در اين قسمت ميتوانيد درباره گوشي‌هاي هواوي بحث و تبادل نظر نماييد
Captain

Captain

نماد کاربر
1875

تشکر کرده: 6248 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 6 مهر 1392 22:47

آرشيو سپاس: 794 مرتبه در 318 پست

درخواست کمک/هواوی y511/گوشی روی بوت گیر کرد

توسط SMH » دوشنبه 25 فروردین 1393 23:21

با سلام خدمت دوستان
من گوشی هواوی y511 u30 دارم که بعد از نصب نرم افزار تغییر بیلد پراب گوشی ری استارت که شد روی بوت گیر کرد و دیگه بالا نمیاد
من رام اصلی کارخونه ای این گوشی رو دانلود کردم
فقط یکی از دوستان اموزش کامل برگردوندن گوشی رو بصورت کامل توضیح بده ممنونش میشم
در ضمن منوی ریکاوری منوی اصلی بوده و به زبان چینی همه ی منو ها رو هم تست کردم گزینه ی factury reset نداشت متاسفانه
با تشکر از همکاریتون
(اقا مهدی بعد خدا امیدم به شماست و تمامی دوستانی که این کاره هستند)

گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10175 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: درخواست کمک/هواوی y511/گوشی روی بوت گیر کرد

توسط Mahdi1944 » دوشنبه 25 فروردین 1393 23:53

mojtaba13721372,  
احتمالا شما وارد ريکاوري نشديد و وارد بوت منو شده باشيد که چيني هست. اين گوشي هم MTK هست و عينا مراحل فلش اون مشابه GLX ها هست و ميتونيد از آموزش‌هاي اون استفاده کنيد
اگر فريموير قابل فلش توسط SP FlashTool در اختيار داريد که خيلي ساده مراحل نصب درايور MTK رو طبق آموزشهايي که در بخش GLX ارائه شده انجام بديد و بعد با SP Flashtool فريموير رو فلش کنيد. تمامي مراحل در بخش GLX به طور کامل وجود داره، اگر فريموير به شکل ديگه‌اي هست، لطفا توضيح بفرماييد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
SMH, MASTER

Captain

Captain

نماد کاربر
1875

تاريخ عضويت

توسط SMH » سه شنبه 26 فروردین 1393 07:46

با سلام  Mahdi1944,  جان و تشکر بابت پاسخگوییتون

این مشکل با تغییر ورژن فلش تولز به ورژن SP_Flash_Tool_v3.1344.0.212 که جناب سید نور در این لینک قرار دادند رفع شد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

من وقتی فلش تولز رو باز میکنم و فایل اسکاتر رو بهش معرفی می کنم این ارور رو میده :
Error: Initializing scatter file failed. please check the name of svatter file which you load in legal
این مشکل رو من قبلا در سایت های دیگه هم دیده بودم که بهش ذکر کرده بودند
الان باید چیکارش کنم؟!!!!

در ضمن چطور باید وارد ریکاوری بشم؟!!!
هر کاری که می کنم فقط وارد فکتوری مد میشه و همش چینیه و واسه تست سخت افزار

در ضمن ویندوز من 8.1 هست ؛ دیجتال سیگنیچر رو هم غیر فعال کردم و نمی دونم دقیقا چطور باید درایور رو نصب کنم که وقتی گوشی رو به USB وصل می کنم بشناستش

جدای از همه ی اینها وقتی با فلش تولز می خوام فلش بزنم اینطوری می شه و این ارور رو می ده

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
       گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

*sina* از این پست سپاسگزاري کرده است

Captain

Captain

نماد کاربر
1875

تاريخ عضويت

توسط SMH » سه شنبه 26 فروردین 1393 09:46

در ضمن قبلا وقتی گوشیم سالم بود و کار می کرد وقتی به کامپیوتر وصل می کردم گوشیم و می شناخت (البته توی حالت انتقال فیل) و کاملا بدون مشکل عمل می کرد

اما حالا وقتی گوشیم روی بوت مونده وقتی گوشیم و وصل می کنم فقط و فقط یه صدایی میده که USB وصل شده ولی هیچ چیز دیگه ای مبنی بر اینکه گوشی رو شناخته باشه نمیاد

کسی نیست کمکمون کنه؟؟!!!!!!!!!!
       گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

Captain

Captain

نماد کاربر
1875

تاريخ عضويت

توسط SMH » سه شنبه 26 فروردین 1393 13:19

با سلام دوستان مرسی که اینقدر کمک می کنید
در ضمن می خوام بدونم گوشیم رو نیاز هست به حالت فست بوت ببرم؟!!
و اینکه این کار چطوری انجام میشه؟؟!!!!

راستش من توی گشت و گذار هایی که توی نت داشتم به این نرم افزار برخوردم Universal Android AIO Flasher Tool$ (در ضمن هنوزم گوشیم روی بوت مونده) و من همچنان منتظر کمکتون هستم امیدوارم که زودتر مشکلم حل بشه
می خواستم بدونم با این نرم افزار کسی تا حالا کار کرده؟!!!
اگه اره چطور باید فلش بزنم و گوشیم و از این حالت در بیارم؟!!!

با تشکر دوستان خواهشا یکی زودتر کمکم کنه
       گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » سه شنبه 26 فروردین 1393 17:43

mojtaba13721372,  
خوب طبق تصاوير درايور شما نصب هست. مشکل فلش زدن ريکاوري اين هست که شما بايد scatter و فايلهاي رام رو کنار هم داشته باشيد و بعد تيک اونها رو برداريد و کاستوم ريکاوري رو با ريکاوري اصلي گوشي تعويض کنيد. در صورتي که بقيه فايلها کنار اسکتر نباشه، اين خطا رخ ميده. ضمن اينکه حتما بايد از پورت USB2 اصلي استفاده کنيد، USB3 نباشه و پورتهاي ديگه‌اي که به هاب اصلي وصل هستند هم نباشه. در واقع با يکي از USB2 ها فقط ميتونيد فلش بزنيد. بعد از فلش زدن براي رفتن به حالت ريکاوري، باتري رو در بياريد، بعد کليد POWER+VOLUP رو بگيريد و در همون لحظه کابل اتصال به کامپيوتر رو به گوشي وصل کنيد. وارد ريکاوري خواهيد شد. ريکاوري اين گوشي حتما بايد کابل به اون وصل بشه تا واردش بشه. براي فلش زدن هم همونطور که در آموزشهاي GLX نوشتيم، بايد يکبار باتري رو در بياريد و دوباره بگذاريد. بعد سه کليد POWER+VolUP+VolDOWN رو با هم بگيريد و کابل رو وصل کنيد. بعد از وصل کردن کابل هم کليدها رو رها کنيد.
در صورتي که به فريموير قابل فلش توسط فلش تولز دسترسي نداريد، مهم نيست، سعي کنيد يک فريموير مربوط به چيپ 6572 رو پيدا کنيد و با استفاده از فايلهاي اون و کپي کردن در کنار scatter گوشي خودتون، ريکاوري رو فلش بزنيد (چون حدس ميزنم فريموير شما به صورت قابل فلش با کاستوم ريکاوري باشه)
اين موارد رو انجام بديد و نتيجه رو اعلام کنيد  :D

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

SMH, MASTER

Captain

Captain

نماد کاربر
1875

تاريخ عضويت

توسط SMH » سه شنبه 26 فروردین 1393 21:00

دوستان مشکل ما همچنان حل نشده هاااااا :AA:  ::sa  :lol:
کسی نیست کمکمون کنه؟ :-x
اقا مهدی قضیه اون رامی که گفتید دانلود کنم چی بود دقیقا؟ :-x  در ضمن اگه ممکنه لینک یه رام رو خودتون بفرمایید تا من دانلود کنم اخه خیلی تا حالا دانلود کردم دیگه اعصابم داغون شد
اگه نمیشه ببرم گوشیم و فلش کنن (خیلی پولش میشه هااااا :lol:  :lol:  )
       گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 27 فروردین 1393 02:26

mojtaba13721372,  
براي مثال اين رام رو دانلود کنيد
http://www.needrom.com/mobile/eyo-dm350s/
اين رام قابل فلش توسط فلش تولز هست، چيپ اون مشابه گوشي شما هست ولي شما از اون فقط براي فلش زدن ريکاوري مورد نظرتون استفاده کنيد
وقتي ريکاوري رو زديد هم بهترين نسخه‌ي فريموير براي گوشي شما ظاهرا همون نسخه‌اي هست که به صورت آپديت در خود سايت هواوي قرار داده شده

SMH, MASTER

Captain

Captain

نماد کاربر
1875

تاريخ عضويت

توسط SMH » چهارشنبه 27 فروردین 1393 11:01

با سلام اقا مهدی و تشکر بابت همکاریتون
همون طوری که فرمودید بنده اون فریمور رو دانلود کردم به همراه همون نسخه فلش تولزی که توی نید رام بود و اقدام به فلش زدن گوشی کردم که باز متاسفانه با این ارور در فلش تولز مواجه شدم

در ضمن اگه توجه کرده باشید تیک preloader رو که ورداشتم قرمز بود .

این که مشکلی به وجود نمیاره؟!!!

و همچنان بنده با رفتن به ریکاوری مد مشکل دارم
چون فقط فکتوری مد بالا میاد متاسفانه

و اینکه ایا ناز هست که من گوشیم رو انلاک کنم؟!!!
اصلا این گوشی نیازی به انلاک داره؟!!!
       گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 27 فروردین 1393 16:05

mojtaba13721372,  
آخرين نسخه درايور رو از اين لينک دانلود کنيد (خود من براي گوشي Z1 که همين چيپ هست از اين درايور استفاده کردم)
glx-mtk-t107000.html

همچنين اين نسخه SP Flashtool رو چک کنيد
glx-mtk-t107001.html
اگر نشد، نسخه‌ي 4 يا 5 رو تست کنيد

چيپ MTK نيازي به انلاک نداره تا جايي که ميدونم، لاک رو براي چيپ‌هاي ساخت خود هواوي ميگذاره

SMH, MASTER

Captain

Captain

نماد کاربر
1875

تاريخ عضويت

توسط SMH » چهارشنبه 27 فروردین 1393 18:32

Mahdi1944 نوشته است:mojtaba13721372,  
آخرين نسخه درايور رو از اين لينک دانلود کنيد (خود من براي گوشي Z1 که همين چيپ هست از اين درايور استفاده کردم)
glx-mtk-t107000.html

همچنين اين نسخه SP Flashtool رو چک کنيد
glx-mtk-t107001.html
اگر نشد، نسخه‌ي 4 يا 5 رو تست کنيد

چيپ MTK نيازي به انلاک نداره تا جايي که ميدونم، لاک رو براي چيپ‌هاي ساخت خود هواوي ميگذاره

بازم با تشکر از راهنماییتون

1- من وقتی گوشی رو به PC وصل می کنم فقط یک صدایی مبنی بر وصل شدن یک وسیله به سیستم میاد و دیگه هیچ درایور ناشناخته ای درون Device Manager وجود نداره که بخوام درایور نصب کنم و این دراوری که در اینجا قرار دادید مربوط به 6577 هست و فایل نصب هم نداره متاسفانه

2- من از این نسخه از فلش تولز قبلا استفاده کرده بودم و متاسفانه نشده بود

در مورد انلاک هم گوشی های g510 و y300 نیاز به انلاک دارند تا اونجا که من دیدم و نتونستم ببینم که گوشی من هم انلاک می خواد یا نه!!!
حالا فرض رو بر این بزاریم که انلاک نمی خواد

هر کاری می کنم اصلا به هیچ وجه وارد ریکاوری مد نمی شه و نمیشه کاریش کرد

هر دکمه ای رو غیر Power + Vol UP رو که بگیری تاثیری نداره و به لوگو و بوت میری و با این کار هم فقط میشه وارد فکتوری مد شد که اونجا هم واسه تست سخت افزاری هست و هیچ کاری نمیشه کرد

من الان فقط لنگ رفتن به ریکاوری مد هستم ؛ همین .....
       گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 27 فروردین 1393 18:52

mojtaba13721372,  
خوب حدس من درست بود، اين گوشي خودش ريکاوري نداره، اما CWM و TWRP براي اون وجود داره که با SP Flashtool ميشه فلش زد
اما براي آپديت شما بايد به اين شکل عمل کنيد:

1- يک مموري کارت رو فرمت کنيد و هيچ فايلي روي اون نباشه
2- فايل فريموير رسمي که به صورت update.zip هست رو دانلود و در مسير اصلي مموري کارت به همون شکل update.zip کپي کنيد
3- باتري رو در بياريد و حدود 10 ثانيه صبر کنيد
4- مموري رو در گوشي قرار بديد، باتري رو بگذاريد
5- دو کليد Vol+و  Vol- رو بگيريد و کليد پاور رو بزنيد (بدون اتصال به کامپيوتر)
اگر مراحل درست انجام شده باشه. گوشي وارد دانلود مود ميشه و به صورت خودکار فايل آپديت با ساين اصلي اگر باشه شروع به فلش مبکنه و گوشي بالا مياد

اين مراحل به دقيقا به همون شکلي که گفتم انجام بديد و نتيجه رو اعلام بفرماييد، اگر گوشي بوت شد، اون وقت ميشه در مورد ريکاوري و روت اون هم بررسي کرد

SMH, MASTER

بعدي