قيمت هرليتر بنزين 150 تومان تعيين شد

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 11 بار

پست توسط Don Corleone »

Achilles نوشته شده:توي ترکيه که وضعشون از ما بدتره ، بقيه جاهارو نميدونم

شما رو چه حساب و كتابي اين حرف رو ميزنيد؟بهتره سري به آمارهاي بين المللي و ميزان درآمد كشورها و درامد سرانه هرشحص و نرخ تورم در دوكشوركه حتي خيلياشو خود ايران هم انتشارداده بندازيد بعد

در مورد صحبت دوستان هم بايد بگم اهدافي كه شما ميگيد با گرون شدن بنزين دولت چه خدمات رويائي رو ارائه خواهد داد هم بهتره به اين توجه كنيد كه همين الانشم يك خريدار خودرو قيمت چندين سال مصرف بنزين رو همون موقع خريد ماشين(حتما شكي نيست كه ماشينها چندين برابر قيمت واقعي خودشون فروخته ميشن) پيشاپيش پرداخت ميكنه و اگه قرار بود كاري صورت بگيره تا الان گرفته بود و مطمئن باشيد كه با گرون شدن بنزين بهانه به دست افراد سودجو و.. خواهد افتاد و بهمين بهانه قيمت خيلي از موارد بالا خواهد رفت و اين چيزيه كه به تجربه ثابت شده
عدم رعايت حقوق يكديگر ريشه همه اختلافات و جنگها

حقيقت چيزي نيست كه نوشته مي شود؛ آن چيزيست كه سعي مي شود پنهان بماند. تولستوي
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر

پست توسط Don Corleone »

يکي از مسولان سابق اقتصادي کشور:
بنزين ليتري 150 تومان نمي شود
بودجه 86 , 9 ماهه است
تهران- خبرگزاري كار ايران

از آنجا كه انتخابات مجلس هشتم, سال آينده است, نمايندگان در صحن علني مجلس اجازه نمي دهند بنزين ليتري 150 تومان شود.

يكي از مسوولان سابق اقتصادي كشور, در گفت‌‏وگو با خبرنگار ايلنا، درباره اين كه آيا سال آينده بنزين ليتري 150 تومان به مردم عرضه مي‌‏شود يا خير, گفت: از آنجا كه سال آينده مجلس انتخابات را پيش رو دارد، قاعدتاً چنين ريسكي نمي‌‏كند؛ لذا بنزين 150 تومان نخواهد شد.
وي، افزود: قيمت 150 تومان بنزين تاثيري بر كاهش تقاضاي مردم نخواهد داشت. اين قيمت‌‏ها به هيچ عنوان جواب نمي‌‏دهد؛ اگر قصد داريم واقعاً مصرف بنزين را كاهش دهيم، بايد نرخ بنزين را بيش از اين ميزان بالا ببريم.
وي, خاطرنشان‌‏كرد: افزايش قيمت بنزين به ميزان 150 تومان, آثار تورمي خاص خود را دارد؛ اما سبب پايين آمدن مصرف نمي‌‏شود. اين در حالي است كه قيمت كار يعني حقوق كارگران كه دولتي نيستند، سال آينده افزايش چنداني نخواهد يافت.
وي, ادامه داد: براساس علايم موجود و وضعيت فعلي، تغيير جدي در بخش بنزين حاصل نمي‌‏شود و به نظر مي‌‏رسد مانند سال جاري، بنزين يارانه‌‏اي در اختيار مردم قرار گيرد؛ چرا كه انتخابات مجلس و پس از آن رياست جمهوري مانع از تصميم‌‏گيري صحيح در مورد بنزين مي‌‏شود.
اين مسوول سابق اقتصادي كشور، درباره اين كه افزايش نرخ بنزين با طرح تثبيت قيمت‌‏ها مغايرت دارد, گفت: دولت تا شهريورماه مي‌‏تواند, مواردي كه در طرح تثبيت قيمت‌‏ها اعلام شده را تغيير قيمت دهد؛ لذا تغيير نرخ بنزين توسط دولت, از نظر قانوني اشكال دارد؛ اما از آنجا كه بنزين 150 توماني توسط كميسيون تلفيق مطرح شده, تضادي با طرح تثبيت قيمت‌‏ها ندارد, چون مجلس طرح مذكور را تصويب كرده، لذا مي‌‏تواند در صورت تمايل، نرخ‌‏ها را تغيير دهد.
وي، تصريح‌‏كرد: دولت نهم, قيمت جديدي براي بنزين مشخص نكرده است.
اين مسوول سابق اقتصادي كشور، يادآور شد: راي عمومي نمايندگان مجلس اين است كه در سال 86 نيز طرح تثبيت قيمت‌‏ها ادامه داشته باشد و به همين دليل بنزين 150 توماني عرضه نمي‌‏شود.
وي، گفت: بودجه سال 86, 9 ماهه است و بيش از 9 ماه پاسخگوي نيازهاي كشور نيست.
وي، درباره هدفمند كردن يارانه‌‏ها نيز, خاطرنشان‌‏كرد: متاسفانه دولت به هدفمند كردن يارانه‌‏ها و تعيين تكليف آن در سال 86, توجهي نكرده است.

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1041 بار
سپاس‌های دریافتی: 1699 بار

پست توسط Achilles »

Don Corleone نوشته شده:
Achilles نوشته شده:توي ترکيه که وضعشون از ما بدتره ، بقيه جاهارو نميدونم

شما رو چه حساب و كتابي اين حرف رو ميزنيد؟بهتره سري به آمارهاي بين المللي و ميزان درآمد كشورها و درامد سرانه هرشحص و نرخ تورم در دوكشوركه حتي خيلياشو خود ايران هم انتشارداده بندازيد بعد

این درآمدها زندگی مردم ترکیه رو نرم نمیکنه ، بیشتر صرف خرید اف16 و مواردی از این دست میشه.

توی این آمارها از بودجه نظامی ترکیه هم صحبت شده ؟

به این قشر پولداری که تو استانبول خودنمایی میکنن نگاه نکن ،اینا 1% جامعه هستن.

شما با یک نگاه به دزدی هایی که در شهر استانبول میشه، همه چیزو میفهمی.

تعصب کور کورانه بدرد نمیخوره، باید بینشون زندگی کنی تا بفهمی آقای Tarkan ،ببخشید Don Corleone !
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 62 بار
سپاس‌های دریافتی: 114 بار
تماس:

پست توسط Fantoom121 »

اينجا هم که من هستم بنزين تقريباً ليتری 800 تا 1000 تومن بستگی به نوعش هست و گرونترم ميشه ولی اينقدر وسيل نقليه عمومی زياده
که نيازی نيست نگران باشی هيچ وقت تو اين چندين سالی که اينجاا هستم نشده بيشتر از 4 تا 5 دقيقه
بايستم منتظر ولی تو ايران ....... تفاوت زياده ولی اگر بنزين رو ببرن بالا و خرج کشور بکنند که خوبه ولی به شرطی که پول بنزين سر از جاهای ديگه در نياره به تور مثال اينجا سفارت ايران ماهی 200 $
دلار به فلستينی ها و لبنانيها کمک هزينه تهسيلی ميده ولی به خود ايرانيها نه در سورتی که اين پول از ماليات ماست و درامدهايی که مخسوس خاک ايران هست و متعلق به ايرانی
نميدونم شايدم من بد فکر ميکنم؟
:razz: :razz: :razz: :razz:
 تصویر
تصویر 
  در خاک غریب پرسه بی انتهاست - هم گریز غربتم زادگاه من کجاست؟ 
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Achilles »

Fantoom121,

اون 200$ حقشونه، ميدوني چرا ؟

چون اونا دارن جاي ما با اسراييل و آمريکا ميجنگن

در ضمن يادت باشه بيشتر از اون چيزي که اخیرا تو فلسطين و لبنان خرج کرديم طي جنگ 33 روزه با بالا رفتن قيمت نفت، براثر همين جنگ درآمد داشتيم :-)
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 256 بار

پست توسط Saeid12345 »

Achilles,
بله الان بنزين در ترکيه گرانتر شده ولي آمار من قديمي بود. :D پس بهتر است که هر ليتر بنزين بشود 2500 تومان تا براي هميشه خيالمان راحت شود. :smile:

Don Corleone,
دوست من اگر يک سفر به ترکيه برويد و به محله هاي متوسط و فقير نشين آن سر بزنيد بدبختي و فقر اکثر مردم آن کشور را خواهيد ديد. :-)
و اما درباره قيمت خودرو با شما موافقم و در راستاي تکميل گفته شما مطلب زير را بگويم ،

دوستان شما فرض کنيد که ميريد يک ماشين بخريد با قيمت حدود 15 ميليون که سه برابر قيمت واقعي آن است! خوب حالا اگر همين خودرو را به 5 ميليون بفروشند و در عوض قيمت هر ليتر بنزين 1500 تومان شود آيا شما سود نخواهيد کرد؟ خودروهاي جديد بايد مصرف سوخت کمي داشته باشند و معوملا 5 الي 7 ليتر در هر 100 کيلومتر که ميتوان آنرا تا 3 ليتر کاهش داد ولي من 5 ليتر را براي اين مساله در نظر بگيريم. هر روز شما چند ليتر بنزين مصرف ميکنيد؟ چون با گران شدن بنزين از خودرو فقط براي کارهاي ضروري استفاده ميشود پس اکثر مردم بصورت روزانه از خودرو استفاده نخواهند کرد و بطور مثال يک روز در ميان آن هم براي مصافتهاي کم استفاده خواهد شد يعني چيزي در حدود 10 ليتر در ماه که ميشود 15000 تومان. :-) خوب شما از خريد ماشين 10 ميليون تومان صرفه جويي کرده ايد و اين براي 667 ماه يعني 56 سال پول بنزين کافي است. :-D
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Achilles »

ماشين هم تو ترکيه گرونتر از ايرانه، بطور مثال 206 معادل 13-14 مليون تومان فروخته ميشه ولي در عوض ورود هر ماشيني آزاده.

در ضمن ماليات ماشين مخصوصا 4WD نجوميه
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 62 بار
سپاس‌های دریافتی: 114 بار
تماس:

پست توسط Fantoom121 »

Achilles نوشته شده:Fantoom121,

در ضمن يادت باشه بيشتر از اون چيزي که اخیرا تو فلسطين و لبنان خرج کرديم طي جنگ 33 روزه با بالا رفتن قيمت نفت، براثر همين جنگ درآمد داشتيم :-)

کی گفته حقشونه دوست خوبم شما ميخوايد کشورو تقسيم کنيد بگيد حقشونه دوست خوبم کی گفته جای ما ميجنگند؟ مگه وقتی ما 8 سال جنگ تحميلی داشتيم غير از همين عربها بودند که به ما زربه زدند پسر خوب اونا دارند به کتره خودشون و کشور خودشون ميجنگند همين نه بيشتر
و اينو شما يادتون نره که طبق گفته رهبر عزيزمون ما فقط کمخای معنوی داشتيم پسرم اين گفته های شما شبهه اميز هستش لطفا
موازب باشيد چی ميگيد؟ و فراموش نکنيد که دشمن هميشه و همه جا هست و ملاک جامع جهانی هم گفتهای رهبر کشورمون هست دوست خوبم مسلما ايشون خيلی بهتر از من و شما ميدونند
در قير اين صورت رهبر مملکتی به اين بزرگی نبودند و نميتونستند 28 سال توتعههای بيگانگان رو با دوربينی خوبشون اين مدت خونسی کونند مممنونم و فراموش نکنيد که ما ايرانی هستيم
 تصویر
تصویر 
  در خاک غریب پرسه بی انتهاست - هم گریز غربتم زادگاه من کجاست؟ 
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Achilles »

Fantoom121,

شما زياد خودشو ناراحت نکن، من فقط نظر شخصيمو گفتم.

در ضمن اون 200$ هم زير نظر رهبره، ميتوني بري به ايشون شکايت کني نه بمن

منم قبلا مثل تو فکر ميکردم، ولي الان سعي ميکنم يه تحليل منطقي براي سياستهاي کشورمون پيدا کنم.

شما مختاري از نظريه من خوشت بياد يا خوشت نياد، ولي خط و نشون کشيدن و تهديد کردن جاش اينجا نيست،

اينجا جاي تبادل نظره :-o

در ضمن شما نوشته هات با هم تناقض داره:

از یه طرف با زبون بی زبونی به رهبر بخاطر 200$ اعتراض داری و از طرف دیگه پاچه خواریشونو میفرمایین :eek: سعی کن حرف دلتو بزنی :-o
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Achilles »

Fantoom121 نوشته شده:

کی گفته حقشونه دوست خوبم شما ميخوايد کشورو تقسيم کنيد بگيد حقشونه دوست خوبم کی گفته جای ما ميجنگند؟ مگه وقتی ما 8 سال جنگ تحميلی داشتيم غير از همين عربها بودند که به ما زربه زدند پسر خوب اونا دارند به کتره خودشون و کشور خودشون ميجنگند همين نه بيشتر
و اينو شما يادتون نره که طبق گفته رهبر عزيزمون ما فقط کمخای معنوی داشتيم پسرم اين گفته های شما شبهه اميز هستش لطفا
موازب باشيد چی ميگيد؟ و فراموش نکنيد که دشمن هميشه و همه جا هست و ملاک جامع جهانی هم گفتهای رهبر کشورمون هست دوست خوبم مسلما ايشون خيلی بهتر از من و شما ميدونند
در قير اين صورت رهبر مملکتی به اين بزرگی نبودند و نميتونستند 28 سال توتعههای بيگانگان رو با دوربينی خوبشون اين مدت خونسی کونند مممنونم و فراموش نکنيد که ما ايرانی هستيم

مجموعه همین سیاستهاست که مارو الان بجایی رسونده که آمریکا برای حل مشکلاتش از افغانستان تا لبنان بما احتیاج داره :-o

فکر میکنید ایران هسته ای از پاکستان هسته ای خطرناک تره ؟ نه ، اینا همش بهانه اس تا آمریکا خودشو به ایران نزدیک کنه چون آمریکا از ایران میترسه ، نه بخاطر بمب هسته ای، بخاطر نفوذش در منطقه :-o
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر

پست توسط Don Corleone »

برام حيلي جالبه كه شما از تعصب كوركورانه صحبت ميكنيد
اولا بايد بگم كه من چند روز به استانبول نرفتم و برگشتم تا متخصص تركيه بشم !! مادر من دورگه تركيه اي تبريزي هستش و خيلي خيلي بهتر و از نزديك با وضع اون آشنا هستم و بقول شما بينشون زندگي كردم خانم آشيل !! ببخشيد آقاي آشيل!!!
شما هم يه نگاه به ثروتمندان زعفرانيه تهران و... نكنيد و فكر نكنيد كه ايران فقط اونجاست همين بس كه در تركيه شما حتي يه مدرسه اي كه داخل چادر برگزار بشه (در زمستان و در تابستان!) پيدا نمي كنيد برعكس اينجا كه همين چند وقت پيش اخبارمون با افتخار !!چنين مدارسي رو در استان بوشهر نشون ميداد!!
يا مناطقي مثل مرزهاي بلوچستان و يا استانهاي محرومي مثل ايلام و. نداره كه در خيلي جاهاش حتي از كمترين امكانات اوليه از قبيل آب آشاميدني بهداشتي محروم باشه!
ميزان مخارجي كه ايران حالا به هردليلي به كشورهاي مختلف از جمله سوريه و فلسطين و لبنان و..... هزار جاي ديگه ميكنه چندين برابر خريد اف 16 تركيه هستش
هيچس هم نميگه كه اقتصاد اونها در حد آمريكا يا آلمان و.. هستش اما مطمئنا اقتصاد اونها از ما قويتره و همچنين وضع اقتصادي عامه مردم در مقايسه با عامه مردم ايران بهتره و قشر متوسط اونها خيلي بهتر و خيلي راحتتر از يك خانواده متوسط ايراني مي تونن امكانات اوليه و خودرو و مسكن و... تهيه كنند(بازم ميگم نه در حد كشوري پيشرفته مثل آلمان)
اگه هم از ميزان دزدي و قتل و آدمكشي در كشور خودمون بي خبر هستيد بهتره يه سري به حوادث روزنامه ها بزنيد تا معلوم بشه كدوم كشور دزدي و.. زيادتري داره و خيلي هم مساله جالبتر ميشه وقتي كه بدونيد چند درصد دزديهاي استانبول از ميان ايرانيها و افغانيها و عراقيهاي مقيم اونجاست و خوب يادمه چندسال پيش سفارت ايران در تركيه مجبور شده بود به مسافران ايراني كه به اونجا ميرفتند يه بروشور بده كه ميگفت كه به ايرانياي ديگر وسايل و پولتون رو در تركيه به امانت نديد!!و تا كاملا نشناختيدشون اعتماد نكنيد و به منازل اونا نريد!!!
نكته جالب ديگه هم كه گفتيد اين بود كه گفتيد 206 به قيمن 14 مليون عرضه ميشه و همين هم بنظر من كاملا ميزان آشنائي شما با تركيه رو ميرسونه!!غاقل از اطلاع از ميزان درآمد اونها واينكه يك لير اونها كه بصورت يك سكه هستش و ارزش خريد چنداني براي اونها نداره(وبعنوان مثال شايد ارزش اون در حد همون 100 تومن براي ما باشه و شايدم كمتر) براي ما 700 تومنه!!
ذر ضمن اگه از كساني هم كه با اقتصاد سروكار دارن يه پرس و جويي كنيد مي فهميد كه ميزان تورم يك رقمي با دو رقمي و همچنين تفاوت درامد سرانه براي هر نفر و تفاوت چشمگير درصد رشد اقتصادي دو كشور نشانگر ميزان قدرت بيشتر اقتصادي مي تونه باشه يا نه

Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: زير آسمون ابري
سپاس‌های ارسالی: 6 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

پست توسط Montana2100 »

دوست عزيز به نظر من كه اصلا حقشون نيست... چرا ما بايد هزينه اي رو كه ميتونيم تو كشور خودمون خرج خيلي چيزا بكنيم بريزيم تو جيب آدماي چند تا كشور ديگه با اين بهانه كه دارن به جاي ما ميجنگن؟! كي گفته به جاي ما ميجنگن؟! مطمئن باش اگه همين الانم اسرائيل يا آمريكا به ما حمله كنند هيچ كدوم از اين دوستان نميان يه دوزاري به من و تو كمك كنن! تازه اگه اونجوري كه تاريخ بارها ثابت كرده، كشورهاي عربي بهمون از پشت خنجر نزنن بايد كلامونو بندازيم هوا!!!
چرا اينجوري فكر ميكنيد؟! اگه قرار باشه با راه انداختن جنگ و ايجاد خونريزي و يا كمك به ادامه اون در هر نقطه جهان كشورمون پولدار بشه و اينجوري قيمت نفتو بالا ببريم، بهتره كه از گرسنگي بميريم ولي پول خون آدماي ديگه رو نخوريم... تازه براي گرون كردن قيمت نفت راههاي ساده تري هم هست!!! نيازي به جنگ و جنايت نيست....
در ضمن همون دوستامون تو فلسطين فعلا كه به خاطر يك مشت دلار چند دسته شدن و دارن به خودشون هم خيانت ميكنن و با هم ميجنگن چه برسه به ما كه عرب هم نيستيم! بهتره تاريخ رو يه مروري بكنيم تا يه به رفتارهاي اكثر كشورهاي عربي آشناتر بشيم! :sad:
تصویر
.................... دنياي ديگري هم هست كه مي‌توان در آن آواز خواند ...................
قفل شده

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”