انجام آزمایش ارتباطات ماهواره ای به وسیله جنگنده FA-18EF

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با هواپيماهاي نظامي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: SAMAN, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 102
تاریخ عضویت: چهارشنبه 27 مرداد 1389, 4:45 pm
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 841 بار

انجام آزمایش ارتباطات ماهواره ای به وسیله جنگنده FA-18EF

پست توسط HGhana »

 تصویر 

 شرکت بوئینگ و نیروی دریایی آمریکا بوسیله یک جنگنده FA-18EF ، توانستند برقراری ارتباطات ماهواره ای SATCOM را در حین پرواز با موفقیت مورد آزمایش قرار دهند. 
 
 
 در جریان این آزمایش که بوسیله یک جنگنده FA-18EF نیروی دریایی آمریکا صورت گرفت، برقراری ارتباطات ماهواره ای در حین پرواز با موفقیت کامل صورت گرفت. در صورت تکمیل این سامانه، خلبانان جنگنده FA-18EF قادر خواهند شد تا با برقراری ارتباط دو سویه، به تبادل اطلاعات محرمانه شامل صوت و دیتا با سایر هواپیماهای مجهز به سامانه ارتباطی ماهواره ای، کشتی ها، نیروهای زمینی و مراکز فرماندهی بپردازند. 
 این آزمایش هوایی در روزهای 23 تا 30 ماه می 2012 در محل آزمایشگاه جنگ افزارهای پیشرفته بخش مرکزی سلاحهای جنگی نیروی دریایی آمریکا واقع در چاینا لیک در کالیفرنیا انجام و بوسیله اسکادران هوایی VX-31 رهبری و مورد ارزیابی قرار گرفت.  
 همچنین سامانه ارتباطات ماهواره ای SATCOM با آنتن مربوطه بر روی جنگنده EA-18G Growler که نمونه دیگری از جنگنده F/A-18F است، نصب گردیده است. 
 در طول این پرواز آزمایشی، خلبانان اسکادران هوایی VX-31 موفق شدند از طریق ارتباطات ماهواره ای به تبادل اطلاعات محرمانه صوت و دیتا با گروه زمینی در چاینا لیک و پایگاه دریایی در پاتوکسنت ریور بپردازند. 
 معاون برنامه های F/A-18 و EA-18 بوئینگ گفت: " استفاده از جنگنده EA-18G ، بوئینگ و نیروی دریایی را قادر ساخت تا پس از اعلام نیاز اولیه، کمتر از 90 روز، قابلیت سامانه ارتباط ماهواره ای را به نمایش بگذارند." 
 وی افزود: بکارگیری این شیوه (استفاده از جنگنده) جهت نمایش قابلیت مهم سامانه ارتباط ماهواره ای برای نیروی دریایی، بطور قابل توجهی کاهش خطر و هزینه را برای برنامه به دنبال داشت. 
 جنگنده F/A-18E/F سوپر هورنت، هواپیمایی چند منظوره و با قابلیت دیده شدن پایین است. این هواپیما قادر است کلیه مامویت های تاکتیکی واگذاری شامل ( برتری هوایی، حمله با سلاحهای هدایت شونده قوی در شب و روز، اسکورت هوایی، پشتیبانی نزدیک هوایی، سرکوب دفاع هوایی دشمن، حمله به اهداف دریایی، شناسایی، کنترل مقدم هوایی و ماموریت های سوختگیری) را به انجام برساند. 
 شرکت بوئینگ تاکنون 480 فروند از سری هواپیماهای جنگنده F/A-18E/F را به نیروی دریایی آمریکا تحویل داده است. این هواپیما بیش از 166000 هزار ساعت پرواز رزمی را با هدف پشتیبانی از عملیات جنگی در عراق و افغانستان در کارنامه خود ثبت نموده است. 
 SATCOM : Satellite Commnications 
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “هواپيماهاي نظامي”