در این بخش می‌توانید در رابطه با شبکه و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید

VOIP چيست؟

مديران انجمن: SHAHRAM, شوراي نظارت


Incredible Poster

Incredible Posterنماد کاربر
پست ها

3047

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 30 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 21:41

آرشيو سپاس: 408 مرتبه در 218 پست

VOIP چيست؟

توسط Farhad3614 » پنج شنبه 27 بهمن 1384 22:43

منبع: روزنامه ارتباط

مدتی است که علاقه مندان و دست اندر کاران مخابرات و IT با نام VOIP ( Voice Over Internet Protucol ) آشنا شده اند. VOIP که به کاربران برقراری تماس های تلفنی از طريق اينترنت را می دهد از آن دسته ابتکارات نويني است که نتوانست جايگاه چندان قابل توجهی در دزديهای ديجيتال پيدا کند. برای دستيابی به ( VOIP ) برنامه های زيادی نوشته شده اند. اين برنامه ها ماموريت دارند تا آنجا که ممکن است کيفيت کارکرد VOIP را آنطور که برنامه ريزی شده، ارائه دهد. شايد Skype جالب ترين برنامه حمايت کننده VOIP باشد. گرچه برای برقراری تماس از طريق Skype جالب ترين برنامه حمايت کننده VOIP باشد. گرچه برای برقراری تماس از طريق Skype بايد مبلغی را هزينه کنيد اما در عوض خدمات بسيار مفيدی را کسب خواهید کرد.
1- قدم اول ؛ ابزار شروع کار
اول از همه شما بايد به برنامه Skype مسلط شويد، برای اين کار طبيعتا نصب برنامه الزامی است. شما می توانيد برنامه Skype را به طور رايگان در http://www.skype.com بيابيد و آن را دانلود کنيد. Skype معمولا تحت سيستم های ويندوز Mac os X و لينوکس کار می کند. " هر سه اين برنامه ها به نحوی با هم همخوانی دارند به طوری که برنامه مخصوص مکينتاش با لينوکس و لينوکس با ويندوز همخوانی دارند" برنامه راه اندازی ( Set up ) را فعال کنيد تا Skype نصب شود. می توانيد برای اين کار از روش Start up ( دستی ) و يا اتوماتيک استفاده کنيد.
2- قدم دوم ؛ خود را به دنيای مجازی معرفی کنيد
حال زمان ايجاد يک آدرس شخصی رسيده است. لازم نيست برای اين کار هيچ نوع اطلاعات شخصی را ارائه دهيد اما يادتان باشد، Username خاصی را که شما معرفی می کنيد همان نامی است که بايد همواره از آن استفاده کنيد. پس در انتخاب آن نهايت دقت را به خرج دهيد.
3- قدم سوم؛ اجتناب از مزاحمت های ناشی از VOIP
در راه اندازی اين قسمت نهايت دقت را به خرج دهيد. از قسمت File گزينه Option را در اختيار و روی دگمه Privacy کليک کنيد. قسمت Call گفت و گوهايی است که شما به طرز خاصی به دوستان خود اجازه برقراری تماس با خود را می دهيد.
4- قدم چهارم ؛ سخت افزار مورد نياز را فراهم کنيد
بهتر است در اين مرحله کمی زمان به آزمايش وسايل خود اختصاص دهيد. نرم افزار کاهش اختلالات صوتی Skype به اين معنی است که حتی اگر در اتاق خود در حال گوش دادن به موزيک هستيد نبايد مشکلی در برقراری تماس از طريق VOIP داشته باشيد.
5- قدم پنجم؛ معرفی دوستان و آشنايان به برنامه
در قسمت " Adda Contact " که در گزينه Tools آن را می يابيد به محض اضافه کردن نام دوستان و آشنايان خود به ليست Contact می توانيد به راحتی هر چه تمام تر به سرعت شخص مورد نظر را انتخاب و با آنها صحبت کنيد.

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان