مرحله مقدماتي يورو 2008

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

مرحله مقدماتي يورو 2008

پست توسط DJ.HAMED »

شب پرتنش مدعيان

تصویر

بار ديگر قاره سبز براي يک شب پرتنش آماده مي‌شود. پس از آنکه تيم‌هاي اروپايي شنبه شب پرهياهويي را پشت سر گذاشتند، براي نبردي مجدد مهيا هستند.
براي رسيدن به سوئيس و اتريش تکليف تعداد اندکي از تيم‌ها مشخص شده و به طور حتم با برگزاري ديدارهاي امشب اين وضعيت بهتر خواهد شد.
تيم‌هاي بزرگي نظير انگلستان شب حساسي را پيش رو دارند و چه بسا يک لحظه غفلت تمام اعتبار آنها را زير سؤال ببرد.
آيا امشب اتفاق خاصي رخ خواهد داد يا همه چيز طبق روال پيش مي‌رود؟
گروه A
لهستان مي‌تازد
لهستان و لئو بين‌هاکر با قدرت پيش رفته و اميد اول اين گروه براي صعود به شمار مي‌روند.
آنها با 19 امتياز در صدر جدول قرار دارند و امشب ميهمان ارمنستان هستند و در صورت پيروزي بر ميزبان ضعيف خود با قاطعيت صدر جدول را در دست خواهند گرفت. آنها در اين هفته دو بازي خارج از خانه داشته و کسب شش امتياز مي‌تواند براي ميزبان يورو 2012 ارزشمند باشد.
پرتغال و صربستان هم با يک بازي کمتر و 5 امتياز کمتر از صدرنشين به شدت در تعقيب تيم بين‌هاکر هستند.
اين دو تيم پرقدرت امشب بازي نخواهند داشت. پرتغال در بروکسل با نتيجه سه بر دو بلژيک را شکست داد تا آنها را حذف کند و خودش در انتظار صعود باقي بماند. صرب‌ها نيز با برتري دو بر صفر مقابل فنلاند در خانه حريف در انتظار بازي‌هاي آتي مانده‌اند. فنلاند تيم چهارم گروه در خانه از بلژيک پذيرايي مي‌کند. ميزبان در صورت پيروزي 14 امتيازي خواهد شد و چيزي از دست نمي‌دهد. آنها با غلبه بر تيم نااميد بلژيک مي‌توانند به لغزش ساير تيم‌ها اميدوار بوده تا شايد بتوانند به عنوان تيم دوم به مرحله نهايي برسند.
تساوي و يا شکست اميدهاي ميزبان را کمرنگ خواهد کرد. قزاقستان و آذربايجان در يک بازي تشريفاتي به مصاف يکديگر مي‌روند.
گروه B
رقابت فيناليست‌هاي جام جهاني
فرانسه شنبه شب در پارک دوپرنس و با درخشش فوق‌العاده نيکلاس آنلکا با دو گل اوکراين را مغلوب کرد تا با 15 امتياز به صدر جدول برسد.
فيناليست‌ جام جهاني اين بار در خانه به مصاف گرجستان مي‌رود. گرجي‌ها در ابتدا با دو پيروزي به استقبال دور مقدماتي رفتند اما حالا با شکست‌هاي پي در پي ديگر اميدي به صعود ندارند.
از همين رو کار خروس‌ها آسان‌تر خواهد بود و در يک بازي يک طرفه به پيروزي پرگل مي‌انديشند.
البته تيم تاپ مولر به‌رغم آنکه خط دفاع ضعيفي دارد در خط حمله توانمند است و دومه‌نش نبايد بي‌گدار به آب بزند.
ايتاليا در يک بازي انتقادآميز با نتيجه ضعيف دو بر يک جزاير فارو را شکست داد تا مطبوعات اين کشور انتقادات شديدي را عليه دونادوني به راه بيندازند.
البته لاجوردي‌پوشان با پيروزي کمرنگ خود به رتبه دوم صعود کردند اما براي قهرمان جهان برتري کم گل مقابل تيم درجه سوم اروپا نمي‌تواند خوشايند باشد.
به هر صورت آنها امشب ميهمان لتوني هستند. ميزبان با 7 امتياز در رتبه پنجم قرار دارد و شانسي براي صعود ندارد اما با غلبه بر ايتاليا مي‌تواند اعتباري براي خود دست و پا نمايد.
ميزبان تيمي تدافعي است که در شش ديدار گذشته تنها 5 گل دريافت کرده و جدال آنها مقابل تيمي با شرايط مشابه مي‌تواند جذاب باشد.
جزاير فارو در خانه ميزبان اسکاتلند است. ميهمان 12 امتيازي است و همچنان يکي از کانديداهاي صعود از اين گروه محسوب مي‌شود.
اسکاتلند در صورت غلبه بر حريف مي‌تواند حداقل يک پله صعود کند.
گروه C
يونان به فرار مي‌انديشد
يونان با پيروزي برابر مجارستان و شکست غيرقابل انتظار ترکيه مقابل بوسني و هرزگوين به صدر جدول رسيد.
آنها امشب در آتن ميزبان مولداوي ته جدولي هستند. به طور حتم تيم اتوريهاگل با غلبه بر حريف ضعيف خود فرار خود را به سوي سوئيس و اتريش آغاز مي‌کند.
ميهمان با خط دفاعي ضعيف خود توان مقابله با يوناني‌ها را نخواهد داشت و پيروزي ميزبان محتمل به نظر مي‌رسد.
يونان با کسب سه امتياز نيمي از راه صعود را طي خواهد کرد. بوسني شگفتي‌ساز که شنبه و در يک جدال مهيج با نتيجه سه بر دو ترکيه را شکست داد، اين بار در خانه از مالت پذيرايي مي‌کند.
بوسني با 10 امتياز در رتبه سوم قرار دارد و با غلبه بر حريف 4 امتيازي خود مي‌تواند يک پله صعود کند و جاي ترکيه را بگيرد.
ترک‌ها امشب بازي نداشته و بوسني مي‌تواند دو ماه در جاي دوم گروه بايستد و به صعود هم اميدوار باشد.
يونان با پيروزي در مصاف امشب فرار مي‌کند و به طور حتم نبرد سه تيم ترکيه، بوسني و نروژ براي تعيين تيم دوم صعود کننده مي‌تواند جذاب باشد.
نروژ در خانه به مصاف مجارستان مي‌رود. ميزبان هم با غلبه بر حريف خود مي‌تواند مدعي صعود باشد و به طور حتم بازي برابر مجارستان نگونبخت مي‌تواند سکوي پرتاب آنها باشد.
گروه D
همه زير سايه ژرمن‌ها
آلمان همچنان با قاطعيت در صدر جدول ايستاده و پيروزي شش بر صفر مقابل سن‌مارينو باعث شده تا آنها قدرتمندترين و بهترين خط حمله مرحله مقدماتي را به خود اختصاص بدهند. ژرمن‌ها امشب در ورزشگاه آ.‌او.‌ال آره‌ناي هامبورگ ميزبان اسلواکي هستند.
تيم يوآخيم‌لو در خانه حريف با قاطعيت به پيروزي رسيد و با اميد تکرار اين نتيجه به مصاف حريف مي‌رود.
اشلاودراف به دليل مصدوميت اردوي تيم را ترک کرد و راهي مونيخ شد و به گفته اوليور بيرهوف تمامي 19 بازيکن ديگر سرحال و قبراق در انتظار اين ديدار هستند. ميهمان با 9 امتياز در رتبه چهارم قرار دارد و اگر بتواند ژرمن‌ها را در خانه متوقف کند تا حدودي به صعود اميدوار مي‌شود.
به طور حتم بازي امشب دو تيم جذاب و تماشايي خواهد بود و آلمان با غلبه بر حريف تنها به سه امتياز ديگر نياز دارد تا به طور يقين راهي مرحله نهايي شود.
جمهوري چک در کارديف مقابل ولز متوقف شد تا با 14 امتياز در مکان دوم باقي بماند.
رايان گيگز هم در آخرين بازي ملي خود نتوانست گلي به ثمر برساند و با 64 بازي ملي از بازي‌هاي ملي براي هميشه خداحافظي کرد.
گروه E
شب سخت مدعيان
کرواسي با غلبه بر استوني همچنان صدرنشين اين گروه محسوب مي‌شود. کروات‌ها با 16 امتياز و بدون شکست يکه‌تاز هستند و اگر امشب بتوانند در خانه روسيه را مغلوب کنند نيمي از راه صعود را طي مي‌کنند.
نبرد اين دو تيم جذاب خواهد بود. کرواسي در خانه انگلستان را شکست داده و اين توانايي را دارد تا بتواند روس‌ها را از پيش رو بردارد.
گاس هيدينک سرمربي تيزهوش ميهمان که تاکنون در شش ديدار قبلي طعم شکست را نچشيده بي‌گدار به آب نمي‌زند.
روس‌ها تنها 2 امتياز کمتر از ميزبان خود دارند و اگر بتوانند دست به شگفتي بزنند به جاي حريف صدر جدول را در اختيار خواهند گرفت.
روسيه در مرحله مقدماتي تاکنون يک گل دريافت کرده و بهترين خط دفاع در ميان 50 تيم حاضر در اين رقابت‌ها را به خود اختصاص داده است.
به طور حتم گشودن سنگر اين تيم سخت به نظر مي‌رسد. نبرد اين دو تيم به سود ژريم اشغالگر قدس و انگليسي‌ها نيز خواهد بود.
انگلستان پس از ديدار تدارکاتي مقابل برزيل و نمايش مطلوبش اين بار ميهمان استوني است.
تيم استيو مک‌لارن تاکنون 11 امتياز کسب کرده و از قافله مدعيان عقب افتاده است. پيروزي در مصاف امشب مي‌تواند آنها را به ادامه رقابت‌ها اميدوار کند. ديويد بکام و مايکل اوون پس از مدت‌ها در يک ديدار رسمي تيم ملي کشورشان را همراهي خواهند کرد.
حضور اين دو مي‌تواند مردان جزيره را براي کسب 3 امتياز اميدوارتر سازد. در صورت پيروزي انگلستان آنها به 14 امتياز مي‌رسند و نبرد اين گروه در ادامه سخت‌تر خواهد شد.
استوني تنها تيم حاضر در مرحله مقدماتي است که تاکنون گلي به ثمر نرسانده و روي کاغذ نمي‌تواند حريف دندان گردي محسوب شود.
گروه F
سخت‌تر از هميشه
وضعيت اين گروه همچنان نامعلوم است. سه تيم سوئد، ايرلند شمالي و اسپانيا در کورس صعود قرار دارند.
دانمارک به دليل هجوم يک تماشاگر به سوي داور از ديدارهاي خانگي با تماشاگرانش محروم شده و بايد اين تيم را حذف شده بزرگ و زودهنگام دانست.
يوفا پس از آنکه در دقيقه 90 بازي دانمارک و سوئد ناتمام ماند نتيجه را سه بر صفر به سود سوئدي‌ها اعلام کرد تا آنها با 15 امتياز در صدر جدول قرار بگيرند.
سوئد امشب در استمهلم ميزبان ايسلند است و شانس پيروزي مردان يخي بسيار بالاست.
اگر شاگردان لاگربک با پيروزي ميدان را ترک کنند بيش از گذشته به صعود اميدوار مي‌شوند. اسپانيا هم آرام‌آرام به صدر جدول نزديک مي‌شود. تيم 12 امتيازي گروه امشب ميهمان ليختن‌اشتاين است.
پيروزي تيم لوئيس آراگونس آنها را به رتبه دوم مي‌رساند که براي صعود اين عنوان راضي کننده است.
پيروزي قاطع برابر ليتواني ماتادورها را پرروحيه و باانگيزه کرده است. سرانجام دانمارک نگونبخت که با اشتباه يک تماشاگر تمام اميدش را براي صعود از دست داده ميهمان ليتواني است.
اين بازي جنبه تشريفاتي دارد چرا که دانمارک با 7 امتياز از جمع مدعيان خارج شده و ميزبان هم تنها با سه امتياز به اعاده حيثيت مي‌انديشد.
گروه G
روماني سبقت مي‌گيرد
روماني در غياب هلند مي‌تازد و امشب در بخارست به مصاف اسلووني مي‌رود، پيروزي رومن‌ها مي‌تواند آنها را به 17 امتياز برساند و با يک بازي بيشتر فراتر از لاله‌هاي نارنجي قرار دهد.
با توجه به ضعف اسلووني پيروزي روماني در خانه محتمل به نظر مي‌رسد. بلغارستان با پيروزي شنبه شب خود مقابل بلاروس 12 امتيازي شده و به رتبه سوم رسيده است.
اگر بلغارها بتوانند حريف 7 امتيازي خود را در وارنا مغلوب کنند با يک بازي بيشتر هلند را هم کنار زده و در جايگاه دوم قرار خواهند گرفت و سرانجام لوکزامبورگ ته جدولي در يک بازي تشريفاتي ميزبان آلباني است. ميزبان تاکنون امتيازي کسب نکرده اما ميهمان با 6 امتياز در رتبه پنجم گروه ايستاده است.
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”