اخبار بازی‎های پارالمپیک 2012 لندن

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2116 بار
سپاس‌های دریافتی: 5462 بار

Re: اخبار بازی‎های پارالمپیک 2012 لندن

پست توسط anybody »

رستمی: پارالمپیک بعدی جبران می‌کنم/ مدال نقره را به خانواده‌ام تقدیم می‌کنم
دارنده مدال نقره رقابت‌های وزنه‌برداری بازی‌های پارالمپیک گفت: در پارالمپیک بعدی جبران می‌کنم و رنگ مدالم را به طلا تغییر خواهم داد.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به لندن، روح الله رستمی در رقابت های وزنه برداری چهاردهمین دوره بازی های پارالمپیک عصر امروز یکشنبه موفق شد پس از وزنه بردار چینی به مدال نقره دسته 5/67 کیلوگرم دست پیدا کند.

رستمی پس از این موفقیت گفت: برای کسب مدال طلا آمده بودم اما در آخرین حرکت نتوانستم وزنه را مهار کنم و به مدال نقره دست یافتم. اما در پارالمپیک بعدی جبران خواهم کرد و رنگ مدالم را به طلا تغییر خواهم داد.

روح الله رستمی خاطرنشان کرد: تمام تلاشم را انجام دادم تا بتوانم به مدال طلا دست پیدا کنم اما حریف قدرتمندی داشتم و البته با خطایی که در حرکت آخر داشتم نتوانستم به این مهم دست پیدا کنم. همین مدال نقره را هم به خانواده ام تقدیم می کنم که برایم خیلی زحمت کشیدند و قول می دهم در پارالمپیک برزیل جبران کنم.
خواب دیدم قیامت شده است .

هرقومی را داخل چاله‏ای عظیم انداخته و بر سرهر چاله نگهبانانی گرز به دست گمارده بودند الا چاله‏ ایرانیان.
خود را به عبید زاکانی رساندم و پرسیدم: «عبید این چه حکایت است که بر ما اعتماد کرده نگهبان نگمارده‏اند؟»
گفت:«می‌دانند که به خود چنان مشغول شویم که ندانیم در چاهیم یا چاله.»
خواستم بپرسم: «اگر باشد در میان ما کسی که بداند و عزم بالا رفتن کند...»
نپرسیده گفت: گر کسی از ما، فیلش یادهندوستان کند خود بهتر از هرنگهبانی لنگش کشیم و به تهِ چاله بازگردانیم!
Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

می‌خواهم "محمد بنا"ی دوومیدانی ایران باشم/ سه مدال طلا در راه است
سرمربی تیم ملی دوومیدانی معلولان ایران گفت تمام تلاش خود را در بازی‌های پارالمپیک لندن به کار خواهد بست تا ورزشکاران با کسب مدال‌های طلای بیشتری به کار خود پایان دهند تا بدین ترتیب نقش محمد بنا را در دو و میدانی ایفا کند.

بهمن رضایی در گفتگو با خبرنگار اعزامی مهر به لندن اظهار داشت: ما برای اینکه در بازی‌های پارالمپیک لندن به موفقیت دست پیدا کنیم از چند سال قبل برنامه‌های خود را آغاز کرده‌ایم. برگزاری لیگ و مسابقات جایزه بزرگ دوومیدانی معلولان یکی از مهمترین کارهایی بوده که به پیشرفت ورزشکاران ما کمک کرده و نیز شرکت در تورنمنت‌های معتبر بین المللی از جمله آیواز در نهایت به سود دوومیدانی معلولان تمام شده است.

سرمربی تیم ملی دوومیدانی معلولان در ادامه گفت: محمد بنا در کشتی فرنگی کار ماندگاری انجام داد و کشتی گیران ما توانستند سه مدال طلا در بازی‌های المپیک کسب کنند. من هم سال‌های سال است که در رشته دوومیدانی فعالیت می‌کنم و تا به حال ورزشکاران من مدال‌های رنگارنگ بسیاری از رقابت‌های معتبر بین المللی و از جمله پارالمپیک کسب کرده‌اند. می‌خواهم در این دوره از بازی‌های پارالمپیک همانند بنا نتایج ماندگاری از خود بر جای بگذارم.

تیم دوومیدانی ایران در پایان روز چهارم بازی‌های پارالمپیک لندن موفق به کسب دو مدال طلا و یک مدال نقره شد. جلیل باقری در پرتاب وزنه و محسن کائیدی در پرتاب نیزه مدال طلا گرفتند و مهرداد کرم‌زاده در پرتاب دیسک موفق به کسب مدال نقره شد.

رضایی در خصوص عملکرد تیم ملی دوومیدانی تا بدین جای کار اظهار داشت: جلیل باقری و محسن کائیدی طبق پیش‌بینی‌ها و رکوردهایی که زده بودند موفق به کسب مدال طلا شدند اما در خصوص کرم‌زاده باید بگویم که وی در مسابقه با حریف بریتانیایی خود به مدال نقره راضی شده بود. یک ورزشکار، خوب است که به کم قانع نباشد.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر مبنی بر اینکه آیا باز هم دوومیدانی کاران ایران می‌توانند در این بازی‌ها مدال طلا کسب کنند، گفت: سه مدال طلای دیگر در انتظار ماست. پیمان نصیری در ماده 1500 متر از بخت کسب مدال طلا برخوردار است. این دونده در نیوزلند موفق شده که در جایگاه نخست بایستد و ما خیلی به موفقیت او امیدواریم. عبدالرضا جوکار در پرتاب نیزه و جواد حردانی در پرتاب وزنه از دیگر شانس‌های کسب مدال طلا هستند.

بهمن رضایی در پایان اظهار داشت: ما در بازی های پارالمپیک 2008 پکن توسط محمدرضا میرزایی و جواد حردانی به مدال طلا رسیدیم اما این بار در مسابقاتی که به مراتب سطح کیفی بالاتری نسبت به دوره پیش دارد، از بخت کسب مدال‌های طلای بالاتری برخورداریم. امیدوارم که بتوانیم در پایان نتایج زحمات خود را با کسب مدال‌های بیشتر و به ویژه طلا بگیریم.

هرقومی را داخل چاله‏ای عظیم انداخته و بر سرهر چاله نگهبانانی گرز به دست گمارده بودند الا چاله‏ ایرانیان.
خود را به عبید زاکانی رساندم و پرسیدم: «عبید این چه حکایت است که بر ما اعتماد کرده نگهبان نگمارده‏اند؟»
نپرسیده گفت: گر کسی از ما، فیلش یادهندوستان کند خود بهتر از هرنگهبانی لنگش کشیم و به تهِ چاله بازگردانیم!
Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

"اسکار پیستوریوس" دونده برزیلی را به بی انصافی متهم کرد
دونده اهل آفریقای جنوبی پس از شکست در دوی 2000 متر ماده T44 گفت حریف برزیلی وی در جنگی نابرابر برنده این مسابقه شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، "اسکار پیستوریوس" در ماده 200 متر کلاس T44 پس از "فونتلس کاردوسو اولیویه‌را" در رده دوم ایستاد. حریف برزیلی وی با 21.45 ثانیه در جایگاه نخست ایستاد و مدال طلا گرفت و پیستوریوس با هفت صدم ثانیه کمتر به مدال نقره رسید.

پیستوریوس که بسیار عصبانی بود در نشست خبری پایان بازی اظهار داشت: این یک جنگ نابرابر بود چراکه پاهای حریف برزیلی من بلنتر بود. این دونده تا به حال 21 ثانیه ندویده بود و در بهترین حالت 23 ثانیه دویده بود. کمیته بین المللی پارالمپیک دباید در این خصوص تحقیق کند.

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

گلبال ایران مقابل الجزایر پیروز شد/ صعود به مرحله یک چهارم به عنوان صدرنشین
تیم ملی گلبال ایران پنجمین دیدار خود در بازی‏های پارالمپیک را با پیروزی برابر الجزایر به پایان رساند و به عنوان صدرنشین گروه B به مرحله یک چهارم نهایی این رقابت‏ها صعود کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، در چارچوب روز پنجم بازی‎های پارالمپیک 2012 لندن امروز دوشنبه تیم ملی گلبال کشورمان به مصاف الجزایر رفت و موفق شد این تیم را با نتیجه 4 بر 2 شکست دهد. این چهارمین پیروزی تیم ملی گلبال ایران در این دوره از بازی‏های پارالمپیک بود.

تیم گلبال ایران که در گروه B قرار دارد در دیدارهای اول و دوم خود به ترتیب چین و کانادا را شکست داد و شنبه شب هم در مصاف با بلژیک متحمل شکست شد. بازیکنان نابیناوکم‌بینای تیم گلبال ایران شب گذشته هم در مصاف با کره‎جنوبی صاحب پیروزی شدند.

تیم ملی گلبال ایران که پیش از این صعود خود را به مرحله یک چهارم نهایی رقابت‎های گلبال بازی‎های پارالمپیک قطعی کرده بود، با پیروزی در دیدار امروز صدرنشینی‎اش در گروه B را تثبیت کرد و به عنوان تیم نخست این گروه راهی دور بعد شد.

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

تیم فوتبال هفت نفره ایران، آرژانتین را گلباران کرد/ در انتظار بازی با روسیه
تیم فوتبال هفت نفره ایران در دومین دیدارش در مسابقات فوتبال پارالمپیک 2012 برابر آرژانتین به پیروزی پرگلی دست یافت.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به لندن، تیم‎های فوتبال هفت نفره ایران و آرژانتین در چارچوب پنجمین روز از بازی‎های پارالمپیک 2012 لندن امروز دوشنبه در ورزشگاه "ریوربانک آره‌نا" برابر هم به میدان رفتند که تیم ایران موفق شد با نتیجه 8 بر یک حریف آمریکای جنوبی خود را شکست دهد.

در این مسابقه که در گروه A مسابقات فوتبال هفت نفره پارالمپیک لندن برگزار شد، تیم ایران نیمه نخست را با برتری 6 بر صفر به پایان رساند که احسان غلامحسین‌پور (2)، فرزاد مهری (6)، رسول آتش افروز (13 و 14)، قاسم بخشی (18) و مرتضی حیدری (29) گل‌های شاگردان امین الله مانی را به ثمر رساندند.

در نیمه دوم، سرمربی تیم ایران به نفرات اصلی خود استراحت داد تا در این نیمه قدرت تهاجمی تیم فوتبال هفت نفره کشورمان کاهش یابد اما 30 دقیقه دوم بازی هم با برتری 2 بر یک ایران به پایان رسید. فرزاد مهری (58) و احسان غلامحسین‌پور (3+60) برای تیم ایران در این نیمه گل زدند و ماتیاس فرناندز رومانو در دقیقه 47 تک گل آرژانتینی‌ها را در این بازی به ثمر رساند.

با برتری 8 بر یک ایران در این دیدار، شاگردان امین الله مانی با 6 امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات فوتبال پارالمپیک لندن شدند. تیم‌های روسیه و هلند دیگر مسابقه امروز این گروه را برگزار می‌کنند.

تیم فوتبال هفت نفره ایران در نخستین دیدارش در این مسابقات برابر هلند به پیروزی 4 بر یک دست یافته بود. این تیم در آخرین مسابقه‌اش در مرحله گروهی مسابقات روز چهارشنبه به دیدار تیم روسیه‌ای می‌رود که یکی از مدعیان قهرمانی در این رقابت‌ها محسوب می‌شود.

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

/دست ندادن قهرمان ایران با عروس ملکه
تصویر 

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

چهارمین مدال طلای ایران به حسینی رسید/ هفتمین مدال کاروان دلوار
وزنه بردار دسته 75- کیلوگرم تیم وزنه برداری معلولان ایران با دستیابی به مدال طلای این وزن به کار خود در چهاردهمین دوره بازی‎‌های پارالمپیک خاتمه داد و بدین ترتیب کاروان دلوار به چهارمین مدال طلای خود در این بازی‌ها دست یافت.

تصویر

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به لندن، مسابقات وزنه برداری بازی‌های پارالمپیک 2012 لندن دوشنبه شب با رقابت وزنه برداران در دسته 75- کیلوگرم پیگیری شد که طی آن سیدعلی حسینی، نماینده کشورمان به مصاف حریفان خود رفت. 
  سیدعلی حسینی در این رقابت‌ها با مهار وزنه 225 کیلوگرم به مدال طلای بازی‌های پارالمپیک دست پیدا کرد. ورزشکار مصری به نام "محمد الفات" با حدنصاب 219 کیلوگرم نقره گرفت و "هو پنگ" از چین با رکورد 213 کیلوگرم به برنز رسید. 
  تیم ملی وزنه برداری ایران پیش از این در مسابقات وزنه برداری پارالمپیک 2012 لندن موفق به کسب یک مدال طلا توسط نادر مرادی و یک مدال نقره توسط روح الله رستمی شده بود. 
  کاروان ورزش ایران تا پیش از دستیابی حسینی به مدال طلای مسابقات وزنه برداری پارالمپیک لندن توسط ساره جوانمردی (مدال برنز رقابت‎های تفنگ بادی 10 متر بانوان)، جلیل باقری (مدال طلای پرتاب وزنه)، محسن کائیدی (مدال طلای پرتاب نیزه) و نادر مرادی (مدال طلای وزنه برداری)، مهرداد کرم‌زاده (پرتاب دیسک) و روح الله رستمی (وزنه برداری) صاحب مدال شده بود. 

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

حسینی: خسته‌ام و می‌خواهم به زندگی‌‎ام برسم/ جوانان جای مرا بگیرند
وزنه بردار طلایی ایران در مسابقات وزنه برداری پارالمپیک لندن ضمن ابراز خرسندی از کسب این موفقیت گفت: دیگر قصد حضور در عرصه قهرمانی را ندارم و می‌خواهم به زندگی‌ام برسم.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به لندن، سیدعلی حسینی، وزنه بردار دسته 75- کیلوگرم تیم وزنه برداری معلولان ایران پس از دستیابی به مدال طلای پارالمپیک لندن اظهار داشت: نگران بودم که مبادا وزنه بردار مصری رکورد بالایی از خود برجای بگذارد اما این وزنه بردار رکوردش پایین‌تر از من بود و توانستم قهرمان پارالمپیک شوم.

وی با ابراز امیدواری از اینکه وزنه برداران ایران در ادامه مسابقات وزنه برداری پارالمپیک لندن به مدال‌هایی خوشرنگ دست یابند، گفت: مدالم را به خانواده‌ام به ویژه همسرم که در این مدت خیلی سختی کشیدند، تقدیم می‌کنم. آنها مدت‌ها دوری من را تحمل کردند و خوشحالم که با مدال طلای پارالمپیک خوشحال‌شان کردم.

این وزنه بردار باتجربه همچنین خاطر نشان کرد: با اینکه مدتی از زلزله آذربایجان شرقی می‌گذرد اما دوست دارم مدالم را به مردم زلزله‌زده این خطه تقدیم کنم. از ابتدا قصدم این بود که اگر به مدال طلای پارالمپیک رسیدم به این مردم عزیز تقدیم کنم.

حسینی با یادآوری اینکه برای اولین بار است که قهرمان مسابقات وزنه برداری پارالمپیک شده است، افزود: من سومین پارالمپیک خود را تجربه کردم و دیگر می‌خواهم از دنیای قهرمانی خداحافظی کنم. من دیگر خسته شده‌ام و می‌خواهم به زندگی‌ام برسم.

وی در پاسخ به این پرسش که "آیا احتمال دارد از این تصمیم ضرفنظر کند؟"، گفت: من تصمیم به خداحافظی دارم و می‌خواهم جایم را به جوانان بدهم. امیدوارم همه از من راضی باشند.

کاروان ورزش ایران تا پیش از دستیابی حسینی به مدال طلای مسابقات وزنه برداری پارالمپیک لندن توسط ساره جوانمردی (مدال برنز رقابت‎های تفنگ بادی 10 متر بانوان)، جلیل باقری (مدال طلای پرتاب وزنه)، محسن کائیدی (مدال طلای پرتاب نیزه) و نادر مرادی (مدال طلای وزنه برداری)، مهرداد کرم‌زاده (پرتاب دیسک) و روح الله رستمی (وزنه برداری) صاحب مدال شده بود.

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

زهرا نعمتی در مسابقات تیروکمان طلا گرفت/ هشتمین مدال کاروان ایران
تصویر

هشتمین مدال کاروان ورزش ایران در بازی‏های پارالمپیک 2012 لندن توسط زهرا نعمتی و در رقابت‏های ریکرو انفرادی ایستاده زنان به دست آمد.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به لندن، در چارچوب روز ششم چهاردهمین دوره بازی‎های پارالمپیک، امروز سه شنبه زهرا نعمتی در مرحله نهایی رقابت‏های ریکرو ایستاده انفرادی زنان کلاس W1/W2 به مصاف "الیزابت میجنو" از ایتالیا رفت و با نتیجه 7 بر3 به برتری دست یافت. کماندار ایران با پیروزی در این بازی صاحب مدال طلای رقابت‏های ریکرو ایستاده انفرادی زنان شد.  
  کماندار زن کشورمان امروز با شکست دادن نماینده دیگری از ایتالیا به نام "ورونیکا" به مرحله نهایی صعود کرده بود. حریف فینالیست وی نیز در مرحله نیمه نهایی ورزشکار کشور چین را با شکست مواجه کرده بود.  
  امروز همچنین در مرحله رده بندی رقابت‎های ریکرو انفرادی ایستاده زنان، "جین ژی لی" از چین "ورونیکا" ایتالیایی را شکست داد و به عنوان سوم و مدال برنز دست یافت. بدین ترتیب نمایندگان ایتالیا، ایران وچین رده‎های اول تا سوم این بخش از مسابقات را به خود اختصاص دادند.  

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

جوکار در مسابقات پرتاب نیزه نقره گرفت/ پرچمدار نهمین مدال آور کاروان دلوار
پرتابگر نیزه ایران در چهاردهمین دوره بازی‎های پارالمپیک، در روز ششم این بازی‌ها موفق به کسب مدال نقره شد و نهمین مدال را برای کاروان ورزش کشورمان به ارمغان آورد.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا جوکار نماینده ایران در مسابقات پرتاب نیزه بازی‎های پارالمپیک کلاس F53 بود که امروز سه شنبه رقابت‌های خود را در این بخش برگزار کرد. جوکار در این بخش از مسابقات که در ورزشگاه المپیک پارک شهر لندن برگزار شد با حریفانش رقابت کرد و در پایان با ثبت رکورد 20 متر و 72 سانتی‏متر در رده دوم قرار گرفت و به مدال نقره دست یافت. 
  جوکار که در بازی‎های پارالمپیک پکن صاحب مدال نقره شده بود پرچمدار کاروان ایران در این دوره از بازی‎ها بود، امروز پس از اینکه در اولین پرتاب خود مرتکب خطا شد، رکورد 20 متر و یک سانتی متر را به ثبت رساند. وی در سومین حرکت، نیزه را به میزان 19 متر و 87 سانتی متر پرتاب کرد. 20 متر و 72 سانتی متر و 20 متر و 55 سانتی متر رکوردهایی بود که این پرتابگر در حرکت چهارم و پنجم برای خود ثبت کرد. جوکار در آخرین پرتابش هم مانند پرتاب اول مرتکب خطا شد. 
  رقابت‎های پرتاب نیزه F52/53 بازی‎های پارالمپیک با حضور پرتابگران 9 کشور برگزار شد. علاوه بر ایران ورزشکاران نیوزلند، جمهوری چک، آمریکا، مکزیک، جامائیکا، اسلوونی و یونان (دو نفر) هم در این بخش شرکت داشتند. 
  تصویر 
  مدال عبدالرضا جوکار دومین مدال کاروان ایران در روز ششم بازی‏های پارالمپیک و نهمین مدال در طول این بازی‎ها بود. امروز زهرا نعمتی هم در رقابت‏های ریکرو ایستاده انفرادی زنان با کسب مدال طلا ، هشتمین مدال کاروان ایران را به دست آورد. 
  بدین ترتیب تاکنون کاروان ورزش ایران صاحب 5 مدال طلا، 3 مدال نقره ویک برنز در بازی های پارالمپیک 2012 لندن شده است. کاروان ورزش ایران پیش از این توسط ساره جوانمردی (مدال برنز رقابت‎های تفنگ بادی 10 متر بانوان)، جلیل باقری (مدال طلای پرتاب وزنه)، محسن کائیدی (مدال طلای پرتاب نیزه) و نادر مرادی (مدال طلای وزنه برداری)، مهرداد کرم‌زاده (مدال نقره پرتاب دیسک)، روح الله رستمی (مدال نقره وزنه برداری) و علی حسینی (مدال طلای وزنه برداری) صاحب مدال شده است. 

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

ششمین مدال طلای ایران بر سینه فرزین درخشید/ تعداد مدال‌ها دو رقمی شد
وزنه بردار دسته 5/82 کیلوگرم کشورمان مدال طلای مسابقات وزنه برداری پارالمپیک لندن را به گردن آویخت و جمع مدال‌های کاروان کشورمان را در چهاردهمین دوره بازی‌ها دو رقمی کرد. این ششمین مدال طلای کاروان "دلوار" در این دوره از بازی‌ها بود.
تصویر
به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به لندن، ششمین روز بازی‌های پارالمپیک لندن امروز سه شنبه با رقابت وزنه برداران معلول در دسته 5/82 کیلوگرم پیگیری شد که مجید فرزین نماینده کشورمان در این وزن بود.

فرزین در این رقابت با مهار وزنه 237 کیلوگرمی عنوان نخست و مدال طلا را به خود اختصاص داد. این وزنه بردار 28 ساله ابتدا وزنه 233 کیلوگرمی را پرس کرد و در حرکت دوم موفق به مهار وزنه 235 کیلوگرمی شد.

در دسته 5/82 کیلوگرم مسابقات وزنه برداری پارالمپیک لندن، "ژائو فی گو" از چین با پرس وزنه 228 کیلوگرمی دوم شد و "متوالی ماتانا" از مصر با مهار وزنه 227 کیلوگرمی عنوان سوم را کسب کرد.

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

خانواده شهید رئیسعلی دلواری به کربلا و مشهد اعزام می‏شوند
رئیس کمیته ملی پارالمپیک که از اعزام خانواده شهید رئیسعلی دلواری که نام وی برای کاروان اعزامی به بازی‎های پارالمپیک انتخاب شده است، خبر داد.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به لندن، در جریان بازی‎های پارالمپیک 2012 لندن، محمود خسروی وفا با اشاره به اینکه کاروان ورزشکاران جانباز و معلول ایران با نام شهید رئیسعلی دلواری در این دوره از بازی‏ها شرکت کرده است، گفت که خانواده این شهید مبارز به کربلا و مشهد اعزام خواهند شد.

بر این اساس قرار است پنج نفر از بازماندگان رئیسعلی دلواری به کربلا و مشهد مقدس اعزام شوند.

ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”