در این بخش می‌توانید در رابطه با شبکه و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید
Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 10 آذر 1386 17:59

آرشيو سپاس: 13305 مرتبه در 1921 پست

قیمتهای جالبناک اینترنت پرسرعت Wimax ایرانسل...!

توسط Mil@d » جمعه 25 دی 1388 01:04

مطلب زیر را در انجمن ایرانسل دیدم!قیمت ها به ریال است!مودم ها هم حتما باید از خود ایرانسل تهیه شود!
مودم های وایمکس: سه مدل داره که از 113 هزار تا 260 هزارتومان.

سرعت ها وتعرفه ها
سرعت ها از 64k تا 5mb

64k
شارژ ماهیانه نداره و باید با
کارت شارژ های موجود در بازار
واسه خرید حجم استفاده کنید
قیمت ماهیانه – حجم گیگ
128k
plan 1 : 3 gb 150,000
plan 3 : 12 gb 300,000
plan 5 : Unlimited 450,000

256k
plan 1 : 3 gb 290,000
plan 3: 20 gb 450,000
plan 5: Unlimited 850,000

512k
plan 1: 4 gb 350,000
plan 3: 45 gb 800,000
plan 4: Unlimited 1,200,000

1mb
plan 1: 10 gb 800,000
plan 2: Unlimited 2,000,000

2mb
plan 1: 120 gb 1,400,000
plan 2: Unlimited 3,600,000

5mb
plan 1: 50 gb 2,000,000
plan 2: Unlimited 5,500,000

البته دوستان اين موارد قيمت هاى اوليه است و قراره طرح هاى تشويقى خاصى هم براى جا افتادن وايمکس بين کاربران در نظر گرفته بشه.
البته گفته ميشه متاسفانه هنوز همون محدوديت حداکثر پهناى باند 128 براى کاربران خانگى مشابه سرويس adsl برقرار است .
به هر حال رویای اینترنت پرسرعت بی سیم به واقعیت پیوست!ضمنا در سیستم بی سیم wimax محدودیت های مکانی wi-fi برطرف شده است!
خیل عظیم دوستانی هم که از adsl بنا به دلایل مخابراتی محرومند دیگر دغدغه اینترنت پرسرعت نخواهند داشت!

بی صبرانه منتظریم!چون در یک مکان ثابت نیستیم و بی سیم wimax در همه جا ما را به دنیای مجازی پرسرعت متصل میکند!
رفیق بی کلک

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mil@d تشکر کرده اند:
jolbake_sabz, SAMAN, mahdimk, Mahdi1944, CAPTAIN PILOT, Solver, arashtabaie, Ruozbeh, SadafG, oweiys

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: قیمتهای جالبناک اینترنت پرسرعت Wimax ایرانسل...!

توسط Solver » جمعه 25 دی 1388 07:11

البته وایمکس همانطور که قبلاً هم گفتم، هر چند تکنولوژی جالبی است اما پر از اشکال و معایب گوناگون.

راستی:
محدوديت حداکثر پهناى باند 128 براى کاربران خانگى مشابه سرويس adsl برقرار است .

:-o  این محدودیت شاید مربوط به منطقه شما هست . . .  :-) چون تا 5 مگ هم این روزها خانگی میدهند. البته من دقیق نفهمیدم منظور شما از به کار بردن پهنای باند اینجا چه چیزی بود  :-x

اما در مورد وایمکس، فکر میکردم در سنترال هم این را گذاشه باشم:

هرچند وایمکس از دیگر تکنولوژِی های بیسیم جدیدتر است، اما جزو تازه ها نیست و از عمرش میگذرد. در مطالب مختلف پیرامون آن بیشتر به محاسن این شبکه ها پرداخته شده بود، از این رو بهتر دیدم با توجه به داشتن اطلاعاتی مرتبط و تجربه در اجرای این شبکه برخی معایب آن را هم بیان کنم، هر چند در مجموع این تکنولوژی در جای خود، برترین است.

وایمکس هم هر چه باشد نهایتاً یک بیسیم است و پیرو قوانین ساده امواج رادیویی. هر چند با استفاده از تکنولوژی های دیجیتال در بهبود آن کوشیده شده است اما نهایتاً مسئله موانع و محیط همچنان اثرات خود را خواهد گذاشت که گاهی کاملاً موجب نا امیدی شما میشود. از طرف دیگر، استفاده از شبکه وایمکس در بیشتر مواقع (به علت حوزه وسیع و موانع محتمل) نیازمند سرپا کردن دکل (بیشتر مواقع در هر دو طرف) میباشد. البته وایمکس مورد استفاده در تلفن همراه متفاوت است، احتمالاً سلول ها(محلی) شما را معاف از نصب دکل خواهند کرد. بزرگترین اشکال وایمکس که در بیشتر کشورها پس از موج اولیه استقبال، موجب بازنگری در آن شده است، مسئله تاثیر امواج مربوط آن بر محیط و انسان است. این کاملاً درست است که اثر محیط روی وایمکس به نسبت دیگر شبکه های بیسیم بسیار کاهش یافته، اما به همین میزان به علت استفاده از توان بالای اثر آن روی جانداران بیشتر شده است.

وایمکس در واقعیت:

همه جا گفته میشود وایمکس می تواند 70 Mbps در محدوده 70 مایلی (113 کیلومتر) با ایستگاه متحرک ارائه کند، در حالی که این تنها در ایده آل ترین شرایط و فقط به شرط وجود یک گیرنده.

در محیط باز (در وضعیت نقطه به نقطه - دارای دید) شما میتوانید سرعت 10 مگابایت را در فاصله 10 کیلومتری داشته باشید. اما در مناطق شهری و با توجه به نداشتن وضعیت point to point (داشتن دید) شما حداکثر در 2 کیلومتری از مرکز ممکن است سرعت 10 مگابایت را داشته باشید. و همه اینها در صورت ثابت بودن شما است، حرکت کردن شما میتواند افت چشمگیر تری در شبکه ایجاد کند.

همینطور در وایمکس نه تنها ممکن است پهنای باند اینترنت شما به اشتراک باشد که خود شبکه وایمکس (امواج رادیویی آن) نیز به اشتراک باشد که کاهش مضاعفی در پهنای باند شما خواهد داشت. شبیه وایفی زمانی که اشتراکی باشد.

مسئله بزرگ وایمکس هم نصب تجهیزات و البته نگهداری آن است که بسیار دشوار تر و پرهزینه تر است.

وایمکس در یک نگاه

مزایا:
•یک ایستگاه میتواند صدها کاربر را پوشش دهد.
•به نسبت شبکه های سیمی سریعتر امکان اتصال کاربران فراهم است (مانند ADSL و ISDL و ...)
•در محیط باز و در صورت برقراری وضعیت دید نقطه به نقطه سرعت 10 مگابایت در 10 کیلومتری که بسیار مطلوب است.
•برتری های مختلف این سیستم و استاندارد آن نسبت به نمونه های مشابه.

معایب:

•بر خلاف تصور، مدت زمان انتظار برای اتصال به شبکه طولانی تر است.
•اثرات محیطی باران و آب در این شبکه اثر بیشتری دارد هر چند در مورد امواج مزاحم نسبتاً ایزوله شده است اما نسبت به رطوبت هوا آسیب پذیر تر شده است.
•با وجود بهینه کردن تجهیزات دیجییتال سیستم جهت مقابله با امواج مزاحم، هنوز رزونانس با شبکه ها و امواج رادیویی دیگر ممکن است حادث شود.
•مسئله فرکانس های مورد استفاده این شبکه. (دارای اثرت بیشتر روی جانداران)
•از اشکالات دیگر وایمکس، تجهیزات و نیاز رسیدگی بیشتر بود، همچنین مصرف انرژی آن در مقایسه با دیگر شبکه های بیسیم بسیار بالا است و نیازمند منابع برق زیادی است.
•نصب تجهیزات آن نیازمند محیط های بزرگ هست و با نصب یک دکل ساده سر و ته قضیه هم نخواهد آمد.
مطلب بالا را وقتی که همه جا شروع به تعریف از وایمکس شد هر جا که شد مطرح کردم، و به همه هم گفتم هزینه های وایمکس بسیار بالاتر خواهد بود.
مطمئناً زمانی که محیط زیست هم متوجه عمق ضررهای این شبکه ها شد، مثل بیشتر کشورهای جهان، روی اون محدودیت اعمال خواهد کرد و مناطق خاص میتونند ازش استفاده کنند، آن هم در نزدیکی دکل های اصلی نه فاصله زیاد.
البته اینجا ایران است شاید هم کاری به کارشون نداشتند.
اما مسئله رطوبت در مورد این شبکه فکر کنم از چشم ایرانسل هم پنهان بوده ... اما هم اطلاعات جمع آوری شده بنده هم تجربه شخصی من در مورد وایمکس ثابت کرده که شاهد افت در حد قطع شبکه خواهیم بود در هوای مرطوب.
به عبارت دیگه اینترنت تعطیل به علت بارندگی - شرجی بودن هوا یا ...
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Never is never an option +

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
حسن2568, moha684, Ruozbeh, Mahdi1944, Mil@d, sghanbare, jolbake_sabz, CAPTAIN PILOT

Captain II

Captain II

نماد کاربر
246

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 9 فروردین 1388 08:11

آرشيو سپاس: 821 مرتبه در 200 پست

توسط arashtabaie » جمعه 25 دی 1388 09:43

قیمت ها واقعا جالب هستن. ولی اگر به وایمکس به عنوان یک جایگزین برای وقتی سرعت اینترنت پایین می افتد نگاه کنیم، خوب اشتباه چون درست مثل سرویس های دیگر، سرعت اتصال هر کاربر رو میشه کنترل کرد. فقط به درد کسی میخوره که مرتب در حال از یک شهر به شهر دیگر رفتن هست و برای کارش به اینترنت احتیاج داره.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب arashtabaie تشکر کرده اند:
Mil@d, jolbake_sabz

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تاريخ عضويت

توسط Mil@d » جمعه 25 دی 1388 13:29

قید محدودیت 128 از خودم نبود!کپی پیست از منبع اصلی متن بالاست.
این محدودیت شاید مربوط به منطقه شما هست . . .  چون تا 5 مگ هم این روزها خانگی میدهند

جدا! :P
256 هم گرفتیم اسمی بود و در واقع همون 128 را خروجی میداد!کلا دزدی اینترنتی در شرکتهای ارائه دهنده ADSL نهادینه شده است! 5 مگ هم در منطقه ماه خیالی خام بیش نیست! بعید میدانم در شیراز شما هم به منازل 5 مگ بدهند!مگر اینکه با چشم خودت دیده باشی و طرف هم از کله گنده های شیراز باشد که چنین سرعتی را برای منزل گرفته باشد!
البته 5 مگ برای بانکها و شرکت نفت و سپاه و سایر ارگانهای حساس طبیعتا برقرار است!
البته وایمکس مورد استفاده در تلفن همراه متفاوت است، احتمالاً سلول ها(محلی) شما را معاف از نصب دکل خواهند کرد.

جوای که از نمایندگی ایرانسل گرفتم همین بود که نیازی به دکل ندارد ولی هنوز به جواب تکمیلی و نحوه عملیاتی کردن سیستم نرسیدم.چیزی در رابطه با وایمکس موبایلی بدون دکل میدانید ما را هم در معلومات خود شریک کنید!
آخرين ويرايش توسط Mil@d در جمعه 25 دی 1388 14:59, ويرايش شده 1 در کل.
رفیق بی کلک

Ruozbeh, jolbake_sabz, arashtabaie

Major

Major

نماد کاربر
533

تاريخ عضويت

يکشنبه 15 آذر 1388 13:35

آرشيو سپاس: 2762 مرتبه در 485 پست

توسط shadow.of.death » جمعه 25 دی 1388 13:44

بنده هم صحبت نگار رو در مورد ارائه 5 mg خانگی تایید میکنم.
شما میتونید مستقیماً از شرکت پهنای باند بخرید (حتی) و نیازی هم به کاغذ بازی مخابراتی نیست به سپاه و بانک و .... ربط نداره!!!!

لطفاً اگه اطلاعات مستند ندارید شایعه پردازی نکنید ( خوبه حالا خیلی ها توی این انجمن 512 دارن!!!!!! و اگه پولش بود بیشتر هم میگرفتن!!!)
پس درباره کدوم محدودیت خانگی صحبت میکنید؟؟
به جای آنکه به تاریکی لعنت بفرستی ، یک شمع روشن کن.

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تاريخ عضويت

توسط Mil@d » جمعه 25 دی 1388 13:55

لطفاً اگه اطلاعات مستند ندارید شایعه پردازی نکنید

شایعه پردازی :P
اگر مثل بنده 1 سال تمام از این شرکت به اون شرکت در به در دنیال اینترنت پر سرعت می دویدید و برایتان به رویا تبدیل نشده بود و حتی ADSL ها نیز تو زرد از آب در می آمدند :-P هیچگاه چنین اتهامی را وارد نمی کردید.MAX سرعتی که در منطقه ما به منازل می دهند 256 است که در واقع 256 نیست و به حدی کند است که گاهی جلوی دایل آپ باید لنگ بیاندازد.

شایعه پردازی کار کسانی است که قصد جلب توجه دارند :-) نه من و امثال من که میایم از دوستان خود در این انجمن چیزی یاد بگیریم و بر سوادمان افزون شود.مسابقه ضایع کنی و دست انداختن که راه نیانداخته ایم .لطفا این برداشتهای غیر صحیح را از ذهنیات خود دور کنید.
یا حق. :razz:
رفیق بی کلک

Ruozbeh, jolbake_sabz, Reza6662, arashtabaie

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1166

تاريخ عضويت

سه شنبه 3 مرداد 1385 11:49

آرشيو سپاس: 3168 مرتبه در 620 پست

توسط SHAHRAM » جمعه 25 دی 1388 19:23

خوب من هم مواردی رو از ای اس پی های شهرستان ها دیدم که اینترنت بیش از 128 نمی دن...ولی راه حلش فقط ارائه مدارک دانشجویی هست.براحتی با داشتن مدرک میتونید بگیرید....البته راه های دیگه فقط بتونید اثبات کنید کاربر خانگی نیستید مانند ارائه مدارک یک شرکت و...هم جواب میده :razz:
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SHAHRAM تشکر کرده اند:
Mil@d, arashtabaie

Captain II

Captain II

نماد کاربر
246

تاريخ عضويت

توسط arashtabaie » جمعه 25 دی 1388 22:49

توی تهران هم ISPهایی که من تا الان دیدم برای خانگی فقط تا 256kbps میدن، با مدارک دانشجویی هم من جایی نشنیدم بیشتر از 512kbps بدن. اون رقم 5Mbps برای کاربر های خانگی کاملا خیال پردازیه!!

Mil@d, SHAHRAM, Ruozbeh

Major

Major

نماد کاربر
533

تاريخ عضويت

يکشنبه 15 آذر 1388 13:35

آرشيو سپاس: 2762 مرتبه در 485 پست

توسط shadow.of.death » شنبه 26 دی 1388 10:44

گویا برخی از دوستان اصرار به دادن اطلاعات نه چندان درست دارند!!
به جز کاربر متخصص جناب SHAHRAM  که نکته درستی رو اشاره کردند البته!! (در شهرستانهای کوچیک ارائه خدمات سرعتهای بالا اصولاً مقدور نیست !!!)

و اما تهران !!!! جناب  arashtabaie   جهت اطلاع شما (واقعاً اظهار نظر عجولانه ای بود)!!
و این فقط خانگیه( اصولاً زیر 128 نمیدن!)

حتی سرعتهای بیشتر رو هم میتونید بگیرید !!!!  اون مدارکی هم که میفرمایید طلب نمیکنه!!

اما پارس آنلاین:

این شرکت چون خیلی قدیمی تر و یه جورایی بی حال تره! در فرم حقیقی خودش شرط مورد نظر رو گذاشته (حفظ ظاهر) اما شما بدون در نظر گرفتن این بند (متصدی میگه مهم نیست!!!!!)میتونید 1mg رو هم بگیرید به راحتی!
یا حداقل برای من که اینو گفت!!  (هر چند خدمات جالبی نداره پارس آنلاین)

و شاتل حجمیاش میده!! .......
دیگه برو بگرد خودت بقیه رو اگه ندادن  اسم ISP رو اینجا بده تا کاربرا خودشون تحقیق کنند حقیقتو بفهمن!!!!!

و نکته ریز SHAHRAM  :

وقتی میگن(به فرض مثلاً دارن گیر میدن!) برو یه مدرک دانشجویی ،شرکتی، چیزی بیار (حالا مال هرکی!!) یعنی نیاوری هم نیاوردی پولتو بیار!!!!!!!

به دنبال شرکتهای جدید و جویای نام باشید همیشه چون در کارشون فقط پیشرفت رو میشناسن نه قانون!!!!

بازم میگم دوستان اسامی ISP های مذکور رو که خوشی زده زیر دلشون ذکر کنند که ضمت تحقیق سایرن تحریم هم بشن!!

پاورقی:
قصد من ادامه مجادله نبود اما از اونجا که کاربر arashtabaie  در زمینه سیستم صاحب نظره لازم دیدم توضیحاتی رو عرض کنم.
به جای آنکه به تاریکی لعنت بفرستی ، یک شمع روشن کن.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shadow.of.death تشکر کرده اند:
arashtabaie, Mahdi1944, SHAHRAM, Mahdi Mahdavi, Solver

Captain II

Captain II

نماد کاربر
246

تاريخ عضويت

توسط arashtabaie » شنبه 26 دی 1388 11:21

shadow.of.death,  
با سلام خدمت شما دوست عزیزم. مطالبی که نوشته بودید برای من هم بسیار جالب بود. از اونجایی که من هر سال شهریور ماه قرارداد یکساله میبندم، به نظرم امد که امکان قدیمی بودن اطلاعاتم هست و در این چهار ماه تغییری در وضعیت رخ داده. در نتیجه با ISP خودم (آزاد نت) تماس گرفتم. خوشبختانه مطالبی که گفتید صحیحه، اونطور که به من اطلاع دادن از آبان ماه تا 1Mbps هم خدمات میدن :smile:  من که همین الان دارم میرم سرویسم رو آپ گرید کنم!! :razz:  :-D

shadow.of.death, SHAHRAM, Ruozbeh

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4211

تشکر کرده: 150 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » شنبه 26 دی 1388 16:06

در خیلی حاها که اصلا ای دی اس ال وجود نداره !!!!! که بخوان 128 یا 1 مگ بدن !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
Ruozbeh, Mil@d, CAPTAIN PILOT

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » يکشنبه 27 دی 1388 13:34

عجب دعوایی راه انداختیم باز میلاد  :-)

در تائید میلاد، در خوزستان مشکل سرعت اینترنت به چشم میخورد، و البته این سرویس دهندگان اون منطقه همه را بیسواد و ... فرض میکنند،

تجربه شخصی بنده در مورد اینترنت بیسیم بود که طرف سر ما را کلاه میزاشت که اشتراکی بودن شما به پهنای باند شما کار نداره  :?  ما هم یه کم تعجب کردیم گفتیم عجب  ::sa  اما بعد فهیمیدم دانسته های ما اشتباه نبوده و طرف کلاه میزاره سر ملت اشتراکی میده پول کامل میگیره!

اما میلاد،

مشکل از مخابرات ها است نه سرویس دهندگان اینترنت (ارائه نکردن سرعت بالا در ADSL) اما شیراز خانگی تا 5 مگ بدون هیچ مورد خاصی میدهند، 8 مگ هم تجربه داشتم که البته شاید روی حساب آَشنا بودن باشه اما خوب بازم مدرک نخواست.

اما بیشتر جاها این مدرک خواستن برای اینه که معلوم بشه چه قدر ضرورت داره، و بعد مخابرات اون منطقه خودش را آماده کند. مخابرات منطقه شما هم که دیگر وضعش روشنه با اون کدهای پر از 6  :grin:

اما خبر جالب این بود که امروز فهیمدم ip استاتیک هم بدون هیچ مدرکی ارائه میشود، چیزی که شاید برای من با این قیمت ها یک رویا بود ...
3 ماه 31 هزار تومان. ..

این ip ها هم در کار ip cam ها به کار میاد هم واسه راه اندازی سرور خانگی که من را وسوسه کرده به زودی یکی راه اندازی کنم، چون با این قیمت، با صرفه هم هست ...

Never is never an option +

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Mahdi1944, Ruozbeh, Mahdi Mahdavi

بعدي