صفحه 1 از 1

ایران سوخت اتمی را از نیروگاه بوشهر را خارج کرد

ارسال شده: شنبه 7 اسفند 1389, 7:35 pm
توسط cheka
تصویر
خبرگزاری صدای روسی ساعاتی پیش گزارش داد ، ایران طبق پیشنهاد متخصصان روسی بطور موقت سوخت راکتور را از نیروگاه اتمی خارج کرده است .

این خبرگزاری به نقل از علی اصغر سلطانیه ، نماینده ی ایران در آزانس بین المللی انرژی اتمی افزود ، خارج کردن موقتی سوخت برای انجام تعدادی تست فنی صورت گرفته چراکه در حین ساخت مسایل ایمنی در بالاترین اولویت قرار دارد و نیروگاه بوشهر نیز با سختترین استانداردهای امنیتی جهان مطابقت دارد .

در همین حال به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) ، حميد خادم قائمي ، سخنگو و مديركل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان انرژي اتمي ايران اخبار منتشره در خبرگزاري‌ها و رسانه‌ها در باره خارج كردن سوخت نيروگاه بوشهر را بزرگنمايي دانست و اظهار داشت ، اقدامات انجام شده در نیروگاه بوشهر امري عادي است.

به گزارش ايرنا به نقل از سازمان انرژي اتمي ايران ، حميد خادم قائمي افزود: با توجه به مذاكرات انجام شده در روز سه‌شنبه 3 اسفند 89 ميان رييس سازمان انرژي اتمي ايران و مديركل روس اتم كه طي آن دو طرف به توافقاتي در خصوص ايجاد تمهيدات بيشتر در روند راه‌اندازي نيروگاه اتمي بوشهر دست يافته بودند، اقدامات صورت گرفته در نيروگاه اتمي بوشهر از نوع بازرسي فني بوده و جهت حصول اطمينان از ايمني راكتور انجام شده است.
وي خاطرنشان كرد: حصول اطمينان از ايمني نيروگاه در آينده، حفظ سرمايه‌گذاري ملي و ادامه همكاري تخصصي با روسيه را بر راه‌اندازي شتاب زده نيروگاه، ارجح و داراي اولويت مي‌دانيم.