مشکل کلید پلی،ضبط قدیمی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تعمیر لوازم برقی به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: SAMAN, sinaset, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member

مشکل کلید پلی،ضبط قدیمی

پست توسط ghalamfarsa » یک شنبه 18 فروردین 1398, 10:37 am

سلام من یک دستگاه دک ضبط قدیمی دارم که مشکل مکانیکی در قسمت کلید پلی دارد. برای حل مشکل یک قسمت که جزو بدنه فلزی ضبط بود باز کردم در حالتی که کلید پاور روشن بود. بعد متوجه شدم عقربه های میتر در حال حرکت هستند بعد از بستن و زدن کلید پلی احساس میکنم صدای دستگاه افت پیدا کرده و عقربه های میتر هم مثل قبل جلو نمی ایند. ممنون میشم اگر راهنمایی کنید. آیا مشکل دایمی هست؟

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22029 بار

Re: مشکل کلید پلی،ضبط قدیمی

پست توسط sinaset » یک شنبه 18 فروردین 1398, 10:51 am

سلام بر شما

تصور میکنم،ولوم تغییر صدا،رو بدرستی وصل نکردید،یا کلیدش رو به طریق وارد کردید،که ولوم مقداریش در زمان چرخش باقی می ماند! کلید که در ولوم صدا قرار دارد،را بیرون بکشید،و سعی کنید،ببینید به چه طریق ان را وصل کنید،همه چرخش ولوم در ان لحاظ میشود.
برای عقربه ها که گفتید،هم احتمالا،مشکل مشابه رخ داده،بررسی کنیدش و به نحوه صحیح ان را اتصال دهید.
باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3084 بار
سپاس‌های دریافتی: 5532 بار

Re: مشکل کلید پلی،ضبط قدیمی

پست توسط shafagh » پنج شنبه 22 فروردین 1398, 2:30 pm

احتمالا عيب از قسمت كليد كشويي ضبط - پخش روي برد هست كه شايد اكسيده شده باشد. بطور كل تمام كليدهاي تغيير وضعيت از جمله كليد كشويي (هزارپايي) روي برد را با يك اسپري قابل اطمينان پاكسازي كنيد. در اين نوع ضبط هاي قديمي سيم هاي زيادي بكار رفته دقت كنيد سيمي قطع نشده باشد و در ضمن اگر سيم ها كانكتور دارند انها راهم با اسپري شستشو دهيد.

ارسال پست

بازگشت به “تعمیر لوازم برقی”