سوالات و اشکالات متداول AVR

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با میکروکنترلرهای AVR به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: SAMAN, sinaset, شوراي نظارت

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22024 بار
تماس:

Re: سوالات و اشکالات متداول AVR

پست توسط sinaset » شنبه 11 آذر 1396, 4:38 pm

سلام بر شما
بنظر میرسه،مربوط به کیبورد می باشد! البته شک دارم،مربوط به کیبورد معمولی می باشد! یا اتصال کیبورد کامپیوتر به AVR می باشد!
باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

New Member

پست توسط fatehrr » شنبه 22 دی 1397, 2:49 am

سلام مهندس ، خسته نباشید ...
یه برنامه ساعت از طریق وقفه تایمر نوشتم اما نمی دونم باید چطور از دستور eeprom استفاده کنم تا هر وقت برق میکرو قطع شد از همون تایم قبلی کار کنه و ریست نشه.
با تشکر...

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22024 بار
تماس:

پست توسط sinaset » شنبه 22 دی 1397, 9:03 am

سلام بر شما

چند نکته:

ساعت به کمک تایمرهای درونی میکرو دقیق نمی باشد .. و به مرور اختلاف پیدا می کند. 

نکته بعد،فکر نمی کنم در میکروکنترولر یا کامپیوتری در جهان،این قابلیت وجود داشته باشد،که در صورتی که خاموش شد! از اخرین دستوری که در حال اجرا بود،ادامه دهد! ..

معمولا برای حل این مشکل در میکروکنترولرها avr از ایسی ساعت بیرونی استفاده میشود.(مثل DS1307 و ds3231 و ..)

اما یک مدل رم وجود دارد که درون ایسی DS1307 هم وجود دارد (حدود 56 بایت!) این رم با باتری کار می کند! و چندین سال نیز،اطلاعات را نگه میدارد! می توانید داده مد نظرتان را در انجا نیز قرار دهید.

*امکان اینکه از حافظه eeprom و flash برای ذخیره داده که دائم در حال تغییر است،استفاده شود،نمی باشد! چون این مدل حافظه ها  ظرفیت نوشتن و کپی شدن دارن و بعد از یک تعداد سلول هایشان از بین میرود!(اما سلول ها رم چنین نمی باشد)

باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

ارسال پست

بازگشت به “میکروکنترلرهای AVR”