XF-108 راپیر رهگیری غول پیکر!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با هواپيماهاي نظامي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: SAMAN, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 330
تاریخ عضویت: شنبه 30 خرداد 1388, 3:24 pm
محل اقامت: واوان
سپاس‌های ارسالی: 3246 بار
سپاس‌های دریافتی: 2180 بار
تماس:

XF-108 راپیر رهگیری غول پیکر!

پست توسط Ruozbeh »

تقدیم به روح پر فتوح private image !!! تصویر[HR]
 North American XF-108

[External Link Removed for Guests]

Rapier

 
نورث آمریکن XF-108 یک طرح آمریکایی بود برای تولید یک رهگیر پرسرعت به منظور دفاع از آمریکا و کانادا در مقابل بمبافکنهای مافوق صوت شوروی.

  تاریخچه پیشرفت:

طراحی و ساخت یک رهگیر با برد زیاد و کارایی بالا از سال 1952 در دستور کار USAF بود، اما برنامه ای که به عنوان LRI-X شناخته می شود تا جولای سال 1955 تصویب نشد.

در 6 اکتبر همان سال نیز مشخصات مورد نیاز اعلام شد، رهگیری با توانایی پرواز تا ارتفاع 60000 پایی (18 کیلومتر) در سرعت 1.6 ماخ (1806 کیلومتر بر ساعت.)

و پرواز تا بردی در حدود 1850 کیلومتر همچنین این رهگیر میبایست از دو خدمه استفاده می کرد. و دارای حداقل 2 موتور و یک رادار قدرتمند می بود.

در ملاحضات بعدی اعلام شد باید یک سیستم کنترل آتش بر روی آن نصب شود تا به رهگیر امکان نابودی بمب آفکن در فاصله ی 110 کیلومتری را بدهد و رهگیر بتواند در یک ماموریت سه هدف را رهگیری و نابود کند.

قرارداد مطالعات اولیه با یه شرکت نورث آمریکن، لاکهید و نورثروپ بسته شد.که با توجه به طرحهای روی کاغذ احتمال تصویب طرح نورث آمریکن بیشتر بود .

اما در سال 6 می 1956 طرح به دلایل سیاسی و مشکلات در بودجه کنسل شد.پس از تمام این تفاقات در سال 1957 پروژه به کار بازگشت و نورث آمریکن توانست

قراردادی را برای تولید دو پیش نمونه با نیروی هوایی بر اساس طرح F-108 امضا کند. در آن زمان فرماندهی دفاع هوایی سفارشی در حدود 480 فروند را در نظر داشت.

نتیجه ی نهایی طرح تغییر شکل بسیاری را نسبت به طرح اولیه در خود دید که این تغییرات را مدیون پیشرفت بسیار تکنولوژی و تغییر در نیازهای نیروی هوایی بود .

طرح احتمالی ، که به صورت مدلی در اندازه ی واقعی ساخته شده بود، در ژانویه 1959 به افسران نیروی هوایی نشان داده شد.پروژه نام Rapier را به خود گرفت...

[COLOR=#7030a0]ادامه دارد( قسمت طراحی و کنسل شدن به زودی...)
 
  
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “هواپيماهاي نظامي”