اخبار بازی‎های پارالمپیک 2012 لندن

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2116 بار
سپاس‌های دریافتی: 5462 بار

Re: اخبار بازی‎های پارالمپیک 2012 لندن

پست توسط anybody »

رضایی: همه حریفان والیبال نشسته ایران قدرتمند هستند
سرمربی تیم ملی والیبال نشسته ایران پس از پیروزی برابر چین گفت: در بازیهای پارالمپیک همه حریفان قدرتمند و قوی هستند.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به لندن، هادی رضایی که عصر امروز شنبه پس از پیروزی تیم ملی والیبال نشسته ایران برابر چین با خبرنگاران گفتگو می کرد ضمن بیان این مطلب افزود: دیدار خوبی را برابر چین برگزار کردیم و همانطور که انتظار داشتیم توانستیم این تیم را شکست دهیم.

وی در مورد سرسخت ترین حریف تیم ملی والیبال نشسته ایران گفت: به نظر من همه بازیهای ایران در رقابتهای پارالمپیک سخت است. همه تیم ها با آمادگی کامل در این دوره از رقابتها شرکت کرده اند اما ما به دنبال ارائه والیبال ایرانی هستیم.

سرمربی تیم ملی والیبال نشسته ایران در مورد رویارویی با بوسنی نیز گفت: احتمال بازی کردن ما با بوسنی تا قبل از فینال خیلی کم است. اما اگر شرایط به همین روال پیش برود ما در فینال باید به مصاف بوسنی برویم که قطعا کار سختی پیش رو خواهیم داشت اما تلاش می کنیم این تیم را هم شکست دهیم.

چهاردهمین دوره بازی‌های پارالمپیک لندن از 8 تا 18 شهریورماه به میزبانی لندن برگزار می‌شود. کاروان ورزش ایران با 79 ورزشکار جانباز و معلول در 13 رشته ورزشى (10 رشته جانبازان و معلولان و 3 رشته نابینایان و کم‌بینایان) با شعار "توکل، تلاش، میثاق با شهدا" در این دوره از بازی‌ها شرکت کرده است.
خواب دیدم قیامت شده است .

هرقومی را داخل چاله‏ای عظیم انداخته و بر سرهر چاله نگهبانانی گرز به دست گمارده بودند الا چاله‏ ایرانیان.
خود را به عبید زاکانی رساندم و پرسیدم: «عبید این چه حکایت است که بر ما اعتماد کرده نگهبان نگمارده‏اند؟»
گفت:«می‌دانند که به خود چنان مشغول شویم که ندانیم در چاهیم یا چاله.»
خواستم بپرسم: «اگر باشد در میان ما کسی که بداند و عزم بالا رفتن کند...»
نپرسیده گفت: گر کسی از ما، فیلش یادهندوستان کند خود بهتر از هرنگهبانی لنگش کشیم و به تهِ چاله بازگردانیم!
Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

نادر مرادی به مدال طلا رسید/ دومین مدال طلا برای کاروان دلوار
وزنه بردار دسته 60- کیلوگرم ایران موفق به کسب دومین مدال طلای کاروان "دلوار" در بازی‌های پارالمپیک لندن شد تا این کاروان بعد از مدال طلای جلیل باقری به دومین مدال زرین در روز سوم بازی‌ها دست یابد.

تصویر

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به لندن، نادر مرادی با بالای سر بردن وزنه 196 کیلوگرمی به مدال طلای پارالمپیک لندن رسید. مرادی در حرکات اول و دوم وزنه‌های 192 و 196 را مهار کرد اما در حرکت سوم در پرس وزنه 203 کیلوگرمی ناکام ماند.

در وزن 60- کیلوگرم مسابقات وزنه برداری پارالمپیک لندن بعد از مرادی، "ایفانی ناجوفور" از نیجریه با حدنصاب 188 دوم شد و "یانگ" از چین با مهار وزنه 185 کیلوگرمی به مدال برنز رسید.

جلیل باقری امروز شنبه در ماده پرتاب چکش به مدال طلای پارالمپیک لندن دست یافته بود. کاروان ایران تا کنون دو مدال طلا توسط جلیل باقری (پرتاب وزنه) و نادر مرادی (وزنه برداری) و یک برنز توسط ساره جوانمردی (تیراندازی) به دست آورده است.

تصویر

هرقومی را داخل چاله‏ای عظیم انداخته و بر سرهر چاله نگهبانانی گرز به دست گمارده بودند الا چاله‏ ایرانیان.
خود را به عبید زاکانی رساندم و پرسیدم: «عبید این چه حکایت است که بر ما اعتماد کرده نگهبان نگمارده‏اند؟»
نپرسیده گفت: گر کسی از ما، فیلش یادهندوستان کند خود بهتر از هرنگهبانی لنگش کشیم و به تهِ چاله بازگردانیم!
Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

مرادی: 12 سال برای رسیدن به مدال طلا تلاش کردم/ آماده این قهرمانی بودم
وزنه بردار طلایی ایران در مسابقات وزنه برداری پارالمپیک لندن موفقیت خود را حاصل 12 سال تلاش عنوان و ابراز امیدواری کرد درخشش ورزشکاران ایران در پارالمپک ادامه یابد.

نادر مرادی پس از دستیابی به مدال طلای وزن 60- کیلوگرم مسابقات وزنه برداری پارالمپیک 2012 لندن به خبرنگار اعزامی مهر به لندن اظهار داشت: این مدال را به مردم زلزله‌زده آذربایجان شرقی تقدیم می‌کنم.

وی در ادامه افزود: خیلی از این موفقیت خوشحالم اما خوشحال‌تر می‌شدم اگر می‌توانستم مدال طلا را با شکستن رکورد پارالمپیک بدست آورم.

مرادی با یادآوری اینکه رکورد جهانی در این وزن به نام او ثبت شده است، گفت: خوشحالم که رکورد پارالمپیک در وزن من همچنان در اختیار یک ایرانی، آقای حمزه محمدی است.

این وزنه بردار طلایی ایران خاطر نشان کرد: این موفقیت و قهرمانی حاصل 12 سال زحمت و تلاش من است و در اینجا باید از کلیه مربیانی که در این راه به من کمک کردند تشکر کنم.

وی در خاتمه تصریح کرد: صددرصد فکرش را می‌کردم که در پارالمپیک قهرمان شوم و به مدال طلا برسم. برای رسیدن به این موفقیت آماده بودم.

نادر مرادی، وزنه بردار دسته 60- کیلوگرم ایران موفق به کسب دومین مدال طلای کاروان "دلوار" در بازی‌های پارالمپیک لندن شد تا این کاروان بعد از مدال طلای جلیل باقری به دومین مدال زرین در روز سوم بازی‌ها دست یابد.

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

آسترکی: مدال طلای باقری ما را شارژ روحی کرد/ این تازه آغاز راه است!

مربی تیم ملی وزنه برداری معلولان ایران با ابراز خرسندی از موفقیت نادر مرادی در مسابقات پارالمپیک لندن گفت: پرچم ایران بازهم در بازی‌های پارالمپیک افراشته می‌شود و موفقیت‌های ورزشکاران ما ادامه می‌یابد.

غلامرضا آسترکی پس از قهرمانی نادر مرادی در مسابقات وزنه برداری پارالمپیک لندن به خبرنگار اعزامی مهر به لندن اظهار داشت: با توجه به قهرمانی جلیل باقری در مسابقات پرتاب وزنه پارالمپیک لندن روحیه ما تقویت شد. او چراغ موفقیت ورزشکاران ایران در دستیابی به مدال طلا را روشن و ما را شارژ روحی کرد.

"پرچم ایران بازهم در بازی‌های پارالمپیک لندن برافراشته خواهد شد"، وی با بیان این جمله افزود: خیلی خوشحالم که مرادی به این موفقیت دست یافت. در زمانی که وزنه بردار روس پیشنهاد وزنه 203 کیلوگرمی را کرد، کمی ترسیدم که مبادا مدال طلای مرادی از دست برود اما این وزنه بردار در مهار وزنه مورد نظر خود ناکام ماند تا نماینده ایران قهرمان شود.

مربی تیم ملی وزنه برداری معلولان ایران موفقیت ورزشکاران ایرانی به ویژه بانوان محجبه در بازی‌های پارالمپیک را ستود و گفت: این تازه اول راه است و موفقیت‌های زیادی برای ورزش ایران در پارالمپیک در پیش است. ما در این رقابت‌ها به ویژه در وزنه برداری حرف‌های زیادی برای گفتن خواهیم داشت.

نادر مرادی، وزنه بردار دسته 60- کیلوگرم ایران موفق به کسب دومین مدال طلای کاروان "دلوار" در بازی‌های پارالمپیک لندن شد تا این کاروان بعد از مدال طلای جلیل باقری به دومین مدال زرین در روز سوم بازی‌ها دست یابد.

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

سومین طلای ایران برسینه کائیدی نشست/ سه طلا در روز سوم
سومین روز از پارالمپیک 2012 لندن روزی توام با موفقیت برای ورزش ایران بود و بعد از مدال‌های طلایی که جلیل باقری و نادر مرادی در پرتاب وزنه و وزنه برداری بدست آوردند، محسن کائیدی در مسابقات پرتاب نیزه کاروان دلوار را صاحب چهارمین مدال کرد.

تصویر

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به لندن، مسابقات دوومیدانی پارالمپیک 2012 لندن شنبه شب با رقابت ورزشکاران در مواد مختلف پیگیری شد که یکی از آنها پرتاب نیزه در کلاس 34/33 F بود.

نماینده کشورمان در این رقابت محسن کائیدی بود که با پرتابی به میزان 38 متر و 30 سانتیمتر به مدال طلای پارالمپیک لندن دست یافت. پس از کائیدی ورزشکارانی از چین و الجزایر با حدنصاب‌های 23/38 متر و 40/26 متر به ترتیب دوم و سوم شدند.

این سومین مدال طلای کاروان ایران در چهاردهمین دوره بازی‌های پارالمپیک است. کاروان ایران پیش از این دو مدال طلا توسط جلیل باقری (پرتاب وزنه) و نادر مرادی (وزنه برداری) و یک برنز توسط ساره جوانمردی (تیراندازی) بدست آورده بود.

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

کائیدی: می‌توانستم با رکوردی بهتر قهرمان پارالمپیک شوم/ تشکر ویژه از مربی
قهرمان مسابقات پرتاب نیزه پارالمپیک لندن در کلاس 34/33 F ضمن ابراز خرسندی از این موفقیت گفت: می‌توانستم با حدنصابی بهتر به عنوان قهرمانی این مسابقات دست یابم.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به لندن، محسن کائیدی پس از دستیابی به این موفقیت اظهار داشت: می‌توانستم با رکوردی بهتر قهرمان المپیک شوم اما متاسفانه داوران قدری مرا اذیت کرده و بدون دلیل سه پرتاب اولم را خطا اعلام کردند.

وی که با شکستن رکورد دنیا به عنوان قهرمانی المپیک رسید، گفت: اگر این مشکلات برای من به وجود نمی‌آمد بیشتر از 38 متر و 30 سانتیمتر نیزه را پرتاب می‌کردم.

این ورزشکار مدال‌آور افزود: دو روز دیگر باید در ماده پرتاب وزنه پارالمپیک رقابت کنم و امیدوارم در آن مسابقات نیز به مدالی خوشرنگ دست یابم.

کائیدی در پایان گفت: من موفقیتم را مدیون مربی خود آقای بهرامی هستم. ایشان زحمات زیادی برای من کشید و اگر همراهی این مربی با من نبود نمی‌توانستم در پارالمپیک موفق باشم.

مسابقات دوومیدانی پارالمپیک 2012 لندن شنبه شب با رقابت ورزشکاران در مواد مختلف پیگیری شد که یکی از آنها پرتاب نیزه در کلاس 34/33 F بود.

نماینده کشورمان در این رقابت محسن کائدی بود که با پرتابی به میزان 38 متر و 30 سانتیمتر به مدال طلای پارالمپیک لندن دست یافت. پس از کائیدی ورزشکارانی از چین و الجزایر با حدنصاب‌های 23/38 متر و 40/26 متر به ترتیب دوم و سوم شدند.

این سومین مدال طلای کاروان ایران در چهاردهمین دوره بازی‌های پارالمپیک است. کاروان ایران پیش از این دو مدال طلا توسط جلیل باقری (پرتاب وزنه) و نادر مرادی (وزنه برداری) و یک برنز توسط ساره جوانمردی (تیراندازی) بدست آورده بود.

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

درخشش پارالمپیکی‌های ایران با سه مدال طلا/ امید به طلاهای بیشتر
خبرگزاری مهر - گروه ورزشی: در حالی که تنها سه روز از چهاردهمین دوره بازی‌های پارالمپیک گذشته، درخشش ورزشکاران ایران در این دوره از بازی‌ها تاکنون کسب سه مدال طلا و یک برنز را به همراه داشته که امیدواری برای کسب مدال‌های بیشتر را افزایش داده است.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به لندن، در این دوره از بازی ها که از روز نهم شهریورماه به طور رسمی آغاز شد، ابتدا ساره جوانمردی در رقابتهای تیراندازی موفق شد نخستین مدال کاروان وررزش ایران را به رنگ برنز بر گردن بیاویزد تا راه مدال آوری سایر ورزشکاران باز شود.

در روز سوم این رقابتها اما درخشش ورزشکاران مرد کاروان دلوار ایران را طلایی کرد. ابتدا جلیل باقری در رقابت های پرتاب وزنه با 11 متر و 63 سانتیمتر عنوان قهرمانی و مدال طلای بازی های پارالمپیک لندن را به خود اختصاص داد.

در ادامه این نادر مرادی بود که در رقابتهای وزنه برداری درخشش ورزشکاران ایران را ادامه داد و با بلند کردن وزنه 196 کیلوگرمی عنوان قهرمانی و مدال طلا را از آن خود کند. مرادی حتی برای زدن رکورد پارالمپیک هم خیز برداشت اما در مهار وزنه 203 کیلوگرمی ناکام ماند.

اما در ادامه رقابت های دوومیدانی، محسن کائیدی در پرتاب نیز سومین مدال طلا را برای کاروان پارالمپیک ایران به ارمغان آورد. کائیدی برای کسب مدال طلا نیزه را به میزان 38 متر و 38 سانتیمتر پرتاب کرد تا ضمن کسب عنوان قهرمانی سومین مدال ورزش کشورمان را بر گردن بیاویزد.

با کسب این چهار مدال کاروان ورزش ایران در چهاردهمین دوره بازی های پارالمپیک در پایان روز سوم در رده سیزدهم جدول رده بندی قرار گرفت.

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

کرم‎زاده به مدال نقره دوومیدانی دست یافت/ پنجمین مدال کاروان دلوار
پرتابگر دیسک ایران در چهاردهمین دوره بازی‎های پارالمپیک، در روز چهارم این بازی‍‎ها موفق به کسب مدال نقره شد تا پنجمین مدال کاروان ایران در این دوره از بازی‌ها به دست بیاید.

تصویر

به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد کرم‎زاده اولین ورزشکار ایران بود که در روز چهارم از چهارمین دوره بازی‎های پارالمپیک رقابت خود با حریفانش را انجام داد. کرم‎زاده در رقابت‎های پرتاب دیسک مردان کلاس F42 که در ورزشگاه المپیک پارک برگزار شد، با حریفانش رقابت کرد و در پایان با رکورد 44 متر و 62 سانتی متر در رده دوم قرار گرفت.

کرم‎زاده در اولین پرتاب خود رکورد 43 متر و 73 سانتی متر با به ثبت رساند. این پرتاب گر کشورمان بعد از اینکه در پرتاب دوم خود مرتکب خطا شد، در سومین حرکتش دیسک را به میزان 42 متر و 86 سانتی متر پرتاب کرد. 43 متر و 23 سانتی متر و 44 متر و 62 سانتی متر رکوردهایی بود که این پرتابگر به ترتیب در حرکت چهارم و پنجم خود ثبت کرد. کرم زاده در آخرین پرتابش، دیسک را به میزان 44 متر و 37 سانتی متر پرتاب کرد.

تصویر

مسابقات پرتاب دیسک مردان F42 بازی‎های پارالمپیک با حضور پرتابگران 10 کشور برگزار شد. چین (3 نفر)، بریتانیا، بلژیک، هند، سوریه، بلغارستان و ایران کشورهایی بودند که در این بخش از مسابقات نماینده داشتند.

در پایان این بخش ازمسابقات پرتابگران کشور میزبان یعنی بریتانیا و چین به ترتیب در رده‏های اول و سوم قرار گرفتند. دراین بخش از مسابقات نمایندگان چین و بلغارستان هم از دور مسابقات کنار رفتند.

مدال مهرداد کرم‎زاده پنجمین مدال ایران در این دوره بازی‎های پارالمپیک و اولین مدال نقره ایران بود. کاروان دلوار پیش از این صاحب سه مدال طلا و یک مدال برنز شده بود. تک مدال برنز ایران توسط ساره جوانمردی در رقابت‎های تفنگ بادی 10 متر بانوان به دست آمد. ضمن اینکه جلیل باقری (پرتاب وزنه)، محسن کائیدی (پرتاب نیزه) و نادر مرادی (وزنه برداری) ورزشکاران طلایی ایران هستند.

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

مدال نقره کرم‌زاده تاثیری در جایگاه سیزدهمی کاروان ایران نداشت
کاروان ورزش ایران در بازی‎های پارالمپیک امروز در رقابت‎های پرتاب دیسک صاحب یک مدال نقره شد اما این مدال هیچ تاثیری در تغییر و جابه جایی موقعیت کشورمان در جدول توزیع مدال‎ها نداشت.

به گزارش اعزامی مهر به لندن، درچارچوب چهارمین روز از چهاردهمین دوره بازی‎های پارالمپیک، امروز یکشنبه مهرداد کرم زاده در رقابت‎های پرتاب دیسک با رکورد 44 متر و 62 سانتی متر بعد از ورزشکار بریتانیا در رده دوم قرار گرفت و به مدال نقره این بازی‎ها دست یافت اما این مدال تاثیری در بهبود جایگاه کاروان ایران نداشته است!

کاروان ورزش ایران که با نام دلوار در چهاردهمین دوره بازی‎های پارالمپیک شرکت کرده است، پیش از این صاحب سه مدال طلا و یک مدال برنز شده بود و به این واسطه در پایان روز سوم این بازی‎ها با 29 پله صعود به عنوان دومین کشور برتر آسیایی در رده سیزدهم قرار گرفت.

البته در جریان رقابت های امروز ورزشکاران دیگر کشورها از جمله کره جنوبی هم صاحب مدال شدند. بر این اساس جایگاه کاروان ایران با وجود اضافه شدن یک مدال نقره هیچ تغییری نکرد ضمن اینکه در حال حاضر کره جنوبی هم با موقعیتی مشابه ایران (3 مدال طلا، یک نقره و یک برنز) در رده سیزدهم مشترک با کشورمان قرار دارد.

تک مدال برنز ایران در بازی‎های پارالمپیک توسط ساره جوانمردی در رقابت‎های تفنگ بادی 10 متر بانوان به دست آمد. ضمن اینکه جلیل باقری (پرتاب وزنه)، محسن کائیدی (پرتاب نیزه) و نادر مرادی (وزنه برداری) ورزشکاران طلایی ایران هستند.

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

کرم‌زاده: شرمنده‌ام که طلا نگرفتم/ «دیویس» همسن پسرم است
پرتابگر دیسک ایران پس از کسب مدال نقره بازی‌های پارالمپیک لندن گفت: فقط مدال طلا می‌توانست من را در این بازی‌ها راضی کند اما شرمنده‌ام که دوباره مانند پارالمپیک پکن از این مدال باز ماندم.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به لندن، مهرداد کرم زاده امروز در رقابت های پرتاب دیسک بازی های پارالمپیک بعد از ورزشکار بریتانیا در رده دوم قرار گرفت، اظهار داشت: آمده بودم تا مدال طلا بگیرم فقط کسب این مدال می توانست من را راضی کند، اما شرمنده ام که نتوانستم این رنگ مدال را بدست بیاورم. اتفاقی که در پارالمپیک پکن هم افتاد فقط از این بابت با این مدال دل مردم را شاد کردم، شادم.

وی تصریح کرد: که مدال نقره ام را به تمام ملت ایران بویژه همسرم، فرزندانم و پدر و مادرم تقدیم می کنم.

وی با یادآوری اینکه تاکنون چهار بار حضور در بازی های پارالمپیک را تجربه کرده است، خاطرنشان کرد: حریف بریتانیایی من که مدال طلای مسابقات دیسک را بدست آورد برای نخستین بار بود که در این بازی شرکت می کرد با این حال من اولین کسی بودم که پیش او رفتم و قهرمانی اش را تبریک گفتم.

پرتابگر دیسک ایران در پاسخ به پرسش خبرنگار اعزامی مهر مبنی بر اینکه «چرا برای ترغیب تماشاگران حاضر در ورزشگاه و تشویق آنها اینقدر تلاش می کردید؟»، گفت: وقتی آلن دیویس مدال طلا گرفت، انگار پسر من به این موفقیت رسیده بود چون او همسن پسرم است و از این بابت خوشحال بودم اگرچه باز هم تاکید می کنم از اینکه نتوانستم خودم به مدال طلا برسم شرمنده شده ام.

مهرداد کرم زاده با بیان اینکه پرتاب های خود را با مصدومیت انجام داد، گفت: از چند شب پیش موچ دستم درد می کند و با درد آن می خوابم حتی برای مسابقات امروز موچ دستم را بانداژ کرده بودم که البته در یکی از پرتاب ها باند دستم به دیسک گیر کرد و مجبور شدم آن را باز کنم از مدال نقره ام خوشحالم اما هنوز احساس درد می کنم.

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

تیم گلبال ایران مقابل کره‎جنوبی پیروز شد/ سومین پیروزی در چهارمین دیدار
تیم گلبال ایران چهارمین دیدار خود در بازی‎های پارالمپیک را با پیروزی برابر کره‎جنوبی به پایان رساند.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به لندن، چهارمین روز از چهاردهمین دوره بازی‎های پارالمپیک امروز یکشنبه با برگزاری رقابت‎های گلبال پیگیری شد. در این بخش از مسابقات تیم ایران در مصاف با کره جنوبی به برتری 4 بر 3 دست یافت.

تیم گلبال ایران که در گروه B قرار دارد در دیدارهای اول و دوم خود به ترتیب چین و کانادا را شکست داد و شنبه شب هم در مصاف با بلژیک متحمل شکست شد. پیروزی امروز برابر کره جنوبی سومین برد تیم گلبال ایران در بازی‎های پارالمپیک محسوب می‎شود. این تیم روز دوشنبه پنجمین دیدار خود را برابر الجزایر برگزار می‎کند.

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

مدال نقره وزنه‌برداری بر سینه رستمی درخشید/ ششمین مدال کاروان "دلوار"

وزنه‌بردار تیم ملی معلولان و جانبازان ایران با درخشش در بازی‌های پارالمپیک، مدال نقره این رقابتها را برای ایران به ارمغان آورد. این ششمین مدال کاروان "دلوار" در چهاردهمین دوره بازی‌های پارالمپیک لندن بود.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به لندن، رقابت های وزنه برداری چهاردهمین دوره از بازی های پارالمپیک عصر امروز یکشنبه در سالن وزنه برداری مجموعه ورزشی اکسل برگزار شد و وزنه برداران دسته 5/67 کیلوگرم به رقابت با یکدیگر پرداختند.

در این رقابتها روح الله رستمی وزنه بردار جوان کشورمان در اولین حرکت خود وزنه 205 کیلوگرمی را مهار کرد و در حرکت دوم نیز 208 کیلوگرم را بالای سر برد. رستمی برای حرکت سوم خود وزنه 219 کیلوگرم را انتخاب کرد اما در مهار این وزنه ناکام ماند تا با همان وزنه دوم عنوان نایب قهرمانی و مدال نقره را از آن خود کند.

در این دسته وزنه بردار چینی در حرکت اول خود 218 کیلوگرم را مهار کرد و با وجود اینکه در حرکت دوم نتوانست وزنه 225 کیلوگرمی را مهار کند اما با همان حرکت اول مدال طلایش را قطعی کرد. این چینی در حرکت بعدی خود وزنه 226 کیلوگرمی را مهار کرد و رکورد جهان را شکست. وزنه بردار مصری نیز عنوان سوم و مدال برنز را به خود اختصاص داد.

تصویر 

ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”