المپیک 2016 ریودوژانیرو

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6976 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

  با عرض سلام مجدد و تبریک فرا رسیدن سال نو و عید نوروز . داریم کم کم دوباره به روزهای شلوغ اخبار انتخابی های المپیک نزدیک می شویم . به همین مناسبت چکیده ای از اخبار کوتاه چند هفته اخیر که به آنها نپرداخته بودم را به اطلاع می رسانم :  

 آقایی به نام پارک (!) از کره جنوبی به عنوان سرمربی جدید تیم ملی   با کمان ریکرو ایران انتخاب شده است . این تیم اکنون راهی تایلند شده تا در مسابقات کاپ آسیا شرکت کند اما هدف نهایی حضور در مسابقات کاپ جهانی آنتالیا در ماه ژوئن است که آخرین مرحله گزینش ورزشکاران المپیکی محسوب می شود . کمانداران ایران تاکنون یک سهمیه توسط خانم زهرا نعمتی کسب کرده اند .  

 مجتبی عابدینی و علی پاکدامن طی روزهای آینده برای شرکت در مسابقات جهانی   در ماده سابر عازم سئول خواهند شد . هدف آنها افزایش امتیازاتشان در رنکینگ جهانی با هدف کسب سهمیه مستقیم المپیک می باشد و مسابقات جهانی آخرین گام برای کسب امتیاز است . پس از این مسابقات 14 نفر اول رنکینگ جهان که بویژه آقای عابدینی شانس زیادی برای قرار گرفتن در بین آنها را دارد مستقیماً المپیکی می شوند و سایر شمشیربازان باید برای کسب سهمیه های قاره ای تلاش نمایند .   

 جواد محجوب و سعید مولایی هم به تفلیس رفته اند تا در مسابقات جایزه   جودو در این شهر شرکت کرده و امتیازات خود را برای کسب سهمیه المپیک افزایش دهند .  

 مسابقات کسب سهمیه قاره ای در رشته   روی میز هم تعیین تکلیف شد . این مسابقات 25 تا 29 فرودین ماه در هنگ کنگ برگزار می شود .   

 برنامه مسابقات گزینشی   ژاپن هم اعلام شد و تیم ملی والیبال ایران به این ترتیب به مصاف حریفان می رود : 28 می با استرالیا - 29 می با کانادا - 31 می با فرانسه - اول ژوئن با ژاپن - 2 ژوئن با چین - 4 ژوئن با لهستان - و 5 ژوئن با ونزوئلا . سه تیم برتر این مسابقات بعلاوه بهترین تیم آسیایی المپیکی می شوند . رقبای سخت و اصلی ایران فرانسه و لهستان هستند و اگر بچه ها حواسشان جمع باشد و روز خوبشان باشد ، حتی در صورت باخت به این دو تیم هم توان شکست سایر حریفان و راهیابی به المپیک را دارند .  

 در شرایطی که پیشتر در برخی سایت ها اخباری مبنی بر برکناری حسین توکلی از سرمربی گری تیم ملی   برداری منتشر شده بود ، در سایت رسمی این فدراسیون چنین خبری مشاهده نمی شود و همچنان از حسین توکلی به عنوان سرمربی تیم ملی یاد می شود . همچنین شورای عالی فنی فدراسیون وزنه برداری تصمیم گرفته است که از ابتدای سال 95 هیچ فرد جدیدی را به اردوی تیم ملی اضافه نکند و 5 نفر اعزامی به المپیک از بین نفراتی خواهند بود که در حال حاضر در اردو به سر می برند . این تصمیم بیشتر با هدف تحت نظر بودن وزنه برداران جهت مقابله با دوپینگ های عمدی و سهوی احتمالی اتخاذ شده است .  

 و خبر آخر اینکه مسابقات انتخابی المپیک   در قاره آسیا آغاز شده و تا این لحظه حمید سوریان در 59 کیلوگرم فرنگی و بشیر باباجان زاده در 130 کیلوگرم فرنگی از کسب سهمیه این مسابقات در کشور قزاقستان باز مانده اند! فردا در آخرین روز این رقابت ها (برای ایران) امید نوروزی در 66 کیلوگرم فرنگی و کمیل قاسمی در 125 کیلوگرم آزاد به مصاف حریفان می روند . کشتی گیرانی که از کسب سهمیه در این مسابقات باز مانده اند دو نوبت دیگر برای کسب سهمیه از مسابقات بین قاره ای اولان باتور و استانبول فرصت دارند .    
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6976 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

  با سلام مجدد و تبریک سال نو .

در روز آخر مسابقات  
انتخابی المپیک در قاره آسیا کمیل قاسمی در 125 کیلوگرم کشتی آزاد قهرمان شد و موفق به کسب سهمیه المپیک برای ایران در این وزن گردید . در وزن 66 کیلوگرم کشتی فرنگی هم امید نوروزی در رده دوم ایستاد و سهمیه گرفت . به این ترتیب ترکیب شش نفره تیم ملی کشتی آزاد ایران برای المپیک 2016 ریودوژانیرو کامل شد وو تعداد سهمیه های کسب شده در کشتی فرنگی هم به 4 عدد رسید . حالا فرنگی کاران ایران در اوزان 59 و 130 کیلوگرم دو بار دیگر فرصت دارند تا از مسابقات انتخابی بین قاره ای در اولان باتور و استانبول کسب سهمیه نمایند . مسابقات اولان باتور 22 تا 24 آوریل برگزار می شود و سه نفر اول هر وزن المپیکی می شوند . مسابقات استانبول هم 6 تا 8 می برگزار می شود و آخرین فرصت کشتی گیران برای کسب سهمیه است که در هر وزن به دو نفر اول اختصاص می یابد .

اما خبر دیگر اینکه آقای حمید رضا زورآوند در مسابقات 20 کیلوگرم پیاده روی قهرمانی آسیا در نومی ژاپن موفق شد با کسب حد نصاب رکورد ورودی المپیک ، ششمین سهمیه ایران در رشته دوومیدانی را کسب کند . البته به مقام کسب شده توسط زورآوند در این مسابقه اشاره نشده است . دیگر نماینده ایران در این رقابت ابراهیم رحیمیان بود که نتوانست به رکورد ورودی المپیک برسد .
   
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6976 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

  با سلام دوباره .

یکی از نکات جالب توجه درباره حضور ایران در المپیک 2016 ریودوژانیرو این است که به ادعای تعدادی از رسانه های ورزشی معتبر جهان ، ایران شانس اول کسب اولین مدال طلایی است که در روز نخست مسابقات المپیک توزیع می شود! اولین مدال طلای مسابقات المپیک 2016 در ماده تفنگ بادی 10 متر زنان توزیع می شود و در این ماده خانم   احمدی
نزدیک به یک سال است که با اقتدار در صدر جدول رنکینگ جهانی قرار دارد و در نتیجه روی کاغذ مدعی اول کسب نخستین مدال طلای المپیک محسوب می شود . هرچند با عملکردی که در سال های اخیر از خانم احمدی دیده ایم و اینکه ایشان تجربه حضور در المپیک 2012 لندن را هم دارند (در آن مسابقات در همین ماده ششم شدند) و با فضای چنین مسابقات سنگینی بیگانه نیستند و حریفانشان را هم به خوبی می شناسند ، پیشبینی کسب مدال توسط ایشان در المپیک ریو چندان عجیب نیست ، اما تجربه ثابت کرده که در اغلب مسابقات گذشته اینچنینی ، فشار روحی و عصبی روی ورزشکارانی که رسانه ها و مسئولان از آنها انتظار کسب اولین مدال های کاروان ایران را داشته اند ، باعث ناکامی آنها شده است! بنابراین بهتر آن است که محیط پیرامونی خانم احمدی در آرامش باشد و رسانه ها سعی نکنند با این عنوان که ایشان اولین مدعی کسب مدال برای ایران است (آن هم از نوع طلا) مرتباً پاپیچ ایشان شوند و درخواست مصاحبه کنند و عکس و تیتر از ایشان درست نمایند . به نظرم بهتر است رسانه ها در حال حاضر توجه خود را روی تیم های هندبال و بسکتبال ( و نه والیبال! ) متمرکز نمایند تا آنها با روحیه بهتری جلوی حریفان سرسختشان در انتخابی المپیک ظاهر شوند . والیبال را باید استثنا کرد چون پتانسیل بالایی برای به حاشیه کشاندن اعضا تیم ملی توسط رسانه ها وجود دارد که ممکن است در راهیابی آسان آنها به المپیک ایجاد اخلال نماید!
   
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6976 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

  با سلام مجدد .

تیم ملی  
ایران برای شرکت در رقابت های انتخابی المپیک از قاره آسیا راهی شهر کیانان چین شد . این رقابت ها از امروز آغاز می شود و سه نفر برتر هر وزن المپیکی خواهند شد . پیشتر قرار بود تیم ملی بوکس با ترکیب کامل 10 نفره به این مسابقات اعزام شوند اما مسئولان فدراسیون جهانی بوکس به دو نفر از ورزشکاران ایران مجوز حضور در این رقابت ها را ندادند . امید احمدی صفا در وزن 49 کیلوگرم به بهانه اینکه سال قبل در رقابت های بین المللی یک رشته ورزشی دیگر غیر از بوکس حضور داشته از شرکت در رقابت های انتخابی المپیک محروم شده است و مجید حاج عباسی نماینده وزن 81 کیلوگرم ایران هم به جهت آنکه پیشتر ایران در این وزن سهمیه گرفته است ، اجازه حضور در مسابقات را نیافته ، این در حالی است که قبلاً اعلام شده بود تیم ها می توانند با ترکیب کامل در مسابقات حضور داشته باشند و اگر هم در وزنی قبلاً سهمیه گرفته باشند ، می توانند بدون دریافت سهمیه شرکت کنند .

اما در ارزیابی که بنده داشتم ، به نظر می رسد تیم جوان بوکس ایران در رقابت های انتخابی پیش رو کار بسیار دشواری در پیش داشته باشد . آقای پویا ناوی در وزن 52 کیلوگرم در شرایطی به میدان می رود که هیچ یک از کشورهای آسیایی در مراحل گزینشی قبلی موفق به کسب سهمیه در این وزن نشده اند و همه مدعیان حضور دارند . در وزن 56 کیلوگرم چین و ازبکستان سهمیه گرفته اند اما باز هم کار آرمین امجیدیان در برابر رقبای قزاق ، کره ای ، فیلیپینی و ... دشوار است . دانا اسماعیل زاده در وزن 60 کیلو بدون حضور بوکسورهای قزاق و ازبک باز هم کار سختی در پیش دارد اما اغلب شرکت کنندگان آسیایی این وزن تقریباً در یک سطح قرار دارند و برنده کسی است که آماده تر و هوشیارتر باشد . در 64 کیلوگرم اسماعیل رامشی در شرایطی روی رینگ می رود که بوکسور قدرتمند تایلندی قبلاً سهمیه گرفته بعلاوه ازبک ، و بقیه بوکسورها از این خلا نهایت استفاده را خواهند کرد . در وزن 69 کیلوگرم قزاقستان و چین سهمیه گرفته اند و سجاد کاظم زاده اگر در مراحل مقدماتی به بوکسور پرقدرت ازبک و بوکسور چینی مورد حمایت داوران نخورد ، جلوی بقیه حریفان نباید کار سختی داشته باشد . سجاد محرابی در 75 کیلوگرم اما کارش بسیار سخت است چون در این وزن فقط ازبکستان سهمیه گرفته و بقیه رقبای قدر بخصوص قزاقستان حضور خواهند داشت . در 91 کیلوگرم سالار غلامی جایگزین علی مظاهری پر افتخار شده و کار سختی در پیش دارد تا نشان دهد شایسته این جانشینی است . در این وزن قزاق ها قبلاً سهمیه گرفته اند . و در وزن 91+ کیلوگرم مجید سپهوند هم کارش بسیار دشوار است چون هیچ آسیایی در این وزن طی مراحل قبلی سهمیه نگرفته است!
   
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6976 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

  روز فراموش نشدنی   ایران ؛مجتبی عابدینی با کسب مدال نقره مسابقات شمشیربازی جهانی جایزه بزرگ کره جنوبی در اسلحه سابر که اولین مدال تاریخ شمشیربازی ایران در این سطح محسوب می شود در رده یازدهم رنکینگ امتیازات المپیکی قرار گرفت و جواز صعود مستقیم به رقابت های المپیک 2016 ریودوژانیرو را کسب کرد . عابدینی که در نیمه نهایی دیگو اوکچزی ایتالیایی دارنده مدال نقره المپیک 2012 لندن را شکست داده بود در فینال به الی درشوئز پدیده جوان شمشیربازی آمریکا باخت و دوم شد . علی پاکدامن هم که در این مسابقات موفق شد به جمع 32 نفر برتر راه یابد با قرار گرفتن در رده هجدهم رنکینگ امتیازات المپیکی یکی از دو سهمیه اختصاصی قاره آسیا را تصاحب کرد تا به این ترتیب ایران در مسابقات شمشیربازی سابر المپیک 2016 ریودوژانیرو با دو سهمیه کامل حضور داشته باشد . لازم به توضیح است که به علت محدود بودن مواد شمشیربازی در المپیک ، بین سه ماده اپه ، فلو و سابر به صورت چرخشی یک ماده در هر المپیک فقط به صورت انفرادی برگزار می شود و در المپیک 2016 ریودوژانیرو نوبت ماده سابر است که انفرادی برگزار گردد به همین علت حداکثر مجاز تعداد شرکت کننده از هر کشور در این ماده دو شمشیرباز می باشد در حالی که در مواد اپه و فلو که به صورت تیمی هم برگزار خواهند شد هر کشور می تواند حداکثر تا سه سهمیه کسب کند و کشورهایی که دارای سهمیه کامل باشند در رقابت های تیمی شرکت داده می شوند!

اما رقابت های بوکس انتخابی المپیک 2016 در قاره آسیا هم آغاز شد ؛ در روز نخست این رقابت ها پویا ناوی در وزن 52 کیلوگرم حریفی از گینه نو را در راند سوم ناک اوت کرد . او در دور دوم باید با بوکسور چینی رقابت کند و در صورت پیروزی ، در یک چهارم نهایی به مصاف برنده رقابت بوکسورهای تایلند و ترکمنستان خواهد رفت . اما در وزن 60 کیلوگرم دانا اسماعیل زاده برابر حریفی از کره جنوبی قرار گرفت و مغلوب گردید . در ادامه این رقابت ها فردا سجاد محرابی در 75 کیلوگرم به مصاف بوکسور تاجیکستانی می رود و در صورت پیروزی در مرحله یک چهارم نهایی با برنده رقابت ورزشکاران مغولستان و تایلند دیدار خواهد کرد . سایر بوکسورهای تیم ایران هم قرعه های آسانی ندارند! آرمین امجدیان در 56 کیلوگرم ابتدا با حریفی از قرقیزستان مصاف می دهد و در صورت پیروزی ، در یک چهارم نهایی باید به مصاف بوکسور تایلندی برود که دارنده مدال برنز جهان در سال 2013 می باشد . در 64 کیلوگرم هم اسماعیل ارمشی دور اول با بوکسور قرقیز مصاف می دهد و در صورت پیروزی ، حریفش در یک چهارم نهایی مشتزن کهنه کار ترکمنستانی و دارنده مدال برنز بازی های آسیایی 2014 می باشد . در 69 کیلوگرم سجاد کاظم زاده دور اول به مصاف بوکسوری از گینه نو می رود و در یک چهارم نهایی بوکسور قدرتمند فیلیپینی حریفش خواهد بود . اما در دو وزن سنگین 91 و 91+ کیلوگرم ، به علت تعداد کم شرکت کنندگان و رنکینگ خوب بوکسورهای ایران ، آنها در یک چهارم نهایی وارد رقابت خواهند شد ؛ سالار غلامی در 91 کیلوگرم با برنده چین و کره جنوبی مصاف خواهد داد و عبدالمجید سپهوند به مصاف برنده سوریه و تونگا خواهد رفت!

خبر آخر اینکه سعید مولایی در مسابقات جودو جایزه بزرگ تفلیس در وزن 81- کیلوگرم ، پس از غلبه بر جودوکار پر قدرت آذربایجانی ، در دور دوم به حریف یونانی باخت و حذف شد . فردا هم جواد محجوب به مصاف حریفان می رود . این رقابت ها از آخرین مراحل کسب امتیاز برای رسیدن به جواز صعود به المپیک 2016 محسوب می شود .
   
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6976 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

  تا این لحظه ، از هر کشور چه تعداد ورزشکار المپیکی شده اند؟

1- برزیل (421 نفر)
2- آمریکا (346 نفر)
3- استرالیا (294 نفر)
4- آلمان (284 نفر)
5- انگلستان (278 نفر)
6- فرانسه (277 نفر)
7- روسیه (271 نفر)
8- کانادا (254 نفر)
9- چین (241 نفر)
10- ژاپن (212 نفر)
11- ایتالیا (188 نفر)
12- آرژانتین (186 نفر)
13- هلند (172 نفر)
14- زلاندنو (164 نفر)
15- اسپانیا (151 نفر)
16- اوکراین (134 نفر)
17- کره جنوبی (127 نفر)
18- لهستان / سوئد (107 نفر)
20- بلاروس (97 نفر)
21- کلمبیا / آفریقای جنوبی (96 نفر)
23- مصر (92 نفر)
24- مجارستان (90 نفر)
25- کوبا / مکزیک (81 نفر)
27- دانمارک / صربستان (74 نفر)
29- کنیا (73 نفر)
30- سوئیس (70 نفر)
31- هند (69 نفر)
32- بلژیک / جمهوری چک (66 نفر)
34- ایرلند (60 نفر)
36- یونان / قزاقستان (59 نفر)
38- نروژ (58 نفر)
39- ونزوئلا (56 نفر)
40- پرتغال (55 نفر)
41- لیتوانی / نیجریه / رومانی (54 نفر)
44- الجزایر (52 نفر)
45- کرواسی (50 نفر)
46- فیجی (43 نفر)
47- مراکش (42 نفر)
48- جامائیکا / ترکیه (41 نفر)
  ایران (36 نفر)

51- اتریش / آذربایجان (35 نفر)
53- اسلوواکی (34 نفر)
54- اتیوپی (33 نفر)
55- فنلاند / مونتنگرو (29 نفر)
57- بلغارستان / شیلی / کره شمالی (28 نفر)
60- اسلوونی / زیمباوه (27 نفر)
62- استونی / قطر (26 نفر)
64- رژیم اشغالگر قدس / تایوان (25 نفر)
66- تونس (24 نفر)
67- اکوادور / ترینیداد و توباگو (23 نفر)
69- ازبکستان (22 نفر)
70- تایلند (20 نفر)
71- هندوراس (19 نفر)
72- آنگولا / باهاماس / بحرین / عراق (18 نفر)
76- مغولستان (17 نفر)
77- کامرون / گرجستان (16 نفر)
79- گوآتمالا / پرو (15 نفر)
81- سنگال (14 نفر)
82- مولداوی / پورتوریکو (13 نفر)
84- دومنیکن / سنگاپور / اوگاندا (12 نفر)
87- لتونی / نامبیا / اروگوئه (11 نفر)
90- ارمنستان / اندونزی / ویتنام (10 نفر)
93- قبرس / ساحل عاج / مالزی (9 نفر)
96- هنگ کنگ / قرقیزستان (8 نفر)
98- اریتره (7 نفر)
99- باربادوس / کویت (6 نفر)
101- بوتسوانا / جزایر کوک / ایسلند / امارات (5 نفر)
105- آروبا / برمودا / بروندی / کنگو برازاویل / لسوتو / لوگزامبورگ / موریس / سنت کیتس و نویس / عربستان / سری لانکا (4 نفر)
115- بولیوی / بوسنی / جیبوتی / گرانادا / پاناما / روآندا / سان مارینو / سیشل / تانزانیا / جزایر ویرجین (3 نفر)
125- آنتیگوا و باربودا / بنین / جزایر کیمن / کاستاریکا / السالوادور / گابون / لبنان / گینه نو / فلسطین / سنت لوسیا / ساموآ / زامبیا (2 نفر)
137- آلبانی / جزایر ویرجین بریتانیا / کیپ ورد / کنگو کینشاسا / دومنیکا / غنا / گویان / اردن / لیبی / مالی / موزامبیک / میانمار / نیجر / عمان / پاراگوئه / فیلیپین / پناهندگان بدون سرزمین مورد حمایت کمیته بین المللی المپیک! / سنت وینسنت و گرنادین / سوریه / تاجیکستان / تونگا (یک نفر)

در پایان تکمیل فهرست راه یافتگان به المپیک ، یک بار دیگر این رده بندی را به روز رسانی خواهیم کرد . با توجه به سهمیه های احتمالی که ایران در ادامه کسب خواهد کرد احتمال افزایش رتبه تا رده 40 هم وجود دارد . اما فراموش نکنید ملاک کسب مدال در المپیک تعداد کمی ورزشکاران نیست بلکه آمادگی کیفی آنهاست!
   
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6976 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

  با سلام مجدد .

  جودو
جایزه بزرگ تفلیس با کسب مقام نایب قهرمانی وزن 100- کیلوگرم توسط جواد محجوب برای ایران به پایان رسید . به این ترتیب جواد محجوب موفق به کسب 180 امتیاز از این مسابقات گردید و تا حدود زیادی موقعیت خود را برای کسب سهمیه المپیک 2016 مستحکم نمود . سعید مولایی هم که در وزن 81- کیلوگرم در دور دوم حذف شده بود 12 امتیاز به دست آورد تا همچنان به کسب سهمیه المپیک امیدوار بماند . در راه کسب امتیاز برای سهمیه المپیک همچنان دو دوره مسابقه جایزه بزرگ دیگر به علاوه مسابقات قهرمانی آسیا پیش روی جودوکاران ایران می باشد تا در نهایت 22 نفر برتر رنکینگ جهان در هر وزن (از هر کشور یک نفر) المپیکی شوند و البته باز هم این شانس برای جودوکاران ایران وجود خواهد داشت که یکی از دو سهمیه اختصاصی قاره آسیا را کسب کنند . اما جواد محجوب با نایب قهرمانی در تفلیس نشان داده که به افق های دورتری می نگرد! 16 نفر برتر رنکینگ المپیکی که سهمیه حضور در ریو را کسب می کنند پس از آن به مسابقات مسترز مکزیک دعوت می شوند و 8 نفر برتر مسابقات مسترز مکزیک این شانس را خواهند داشت تا در مسابقات جودو المپیک ، به عنوان سرگروه در مراحل اولیه با قرعه های آسان تری روبرو گردند!

اما مسابقات بوکس انتخابی المپیک در قاره آسیا امروز با ناکامی پیاپی ملی پوشان ما همراه بود به نحوی که از چهار بوکسور ایرانی که امروز روی رینگ رفتند سه نفر با باخت برابر حریفان حذف شدند تا مجموع حذف شده های تیم 8 نفره ایران در دورهای ابتدایی به 4 برسد! در رقابت های امروز پویا ناوی در 52 کیلوگرم به بوکسور چینی باخت و حذف شد و آرمین امجدیان و اسماعیل ارمشی هم در اوزان 56 و 64 کیلوگرم برابر ورزشکاران قرقیز مغلوب شدند . اما سجاد محرابی در وزن 75 کیلوگرم بوکسور گینه نو را شکست داد و صعود کرد!

حالا برنامه رقابت چهار بوکسور ایرانی باقی مانده در جدول رقابت ها در مرحله یک چهارم نهایی به این شکل می باشد : در وزن 69 کیلوگرم سجاد کاظم پور باید به مصاف اومیر مارسیا از فیلیپین برود که سال 2015 نایب قهرمان آسیا شده است! و در صورت پیروزی ، در نیمه نهایی با برنده رقابت ازبکستان و کره جنوبی مسابقه خواهد داد . در وزن 75 کیلوگرم سجاد محرابی نارمان داکین شینه بایار از مغولستان را در پیش دارد و در صورت پیروزی در نیمه نهایی به مصاف برنده قزاقستان و قرقیزستان خواهد رفت که به احتمال زیاد بوکسور نامدار قزاق برنده این مسابقه خواهد بود! در 91 کیلوگرم سالار غلامی که تا اینجا استراحت داشته به مصاف یو فنکای از چین می رود و در صورت پیروزی در نیمه نهایی با برنده قرقیزستان و تاجیکستان مصاف می دهد که هر دو حریف قوی هستند و رقابتشان پایاپای خواهد بود . و در 91+ کیلوگرم هم عبدالمجید سپهوند که تا اینجا قرعه استراحت داشته با محمد مولایس از سوریه رقابت می کند و در صورت پیروزی حریفش در نیمه نهای یکی از بوکسورهای چین یا ازبکستان خواهد بود . بوکسورهایی که فینالیست شوند سهمیه المپیک را دریافت خواهند کرد و بوکسورهای بازنده در نیمه نهایی باید در دیدار رده بندی برای کسب سومین سهمیه اوزان خود رقابت کنند . بعد از مسابقات انتخابی قاره ای همچنان چند مرحله دیگر برای کسب سهمیه المپیک در پیش می باشد اما از آنجا که سطح آن مسابقات بسیار بالاتر است به نظر نمی رسد بجز سجاد محمدپور که به طور اختصاصی برای حضور در رقابت های انتخابی APB صوفیا بلغارستان در وزن 52 کیلوگرم آماده می شود ، فدراسیون بوکس برای کسب سهمیه دیگری خارج از قهرمانی آسیا امید داشته باشد . این فدراسیون تاکنون تنها یک سهمیه برای المپیک 2016 اندوخته که آن هم توسط احسان روزبهانی با قرار گرفتن در رده های بالای رنکینگ جهانی وزن 81 کیلوگرم کسب شده و در ماه های گذشته هم روزبهای چندین بار نسبت به عملکرد فدراسیون انتقاد نموده و معتقد است بدون حمایت آنها موفق به کسب سهمیه شده است!
   
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6976 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

  با عرض سلام مجدد .

دیروز هم رقابت های  
انتخابی المپیک در قاره آسیا با نتایج نامطلوب برای ورزشکاران ما همراه بود! در شرایطی که مجید سپهوند در وزن 91+ کیلوگرم با غلبه بر ورزشکار سوری به نیمه نهایی راه یافت ، سجاد کاظم زاده ، سجاد محرابی و سالار غلامی با قبول شکست برابر حریفانشان حذف شدند . حالا حریف تنها نماینده ایران در مرحله نیمه نهایی بخادیر جلال اف ازبک است که جوان و سرحال و آماده می باشد ، اگر سپهوند موفق به شکست وی شود کسب سهمیه توسط وی قطعی می شود اما در صورت قبول شکست ، در رده بندی باید به مصاف حسین ایشایش اردنی برود! بوکسور اردنی در نیمه نهایی به مصاف ایوان دیچکو نامدار قزاق می رود و قاعدتاً بازنده خواهد بود چون اگر موفق به شکست دیچکو شود نتنها به عنوان پدیده مسابقات معرفی می شود بلکه کار بازنده نیمه نهایی مقابل را در دیدار رده بندی هم سخت تر خواهد کرد!!!

هرچند فدراسیون بوکس معترف به برتری بوکسور فیلیپینی برابر سجاد کاظم زاده می باشد اما شکست محرابی و غلامی را برابر حریفان مغول و چینی به گردن ناداوری انداخته است! با وجود فشار های کمیته بین المللی المپیک به اغلب رشته ها برای اصلاح قوانین داوری و امتیاز دهی ، بوکس از معدود رشته هایی محسوب می گردد که امتیاز دهی آن همچنان به صورت مخفی انجام می شود و تا زمان پایان رقابت دو طرف مسابقه از پیروزی خود اطمینان ندارند! به هر شکل ایران قبلاً هم بارها با نادوری های آشکار در این رشته مواجه بوده و آقای ناطق نوری و تیم همکار ایشان که مدتهاست در فدراسیون بوکس مسئولیت دارند دیگر باید به این مسائل آشنا باشند! فدراسیون بوکس باید بجای فرافکنی و بهانه تراشی بر این نکته تمرکز کند که این تیم کاملاً تحول یافته و جوان شده است و بجز سجاد محرابی ، هیچ یک از بوکسورهای بازی های آسیایی 2014 را همراه نداشته . این تیم با تمرین و شرکت در مسابقات و کسب تجربه ، می تواند در بازی های آسیایی 2018 مدعی کسب چندین مدال باشد!

خبر دیگر اینکه بعد از مدتها کش و قوس و شایعه پراکنی ، بالاخره فدراسیون وزنه برداری رسماً خبر انتصاب سجاد انوشیروانی بجای حسین توکلی به عنوان سرمربی تیم ملی وزنه برداری را اعلام کرد . این اتفاق در شرایطی در این مقطع زمانی رخ می دهد که از بعد از عملکرد ضعیف تیم ملی در مسابقات جهانی 2015 که بسیاری از منتقدان سرمربی را عامل اصلی این نتایج می دانستند ، تقریباً یک سوم زمان مفید برای آماده سازی تیم ملی برای المپیک سپری شده تا فدراسیون با این تغییر موافقت کند . از طرف دیگر با توجه به مصوبه قبلی فدراسیون مبنی بر عدم امکان اضافه شدن نفرات جدید به اردوی تیم ملی از آغاز فرودین ماه ، عملاً وظیفه سجاد انوشیروانی تمرین دادن نفرات فعلی و انتخاب پنج نفر برتر از بین آنها برای المپیک می باشد . از طرف دیگر بهداد سلیمی پس از بهبود نسبی چند روزی است به اردوی تیم ملی بازگشته و سجاد انوشیروانی هم که در المپیک 2012 کنار وی وزنه می زد مسلماً رابطه نزدیک و دوستانه ای با او دارد که محرک اصلی تیم بازگشته از المپیک لندن علیه کوروش باقری بود! حالا باید دید این دوستی و صمیمیت به نفع تیم ملی تمام می شود یا در عمل سجاد انوشیروانی هم مثل حسین توکلی در کنترل وزنه برداران ضعیف خواهد بود؟!

(ببینید دوستان ، بهداد سلیمی قهرمان المپیک 2012 لندن بوده و چندین مدال جهانی دارد ، و احترامش واجب ، قبول . اما بنده مخالف ورزشکار سالاری هستم! ورزشکار سالاری یک جور مصرف گرایی است . یعنی ورزشکاران فقط تا وقتی ارج و احترام دارند که در اوج باشند اما بعدش چه؟ فکر می کنید نشریاتی که در کوبیدن کوروش باقری و حسین رضازاده با بهداد سلیمی و تیم المپیک لندن همراهی کردند ، چهار سال دیگر با همین ها چطور برخورد خواهند کرد؟!)
   
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6976 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

  با سلام دوباره . 

 آخرین ورزشکار باقی مانده از تیم ملی   ایران هم بدون کسب سهمیه به کار خود در رقابت های انتخابی المپیک قاره آسیا پایان داد . مجید سپهوند نماینده وزن 91+ کیلوگرم کشورمان که در مرحله نیمه نهایی بعد از دو راند رقابت سنگین با بخادیر جلال اف ازبک به علت خونریزی شدید از ناحیه ابرو ، از ادامه رقابت انصراف داده بود ، ساعتی پیش در دیدار رده بندی طی سه راند مغلوب حسین ایشایش اردنی شد و از کسب سهمیه المپیک باز ماند .  

 با نگاهی به نتایج حریفان ورزشکاران ایرانی در این رقابت ها ، می توان کاملاً به این نتیجه رسید که تیم اعزامی در سطح آمادگی شرکت در چنین رقابتی نبوده و مسائلی مثل مصدومیت و ناداوری و قرعه نامناسب در رده های بعدی تاثیرگذاری بوده اند! 

 در وزن 49 کیلوگرم که ایران فاقد نماینده بود سهمیه به کشورهای ازبکستان ، فیلیپین و مغولستان تعلق گرفت . 

 در وزن 52 کیلوگرم نماینده ایران پس از شکست بوکسور گینه نو ، مغلوب نماینده چین شد . این چینی با راهیابی به فینال سهمیه گرفت اما با قبول شکست از نماینده ازبکستان دوم شد . سهمیه سوم این وزن هم به نماینده قزاقستان رسید . 

 در وزن 56 کیلوگرم نماینده ایران در اولین مبارزه به نماینده قرقیزستان باخت . بوکسور قرقیزی هم دور بعد به نماینده تایلند باخت و این تایلندی در این وزن اول شد و نمایندگان هند و قزاقستان دوم و سوم شدند . 

 در وزن 60 کیلوگرم نماینده ایران در دور مقدماتی مغلوب نماینده کره جنوبی شد . بوکسور کره ای دور بعد به حریف اردنی اش باخت و بوکسور اردنی هم به نماینده ژاپن . خود نماینده ژاپن هم در نیمه نهایی به بوکسور مغول باخت! در این وزن نمایندگان مغولستان و فیلیپین فینالیست شده اند و بوکسور ژاپنی هم در رده بندی به مصاف حریف چینی رفته است (رقابت های فینال و رده بندی 4 وزن از 10 وزن بعداز ظهر امروز به وقت محلی برگزار شده و احتمالاً تاکنون به پایان رسیده است ، کما اینکه نتیجه مسابقه سپهوند هم توسط سایت های داخلی اعلام شده ، اما در سایت رسمی مسابقات هنوز نتایج این چهار وزن درج نشده است!) 

 در وزن 64 کیلوگرم هم نماینده ایران در مسابقه اول خود به حریف قرقیزی باخت و حذف شد . این ورزشکار با برتری برابر حریف ترکمنستانی ، به نیمه نهایی راه یافت اما در این مرحله به بوکسور مغول باخت و در دیدار رده بندی برای کسب سهمیه سوم این وزن به مصاف بوکسور کشور میزبان (چین) رفته است! دیگر فینالیست این وزن هم قزاق بوده است . 

 در وزن 69 کیلوگرم نماینده ایران بعد از غلبه بر بوکسور گینه نو ، در دیدار بعد به بوکسور فیلیپینی باخت . این فیلیپینی در نیمه نهایی به ورزشکار ازبک باخت و دیدار رده بندی را هم به حریف مغول واگذار کرد . در این وزن علاوه بر ازبکستان و مغولستان ، بوکسور تایلندی هم سهمیه گرفت .  

 در وزن 75 کیلوگرم ، سجاد محرابی که یکی از امیدهای اصلی ایران برای کسب سهمیه بود بعد از غلبه بر بوکسور تاجیک در دور دوم به نماینده مغولستان باخت . اما بوکسور مغول در نیمه نهایی برابر بوکسور پرقدرت قزاق مغلوب شد و در رده بندی هم به حریف استرالیایی باخت . دیگر سهمیه این وزن به بوکسور چینی رسید . 

 در وزن 81 کیلوگرم که ایران قبلاً توسط احسان روزبهانی موفق به کسب سهمیه شده ، نمایندگان ازبکستان ، قزاقستان و قرقیزستان سهمیه گرفتند . 

 در وزن 91 کیلوگرم سالار غلامی که دور اول قرعه استراحت داشت ، دور دوم مغلوب بوکسور چینی شد . این چینی در نیمه نهایی حریف تاجیکی را شکست داد و همراه بوکسور ازبک به فینال راه یافت و بوکسور تاجیک هم در رده بندی به مصاف حریف استرالیایی رفته است .  

 و در وزن 91+ کیلوگرم هم که نتایج سپهوند در ابتدا ذکر گردید . در این وزن بوکسورهای قزاق و ازبک فینالیست بوده اند . 

 نکته قابل تامل ، درخشش نمایندگان ازبکستان و قزاقستان در این رقابت ها بوده است که با کسب هفت سهمیه ، ترکیب تیم مردان خود را در المپیک ریو کامل کردند! تاکنون غیر از ازبکستان و قزاقستان فقط تیم کوبا تیم مردان خود را در المپیک کامل کرده است! 

 و اما سایر اخبار : 

 فدراسیون   اعلام کرد با پنج شمشیرباز در رقابت های انتخابی المپیک قاره آسیا شرکت می کند . بر این اساس طاهر عاشوری و علیرضا ادهمی به ترتیب در اپه و فلو مردان به میدان می روند و خانم ها نجمه سازنچیان ، مهسا پور رحمتی و مطهره محسنی ، نمایندگان ایران در هر سه ماده بانوان خواهند بود . خبر دیگر از شمشیربازی اینکه با توجه به راهیابی دو نماینده ایران به رقابت های المپیک ریو در اسلحه سابر ، آقای پیمان فخری ، سرمربی تیم شمشیربازی سابر ایران که پیشتر به عنوان یکی از داوران مسابقات المپیک ریو برگزیده شده بود با هدف تمرکز روی هدایت شمشیربازان ایران ، از داوری در المپیک انصراف داد . فدراسیون جهانی شمشیربازی هم بجای ایشان یک داور آذربایجانی را به کمیته بین المللی المپیک معرفی نموده است .  

 اما از   خبر می رسد کنفدراسیون دوومیدانی آسیا مسابقات جایزه بزرگ این ماده در قاره آسیا که قرار بود 9 تا 17 اردیبهشت ماه برگزار شود و یکی از رویدادهای مهم مدنظر ورزشکاران ایران برای دستیابی به رکوردهای ورودی المپیک بود را لغو و به سال 2017 موکول کرده است . خبر دیگر اینکه اعلام شده یکی از نفرات تیم 4*400 متر ایران که حدود دو ماه قبل در مسابقات داخل سالن قهرمانی آسیا نایب قهرمان شد ، دوپینگی از آب در آمده و احتمالاً علاوه بر محرومیت این ورزشکار مدال تیم ایران هم پس گرفته خواهد شد . نام این ورزشکار اعلام نشده اما در ترکیب چهار نفره این تیم نام رضا قاسمی هم دیده می شود که یکی از ورزشکاران المپیکی ایران است . هرچند آقای قاسمی ورزشکار با تجربه و میدان دیده ای است که بعید می باشد مرتکب این اشتباه شده باشد ، اما به هر حال تا زمان اعلام نام ورزشکار خاطی ، نمی توان بطور کامل خطر محرومیت وی از المپیک را نادیده گرفت .  

 اما در شرایطی که چند ماه بیشتر به مسابقات المپیک 2016 ریودوژانیرو باقی نمانده ،   سیاسی در برزیل روز به روز آشفته تر می شود . محبوبیت خانم دیلما روسف رئیس جمهور بزریل به پایین ترین حد خود از زمان انتخاب در سال 2011 رسیده و بسیاری از احزاب و مردم خواهان استعفای وی و برگزاری زودهنگام انتخابات ریاست جمهوری شده اند . تعدادی از مقامات و اعضا کابینه استعفا داده اند و یکی از این افراد جورج هیلتون رئیس بخش امنیت ملی و المپیک ریو بوده است و بعد از استعفا شدیداً به انتقاد از عملکرد خانم روسف پرداخته . نمایندگان پارلمان برزیل هم چند روز قبل با تصویب طرحی خواهان تحقیق و تفحص در خصوص اختلاس و فساد مقامات دولتی مسئول قراردادهای پیمانکاری المپیک شده اند .   
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6976 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

  با عرض سلام مجدد ، چند خبر کوتاه را به استحضار شما می رسانم : 

 تیم ملی   کشورمان دیشب در ضیافت شامی که از سوی فدراسیون هندبال برای بدرقه این تیم به مسابقات گزینشی المپیک برگزار شده بود شرکت کرد . در این برنامه دکتر بانک ، رئیس نهاد ریاست جمهوری و مهدی جهانگیری برادر معاون اول رئیس جمهور به نمایندگی از هیئت دولت حضور داشتند . همچنین برانکو ایوانکوویچ از دیگر مهمانان افتخاری این برنامه بود . با این حال اظهارات اعضا تیم ملی هندبال در این مراسم و مصاحبه هایی که در جریان آن انجام گرفته نشان می دهد که این تیم روحیه چندان خوبی ندارد و خود را در برابر حریفان قدرش از پیش بازنده می داند! تیم ملی فردا (18 فرودین) راهی سوئد می شود و از 20 فرودین طی سه روز متوالی به مصاف سوئد ، اسپانیا و اسلوونی می رود . البته کار بسیار سخت است و هیچکس از تیم ایران انتظار پیروزی و کسب سهمیه المپیک را ندارد ، اما بهتر بود این تیم با روحیه عازم مسابقات می شد چون به هر حال قرار گرفتن در جمع تیم های مدعی کسب سهمیه المپیک که خودشان مدعی کسب مدال از المپیک هستند ، کم از شرکت در خود المپیک ندارد! هرچند برخلاف اغلب رشته های تیمی ، در هندبال چیزی به نام رنکینگ جهانی وجود ندارد ، اما می توان با بررسی سوابق حریفان ایران پی به قدرت آنها برد ؛ سوئد میزبان نایب قهرمان المپیک 2012 لندن بوده ، اسپانیا در مسابقات جهانی 2013 قهرمان و در مسابقات جهانی 2015 چهارم شده است ، اسلوونی هم در مسابقات جهانی 2013 و 2015 به ترتیب مقام های چهارم و هشتم را کسب کرده . پس به نوعی می توان هر سه حریف ایران را جزو ده قدرت برتر حال حاضر هندبال جهان دسته بندی کرد .   

 تیم ملی   روی میز هم خود را برای حضور در رقابت های انتخابی المپیک در قاره آسیا که از 25 فرودین ماه در هنگ کنگ برگزار می گردد آماده می کند . در هر کدام از دو بخش مردان و بانوان این رقابت ها یازده سهمیه توزیع می شود و از آنجا که اغلب قهرمانان بزرگ چین ، ژاپن ، کره و تایوان چشم امید به کسب سهمیه از طریق رنکینگ جهانی دارند ، راکت بدستان ما هم بسیار امیدوار هستند بتوانند در جمع نفرات کسب کننده سهمیه از طریق رقابت های انتخابی قاره ای قرار گیرند .   

 رائول لوزانو سرمربی جدید تیم ملی   ایران که بعد از امضا قرارداد با فدراسیون والیبال چند ماهی را همچنان در خدمت تیم باشگاهی سابقش بود ، دیروز بالاخره به تهران آمد تا رسماً هدایت تیم ملی را بر عهده بگیرد . وی در بدو ورود درخصوص کسب سهمیه المپیک توسط تیم ایران ابراز خوشبینی کرد اما تاکید نمود که رقابت سختی پیش روی این تیم می باشد .  

 سهراب مرادی بالاخره بعد از مدتها دوندگی و کش و قوس مدارک و مجوزهای لازم برای حضور در مسابقات   برداری را کسب کرد! سهراب مرادی که به شکلی عجیب از شرکت در مسابقات جهانی 2015 محروم شده بود ، حالا باید طی کمتر از ده روز در دو تورنمنت بین المللی فجر تهران (10 تا 13 خرداد) و مسابقات گزینشی المپیک در کلمبیا (15 تا 22 خرداد) روی تخته برود و در صورت کسب امتیازات مورد نظر فدراسیون جهانی وزنه برداری از این دو مسابقه ، سهمیه آزاد شرکت در رقابت های المپیک 2016 به او تعلق خواهد گرفت .  

 اما همانطور که پیشبینی می شد تیم ناکام   ایران پس از بازگشت از رقابت های گزینشی چین ، عمده مسئولیت شکست هایش را بر گردن ناداوری ها و دست های پشت پرده انداخته است! در این خصوص آقای سجاد محرابی گفته مقامات قزاقستان و ازبکستان بیشترین اعمال نفوذ را بر نتایج داشته اند و پس از آنها مقامات کشور میزبان (چین) هم روی نتایج تاثیرگذاری می کردند! البته همانطور که پیشتر گفتم ، ناداوری در بوکس به علت سیستم غلط آن ، امری مسلم و انکار ناپذیر است . اما این مشکل مدتهاست که وجود دارد و منحصر به این رقابت ها نبوده است که بگوییم مسئولان و اعضا تیم احتمال وقوع آن را پیش از مسابقات در نظر نگرفته بودند! همین آقای محرابی می گوید با ناداوری به حریف مغولش باخته ، در حالی که این حریف مغولی اصلاً موفق به کسب سهمیه نشد و در نیمه نهایی به حریف قزاق باخت . آیا قزاق ها می ترسیدند محرابی حریف خطرناکی برای زانیبیک علیمخانلی قهرمان جهان در سال 2013 ، باشد که او را یک مرحله پیش از مواجه با ورزشکار خود حذف کرده اند؟! آقای محرابی برای اینکه بگوید فقط ایران نبوده که قربانی ناداوری شده از کشورهای مغولستان ، ژاپن و کره جنوبی به عنوان قدرت هایی که موفق به کسب سهمیه نشدند اسم برده است در حالی که مغولستان چهار سهمیه و ژاپن یک سهمیه گرفته و فقط کره ای ها سهمیه نگرفته اند!  

 اما در رشته   ، طاهر عاشوری بسیار به کسب سهمیه آسیا در ماده اپه امیدوار است . او که عضو تیم ایران در مسابقات آسیایی 2014 بوده ، با توجه به اینکه شمشیربازان کره جنوبی ، چین و ژاپن قبلاً سهمیه گرفته اند ، رقبای اصلی اش را شمشیربازان قزاق و ازبک می داند که سابقه بردن آنها را دارد . این مسابقات هم 22 تا 24 فروردین ماه برگزار خواهد شد .  

 در مورد رشته   ، به نظر نمی رسد فرد دوپینگی اعلام شده آقای رضا قاسمی باشد ، اما جالب است که بعد از توجه گسترده سایت کمیته ملی المپیک به اخبار دوپینگ ورزشکاران چند کشور طی ماه های گذشته ، حالا فدراسیون دوومیدانی در صدد افشاگری برآمده که علت تعداد زیاد موارد مثبت اعلام شده دوپینگ از ابتدای سال 2016 (از جمله در مورد دوومیدانی کار ملی پوش ایران) که اغلب دوپینگی های سرشناس روس را هم شامل می شود ، تصمیم ناگهانی کمیته جهانی مبارزه با دوپینگ برای وارد کردن نام ماده دارویی ملدونیم به لیست داروهای ممنوعه از آغاز سال 2016 بوده در حالی که این دارو قبلاً به طور گسترده و با تجویز پزشکان مجاز ، مورد استفاده ورزشکاران بوده است! خبر دیگر در مورد دوپینگ اینکه به تازگی نشریه ساندی تایمز ویدئویی منتشر کرده که در آن یکی از پزشکان سرشناس انگلیس و طرف مشاور ورزشکاران معروف این کشور ، بدون اطلاع از وجود دوربین مخفی ، اعتراف می کند به شماری زیادی از ورزشکاران برای دوپینگ مخفیانه کمک کرده و از تعدادی از آنها مثل یک قهرمان بوکس ، چند رزمی کار و تعدادی از فوتبالیست های لیگ برتر انگلیس اسم برده است . البته بعد از انتشار این ویدئو ، جناب دکتر این حرف ها را کاملاً تکذیب و از این نشریه شکایت کرده است!  

 و آخرین خبر اینکه کشور   به طور رسمی از حضور در رقابت های المپیک 2016 ریودوژانیرو انصراف داد . مقامات لیبریا در سخنانی دو پهلو از یک طرف گفته اند بودجه لازم برای فرستادن ورزشکار به المپیک را ندارند و از طرف دیگر بهانه آورده اند که نمی خواهند ورزشکارانشان در معرض ابتلا به ویروس زیکا قرار گیرند! لیبریا که تاکنون تنها یک سهمیه برای شرکت در المپیک ریو کسب کرده بود در المپیک لندن با چهار سهمیه حضور داشت . این کشور تاکنون موفق به کسب هیچ مدالی از مسابقات المپیک نشده است .   
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6976 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

  با سلام مجدد .

تیم ملی  
ایران در نخستین دیدار مرحله نهایی بین قاره ای گزینشی المپیک 2016 ریودوژانیرو با نتیجه 19 به 34 مغلوب سوئد میزبان و نایب قهرمان المپیک 2012 گردید . در دیگر دیدار گروه دو در سوئد هم اسلوونی با نتیجه 24 بر 21 اسپانیا قهرمان جهان در سال 2013 را شکست داد . امشب ایران با اسپانیا مسابقه دارد و اسپانیا برای امیدوار ماندن به صعود نیازمند یک برد پر اختلاف می باشد! در سایر گروها تونس 35-29 شیلی را شکست داد ، لهستان 25-20 از سد مقدونیه گذشت ، نروژ 35-29 بحرین را مغلوب کرد و دانمارک هم 28-24 کرواسی را شکست داد .

فدراسیون بوکس ، 13 ورزشکار را در شش وزن به اردوی آمادگی تیم ملی برای حضور در آخرین مرحله رقابت های انتخابی المپیک فراخواند . بر این اساس سجاد محمد پور و پویا ناوی در وزن 52 کیلوگرم ، فروتن گل آرا در 60 کیلو ، هادی ماکویی و اسماعیل ارمشی در 64 کیلوگرم ، سجاد کاظم زاده و امین قاسمی پور در 69 کیلو ، سجاد محرابی ، مسعود خزایی و سیاوش امیدی در 75 کیلوگرم و سالار غلامی ، رضا مرادخوانی و محمد شوریان در 91 کیلوگرم افراد دعوت شده به اردو هستند . آخرین مرحله مسابقات انتخابی المپیک 2016 ، 17 تا 30 خردادماه در باکو آذربایجان برگزار می شود که در آن مسابقات دو نفر اول وزن 49 کیلوگرم ، پنج نفر اول اوزان 52 تا 81 کیلوگرم و قهرمانان اوزان 91 و 91+ کیلوگرم المپیکی می شوند . پیشتر طبق محاسبات فدراسیون ، ایران در وزن 52 کیلوگرم بیشترین شانس برای کسب سهمیه از این مسابقات را داشت و سجاد محمدپور برای کسب آمادگی شرکت در این رقابت ها در تعدادی از مسابقات بوکس نیمه حرفه ای جهان به روی رینگ رفت . اما با توجه به ناکامی مطلق ایران در کسب سهمیه از مسابقات انتخابی قاره آسیا ، حالا فدراسیون تصمیم گرفته شانس خود را در چند وزن دیگر هم به بوته آزمایش بگذارد .

اما در شرایطی که چند روز بیشتر به رقابت های انتخابی تیم ملی باقی نمانده ، دو نفر از برترین کشتی گیران ملی پوش ایران با اعلام مصدومیت از حضور در رقابت های گزینشی انصراف داده اند . اما فدراسیون کشتی اعلام کرده رضا یزدانی و قاسم رضایی باید صبح روز یکشنبه (22 فرودین ماه) خود را به کمیسیون پزشکی فدراسیون معرفی نمایند تا مصدمیتشان مورد تایید این کمیسیون قرار گیرد در غیر این صورت امکان حضور آنها در المپیک ریو منتفی خواهد بود!

اما چند روز دیگر مسابقات انتخابی المپیک قاره آسیا در رشته تکواندو در فیلیپین برگزار خواهد شد و با توجه به اینکه ایران در بخش مردان سه سهمیه از رنکینگ جهانی کسب کرده ، فقط برای کسب دو سهمیه در بخش بانوان به میدان خواهد رفت . براساس برنامه اعلام شده خانم کیمیا علیزاده در وزن 57 کیلوگرم به مصاف حریفانی از کامبوج ، هند ، نپال ، افغانستان ، مالزی ، فیلیپین ، تایلند ، اندونزی و عمان خواهد رفت که به نظر بنده هیچکدامشان از نظر فنی در حد خانم علیزاده نیستند و با کمی دقت کسب سهمیه المپیک در این وزن آسان خواهد بود . در وزن 67+ کیلوگرم هم خانم اکرم خدابنده به مصاف حریفانی از تاجیکستان ، فیلیپین ، نپال و کامبوج خواهد رفت . در این وزن هم با توجه به کمی تعداد رقبا ، کسب سهمیه آسان به نظر می رسد اما اگر حریف کامبوجی ، همان خانم بلندقدی باشد که در بازی های آسیایی قهرمان شد ، خانم خدابنده در برابرش کار سختی در پیش خواهد داشت! در این مسابقات دو نفر اول هر وزن المپیکی خواهند شد .

اما ، همانطور که قبلاً هم گفته ام ، کمیته بین المللی المپیک بیشتر از آنکه یک نهاد ورزشی باشد و به دنبال توسعه ورزش همگانی ، بیشتر به یک بنگاه اقتصادی شبیه شده که فقط به فکر منافع مالی است و تلاش می کند رقابت های المپیک را به نحوی تنظیم و برنامه ریزی نماید که سودآوری مالی بیشتری داشته باشد ، از این رو در مقابل المپیکی شدن اغلب رشته های مهیج و مفید و باسابقه به بهانه اینکه تماشاگر چندانی ندارند مقاومت می کند و به سایر رشته ها هم برای ایجاد جذابیت و هیجان بیشتر فشار می آورد! در این بین اخیراً شایعه شده است که کمیته بین المللی المپیک سرگرم بررسی طرح افزودن رقابت های رالی فرمول یک به این رقابت هاست که ظاهراً طرفداران فراوانی دارد و اضافه شدنش به المپیک بار مالی و ارزش افزوده فراوانی نصیب این مسابقات می کند! اما تعدادی از قهرمانان این رشته بویژه سباستین فتل در برابر این شایعات بشدت واکنش نشان داده و مخالفت خود را با المپیکی شدن مسابقات اتومبیل رانی اعلام کردند . فتل گفته است : "
من ساده فکر می‌کنم و برداشت‌هایم پیچیده نیست. راحت می‌گویم فرمول یک و موتورسواری روحیه‌ای کاملا متفاوت با المپیک است. شاید رشته‌ای مثل اسکی که طبق ادعای برخی از قهرمانان این رشته مشترکات زیادی با اتومبیلرانی داشته باشد، بتواند در قالب المپیک زمستانی جای بگیرد و یا دوچرخه‌سواری با اشکال مختلف در المپیک تابستانی جای داشته باشد، اما رشته‌های موتوری نمی‌توانند. "
   
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6976 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

  با عرض سلام دوباره .

در ادامه رقابت های هندبال انتخابی بین قاره ای المپیک 2016 ، تیم  
کشورمان با نتیجه 23-37 مغلوب اسپانیا ، قهرمان جهان در سال 2013 ، شد . در دیگر دیدار این گروه هم سوئد میزبان با پیروزی 24-23 برابر اسلوونی صعود خود به رقابت های المپیک را قطعی کرد . امشب و در آخرین دیدارهای این گروه ایران با اسلوونی و اسپانیا با سوئد مصاف می دهند . اسپانیا برای صعود نیازمند برد برابر سوئد است و از طرف دیگر باید امیدوار باشد که اسلوونی با تفاضل گل بالا برابر ایران برنده نشود! اما در گروه یک تونس 32-26 مقدونیه را شکست داد و لهستان 35-27 از سد شیلی گذشت . به این ترتیب صعود تیم های تونس و لهستان به المپیک قطعی شد و دیدارهای امشب این گروه جنبه تشریفاتی دارد . در گروه سه کرواسی 33-22 بحرین را شکست داد و دو تیم دانمارک و نروژ هم به تساوی 25-25 رضایت دادند . امشب دانمارک با برد احتمالی برابر بحرین صعود خود را به المپیک قطعی می کند و کرواسی هم برای صعود باید حتماً نروژ را شکست دهد چون نتیجه تساوی به نفع نروژ خواهد بود .

اما در رقابت های انتخابی بین قاره ای رشته واترپلو هم که تیم ایران موفق به راهیابی به آن نشد ، تیم های مجارستان ، فرانسه ، اسپانیا و ایتالیا با راهیابی به مرحله نیمه نهایی صعود خود را به المپیک 2016 قطعی کردند . در این رقابت ها که با حضور 12 تیم برگزار شد قزاقستان تنها نماینده قاره آسیا بود که برابر تیم های ایتالیا ، هلند و اسپانیا شکست خورد اما 11-6 آفریقای جنوی را شکست داد و آلمان را با تساوی 11-11 متوقف نمود . با المپیکی شدن چهار تیم ذکر شده ، سهمیه های 12 گانه رشته واترپلو مردان المپیک 2016 کامل گردید . دیگر تیم های راه یافته عبارتند از برزیل میزبان ، صربستان قهرمان لیگ جهانی 2015 ، آمریکا قهرمان رقابت های پان آمریکن ، کرواسی و یونان تیم های اول و دوم قهرمانی جهان 2015 ، استرالیا قهرمان اقیانوسیه ، ژاپن قهرمان آسیا و منتنگرو قهرمان اروپا .  
  
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”