اولين تست فراري انزو 2003

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

پست توسط MASOUD PSP »

او در حاليکه دستانش بر روي فرمان D شکل بود به من نگاهي کرد و منتظر عکس العمل من شد. من به جز براوو چه مي توانسنم بگويم؟ يک قسمت کامل از پيست مسابقه با يک ابر بزرگ از دود سفيد لاستيک پوشانده شده بود. اين يک تست معمولي نبود و اين خودرو نيز يک خودروي معمولي به هيچ وجه نبود. اين خودرو يک فراري انزو 660 اسب به بالا بود با قيمتي معادل 650 هزار دلار که به زيبايي توسط يکي از راننده هاي اصلي مارانلو بنام داريو بنوزي هدايت مي شد. من بدون شک از قدرت نمايش داده شده توسط هر دو منحير شدم. هدف بسيار ساده بود. ببينيم که آخرين مدل فراري چقدر سريع است ! صحبتي که قبل از اين مطرح بود اين بود که اين مدل فراري در عين حال که بسيار قوي است، براي رانندگي نيز بسيار لذت بخش است و براي راندن آن به مدرک فورمول يک احتياجي نيست، هرچند که در پروسه ساخت اين خودرو از مشاوره مايکل شوماخر(دارنده 5 مدال فورمول يک) بسيار استفاده شده است.
تست پرهيجان ما در يک روز صبح آغاز شد، با يک انزو زرد رنگ که دستگاههاي اندازه گيري به آن نسب شده بود و يک قرمز رنگ که من و بنوزي در آن بوديم. پس از 30 سال تست کردن مدلهاي فراري،هيچ کس اين خودرو و پيست تست آن در فيورانو را بهتر از بنوزي نمي شناسد.
هر دو خودرو در حال سکون قرار گرفتند، 1.3 ميليون دلار ارزش و 24 سيلندر و 96 سوپاپ در حال کار کردن هماهنگ بودند. تکنيسين ها علامت دادند و ما به سرعت آنتن دستگاه GPS مغناطيسي را به سقف با چسب وصل کرديم ( بدنه انزو از جنس فيبر کربن است). من با راننده در مورد تست صحبت کردم و قرار شد يک دور کامل نيز با سرعت بزند تا در پيچهاي مختلف، نيروي جانبي g را اندازه گيري کنيم. او سپس در را بست و 5 دقيقه بعد بازگشت.شتابهاي ثبت شده براي صفر تا صد 3.8، 3.5 و 3.3 ثاينه بودند.
i
آيا ما فکر مي کنيم که انزو، سريعترين خودروي جاده است که تا به حال ساخته شده است ؟ بله.
حتي از اطلاعات ثبت شده توسط دستگاههاي اندازه گيري نيز مشخص است که اين مدل که پس از نام بنيانگذار فراري نام گذاري شده است ، بدون شک سريع است و شکل بدنه بسيار آئروديناميک آن به همراه تايرهاي بريجستون سفارش فراري و تجهيزان الکترونيکي فورمول يک و موتورو شاسي بسيار خوب اين خودرو ديگر جايي را براي شک باقي نمي گذارد.

نوع موتور : 12 سيلندر
سوپاپ ها : 4 سوپاپ در بر هر سيلندر ، سيستم زمانبندي متغير
قدرت : 660 اسب بخار در 7800 دور
گشتاور : 485 در 5500 دور
حداکثر دور موتور : 8200
حداکثر سرعت : بيش از 200 مايل در ساعت
شتاب جانبي در مارپيچ 200 فوتي : 1.02g

قيمت پايه : 652000 دلار

[/iتصویر

تصویر
Commander
Commander
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

پست توسط Mohsen1001 »

MASOUD PSP عزيز

ضمن خوش امد گويي به شما ، اميدوارم فعاليت شما در قسمت خودرو ادامه داشته باشه :)
لطفا منيع خبر را نيز در مقالات خود ذکر نماييد.
با تشکر :razz:
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”