نيروي هوايي ارتش توانايي پرواز بيش از 140 هواپيماي جنگي را هم دارد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
پست: 2653
تاریخ عضویت: دوشنبه 8 آبان 1385, 3:26 pm
سپاس‌های ارسالی: 2612 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار
تماس:

نيروي هوايي ارتش توانايي پرواز بيش از 140 هواپيماي جنگي را هم دارد

پست توسط moh-597 »

 سرلشكر صالحي:نيروي هوايي ارتش توانايي پرواز بيش از 140 هواپيماي جنگي را هم دارد  

فرمانده كل ارتش با اشاره به پرواز موفق 140 هواپيماي جنگي نيروي هوايي ارتش در روز 29 فروردين تاكيد كرد: توانائي پرواز بيش از اين مقدار را هم در صورت لزوم داريم.
امير سرلشكر عطاء الله صالحي فرمانده كل ارتش كه صبح امروز دوشنبه در مراسم دانش آموختگي دانشجويان دوره هفدهم دافوس ارتش سخن مي گفت با نويد آينده روشن كشور و نيروهاي مسلح به خاطر وجود جوانان مؤمن و عالم، اظهار داشت: در شرايطي به سر مي‌بريم كه دشمن قدار در همه كشورهاي اطراف حضور داشته تا ما را محاصره كند.
به گزارش فارس، وي طالبان و رژيم صدام را اهداف فرضي دشمنان براي شبيه سازي حمله و از بين بردن نظام اسلامي ايران دانست و گفت: با مقايسه توان مادي رزمي و تسليحات مشخص است كه آنها سلاحهاي بيشتري و پيشرفته تري در اختيار دارند، اما دليل اينكه نمي توانند ما را شكست دهند وجود انسانهاي الهي و كارآزموده در ايران است.
سرلشكر صالحي با يادآوري اينكه ايمان به قدرت الهي و داشته هاي خود باعث پيشرفت ايران و نيروهاي مسلح شده است، علت ترس دشمنان را حضور انسانهاي بي اعتقاد و بدون اعتماد به نفس عنوان كرد.
فرمانده كل ارتش تاكيد كرد: امروز نظام اسلامي و رهبر قدرتمند و عزير آن متصل به نوراني ترين نيروي هستي است و از مستحكم ترين نيروي دفاعي برخوردار است.
وي با اشاره به رژه 29 فروردين ارتش، آن را صرفاً يك نمايش ندانست و خاطرنشان كرد: رژه هوايي 140 فروند هواپيماي جنگي نشان داد كه با وجود تحريم، استهلاك و ديگر مشكلات توانستيم بيش از 140 فروند هواپيما را به نمايش بگذاريم و البته توان نيروي هوايي ارتش بيش از اين ميزان است.
صالحي پرواز رادار پرنده را به عنوان يك نكته از رژه امسال ارتش مثال زد و افزود: تجهيزات ديگري نيز در اختيار داريم كه لازم نيست به معرض ديد بگذاريم.
اين مقام عاليرتبه نيروهاي مسلح كشورمان تاكيد كرد: اگر مي گويند سلاحهاي ايران كهنه است و توان عملياتي نداريم پس چرا اين قدر از نيرو و اقتدار ايران مي هراسند در حالي كه برخي همسايگاني كه سلاحهاي بسيار پيشرفته در اختيار دارند حتي يك روز هم نمي توانند در مقابل دشمنان بايستند.
فرمانده كل ارتش با اعلام اينكه در ساخت تجهيزات دفاعي و بكارگيري آنها خودكفا و خوداتكا هستيم، اظهار داشت: لرزش آمريكا و صهيونيست ها به اين خاطر است كه شياطين چيزهايي را مي بينند كه تابعين اينها نمي بينند و متأسفانه اين همراهان، خود را در دامن هلاك مي اندازند.
وي افزود: با توجه به قدرت انسانهاي الهي محور و اعتماد به نفس، مطمئن هستيم كه دست هر دشمن متجاوز منطقه‌اي و فرامنطقه‌اي را قطع خواهيم كرد و هر اقدام آنها تنها يك شوك اوليه وارد مي‌كند.
به گزارش فارس، پيش از سخنان فرمانده كل ارتش، وي ضمن اعطاي نشان دانش آموختگي به دانشجويان برتر دانشگاه دافوس ارتش، از نمايشگاه دستاوردها و تحقيقات اين مركز بازديد كرد.
پاينده باد ايران زنده باد ايراني

وبلاگ من
[External Link Removed for Guests]

صفحه اینستاگرام
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “دستاوردها و اخبار نيروي هوايي”