در اين قسمت ميتوانيد درباره گوشي‌هاي هواوي بحث و تبادل نظر نماييد
Captain

Captain

نماد کاربر
1875

تشکر کرده: 6248 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 6 مهر 1392 22:47

آرشيو سپاس: 794 مرتبه در 318 پست

Re: سوالات و مشکلات گوشی هواوی Y511

توسط SMH » جمعه 30 خرداد 1393 09:33

mojtaba13721372 نوشته است:با سلام دوستان
در مورد فیلم برداری رام لوا که با خش همراه هست فکر کردم واسه کدکش هست که کدک اون هم mpeg-4 هست من فایل های modol مربوط به کدک رو تغییر دادم ولی همچنان مشکل خش در فیلم برداری 720P وجود داره ولی وقتی سایزش رو کوچیکتر می کنی یا زوم می کنی این خش از بین می ره !!!
امکان داره از modol مربوط به GPU باشه ؟!!!
اخه شنیدم GPU هم توی رندر کردن فیلم تاثیر داره !!!

با سلام
مثل اینکه سر مسئولین خیلی شلوغه و کسی نیست پاسخگو باشه

یه سوال دیگه علاوه بر سوالات بالا :
1- AOSP دقیقا چی هست؟!! ( می دونم مخفف Android Open Source Project هست ولی می خوام بدونم چه مزیت هایی واسه پرت کردن رام داره؟!!!!)
2- اگه یه AOSP گیر بیاری می شه هررامی که می خوای واسه گوشی پرت کنی؟!!!
3- بر چه اساسی باید این AOSP باید انتخاب بشه ؟!!!( یعنی مثل پورت رام باید چیپ و رزولوشن و .... این موارد هم توی انتخاب اون مورد توجه قرار بگیره ؟!!!)

با تشکر از پاسخگوییتون
       گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SMH تشکر کرده اند:
serat&mersad

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10175 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » جمعه 30 خرداد 1393 19:31

mojtaba13721372,  
احتمالا مشكل از برنامه‌ي اصلي خود گوشي باشه، آخرين نسخه از برنامه‌ي Camera Awesome‌ رو استفاده كنيد، براي گوشي من كه بهترين برنامه هست

1- AOSP همون اندرويد خالص هست كه گوگل ارائه ميده و شركت‌ها سورس اون رو استفاده و بهبود يا تغيير ميدهند
2- خير، ربطي به اين موضوع نداره. AOSP هم اگر روي گوشي خاصي بوت شده، درايورها و تغييرات مربوط به اون گوشي روي اون انجام شده و از اين لحاظ تفاوتي با رامهاي غير اون نداره
3- اساس انتخاب اون هم تفاوتي بين نسخه‌هاي ديگه نيست و همون شباهت حداكثري دستگاه مبدا و مقصد ملاك هست
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

SMH از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
serat&mersad, MASTER

Captain

Captain

نماد کاربر
1875

تاريخ عضويت

توسط SMH » جمعه 30 خرداد 1393 19:48

Mahdi1944 نوشته است:mojtaba13721372,  
احتمالا مشكل از برنامه‌ي اصلي خود گوشي باشه، آخرين نسخه از برنامه‌ي Camera Awesome‌ رو استفاده كنيد، براي گوشي من كه بهترين برنامه هست

1- AOSP همون اندرويد خالص هست كه گوگل ارائه ميده و شركت‌ها سورس اون رو استفاده و بهبود يا تغيير ميدهند
2- خير، ربطي به اين موضوع نداره. AOSP هم اگر روي گوشي خاصي بوت شده، درايورها و تغييرات مربوط به اون گوشي روي اون انجام شده و از اين لحاظ تفاوتي با رامهاي غير اون نداره
3- اساس انتخاب اون هم تفاوتي بين نسخه‌هاي ديگه نيست و همون شباهت حداكثري دستگاه مبدا و مقصد ملاك هست

درسته ولی من به یه مورد مشکوکی که برخوردم این بود که توی پوشه ی لایب علاوه بر کدک های اصلی یه سری کدک تقریبا شبیه به همون رام بود که با مقایسه با رام استوک دیدم که توی اونها نبود و اضافه بود ، در ضمن در مورد تغییر دوربین هم بله حق با شماست قبلا تست کرده بودم و این مشکل رو نداشت و بدون خش ذخیره می کرد .

پس اگه مثلا یک رام 4.4.2 روی گوشی ما بوت بشه بقیه کارها رو می شه انجام داد و اون رو درستش کرد؟!!!

با تشکر
       گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

serat&mersad

New Member

no avatar
5

تشکر کرده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 18 خرداد 1393 09:17

آرشيو سپاس: 8 مرتبه در 3 پست

رام‌های Y511 تا به الان

توسط Paalizaan » دوشنبه 2 تیر 1393 17:43

با عرض سلام و تشکر از  mojtaba13721372 و  unixman برای رام‌هایی که گذاشتند و  Mahdi1944 بابت توضیحات و پیگیری‌های خوبشون در مورد مشکلات دوستان.

من همه‌ی رام‌هایی که رو که تا به الان گذاشته شده رو نصب کردم و می‌خواستم اطلاعاتی رو که به نظرم شاید مفید باشه گفته باشم، تا دوستان مبتدی و هم سطح خودم بدونن و اساتید هم اگه دلیل مشکلات رو می‌دونستند، راهنمایی کنند.

اول از همه راجع به رام Allegro‌ باید بگم که تنها رامی بود که حداقل برای من سه تا خاصیت داشت، ۱. بوت لوگوی پیش‌فرض رو عوض کرد ۲. اینترنت وصل شد. ۳. ساعت رو تو حالت اسنتدبای هم نشون می‌داد (مثل نوکیا)
به غیر از این رام و رام اصلی گوشی، با هیچ کدوم از رام‌ها نتونستم به اینترنت وصل بشم. برای همین روی این رام موندم.
راستی این رام زبان فارسی هم داره که رقم‌های اعداد (مثل ساعت) رو جابجا نشون می‌ده و مثل حروف فارسی از راست به چپ می‌نویسه.

دوم: رام CoLoR oS v2، که اگه باهاش مشکل اینترنت رو نداشم، عوضش نمی‌کردم. در ضمن Contacts رو هم نمی‌تونستی بر اساس فامیلی کنی که زیاد مهم نیست.
این رام پلیرهای صوتی و تصویری پیش‌فرضش خیلی خوب بود.
از ۵ تا رامی که تا الان هست، فقط با این دو تا رام مشکل صدا هم نداشتم.

سوم: رام LewaOS که بسیار سریع و خوش دست بود. (فقط مشکل صدا و اینترنت؛ دوربین برای من مهم نیست)

رام‌های MIUI و KITKAT_MOD هم چنگی به دل نمی‌زدند.

DSP Manager که فکر می‌کنم توی همه‌ی این رام‌ها بود، تو هیچ کدوم از رام‌ها، روی پلیر من (GoneMAD) تأثیری نمی‌گذاشت و فقط روی پلیرهای پیش‌فرض رام تأثیرش مشخص بود.

در پایان، اگه پستم اسپم حساب می‌شه، معذرت می‌خوام.

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Paalizaan تشکر کرده اند:
Mahdi1944, SMH, serat&mersad, unixman

New Member

no avatar
5

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 11 فروردین 1393 09:32

آرشيو سپاس: 3 مرتبه در 2 پست

توسط mortez jo » دوشنبه 2 تیر 1393 18:01

دوستان من کلا با هواوی مشکل دارم . رایتل رو ساپورت نمیکنه خیلی از مدل هاش مثل g525در مورد این مشکل هم با نظر اقا مهدی موافقم
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mortez jo تشکر کرده اند:
serat&mersad

Captain

Captain

نماد کاربر
1875

تاريخ عضويت

توسط SMH » دوشنبه 2 تیر 1393 19:26

Paalizaan,  با سلام دوست عزیز ، مرسی بابت پستتون که خیلی مفید بود

امـــــــــــــــــــــــــــــــــــا در مورد گفته هاتون من همه ی رام ها رو تست نکردم و نمی تونم در مورد بعض از اونها نظر بدم

در مورد رام لوا باید بگم که فوق العاده هست و خودم مدتی هست که ازش استفاده می کنم و به نظرم اینقدر کامل هست که منو ترقیب به استفاده از رام های دیگه نمی کنه ، در ضمن منظورتون از مشکل صدا رو دقیقا متوجه نشدم!!!!

من از نت موبایل به هیچ وجه اسفاده نمی کنم چون خیلی داغونه ، ترجیح می دم به نت دسترسی نداشته باشم تا اینکه جونم و به لبم برسونه

در مورد رام میویی هم که رام خوبیه و فقط یکم کند بود و لگ داشت که پچ درست رفع مشکلش رو هم قرار دادم و مشکل خاص دیگه ای نداشت

در مورد رام کیت کت هم باید بگم که اصلا از لحاظ ظاهری به دلم ننشست و خیلی زود اونو عوضش کردم

در مورد بررسی کاملی که قرار دادید ازتون ممنونم  

mortez jo,   با سلام دوست عزیز
در مورد شما هم باید بگم که با حرفتون موافق نیستم و باید بگم جدای از عدم ساپورت نرم افزاری شرکت که تنها مشکلش محسوب می شه مشکل دیگه ای نداره و به نسبت قیمتش خیلی به صرفه هست

در اینده نه چندان دور یه رام شبیه به رام های سامسونگ قرار خواهم داد
       گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

Paalizaan, serat&mersad, Mahdi1944

New Member

no avatar
5

تشکر کرده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 18 خرداد 1393 09:17

آرشيو سپاس: 8 مرتبه در 3 پست

توسط Paalizaan » سه شنبه 3 تیر 1393 12:00

جناب mojtaba13721372، صدای هر سه رامی که شما گذاشته بودید، توی هدفون با پلیری غیر از پلیر پیش‌فرض خود گوشی خیلی کم بود. اون فایل‌هایی رو هم که برای صدا گذاشته بودید رو هم برداشتم و جابجا کردم، ولی فایده نداشت، چند بار هم امتحان کردم، فایل‌های داخل Lib رو که تو اسمش Audio داشت رو هم با فایل‌های رام اصلی تعویض کردم.
کلا در تمام موارد، روی این سه رام با پلیری که مصرف می‌کردم و بهش عادت کردم، یا صدا کم بود، یا متوسط و کم کیفیت.
نه تنظیمات DSP Manager روی صدای هدفون (به غیر از پلیر خود رام) تأثیر می‌گذاشت و نه حتی تنظیمات صدای پلیر خودم (GoneMad) که همیشه تو رام اصلی ازش استفاده می‌کردم، تغییری خاصی توی صدا می‌داد.

در تأیید صحبتت شما هم باید بگم که یک سری از خصوصیات رام لوا تو هیچکدوم از رام‌های دیگه نبود. من هم برام اینترنت گوشی زیاد مهم نیست. ولی صدای هدفون خیلی مهمه.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Paalizaan تشکر کرده اند:
SMH, serat&mersad, Mahdi1944

Captain

Captain

نماد کاربر
1875

تاريخ عضويت

توسط SMH » سه شنبه 3 تیر 1393 15:31

Paalizaan,  مرسی دوست عزیز :D
راستش من هم موزیک خیلی گوش می دم  :grin: و حقیقتا تنها مشکلی که با رام لول دارم مون موزیک پلیر دیفالتش هست که توی قسمت پلی لیستش خیلی درب و داغونه :-(  :K:L
من دیشب رام ورژن تاچ وایز سامسونگ رو ه تست کردم  :-) و یک ساعتی که باهاش کار کردم مشکلی نداشت :D  و خوب بود ولی اونقدر به رام لول وابسته شدم که باز دوباره برگشتم به رام لوا  :grin:
حالا تا چند روز اینده انشالله اون رام رو هم قرار می دم :D  
       گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

Mahdi1944, unixman, Paalizaan, serat&mersad

Captain

Captain

نماد کاربر
1875

تاريخ عضويت

توسط SMH » سه شنبه 3 تیر 1393 15:33

Mahdi1944,  با سلام اقا مهدی :D
می خواستم بدونم برنامه های پیش فرضی که توی رام ها موجوده رو چطور می شه جدا کرد و از اون توی رام های دیگه استفاده کرد؟!!  :shock:
راستش از قسمت سیستم و بعدش APP اون نرم افزار رو جدا کردم و بعدش که خواستم توی یه رام دیگه نصب کنم نمی شد!!!! :?
دلیل خاصی داره؟!!!! :-(
       گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

unixman, serat&mersad

Major II

Major II

نماد کاربر
52

تشکر کرده: 35 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 12 خرداد 1393 22:45

آرشيو سپاس: 22 مرتبه در 17 پست

توسط unixman » چهارشنبه 4 تیر 1393 08:16

بچه ها مشکل اینترنت و صدا چیه من متوجه نمیشم من با همه راما مشکل سرعت بسیار پایین جی پی ار اس دارم حتی با رام اصلی شرکت ممکنه حرفم مسخره باشه اما انگار  گوشی های هواوی رو جی پی ار اس ضعیفن :| من حرفه ای موزیک گوش نمیدم فقط صدای یکی از هدفون در بیاد برام کافیه  :grin: در مورد شما مشکلتون دقیقا چیه کیفیت صدا براتون جالب نیست ؟

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب unixman تشکر کرده اند:
SMH

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10175 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 4 تیر 1393 12:47

mojtaba13721372,  
اين برنامه‌ها رو نميشه نصب کرد معمولا و بايد خود اون برنامه و اگر odex داره فايل odex مربوط به اين برنامه رو به صورت دستي به فولدر system/app منتقل کنيد و بعد هم پرميشن 644 براي اونها ست کنيد، اگر با گوشي جديد سازگار باشه، بعد از ريستارت در منو اضافه و قابل استفاده خواهد شد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
unixman, SMH, MASTER

Major II

Major II

نماد کاربر
52

تشکر کرده: 35 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 12 خرداد 1393 22:45

آرشيو سپاس: 22 مرتبه در 17 پست

توسط unixman » دوشنبه 9 تیر 1393 11:06

واسه سرعت پایین gprs گوشی کسی راه حلی نداره ؟ من قبلا گوشی نوکیا و سونی داشتم اینقدر افتضاح نبود کسی میدونه باید چیکار کرد اقا مجتبی شما راه حلی نداری ؟ خیلی سرعت پایینه نمیشه هم گفت از اپراتوره چون داداشم ایکسپریا وی داره راحت داره استفاده میکنه از gprs

قبليبعدي