۞۞۞ الـمـپیــک 2012 ۞۞۞

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2116 بار
سپاس‌های دریافتی: 5462 بار

Re: ۞۞۞ الـمـپیــک 2012 ۞۞۞

پست توسط anybody »

سلیمی و انوشیروانی به طلا و نقره المپیک رسیدند/ وزنه برداری طلایی شد
بهداد سلیمی و سجاد انوشیروانی، وزنه برداران سنگین وزن کشورمان در دسته 105+ کیلوگرم مسابقات وزنه برداری المپیک 2012 لندن به ترتیب مدال‌های طلا و نقره المپیک 2012 لندن را به خود اختصاص دادند.

گزارش خبرنگار اعزامی مهر به لندن، مسابقات وزنه برداری المپیک 2012 لندن از ساعت 22:30 روز سه شنبه با رقابت وزنه برداران در دسته 105+ کیلوگرم پیگیری شد. در این دسته تیم ملی وزنه برداری کشورمان دو نماینده به نام‌های بهداد سلیمی و سجاد انوشیروانی داشت که به ترتیب مدال‌های طلا و نقره دسته فوق سنگین المپیک لندن را از آن خود کردند.

سلیمی با مهار وزنه 208 کیلوگرمی در حرکت یک ضرب دوم شد و انوشیروانی با بالای سر بردن وزنه 204 کیلوگرمی عنوان سوم را به خود اختصاص داد.

انوشیروانی در نخستین حرکت یک ضرب وزنه 198 کیلوگرمی را بالای سر برد، سپس در مهار وزنه 204 کیلوگرمی ناکام ماند اما در حرکت سوم موفق شد این وزنه را بالای سر ببرد و با حدنصاب 204 کیلوگرم به کار خود در حرکت یک ضرب پایان دهد.

بهداد سلیمی نیز در حرکت یک ضرب کار خود را با مهار وزنه 201 کیلوگرمی آغاز کرد، در دومین حرکت وزنه 205 کیلوگرمی را بالای سر برد و با مهار وزنه 208 کیلوگرمی به کار خود پایان داد.

در این حرکت "روسلان آلبیگوف" از روسیه با مهار وزنه 208 کیلوگرمی عنوان نخست را بدست آورد. او به دلیل وزن کمتر نسبت به بهداد سلیمی عنوان نخست حرکت یک ضرب وزن 105 کیلوگرم مسابقات وزنه برداری المپیک را به خود اختصاص داد.

سجاد انوشیروانی در حرکت دو ضرب ابتدا وزنه 237 کیلوگرمی را بالای سر برد و سپس در حرکت دوم به وزنه 245 کیلوگرمی حمله کرد و موفق به مهار آن شد. وی در حرکت سوم نتوانست وزنه 251 کیلوگرمی را بالای سر ببرد و با حدنصاب 245 کیلوگرم به کار خود در حرکت دو ضرب پایان داد. انوشیروانی با مجموع 449 کیلوگرم به مدال نقره المپیک 2012 دست یافت.

بهداد سلیمی نیز در اولین حرکت دو ضرب خود موفق به مهار وزنه 247 کیلوگرمی شد اما در حرکت دوم دو ضرب خود نتوانست وزنه 264 کیلوگرمی را مهار کند و با مجموع 455 کیلوگرم عنوان قهرمانی را کسب و به مدال طلای المپیک 2012 لندن رسید. سلیمی برای سومین حرکت دو ضرب خود روی صحنه نیامد و ترجیح با همین رکورد به کار خود خاتمه دهد.

رده بندی نهایی وزنه برداران در دسته 105+ کیلوگرم به شرح زیر است:
1- بهداد سلیمی از ایران با 208 کیلوگرم در یک ضرب، 247 کیلوگرم در دو ضرب و 455 کیلوگرم در مجموع
2- سجاد انوشیروانی از ایران با 204 کیلوگرم در یک ضرب، 245 کیلوگرم دو ضرب و 449 کیلوگرم در مجموع
3- "روسلان آلبیگوف" از روسیه با 208 کیلوگرم در یک ضرب، 240 کیلوگرم در دو ضرب و 448 کیلوگرم در مجموع
خواب دیدم قیامت شده است .

هرقومی را داخل چاله‏ای عظیم انداخته و بر سرهر چاله نگهبانانی گرز به دست گمارده بودند الا چاله‏ ایرانیان.
خود را به عبید زاکانی رساندم و پرسیدم: «عبید این چه حکایت است که بر ما اعتماد کرده نگهبان نگمارده‏اند؟»
گفت:«می‌دانند که به خود چنان مشغول شویم که ندانیم در چاهیم یا چاله.»
خواستم بپرسم: «اگر باشد در میان ما کسی که بداند و عزم بالا رفتن کند...»
نپرسیده گفت: گر کسی از ما، فیلش یادهندوستان کند خود بهتر از هرنگهبانی لنگش کشیم و به تهِ چاله بازگردانیم!
Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

رضایی: شاخ روس‌ها را شکستیم/ در فینال تنها بودم اما بهانه دست داوران ندادم
فرنگی‌کار طلایی کشورمان از اینکه تیم ایران با مدال طلایش عنوان قهرمانی مسابقات کشتی فرنگی المپیک لندن را بدست آورد، ابراز خوشحالی کرد و گفت: خوشبختانه در کشتی فرنگی شاخ روس‌ها را شکستیم و به خوبی از آنها جلو زدیم.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به لندن، قاسم رضایی پس از کسب مدال طلای وزن 96 کیلوگرم کشتی فرنگی المپیک 2012 لندن ضمن بیان مطلب فوق گفت: از اینکه تیم ایران با مدال من قهرمانی کشتی فرنگی المپیک لندن شد، بسیار خوشحالم.

وی افزود: من بعد از اینکه در المپیک پکن ناکام بودم، دو سال خانه نشین شدم و برای رسیدن به المپیک لحظه شماری می‌کردم تا بتوانم در این مسابقات کشتی بگیرم. خدا خواست با این قهرمانی دل مردم را شاد کنم.

"قاسم رضایی در دیدار فینال تنها بود زیرا باید با کادر داوری و کشتی‌گیر روسی مبارزه می‌کرد!"، فرنگی‌کار طلایی کشورمان با بیان این جمله اضافه کرد: داوران سعید عبدولی را بازنده کردند اما من طوری کشتی گرفتم که بهانه‌ای به آنها برای بازنده کردنم، ندهم.

وی خاطرنشان کرد: در سه پیکار اول از کشتی‌ گرفتن سیراب نشدم و دوست داشتم در فینال با بهترین 96 کیلوی دنیا مسابقه بدهم تا حاصل زحمات و تمریناتم را در مسابقه با او دیده و از کشتی سیراب شوم.

قاسم رضایی همچنین گفت: خوشبختانه در کشتی فرنگی شاخ روس‌ها را شکستیم و به خوبی از آنها جلو زدیم که این حاصل زحمات محمد بنا و سایر مربیان تیم ملی بود.

هرقومی را داخل چاله‏ای عظیم انداخته و بر سرهر چاله نگهبانانی گرز به دست گمارده بودند الا چاله‏ ایرانیان.
خود را به عبید زاکانی رساندم و پرسیدم: «عبید این چه حکایت است که بر ما اعتماد کرده نگهبان نگمارده‏اند؟»
نپرسیده گفت: گر کسی از ما، فیلش یادهندوستان کند خود بهتر از هرنگهبانی لنگش کشیم و به تهِ چاله بازگردانیم!
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران-فرودگاه مهرآباد-منطقه يکم هوايي
سپاس‌های ارسالی: 2750 بار
سپاس‌های دریافتی: 7452 بار
تماس:

پست توسط DJ Dani »

نه مجتبی جان ، هرچند ای کاش سر وزنه برداری کیانوش هم طلا میگرفتیم و چقدر آرزو کردم یکی از خانم ها هم مدال بگیره تا این طلسم هم شکسته میشد ، سر تیراندازی حیف شد ، ولی بازهم کارش عالی بود و مطمئنا سری بعد باشه ، مدال میگیره ، اینو 100% میگم چون مسابقش رو دیدم ، با اختلاف خیلی کم و تنها یک اشتباه که فکر کنم برای استرس بود ، تنونست به مدال برنز برسه.
تازه امشب یکی از نماینده های به حق کشتی رو حذف کردند ، دیشبم همینطور ، حداقل یک مدال حتمی بود ، سر بوکس هم نامردی شد ، در کل اگه یک ذره زحمت بکشن و بیشتر خرج کنند ، کسب مدال کار سختی نیست ، ما امسال تو ورزش هایی مثل پینگ پونگ و دو هم شگفتی ساز شدیم ، اینها یک مقدار تلاش میخواد که انشاالله با بمبارون شدن فدراسیون فوتبال :grin: و دادن بودجه اون به سایر ورزش ها حل میشه...
:???:
همین شنا و یا قایقرانی ، نماینده های ما خیلی زحمت کشیدند ، بعد شما حساب کنید که الآن کشورهایی که کمی بالاتر از ما هستند ، نزدیک به نیمی از مدال های خودشون رو با خانم ها کسب کردند ، همین وزنه برداری که ما چهارم شدیم ، چون در بخش خانم ها شرکت نداریم ، یعنی اگر این بخش هم به قدرت برسه ، کسب رکوردهای تاریخی دور از ذهن نیست.
:???:
سر وشو و جودو هم اگر نماینده داشتیم ، فکر کنم به مشکل میخوردیم ، چرا که تو این ورزش اسرائیلی ها خیلی هستند و ما به جای اینکه بریم بکوبیمشون زمین و لهشون کنیم :???: ، میکشیم کنار ، ای خدا چی میشه مثل اون کشتی که آخرین دیدار بین ایران و اسرائیل اتفاق افتاد و ازش یک فیلم هم ساختن ، دوباره تکرار بشه و ضربه فنی شدن ورزشکاران اینها رو ببینیم ، خداییش این حالت وجهه ای میاره که با 100 تا کنار رفتن قابل مقایسه نیست.
من دلم روشنه که بین 10 کشور برتر قرار میگیرم ، فعلا که از نظر تعداد مدال ، رکورد المپیک اگر اشتباه نکنم 1952 رو که هفت تا بود و همچنین 2004 آتن که شش تا بود رو شکستیم.
آفرین به همه ورزشکاران ایرانی ، آفرین.
:smile:
Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

تیم ملی کشتی فرنگی ایران با کسب 3 مدال طلا در مجموع تیمی عنوان قهرمانی بازی‌های المپیک لندن را به خود اختصاص داد.

به گزارش میدان، قاسم رضایی با کسب سومین مدال طلای کشتی فرنگی قهرمانی تیم ایران را در بازی‌های المپیک مسجل کرد.

پیش از این حمید سوریان در وزن 55 کیلو و امید نوروزی در وزن 60 کیلو مدال‌های طلای المپیک را برای ایران به ارمغان آورده بودند.

با توجه به اینکه روس‌ها، نزدیک‌ترین تعقیب کننده ایران 2 مدال طلا، یک نقره و 2 برنز کسب کردند قهرمانی شاگردان "محمد بنا" مسجل شد.

بدین ترتیب ایران با 3 مدال طلا قهرمان شد و روسیه با 2 طلا، یک نقره و 2 برنز به نایب قهرمانی رسید. کوبا و کره‌جنوبی هم با یک طلا عنوان سوم را از آن خود کردند.

البته در بازی‌های المپیک مانند رقابت‌های جهانی امتیاز کشتی‌گیران حساب نمی‌شود بلکه این موغوبیت مدال است که تعیین کننده تیم قهرمان است. البته در این مسابقات نیز مانند رقابت‌های جهانی سکوی تیمی وجود ندارد و کاپ قهرمانی اهدا نمی‌شود.

شاگردان محمد بنا که پیش از این 3 بار قهرمان جام جهانی کشتی فرنگی شده بودند با قهرمانی در المپیک نام خود را نه تنها در تاریخ کشتی بلکه در تاریخ ورزش ایران و جهان جاودانه کردند.

تیم کشتی فرنگی روسیه در المپیک پکن با 3 مدال طلا و یک نقره عنوان قهرمانی المپیک را به خود اختصاص داده بود.

نکته جالب توجه این است که در المپیک پکن روس‌ها در اوزان 55، 60 و 96 کیلو توسط نظیر مانکی‌یف، اسلام‌بک آلبی‌یف و اصلانبک خوشوتوف به مدال طلا رسیده بودند و ایران این دوره در لندن توسط حمید سوریان، امید نوروزی و قاسم رضایی در 55، 60 و 96 کیلو مدال‌های طلای روس‌ها را از آن خود کرد.

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

خدااا شکرت که باعث غرور و افتخار ایرانیان در جهان شدی...اونم در خاک انگلستان....چشم همه بدخواهان ایران کوررررررر باد.

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

DJ Dani نوشته شده:سر وشو و جودو هم اگر نماینده داشتیم ، فکر کنم به مشکل میخوردیم ، چرا که تو این ورزش اسرائیلی ها خیلی هستند و ما به جای اینکه بریم بکوبیمشون زمین و لهشون کنیم
:smile:

متاسفانه هنوز وشوو المپیکی نشده...مثل کاراته که ما در اینها شانس بالایی برای قهرمانی داریم اما نمیدونم چرا ioc نمیذاره.

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3433 بار
سپاس‌های دریافتی: 3949 بار

پست توسط naghme »

تصویرتصویرتصویر

صعود ایران با تلاش هموطن های متعهد ورزشکارمون به مقام یازدهم

تصویر تصویر با کسب 4 مدال طلا و 3 مدال نقره و 1 مدال برنز رو صمیمیانه تبریک میگم خدمت دوستان :-D :-D

تصویراما جداً درخششی شیرین و به یاد ماندنی امروز کشورمون داشت :razz:

و از همه مهمتر امروز به اهتزاز درآمدن دو پرچم ایران با نشان  الله    
در کنار یکدیگر در سالن اکسل لندن
بسیار ا
فتخار آمیز و مقتدرانه تر از همیشه بــــــــــــود
تصویر تصویر تصویر تصویر

خدواند پشت و پناه دیگر ورزشکارانمون در روزهای آتی برای کاروان ایران باشد
تصویر

تصویر تصویر تصویر 
تصویر
Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 6358 بار
سپاس‌های دریافتی: 2155 بار

پست توسط anga2009 »

با سلام
آقا تبریک میگم
بخدا زمانی که 96 طلا را گرفتیم آنقدر ناراحت شدم اونم به خاطر سعید واقعا به حقش نرسید...(البته نه اینکه از مدال رضایی ناراحت شده باشم)
یک پیشنهاد داشتم از دوستانی که به زبان انگلیسی تسلط دارند لطفا یه اعتراض نامه به فدارسیون جهانی کشتی بفرستند ان هم با امضا سایت ناسلامتی سایت 270000 عضو دارد شاید از این ایمیل ها یه
کار ساز باشد
با تشکر
آقا مهدی .کاپیتان رامین . اشکان یا سایر مدیران محترم لطفا زحمت این کار را بکشید.
آخرین ويرايش توسط 1 on anga2009, ويرايش شده در 0.
وب سایت روستای گندشمین
[External Link Removed for Guests]
خدایا من را ببخش...
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1253 بار
سپاس‌های دریافتی: 7308 بار

پست توسط Goebbels »

با سلام و درود :razz:

حقیقتا افتخار ، شرف ، عزت و غیرتمندی رو به نهایت به نمایش گذاشتند فرزندان برومند این آب و خاک :) :razz: تصویر

خدمت تمامی دوستان تبریک عرض میکنم و یک خسته نباشید و خدا قوت جانانه میگم خدمت ورزشکاران عزیزمان چه آن هایی که مدال گرفتند و چه آنهایی که تلاش کردند و ناجوانمردانه حذف شدند! :razz: :razz:تصویر
Major I
Major I
محل اقامت: البرز
سپاس‌های ارسالی: 5392 بار
سپاس‌های دریافتی: 4116 بار
تماس:

پست توسط FARSHAD.ADL »

- رییس فدراسیون جهانی کشتی اعتراف کرد که حذف عبدولی به دلیل ناداوری بوده است.

به گزارش خبرآنلاین؛پس از حذف ناعادلانه سعید عبدولی از رقابت های المپیک،مارتینتی در گفت و گو با خبرنگاران ایرانی از قضاوت داور این کشتی ابراز تاسف کرد.
رییس فدراسیون جهانی کشتی(فیلا) ضمن عذر خواهی از همه ایرانی ها به خاطر این ناداوری گفت:«من عذر می خواهم.باید بگویم که داور عامل اصلی حذف کشتی گیر ایران از رقابت های المپیک بود.»
عبدولی بعد از ظهر امروز و با ناداوری در حالی که 2 امتیاز از حریف خودش پیش بود در عین ناباوری از رقابت های المپیک حذف شد.
Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 6358 بار
سپاس‌های دریافتی: 2155 بار

پست توسط anga2009 »

FARSHAD.ADL نوشته شده:- رییس فدراسیون جهانی کشتی اعتراف کرد که حذف عبدولی به دلیل ناداوری بوده است.

به گزارش خبرآنلاین؛پس از حذف ناعادلانه سعید عبدولی از رقابت های المپیک،مارتینتی در گفت و گو با خبرنگاران ایرانی از قضاوت داور این کشتی ابراز تاسف کرد.
رییس فدراسیون جهانی کشتی(فیلا) ضمن عذر خواهی از همه ایرانی ها به خاطر این ناداوری گفت:«من عذر می خواهم.باید بگویم که داور عامل اصلی حذف کشتی گیر ایران از رقابت های المپیک بود.»
عبدولی بعد از ظهر امروز و با ناداوری در حالی که 2 امتیاز از حریف خودش پیش بود در عین ناباوری از رقابت های المپیک حذف شد.

دوستان ضمن عذر خواهی
گور پدر ابراز تاسف ...
این چیز ها زحمت یه نفر که چندین سال دوری از خانواده و شرایط سخت تمرین را تحمل کرده چه سودی داره ...با یه نا داوری حذفش کنید
بخوره تو کلشون این ابراز تاسفشون
حال ببینین اگه سر دو سه تا از کشتی گیر های آزاد مان این بلا ها نیاوردند
وب سایت روستای گندشمین
[External Link Removed for Guests]
خدایا من را ببخش...
Major I
Major I
محل اقامت: البرز
سپاس‌های ارسالی: 5392 بار
سپاس‌های دریافتی: 4116 بار
تماس:

پست توسط FARSHAD.ADL »

در مراسم اعطای مدال های مسابقه یکنفره تنیس زنان در المپیک 2012 لندن، در اتفاقی نادر پرچم امریکا که کنار پرچم های روسیه و بلاروس در اهتزاز بود هنگام برگزاری مراسم از جای خود کنده شد و سقوط کرد!!

تصویر

تصویر

تصویر

سرنا ویلیامز از آمریکا با غلبه بر ماریا شاراپوا از روسیه صاحب مدال طلا شد

عکسها از دیلی میل
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”