المپیک 2016 ریودوژانیرو

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3010
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4605 بار
سپاس‌های دریافتی: 6812 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

  با سلام مجدد .

مبارزه با دوپینگ در المپیک 2016 ریو ابعاد جدیدی یافته است . پس از محرومیت تیم ملی دوومیدانی روسیه از حضور در رقابت های المپیک امسال و حرف و حدیث ها از احتمال محرومیت کامل کاروان ورزشی این کشور ، کمیته بین المللی المپیک اعلام کرده است با   حضور تیم ملی دوومیدانی کنیا در مسابقات المپیک ریو
هم موافق می باشد . آمار دوپینگ ورزشکاران دوومیدانی کنیا در یک سال گذشته به دهها مورد رسیده بود و پیشتر درباره احتمال حذف آنها از المپیک هشدار داده شده بود .

همچنین فدراسیون جهانی وزنه برداری ضمن کاهش سهمیه های کشورهای روسیه ، قزاقستان ، آذربایجان ، بلاروس ، مولداوی و کره شمالی در المپیک ریو به دلیل موارد متعدد دوپینگ اعلام کرد احتمال محرومیت یک ساله سه کشور روسیه ، قزاقستان و بلاروس از مسابقات بین المللی را که شامل المپیک هم خواهد شد طی روزهای آینده بررسی خواهد نمود .

و خبر آخر اینکه راری مک ایلروی گلف باز مشهور ایرلندی و نفر چهارم حال حاضر رنکینگ جهانی اعلام کرد به علت شیوع ویروس زیکا در برزیل در مسابقات المپیک ریو شرکت نخواهد کرد!
  
 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3010
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4605 بار
سپاس‌های دریافتی: 6812 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

 بررسی رشته به رشته رقابت های المپیک ریو (5) : تیر و کمان 

     سلام دوباره و عرض تسلیت فرا رسیدن ایام شهادت حضرت علی(ع) .   

    رشته ایی که مورد بررسی ما قرار می گیرد رشته ورزشی تیر و کمان است . این رشته در المپیک در 4 ماده ریکرو انفرادی مردان ، ریکرو انفرادی بانوان ، ریکرو تیمی مردان و ریکرو تیمی بانوان برگزار می شود . تیراندازی با کمان در المپیک های 1900 پاریس ، 1904 سنت لوئیس ، 1908 لندن و 1920 آنتورپ با اشکالی کاملاً متفاوت از امروز و حتی همدیگر! برگزار شد . در آن زمان این رشته مختص اروپایی ها بود و کمانداران این قاره همه مدال ها را از آن خود می کردند بجز المپیک 1904 سنت لوئیس که تنها شرکت کنندگانش کمانداران کشور میزبان (آمریکا) بودند!!! اما تیراندازی با کمان با شکل امروزی و در قالب تخصصی ریکرو از المپیک 1972 مونیخ و فقط در مواد انفرادی رسماً وارد المپیک شد و از مسابقات المپیک 1988 سئول هم مواد تیمی ریکرو به آن اضافه گردید . در المپیک های 1972 و 1976 آمریکایی ها که در آن زمان به قدرت اول تیراندازی با کمان تبدیل شده بودند مدال های طلا را از آن خود کردند اما آنها المپیک 1980 مسکو را تحریم نمودند و هنگامی که در المپیک 1984 لس آنجلس به مسابقات بازگشتند با قدرتی نو ظهور به نام کره جنوبی مواجه شدند! الان نزدیک به سه دهه است که کره جنوبی قدرت اول تیراندازی با کمان ریکرو جهان محسوب می شود و کشورهای دیگر به لطف تک ستاره هایشان گوش چشمی به مدال های جهانی و المپیکی داشته اند . البته در تیراندازی با کمان یک رشته پرطرفدار دیگر هم وجود دارد به نام کامپوند که هر چند در آن رشته هم کره جنوبی بسیار قدرتمند است اما در مقایسه با ریکرو فاصله کمتری با سایر مدعیان دارد . بعد از مدتها انتظار مواد تیراندازی کامپوند از بازی های آسیایی 2014 به آن مسابقات اضافه شد اما در المپیک هنوز با درخواست اضافه شدن این رشته موافقت نشده و فعلاً مقامات فدراسیون جهانی وعده اضافه شدن آن از المپیک 2024 را داده اند! به شرط موافقت کمیته بین المللی المپیک!

اما برای پی بردن به اینکه در المپیک 2016 ریو چه کشورهایی بیشترین شانس کسب مدال را دارند به سه جدول مختلف نیاز می باشد :
اول جدول مدالی المپیک 2012 لندن :
[COLOR=#7030A0]انفرادی مردان : 1- کره جنوبی 2- ژاپن 3- چین

تیمی مردان : 1- ایتالیا 2- آمریکا 3- کره جنوبی
انفرادی بانوان : 1- کره جنوبی 2- مکزیک 3- مکزیک
تیمی بانوان : 1- کره جنوبی 2- چین 3- ژاپن


دومین جدول ، جدول مدالی رقابت های قهرمانی جهان 2013 و 2015 می باشد :
انفرادی مردان 2013 : 1- کره جنوبی 2- کره جنوبی 3- کانادا
انفرادی مردان 2015 : 1- کره جنوبی 2- هلند 3- ژاپن

تیمی مردان 2013 : 1- آمریکا 2- هلند 3- فرانسه
تیمی مردان 2015 : 1- کره جنوبی 2- ایتالیا 3- تایوان

انفرادی بانوان 2013 : 1- دانمارک 2- چین 3- کره جنوبی
انفرادی بانوان 2015 : 1- کره جنوبی 2- تایوان 3- کره جنوبی

تیمی بانوان 2013 : 1-کره جنوبی 2- بلاروس 3- دانمارک
تیمی بانوان 2015 : 1-روسیه 2- هند 3- کره جنوبی

و جدول سوم رنکینگ جهانی فعلی برترین ها در هر ماده :
انفرادی مردان : 1- کره جنوبی 2- کره جنوبی 3- هلند 4- آمریکا 5- هلند 6- آمریکا 7- فرانسه 8- کره جنوبی 9- اسپانیا 10- تایوان
تیمی مردان : 1- کره جنوبی 2- آمریکا 3- چین 4- مکزیک 5- تایوان 6- ایتالیا 7- هلند 8- آلمان 9- اسپانیا 10- روسیه

انفرادی بانوان : 1- کره جنوبی 2- تایوان 3- کره جنوبی 4- آمریکا 5- روسیه 6- ایتالیا 7- کره جنوبی 8- تایوان 9- گرجستان 10- اوکراین
تیمی بانوان : 1- کره جنوبی 2- روسیه 3- تایوان 4- هند 5- آمریکا 6- ایتالیا 7- چین 8- اوکراین 9- گرجستان 10- ژاپن

با جمع بستن این جداول و در نظر نگرفتن این احتمال که ممکن است قرعه تیم ها به شکلی رقم بخورد که مدعیان در مراحل مقدماتی برابر هم قرار گیرند ، می توان مدال گیران المپیک ریو را در مواد تیراندازی با کمان ریکرو به این قرار پیشبینی نمود :
انفرادی مردان : 1- کره جنوبی 2- هلند 3- آمریکا (البته احتمال اینکه کره جنوبی در این ماده دو مدال بگیرد هم زیاد است!)
تیمی مردان : 1- آمریکا 2- کره جنوبی 3- ایتالیا
انفرادی بانوان : 1- کره جنوبی 2- تایوان 3- کره جنوبی
تیمی بانوان : 1- کره جنوبی 2- روسیه 3- هند

لازم به توضیح است که بنده برای جلوگیری از طولانی شدن مطلب از ذکر اسامی ورزشکاران کشورها خودداری نمودم با این پیش فرض که اگر هم کشورها با قهرمانان اصلی خود به المپیک نیایند حتماً دلیل خوبی داشته اند که از نفرات جایگزین استفاده کرده اند!

و نکته آخر اینکه تنها نماینده ایران در تیرو کمان المپیک ریو خانم زهرا نعمتی می باشند . با اینکه ایشان در مسابقات تیروکمان پارالمپیک جزو مدعیان جدی قهرمانی می باشند و همین هم که توانسته اند در بین ورزشکاران سالم به سهمیه برسند خودش افتخار بزرگی است و به همین علت به عنوان پرچم دار ایران در مراسم افتتاحیه المپیک 2016 انتخاب شده اند ، اما واقعاً شانس کسب مدال توسط ایشان در المپیک بسیار ضعیف است! خانم نعمتی در رنکیگ جهانی در رده پنجاهم جهان قرار دارند و در بین 64 نفری هم که سهمیه المپیک را گرفته اند دارای رنکینگ ورودی سی و هفت می باشند و برای اینکه در دورهای مقدماتی قرعه خوبی نصیبشان شود و بتوانند دست کم تا جمع شانزده نفر برتر صعود کنند باید در مرحله اول تعیین سطح رتبه خیلی بهتری بدست آورند ، انشالله .

     
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3010
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4605 بار
سپاس‌های دریافتی: 6812 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

  با سلام دوباره .

محمد ارزنده ورزشکار رشته پرش طول  
کشورمان با ثبت رکورد 8.16 متری در رقابت های کازانف قزاقستان به رکورد ورودی المپیک 2016 دست یافت و هشتمین ورزشکار ایرانی ایران رشته در المپیک ریو لقب گرفته و مجموع سهمیه های کاروان ایران را به عدد 60 رساند . طی دو روز رقابت های بین المللی دوومیدانی کازانف قزاقستان ورزشکاران کشورمان 6 مدال طلا ، دو مدال نقره و یک مدال برنز بدست آوردند اما فقط موفق به کسب یک رکورد ورودی جدید برای المپیک شدند . همچنین حسن تفتیان که چند روز قبل ضمن قهرمانی در رقابت های دو 100 متر ورلدچلنج مادرید و ثبت زمان 10.04 ثانیه ، شش صدم ثانیه رکورد ایران را که متعلق به خودش بود ارتقا داد ، شب گذشته در رقابت های 200 متر جایزه بزرگ بیلبائو با ثبت زمان 21.08 ثانیه در رده سوم ایستاد . تفتیان که پیشتر سهمیه حضور در رقابت های 100 متر المپیک را کسب کرده فقط 58 صدم ثانیه برای بدست آوردن جواز حضور در رقابت های 200 متر المپیک فاصله داشت . احسان حدادی هم دیگر شرکت کننده ایران در رقابت های مادرید و بیلبائو بود که در پرتاب دیسک مادرید برنز گرفت و در بیلبائو چهارم شد .

اما در سایه سکوت خبری رسانه های داخلی ، رقابت های انتخابی والیبال ساحلی المپیک در منطقه آسیا و اقیانوسیه برگزار شد و تیم والیبال ساحلی قطر با قهرمانی در این رقابت ها سهمیه حضور در رقابت های المپیک را بدست آورد . در ترکیب تیم های الف و ب قطر سه بازیکن برزیلی و یک بازیکن سنگالی حضور داشتند!!! تیم های چین و قزاقستان هم با قرار گرفتن در رده های دوم و سوم جواز حضور در رقابت های انتخابی بین قاره ایی سوچی را کسب کردند . گفتنی است تیم ایران با بدترین قرعه ممکن روبرو شده و در همان مرحله نخست با قبول شکست برابر قطر از دور مسابقات حذف شد!

رقابت های بوکس انتخابی المپیک باکو هم به پایان رسید و 39 سهمیه این مسابقات بین کشورهای اسپانیا ، بلغارستان ، کامرون ، آمریکا ، ترکیه ، مغولستان ، فرانسه ، اوکراین ، کوبا ، ژاپن ، الجزایر ، هلند ، مجارستان ، چین ، تایوان ، قطر ، بریتانیا ، هائی تی ، هند ، بلاروس ، ایرلند جنوبی ، ترکمنستان ، عراق ، آذربایجان ، آلمان ، روسیه ، مراکش ، لهستان و ایتالیا تقسیم شد . اگر تازه از راه رسیده اید ، بی خود دنبال اسم ایران نگردید! آخرین شانس ایران برای افزایش تعداد سهمیه هایش در المپیک ریو به بیشتر از یک سهمیه (لازم به یادآوری می باشد که احسان روزبهانی اولین ورزشکار ایرانی بود که سهمیه حضور در المپیک 2016 را حدود یک سال و نیم پیش کسب کرد!) مسابقات انتخابی ونزوئلا بین بوکسورهای حرفه ایی می باشد که از ایران سجاد محمد پور در وزن 52 کیلوگرم و امین قاسمی پور در 69 کیلوگرم حضور خواهند داشت اما هیچ اشاره ایی به اسم سجاد محرابی در 75 کیلوگرم که به خاطر حرفه ایی بودن رقابت های باکو را از دست داد نشده است!!! در هر یک از اوزان 52 و 69 کیلوگرم رقابت های انتخابی ونزوئلا سه سهمیه توزیع خواهد شد .

آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) در فاصله 42 روز مانده به رقابت های المپیک اعتبار آزمایشگاه تست دوپینگ ریودوژانیرو برزیل را زیر سئوال برد . به گفته مقامات وادا این آزمایشگاه در اعلام نتایج آزمایشات اخیر خود دچار اشتباه شده است . پیشتر دو بار در سال های 2013 و 2014 وادا این آزمایشگاه را تعلیق کرده بود که بویژه در زمان برگزاری رقابت های جام جهانی 2014 برزیل هزینه زیادی را به مسئولان برگزاری مسابقات برای ارسال نمونه ها به آزمایشگاه لوزان سوئیس تحمیل کرده بود و حالا که مسابقات المپیک با هزاران ورزشکار در پیش است در صورتی که مسئولان برزیلی نتوانند تا پیش از آغاز مسابقات اعتماد مجدد وادا را جلب کنند با چالشی جدی مواجه خواهند شد!!!
   
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3010
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4605 بار
سپاس‌های دریافتی: 6812 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

  با سلام دوباره .

آقای احمد ناطق نوری حدود یک سال قبل گفته بود اگر نتوانیم چهار یا پنج سهمیه المپیک بگیریم ، از فدراسیون  
می روم! پس از ناکامی بوکسورهای اعزامی ایران به رقابت های گزینشی آسیا و رقابت های جهانی باکو ، حالا خبر می رسد آخرین فرصت کسب سهمیه المپیک هم برای ایران از دست رفته است و مسئولان فدراسیون بوکس اعلام کرده اند نمی توانند برای عبور سه بوکسور اعزامی به رقابت های گزینشی ونزوئلا از کشورهای اروپایی ویزا بگیرند!!! بعد از رقابت های جهانی باکو هم مسئولان فدراسیون تقصیر ناکامی تیم در کسب سهمیه را بر عهده سرمربی تیم اعزامی انداختند که تنها 25 روز قبل از مسابقات در این سمت قرار گرفته بود!
با این حساب تنها سهمیه ایران در رقابت های بوکس المپیک 2016 ریودوژانیرو همان سهمیه احسان روزبهانی است که به صورت فردی با حضور در رقابت های حرفه ایی دو سال قبل کسب کرده و در این مدت همواره از دست مسئولان فدراسیون و وزارت ورزش شاکی بوده است!
آقای احمد ناطق نوری از سال 1368 ریاست فدراسیون بوکس ایران را بر عهده دارد و حتی پس از افتضاحی که این رشته در المپیک 2000 سیدنی برای کشور به بار آورد از روی صندلی ریاست فدراسیون تکان نخورده است!

و اما چند خبر کوتاه :

جیسون دی گلف باز مطرح استرالیایی و نفر شماره یک رنکینگ جهانی هم اعلام کرد به علت شیوع ویروس زیکا از حضور در المپیک 2016 ریو انصراف می دهد! با توجه به اینکه ورزش گلف در فضای باز و در دل طبیعت انجام می گیرد بیشترین احتمال گزیده شدن توسط پشه های ناقل ویروس زیکا ورزشکاران این رشته را تهدید می کند . در عین حال یکی دیگر از رشته هایی که گفته می شود خطر نیش پشه ها در آن زیاد است تنیس می باشد اما اغلب تنیسورهای مطرح جهان با صراحت اعلام کرده اند که از این مسئله واهمه ایی ندارند و حتماً در المپیک حضور خواهند داشت .

مایکل فیلیپس شناگر مطرح آمریکایی و دارنده 22 مدال المپیک (از جمله 18 مدال طلا) با کسب رکورد ورودی المپیک ماده 200 متر پروانه در رقابت های انتخابی شنای تیم ملی آمریکا ، اولین شناگر آمریکایی لقب می گیرد که در پنج دوره مسابقات المپیک حضور یافته است . فیلیپس در شرایطی در این رقابت شرکت نمود که همسر و فرزند چند ماهه اش در سالن مسابقه حضور داشتند . این شناگر اولین بار در سن پانزده سالگی در المپیک 2000 سیدنی حضور یافت (که البته از آن مسابقات موفق به کسب مدالی نشد) و اکنون 31 ساله است .

اما تیم 4 نفره قایقرانی رویینگ روسیه هم به علت مثبت اعلام شدن تست دوپینگ یکی از اعضایش حضور در المپیک را از دست داد . همین طور پیش برود احتمال محرومیت کامل کاروان ورزشی روسیه افزایش خواهد یافت!

دبیر کل کمیته ملی المپیک هند گفته است که این کشور در ریو 15 مدال خواهد گرفت . به گفته وی ورزشکاران هندی در تیراندازی ، کشتی ، بوکس ، هاکی ، تنیس ، تیراندازی با کمان و دوومیدانی شانس کسب مدال دارند . هند در المپیک 2012 لندن 6 مدال (2 مدال نقره و 4 مدال برنز) کسب کرد که از نظر تعداد مدال برای این کشور یک رکورد بود!

و خبر آخر اینکه رئیس فدراسیون کریکت ایتالیا اعلام کرد از مسئولان کمیته ساماندهی و تبلیغ میزبانی رم برای المپیک 2024 قول قطعی گرفته اند که در صورت انتخاب این شهر به عنوان میزبان المپیک 2024 ، کریکت یکی از پنج رشته درخواستی این کمیته برای افزودن به المپیک باشد . میزبان المپیک 2024 سپتامبر 2017 از بین شهرهای رم ، بوداپست ، پاریس و لس آنجلس انتخاب خواهد شد . ظاهراً کمیته بین المللی المپیک در اقدامی بی سابقه به میزبانان المپیک های 2020 و 2024 فرصت داده تا هر کدام پنج رشته را برای افزودن به رقابت های المپیک معرفی کنند . توکیو به عنوان میزبان المپیک 2020 پنج رشته بیسبال (بیسبال مردان و سافت بال بانوان) ، کاراته ، اسکیت بورد ، کوهنوردی و موج سواری را به عنوان رشته های درخواستی به کمیته بین المللی المپیک اعلام کرده است و این کمیته در حاشیه برگزاری رقابت های المپیک ریو تصمیم قطعی خود را درخصوص موافقت یا عدم موافقت برگزاری این مسابقات در المپیک 2020 اعلام خواهد کرد!
   
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3010
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4605 بار
سپاس‌های دریافتی: 6812 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

  بررسی رشته به رشته رقابت های المپیک ریو (6) : سه گانه 

    عرض سلام مجدد .   

    ورزشی سه گانه از المپیک 2000 سیدنی در هر دو بخش بانوان و آقایان به این مسابقات اضافه شده است . اولین مسابقات رسمی سه گانه در سال 1921 انجام شده و در واقع برخلاف ظاهر اسمشان ، سه گانه ورزشی جدیدتر از پنج گانه مدرن محسوب می شود! این رشته هم از جمله رشته های تخصصی کشورهای اروپای غربی و انگلوساکسون محسوب می شود و مدال های المپیکی این رشته در چهار دوره برگزاری آن در انحصار این کشورها بوده و قرار نیست در المپیک 2016 هم اتفاق دیگری بیافتد .   

    چهار دوره المپیک گذشته مدال های این رشته به این شکل توزیع شده اند :   
    :   
   2000 سیدنی : 1- سیمون ویتفیلد (کانادا) 2- استفان وچویک (آلمان) 3- جان ریهولا (جمهوری چک)  
   2004 آتن : 1- همیش کارتر (زلاندنو) 2- بیون دوچرتی (زلاندنو) 3- سیون ریدرر (سوئیس)  
       پکن : 1- جان فوردنو (آلمان) 2- سیمون ویتفیلد (کانادا) 3- بیون دوچرتی (زلاندنو)  
   2012 لندن : 1- آلیستر براونلی (بریتانیا) 2- خاویر گومز نویا (اسپانیا) 3- جاناتان براونلی (بریتانیا)  


    :   
   2000 سیدنی : 1- بریتیش مک موهان (سوئیس) 2- میشله جونز (استرالیا) 3- مگالی مسیمر (سوئیس)  
   2004 آتن : 1- کیت آلن (اتریش) 2- لورتا هاروپ (استرالیا) 3- سوزان ویلیامز (آمریکا)  
   2008 پکن : اما اسنویل (استرالیا) 2- ونسا فرناندز (پرتغال) 3- اما موفات (استرالیا)  
   2012 لندن : 1- نیکلا اسپرینگ (سوئیس) 2- لیزا نوردن (سوئد) 3- ارین دنشمن (استرالیا)  


    توجه به اینکه ورزش سه گانه بر پایه قدرت بدنی و استقامت فردی می باشد ، سهمیه های ورودی به المپیک به اشخاص تعلق می گیرد و کشورها نمی توانند افراد کسب کننده سهمیه المپیک را به سلیقه خودشان جایگزین کنند . در نتیجه و با توجه به پایان ماراتن کسب سهمیه المپیک در این رشته ، ورزشکاران شرکت کننده در آن مشخص هستند و اگر ااتفاق عجیب و غریبی نیافتد یا مدعیان کسب مدال دچار مصدومیت نشوند و حضور در المپیک را از دست ندهند ، از روی لیست ورزشکاران کسب کننده سهمیه می توان مدعیان کسب مدال را مشخص کرد .   

    بخش مردان ؛   
    شک مدعی اول کسب مدال در این ماده خاویر گومز نویا اسپانیایی است . او با اینکه با داشتن 33 سال سن قاعدتاً باید در آخرین سال های دوران ورزشکاری حرفه ایی باشد اما طی چند سال اخیر و بویژه بعد از المپیک 2012 لندن که مدال نقره گرفت ، کاملاً آماده و در اوج بوده است . وی سه بار پیاپی از 2013 تا 2015 قهرمان رقابت های جهانی سه گانه شده و سال 2014 هم در رقابت های سطح بالا و حرفه ایی آیرون من به مدال طلا دست یافته است .   
    مولا هموطن گومز از دیگر مدعیان جدی کسب مدال در المپیک می باشد . او در رقابت های جهانی 2013 سوم شد اما در رقابت های 2014 و 2015 پس از گومز در رده دوم قرار گرفت . ماریو مولا 26 ساله است .   
    ها هم سه ورزشکار خوب و مدعی در رقابت خواهند داشت ؛ گوردون بنسون 22 ساله سال 2014 در رقابت های قهرمانی زیر 23 سال جهان اول شده و سال بعدش در بازی های اروپایی باکو با کسب مدال طلا اولین سهمیه ورودی این رشته در ریو را کسب کرد ، آلیستر براونلی 28 ساله و برنده مدال طلای المپیک لندن ، هرچند تنها عنوان مهم انفرادی که بعد از آن مسابقات کسب کرده قهرمانی اروپا در سال 2014 بوده اما همچنان آماده و مدعی است ، و برادرش جاناتان 26 ساله هم که در لندن برنز گرفته بود هم می تواند حریفی خطرناک و مدعی باشد .   
    فرانسه وینسنت لوئیس 27 ساله را داریم که قبل از ورود به رده بزرگسالان ، در رده جوانان یک پدیده محسوب می شد اما بعد از ورود به رده بزرگسالان نتوانسته بود خودی نشان دهد تا اینکه سال 2015 در رقابت های قهرمانی جهان سوم شد .    
    در این میان حریفی که اصلاً نباید دست کم گرفته شود ریچارد وارگا اسلوواک است . او طی شش دوره اخیر رقابت های قهرمانی جهان آکوآتلیون (دوگانه آبی) چهار بار قهرمان شده است . رقابت های آکوآتلیون شامل 5 کیلومتر دو ، دو کیلومتر شنا و بعد دوباره 5 کیلومتر دو می باشد ، یعنی در مقایسه با سه گانه استاندارد 40 کیلومتر دوچرخه سواری را ندارد و مرحله شنایش 500 متر طولانی تر است . شاید وارگا در دوچرخه سواری چندان ماهر نباشد و از مدعیان عقب بیافتد اما بدون تردید در دو بخش دیگر زمان خوبی را به ثبت خواهد رسید .   
    دیگر حریفانی که می توانند مدعی باشند می توان به ژان پدرو سیلوای پرتغالی ، دیمتری پولیانسکی روس و ریچارد مورای از آفریقای جنوبی اشاره کرد . استرالیایی ها هم با اینکه سه ورزشکار جوان و نچندان سرشناس را در مسابقات خواهند داشت ، بطور سنتی مدعی کسب مدال خواهند بود . اما روی ورزشکاران زلاندنویی نمی توان خیلی حساب کرد . آنها در چند سال اخیر افت آشکاری داشته اند!   
    این تفاسیر پیشبینی بنده برای مدال های   گانه مردان المپیک ریو به این قرار می باشد : 1- اسپانیا 2- بریتانیا 3- اسپانیا

اما در بخش بانوان ؛
گوئن جورگنسن 30 ساله از آمریکا دو سال گذشته قهرمان جهان شده و مدعی اول کسب مدال در المپیک می باشد . هموطنش سارا تورو (گروف) هم حریفی جدی می باشد . این خانم 34 ساله هم که یک بار سال 2007 قهرمان جهان شده بود ، در دو سال اخیر دوباره به اوج برگشته و نایب قهرمانی جهان در سال 2014 و عنوان سومی 2015 را کسب کرده است! آندرا هوییت استرالیایی 34 ساله هم وضعیتی مشابه دارد و با کسب عنوان سوم جهان در سال 2014 و عنوان دومی سال 2015 برای رقیبان خط و نشان کشیده است!
نون استفرد بریتانیایی که سال 2013 قهرمان جهان شده بود در رقابت های 2014 نتوانست خودی نشان دهد اما در رقابت های 2015 امتیازات خوبی کسب کرد و جزو مدعیان بود هرچند روی سکو نرفت . او را هم که 27 ساله است نباید دست کم گرفت . هموطنش هلن جنکینز 32 ساله هم از باسابقه های سه گانه بانوان است و سال های 2008 و 2011 قهرمان جهان بوده .
نیکلا اسپرینگ سوئیسی پس از قهرمانی در المپیک 2012 لندن دیگر عنوانی کسب نکرده بود تا اینکه در بازی های اروپایی 2015 باکو قهرمان شد و اولین سهمیه را کسب کرد . این خانم 34 ساله هم دنبال دومین مدال المپیکی اش می باشد .
لیزا نورای 31 ساله سوئی هم که در المپیک دوم شد با 31 سال سن جزو خوب ها است هرچند جزو آخرین نفراتی بود که در شانس مجدد موفق به کسب سهمیه شد .
در کنار این افراد نباید ورزشکاران زلاندنو ، هلند و تک ستاره سه گانه بانوان جزیره برمودا یعنی خانم فلورا دافی را هم دست کم گرفت که تنها امید مردم این جزیره کوچک برای کسب مدال در المپیک ریو محسوب می شود!
با توجه به اینکه تقریباً همه مدعیان نام برده شده در بالا بالای 30 سال سن دارند ، هیچ بعید نیست که ورزشکاری جوان و گمنام بتواند بالاتر از همه آنها به مدال طلای المپیک ریو دست پیدا کند . با این حال و بر اساس همین مدعیان فعلی می توانم وضعیت کسب مدال سه گانه بانوان المپیک ریو را بر این اساس پیشبینی نمایم : 1- آمریکا 2- استرالیا 3- سوئیس
     
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3010
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4605 بار
سپاس‌های دریافتی: 6812 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

 با سلام دوباره و آرزوی قبولی طاعات و عبادات .

تعداد ورزشکاران کاروان اعزامی ایران به المپیک ریو به عدد 61 رسید . پس از آنکه هیچ یک از  
گران ایرانی حاضر در رقابت های بین المللی مجارستان موفق به کسب سهمیه ورودی المپیک نشدند (که کاملاً قابل پیشبینی بود!) فدراسیون شنا اعلام کرد یک سهمیه وایلد کارت (آزاد) برای حضور در المپیک ریو از فدراسیون جهانی شنا دریافت کرده است . حالا باید دید فدراسیون شنا برای این سهمیه چه تصمیمی خواهد داشت؟ آیا با اعزام یک شناگر نسبتاً با تجربه مثل جمال چاووشی فر به کسب بهترین و آبرومندانه ترین رکورد فکر خواهند کرد یا با فرستادن شناگر جوانی مثل آریا نسیمی شاد به دنبال با تجربه تر کردن این سرمایه آینده شنای ایران خواهند بود؟!

فدراسیون دوومیدانی ایران اعلام کرد با توجه به تعویق مسابقات لیگ برتر دوومیدانی و مهلت اندک باقی مانده تا پایان فرصت کسب سهمیه المپیک در 11 جولای (21 تیرماه) ، روز 20 تیرماه یک دوره مسابقه جایزه بزرگ برای دوومیدانی کاران مدعی کسب سهمیه المپیک برگزار خواهد کرد . این مسابقه برای دوومیدانی کارانی خواهد بود که طی ماههای گذشته در اردوهای مختلف تحت نظارت فدراسیون و کمیته ملی المپیک برای کسب سهمیه تلاش کرده اند و سایر ورزشکاران این رشته در صورت تمایل باید با هزینه شخصی در این رقابت حضور یابند! دوومیدانی ایران در مسابقات المپیک 2012 لندن با 10 ورزشکار حاضر بود و از آن زمان مسئولان فدراسیون وعده داده بودند که تعداد سهمیه های ایران در المپیک ریو افزایش خواهد یافت اما تا این لحظه موفق به کسب 8 سهمیه شده اند .

مسابقه انتخابی تیم ملی کشتی آزاد برای المپیک در وزن 125 کیلوگرم بین کمیل قاسمی و پرویز هادی برگزار گردید . این مسابقه که در قالب سه کشتی بین دو حریف برگزار شد با برتری 2-1 کمیل قاسمی به پایان رسید تا این کشتی گیر صاحب دوبنده تیم ملی در ریو باشد . در عین حال هواداران پرویز هادی که معتقد بودند وی شایستگی بیشتری برای حضور در المپیک دارد پس از پایان رقابت ایجاد اغتشاش و درگیری نموده و خواهان جوابگویی رسول خادم نسبت به این مسئله بودند .

تیم ملی بسکتبال کشورمان از دقایقی قبل در نخستین دیدار مرحله انتخابی بین قاره ایی به مصاف تیم قدرتمند یونان رفته است . تیم ایران فردا شب هم با مکزیک مسابقه می دهد .

بعد از شکایت تعدادی از دوومیدانی کاران روس به دادگاه بین المللی ورزش بابت محرومیت تیم دوومیدانی روسیه از مسابقات المپیک ، این دادگاه حکم داده که دوومیدانی روسیه می تواند دو ورزشکار به شرط اینکه ثابت کنند کاملاً پاک هستند ، به مسابقات المپیک ریو اعزام نماید . در عین حال کمیته بین المللی همچنان در حال بررسی احتمال محرومیت کامل کاروان ورزشی روسیه از این مسابقات می باشد!

و خبر آخر اینکه با انصراف هیدکی ماستویاما ژاپنی ، نفر هفدهم رنکینگ برترین گلف بازان جهان از حضور در رقابت های المپیک ، تعداد گلف بازان دارای رنکینگ های بالا که از حضور در این مسابقات اعلام انصراف داده اند به هفت نفر رسید .
  
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3010
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4605 بار
سپاس‌های دریافتی: 6812 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

  با عرض سلام مجدد .

تیم ملی  
       ایران با قبول شکست برابر یونان و مکزیک از راهیابی به مرحله نیمه نهایی انتخابی المپیک در گروه خود بازماند . تیم ملی ایران که در رده هفدهم رنکینگ جهانی قرار دارد در دیدار نخست با نتیجه 53-78 مغلوب یونان (تیم دهم رنکینگ جهانی) شد که هرچند قابل پیشبینی بود اما بازیکنان ایران هم مرتکب اشتباهات زیادی شدند بویژه خطاهای پیاپی بازیکن با تجربه ایی مثل حامد حدادی که بالاخره باعث اخراجش از زمین شد . بازی دوم را هم ایران با نتیجه 70-75 به مکزیک واگذار کرد . در این دیدار هم بازیکنان ایران کم دقت بودند وگرنه می توانستند به راحتی پیروز میدان باشند . مکزیک تیم نوزدهم رنکینگ جهانی است و انتظار این بود که تیم ایران دست کم با غلبه بر این حریف به مرحله نیمه نهایی راه یابد . در دیدار پایانی این زیرگروه هم یونان 86-70 مکزیک را مغلوب کرد . در زیرگروه مقابل ایتالیا با اینکه در رده سی و پنجم رنکینگ جهانی قرار دارد نهایت استفاده را از شرایط میزبانی برد و با غلبه بر تونس و کرواسی به عنوان تیم اول زیرگروه به نیمه نهایی راه یافت . کرواسی هم که تیم دوازدهم رنکینگ جهان است با شکست تونس (تیم بیست و سوم رنکینگ جهان) به عنوان تیم دوم صعود کرد . به این ترتیب در مرحله نیمه نهایی فردا شب یونان با کرواسی و مکزیک با ایتالیا مسابقه خواهند داد .
در سایر گروه ها هم تیم های آسیایی عملکرد قابل قبولی نداشتند . در بلگراد تیم ملی ژاپن ابتدا 48-88 به لتونی باخت و سپس 71-87 مغلوب جمهوری چک شد . در مرحله نیمه نهایی این گروه فردا شب صربستان با جمهوری چک و لتونی با پورتوریکو دیدار می کنند . در مانیل هم تیم آسیایی میزبان ابتدا 84-93 به فرانسه باخت که البته بازی زیبا و قابل قبولی بود اما در دیدار دوم که انتظار می رفت با پیروزی در آن به مرحله نیمه نهایی راه یابد 80-89 مغلوب زلاندنو شد . دیدارهای نیمه نهایی این گروه شنبه شب بین تیم های کانادا و زلاندنو ، و فرانسه و ترکیه خواهد بود .

عصر دیروز رکوردگیری نهایی برای تعیین نفرات شرکت کننده وزنه برداری ایران در المپیک 2016 ریودوژانیرو برگزار شد . در این رکوردگیری سهراب مرادی در 94 کیلوگرم بهترین عملکرد را داشت و بطور غیر رسمی رکورد حرکت دو ضرب دنیا را شکست . در همین وزن علی هاشمی هم اقدام به رکوردگیری کرد که در یک ضرب عملکرد متوسطی داشت اما در دو ضرب به علت مصدمیت از مهار وزنه ها بازماند . در 85 کیلوگرم هم رکوردهای سید ایوب موسوی اصلاً برای قرار گرفتن در جمع مدعیان مدال المپیک کافی نبود . در 105 کیلوگرم عملکرد محمدرضا براری نسبتاً قابل قبول بود و با کمی تلاش بیشتر و خوش شانسی می تواند در المپیک صاحب مدال شود . و در 105+ کیلوگرم بهادر مولایی در یک ضرب نمایش ضعیفی داشت و با اینکه در دو ضرب رکورد نسبتاً قابل قبولی به جا گذاشت اما با این مجموع نمی تواند در المپیک مدعی مدال باشد . در این رکوردگیری کیانوش رستمی و بهداد سلیمی شرکت نداشتند . بهداد سلیمی همچنان دوره ریکاوری بعد از مصدومیت را سپری می کند و به هر حال حضورش در ترکیب تیم المپیکی قطعی است . در مورد عدم حضور کیانوش رستمی در رکوردگیری در سایت فدراسیون وزنه برداری چیزی نوشته نشده اما فکر نمی کنم رستمی هم برای حضور در ترکیب تیم المپیکی مشکلی داشته باشد .

اما رنکینگ های المپیکی تکواندوکاران در ماه جولای اعلام شد . پیشتر گفته شده بود نحوه قرعه کشی و تعیین جدول مسابقات المپیک ریو براساس این رنکینگ خواهد بود . به این ترتیب طبق محاسباتی که برخی سایت های ورزشی معتبر انجام داده اند ، فرزان عاشورزاده با رنکینگ اول وزن 58- کیلوگرم در دور اول عمر حجمی از مراکش را در پیش خواهد داشت ، مهدی خدابخشی هم در وزن 80- کیلوگرم نفر اول رنکینگ است و در دور اول با میگوئل فررا از هندوراس مسابقه خواهد داد . در وزن 80+ کیلوگرم هم سجاد مردانی که در رده سوم رنکینگ قرار دارد دور اول با پیتا توفاتوفا از تونگا مسابقه می دهد . اما در وزن 57- کیلوگرم بانوان کیمیا علیزاده که در رده بیست و یکم رنکینگ قرار گرفته است در دور نخست کار بسیار سختی در پیش دارد و باید به مصاف آنا زانانویچ از کرواسی برود که سابقه قهرمانی جهان و اروپا را در کارنامه دارد . در این وزن یک تکواندوکار ایرانی الاصل دیگر هم حضور خواهد داشت ؛ راحله آسمانی که در بازی های آسیایی 2010 گوانگجو برای ایران صاحب مدال نقره شد اما بعد از آنکه به گفته خودش پاداش های وعده داده شده از سوی مسئولان عملی نگردید به کشور بلژیک رفت و در ترکیب تیم ملی این کشور در مسابقات مختلف شرکت نموده و از مسابقات گزینشی اروپا صاحب سهمیه گردید . هرچند در سایت مسابقات خانم آسمانی همچنان با ملیت بلژیکی قرار دارد اما به گفته برخی سایت های داخلی قرار شده این خانم به عنوان یکی از ورزشکاران پناهنده تحت پوشش کمیته بین المللی المپیک در مسابقات شرکت داده شود!!! اما در نهایت این پیشبینی ها درباره حریفان احتمالی تکواندوکاران ایران بر این پیش فرض استوار است که نفرات اصلی دریافت کننده سهمیه های المپیک در مسابقات ریو حاضر گردند و به علت مصدومیت یا عدم آمادگی توسط تکواندوکاران دیگر جایگزین نشوند که در آن صورت جدول تغییر خواهد کرد و بنابراین تا اعلام رسمی جدول مسابقات از سوی مسئولان برگزاری ، نباید در این خصوص پیش داوری نمود و از حریفان دیگر غافل شد .
   
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3010
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4605 بار
سپاس‌های دریافتی: 6812 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

  با سلام دوباره .

با پایان یافتن مهلت رسیدن به رکوردهای ورودی المپیک در رشته  
، پرونده کسب سهمیه توسط ورزشکاران ایران برای ورود به مسابقات المپیک 2016 ریودوژانیرو با 63 سهمیه بسته شد! دو سهمیه آخر را هم ورزشکاران دوومیدانی کسب کردند اما نه از مسابقات جایزه بزرگ فدراسیون که دیروز برگزار شد و نتایج بسیار ناامیدکننده ایی توسط ورزشکاران مدعی کسب سهمیه رقم خورد! دو سهمیه آخر به نام آقایان کاوه موسوی و پژمان قلعه نوعی در ماده پرتاب چکش به ثبت رسید . این دو ورزشکار بیش از دو ماه در اردوی تمرینی در کشور مجارستان حضور داشتند و بعد از آن در مسابقات دوومیدانی بلاروس شرکت کرده و به کشور بازگشتند با مدارکی که اثبات می کرد آنها در مسابقات بلاروس رکوردهای ورودی المپیک را کسب کرده اند و با تایید این مدارک توسط فدراسیون دوومیدانی بلاروس ، نام این دو ورزشکار هم به فهرست دوومیدانی کاران ایرانی کسب کننده سهمیه المپیک اضافه شد تا تعداد آنها مثل المپیک قبلی به عدد 10 برسد . کاروان ایران در المپیک 2012 لندن با 53 ورزشکار در 14 رشته حاضر شده بود و این دوره با 63 ورزشکار در 14 رشته حضور خواهیم داشت . پیش از آغاز مسابقات المپیک بطور مفصل به این مبحث خواهیم پرداخت .

اما سایر اخبار :

فدراسیون دوچرخه سواری نام چهار دوچرخه سوار را به عنوان نفرات اعزامی به المپیک ریو اعلام کرد ؛ قادر میزبانی ، آروین معظمی ، میرصمد پور سیدی و مهدی سهرابی این چهار رکاب زن خواهند بود . البته ایران مجاز به شرکت دادن 3 رکاب زن در مسابقات جاده است که یکی از آنها هم می تواند در رقابت تایم تریل جاده شرکت کند و هنوز مشخص نیست چرا فدراسیون نام چهار دوچرخه سوار را اعلام کرده و اگر قرار است یکی از آنها عضو ذخیره باشد ، دقیقاً کدام یکی؟! مهدی سهرابی در سه المپیک قبلی حضور داشته و در هر سه دوره به دلایل مختلف نتوانسته رکوردهای زمانی استاندارد را بدست آورد و بدون کسب رتبه حذف شده است! قادر میزبانی در المپیک 2008 پکن عضو تیم بود و در بخش جاده در رده هفتاد و هشتم قرار گرفت! اما دو ورزشکار دیگر سابقه حضور در المپیک را نداشته اند .

رقابت های بوکس انتخابی المپیک در ونزوئلا هم بدون حضور ورزشکاران ایرانی به پایان رسید و تمامی ورزشکاران راه یافته به رقابت های این رشته در المپیک ریو مشخص شدند . مشتزنان 70 کشور جهان در این رویداد حضور خواهند داشت که البته یکی از این 70 کشور ایران است با تک سهمیه احسان روزبهانی! هیچ کشوری نتوانسته سهمیه کامل حضور در همه 13 وزن رقابت ها (10 وزن مردان و 3 وزن بانوان) را کسب کند اما در 10 وزن مردان آذربایجان ، کوبا ، بریتانیا ، قزاقستان و ازبکستان صاحب سهمیه کامل شده اند .

و در نهایت اینکه سه تیم کسب کننده سهمیه المپیک از رقابت های بین قاره ایی بسکتبال هم مشخص شدند . در گروه یک به میزبانی بلگراد صربستان میزبان 108 به 77 تیم شگفتی ساز پورتوریکو را شکست داد و سهمیه گرفت . پورتوریکو با داشتن رنکینگ شانزدهم جهان در نیمه نهایی تیم سوم رنکینگ جهان یعنی لتونی را مغلوب کرده بود . در گروه دو در مانیل ، فرانسه در دیدار پایانی 83-74 کانادا را شکست داد و سهمیه گرفت . و در گروه سه در تورین ، تیم میزبان با نتیجه 78-84 مغلوب کرواسی شد تا کروات ها سهمیه المپیک را کسب کنند . هر دو تیم یونان و مکزیک که با شکست دادن ایران به نیمه نهایی راه یافته بودند با شکست برابر کرواسی و ایتالیا از راهیابی به فینال باز ماندند .
   
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3010
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4605 بار
سپاس‌های دریافتی: 6812 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

  بررسی رشته به رشته رقابت های المپیک ریو (7) : دوچرخه سواری 

    سلام دوباره .   
    رشته ایی که به بررسی آن می پردازیم رشته پر مدال دوچرخه سواری می باشد که با 18 ماده در المپیک برگزار می شود . این رشته از جمله رشته هایی است که قدرت بدنی و مهارت فردی به تنهایی در آن کارایی ندارد بلکه فن آوری و تکنولوژی هم در آن یک فاکتور اساسی محسوب می شود . در هر دوره از المپیک کشورهایی در کسب مدال های دوچرخه سواری موفق تر بوده اند که البته مطابق با استانداردهای ورزشی ، دوچرخه های بهتری داشته و تاکتیک های فنی و تمرینی بهتری را به کار گرفته باشند . به همین دلیل با اینکه تعداد خاصی از کشورها به عنوان قدرت های برتر دوچرخه سواری جهان شناخته می شوند ، واقعاً پیشبینی اینکه مدال ها توسط کدام کشورها و ورزشکاران تصاحب می شود عملاً غیرممکن می باشد . البته گاهی تک ستاره هایی هم ظهور می کنند مثل الکساندر وینکوروف قزاق که دوازده سال بعد از مدال نقره المپیک سیدنی ، مدال طلای جاده المپیک 2012 را کسب کرد و هیچ بعید نیست در آزمایش های جدید اسمش جزو دوپینگی ها در بیاید! ، اما در فرمول های کلی کسب مدال دوچرخه سواری تک ستاره ها و اصولاً ورزشکاران قابل محاسبه نیستند و این تیم ها و کشورها هستند که محاسبه می گردند!   

    بجای روال معمول برای پیشبینی مدال های دوچرخه سواری المپیک ریو یک مسیر دیگر را در پیش گرفتم . اول تعداد مدال های کسب شده توسط کشورها در رقابت های جهانی رشته های المپیکی دوچرخه سواری (جاده ، پیست ، کوهستان و BMX) قبل از هر یک از سه المپیک گذشته را با آن المپیک مقایسه کردم تا حدود کلی میزان ارتباط بین موفقیت کشورها در هر یک از سه المپیک گذشته با رقابت های جهانی قبل از آن دستم بیاید . بعد عملکرد مدالی کشورها را در رقابت های جهانی رشته های المپیکی دوچرخه سواری قبل از المپیک ریو در نظر گرفتم و به جدولی مشابه زیر دست یافتم که می توانم بگویم جدول کسب مدال های رشته های   سواری در المپیک ریو می تواند چیزی مشابه جدول زیر باشد :    
    بریتانیا [COLOR=#FFC000]4 طلا 2 نقره 2 برنز    
    آمریکا [COLOR=#FFC000]4 طلا 1 نقره 1 برنز    
    آلمان [COLOR=#FFC000]3 طلا 2 نقره 2 برنز    
    استرالیا [COLOR=#FFC000]2 طلا 2 نقره 1 برنز    
    فرانسه [COLOR=#FFC000]1 طلا 2 نقره 1 برنز    
    هلند [COLOR=#FFC000]1 طلا 2 نقره 1 برنز    
    زلاندنو [COLOR=#FFC000]1 طلا 1 نقره    
    چین [COLOR=#FFC000]1 طلا 1 برنز    
    کلمبیا [COLOR=#FFC000]1 طلا    
    اسپانیا [COLOR=#A5A5A5]1 نقره 1 برنز    
   *- کانادا [COLOR=#A5A5A5]1 نقره 1 برنز    
    دانمارک [COLOR=#A5A5A5]1 نقره    
   *- لهستان [COLOR=#A5A5A5]1 نقره    
   *- اتریش [COLOR=#A5A5A5]1 نقره    
   *- بلژیک [COLOR=#A5A5A5]1 نقره    
    روسیه   برنز    
    سوئیس   برنز    
   *- هنگ کنگ   برنز    
   *- چک   برنز    
   *- کوبا   برنز    

    از بحث پیشبینی فرضی مدال های المپیک که بگذریم ، بهتر است کمی درباره خود مواد دوچرخه سواری در المپیک ریو توضیح بدهیم!   

    رقابت ها در چهار رشته اصلی جاده ، پیست ، کوهستان و BMX برگزار می شود . رقابت های جاده در هر یک از دو بخش آقایان و بانوان در دو ماده مسابقه و تایم تریل برگزار می شود .    

    جاده همان مسابقه معمول و معروف است که در بخش مردان درست روز اول مسابقات المپیک (6 آگوست) با حضور 144 رکاب زن از کنار دژ کوپاکابانا (جنوبی ترین نقطه شهر ریودوژانیرو) آغاز و پس از طی مسافت 241.6 کیلومتری در نقاط مختلف داخل و حومه شهر ، رکاب زنان به نقطه آغاز باز می گردند و برنده کسانی هستند که زودتر به خط پایان برسند . در این ماده سه دوچرخه سوار ایران حضور خواهند داشت . رقابت بانوان هم روز بعد در مسافت 141 کیلومتری با همان مبدا و مقصد برگزار می گردد .    
    تایم تریلر مردان روز 10 آگوست در مسافت 54.5 کیلومتری دو دور گرد منطقه تفریحی-جنگلی در غرب شهر با حضور 40 رکابزن برگزار خواهد شد که یکی از آنها ورزشکار کشورمان خواهد بود . رقابت تایم تریلر به این شکل می باشد که ورزشکاران یک به یک و به نوبت براساس رنکینگ های قبلی در فواصل زمانی یک تا سه دقیقه ایی از یکدیگر ، خط شروع مسابقه را ترک کرده و طول مسیر مسابقه را در کمترین زمان ممکن طی می نمایند . وقتی هر 40 نفر به خط پایان رسیدند زمان های آنها محاسبه شده و نفراتی که مسافت مسابقه را در کمترین زمان طی کرده باشند برنده مدال خواهند شد . رقابت بانوان در همان روز اما با مسافت کمتر (29.8 کیلومتر) برگزار می شود .   

    رقابت های پیست در هر یک ار دو بخش آقایان و بانوان شامل 5 ماده کرین ، امنیوم ، سرعت ، تعقیبی تیمی و سرعت تیمی می باشد که هر یک دارای ویژگی ها و امتیازات خاص خودشان می باشند . و توضیحشان بسیار مفصل و تخصصی است و می ترسم اشتباه بنویسم برای همین از آنها می گذریم!   

    های کوهستان در دو ماده کراس کانتی مردان و بانوان و به ترتیب در روزهای 20 و 21 آگوست در پارک دوچرخه سواری کوهستان ریودوژانیرو برگزار خواهد شد اما در مورد مسافت آن نتوانستم اطلاعی بدست آورم .   

    رقابت های BMX که در واقع همان مسابقات پرشی در پیست های خاکی پر دست انداز با دوچرخه های کراس است که با این عبارت مشخص می باشد . این مسابقات هم در دو ماده BMX آقایان و بانوان روزهای 17 تا 19 آگوست در مرکز دوچرخه سواری BMX ریودوژانیرو برگزار خواهد شد .   

    یادم رفت اشاره ایی به تاریخچه رقابت های دوچرخه سواری داشته باشم .

رقابت های دوچرخه سواری از همان آغاز المپیک نوین از سال 1896 در این رقابت ها حضور داشته اما قوانین و مواد در ادوار نخست المپیک متغیر بودند و طول کشیده تا شکل کنونی را پیدا کند . البته رقابت های دوچرخه سواری بانوان اولین بار در المپیک 1984 لس آنجلس به مسابقات المپیک اضافه شد و باز البته همه اینها که گفتم درباره مواد جاده و پیست بود . رقابت های دوچرخه سواری کوهستان از المپیک 1996 آتلانتا و رقابت های دوچرخه سواری BMX از المپیک 2008 پکن به برنامه مسابقات اضافه شده اند . در مجموع تمام ادوار ، کشور بریتانیا با کسب 89 مدال که 41 تایش طلا بوده پرافتخارترین کشور محسوب می شود و بعد از آن ایتالیا قرار دارد ، اما دوچرخه سواری ایتالیا طی سال های اخیر بشدت افت کرده و شانس بسیار کمی برای کسب مدال در المپیک ریو خواهند داشت .
    
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3010
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4605 بار
سپاس‌های دریافتی: 6812 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

  بررسی رشته به رشته رقابت های المپیک ریو (8) : پنچ گانه مدرن 

    سلام .    
    ورزشی پنج گانه مدرن از جمله سخت ترین رشته های ورزشی می باشد زیرا ورزشکاران این رشته باید در پنج رشته مختلف آموزش دیده و کسب مهارت کنند . شاید در تک تک هر کدام از این رشته ها ، ورزشکاران پنچ گانه به خوبی قهرمانان تخصصی آن رشته ها نباشند ، اما وقتی جمع هر پنج رشته با یکدیگر انجام شود کسی به پای آنها نخواهد رسید! پنج گانه مدرن شامل شمشیربازی اپه ، تیراندازی با تپانچه ، شنای آزاد 200 متر ، پرش با اسب و دوی صحرانوردی 3 کیلومتر می باشد . اطلاق کلمه مدرن به این رشته برای این است که با پنج گانه ایی که در رقابت های المپیک یونان باستان انجام می گرفت اشتباه گرفته نشود . این رشته از ابتکارات شخصی پیر دوکوبرتن (بنیان گذار کمیته بین المللی المپیک و رقابت های المپیک مدرن) بوده و از المپیک 1912 استکهلم در بخش مردان بدون وقفه در المپیک ها برگزار شده است . از المپیک 1952 هلسینکی تا 1992 بارسلون مدال تیمی هم توزیع می شد اما بعد از آن حذف گردید و از المپیک 2000 سیدنی رقابت های پنج گانه بانوان به المپیک راه یافت .   

    که مشخص می باشد ، رقابت های پنج گانه مدرن هم مثل اغلب رشته های المپیکی دیگر به گونه ایی طراحی شده تا کشورهای اروپایی بیشترین شانس کسب مدال را در آن داشته باشند . با این وجود همیشه هم نمی توان روی این قاعده حساب کرد! ورزشکاران آمریکایی که البته فرق چندانی هم با اروپایی ها ندارند هرچند تاکنون در رقابت های پنج گانه مدرن موفق به کسب مدال طلا نشده اند اما با کسب 6 مدال نقره و 3 برنز در ادوار مختلف المپیک مدعی بوده اند هرچند آخرین موردش به المپیک 2000 سیدنی باز می گردد . تنها غیر اروپایی که توانسته در ادوار مختلف المپیک مدال طلای پنج گانه مدرن را کسب کند الکساندر پارگین قزاق (البته با اصالتی نیمه استرالیایی!) بوده که در المپیک 1996 آتلانتا قهرمان شد . با این وجود زنگ خطر در المپیک 2012 لندن برای اروپایی ها به صدا در آمد ؛ جایی که یک چینی و یک برزیلی در پنج گانه مدرن مردان و بانوان موفق به کسب مدال شدند!   

    این توضیحات اول نگاهی می اندازیم به مدال آوران پنج گانه مدرن در سه المپیک گذشته :   

    2004 آتن :   
   : 1- آندری موزیف (روسیه) 2- اندرجوس زادنپروفسکیس (لیتوانی) 3- لیبور کاپولینی (جمهوری چک)  
   : 1- سوزانا واروس (مجارستان) 2- جیلنا ربلفسکا (لتونی) 3- جورجیانا هارلند (بریتانیا)  

    2008 پکن :   
   : 1- آندری موزیف (روسیه) 2- ادویناس کرونگولاکس (لیتوانی) 3- اندرجوس زادنپروفسکیس (لیتوانی)  
   : 1- لنا شنبورن (آلمان) 2- هدر فیل (بریتانیا) 3- ویکتوریا ترشچوک (اوکراین)  

    2012 لندن :   
   :1- دیوید سوبودا (جمهوری چک) 2- کائو زونگروگ (چین) 3- آدام ماروسی (مجارستان)  
   : 1- لارا آسادوسکیت (لیتوانی) 2- سامانتا ماری (بریتانیا) 3- ینی مارکوس (برزیل)  

    اما مدعیان مدال در المپیک 2016 ریودوژانیرو ؛   
    بخش مردان ؛ می توان از الکساندر لوسون روس به عنوان مدعی اول کسب مدال یاد کرد! این ورزشکار 28 ساله در هر چهار دوره رقابت های قهرمانی جهان اخیر در بخش انفرادی روی سکو رفته و صاحب یک مدال طلا ، دو نقره و یک برنز شده اند (دیگر مدال های تیمی را حساب نمی کنیم!) ، اما در رقابت های قهرمانی جهان 2016 در بخش انفرادی مردان یک جوان 23 ساله فرانسوی به نام والنتین بلود بالاتر از لوسون قهرمان شد ، پس باید او را هم جزو مدعیان قرار دهیم! پولو تیموشچنکو 29 ساله اوکراینی هم که سال 2015 قهرمان جهان شد را نباید از قلم انداخت و همچنین جاستین کیندریس 29 ساله لیتوانیایی که سال 2013 قهرمان شده بود! هر سه مدال آور المپیک 2012 لندن هم جزو ورزشکاران سهمیه گرفته هستند و نباید آنها را از قلم انداخت ، این این وجود و با اینکه هر سه نفرشان پیش از آن المپیک ورزشکارانی شناخته شده و پر افتخار بودند ، بعد از المپیک لندن دیگر چندان اسم و رسمی از آنها شنیده نشده ، فقط آدام ماروسی مجار سال 2013 قهرمان اروپا شد . با این وجود هر سه نفرشان ورزشکارانی با تجربه هستند و شانس کسب دوباره مدال المپیک را به سادگی از دست نخواهند داد . کره جنوبی هم در سال های اخیر روی این رشته سرمایه گذاری زیادی کرده و با دو مدعی مدال به این رقابت ها می آید ؛ جانگ جین هوا 27 ساله دو بار در سال های 2012 و 2016 در بخش انفرادی نفر سوم جهان شده و جانگ وون تائه که هرچند در بخش انفرادی قهرمانی جهان مدالی ندارد اما سال 2015 در کسب مدال طلای تیمی قهرمانی جهان برای کره جنوبی نقش داشته و سال 2016 هم با تیم دو نفره کره جنوبی قهرمان جهان شده است . و البته از مصری ها هم نباید غافل شد! قدرت نوظهور و غیر منتظره رقابت های پنج گانه جهان که سال 2016 در بخش تیمی قهرمان شده اند و بهترین نفرشان عمرو الجزیری 29 ساله می باشد که سال 2014 در بخش انفرادی نفر دوم جهان شد . در رنکینگ جهانی جیمز کوک 25 ساله انگلیسی و والنتاین پارادس 24 ساله فرانسوی نفرات اول و دوم هستند اما واقعیت این است که این دو نفر در رقابت های پنج گانه انفرادی چندان اسم و رسمی ندارند و بیشتر در رقابت های تیمی صاحب مدال شده اند . با این حال آنها را هم به ته لیست مدعیان اضافه می کنیم!   

    بخش بانوان رقابت حتی داغ تر و پیشبینی ناپذیر تر است! قهرمان المپیک 2012 لندن یعنی لارا آسادوسکیت 32 ساله لیتوانیایی هنوز هم در اوج است! او سال 2013 قهرمان انفرادی جهان شد و بعد از یکی-دو سال افت ، 2015 و 2016 قهرمان انفرادی و تیمی اروپا شده است . نفر دوم المپیک لندن یعنی ساماناتا موری 26 بریتانیایی هم سال 2014 قهرمان جهان شده و او هم همچنان جزو مدعیان جدی کسب مدال است . نفر سوم المپیک لندن یعنی ینی مارکوس 32 ساله برزیلی هم بخصوص با امتیاز میزبانی که در اختیار دارد جزو مدعیان جدی کسب مدال است . او سال 2013 نفر دوم و سال 2015 نفر سوم جهان شده . سارولتا کواکس مجار از دیگر مدعیان جدی کسب مدال در ریو است . این خانم 25 ساله امسال هم در انفرادی و هم در تیمی قهرمان جهان شده است . لنا شنبورن 30 ساله آلمانی هم که در المپیک 2008 پکن قهرمان شده بود دوباره به اوج بازگشته! او سال 2015 قهرمان جهان و سال 2016 نفر سوم شده ضمن اینکه در همین دو سال سه مدال رنگارنگ هم در رقابت های دو نفره و تیمی قهرمانی جهان دشت کرده است! چن کوآن بانوی 29 ساله چینی از دیگر مدعیان جدی کسب مدال می باشد ، او در سال های 2014 و 2015 در بخش انفرادی نایب قهرمان جهان شده و در بخش های تیمی و دو نفره هم در چهار سال گذشته سه مدال طلا و دو مدال نقره کسب کرده . الودی کلول 27 ساله فرانسوی هم که امسال نایب قهرمان جهان شده را نباید از قلم انداخت .    

    این تفاسیر ، اگر بخواهم پیشبینی کنم که مدال های این رشته در المپیک 2016 ریو به چه افرادی خواهد رسید ، که کار واقعاً سخت و غیر دقیقی خواهد بود ، اینها احتمالات بنده هستند :   
    بخش   پنج گانه مدرن : 1- الکساندر لوسون (روسیه) 2- والنتین بلو (فرانسه) 3- جانگ جین هوآ (کره جنوبی)    
    بخش   پنج گانه مدرن : 1- لنا شنبورن (آلمان) 2- لارا آسادوسکیت (لیتوانی) 3- چو کوآن (چین)     
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3010
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4605 بار
سپاس‌های دریافتی: 6812 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

  با سلام دوباره .

در فاصله تقریباً 20 روز به آغاز مسابقات المپیک ، اسامی  
گیران ایرانی اعزامی به ریو اعلام شد . در کشتی فرنگی به ترتیب حمید سوریان ، امید نوروزی ، سعید عبدولی ، قاسم رضایی و بشیرباباجان زاده در اوزان 59 ، 66 ، 75 ، 98 و 130 اعزام خواهند شد اما در وزن 85 کیلوگرم بین اعزام حبیب الله اخلاقی و رامین طاهری هنوز تصمیم گیری نشده است . اگر حبیب الله اخلاقی نماینده ایران در این وزن شود ، تیم ملی کشتی فرنگی ایران دقیقاً با همان ترکیب المپیک لندن ، در ریو هم به میدان خواهد رفت! در کشتی آزاد هم حسن رحیمی ، میثم نصیری ، حسن یزدانی ، علیرضا کریمی و کمیل قاسمی نمایندگان ایران در اوزان 57 ، 65 ، 74 ، 85 و 125 کیلوگرم خواهند بود . در وزن 97 کیلوگرم گزینه مورد نظر کادر فنی رضا یزدانی می باشد اما آسیب دیدگی وی هنوز بطور کامل بهبود پیدا نکرده و اگر آقای یزدانی نتواند طی چند روز آینده آمادگی لازم برای حضور در المپیک را به نمایش بگذارد امیر محمدی جایگزینش خواهد شد . حسن رحیمی ، رضا یزدانی و کمیل قاسمی سابقه حضور در المپیک لندن را دارند .

خبر دیگر اینکه پس از اعلام محرومیت چهارساله الکسی لوچف وزنه بردار فوق سنگین وزن روسها و پدیده رقابت های جهانی 2015 به علت مثبت اعلام شدن تست دوپینگش ، این ورزشکار هم مثل بسیاری از دیگر ورزشکاران دوپینگی اعلام شده روسیه به دادگاه بین المللی ورزش شکایت کرده بود اما دادگاه بین المللی رای به تایید محرومیت وی داد . به این ترتیب اصلی ترین رقیب بهداد سلیمی حضور در المپیک ریو را از دست داده است! سجاد انوشیروانی هم درباره آخرین وضعیت بهداد سلیمی گفته که شرایط آمادگی و تمرینات بهداد یک راز است اما وی بدون تردید در المپیک برای رکوردشکنی اقدام خواهد کرد!!!
   
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3010
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4605 بار
سپاس‌های دریافتی: 6812 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

  بررسی رشته به رشته رقابت های المپیک ریو (9) : جودو 

    عرض سلام مجدد . کودتا خوش می گذرد؟!   

   [COLOR=#7030A0]دوستان عزیز ، بنده همچنان اندک امیدی دارم که شماها هم در این مبحث مشارکت داشته باشید حتی اگر فقط در حد یک تشکر باشد!!! و ضمن تشکر از جناب iron_man63 !    

    رشته ایی که بررسی می کنیم ، رشته جودو است . این رشته اولین رشته ورزشی رزمی است که وارد تقویم رقابت های المپیک شده (البته بحثی بین کارشناسان ورزشی دنیا وجود دارد که آیا بوکس و کشتی هم جزو رشته های رزمی هستند یا نه؟!) بنابراین بهتر است بگوییم جودو اولین رشته ورزشی رزمی آسیای شرقی است که به المپیک راه یافته! خواستگاه رشته جودو کشور ژاپن می باشد و اولین بار در المپیک 1964 توکیو این رشته در المپیک دیده شد . اما در المپیک 1968 مکزیکوسیتی غایب بود و از المپیک 1972 مونیخ به بعد به طور مستمر در المپیک ها برگزار شده است . برخلاف سایر رشته های رزمی آسیای شرقی که کمیته بین المللی المپیک چندان با حضور آنها در مسابقات المپیک موافق نیست (به نحوی که رشته تکواندو با محدودیت های فراوانی در المپیک برگزار می شود و اضافه شدن کاراته هم به المپیک 2020 هنوز قطعی نیست! ووشو و سایر رشته ها هم که حالا حالاها باید کشک بسابند!!!) جودو با شرایط مناسب و در تعداد وزن قابل قبولی در المپیک برگزار می شود (14 وزن ، 7 وزن آقایان و 7 وزن بانوان) و کشورها می توانند در تمام اوزان کسب سهمیه نمایند . بعلاوه اینکه در هر یک اوزان دو مدال برنز توزیع می گردد . بنابراین با داشتن کمی شانس و قرعه مناسب ، حتی جودوکارانی هم که اسم و رسم چندانی ندارند ، می توانند موفق به کسب مدال المپیک شوند ، کما اینکه تاکنون 47 کشور به این مهم نائل آمده اند اما متاسفانه جودوکاران ایرانی با وجود شایستگی های فراوان در کسب مدال المپیک توفیقی نداشته اند و در این دوره هم با وجود وعده های فراوان مسئولان و مربیان تیم ملی ، خیلی نمی توان روی سه جودوکار اعزامی ایران به این رقابت ها حساب کرد!   

    همانطور که گفتم تاکنون 47 کشور از رشته جودو در المپیک مدال گرفته اند (البته اگر به [External Link Removed for Guests] در ویکیپدیا مراجعه کنید اسامی 52 کشور به عنوان مدال آوران المپیک فهرست شده است اما پنج مورد آنها یعنی شوروی ، کشورهای مشترک المنافع شوروی سابق ، آلمان غربی ، آلمان شرقی و تیم متحد آلمان یک جورهایی قابل شمارش نمی باشند!) که ژاپن با کسب 70 مدال و فاصله ایی زیاد نسبت به سایر کشورها پرافتخارترین کشور این رشته در المپیک است و بعد از آنها فرانسه و کره جنوبی قرار دارند .   

    دادن جدول کامل کشورهای مدال آور در رشته جودو سه المپیک گذشته کمی باعث طولانی و حوصله سر بر شدن این مبحث می شود بنابراین فقط به این اکتفا می کنیم که در هر یک از سه المپیک قبلی کشورهایی که بیشترین توفیق را در کسب مدال (مرغوبیت و تعداد به طور جداگانه) داشته اند به این قرار می باشند .   

    2004 آتن :   
    نظر مرغوبیت : [COLOR=#7030A0]1- ژاپن (8 طلا - 2 نقره) 2- چین (یک طلا - یک نقره - 3 برنز) 3- کره جنوبی (یک طلا - یک نقره - یک برنز)    
    نظر تعداد : [COLOR=#7030A0]1- ژاپن (10 مدال) 2- کوبا (6 مدال {یک نقره - 5 برنز}) 3- چین و روسیه (هر کدام 5 مدال {روسیه : 2 نقره - 3 برنز})     

    2008 پکن :   
    نظر مرغوبیت : [COLOR=#7030A0]1- ژاپن (4 طلا - یک نقره - 2 برنز) 2- چین (3 طلا - یک برنز) 3- کره جنوبی (یک طلا - 2 نقره - یک برنز)    
    نظر تعداد : [COLOR=#7030A0]1- ژاپن (7 مدال) 2- کوبا (6 مدال {3 نقره - 3 برنز}) 3- هلند (5 مدال {یک نقره - 4 برنز})    

    2012 لندن :   
    نظر مرغوبیت : [COLOR=#7030A0]1- روسیه (3 طلا - یک نقره - یک برنز) 2- فرانسه (2 طلا - 5 برنز) 3- کره جنوبی (2 طلا - یک برنز)    
    نظر تعداد :[COLOR=#7030A0] 1- فرانسه و ژاپن (هر کدام 7 مدال {ژاپن : یک طلا - 3 نقره - 3 برنز}) 3- روسیه (5 مدال)    

    مقایسه موارد بالا با جداول مدال سه دوره رقابت های جهانی اخیر بعد از المپیک 2012 لندن چند نکته کلی به چشم می خورد :   
    ژاپن بعد از افت محسوسی که در المپیک 2012 لندن داشت ، دوباره تیم جودویش را احیا و تقویت نموده و عملکرد موفق و رو به رشدی را در سه دوره اخیر رقابت های جهانی نشان داده تا جایی که در مسابقات جهانی 2015 آستانه موفق به کسب 17 مدال در 16 ماده شدند (البته در این رقابت ها و به شکلی کاملاً استثنائی به کشورها اجازه داده شده بود که در بعضی از اوزان با بیش از یک ورزشکار حاضر شوند!!!)   
    کشور فرانسه هم عملکرد خوبی در این سه دوره داشته و پتانسیل فراوانی برای کسب چندین مدال مرغوب از المپیک 2016 دارد   
    کشور میزبان المپیک یعنی برزیل هم در جودو رشد خوبی داشته و امید فراوانی به درخشش ورزشکارانش در این رشته از المپیک ریو دارد   
    روسیه و چین در این سه دوره عملکرد خوبی نداشته و روند نسبتاً نزولی داشته اند . البته روسها در این سه دوره 6 نقره و 9 برنز گرفته اند اما عدم کسب مدال طلا در این مسابقات ، برای آنها که در المپیک لندن موفقیت چشمگیری داشتند ، جالب توجه نبوده است!   

    اما مدعیان در اوزان مختلف چه کسانی هستند؟ (با این پیش فرض که همان ورزشکارانی که سهمیه گرفته اند به المپیک اعزام می شوند چون بنده نتوانستم قانون مربوطه را پیدا کنم که آیا کشورها اجازه جایگزین کردن دارند یا نه؟!)   
    برای طولانی نشدن مطلب ، در هر وزن چهار نفر را معرفی می کنم که بیشترین شانس کسب مدال را دارند ، البته این پیشبینی به هیچ عنوان دقیق نیست و حتی امکان دارد نحوه قرعه کشی مسابقات به نحوی انجام گیرد که این نفرات در همان دورهای ابتدایی به هم برخورد کنند ؛   

   (توجه ، جودوکاران رژیم اشغالگران قدس هم در چندین وزن مدعی کسب مدال می باشند اما ما آنها را اصلاً حساب نمی کنیم!!!)   

    کیلوگرم مردان : 1- کیم وون جین (کره جنوبی) نفر اول رنکینگ جهان ، نفر سوم مسابقات جهانی 2013 و 2015   
    ناهوسا تاکادو (ژاپن) قهرمان جهان در سال 2013 و نفر سوم رقابت های جهانی 2014   
    فیلیپ کیتادایی (برزیل) نفر سوم المپیک 2012 لندن /// بسلان مودرانف (روسیه) نایب قهرمان جهانی 2014 و قهرمان اروپا در سال 2015   

    کیلوگرم مردان : 1- ماساشی ابینوما (ژاپن) نفر سوم المپیک لندن ، قهرمان جهان در سال های 2011 ، 2013 و 2014   
    میخائیل پولیف (روسیه) نایب قهرمان جهان در سال های 2014 و 2015   
    ان بائل (کره جنوبی) قهرمان جهان در سال 2015 /// گئورگی زانتاریا (اوکراین) دارنده پنج مدال جهانی پیاپی از 2009 تا 2014   

    کیلوگرم مردان : 1- شویی اونو (ژاپن) قهرمان جهان در سال های 2013 و 2015   
    آنگ چان ریم (کره جنوبی) نفر اول رنکینگ جهان و نفر سوم جهانی 2015   
    رستم عروجف (آذربایجان) نفر دوم رنکینگ جهانی و قهرمان اروپا در سال 2016 /// دکس المونت (هلند) دارنده سه مدال جهانی 2010 تا 2013   

    کیلوگرم مردان : 1- آوتاندیل تچریکوشویلی (گرجستان) نفر اول رنکینگ جهانی و قهرمان جهان در سال 2014 و قهرمان اروپا در سال 2015   
    تامانوری ناگاسی (ژاپن) نفر دوم رنکینگ جهانی و قهرمان جهان در سال 2015   
    ویکتور پنالبر (برزیل) نفر سوم جهان در سال 2015 /// لویس پیتری (فرانسه) قهرمان جهان در سال 2013   

    کیلوگرم مردان : 1- تیاگو کامیلو (برزیل) دارنده مدال نقره المپیک 2000 سیدنی! و مدال برنز المپیک 2008 پکن ، قهرمان جهان در سال 2007 و قهرمان رقابت های پان آمریکن در سه دوره اخیر   
    گواک دونگ هان (کره جنوبی) نفر دوم رنکینگ جهانی و قهرمان جهان در سال 2015   
    کریل دنیسوف (روسیه) نایب قهرمان جهان در سال 2015 و دارنده سه مدال جهانی دیگر /// ایلیاس ایلیادیس (یونان) برنده مدال طلای المپیک 2004 آتن و مدال برنز المپیک 2012 ، قهرمان جهان در سال های 2010 ، 2011 و 2014   

    کیلوگرم مردان : 1- ریونوشوکی هاگا (ژاپن) قهرمان جهان در سال 2015   
    هنک گرول (هلند) دارنده دو مدال برنز المپیک های 2008 و 2012 ، سه مدال نقره رقابت های جهانی و قهرمان دو سال اخیر اروپا   
    کارل ریکارد فری (آلمان) نایب قهرمان جهان در سال 2015 و نفر سوم جهان در سال 2014 /// لوکاس کراپولک (جمهوری چک) قهرمان جهان در سال 2014   

   + کیلوگرم مردان : 1- تدی رینر (فرانسه) قهرمان المپیک 2012 لندن و دارنده 7 مدال طلای قهرمانی جهان   
    رافائل سیلوا (برزیل) دارنده مدال برنز المپیک 2012 ، نایب قهرمان جهان در سال 2013 و نفر سوم جهان در سال 2014   
    آدام اوکراشویلی (گرجستان) نفر سوم جهانی 2015 و قهرمان اروپا در همان سال /// هیسایوشی هاراساوا (ژاپن) نفر دوم رنکینگ جهانی   

    کیلوگرم بانوان : 1- پائولا پارتو (آرژانتین) دارنده مدال برنز المپیک 2008 پکن ، نایب قهرمان و قهرمان جهان در سال های 2014 و 2015   
    سارا منزوس (برزیل) قهرمان المپیک 2012 لندن و دارنده سه مدال برنز جهان   
    مونخاباتیان اورانتستسگ (مغولستان) نفر اول رنکینگ جهان و قهرمان جهان در سال 2013 /// چارلی وان اسنیک (بلژیک) دارنده مدال برنز المپیک لندن و قهرمان اروپا در سال های 2015 و 2016   

    کیلوگرم بانوان : 1- میساتو ناکامورا (ژاپن) دارنده مدال برنز المپیک 2008 پکن و قهرمان جهان در سال های 2009 ، 2011 و 2015   
    ماجلیندا کلمندی (کوزوو) قهرمان جهان در سال های 2013 و 2014 و قهرمان امسال اروپا   
    اریکا میراندا (برزیل) نایب قهرمان جهان در سال 2013 و دو بار سوم جهان در سال های 2014 و 2015 /// آندرآ چیتو (رومانی) نفر اول رنکینگ جهانی و نایب قهرمان جهان در سال های 2014 و 2015   

    کیلوگرم بانوان : 1- کواری ماتسوموتو (ژاپن) قهرمان المپیک 2012 لندن و قهرمان جهان در سال های 2010 و 2015   
    رافائلا سیلوا (برزیل) قهرمان جهان در سال 2013   
    کورینا کاپریوریو (رومانی) برنده مدال نقره المپیک 2012 لندن و نایب قهرمان جهان در سال 2015 /// تلما مونتریو (پرتغال) دارنده چهار مدال نقره جهان و قهرمان اروپا در سال 2015   

    کیلوگرم بانوان : 1- کلاریس اگبگننو (فرانسه) قهرمان جهان در سال 2014 و نایب قهرمان در سال های 2013 و 2015   
    تینا ترستنجیک (اسلوونی) قهرمان جهان در سال 2015 و نفر سوم جهان در سال 2014   
    تسدوسورنجین مونکازایا (مغولستان) نفر سوم جهان در سال 2015 /// میکو تاشیرو (ژاپن) نفر سوم جهان در سال های 2014 و 2015   

    کیلوگرم بانوان : 1- یوری آلورا (کلمبیا) دارنده مدال برنز المپیک لندن و قهرمان جهان در سال های 2009 ، 2013 و 2014   
    جریس امانی (فرانسه) دارنده مدال برنز المپیک لندن و قهرمان جهان در سال های 2007 ، 2011 و 2015   
    کیم پولینگ (هلند) نفر اول رنکینگ جهانی و نفر سوم جهان در سال 2013 /// لارا وارگاس کوچ (آلمان) نایب قهرمان و نفر سوم جهان در سال های 2013 و 2014   

    کیلوگرم بانوان : 1- کیلا هریسون (آمریکا) قهرمان المپیک لندن و نفر اول رنکینگ جهانی   
    میامی اومی کی (ژاپن) قهرمان جهان در سال 2015   
    ماریا آگوریا (برزیل) برنده مدال برنز المپیک لندن و قهرمان جهان در سال 2014 /// مارینده ورکرک (هلند) نفر سوم جهان رنکینگ جهانی ، نفر سوم جهان در سال 2015 و قهرمان اروپا در همان سال   

   + کیلوگرم بانوان : 1- ادالیس اورتیز (کوبا) قهرمان المپیک 2012 لندن و برنده مدال برنز المپیک پکن ، قهرمان جهان در سال های 2013 و 2014   
    یو سونگ (چین) نفر اول رنکینگ جهان و قهرمان جهان در سال 2015   
    ماریا سولن آلتمن (برزیل) نایب قهرمان جهان در سال های 2013 و 2014 /// کایرا ساییت (ترکیه) قهرمان اروپا در سال 2016   

    این ترتیب اگر فرض بگیریم این پیشبینی ها درست باشد که مطمئن هستم بالای 50% درست از آب در نمی آید!!! جدول رده بندی مدالی المپیک 2016 ریودوژانیرو در رشته جودو به این شکل خواهد بود :   

    ژاپن [COLOR=#FFC000]5 طلا 3 نقره 2 برنز    
    فرانسه [COLOR=#FFC000]2 ظلا یک نقره یک برنز    
    برزیل [COLOR=#FFC000]یک طلا 3 نقره 5 برنز    
    کره جنوبی [COLOR=#FFC000]یک طلا 2 نقره یک برنز    
    گرجستان [COLOR=#FFC000]یک طلا یک برنز    
    آرژانتین /// کلمبیا /// آمریکا /// کوبا هر کدام [COLOR=#FFC000]یک طلا    
    هلند [COLOR=#A5A5A5]یک نقره 3 برنز    
    روسیه [COLOR=#A5A5A5]یک نقره 2 برنز    
    کوزوو /// اسلوونی /// چین هر کدام [COLOR=#A5A5A5]یک نقره    
    آلمان /// مغولستان /// رومانی هر کدام   برنز    
    اوکراین /// آذربایجان /// یونان /// جمهوری چک /// بلژیک /// پرتغال /// ترکیه هرکدام   برنز     
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”