صفحه 1 از 1

ویندوز ۱۰ موبایل به تاریخ می‌پیوندد

ارسال شده: دو شنبه 17 مهر 1396, 1:16 pm
توسط sinaset
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از انگجت، مایکروسافت بعد از مدتی تلاش برای توسعه سیستم عامل ویندوز موبایل و همه گیر کردن آن در گوشی های هوشمند این کار را متوقف کرد. زیرا دو سیستم عامل اندروید و iOS با تسخیر کل بازار گوشی های هوشمند مجال نفس کشیدن برای مایکروسافت و سیستم عامل ویندوز 10 موبایل باقی نگذاشتند.
تصویر
جو بلفویر معاون ارشد مایکروسافت و مدیر برنامه سابق ویندوز فون در توییتر اعلام کرده که ایجاد قابلیت های جدید برای ویندوز 10 موبایل دیگر مورد توجه و نقطه تمرکز مایکروسافت نیست و اگر چه وصله ها و به روزرسانی های امنیتی برای آن عرضه می شود، اما قرار نیست بیش از این کاری صورت بگیرد.

کارشناسان معتقدند دشواری های مربوط به نگارش برنامه های موبایلی سازگار با ویندوز 10 موبایل و همین طور حضور دیرهنگام مایکروسافت در بازار سیستم عامل های همراه عامل شکست این شرکت بوده است.

Re: ویندوز ۱۰ موبایل به تاریخ می‌پیوندد

ارسال شده: شنبه 9 تیر 1397, 5:58 pm
توسط Mahdi1944
احتمالا جایگزین اون گوشی‌های سرفیس با پشتیبانی از ویندوز کامل نسخه ARM64 معرفی خواهد شد که با اتصال به مانیتور و کیبورد، به عنوان یک مینی کامپیوتر همراه هم قابل استفاده خواهد بود و قابلیت اجرای نرم افزارهای X86 رو هم خواهد داشت، اگر این سناریو اجرا بشه، میشه به بازگشت مقتدرانه مایکروسافت در عرصه موبایل امیدی داشت، وگرنه پلاتفورم موبایل مایکروسافت واقعا به تاریخ پیوسته

Re: ویندوز ۱۰ موبایل به تاریخ می‌پیوندد

ارسال شده: شنبه 9 تیر 1397, 6:10 pm
توسط sinaset
باسلام
--
به هر حال تا همیشه اندروید،بالا نخواهد ماند!

میکروسافت هم،در ویندوز 10 یاد گرفت،در هر اپدیتی که میدهد،قابلیت های جدید به ویندزو ارائه کند! این در حالیست که در ویندوز های قدیمی چنین نبود! و قابلیت ها و امکانات جدید،با چنین سرعتی! و انهم در چنین سطحی ارائه نمیشد!

به قول خودتان،احتمال در اینده نزدیک،موفق تر خواهد بود.

باشکر.

Re: ویندوز ۱۰ موبایل به تاریخ می‌پیوندد

ارسال شده: شنبه 9 تیر 1397, 6:15 pm
توسط Mahdi1944
زمانی تقریبا کل بازار گوشی‌های هوشمند در اختیار سیمبیان و ویندور موبایل بود، با ادغام احمقانه و عدم حرکت به سمت ایده‌های نوین و با خیانت جان الوپ سهم نزدیک به 95٪ این دو پلاتفورم در مجموعه به چیزی زیر 1٪ و میشه گفت الان دیگه 0 نزدیک شده. اگر این دو اشتباه نمیکردند، هرگز فرصت مسلط شدن اندروید و iOS پیدا نمیشد. به هر حال مایکروسافت بعد از اون چندین تلاش کاملا ناموفق رو انجام داد که به اعتبارش هم صدمه زد، این ایده که مطرح شده میتونه این وضعیت رو بهبود بده، اگر واقعا جامه عمل بهش پوشانده بشه البته  :D