قرارداد ساخت 150 لوکوموتیو در ایران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 1045
تاریخ عضویت: شنبه ۳۱ تیر ۱۳۸۵, ۱۲:۰۵ ب.ظ
محل اقامت: بزقوش?؟قافلانکوه
سپاس‌های ارسالی: 2945 بار
سپاس‌های دریافتی: 2310 بار

قرارداد ساخت 150 لوکوموتیو در ایران

پست توسط achachi98 »

ایران و آلمان قرارداد ساخت 150 دستگاه لوکوموتیو مسافری در ایران را امضا کردند .

براساس این قرارداد که میان شرکتهای راه آهن جمهوری اسلامی ایران , مدیریت طرح های نیروگاهی ایران "مپنا" و زیمنس آلمان امضا شد, شرکت خارجی زیمنس آلمان موظف است در مرحله نخست 30 دستگاه لوکوموتیو را به صورت سی بی یو مونتاژ وارد ایران کند و 120 لوکوموتیو دیگر را با استفاده از ظرفیتها و توان ساخت داخل در مدت 6 سال تولید کند.

موسی زمان مدیرعامل گروه مپنا با بیان اینکه مدت قرارداد شش سال است , تاکید کرد: شرکت زیمنس " طرف خارجی " باید در 10 سال دانش فنی ساخت لوکوموتیو را به جمهوری اسلامی ایران منتقل کند.

سرعت بالای 160 کیلومتری , آلودگی کمتر , صرفه جویی در مصرف برق و بخار از مهمترین ویژگی های این نوع لوکوموتیوهاست.

وی سرعت بالای 160 کیلومتری , آلودگی کمتر , صرفه جویی در مصرف برق و بخار را از مهمترین ویژگیهای این نوع لوکوموتیو ها دانست و گفت : برای ساخت این قطار ها 450 میلیون یورو پیش بینی شده است که 300 میلیون آن را طرف خارجی و 150 میلیون دیگر را طرفهای ایران می پردازند.

وزیر صنایع و معادن نیز در گفتگو با خبرنگاران با تاکید برلزوم ارتقای توان مدیریتی طرحهای اقتصادی و تولیدی ایران گفت : برای رسیدن به این مهم باید قراردادهای ایران با سایر شرکتهای خارجی از طریق شرکتهای ایرانی انجام شود.

طهماسبی تصریح کرد: با واگذاری این مسئولیت به شرکتهای ایرانی توان انتقال فناوری به کشور بالا می رود.

وزیر راه و ترابری نیز در مراسم امضای قرارداد ساخت 150 لوکوموتیو به برنامه های این وزارتخانه برای توسعه زیر ساختهای ریلی ایران اشاره کرد و گفت: با تامین اعتبارات لازم طرحهای ساخت راه آهن غرب ایران , اصفهان , شیراز , زاهدان , بم , قزوین , رشت , انزلی و آستارا با سرعت بیشتری ادامه می یابد .
[External Link Removed for Guests]

Atlantis اگر اومدی به من pm بده منتظرتمتصویر
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”