کودک ستاره سال‌های 1930 درگذشت

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 10 فروردین 1385, 1:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

کودک ستاره سال‌های 1930 درگذشت

پست توسط Leila »

مارشیا می جونز که در کودکی در فیلم‌های "قهرمان" کینگ ویدور و "هایدی" آلن دوان بازی کرد و بعدها به تلویزیون رفت، یکشنبه گذشته در 83 سالگی در کالیفرنیا درگذشت.
به گزارش خبرنگار مهر، اینترنشنال هرالد تریبیون اعلام کرد، تیم چیک، پسر جونز گفت مادرش بر اثر ذات الریه که جمعه پیش به صورت یک عفونت شدید درآمد، درگذشت. او مدت ها با این بیماری دست و پنجه نرم می کرد.

تصویر

مارشیا می جونز در صحنه‌ای از فیلم "پسر پابرهنه" (1938)

هر چند جونز به عنوان یک کودک ستاره هیچگاه جایگاهی در حد شرلی تمپل و میکی رونی پیدا نکرد، اما در فیلم هایی مانند "باغ الله" (1936)، "ماجراهای تام سایر" (1938) و "این سه" (1936)، نقش های مهم داشت. او که متولد یکم اوت 1924 در لس آنجلس بود، از دو سالگی با بازی در "مانکن" (1926) وارد سینما شد. پسر جونز گفت یکی از افتخارات مادرش این بود که از شش سالگی عضو انجمن بازیگران آمریکا بود.

جونز در فیلم هایی مانند "هم دانشگاهی بزن بریم" (1941) و راز Secrets of a Co-Ed نقش شخصیت های نوجوان را بازی کرد و در بزرگسالی در کمدی ها و وسترن های تلویزیونی مانند "بیلی هیکاک وحشی" ظاهر شد. آخرین حضور سینمایی مهم او در فیلم "آن طور که بودیم" (1973) به کارگردانی سیدنی پولاک بود.

جونز در حدود نیم قرن فعالیت در سینما و تلویزیون در حدود 70 اثر نقش آفرینی کرد و با فیلمسازانی شناخته شده مانند جان فورد، ویلیام وایلر، کینگ ویدور، ویلیام ولمن، جرج کیوکر، مایکل کورتیز، ویکتور فلمینگ، هنری کاستر، والتر لانگ، لی. جی. تامپسن، آنتونی مان و نورمن تاروگ همکاری کرد.خبرگزاري مهر
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”