صفحه 1 از 1

طریقه پایه ها و شماره انها در ایسی و میکروکنترولر ها

ارسال شده: دو شنبه 6 اسفند 1397, 10:21 am
توسط sinaset
بنام خدا
باسلام 

 
تصویر
تصویر یک مدل ایسی،که در بسته بندی DIP می باشد
ایسی بالا را ببینید، جلویی ایسی یک حفره نیمه! وجود دارد! این حفره یک علامت برای این ایسی است،که همه متوجه بشوند شمارش پایه های ایسی از اینجا شروع میشود. و تقریبا اکثر غریب به اتفاق ایسی و میکروکنترولرهای مشابه این حفره را دارند! و این یک علامت مرسوم می باشد!
تصویر
یک مدل میکروکنترولر به بسته بندی DIP
در تصویر بالا یک مدل میکروکنترولر، حفره در جایی می باشد که نوشته شده Notch و شمارش اولین پایه از نقطه DOT شروع میشود، که معمولا سمت چپ می باشد
تصویر
از سمت چپ پایه اول 1 و بعد پایه 2 و بعد 3 و بعد 4 ! حالا به پایه مقابل ردیف بعدی میرویم ابتدا 5 و بعد 6 و بعد 7 و بعد 8 ! در بیشتر ایسی ها بعد از انتهایی ردیف اول!(مدل DIP) به مقابل اخرین پایه (در ردیف اول) در ردیف دوم،شمارش ادامه پیدا می کند! مثلا در مثال بالا،مقابل پایه 4 (که اخرین پایه ردیف اول می باشد!) پایه 5 در ردیف دوم می باشد! از ان شمارش میشود تا به انتها پایه ها برسن! (در اکثر ایسی ها و میکرکنترولرهای این چنین شمارش میشود)

تصاویر بیشتر:
تصویر
تصویر

((پشتیبان)درصوتی که تصاویر بالا از کار افتادن: تصویر [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] و [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] و [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] و [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] و [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] )