صفحه 1 از 1

برنامه های ویژه احمدی نژاد در سفر به لبنان

ارسال شده: شنبه 20 شهریور 1389, 9:29 pm
توسط كيارش
محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور کشورمان در سفر قریب الوقوع خود به لبنان،
سخنرانی مهمی را بر فراز شهرک های صهیونیست نشین مرزی ایراد می کند.


گزارش خبرنگار مشرق از بیروت، احمدی ن‍ژاد در این سفر دو روزه که 21 مهرماه انجام می شود، در رأس هیئتی بلندپایه، از مناطق جبهه های نبرد رزمندگان مقاومت اسلامی حزب الله لبنان با نظامیان رژیم صهیونیستی در جنوب این کشور بازدید می کند.
احمدی نژاد همچنین سخنرانی مهمی در اجتماع هزاران نفری مردم لبنان در ورزشگاه شهر "بنت جبیل" ایراد می کند که در این سخنرانی، مسائلی درباره پیوند قلبی ملت ایران با مقاومت اسلامی ایراد خواهد شد.
ورزشگاه بنت جبیل،‌ همان مکانی است که سید حسن نصرالله،‌ دبیرکل حزب الله لبنان در سال 2000 میلادی به مناسبت جشن آزادسازی جنوب این کشور از اشغال صهیونیست ها، سخنرانی مشهور خود را ایراد کرد و در آن از رژیم اسرائیل به عنوان لانه سست عنکبوت نام برد.
گزارش خبرنگار مشرق همچنین حاکی است احمدی نژاد، دیداری ویژه با نبیه بری، دبیرکل جنبش امل و رئیس پارلمان لبنان و نیز خانواده امام موسی صدر خواهد داشت که در آن، به تازه ترین تحولات پیگیری پرونده ربوده شدن امام موسی صدر توسط رژیم لیبی پرداخته می شود.
وی همچنین از "بوستان ایران" که توسط جمهوری اسلامی ایران در شهر مرزی مارون الرأس ساخته شده است بازدید و آن را افتتاح می کند که طبق برنامه قرار است سخنرانی جداگانه ای در آن ایراد کند.
بر اساس این گزارش،‌ این سخنرانی از دو جهت اهمیت دارد؛‌ نخست آنکه قرار است در جریان آن، ‌مواضع مهمی از سوی احمدی نژاد درباره مسائل منطقه ای و بین المللی اعلام شود و دوم اینکه این بوستان به لحاظ مکانی در نقطه ای قرار گرفته که مُشرف به پایگاه های اسرائیل و شهرک های صهیونیست نشین مرزی در سرزمین های اشغالی است که این مسأله از هم اکنون باعث نگرانی صهیونیست ها شده است.
حزب الله به تازگی پرچم سرخ رنگ گنبد حرم امام حسین علیه السلام را در "بوستان ایران" برافراشته است؛ مکانی که شاهد شکست هیبت ارتش رژیم اشغالگر قدس در جنگ سال 2006 بود.
بوستان ایران از آن جهت برای بازیدکنندگان جذابیت دارد که از ارتفاعات آن، می توان تحرکات و رفت و آمدهای خودروهای شهرک نشینان و گشتی های اسرائیلی بویژه در شهرک "اویمیم" در سرزمین های اشغالی را بوضوح دید.
در سرتاسر این بوستان همه نوع امکانات برای بازدیدکنندگان وجود دارد و حتی با دوربین های نصب شده بر فراز برجی در وسط بوستان، افراد می توانند از آنجا مناطق داخل فلسطین اشغالی و شهرک های صهیونیست نشین را ببینند.
همچنین در این بوستان بازدیدکنندگان می تواند در منطقه مخصوصی که مانند یک پادگان نظامی و شامل سنگر و برج دیده بانی است، "پینت بال" بازی کنند. در این بازی بازدیدکنندگان با پوشیدن لباس نظامی و گرفتن 100 گلوله می تواند دشمن مجازی در فلسطین اشغالی را آماج شلیک های خود قرار دهند.
با ورود به بوستان ایران، هر بازدیدکننده ای تصور می کند که استان های ایران به مرز فلسطین اشغالی منتقل شدند زیرا تابلوهایی با نام های تهران، تبریز، شیراز، اصفهان، اردبیل، همدان، یزد و غیره نصب است که در آن ویژگی های هر استان ایران و جمعیت آن ذکر شده است.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Re: برنامه های ویژه احمدی نژاد در سفر به لبنان

ارسال شده: شنبه 20 شهریور 1389, 11:29 pm
توسط كيارش
بوستان ایران

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]