در اين بخش شما ميتوانيد درباره کليه مباحث بازيهاي كامپيوتري به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

1796

تشکر کرده: 13 مرتبه
تشکر شده: 19 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 25 شهریور 1385 16:18

آرشيو سپاس: 216 مرتبه در 105 پست

بازی Warrior Ten Hammers

توسط Karim1504 » يکشنبه 17 دی 1385 17:16

درباره بازی:
ده دلاور: یک بازی نظامی تمام عیار
بازی جذاب ومهیج .

نکات مثبت :طولانی بودن بازی - گرافیک خوب در PC و Xbox - صداگذاری خوب - فضای بازی - کنترل بازی بهتر و راحت تر شده
شرکت Pandemic Studios مدتی پیش بازی Full Spectrum Warrior را عرضه کرد که برای آموزش به سربازان نظامی و یادگیری موقعیت های جنگی بود. البته خوش ساختی این بازی سبب شد که در بین بازیکنان نیز به محبوبیت برسد. با وجود موفقیت این بازی تعجبی هم نداشت اگر شرکت Pandemic دست به ساخت نسخه دوم این بازی بزند. Full spectrum warrior : Ten Hammers هنوز هم روندی مانند نسخه قبل دارد و تنها امکاناتی به آن اضافه شده است ولی با اینحال هنوز هم جذابیت دارد.
شما در طول بازی باید در Zekistan، شهری در کشور افغانستان، با کنترل چهار جوخه از نیرو های آمریکایی به سرکوب کردن شورشیان بپردازید. متاسفانه در این نسخه بازی جذابیت قدیمی خود را از دست داده است. شاید مهمترین دلیل این موضوع را بتوان طراحی بد مرحله ها دانست. به عنوان یک بازی مبارزه ای بر گرفته از واقعیت شما باید سعی کنید با استفاده از تاکتیک های مختلف دشمنان خود را از بین ببرید. برای مثال می توانید با یک جوخه دشمن را سرگرم مبارزه کرده و در این بین جوخه دوم را به سوی آن ها نزدیک کنید یا با ایجاد دید دشمنان را گیج کرده و در فرصت مناسب آن ها را از بین ببرید در طول هر مرحله شما با دشمنان بسیاری روبرو خواهید شد که برای غلبه بر آن ها شما می توانید منطقه ای را زیر آتش بگیرید و یا با استفاده از نارنجک آن ها را از بین ببرید. همچنین شما می توانید از دودزا ها برای گیج کردن دشمن استفاده کنید. همچنین شما می توانید از شلیک دقیق استفاده کنید. هر یک از چهار فرد هر جوخه شما در این حالت قابلیت های متفاوتی پیدا می کنند. از جمله، رهبر گروه ها می توانند با Rifle خود به فواصل دور شلیک کنند یا یکی از افراد می تواند با machine gun خود مکانی خاص را به رگبار ببندد و اجازه شلیک را به دشمن ندهد.
نکته دیگری که در Ten Hammers دیده می شود امکان انتخاب چگونگی حرکت از مکانی به مکانی دیگر از بین دو حالت tight و Hot است. در حالت Hot افراد شما به صورت معمول و با سرعتی سریع تغییر مکان می دهند. اما اگر حالت Tight را انتخاب کنید، جوخه مورد نظر به صورت مخفیانه و به آرامی حرکت می کنند. در این حالت امکان دیده شدن آن ها توسط دشمن بسیار کم شده و کمتر پیش می آید که آن ها متوجه شما شوند. یکی از قابلیت های دیگری که به بازی اضافه شده است امکان فرستادن یکی از افراد برای دیده بانی است. در این حالت اگر او چیزی نباید افراد تیم را به سوی خود فرا می خواند.
در TEN HAMMERS شما کنترل بهتری بروی جوخه ها دارید و می توانید به جای آنکه مانند نسخه قبلی برای دستور دادن به هر یک از آنها، بینشان جابجا شوید همه ی آن ها را در یک زمان کنترل کنید. البته در این حالت احتمال کشته شدن افراد تیم نیز بسیار بالا می رود. همچنین هم اکنون شما می توانید از پله ها بالا رفته و وارد ساختمان ها شوید و از این مکان ها دشمنان خود را از پا در آورید. این امکان می توان دید وسیع تر و بهتری برای از بین بردن دشمنان با اسلحه های مختلف و حتی نارنجک داد. البته نکته بدی که در این مورد وجود دارد اینست که در این مواقع معمولا دشمنان بسیار سریع متوجه شده و سعی در کشتنتان می کند و در نتیجه شانس از بین بردنشان بسیار کم است. علاوه بر موارد ذکر شده شما در این نسخه می توانید افراد هر جوخه را به دو قسمت تقسیم کنید تا بتوانید بازی تکنیکی تری انجام دهید. این کار چندان به درد میدان های مبارزه نمی خورد چون باعث باخت سریع شما می شود.
یکی از دیگر از قابلیت های جدیدی که در بازی دیده می شود امکان استفاده از وسایل نقلیه از جمله تانک برای نابودی دشمن است. همانطور که انتظار می رود این قسمت ها بسیار جالب و سرگرم کننده هستند و می توان از آن ها لذت زیادی برد. البته نکاتی چون نابود شدن سریع وسایل کمی شما را اذیت خواهد کرد. از نظر هوش مصنوعی نیز بازی در حد متوسط قرار دار و دشمنان شما سر سخت تر از قبل شده اند. اما با اینحال هنوز هم حرکات احمقانه ای از آن ها دیده می شود که از جذابیت و سختی بازی می کاهند.
گرافیک بازی نیز مانند قبل قابل قبول است. مدل های خوبی در بازی به کار رفته اند و محیط اطراف به خوبی طراحی شده است. نورپردازی نیز به خوبی صورت گرفته است.
از نظر صداگذاری نیز سازندگان خوب عمل کرده اند و اشکالات کوچکی در آن دیده می شود. افکت های صدایی خوب هستند و صحبت هایی که در طول بازی انجام می شود با کیفیت و واضح اند. آهنگ های بازی نیز خوب هستند. در مجموع Ten Hammers بازی خوبی است که جنگ واقعی را در یک بازی به نمایش گذاشته و به شما اجازه می دهد تا تجربه ای از آن داشته باشید.

صحنه هایی از بازی:

منبع : ایران گیم دات کام
نه از خودت تعریف کن و نه بدگویی. اگر از خودت تعریف کنی قبول نمی‌کنند و اگر بدگویی کنی بیش از آنچه اظهار داشتی تو را بد خواهند پنداشت...
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 10 مهمان