آشنایی با هواپیمای ترابری تاکتیکی سی-130

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با هواپيماهاي نظامي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: SAMAN, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2612 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار
تماس:

پست توسط moh-597 »

mogtaba-pilot, كاربر گرامي

تصاوير خود را در قسمت گالري ارسال كنيد تصاوير فوق را هم مي توانيد در تاپيك تصاوير هواپيماهاي باربري آمريكايي به آدرس زير ارسال كنيد

http://www.centralclubs.com/viewtopic.php?t=19515
پاينده باد ايران زنده باد ايراني

وبلاگ من
[External Link Removed for Guests]

صفحه اینستاگرام
New Member
سپاس‌های ارسالی: 29 بار
سپاس‌های دریافتی: 3 بار

Re: آشنایی با هواپیمای ترابری تاکتیکی سی-130

پست توسط mehran7418 »

با سلام به همگی.
دوستان اطلاعات کافی و کاملی قرار دادن و من حقیر هم کامل ترش میکنم
این هواپیما c-130هواپیمایی با قابلیتهای زیر میباشد:
برای تدارکات و پشتیبانی *برای حمل و نقل ادوات و تجهیزات نظامی و ... *برای مسافربری*برای پرش چتر بازی بهترین و کاملترین و تنها هواپیمایی است که این کار رو به راحتی انجام میده*هواپیمایی است که با وجود باز بودن دربهای چپ و راست و همچنین درب ramp هیچگونه اخلالی در پرواز و حرکت آن پیش نمیاد*تنها هواپیمایی است که واسه پرواز به محدوده باند کم نیاز داره یعنی سریع ار باند بلند و سریع فرود میاد.*تو کمترین جای ممکن فرود میاد و در هر شرایطی بهترین فرود رو داره*دارای وسیله ای بنام vinch میباشد که چتر بازایی که تحت هر شرایطی گیر میکنن رو به داخل هواپیما میاره*قابلیت نصب باک اضافی واسه پروازهای طولانی رو داره*تنها هواپیمایی است که در صورت خاموش بودن هر 4 موتور آن به هر دلیلی قادر به فرود میباشد البته در صورتی که خلبان آن از آموزشهای کافی و کاملی بر خوردار باشه*قابلیت فرود بر بان فرودگاه بدون باز شدن چرخها تحت هر شرایطی رو داره و البته نیازمند ماده مخصوصی است که بر روی باند میریزند که شبیه به کف میباشد*و دهها امتیاز دیگه که بغیر از c-130بعید میدونم که هواپیمای دیگه ای داشته باشه.
البته من از همه دوستان معذرت میخوام که اگه مطلبی رو کم و یا مجدد تایپ کردم.
دوستان میتونن هر سوالی در رابطه با پرش با c-130 یا بالگرد داشتن به id من pm و یا emil بزنن. ممنون میشم.
ID:mehran_7418*********emill:mehran_7418@yahoo.com

منتظرتون هستم.
به امید موفقیت.
Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 841 بار

شرکت استرالیایی کوئیک استپ سازنده فلپهای مرکب هواپیمای C-130

پست توسط HGhana »

تصویر 

شرکت استرالیایی Quickstep (گام سریع)، بعنوان سازنده انحصاری فلپ مرکب (سطوح متحرک لبه فرار بال) هواپیمای C-130J (هرکول بزرگ) ساخت شرکت لاکهید مارتین، شناخته شد.  

شرکت کوئیک استپ طی بیانیه ای ارزش این قرارداد را در طول 5 سال، بالغ بر 75 میلیون دلار (8/79 میلیون) تا 100 میلیون دلار اعلام نمود. 
 این شرکت افزود: در مناقصه بین المللی برگزار شده توسط شرکت لاکهید مارتین و از میان سازندگان مختلفی در سراسر جهان، شرکت کوئیک استپ بعنوان تنها منبع سازنده فلپ های هواپیمای C-130J ، انتخاب گردید. نمایندگان لاکهید مارتین در سه ماهه دوم سال جاری میلادی بمنظور تکمیل جزئیات قرارداد از کوئیک استپ بازدید خواهند کرد.  
 این شرکت انتظار دارد که اولین فعالیتهای غیر دوره ای مربوط به برنامه مورد نظر،شامل : طراحی، قالب ریزی، آموزش و مدیریت پروژه را در سه ماهه دوم سال 2012 آغاز و تحویل قطعات را تا سال 2014 به انجام رساند. 
 کوئیک استپ همچنین در برنامه جنگنده F-35 موسوم به رعد و برق 2 بعنوان سازنده دریچه های دسترسی، درپوشهای مخزن سوخت، پوسته هواپیما و درب های محفظه سلاح داخلی، مشارکت دارد. 

ارسال پست

بازگشت به “هواپيماهاي نظامي”