۞۞۞ الـمـپیــک 2012 ۞۞۞

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های ارسالی: 11 بار
سپاس‌های دریافتی: 242 بار

Re: ۞۞۞ الـمـپیــک 2012 ۞۞۞

پست توسط talashcg125 »

فاکس نیوز ادعا کرده حمید سوریان طلایی ایران در اصل یک عراقی و ساکن شهر بغداد میباشد :grin: :grin: :grin: :???: :???: :???: :::P :::P :::P
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2116 بار
سپاس‌های دریافتی: 5462 بار

پست توسط anybody »

talashcg125 نوشته شده:فاکس نیوز ادعا کرده حمید سوریان طلایی ایران در اصل یک عراقی و ساکن شهر بغداد میباشد :grin: :grin: :grin: :???: :???: :???: :::P :::P :::P

عجب رسانه هایی پیدا میشن!؟ چقدر دقیق و صحیح!؟
خواب دیدم قیامت شده است .

هرقومی را داخل چاله‏ای عظیم انداخته و بر سرهر چاله نگهبانانی گرز به دست گمارده بودند الا چاله‏ ایرانیان.
خود را به عبید زاکانی رساندم و پرسیدم: «عبید این چه حکایت است که بر ما اعتماد کرده نگهبان نگمارده‏اند؟»
گفت:«می‌دانند که به خود چنان مشغول شویم که ندانیم در چاهیم یا چاله.»
خواستم بپرسم: «اگر باشد در میان ما کسی که بداند و عزم بالا رفتن کند...»
نپرسیده گفت: گر کسی از ما، فیلش یادهندوستان کند خود بهتر از هرنگهبانی لنگش کشیم و به تهِ چاله بازگردانیم!
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران-فرودگاه مهرآباد-منطقه يکم هوايي
سپاس‌های ارسالی: 2750 بار
سپاس‌های دریافتی: 7452 بار
تماس:

پست توسط DJ Dani »

دوست عزیز ، میشه منبع این خبرتون رو قرار بدید؟
تصویر
Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

DJ Dani نوشته شده:دوست عزیز ، میشه منبع این خبرتون رو قرار بدید؟
تصویر

راست میگه....اینجا هم گفته...[External Link Removed for Guests]

هرقومی را داخل چاله‏ای عظیم انداخته و بر سرهر چاله نگهبانانی گرز به دست گمارده بودند الا چاله‏ ایرانیان.
خود را به عبید زاکانی رساندم و پرسیدم: «عبید این چه حکایت است که بر ما اعتماد کرده نگهبان نگمارده‏اند؟»
نپرسیده گفت: گر کسی از ما، فیلش یادهندوستان کند خود بهتر از هرنگهبانی لنگش کشیم و به تهِ چاله بازگردانیم!
Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 35 بار
سپاس‌های دریافتی: 314 بار

پست توسط jafar2007 »

حذف بوکسور ایرانی در اوج قدرت،خداحافظ قهرمان

گروه ورزش - آخرین نماینده بوکس ایران در بازی‌های المپیک 2012 لندن در مصاف با حریف قدرتمند قزاقستانی خود نتوانست به امتیاز لازم برای راهیابی به مرحله بعد دست پیدا کند،به همین دلیل در اوج شایستگی و با اختلافی اندک سومین مبارزه خود در بازی‌های المپیک را به حریف واگذار کرد تا همچنان بوکس ایرانی در حسرت کسب مدال در بازی‌های المپیک باقی بماند.

به گزارش رجانیوز،احسان روزبهانی که یکی از امیدهای کسب مدال کاروان ایران در رشته بوکس به حساب مب‌رفت بامداد پنجج شنبه در نبردی بسیار دیدنی و جدال نفس گیر با اختلافی اندکی نتیجه را به حریف واگذار کرد تا در اوج شایستگی از صعود به مرحله نیمه نهایی بوکس بازماند و بدون نشان از گردونه رقابت ها خارج شود.

در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات بوکس المپیک 2012، در وزن 81 کیلوگرم احسان روزبهانی به مصاف عادل بک نیازمبتوف از قزاقستان رفت.
در راند اول این مسابقه که ساعت 23 و 20 دقیقه به وقت لندن در سالن بوکس اکسل برگزار شد، هر دو بوکسور محتاط شروع کردند اما چند مشت هم بین آنها رد و بدل شد تا این راند 4 بر 3 به سود حریف قزاق تمام شود.

در راند دوم بوکسور قزاق بهتر کار کرد ، هر چند ضربه سنگین روزبهانی در ثانیه های پایانی نیازمبتوف را نقش بر زمین کرد تا تشویق و قریاد تماشاگران به هوا رود. با این حال، این راند هم 5-4 به نفع حریف روزبهانی بود تا قزاقستان 9 بر 7 جلو باشد.

روزبهانی که چیزی برای از دست دادن نداشت در راند سوم فقط حمله می کرد و حریفش با چرخیدن دور رینگ سعی می کرد فرار کند. زمانی که مشت های روزبهانی در دقیقه آخر به هوا می رفت بوکسور قزاق امتیاز می گرفت و در نهایت مسابقه با نتیجه 13 بر 10 به نفع قزاقستان به پایان رسید تا آخرین نماینده بوکس ایران هم حذف شود.

هرچند احسان روزبهانی در این دیدار نفس گیر برابر حریف سرشناس خود نتیجه را واکذار کرد اما نباید این موضوع را از یاد برد که نماینده تیم ملی بوکس ایران برای نخستین بار در رقابت‌های المپیم تا چنین مرحله‌ای بالا آمد که این اتفاق در نوع خود بی نظیر بود و بسیاری از کارشناسان این مساله را موفقیتی بزرگ برای این به حساب آورند چون با این پشتکار بوکسورهای ایرانی می‌تواند آینده را از آن خود کنند.
Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

سوریان: سه بار نواخته شدن سرود ایران در لندن بهترین لحظات ما را رقم زد

تصویر

ميدان-کاروان تیم ملی کشتی فرنگی ایران پس از بازگشت به ایران با استقبال فراوانی روبرو شد. حمید سوریان در حاشیه مراسم استقبال در مورد مسابقات المپیک 2012 لندن گفت: کاروان تیم ملی کشتی فرنگی در این مسابقات نتایج خیلی خوبی را کسب و با 3 نشان طلا عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.
وی افزود:‌ امیدوارم مردم در این ایام همه ورزشکاران را دعا کنند تا باز هم در لندن مدال‌های خوش‌رنگی نصیب ورزشکاران کشورمان شود.
سوریان در ادامه گفت: توکل به خدا در این ماه عزیز و دعای مردم باعث دلگرمی ما شد و همین موضوع باعث شد بچه‌ها با انگیزه فراوانی مقابل حریفانشان مبارزه کنند. خوشبختانه سه بار سرود ایران در لندن در سالن کشتی نواخته شد که بهترین لحظات همه ما بود.

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

بنا: قهرمانی کشتی فرنگی در المپیک حاصل سال‌ها زحمت بی‌وقفه بود/دنیا مظلومیت ما را دید

تصویر

ميدان-محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی پس از بازگشت به ایران درباره قهرمانی تیمش در المپیک گفت: خدا را شکر می‌کنم که در این مسابقات همواره کنار ما بود. این نتیجه در تاریخ کشتی بی‌نظیر بوده است و هیچ تیمی از ایران تاکنون موفق به قهرمانی در المپیک نشده است به غیر از کشتی فرنگی.
وی در پاسخ به این سؤال که در زمان رقابت‌ها استرس و اضطراب نداشتید، عنوان کرد: کسی که به خدا توکل داشته باشد این مسائل برایش مهم نیست. اضطراب طبیعی است. قبل از اعزام هم گفته بودم قهرمان المپیک می‌شویم که شدیم. از ته قلب به کشتی‌گیرانم ایمان داشتم که این صحبت‌ها را می‌گفتم.
بهترین مربی جهان درباره کشتی عبدولی با حریف فرانسوی گفت: به سعید می‌گفتم اعتراض نکند و زودتر از تشک خارج شود. برای اولین بار این بی‌عدالتی رخ نداد و مطمئناً هم آخرین بار نخواهد بود. متأسفانه قرعه به نام سعید افتاد اما به او گفتم که باید یک وجهه فرهنگی خودمان را نشان دهیم و در کنار داور قرار گیرد. همه مظلومیت ما را دیدند و دیدید که مارتینتی هم داور را محروم کرد. چیزی را نمی‌توانستیم عوض کنیم و تنها به او گفتم بیاید بیرون.
بنا درباره ادامه فعالیتش در تیم ملی گفت: تعارف نمی‌کنم. بازارگرمی هم نمی‌کنم. واقعاً خسته شدم. 10 سال هیچ کاری جز کشتی نداشتیم و 24 ساعته در خانه کشتی بودم. مسئله تعارف نیست. مربیان کاربلدی داریم که می‌توانند راه را ادامه دهند.
وی ادامه داد: تمام اعضای تیم در این موفقیت بزرگ سهیم بودند. من که تا ابد زنده نیستم. خوشبختانه راه پیدا شده و این انگیزه به وجود آمده است. کادر فنی کنار من هم جوان است. با 3 طلایی که به دست آوردیم نتیجه‌ای تاریخی در بازی المپیک رقم زدیم. این قهرمانی به راحتی به دست نیامد و حاصل سالها زحمت و تلاش بی‌وقفه و خستگی‌ناپذیر بود. معتقدم باید 4 مدال طلا می‌گرفتیم اما اجازه ندادند.

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

پاداش تيراندازان المپيكي اعلام شد/ احمدي 20، جام بزرگ 10 و برخورداري 5 سكه‌ي طلا مي‌گيرند

میدان - رييس فدراسيون تيراندازي از اهداي 20 سكه طلا به عنوان پاداش به الهه احمدي كه توانست در المپيك لندن به مقام ششمي برسد، خبر داد.

به گزارش میدان، سيد مهدي هاشمي در گفت‌وگویی، درباره پاداش به تيراندازان المپيكي اظهار كرد: طي جلسه‌اي كه امروز(چهارشنبه) درهيات رييسه فدراسيون تيراندازي داشتيم قرار شد به الهه احمدي 20 سكه، مه‌لقا جام‌بزرگ 10 سكه و ابراهيم برخورداري 5 سكه اهداء شود. همچنين به آقاي لازلو سرمربي تيم ملي تفنگ 10 سكه، خانم هاشمي مربي تيم ملي تفنگ و آقاي چاوا سرمربي تيم ملي تپانچه 5 سكه به عنوان پاداش داده شود.

هاشمي خاطرنشان كرد: جوايز تيراندازان المپيكي طي مراسمي اهداء خواهد شد.

گفتنی است ايران در المپيك لندن با سه سهميه مستقيم حضور پيدا كرد كه الهه احمدي توانست بهترين نتيجه تاريخ تيراندازي ايران را رقم بزند و به مقام ششمي اين بازي‌ها دست پيدا كند. همچنين مه‌لقا‌جام‌بزرگ و ابراهيم برخورداري ديگر نمايندگان ايران در المپيك بودند كه نتوانستند به مرحله فينال راه پيدا كنند.

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

هدایت سه تیم در مسابقات تکواندوی المپیک برعهده مربیان ایرانی است
هدایت تیم‌های تکواندو سه کشور خارجی در رقابت‌های تکواندوی المپیک 2012 لندن را مربیان ایرانی برعهده دارند.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به لندن، رقابت‌های تکواندوی المپیک 2012 لندن از امروز چهارشنبه در سالن "اکسل" شهر لندن با پیکارهای اوزان 58- کیلوگرم مردان و 49- کیلوگرم بانوان آغاز شد.

در این دوره از مسابقات سه مربی ایرانی حضور دارند که عهده‌دار هدایت تیم‌های خارجی هستند. مجتبی نظم‌ده، داور و مربی بین المللی کشورمان که قضاوت در بازی‌های المپیک سیدنی و چند دور مسابقات جهانی و آسیایی را برعهده داشته، تیم تکواندوی تاجیکستان را در این دوره از مسابقات المپیک هدایت می‌کند. با هدایت این مربی و مهرداد یوسفی بود که تاجیکستان برای اولین بار موفق به کسب سهمیه المپیک در رشته ورزشی تکواندو شد.

"آرمن یرمیان"، نماینده تیم ملی ارمنستان نیز که سابقه حضور در لیگ ایران را دارد با هدایت پیام خانلرخانی در لندن به مصاف حریفان خود می‌رود. خانلرخانی به همراه رحیم صالحی در لیگ برتر ایران با تیم جوانه نتایج خوبی کسب کرده است.

براساس این گزارش، تیم چین تاپیه نیز با مربیگری امید غلامزاده راهی لندن شده است. امید که همسری تایوانی دارد مدت‌هاست در این کشور مربیگری می‌کند و درخشش شاگردان او در رقابت‌های قهرمانی آسیا باعث شد تا هدایت تیم ملی چین تاپیه در المپیک 2012 لندن به او سپرده شود. غلامزاده، عضو سابق تیم ملی تکواندوی کشورمان است و مدال‌های جهانی و آسیایی نیز در کارنامه دارد.

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

گزارش خبرنگار مهر از لندن/
عباسی: به برخی ورزشکاران ظلم شد/ به مظاهری و عبدولی پاداش می‌دهیم
وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه به برخی ورزشکاران ایران در بازیهای المپیک ظلم شد گفت: در کمیته ای که تشکیل داده ایم وضعیت این ورزشکاران را بررسی می‌کنیم و به آنها پاداش می دهیم.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به لندن، محمد عباسی که بامداد امروز پنجشنبه از نزدیک شاهد مبارزه احسان روزبهانی و حریف قزاقستانی در رقابتهای بوکس المپیک بود، پس از حذف نماینده ایران گفت: در حق برخی ورزشکاران کشورمان در المپیک ظلم شد. به همین خاطر کمیته ای تشکیل دادیم تا حق آنها را در داخل کشور بدهیم. برای ورزشکارانی مثل عبدولی و مظاهری هم پاداش در نظر خواهیم گرفت.

وی با ابراز رضایت از عملکرد ورزشکاران ایران در رقابتهای بوکس گفت: آنها نشان دادند که می توانند با بزرگان دنیا رقابت کنند و امیدوارم در دوره های بعد بتوانند برای ایران هم مدال بگیرند. نتایجی که به دست آمده است حاصل تمام ورزشکاران و متعلق به همه مردم ایران است.

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

گزارش خبرنگار مهر از لندن/
گریه‌های بوکسور ایران پس از حذف از المپیک/ روزبهانی: شرمنده مردم شدم

آخرین نماینده بوکس ایران در سی امین دوره بازیهای المپیک در شرایطی بامداد امروز برابر حریفی از قزاقستان شکست خورد که پس از این شکست خود را شرمنده مردم و مادرش عنوان کرد.
به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به لندن، رقابتهای بوکس سی امین دوره رقابتهای المپیک بامداد امروز پنجشنبه در سالن اکسل شهر لندن پیگیری شد و طی آن در وزن 81 کیلوگرم احسان روزبهانی به مصاف "عادل بیک نیازین" از قزاقستان رفت و پس از سه راند مبارزه با نتیجه 10 بر 13 بازنده شد. روزبهانی که مبارزات خوبی را به نمایش گذاشته بود در شرایطی از رینگ بیرون آمد که با صدای بلند گریه می کرد. شدت گریه های او به حدی بود که در ابتدا نتوانست با خبرنگاران گفتگو کند. احسان روزبهانی اما دقایقی بعد در جمع خبرنگاران گفت: قبل از حضور در المپیک به مادرم قول داده بودم که با مدال برگردم. تلاشم را کردم اما نشد. به همین خاطر شرمنده مردم و مادرم شدم اما کم فروشی نکردم و هر چه در توان داشتم رو کردم.

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

مادر سعيد عبدولي:نگذارند پسرم گريه كند

باختن هميشه تلخ است، ولي تلخي‌اش اگر با ناداوري باشد بيشتر است. سعيد عبدولي به قصد شكار طلاي المپيك راهي لندن شده بود. همه چيز خوب پيش مي‌رفت و اميدها هر لحظه به طلايي شدن او بيشتر مي‌شد تا وقتي كه داور، سوت آغاز مسابقه سعيد با كشتي گير فرانسوي را به صدا در آورد.
به گزارش مشرق، از همان سوت اول معلوم بود كه چه خوابي براي قهرمان ايران ديده‌اند، تذكر پشت تذكر و اخطار پشت اخطار، آخرش هم سوت پايان و تلخي شكست و آب سردي كه روي پيكر عبدولي ريخته شد. همه مردم ايران در آن لحظات نگاهشان به قاب تلويزيون دوخته شده بود و شكست پهلوان خود را باور نمي‌كردند. اما در همين لحظه مادر اين پهلوان در حال دعا بود؛ دعا مي‌كرد كه ديگر ورزشكاران ايراني پرچم كشورش را بالا ببرند.

تصویر

مادر سعيد عبدولي باخت فرزندش را قبول ندارد. او درباره حضور پسرش در المپيك و شكست ناباورانه‌اش با نادواري به ايسنا گفت: «از نظر من سعيد نباخته چون همه ديدند كه با ناداوري حق او را خوردند. حالا خدا را شكر كه اگر سعيد طلا نگرفت و پرچم ايران را بالا نبرد، بقيه توانستند اين كار را بكنند. آنها هم پسر من هستند و مثل سعيد براي همه‌شان دعا كردم.»

دلش پر است از ناجوانمردي قاضي ميدان و ناراحتي در كلامش موج مي‌زند! غصه‌اش اما از باخت پسرش نيست؛ «از لحظه‌اي كه سعيد روي تشك رفت، داور به او تذكر داد و من فهميدم كه مي خواهد سعيد را ببازاند. من از اين ناراحت شدم كه آنها چنين برنامه‌اي را پياده كردند. 15 سال است كه سعيد از خوشي‌ها و جشن‌هاي ما دور بود، چون مي خواست پرچم ايران را بالا ببرد. همه مي‌دانند كه مادر چه زجري مي‌كشد و چه آرزوهايي براي فرزندش دارد.»

مادر عبدولي درخواستي هم از مسئولان دارد كه شنيدنش گوش شنوا مي خواهد: «سعيد براي پرچم ايران و كشورش تلاش مي‌كرد. هدف او سربلندي ايران بود و هست. از مسئولان كشور مي خواهم كه همان طور كه رييس جمهور پيام داد، نگذارند حق سعيد ضايع شود. سعيد دو روز است كه گريه مي كند، ما چيزي نمي‌خواهيم، فقط نگذارند پسرم گريه كند، جز اين هيچ انتظاري از كسي ندارم.»

سعيد بايد خيلي خوشبخت باشد كه مادر و پدري اين چنين بزرگوار و دريادل دارد. مادرش كه دعاي خود را پشتيبان او كرده، پدرش هم احساسش را روانه لندن كرده و مي‌گويد: «سعيد تلاش زيادي كرد و زحمت كشيد. او چند سال در اردو بود. دو دوره قهرمان جوانان جهان و قهرمان آسيا و بزرگسالان جهان شده است. همان لحظه‌اي كه داور سوت شروع مسابقه را زد فهميدم كه مي خواهد حريفش را برنده كند. آن لحظه قلبم ايستاد و زدم زير گريه. سعيد مي توانست قهرمان المپيك شود، اما آنها برنامه ريخته بودند كه نگذارند.»

پدر عبدولي نيز گفت: «وقتي رييس جمهور پيام داد و گفت كه سعيد قهرمان است، همه استان خوشحال شدند. سعيد اعجوبه‌ كشتي ايران و جهان است. من او را بزرگ كردم كه پرچم ايران و اسلام را بالا ببرد و دل مردم و رهبر را شاد كند. من فقط از اين ناراحتم كه ناداوري را سر بچه من خالي كردند.»

سعيد عبدولي تلاش خود را كرد و تا جايي كه مي توانست جنگيد. حالا نوبت مسئولان كشور است كه وارد كار شوند: «از رييس جمهور و مسئولان ورزش مي‌خواهم كه سعيد را دلداري دهند و همان گونه با او رفتار كنند كه با قهرمانان رفتار مي‌كنند. همه مردم اين انتظار را دارند. نبايد به خاطر يك باخت كه با ناداوري بود، تلاش‌هاي سعيد فراموش شود. بايد از او هم مانند قهرمانان تقدير شود، چون او اميد طلايي ايران بود. من يك ايراني‌ام و از اين كه ايراني‌ها مدال بگيرند افتخار مي كنم، اما مي‌خواهم به سعيد روحيه بدهند.»

پدر عبدولي ادامه مي دهد:‌ «من پنج پسر دارم كه همه آنها مي توانند قهرمان دنيا و المپيك باشند. مسئولان بايد استعداديابي كنند. من دو پسر شش و هفت ساله دارم كه وقتي حق سعيد را خوردند، گريه مي كردند. اين‌ها غيرت و تعصب ايراني را فراموش نكرده‌اند.»

وي از رسانه‌هايي كه به انتشار اخبار ورزشكاران مي پردازند هم تشكر كرد و گفت:‌ «خبرنگاران ورزشي كم از قهرمانان ندارند. اين‌ها دل ورزشكاران را شاد مي كنند. خواسته‌ام از رسانه‌ها اين است كه از سعيد حمايت كنند و از او بگويند تا روحيه‌اش عوض شود. خدا شاهد است كه در اين دو روز خورد و خوراك نداشته‌ايم، ما اين روزها حال خوبي نداريم.»

ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”