145 ایرانی در سه ماه گذشته در اثر ابتلا به ایدز مرده اند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 680
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 3 مهر 1386, 8:46 pm
محل اقامت: رشت
سپاس‌های ارسالی: 99 بار
سپاس‌های دریافتی: 175 بار
تماس:

145 ایرانی در سه ماه گذشته در اثر ابتلا به ایدز مرده اند

پست توسط dr_mehdi57 »

گزارش اختصاصی مهر/

145 ایرانی در سه ماه گذشته در اثر ابتلا به ایدز مرده اند

بر اساس آمار جمع ‌آوری شده از دانشگاههای علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سراسر کشور توسط وزارت بهداشت در سه ماهه گذشته بیش از 560 نفر به جمع مبتلایان به ایدز افزوده شده و 145 نفر نیز در سه ماهه گذشته در اثر ابتلا به این بیماری درگذشته اند.
به گزارش خبرنگار مهر، مقایسه ارقام ارسال شده از سوی روابط عمومی وزارت بهداشت نشان می دهد که در سه ماه گذشته 561 نفر به جمع مبتلایان به ایدز کشور افزوده شده است که این رقم می تواند هشدار جدی برای مسئولین کشور باشد.

بر اساس آمار ارسال شده از سوی روابط عمومی وزارت بهداشت تا اول دی ماه 87 مجموعا 18 هزار و 881 نفر مبتلا به HIV / AIDS یعنی افرادی که ویروس ایدز وارد بدنشان شده در کشور شناسایی شده‌اند که 5/93 درصد آنان را مردان و 5/6 درصد را زنان تشکیل می‌دهند.

این در حالی است که بر اساس آمار ارائه شده از سوی وزارت بهداشت در اولین روز مهرماه سال جاری 18320 نفر دچار این عارضه شده اند. بررسی تطبیقی این آمارها حاکی از آن است که طی سه ماه گذشته به طور متوسط ماهانه 187 نفر به ویروسHIV مبتلا شده اند.


مقایسه تطبیقی آمارهای ارائه شده از سوی وزارت بهداشت در سه ماهه گذشته نشان می دهد که 145 نفر به آمار فوتی های ناشی از ابتلا به ایدز و اچ آی وی اضافه شده است


بر اساس آمار منتشر شده از سوی وزارت بهداشت تا کنون هزار و 730 نفر مبتلا به ایدز شناسایی شده و 2 هزار و 945 نفر از افراد مبتلا فوت کرده ‌اند که مقایسه این آمار با آمار سه ماهه گذشته نشان دهنده مرگ 145 در اثر ابتلا به این بیماری در ایران درگذشته اند. پیش از این رئیس گروه موضوعی ایدز و اچ آی وی سازمان ملل متحد در ایران با اشاره به اینکه آمار 80 هزار نفر مبتلا به ایدز در ایران رقم تخمینی دولت و سازمان ملل در جهت تدوین برنامه ها است در دوازدهمین روز آذر ماه سال جاری گفته بود: تعداد مبتلایان به ایدز در ایران که وجود آنها به ثبت رسیده 18 هزار و 320 نفر است.


بر اساس گزارش ارسالی وزارت بهداشت 6/39 درصد از مبتلایان به HIV در گروه سنی 25 تا 34 سال قرار دارند که بالاترین نسبت در بین گروههای سنی را به خود اختصاص می ‌دهند.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت علل ابتلا به HIV در بین کل مواردی که از سال 1365 تا کنون در کشور به ثبت رسیده‌اند به ترتیب تزریق با وسایل مشترک در مصرف کنندگان مواد (3/69 درصد)، رابطه جنسی (8درصد)، دریافت خون و فرآورده‌ های خونی (3/1 درصد) و انتقال از مادر به کودک 6/0 درصد بوده است. همچنین راه انتقال در 8/20 درصد از این گروه نامشخص اعلام شده است.

در مقایسه این آمار با مواردی که ابتلا آنان در سال 1387 گزارش شده است، اعتیاد تزریقی 6/78 درصد، برقراری روابط جنسی 8/11 درصد و انتقال از مادر به کودک 6/0 را تشکیل داده است.

در 9 درصد از موارد شناسایی شده در سال جاری راه انتقال نامشخص بوده و هیچ مورد جدید ابتلا از راه خون و فرآورده های خونی گزارش نشده است.

خبرگزاری مهر
[FONT=Times New Roman]
در زندگي زخمهايي هست که مثل خوره روح را آهسته در انزوا مي خورد و مي تراشد...
 
Fast Poster
Fast Poster
پست: 274
تاریخ عضویت: جمعه 8 آذر 1387, 1:30 pm
محل اقامت: network
سپاس‌های ارسالی: 176 بار
سپاس‌های دریافتی: 486 بار

Re: 145 ایرانی در سه ماه گذشته در اثر ابتلا به ایدز مرده اند

پست توسط snifferman »

تصویر20/8 درصد از این گروه نامشخص !!!!!!!!!
توضیح بدهید لطفا یا این آمار اشتباه است (اگه 2 3 درصد بود منطقی) یا از این 20 % عده ای روابط جنسی داشتن و انکار کردن
به هر صورت الگوی انتقال به سمت مسائل جنسی رفته و متاسفانه تبلیغ نمی شود.
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”