ریست کامپیوتر 206

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

مدیران انجمن: RAHVAR, MOHAMMAD_ASEMOONI, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member

ریست کامپیوتر 206

پست توسط yaldadiana » دو شنبه 19 فروردین 1398, 12:31 am

سلام امروزبرای ریست ECUبا کسی مشورت کردم گفت کابل منفی جدا کنم بمدت ده ثانیه به کابل مثبت باتری بچسبانم اینطوری ریست میشه ضمنا من توکارخونه خودروسازی کارمیکنم و یه اهل فن بهم گفت این موضوع اما تا بحال نشنیده بودم ممنون اگه اطلاعی دارید بهم بفرمایید

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: زمین پهناور خدا
سپاس‌های ارسالی: 4056 بار
سپاس‌های دریافتی: 8191 بار

Re: ریست کامپیوتر 206

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » دو شنبه 19 فروردین 1398, 3:09 pm

yaldadiana نوشته شده:
دو شنبه 19 فروردین 1398, 12:31 am
سلام
.
امروزبرای ریست ECUبا کسی مشورت کردم گفت کابل منفی جدا کنم بمدت ده ثانیه به کابل مثبت باتری بچسبانم , اینطوری ریست میشه
.
ضمناً من تو کارخونه خودروسازی کار میکنم و یه اهل فن بهم گفت این موضوع اما تا بحال نشنیده بودم
.
ممنون اگه اطلاعی دارید بهم بفرمایید
سلام
برداشتنِ سیم منفی باتری باعث قطع شدنِ برق ecu میشه
البته در ماشینهایی که فیوز اصلی Main Fuse داره , به جای سر منفی باتری میتونیم فیوز اصلی رو برداریم تا برق کل ماشین قطع بشه
.
بعد از برداشتن سر منفی و با فیوز اصلی باید چند دقیقه ای صبر کنیم تا برق داخل مدارهای ecu تماماً خالی بشه
کسی که به شما گفته سیم منفی رو بزنین به مثبت , علتش اینه که خیلی سریع تمام برقِ مانده در مدارها و خصوصاً خازنها تخلیه بشه
به نظر بنده چنددقیقه صبر کردن بهتر از اتصال دادنِ منفب و مثبت هست . حدود 5 دقیقه کافی هست .
این کار باید با موتور کاملاً سرد انجام بشه تا تنطیمِ اِستِپِر موتور به هم نریزه
.
.
با خالی شدنِ برقِ کامپیوتر , رَمِ کامپیوتر پاک میشه
این کار گاهی مفید هست , گاهی بی تاثیره و گاهی باعث به هم ریختن تنظیم استپر میشه خصوصاً اگر که قطع کردنِ برق با موتور گرم انجام بشه
.
وقتی اطلاعات اشتباه روی رم هست , قطع کردنِ برق مفید هست
وقتی رم مشکلی نداره بی تاثیر هست
وقتی باعث از تنظیم در رفتنِ استپر میشه مضر هست
.
این کار اگه با موتور کاملاً سرد انجام بشه و بعداز وصل کردنِ دوباره ی برق هم سوئیچ به روش زیر باز و بسته بشه قبل از استارت زدن , پس مفید یا مستحب هست .
بعد از وصل کردنِ برق :
سوئیچ 5 ثانیه باز
س 5 ث بسته
س 5 ث باز
س 5 ث بسته
س 5 ث باز
استارت بدون گاز دادن
صبر کردن تا گرم شدنِ کاملِ موتور
کولر 10 ثانیه روشن بدون گاز دادن
کولر10 ث خاموش بدون گاز دادن
خاموش کردنِ موتور
.
واللهُ أعلم
.

مسئولیتِ رعایتِ نکاتِ ایمنی و درست انجام دادنِ کارها و هر گونه خسارتِ جانی و مالی با خوانندگانِ این مطالب هست .
<br>
بنده و این سایت مسئولیتی نداریم

.
.

===================================
.
صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی
.
topic-t107118-1008.html
.
topic-t106890-96.html
 دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا  

ارسال پست

بازگشت به “مباحث فنی و تخصصی خودرو”