر روی کره زمین توسط خداوند همین بس که زمین در برابر اجرام آسمانی بسیار حفاظت شده است! اولاً بسیاری از سیارکها و خرده سیارکها و سنگ های آسمانی سرگردان که امکان برخوردشان به زمین وجود دارد بخاطر کره ماه از مسیر برخورد با زمین منحرف می شوند . دوماً جو زمین بسیاری از سنگ های کوچک و متوسط را می سوزاند و سنگ های بزرگتر را چند تکه می کند تا خسارت به حداقل برسد . سوماً نیروی گریز از مرکزی که جاذبه زمین در فضا ایجاد می کند درست برخلاف اینکه ما را روی این سیاره نگه می دارد و مانع از پرتابمان به فضا می شود ، سنگ ها و خرده سیارکهای در مسیر برخورد با زمین را به سمت دو قطب می راند ، به همین دلیل است که بیشتر برخوردهای معروف در چنین نواحی مثل سیبری ، کانادا ، استرالیا یا قطب جنوب که اتفاقاً سکنه کمتری دارند اتفاق افتاده یا می افتند . فقط سیارک های خیلی بزرگ با شتاب بسیار زیاد می توانند از این سه حفاظ عبور کرده و خطر آفرین باشند .

Re: سیارکی با عرض ۳۹ متر از کنار زمین رد می شود

ارسال شده: چهار شنبه 29 اسفند 1397, 1:35 pm
توسط sinaset
باسلام.

بله همانطور که کاربران گفتن. زمین جوء حفاظتی خوبی داره. (فتبارک الله احسن الخالقین:مرحبا بر خداوند که بهترین خلق کنندگان است )
 
ابر و باد و مه وخورشيد و فلک در کارند                تا تو نانی به کف آری و به غفلت نخوری

همـه از بهر تو سرگشتـه و فرمانبـردار                    شـرط انصاف نباشد که تو فرمان نبـری
سعدی
 

هدف و و مقصد که گم بشه! ظاهرا بشر دیگه توانایی دیدن این خلقت به چنین شگفت انگیزی و متحیر کننده رو نداره!

باتشکر.