161 میلیارد گیگا بایت اطلاعات در سال گذشته تولید شد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 763
تاریخ عضویت: دوشنبه 8 خرداد 1385, 10:52 pm
محل اقامت: مشهد
سپاس‌های دریافتی: 196 بار
تماس:

161 میلیارد گیگا بایت اطلاعات در سال گذشته تولید شد

پست توسط sohrab_poet »

بنا بر پژوهشهای انجام گرفته، در سال 2006، انسان در سراسر جهان اطلاعات دیجیتالی معادل با 12 توده کتاب که از زمین تا خورشید کشیده شده باشد، تولید نموده است.

در سال 2006 و در ادامه دوران رشد و توسعه اطلاعات، 161 اگزابایت (161 میلیارد گیگابایت) اطلاعات دیجیتال تولید و کپی شده است.

مقدار این اطلاعات در جهان دیجیتال سه میلیون برابر تمام اطلاعاتی است تا کنون در کتابها نوشته و منتقل شده است. بنا بر مطالعات مرکز پژوهشی IDC، مقدار اطلاعاتی که در سال 2010 تولید و کپی خواهد شد به بیش از 6 برابر 988 اگزابایت خواهد رسید، که با توجه به نرخ رشد 57 درصدی آن تخمین زده شده است.

بنابر برآورد IDC در سال گذشته انباره اطلاعات دیجیتالی با گنجایش 185 اگزابایت در دسترس بوده است و در سال 2010 ما انباره ای 601 اگزابایتی خواهیم داشت. به این ترتیب جهان به سرعت در حال ا دست داده فضای فیزیکی لازم برای ذخیره کردن این مقدار اطلاعات است.

خوشبختانه تمام اطلاعات تولید شده به مدت طولانی ذخیره نمیشوند، برای مثال اطلاعات تولید شده هنگام تلفن کردن یا اطلاعاتی که هنگام ارسال تصاویر تلویزیونی کپی شده اند تنها به مدت کوتاهی ذخیره میشوند.

در حالی که تا سال 2010، هفتاد درصد جهان دیجیتال توسط کاربران تولید خواهد شد، اما بیشتر این محتوا در میان راه از میان تشکیلاتی عبور میکند که میتواند یک شبکه، یک مرکز داده ها، یک سایت هاستینگ hosting، سویچ مرکز تلفن یا اینترنت یا سیستم پشتیبانی باشد.

مراکز تجاری و شرکتهایی از هر نوع، آژانسها، دولتها و انجمنها مسئولیت امنیت، محرمانه بودن، اعتبار و مطلوب بودن حداقل 85 درصد این اطلاعات خواهند بود.

به گفته جان گنتز (John Gantz) رئیس محققین IDC: "رشد باورنکردنی و مقدار مطلق انواع مختلف اطلاعاتی که از مکانهای مختلف تولید شده است نشانه چیزی بیش از یک انفجار اطلاعاتی در اندازه های بی نظیر است."

"این نشانه چگونگی انتقال کامل اطلاعات از شکل آنالوگ - با محدودیتهایش - به فرم دیجیتال - و نامتناهی بودنش - است."

"از دیدگاه فناوری، سازمانها باید برای جابجایی، ذخیره، حفاظت و کپی اطلاعاتی که هر روز به مقدار آن افزوده میشود، روشهایی بسیار پیچیده تر را بکار گیرند."

محققین IDC اعتقاد دارند که رشد فزاینده دستاوردهای تکنولوژیک از قبیل دوربینهای حفاظتی و تجسسی CCTV و همچنین مقرراتی که در خصوص لزوم نگهداری دراز مدت اطلاعات اشخاص حقوقی وجود دارد، از جمله فاکتورهای عمده در رشد عظیم اطلاعات دیجیتالی هستند
Farya
تصویر
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد کامپيوتر”