نصب نشدن ویندوز xp

سوالات، پيشنهادات و انتقادات خود را درباره انجمن در اين بخش مطرح کنيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

نصب نشدن ویندوز xp

پست توسط ailar1020 » دو شنبه 22 بهمن 1397, 11:09 pm

سلام من روی سیستمم در درایو c ویندوز 7 نصب کردم سپس به دلیل نصب نشدن برخی نرم افزارها روی ویندوز 7 تصمیم گرفتم روی درایو دیگری ویندوز Xp نصب کنم از درون ویندوز 7 این کارنشد ازطریق  بوت هم نشد از همین رو درایو C رو که ویندوز 7 روش نصب بود فرمت کردم و خواستم ویندوز Xp نصب کنم اما هرچه کار کردم نشد که نشد !!! ولی وقتی که dvd ویندوز 7 رو میزام و سیستم رو بوت میکنم میتونم 7 رو دوباره نصب کنم ولی xp رو نه تو درایو C و نه تو هیچکدوم از درایو هام نمیتونم نصب کنم !!!ممنون میشم راهنمایی کنید.

Major
Major
نمایه کاربر
محل اقامت: داهات
سپاس‌های ارسالی: 6279 بار
سپاس‌های دریافتی: 793 بار
تماس:

Re: نصب نشدن ویندوز xp

پست توسط Ali$amir » سه شنبه 23 بهمن 1397, 5:42 am

سلام ailar1020 🌷
فکر نکنم به اون شکل که شما میخواهید بشه نصب کنی ، ویندوز xp به تاریخ پیوست!
پیشنهاد میکنم همون ویندوز 7 نصب کنی ( البته نظرم بیشتر اینه بری سراغ ویندوز 10) و با نرم افرار Vmware هر ویندوز که نیاز داری نصب کنی.
بنظر من بهترین راه همینه، چرا الکی منابع هدر بدی براش.
با جستجو در گوگل راحت میتونی انجامش بدی اگر مشکلی داشتی بگو همین جا دوستان می تونند کمکتون کنند.
موفق باشید
خرم آن روز کزین منزل ویران بروم
تصویر
راحت جان طلبم وز پی جانان بروم

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 9277 بار
سپاس‌های دریافتی: 21930 بار
تماس:

پست توسط sinaset » سه شنبه 23 بهمن 1397, 10:37 am

باسلام 

احتمالا بتونید ،به کمک [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]نرم افزار می تونید ، مشکل نصب هم زمان چند مدل سیستم عامل مختلف رو برطرف کنید.
و همچنین برای مشکل درایورهای سخت افزار خودتون همی می تونید از [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]نرم افزار استفاده کنید.

باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

New Member

پست توسط ailar1020 » چهار شنبه 24 بهمن 1397, 11:36 pm

Ali$amir نوشته شده:
سه شنبه 23 بهمن 1397, 5:42 am
سلام ailar1020 🌷
فکر نکنم به اون شکل که شما میخواهید بشه نصب کنی ، ویندوز xp به تاریخ پیوست!
پیشنهاد میکنم همون ویندوز 7 نصب کنی ( البته نظرم بیشتر اینه بری سراغ ویندوز 10) و با نرم افرار Vmware هر ویندوز که نیاز داری نصب کنی.
بنظر من بهترین راه همینه، چرا الکی منابع هدر بدی براش.
با جستجو در گوگل راحت میتونی انجامش بدی اگر مشکلی داشتی بگو همین جا دوستان می تونند کمکتون کنند.
موفق باشید
سلام ali$amir :razz:
سیستم من قدیمی وضعیفه واحتمالا جوابگوی ویندوز 10 نیست.چون دیگر ویندوز xp پشتیبانی نمی شود وبعضی برنامه ها روی آن نصب نمی شود سراغ ویندوز 7 رفتم .ولی ویندوز 7 مورد پسندم قرار نگرفت چون برنامه هایی مثل .net framework 4 نصب نمی شود وkmplayer نیز در آن کار نمی کندوسیستمم مرتب هنگ میکردویک بار که ویندوزم را آپدیت کردم کلا بهم ریخت.الان مشکل من این است که چرا از موقعی که ویندوز xp که روی درایو c داشتم را پاک کردم وروی آن ویندوز 7 نصب کردم سیستم اجازه نصب ویندوز xp را نمیدهد حتی وقتی که ویندوز 7که روی درایو c نصب کرده ام راحذف میکنم نیز سیستم اجازه نصب xp را روی آن وروی هیچ درایوی نمیده

Major
Major
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Ali$amir » پنج شنبه 25 بهمن 1397, 12:25 am

سلام ailar1020 🌷
ویندوز 7 چند صد مگ برای فایل های سیستمی رزرو میکنه احتمال میدم اون اجازه نمیده xpنصب کنی! هر چند عجیب به نظر می رسه!
پیشنهاد من اینه که وقتی با cd ویندوزxp بوت شد ابتدا کل پارتیشن درایو c و اگر اون درایو system هم داری هر دوتاش کلا delete کن و از نو پارتیشن بساز و فرمت کن اونوقت xp نصب کن
ضمنا سعی کن cd ویندوز xp دیگه ای هم امتحان کنی
موفق باشی
تصویر

New Member

پست توسط ailar1020 » پنج شنبه 25 بهمن 1397, 1:54 am

سلام ali$amir 💓
وقتی با cd ویندوز xp بوت میشم همون اول کار قبل از رسیدن به انتخاب پارتیشن ارور میده .به همین دلیل من ابتدا با برنامه mini tools partition wizard 7 boot که در سی دی نصب ویندوز 7 هست چند بار تا حالا  پارتیشن c رو فرمت کردم (البته نمی دونم که delete کردم یا نه) ولی xp نصب نشد .یه مطلب دیگه اینکه با فرمت کردن c کل فضای اون آزاد نمیشه وچند مگ اون used باقی میمونه.

Major
Major
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Ali$amir » پنج شنبه 25 بهمن 1397, 7:53 am

سلام ailar1020 🌷 وقت بخیر
این راه هم امتحان کن ببین چی میشه:
ابتدا cd ویندوز 7 بذار رو سیستم بذار بوت بشه و برسه به جایی که پارتیشن ها رو میبینی
اونجا بیا پارتیشن رزرو system همون چند صد مگ و درایو c رو کاملا delete کن
خب اینجا دیگه کاری نکن و cd ویندوز 7 از درایو خارج کن و cd ویندوز xp بذار روی درایو سی دی رام و سیستم ریست کن، وقتی رسیدی به قسمت پارتیشن ها همون فضای خالی رو تخصیص بده به درایو c و پارتیشن بندی کن
ببین میتونی با این روش xp نصب کنی👏
البته 10، 11 سالی میشه xp نصب نکردم درست مراحلش یادم نیست😁
موفق باشی
تصویر

ارسال پست

بازگشت به “سوالات، پيشنهادات و انتقادات”