المپیک 2016 ریودوژانیرو

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3298
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6979 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

  بررسی رشته به رشته رقابت های المپیک ریو (10) : بسکتبال 

    سلام دوباره .   

   [COLOR=#7030A0]ابتدا تا یادم نرفته یک پوزش داشته باشم بابت اینکه در چند پست قبل تر به اشتباه تیم لتونی را تیم سوم رنکینگ جهانی در رشته بسکتبال معرفی کرده بودم . لتونی تیم سی و پنجم رنکینگ جهانی است و تیم سوم رنکینگ جهانی لیتوانی می باشد!    

    زیبا و پرطرفدار بسکتبال ، اولین بار در المپیک 1904 سنت لوئیس برگزار شد اما از آنجا که فقط چند تیم باشگاهی آمریکایی در این رقابت حاضر بودند ، عملاً نتایج آن دارای رسمیت و تایید کمیته بین المللی المپیک نمی باشد . به این ترتیب اولین دوره ایی که رقابت های بسکتبال به طور رسمی به المپیک اضافه شد المپیک 1936 مونیخ و در بخش مردان بود و از المپیک 1976 مونترال هم رقابت های بانوان اضافه شد . در 18 دوره گذشته تیم ملی بسکتبال مردان آمریکا 14 بار قهرمان شده است! این تیم در فینال المپیک 1972 به شوروی باخت ، در المپیک 1980 مسکو اصلاً حاضر نبود ، در نیمه نهایی المپیک 1988 سئول باز مغلوب شوروی شد و به مقام سوم رسید و در نیمه نهایی المپیک 2004 آتن هم به تیم آرژانتین باخت و باز سوم شد . در رده بانوان هم تیم آمریکا هفت بار قهرمان شده است . این تیم در المپیک 1976 مثل تیم مردان مغلوب شوروی شد . المپیک 1980 مسکو را هم به دلایل سیاسی از دست داد و در نیمه نهایی المپیک 1992 بارسلون مغلوب تیم کشورهای مشترک المنافع شوروی سابق شد و به مدال برنز قناعت نمود .   

    با این توضیحات کاملاً مشخص است که در سه المپیک گذشته آمریکا پنج مدال طلا و آرژانتین یک مدال طلا گرفته است اما بقیه مدال ها چطور توزیع شده؟   

    2004 آتن :   
    : [COLOR=#7030A0]1- آرژانتین 2- ایتالیا 3- آمریکا 4- لیتوانی    
    : [COLOR=#7030A0]1- آمریکا 2- استرالیا 3- روسیه 4- برزیل    

    2008 پکن :   
    : [COLOR=#7030A0]1- آمریکا 2- اسپانیا 3- آرژانتین 4- لیتوانی    
    : [COLOR=#7030A0]1- آمریکا 2- استرالیا 3- روسیه 4- چین    

    2012 لندن :   
    : [COLOR=#7030A0]1- آمریکا 2- اسپانیا 3- روسیه 4- آرژانتین    
    : [COLOR=#7030A0]1- آمریکا 2- فرانسه 3- استرالیا 4- روسیه    

    المپیک 2016 در هر یک از دو بخش آقایان و بانوان 12 تیم حاضر می باشند که در دو گروه شش تیمی قرار گرفته اند و چهار تیم برتر هر گروه به مرحله یک چهارم نهایی راه خواهند یافت . در بخش مردان و در گروه یک تیم های فرانسه ، آمریکا ، ونزوئلا ، صربستان ، چین و استرالیا قرار دارند . آمریکا بهترین تیم جهان است و مدافع عنوان قهرمانی و در رقابت های جام جهانی 2014 هم نشان داد که همچنان در اوج است و هیچکس نمی تواند مدال طلای ریو را از آنها بگیرد! فرانسه تیم پنجم رنکینگ جهان است که در جام جهانی 2014 در رده سوم قرار گرفت اما عملکرد چندان مطمئنی نداشت و در دور مقدماتی نزدیک بود حتی مغلوب ایران شود!!! این تیم سال 2013 قهرمان اروپا شده اما سال 2015 در رده سوم ایستاد . در رقابت های انتخابی بین قاره ایی هم با اینکه به جواز صعود رسید باز عملکرد رضایت بخشی نداشت و در اغلب بازی هایش حریفان تا ثانیه های پایانی امکان برد داشتند! صربستان تیم ششم رنکینگ جهانی است . این تیم در جام جهانی 2014 نایب قهرمان شد اما در رقابت های یورو 2013 و 2015 به ترتیب هفتم و چهارم شد و نتوانست روی سکو برود . اما در رقابت های بین قاره ایی با توجه به امتیاز میزبانی ، عملکرد خوبی داشت و به حریفانش اجازه قدرت نمایی نداد! استرالیا تیم یازدهم رنکینگ جهانی است . این تیم در جام جهانی 2014 عملکرد قابل قبولی داشت و در رده دوازدهم ایستاد در حالی که در مرحله یک هشتم نهایی این رقابت ها با اختلاف تنها یک امتیاز مغلوب ترکیه شده بود . استرالیا به عنوان نماینده اقیانوسیه به این مسابقات راه یافته است . چین نماینده قاره آسیا تیم چهاردهم رنکینگ جهانی است البته این تیم در چند سال اخیر بیشتر مسابقاتش را به تیم ایران باخته و فقط زمانی برنده بوده که پای راهیابی به المپیک در میان باشد!!! و در نهایت ونزوئلا را داریم ؛ تیم بیست و دوم رنکینگ جهانی که به عنوان نماینده دوم قاره آمریکا به المپیک صعود کرده آن هم در شرایطی که در مرحله مقدماتی نمایش بسیار ضعیفی داشت و هیچکس تصور نمی کرد این تیم بتواند در نیمه نهایی کانادا را شکست دهد! از این گروه بدون تردید آمریکا ، صربستان ، فرانسه و استرالیا صعود خواهند کرد و چین و ونزوئلا شانسی برای حضور در دور بعد ندارند!    

    گروه دو آرژانتین ، اسپانیا ، برزیل ، لیتوانی ، کرواسی و نیجریه حضور دارند . اسپانیا تیم دوم رنکینگ جهانی است ، این تیم در دور مقدماتی و یک هشتم نهایی جام جهانی 2014 عملکرد چشمگیری داشت و هیچکس تصور نمی کرد در یک چهارم نهایی مغلوب فرانسه شود! اسپانیا در یورو 2013 تیم سوم شده و در یورو 2015 به مقام قهرمانی دست یافت . لیتوانی تیم سوم رنکینگ جهانی در جام جهانی به مقام چهارم دست یافته و در هر دو رقابت یورو گذشته نایب قهرمان شده است! آرژانتین هم تیم چهارم رنکینگ جهانی است اما این آرژانتین با آن آرژانتین قهرمان المپیک 2004 آتن فاصله زیادی دارد . این تیم در مرحله مقدماتی جام جهانی 2014 شروع خوبی نداشت و در یک هشتم نهایی هم مغلوب برزیل شد . آنها در شرایطی به عنوان قهرمان قاره آمریکا به المپیک راه پیدا کرده اند که در این مسابقات اصلاً در حد انتظار نبودند و با خوش شانسی به این مقام دست پیدا کردند . برزیل میزبان تیم نهم رنکینگ جهانی است . این تیم در جام جهانی 2014 در رده ششم قرار گرفت و با توجه به اینکه به عنوان میزبان در المپیک حاضر بود تیمی جوان و کم تجربه به مسابقات قهرمانی قاره آمریکا فرستاد که نتیجه نگرفتند اما مطمئناً در المپیک تیم اصلی بسکتبال برزیل با تمام قدرت و توان به میدان خواهد آمد . کرواسی تیم دوازدهم رنکینگ جهانی است که در جام جهانی 2014 نمایش خوبی داشت اما در یک هشتم نهایی مغلوب فرانسه شد . این تیم در رقابت های یورو 2013 چهارم و در یورو 2015 نهم شد و در رقابت های بین قاره ایی کسب سهمیه در رقابتی سنگین توانست به المپیک راه پیدا کند . و تیم ششم این گروه نیجریه است ، تیم بیست و پنجم رنکینگ جهانی که مطمئناً به لطف داشتن امتیاز میزبانی رقابت های انتخابی توانست آنگولای سخت کوش و همیشه مدعی را پشت سر بگذارد و المپیکی شود اما اینجا دیگر خانه خاله نیست! از این گروه اسپانیا و لیتوانی به عنوان تیم های اول و دوم صعود خواهند کرد ، برزیل هم به احتمال زیاد سوم خواهد شد اما رقابت بین کرواسی و آرژانتین برای چهارمی سخت خواهد بود و هرچند نظر شخصی ام روی کرواسی است اما آرژانتین امتیازات و برتری های بیشتری برای صعود دارد! البته این احتمال را هم نباید نادیده گرفت که برزیل همه را بزند و به عنوان تیم اول صعود کند اما فعلاً ما اینطور حساب نمی کنیم .   

    با این پیش فرض ها و پشت سر گذاشتن یک چهارم نهایی و نیمه نهایی ، رده بندی مدالی احتمالی   مردان المپیک ریو به این شکل خواهد بود : 1- آمریکا 2- اسپانیا 3- فرانسه    

    اما در بخش بانوان ، در گروه یک تیم های فرانسه ، ژاپن ، برزیل ، استرالیا ، بلاروس و ترکیه قرار دارند . استرالیا تیم دوم رنکینگ جهانی است و در رقابت های جام جهانی 2014 سوم شده . فرانسه تیم چهارم رنکینگ جهانی است اما در جام جهانی نمایش خوبی نداشت و هفتم شد . این تیم در دو دوره اخیر قهرمانی اروپا نایب قهرمان شده است . برزیل میزبان تیم هفتم رنکینگ جهانی است اما در جام جهانی 2014 عملکرد خوبی نداشت و یازدهم شد . بلاروس و ترکیه مشترکاً در رده دهم رنکینگ جهانی قرار دارند . اما در جام جهانی 2014 ترکیه چهارم شد و بلاروس دهم! در یورو 2013 ترکیه سوم و بلاروس پنجم شد و در یورو 2015 بلاروس چهارم و ترکیه پنجم شدند . ژاپن هم که نماینده آسیا و ته تقاری گروه است با رده شانزدهم رنکینگ جهانی . البته این تیم در رقابت های انتخابی قاره آسیا شگفتی ساز شد و تیم قدرتمند چین را مجبور کرد که از رقابت های بین قاره ایی سهمیه بگیرد . با این تفاسیر به احتمال زیاد تیم های اول تا چهارم این گروه به ترتیب استرالیا ، برزیل ، فرانسه و ترکیه خواهند بود .   

    گروه دوم کانادا ، اسپانیا ، آمریکا ، سنگال ، صربستان و چین قرار دارند . آمریکا که نیاز به معرفی نیست ، قهرمان بلامنازع جهان و مدعی بی رقیب طلای المپیک . اسپانیا تیم سوم رنکینگ جهانی است که در جام جهانی 2014 نایب قهرمان شده ، در یورو 2013 به مقام قهرمانی رسیده اما در یورو 2015 سوم شده است . چین تیم هشتم رنکینگ جهانی است که در جام جهانی ششم شد . کانادا تیم نهم رنکینگ جهانی است که در جام جهانی پنجم شده . صربستان با اینکه در رده چهاردهم رنکینگ جهانی است اما با قهرمانی در یورو 2015 شگفتی ساز شد و حریفی نیست که بتوان دست کم گرفت . سنگال هم که نماینده آفریقا و تیم بیست و چهارم رنکینگ جهانی است . از این گروه آمریکا ، اسپانیا ، صربستان و چین بیشترین شانس صعود را دارند .    

    پشت سر گذاشتن مراحل یک چهارم نهایی و نیمه نهایی ، پیشبینی کسب کنندگان مدال   بانوان المپیک ریو هم از نظر بنده به این قرار می باشد : 1- آمریکا 2- استرالیا 3- برزیل     
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3298
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6979 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

 
بررسی رشته به رشته رقابت های المپیک ریو (11) : قایق های بادبانی
 
   

        عرض سلام مجدد .   

    قایق های بادبانی از قدیمی ترین رشته های حاضر در المپیک می باشد که در همه ادوار آن بجز المپیک عجیب و غریب 1904 سنت لوئیس ، برگزار شده است! اما این مواد رشته ورزشی در طول زمان مطابق با پیشرفت های روز تکنولوژی دریانوردی دچار تغییر شده و در واقع می توان گفت این رشته تنها رشته ورزشی المپیکی می باشد که بجز اسمش دیگر هیچ شباهتی به آنچه که در اولین المپیک به عنوان رشته ورزشی قایق های بادبانی برگزار شد ندارد! با وجود همه این تغییر و تحولات کشورهای بریتانیا ، آمریکا و نروژ از نظر مرغوبیت مدال ، پرافتخارترین کشورهای این رشته در تاریخچه المپیک محسوب می شوند . بریتانیا هنوز هم جزو قدرت های اصلی این رشته است اما آمریکا و نروژ دیگر آن درخشش سابق را ندارند و چشم امیدشان به تک مدال ها می باشد . البته اینطور هم نیست که مثل بیشتر رشته های پر مدال ، در این رشته هم مثلاً بریتانیا تعداد زیادی مدال بگیرد و با کشورهای دیگر خیلی فاصله داشته باشد . این اتفاق در واقع به ندرت می افتد و حتی در المپیک 2012 که خود بریتانیایی ها میزبان بودند نتوانستند از نظر مرغوبیت مدال در صدر جدول قرار بگیرند . حالا نگاهی می اندازیم به کشورهایی که در سه المپیک گذشته از نظر مرغوبیت مدال موفق ترین بوده اند :

المپیک 2004 آتن :
[COLOR=#7030A0]1- بریتانیا (2 طلا - یک نقره - 2 برنز) 2- برزیل (2 طلا) 3- اسپانیا (یک طلا - 2 برنز)


المپیک 2008 پکن :
1- بریتانیا (4 طلا - یک نقره - یک برنز) 2- استرالیا (2 طلا - یک نقره) 3- اسپانیا و آمریکا (هر کدام یک طلا - یک نقره)

المپیک 2012 لندن :
1- استرالیا (3 طلا - یک نقره) 2- اسپانیا (2 طلا) 3- بریتانیا (یک طلا - 4 نقره)

اما سه نکته ؛
اول ، رشته قایق های بادبانی از معدود رشته های ورزشی المپیکی است که محدوده سنی دوره قهرمانی در آن چندان قابل تعریف نمی باشد و برخی از ورزشکارانی که سهمیه ورود به المپیک ریو را دریافت کرده اند سه و حتی چهار دهه است که بطور حرفه ایی در این رشته فعال می باشند!

دوم ، در المپیک ریو از اسپانیا انتظار گرفتن چندین مدال را نداشته باشید ، این کشور با توجه به بحران اقتصادی و کمبود بودجه در تامین قایق های مدرن تر و پیشرفته تر مشکل دارد تا جایی که در رقابت های جهانی 2014 که به میزبانی خودشان برگزار شد فقط یک مدال نقره گرفتند . فرانسه که در آن رقابت ها موفق ظاهر شد شانس بیشتری برای درخشش در ریو دارد .

سوم ، رژیم اشغالگر قدس هم در رشته قایق های بادبانی جزو تیم های نسبتاً قوی است و مدال هایی هم در المپیک های گذشته کسب کرده اما ما در حساب و کتابمان ورزشکاران این کشور جعلی را اصلاً در نظر نمی گیریم!

و اما مواد مختلفی که در حال حاضر در المپیک ریو قرار به برگزاری دارند و شانس های کسب مدال در هر ماده (فقط به نام کشورها اشاره می کنم) ؛

RS:X انفرادی مردان ؛ این ماده شباهت زیادی به موج سواری دارد ، در واقع قایقی که در این ماده مورد استفاده می باشد تخته ایی نسبتاً سبک وزن است که یک بادبان سبک هم به آن متصل می شود تا جایی که وزن استاندارد آن در بخش آقایان حدود 15.5 کیلوگرم است و در بانوان حتی سبک تر هم می باشد . این ماده از المپیک 2008 اضافه شده است . شانس مدال : 1- لهستان 2- برزیل 3- فرانسه

RS:X انفرادی بانوان ؛ شانس مدال : 1- بریتانیا 2- فرانسه 3- اسپانیا

لیزر انفرادی مردان ؛ قایق های بادبانی لیزری بخاطر نوع طراحی بسیار دقیق و ظریفشان به این نام معروف شده اند . این قایق ها بسیار کامل و در عین حال سبک می باشند به نحوی که نوع استاندارد آن کمتر از 59 کیلوگرم وزن دارد . البته بعضی از سایت ها از این ماده به عنوان "هدایت لیزری" اسم برده اند اما بنده نتوانستم چنین چیزی پیدا کنم و تا جایی که متوجه شدم منظور از قایق لیزری همان تعریف خیلی دقیق و تمیز بودن ابعاد آن است که ظاهراً قطعات آن با لیزر برش داده می شوند! این ماده از المپیک 1996 آتلانتا اضافه شده است . شانس مدال : 1- استرالیا 2- بریتانیا 3- هلند

لیزر شعاعی انفرادی بانوان ؛ این نوع قایق که ظاهراً هدایت آن نسبت به قایق لیزری معمولی برای بانوان راحت تر است دارای دیرک بادبانی کوتاه تری می باشد . شانس مدال : 1- هلند 2- بلژیک 3- چین

Finn انفرادی مردان ؛ قایق های فین نسبت به قایق های لیزی پهن تر و سنتی تر هستند و به صورت استاندارد حدود 107 کیلوگرم وزن دارند . این ماده از المپیک 1952 هلسینکی در المپیک بوده است و اختصاصی مردان می باشد . شانس مدال : 1- بریتانیا 2- سوئد 3- کرواسی

470 دو نفره مردان ؛ نوع سنگین تری از قایق Finn می باشد (120 کیلوگرم) که دو بادبان دارد . این رشته از المپیک 1976 مونترال وارد المپیک شده است . شانس مدال : 1- استرالیا 2- کرواسی 3- بریتانیا

470 دو نفره بانوان ؛ شانس مدال : 1- زلاندنو 2- بریتانیا 3- برزیل

49er دو نفره مردان ؛ این نوع از قایق ها با وزن استاندارد 94 کیلوگرم بیشتر شبیه قایق های رودخانه ایی هستند . این ماده از المپیک 2000 سیدنی به مسابقات اضافه شده است . شانس مدال : 1- دانمارک 2- استرالیا 3- زلاندنو

49erFX دو نفره بانوان ؛ این قایق ها سبک تر از قایق های 49er معمولی هستند و مخصوص استفاده بانوان طراحی شده اند و المپیک ریو اولین المپیک حضور آنها می باشد . شانس مدال : 1- برزیل 2- دانمارک 3- ایتالیا

Nacra17 میکس : قایق بادبانی دو کفه با وزن استاندارد 141 کیلوگرم . این ماده هم در المپیک ریو برای اولین بار و به صورت مختلط اضافه شده است یعنی در هر تیم یک ورزشکار مرد و یک ورزشکار زن حضور دارند . شانس مدال : 1- فرانسه 2- برزیل 3- آرژانتین

پس با این پیش فرض ها جدول مدالی احتمالی رشته قایق های بادبانی در المپیک ریو به این شکل خواهد بود :
1- بریتانیا 2 طلا 2 نقره یک برنز
2- استرالیا 2 طلا یک نقره
3- برزیل یک طلا 2 نقره   برنز 
4- فرانسه یک طلا یک نقره یک برنز
5- دانمارک یک طلا یک نقره
6- زلاندنو /// هلند هرکدام یک طلا یک برنز
8- لهستان یک طلا
9- کرواسی یک نقره یک برنز
10- بلژیک /// سوئد هر کدام یک نقره
12- اسپانیا /// چین /// ایتالیا /// آرژانتین هر کدام یک برنز
     
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3298
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6979 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

  بررسی رشته به رشته رقابت های المپیک ریو (12) : ژیمناستیک 
      عرض سلام دوباره .

[COLOR=#7030A0]دوستان عزیز ، همینطوریش از برنامه عقب هستیم و فرصت کمی داریم ، این دو روز را هم به خاطر دندانم از دست دادم (و همینطور خود دندان را!) ، بنابراین مجبورم مطالب را کمی بیشتر خلاصه کنم .

    
    هم از رشته های پر مدال و قدیمی المپیک می باشد که از اولین دوره تا به حال بی وقفه در مسابقات حاضر بوده . البته در این مدت دچار تغییراتی هم شده و برخی مواد آن کم و زیاد شده اند اما ساختار کلی آن تقریباً محفوظ مانده است . در مجموع ادور مختلف رقابت های المپیک در رشته ژمناستیک ، تیم شوروی سابق با فاصله ایی بسیار زیاد نسبت به سایر کشورها ، پرافتخارترین کشور محسوب می شود و با اینکه دیگر وجود خارجی ندارد اما چندین دهه طول خواهد کشید تا کشوری بتواند از نظر تعداد و مرغوبیت مدال شوروی را پشت سر بگذارد . در واقع روسها در زمان شوروی سابق قدرت بلامنازع ژیمناستیک جهان بودند و به کشورهای معدودی (عمدتاً از اروپای شرقی تابع خودشان) اجازه می دادند که سهم کمی از مدال های جهانی و المپیکی داشته باشند . اما بعد از فروپاشی شوروی سابق ، ژیمناستیک روسیه هم دچار افت محسوسی شد و بجز مواد تخصصی حرکات ریتمیک بانوان (که در ادامه درباره اش توضیح خواهم داد) ، در سایر مواد المپیکی ژیمناستیک فقط جزو مدعیان می باشند . در حال حاضر مدال های رشته های المپیکی ژیمناستیک سهم تعداد بیشتری از کشورها می شود که بخصوص سهم چین و آمریکا بیشتر است!

کشورهایی که در سه المپیک گذشته صاحب بیشترین مدال های ژیمناستیک شده اند (از نظر مرغوبیت و تعداد مدال یکسان می باشد) :

المپیک 2004 آتن :
[COLOR=#7030A0]1- رومانی 4 مدال طلا 3 مدال نقره 3 مدال برنز

2- آمریکا 2 مدال طلا 6 مدال نقره یک مدال برنز
3- روسیه 2 مدال طلا 3 مدال نقره 2 مدال برنز

المپیک 2008 پکن :
1- چین 11 مدال طلا 2 مدال نقره 5 مدال برنز
2- آمریکا 2 مدال طلا 6 مدال نقره 2 مدال برنز
3- روسیه 2 مدال طلا 2 مدال برنز


المپیک 2012 لندن :
1- چین 5 مدال طلا 4 مدال نقره 3 مدال برنز
2- روسیه 3 مدال طلا 5 مدال نقره 4 مدال برنز
3- آمریکا 3 مدال طلا یک مدال نقره 2 مدال برنز


و اما در ژیمناستیک المپیک سه رشته تخصصی وجود دارد و 18 ماده . رشته های تخصصی عبارتند از ژیمناستیک هنرمندانه (یا همان ژیمناستیک استاندارد که می شناسید) ، حرکات ریتمیک بانوان (که به نظر بنده روزی که برای اضافه شدن این رشته به المپیک تصمیم گیری شد از ننگین ترین روزهای تاریخ المپیک است!) و ترامپولین . ژیمناستیک هنرمندانه 8 ماده آقایان و 6 ماده بانوان دارد . حرکات ریتمیک بانوان شامل دو ماده انفرادی و تیمی است ، و ترامپولین هم در دو ماده انفرادی آقایان و بانوان برگزار می شود .

بنده با جمع بندی کشورهای مدال آور در هر ماده از المپیک 2008 تا جهانی 2015 ، توانستم یک نمای کلی از کشورهایی که در هر ماده بیشترین احتمال کسب مدال را دارند به دست آورم . مدال طلای اکثر مواد بطور تخصصی در انحصار کشورهای خاصی می باشد چون آن کشورها رموز و اسرار خاص خودشان را در تربیت ورزشکاران حرفه ایی ژیمناستیک در آن ماده دارند که باعث می شود یک سر و گردن بالاتر از ورزشکاران کشورهای دیگر باشند . اما تصمیم گیری در مورد مدال های نقره و برنز خیلی سخت تر است و احتمال خطای بیشتری دارد . ضمن اینکه ژیمناستیک یک رشته رکوردی نیست بلکه یک رشته امتیازی است یعنی اینکه داوران به حرکات ورزشکاران امتیاز می دهند و این امتیاز رتبه آنها را مشخص می کند ، بنابراین ممکن است تعداد دو یا حتی بیشتر از ورزشکاران امتیازی مشابه داشته باشند و بنابراین رتبه و مدالی برابر دریافت می کنند . مثلاً در مسابقات جهانی 2015 در ماده پارلل ناهمسطح بانوان چهار ورزشکار (دو ورزشکار از روسیه و ورزشکارانی از چین و آمریکا) در صدر جدول امتیازی برابر داشتند و هر چهار نفر مدال طلا گرفتند اما دیگر مدال نقره و برنز در این ماده توزیع نشد . اما بطور کلی ما این احتمال را نادیده می گیریم و روند استاندارد را برای توزیع مدال محاسبه می کنیم ، در همان ماده پارلل بانوان هم با اینکه دو ورزشکار روس در جمع چهار طلایی بودند ، اما در مجموع سال های اخیر چینی ها در این ماده عملکرد بهتری داشته اند و بنابراین مدال طلای این رشته را برای چین در نظر گرفته ام .

کشورهای احتمالی مدال گیرنده در مواد مختلف ژیمناستیک المپیک ریو :

انفرادی تمام اسباب مردان : 1- ژاپن 2- چین 3- بریتانیا

تیمی مردان : 1- چین 2- ژاپن 3- برزیل

پرش از خرک مردان : 1- کره شمالی 2- آمریکا 3- اوکراین

حرکات زمینی مردان : 1- ژاپن 2- برزیل 3- بریتانیا

خرک حلقه مردان : 1- بریتانیا 2- مجارستان 3- ژاپن

دارحلقه مردان : 1- برزیل 2- چین 3- یونان

پارلل مردان : 1- چین 2- اوکراین 3- ژاپن

بارفیکس مردان : 1- هلند 2- ژاپن 3- آمریکا

انفرادی تمام اسباب بانوان : 1- آمریکا 2- رومانی 3- آمریکا

تیمی بانوان : 1- آمریکا 2- چین 3- روسیه

پرش از خرک بانوان : 1- روسیه 2- کره شمالی 3- آمریکا

چوب موازنه بانوان : 1- آمریکا 2- هلند 3- روسیه

پارلل ناهمسطح بانوان : 1- چین 2- روسیه 3- آمریکا

حرکات زمینی بانوان : 1- آمریکا 2- روسیه 3- رومانی

حرکات ریتمیک انفرادی بانوان : 1- روسیه 2- روسیه 3- بلاروس

حرکات ریتمیک تیمی بانوان : 1- روسیه 2- اوکراین 3- بلاروس

ترامپولین انفرادی مردان : 1- چین 2- بلاروس 3- چین

ترامپولین انفرادی بانوان : 1- چین 2- بلاروس 3- کانادا

به این ترتیب پیشبینی بنده برای جدول احتمالی مدالی ژیمناستیک المپیک ریو به این شکل است :

1- چین 5 مدال طلا 3 مدال نقره یک مدال برنز
2- آمریکا 4 مدال طلا یک مدال نقره 4 مدال برنز
3- روسیه 3 مدال طلا 3 مدال نقره 2 مدال برنز
4- ژاپن 2 مدال طلا 2 مدال نقره 2 مدال برنز
5- برزیل یک مدال طلا یک مدال نقره یک مدال برنز
6- کره شمالی /// هلند هر کدام یک مدال طلا یک مدال نقره
8- بریتانیا یک مدال طلا 2 مدال برنز
9- بلاروس 2 مدال نقره 2 مدال برنز
10- اوکراین 2 مدال نقره یک مدال برنز
11- رومانی یک مدال نقره یک مدال برنز
12- مجارستان یک مدال نقره
13- یونان /// کانادا هرکدام یک مدال برنز
     
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3298
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6979 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

  بررسی رشته به رشته رقابت های المپیک ریو (13) : تنیس روی میز       
    سلام مجدد .   
    
    راکتی تنیس روی میز یا همان پینگ پنگ اولین بار از المپیک 1988 سئول به رقابت های المپیک اضافه شد . در این رشته چین قدرت بلامنازع و بی رقیب جهان می باشد و از 28 مدال طلایی که تاکنون در این رشته طی المپیک های گذشته توزیع شده 24 طلا سهم چینی ها بوده است . 4 طلای باقی مانده را سه تا کره جنوبی گرفته (2 طلا در المپیک 1988 سئول و یکی در 2004 آتن) و یکی را هم سوئد (در المپیک 1992 بارسلون) . رقابت های تنیس روی میز المپیک در 4 ماده برگزار می شود ؛ 2 ماده انفرادی و 2 ماده تیمی در هر یک از دو بخش آقایان و بانوان . تا المپیک 2004 آتن بجای رقابت های تیمی ، رقابت های دوبل برگزار می شد اما از المپیک پکن این رویه تغییر کرد . ضمن اینکه پیشتر تا المپیک 2008 پکن هر کشور می توانست سه ورزشکار در بخش انفرادی داشته باشد اما از المپیک 2012 لندن هر کشور تنها مجاز به داشتن 2 ورزشکار در بخش انفرادی شده و کشورهایی که دارای سهمیه تیمی هستند ، نفر سوم تیمشان نمی تواند در رقابت انفرادی شرکت کند .

با این توضیحات مختصر ، پیشبینی بنده از مدال های این رشته در المپیک 2016 ریو به قرار زیر می باشد :

انفرادی مردان : [COLOR=#FFC000]1- چین
2- چین 3- آلمان

تیمی مردان : 1- چین 2- ژاپن 3- کره جنوبی

انفرادی بانوان : 1- چین 2- چین 3- سنگاپور

تیمی بانوان : 1- چین 2- سنگاپور 3- هلند
     
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3298
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6979 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

  بررسی رشته به رشته رقابت های المپیک ریو (14) : دوومیدانی   
    سلام دوباره .   

    سنگ بزرگ را بر می داریم! مادر ورزشها ، قدیمی ترین و ثابت ترین رشته ورزشی المپیکی که تعدادی از مواد آن حتی در المپیک های یونان باستان هم برگزار می شده یا اقتباسی از داستان هاب یونانی هستند! بعلاوه ، با توزیع 47 مدال طلا ، پرمدال ترین رشته المپیکی هم هست و در نتیجه توضیحات کامل آن بحث بسیار مفصلی می طلبد که خارج از وقت و حوصله مب می باشد و حتی الامکان سعی می کنم آن را خلاصه نمایم .   

    ادوار مختلف المپیک تاکنون 2802 مدال فقط در رشته دوومیدانی توزیع شده که 931 مدال آن طلا بوده است و از این 931 مدال طلا ، سهم آمریکایی ها به تنهایی 320 طلا بوده! و بقیه مدال های طلا هم بین قهرمانان 65 تیم ملی توزیع شده است (که هفت تا از این تیم های ملی الان وجود ندارند!) . ورزشکاران دوومیدانی ایران با وجود شایستگی فراوان تاکنون تنها موفق به کسب یک مدال نقره از رقابت های المپیک شده اند (مدال نقره احسان حدادی در پرتاب دیسک المپیک 2012 لندن) و در این المپیک هم خیلی بعید است موفق به کسب مدال شوند چون احسان حدادی که با روزهای اوجش فاصله زیادی دارد و رکوردهای بقیه ورزشکاران ایران هم در حدی نیست که در مواد خود بتوانند حتی جزو هشت نفر برتر قرار گیرند!   

    المپیک 2016 ریو هنوز شروع نشده ، حواشی زیادی هم داشته و دارد . به علت تعداد زیاد موارد مثبت اعلام شده دوپینگی های کشور روسیه ، تیم دوومیدانی این کشور از حضور در ریو محروم شده و کار تا جایی بالا گرفته که برخی مقامات ورزشی و حتی سیاسی غربی خواهان محرومیت کامل ورزشکاران روسیه از المپیک 2016 هستند ، تصمیم گیری نهایی در این خصوص امشب انجام می شود اما به نظر بنده کمی بعید است که کل کاروان روسیه را محروم کنند . از دیگر حواشی پیش آمده برای دوومیدانی المپیک ریو احتمال حذف کاروان کنیا به همان علت تعداد بالای دوپینگ می باشد . اما در این مورد با وجود برخی اظهار نظرها ، کمیته بین المللی المپیک هنوز رای قطعی صادر نکرده و در این مهلت اندک ، خیلی بعید است که دیگر رایی برای محرومیت کنیایی ها صادر شود . بنابراین در محاسبه مدال های المپیک ، فرض را بر حضور کنیایی ها می گذاریم .   

    که گفتم دوومیدانی رشته ایی پر مدال می باشد بنابراین پرداختن به مدال های توزیع شده در سه المپیک گذشته را کنار می گذاریم ، فقط همین قدر بدانید که در هر سه المپیک گذشته آمریکا و روسیه از نظر مرغوبیت و تعداد مدال دریافتی رده های اول و دوم را داشته اند و بنابراین در این المپیک ، عدم حضور روسها ، جدول مدالی را دچار تغییرات چشمگیری خواهد نمود .   

    اما برای اینکه ببینیم در هر ماده چه ورزشکارانی بیشترین شانس کسب مدال را دارند ، بنده چند پارامتر مختلف را در نظر گرفته ام مثل بالاترین رکوردهای ورزشکاران حاضر و اینکه از آخرین زمانی که بیشترین رکورد را داشته اند چقدر گذشته ، سابقه مدال گیری و تجربه شان و ... و البت ورزشکاران میزبان هم یک امتیاز ویژه خواهند داشت . حالا ببینیم کدام ورزشکاران روی کاغذ بیشترین شانس را برای کسب مدال های المپیک ریو دارند؟   

    100 متر مردان ؛ 1- اوسین بولت (جامائیکا) دارنده رکورد 100 متر و سریع ترین مرد جهان برنده 6 مدال طلا المپیک های 2008 و 2012 و 11 طلا و 2 نقره قهرمانی جهان   
    جاستین گاتلین (آمریکا) برنده مدال طلا دو 100 متر المپیک آتن و نفر سوم المپیک لندن که با وجود سن بالا در رقابت های جهانی 2015 هم در 100 متر و هم در 200 متر نایب قهرمان جهان شد   
    تراون بورمر (آمریکا) برنده مدال برنز دو 100 قهرمانی جهان 2015 ، سال 2016 او بهترین رکورد را بین دوندگان 100 متر داشته و روی کاغذ از همه آماده تر است!   

    100 متر بانوان : 1- شلی آن فریزر پرایس (جامائیکا) قهرمان دو 100 متر المپیک های 2008 و 2012 و دارنده 7 مدال طلای جهان   
    النا تامپسون (جامائیکا) نایب قهرمان 200 متر جهان در سال 2015 و آماده ترین دونده حال حاضر که بالاترین رکورد 2016 صد متر بانوان را ثبت کرده و حتی شانس پشت سر گذاشتن هموطن نامدارش را هم برای کسب مدال طلا دارد   
    دافنه اسخیپرس (هلند) نایب قهرمان 100 متر 2015 جهان و قهرمان امسال اروپا   

    200 متر مردان : 1- اوسین بولت (جامائیکا)   
    یوهان بلیک (جامائیکا) نایب قهرمان دوهای 100 و 200 متر المپیک لندن    
    لاشوان مریت (آمریکا) تخصص او در دو 400 متر می باشد اما بهترین رکورد 200 متر سال 2016 به نام او ثبت شده . هم وطنش جاستین گاتلین هم شانس زیادی برای کسب مدال دارد اما بنده مریت را در اینجا انتخاب کردم   

    200 متر بانوان : 1- دافنه اسخیپرس (هلند) قهرمان دو 200 متر جهان در سال 2015   
    النا تامپسون (جامائیکا)   
    توری بووی (آمریکا) نفر سوم دو 100 متر جهان در سال 2015 که بالاترین رکورد دو 200 متر سال 2016 را ثبت کرده است   

    400 متر مردان : 1- لاشوان مریت (آمریکا) برنده دو مدال طلای المپیک پکن و 8 مدال طلای قهرمانی جهان . او در دو 400 متر 2015 قهرمانی جهان با اینکه سریع تر از همیشه دوید نایب قهرمان شد!   
    ویده فن نیکرک (آفریقای جنوبی) او سال 2015 قهرمان جهان شد و بهترین رکورد یک دهه اخیر دو 400 متر را ثبت کرد اما خیلی بعید است در المپیک هم بتواند مریت آمریکایی را شکست دهد!   
    کیرانی جیمز (گرانادا) قهرمان المپیک 2012 لندن و نفر سوم جهانی 2015   

    400 متر بانوان : 1- آلیسون فیلیکس (آمریکا) رشته های تخصصی او 200 متر و 4*400 متر امدادی است و 4 مدال طلا و 2 نقره المپیک های قبلی را در این مواد کسب کرده اما سال 2015 در 400 متر قهرمان جهان شد و در حال حاضر آماده ترین بانوی ورزشکار این ماده می باشد   
    شونا میلر (باهاما) نایب قهرمان جهان در سال 2015   
    کریستین اروگو (بریتانیا) قهرمان المپیک پکن و نایب قهرمان المپیک لندن در دوی 400 متر ، در سال های اخیر بیشتر در 4*400 متر امدادی موفق بوده است   

    800 متر مردان : 1- دیوید رودیشا (کنیا) رکوردار جهان در این ماده ، قهرمان المپیک لندن و قهرمان جهان در سال های 2011 و 2015   
    محمد امان (اتیوپی) قهرمان جهان در سال 2013   
    نایجل آموس (بوتسوانا) نایب قهرمان المپیک 2012 لندن   

    800 متر بانوان : 1- کستر سیمنا (آفریقای جنوبی) نایب قهرمان المپیک 2012 لندن ، او اخیراً 800 متر را در زمان یک دقیقه و 55 ثانیه و 33 صدم ثانیه دویده که هرچند با رکورد جهان فاصله زیادی دارد اما چندین سال بوده که هیچ بانویی در 800 متر نتوانسته بود رکورد زیر یک دقیفه و 56 ثانیه ثبت کند!   
    ماریا آرزاماساوا (بلاروس) قهرمان جهان در سال 2015   
    اونیک سوم (کنیا) قهرمان جهان در سال 2013 و نفر سوم جهان در سال 2015   

    1500 متر مردان : 1- اسبل کیپروپ (کنیا) قهرمان المپیک 2008 پکن و قهرمان جهان در سال های 2011 ، 2013 و 2015 . تنها دونده ایی که در 15 سال اخیر 1500 متر را زیر 3 دقیقه و 27 ثانیه دویده است .   
    توفیق مخلوفی (الجزایر) قهرمان المپیک 2012 لندن    
    عبدالعاطی ایغیدیر (مراکش) برنده مدال برنز المپیک لندن و نفر سوم جهان در سال 2015   

    1500 متر بانوان : 1- گنزب دیابابا (اتیوپی) قهرمان جهان در سال 2015 که سال قبل بعد از 22 سال رکورد این ماده را شکست   
    سیفان حسن (هلند) نفر سوم جهان در سال 2015   
    فایته کیپیگون (کنیا) نایب قهرمان جهان در سال 2015 و دارنده بهترین رکورد فعلی 2016   

    5000 متر مردان : 1- محمد فرح (بریتانیا) برنده دو مدال طلا المپیک 2012 لندن و پنج مدال طلا و یک مدال نقره جهان در مواد 5000 و 10000 متر   
    کالب اندیکو (کنیا) نایب قهرمان جهان در سال 2015   
    هاگوس گبریوت (اتیوپی) نفر سوم جهان در سال 2015   

    5000 متر بانوان : 1- آلماز آیانا (اتیوپی) قهرمان جهان در سال 2015 که کمتر از دو ماه قبل هم رکوردی عالی و نزدیک به رکورد جهان در این ماده ثبت کرد   
    وویان چریوت (کنیا) نایب قهرمان المپیک 2012 لندن در این ماده و برنده چهار مدال طلای جهان در 5000 و 10000 متر   
    سنبر تفری (اتیوپی) نفر دوم جهان در سال 2015   

    10000 متر مردان : 1- محمد فرح (بریتانیا)   
    پال تانی (کنیا) نفر سوم جهان در سال های 2013 و 2015   
    گالن روف (آمریکا) نایب قهرمان المپیک لندن   

    10000 متر بانوان : 1- آلماز آیانا (اتیوپی) با اینکه رشته تخصصی وی 5000 متر است حدود یک ماه قبل سریع تریع رکورد هفت سال اخیر 10000 متر بانوان را به نام خود ثبت کرده   
    وویان چریوت (کنیا)   
    تیرونش دبابا (اتیوپی) قهرمان المپیک های 2008 و 2012 و برنده پنج مدال طلای جهان ، اما او بعد از سال 2013 افت کرده و دیگر مقام مهمی کسب ننموده   

    100 متر بامانع بانوان (در این ماده کندرا هریسون آمریکایی همین دیروز در رقابت های جایزه بزرگ لندن رکورد 28 ساله جهان را شکست اما او سهمیه ورودی به المپیک را در مهلت قانونی کسب نکرده است!) : 1- برانا رولینز (آمریکا) قهرمان جهان در سال 2013   
    سیندی رولدر (آلمان) نایب قهرمان جهان در سال 2015   
    آلینا تالی (بلاروس) نفر سوم جهان در سال 2015   

    110 متر بامانع مردان : 1- هانسل پارچمنت (جامائیکا) نفر سوم المپیک لندن و نایب قهرمان جهان در سال 2015   
    پاسکال مارتینو لاگارد (فرانسه) البته تخصص او دو 60 متر با مانع داخل سالن است اما در 110 متر بامانع هم رکورد خوبی دارد و در نبود بیشتر بزرگان این ماده از آمریکا و روسیه در المپیک ، شانس مدال او هم افزایش چشمگیری یافته!   
    عمر مک لئود (جامائیکا) تخصص او هم دو 60 متر با مانع داخل سالن است و در این ماده امسال قهرمان جهان شده   

    400 متر بامانع مردان : 1- جنو گوردون (ترینیداد و توباگو) قهرمان جهان در سال 2013   
    جفری گیبسون (باهاما) نفر سوم جهان در سال 2015   
    مایکل تینزلی (آمریکا) نایب قهرمان المپیک 2012 لندن   

    400 متر بامانع بانوان : 1- سوزان هیجنوا (جمهوری چک) دارنده مدال برنز المپیک لندن و قهرمان جهان در سال های 2013 و 2015   
    سیدنی مک لائوگلین (آمریکا) از این دختر نوجوان 16 ساله به عنوان پدیده جدید دوومیدانی بانوان جهان یاد می شود و شانس زیادی برای کسب مدال طلا برایش قائل شده اند ، اما بنده فاکتور تجربه دونده جمهوری چک را مهمتر ارزیابی کردم!   
    دالیلا محمد (آمریکا) نایب قهرمان جهان در سال 2013   

    3000 متر بامانع مردان : 1- ازکیل کیمبوی (کنیا) قهرمان المپیک های 2004 و 2012 و دارنده چهار مدال طلا و سه مدال نقره قهرمانی جهان   
    کنسسلوس کیپروتو (کنیا) نایب قهرمان جهان در سال های 2013 و 2015   
    مهیدین مکیسی بن آباد (فرانسه) نایب قهرمان المپیک های 2008 و 2012 و نفر سوم جهان در سال های 2011 و 2013   

    3000 متر بامانع بانوان : 1- هیوین جبکومی (کنیا) قهرمان جهان در سال 2015   
    حبیبه غریبی (تونس) قهرمان المپیک 2012 لندن و نفر دوم جهان در سال 2015   
    سوفیا آصفا (اتیوپی) نفر سوم المپیک لندن و نفر سوم جهان در سال 2013   

    4 در 100 متر امدادی تیمی مردان : 1- جامائیکا 2- آمریکا 3- کانادا   

    4 در 100 متر امدادی تیمی بانوان : 1- جامائیکا 2- آمریکا 3- بریتانیا   

    4 در 400 متر امدادی تیمی مردان : 1- آمریکا 2- ترینیداد و توباگو 3- جامائیکا   

    4 در 400 متر امدادی بانوان : 1- آمریکا 2- بریتانیا 3- جامائیکا   

    ماراتن مردان : 1- الیوت کیپچوگو (کنیا) قهرمان جهان در سال 2003 و دارنده دو مدال برنز و نقره از المپیک های آتن و پکن ، با وجود سن نسبتاً بالا امسال در دو ماراتن لندن فقط 8 ثانیه تا شکستن رکورد دنیا فاصله داشت   
    استفان کیپروچی (اوگاندا) قهرمان المپیک 2012 لندن و قهرمان جهان در سال 2013 (البته هنوز حضور او در المپیک قطعی نیست اما به هر حال با کسب مدال طلای المپیک 2012 قهرمان ملی کشورش محسوب می شود!)   
    استنلی بیوت (کنیا) او هم امسال در دو ماراتن لندن رکورد خوبی به جا گذاشت و بعد از هموطنش دوم شد   

    ماراتن بانوان : 1- ماری دیبابا (اتیوپی) قهرمان جهان در سال 2015   
    هالا کیپروپ (کنیا) نایب قهرمان جهان در سال 2015   
    والرا استرانو (ایتالیا) نایب قهرمان جهان در سال 2013   

    کیلومتر پیاده روی مردان : 1- میگوئل آنگل لوپز (اسپانیا) قهرمان جهان در سال 2015 و نایب قهرمان در سال 2013   
    چن دینگ (چین) قهرمان المپیک 2012 لندن و قهرمان جهان در سال 2013   
    کائو بنفیم (برزیل)   

    کیلومتر پیاده روی بانوان : 1- لئو هونگ (چین) قهرمان جهان در سال 2015 و نفر سوم جهان در سال 2013   
    اریکا دسنا (برزیل)    
    لئو چی زن (چین) نایب قهرمان جهان در سال 2015   

    کیلومتر پیاده روی مردان : 1- جارد تالت (استرالیا) قهرمان المپیک 2012 و برنده مدال های برنز و نقره جهان در سال های 2013 و 2015   
    ماتج توچ (اسلوواکی) قهرمان جهان در سال 2015   
    کایوکی تانی (ژاپن) نفر سوم جهان در سال 2015   

    طول مردان : 1- گرگ راترفورد (بریتانیا) برنده مدال طلا المپیک 2012 لندن و قهرمان جهان 2015   
    جاریون لاوسون (آمریکا) بالاترین رکورد فعلی سال 2016 به نام اوست   
    فابریس لاپری (استرالیا) نایب قهرمان جهان در سال 2015   

    طول بانوان : 1- بریتانی رسی (آمریکا) قهرمان المپیک لندن و قهرمان جهان در سال های 2009 ، 2011 و 2013   
    تیانا بارتولتا (آمریکا) این بانوی دونده آمریکایی در دوهای سرعت هم مدعی مدال می باشد اما در پرش طول هم جزو ورزشکاران صاحب نام است و سال های 2005 و 2015 قهرمان جهان شده!   
    ایوانا اسپانوویک (صربستان) نفر سوم جهان در سال های 2013 و 2015   

    سه گام مردان : 1- کریستیان تیلور (آمریکا) برنده مدال طلای المپیک لندن و قهرمان جهان در سال های 2011 و 2015 ، در رقابت های جهانی 2015 پکن فقط 8 سانتیمتر با شکستن رکورد 20 ساله این ماده فاصله داشت   
    پدرو پابلو پیکاردو (کوبا) نایب قهرمان جهان در سال های 2013 و 2015    
    نلسون اورا (پرتغال) برنده مدال طلای المپیک 2008 پکن ، نفر سوم جهان در سال 2015   

    سه گام بانوان : 1- کاترین ابارگوئن (کلمبیا) برنده مدال نقره المپیک 2012 لندن و قهرمان جهان در سال های 2013 و 2015    
    اولگا ریپاکوآ (قزاقستان) برنده مدال طلای المپیک 2012 لندن و نفر سوم جهان در سال 2015   
    اولیمار روجاس (ونزوئلا) قهرمان داخل سالن جهان امسال و دارنده بهترین رکورد فعلی 2016   

    ارتفاع مردان : 1- درک دروئیین (کانادا) برنده مدال برنز مشترک المپیک لندن و قهرمان جهان در سال 2015   
    بودن بوندرنکو (اوکراین) قهرمان جهان در سال 2013 و نایب قهرمان جهان در سال 2015   
    معتز عیسی برشم (قطر) برنده مدال برنز مشترک المپیک لندن و نایب قهرمان جهان در سال 2013 . او سال 2014 فقط دو سانتی متر برای شکستن رکورد جهان کم داشت   

    ارتفاع بانوان : 1- بلانکا ولاسیک (کرواسی) برنده مدال نقره المپیک پکن ، قهرمان جهان در سال های 2007 و 2009 و نایب قهرمان در سال های 2011 و 2015 . طلای این ماده طی سال های اخیر در انحصار روسها بوده و بدون حضور آنها ، خانم ولاسیک نامدارترین نفر است!   
    روث بیتیا (اسپانیا) نفر سوم جهان در سال 2013 و قهرمان امسال اروپا   
    وستی کانینگهام (آمریکا) قهرمان امسال داخل سالن جهان   

    با نیزه مردان : 1- رافائل هلزدیپ (آلمان) برنده مدال برنز المپیک لندن ، قهرمان جهان در سال 2013 و نایب قهرمان در سال 2015   
    رنو لاویلنی (فرانسه) قهرمان المپیک 2012 لندن ، نایب قهرمان و نفر سوم جهان در سال های 2013 و 2015 و رکورددار فعلی این رشته   
    شاونسی باربر (کانادا) قهرمان جهان در سال 2015   

    با نیزه بانوان : 1- یارسلی سیلوا (کوبا) نایب قهرمان المپیک 2012 لندن و قهرمان جهان در سال 2015   
    فابیانا مورر (برزیل) قهرمان جهان در سال 2011 و نایب قهرمان در سال 2015   
    جین سوهر (آمریکا) برنده مدال های طلا و نقره المپیک های لندن و پکن و نایب قهرمان جهان در سال 2013   

    وزنه مردان : 1- دیوید استورل (آلمان) نایب قهرمان المپیک لندن ، قهرمان جهان در سال های 2011 و 2013 و نایب قهرمان سال 2015   
    جوی کواکس (آمریکا) قهرمان جهان در سال 2015   
    اوداینی ریچاردز (جامائیکا) نفر سوم جهان در سال 2015   

    وزنه بانوان : 1- والری آدامز (زلاندنو) قهرمان المپیک های 2008 و 2012 و چهار دوره قهرمان جهان از 2007 تا 2013 (او در مسابقات قهرمانی جهان 2015 غایب بود)   
    کریستینا شوایتز (آلمان) قهرمان جهان در سال 2015 و نایب قهرمان در سال 2013   
    گونگ لی جائو (چین) برنده مدال برنز المپیک لندن ، نفر سوم جهان در سال 2013 و نایب قهرمان سال 2015   

    دیسک مردان : 1- پیوتر ماواخوفسکی (لهستان) نایب قهرمان المپیک پکن ، نایب قهرمان جهان در سال های 2009 و 2013 و قهرمان جهان در سال 2015   
    روبرت هارتینگ (آلمان) برنده مدال طلای المپیک لندن و قهرمان جهان در سال های 2009 ، 2011 و 2013   
    فیلیپ میلانوف (بلژیک) نایب قهرمان جهان در سال 2015   

    دیسک بانوان : 1- ساندرا پرکویچ (کرواسی) قهرمان المپیک لندن ، قهرمان جهان در سال 2013 و نایب قهرمان سال 2015   
    دینا کابالرو (کوبا) قهرمان جهان در سال 2015   
    نادی مولر (آلمان) نایب قهرمان جهان در سال 2011 و نفر سوم سال 2015   

    نیزه مردان : 1- توماس رولر (آلمان) این ورزشکار چندان شناخته شده نیست اما یک ماه قبل در مسابقات جایزه بزرگ فنلاند رکورد خوبی به جا گذاشت و فعلاً از همه آماده تر نشان می دهد   
    جولیوس یگو (کنیا) پدیده مسابقات جهانی 2015 که هیچکس تصورش را هم نمی کرد بتواند قهرمان شود آن هم با رکوردی که در هزاره جدید بی سابقه بود اما فکر نمی کنم او بتواند طلایش را در ریو هم تکرار کند!   
    ترو پیتکاماکی (فنلاند) برنده مدال برنز المپیک پکن ، قهرمان جهان در سال 2007 ، نایب قهرمان سال 2013 و نفر سوم جهان در سال 2015   

    نیزه بانوان : 1- کریستینا اوبرگوفل (آلمان) برنده مدال های برنز و نقره المپیک های پکن و لندن و قهرمان جهان در سال 2013   
    باربارا اسپوتاکوآ (جمهوری چک) رکورددار جهان و قهرمان المپیک های 2008 و 2012 که البته مدتی است خیلی آماده نشان نمی دهد   
    سونیتی ویلجوئن (آفریقای جنوبی) نفر سوم جهان در سال های 2011 و 2015   

    چکش مردان : 1- پاول فاجدک (لهستان) قهرمان جهان در سال های 2013 و 2015   
    کریستیان پارس (مجارستان) قهرمان المپیک لندن و نایب قهرمان جهان در سال های 2011 و 2013   
    دلشاد نظراف (تاجیکستان) نایب قهرمان جهان در سال 2015   

    چکش بانوان : 1- آنیتا ولودرچک (لهستان) رکورد دار این ماده ، نایب قهرمان المپیک لندن ، نایب قهرمان جهان در سال 2013 و قهرمان جهان در سال 2015   
    زانگ وینگیو (چین) نفر سوم المپیک پکن و رقابت های جهانی 2007 ، 2011 و 2013 و نایب قهرمان جهان در سال 2015   
    بتی هیدلر (آلمان) برنده مدال برنز المپیک لندن ، قهرمان جهان در سال 2007 و نایب قهرمان در سال های 2009 و 2011   

    بانوان : 1- برنی تیسن اتون (کانادا) نایب قهرمان جهان در سال های 2013 و 2015 و قهرمان امسال داخل سالن جهان   
    جسیکا انیس هیل (بریتانیا) قهرمان المپیک لندن و قهرمان جهان در سال 2011 و 2015   
    کلادیا رز (آلمان) نفر چهارم جهان در سال 2013 و نفر پنجم جهان در سال 2015 که نشان می دهد پشتکار خوبی دارد   

    مردان : 1- اشتون اتون (آمریکا) برنده مدال طلای المپیک لندن و قهرمان جهان در سال های 2013 و 2015   
    دیمیان وارنر (کانادا) نفر سوم و نایب قهرمان جهان در سال های 2013 و 2015   
    ریکو فرایموت (آلمان) نفر سوم جهان در سال 2015   

    این ترتیب و با این پیش فرض ها می توان جدول نهایی رده بندی مدالی رشته   المپیک 2016 را به این شکل تصور نمود :    

    آمریکا [COLOR=#FFC000]8 طلا 7 نقره 8 برنز    
    جامائیکا [COLOR=#FFC000]6 طلا 3 نقره 4 برنز    
    کنیا [COLOR=#FFC000]5 طلا 7 نقره 3 برنز    
    آلمان [COLOR=#FFC000]4 طلا 3 نقره 4 برنز    
    اتیوپی [COLOR=#FFC000]4 طلا یک نقره 4 برنز    
    بریتانیا [COLOR=#FFC000]3 طلا 2 نقره 2 برنز    
    لهستان [COLOR=#FFC000]3 طلا    
    کانادا [COLOR=#FFC000]2 طلا یک نقره 2 برنز    
    کرواسی [COLOR=#FFC000]2 طلا    
    چین [COLOR=#FFC000]یک طلا 2 نقره 2 برنز    
    کوبا [COLOR=#FFC000]یک طلا 2 نقره    
    هلند /// آفریقای جنوبی هر کدام [COLOR=#FFC000]یک طلا یک نقره یک برنز    
    ترینیداد و توباگو /// جمهوری چک /// اسپانیا هر کدام [COLOR=#FFC000]یک طلا یک نقره    
    استرالیا [COLOR=#FFC000] یک طلا یک برنز    
    کلمبیا /// زلاندنو هرکدام [COLOR=#FFC000] یک طلا    
    فرانسه /// برزیل هرکدام [COLOR=#A5A5A5]2 نقره یک برنز    
    باهاما [COLOR=#A5A5A5]2 نقره    
    بلاروس [COLOR=#A5A5A5]یک نقره یک برنز    
    الجزایر /// تونس /// اوگاندا /// اسلوواکی /// قزاقستان /// اوکراین /// مجارستان هر کدام [COLOR=#A5A5A5]یک مدال نقره    
    گرانادا /// بوتسوانا /// مراکش /// ایتالیا /// ژاپن /// صربستان /// پرتغال /// ونزوئلا /// قطر /// بلژیک /// فنلاند /// تاجیکستان هرکدام   مدال برنز     
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3298
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6979 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

  بررسی رشته به رشته رقابت های المپیک ریو (15) : راگبی هفت نفره
 
  
    عرض سلام مجدد .   

   [COLOR=#7030A0]پیش از شروع به استحضار می رسانم که با تصمیم کمیته بین المللی المپیک ، روسیه از المپیک ریو حذف نمی شود اما فقط با ورزشکارانی می تواند در این مسابقات حضور یابد که هیچ سابقه دوپینگی نداشته باشند . یعنی آن دست از ورزشکارانی هم که طی سال های گذشته دوپینگ کرده و محرومیت خود را هم سپری نموده اند ، حق حضور در ریو را ندارند!    

    راگبی هفت نفره اولین بار است که بطور رسمی در مسابقات المپیک برگزار می شود . البته راگبی پانزده نفره در المپیک های 1900 ، 1908 ، 1920 و 1924 حضور داشت اما بعد از آن بیش از 90 سال همه اشکال رشته راگبی از المپیک ها غایب بوده اند . بنابراین برای تیم هایی که موفق به کسب مدال این رشته در المپیک ریو بشوند ، افتخاری مضاعف خواهد بود و نامشان در تاریخ المپیک جاودانه خواهد شد .    

    راگبی هفت نفره در المپیک ریو در دو بخش آقایان و بانوان و با حضور 12 تیم در هر یک از دو بخش برگزار خواهد شد . تیم ها به سه گروه چهار تیمی دسته بندی شده و تیم های اول و دوم هرگروه بعلاوه دو تیم برتر سوم به مرحله یک چهارم نهایی راه خواهند یافت . رقابت های یک چهارم نهایی راگبی هفت نفره بر خلاف سایر رشته های تیمی المپیک حذفی نیست و تیم های بازنده در این مرحله برای کسب رتبه های پنجم تا هشتم مسابقه خواهند داد .   

    سنجش ما برای پیشبینی نتایج رقابت های لیگ جهانی راگبی هفت نفره می باشد . البته شاید این رقابت ها ملاک خیلی خوبی نباشند! لیگ جهانی راگبی هفت نفره یک ماراتن نفس گیر چندین ماهه است که طی آن تیم ها بارها و بارها با یکدیگر مسابقه می دهند و بارها و بارها با نتایجی غیر منتظره می برند و می بازند ، اما در پایان این رقابت طاقت فرسا ، تیمی که بیشترین امتیاز را کسب کرده باشد قهرمان است . اما راگبی هفت نفره المپیک طی سه روز برگزار خواهد شد و تیم ها تمام داشته های خود را در این سه روز رو خواهند کرد . پس ممکن است تیمی که توانسته با حفظ آمادگی چند ماهه در لیگ جهانی نتایج خوبی بگیرد ، در المپیک خیلی راحت مغلوب تیم هایی شود که در لیگ جهانی نتایج ضعیف تری داشته اند . با این حال چون ملاک تشخیص دیگری نداریم ، فعلاً به همان نتایج لیگ جهانی اکتفا می کنیم!   

    در بخش آقایان گروه بندی ها به این شکل می باشد :   
    گروه یک فیجی ، آمریکا ، آرژانتین و برزیل قرار دارند . فیجی در حال حاضر آماده ترین تیم دنیا را دارد و دو بار از سه بار قهرمانی اش در لیگ جهانی در دو دوره اخیر می باشد! اما آمریکا و آرژانتین تقریباً در یک سطح قرار دارند و پیشبینی اینکه کدام دوم و سوم می شوند سخت است . آمریکا در هر دو لیگ 2014-2015 و 2015-2016 ششم شده ، در حالی که آرژانتین در اولی هشتم و در دومی پنجم شده است . با این حال فکر می کنم در المپیک شرایط آمریکا کمی بهتر باشد . برزیل میزبان در راگبی هفت نفره هیچ اسم و رسمی ندارد . حالا اگر تیم های ضعیف تری بودند شاید شانسی برای صعود داشت اما از پس این سه تیم بر نمی آید!    

    گروه دو آفریقای جنوبی ، استرالیا ، فرانسه و اسپانیا قرار گرفته اند . آفریقای جنوبی هم تیم بسیار خوبی دارد و در چهار دوره اخیر لیگ جهانی نایب قهرمان شده است! این تیم سابقه قهرمانی در سال 2008-2009 را نیز داراست . استرالیا هم از تیم های خوب محسوب می شود . این تیم در لیگ جهانی 2015-2016 چهارم شده و در دو دوره قبل از آن هم در رده پنجم ایستاده بوده است . فرانسه از تیم های متوسط محسوب می شود . این تیم در هر دو لیگ جهانی اخیر یازدهم شده است . اسپانیا در دو دوره اخیر لیگ جهانی غایب بوده و آن زمانی هم که حضور داشت تیم قدرتمندی محسوب نمی شد ، اما این تیم توانسته سهمیه رقابت های انتخابی بین قاره ایی را کسب کند آن هم با شکست دادن تیم خوب ساموآ در فینال آن تورنمنت . ساموآ سابقه قهرمانی در لیگ جهانی 2009-2010 را دارد و در دو دوره اخیر دهم و نهم شده بود . بنابراین رقابت بین فرانسه و اسپانیا برای سوم شدن تماشایی و غیرقابل پیشبینی خواهد بود!   

    در گروه سه زلاندنو ، بریتانیا ، کنیا و ژاپن را داریم . زلاندنو با 12 بار قهرمانی در 17 دوره لیگ جهانی ، پرافتخارترین تیم این رشته در جهان می باشد . این تیم در هر دو دوره اخیر لیگ جهانی سوم شده است . بریتانیا با کلی اصرار توانسته سهمیه حضور در المپیک را بدست آورد چون در لیگ جهانی انگلیس ، اسکاتلند و ولز هرکدام تیم جداگانه ایی دارند و تیم انگلیس توانست با چهارم شدن در لیگ جهانی 2014-2015 سهمیه بگیرد اما همانطور که پیشتر گفته ام در المپیک تیمی به نام انگلیس وجود ندارد و نزدیک بود آنها از راگبی هفت نفره هم خط بخورند اما با توجه به اینکه در این رشته نفوذ فراوانی دارند بالاخره با حضور تیم بریتانیا در المپیک موافقت شد . از ترکیب 25 نفره ای تیم بریتانیا که برای حضور در المپیک معرفی شده (از من نپرسید چرا تیم راگبی هفت نفره ، 25 نفره است!!!) 15 نفر انگلیسی ، 5 نفر ولزی و 5 نفر اسکاتلندی هستند! همانطور که گفتم انگلیس در لیگ جهانی قبلی چهارم شده بود و در لیگ جهانی اخیر هم در رده هشتم قرار گرفته است . تیم های اسکاتلند و ولز از انگلیس ضعیف تر هستند ، بنابراین داشتن یک ترکیب مختلط به این شکل در واقع تیغ دو لبه است! ممکن است با به کار گیری ستاره های ولز و اسکاتلند ، تیم بریتانیا قوی تر از تیم انگلیس باشد ، یا اینکه با تغییر ترکیب رخ داده ، بازیکنان انگلیسی نتوانند با 10 بازیکن دیگر هماهنگ شوند و عملاً ضعیف تر عمل کنند! کنیا جزو تیم های متوسط است که در دو لیگ جهانی اخیر سیزدهم و هفتم شده ، اما نباید دست کم گرفته شود چون در مرحله هشتم لیگ جهانی 2015-2016 قهرمان شد و با امتیاز همین مرحله بود که توانست تا رده هفتم بالا بیاید . ژاپن به عنوان نماینده قاره آسیا در المپیک حضور یافته و با اینکه در 14 دوره از لیگ جهانی حاضر بوده هیچگاه موفق به کسب نتایج قابل قبول نشده است .   

    هر شکل تصور می کنم مدال های   هفت نفره مردان در ریو به این شکل توزیع شود : 1- زلاندنو 2- فیجی 3- آفریقای جنوبی

و اما گروه بندی بخش بانوان ؛
در گروه یک استرالیا ، آمریکا ، فیجی و کلمبیا قرار دارند . لیگ جهانی راگبی هفت نفره بانوان 4 دوره است که برگزار می شود و در این چهار دوره استرالیا به ترتیب ششم ، دوم ، سوم و اول شده است . بنابراین روی کاغذ بعد از زلاندنو قوی ترین تیم جهان است . آمریکا هم تیم خوبی دارد که در این چهار دوره به ترتیب چهارم ، هفتم ، پنجم و ششم شده اند . فیجی برخلاف آقایان ، در بانوان تیم قدرتمندی ندارد . این تیم در چهاره لیگ جهانی به ترتیب پانزدهم ، نهم ، هشتم و هشتم شده است . کلمبیا هم به عنوان نماینده آمریکای جنوبی به المپیک راه یافته و در لیگ جهانی چندان اسم و رسمی ندارد .

در گروه دو زلاندنو ، فرانسه ، اسپانیا و کنیا قرار دارند . زلاندنو با سه قهرمانی و یک نایب قهرمانی مثل مردان ، بهترین تیم بانوان را هم دارد . فرانسه هم جزو تیم های نسبتاً خوب و در مسیر رشد است . این تیم در چهار دوره لیگ جهانی به ترتیب دوازدهم ، هشتم ، ششم و پنجم شده است . اسپانیا بهترین عنوانش ششمی لیگ سال 2013-2014 بوده و در سه دوره دیگر عملکرد چندان خوبی نداشته با این حال این تیم هم مثل مردانشان در رقابت های بین قاره ایی و با شکست دادن تیم خوب روسیه سهمیه گرفته اند پس نباید دست کم گرفته شوند . کنیا در بانوان به اندازه آقایان قوی نیست اما توانسته به عنوان نماینده قاره آفریقا سهمیه بگیرد .

و در گروه سه کانادا ، بریتانیا ، برزیل و ژاپن را داریم . کانادا تیم قدرت مندی است که در چهار دوره لیگ جهانی یک عنوان دومی و سه عنوان سومی کسب کرده . بریتانیا هم که همان داستان مردان را دارد! البته ولز و اسکاتلند در بانوان چندان فعال نیستند و بنابراین تیم بانوان بریتانیا تقریباً با همان ترکیب کامل تیم انگلیس به المپیک می آید که در چهار دوره لیگ جهانی یک عنوان دومی و سه عنوان چهارمی داشته . برزیل میزبان در بانوان نتایج بهتری داشته و شانس زیادی دارد که به عنوان تیم سوم صعود کند چون ژاپن هم چندان حریف خطرناکی برایش نیست .

به این ترتیب می توان پیشبینی نمود که مدال های راگبی هفت نفره بانوان المپیک 2016 به این شکل توزیع شود : 1- زلاندنو 2- استرالیا 3- بریتانیا
     
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3298
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6979 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

  بررسی رشته به رشته رقابت های المپیک ریو (16) : تیراندازی
 
  
    سلام دوباره .   

    سریع بریم سر اصل مطلب که اصلاً وقت نداریم! رشته تیراندازی هم از رشته های قدیمی و پرمدال المپیک می باشد که بجز المپیک های 1904 و 1928 ، در بقیه ادوار برگزار شده است . این رشته به سبب تغییر و بهبود تکنیک ها و اسباب تیراندازی در طول زمان دچار تغییراتی شده و مواد فراوانی در آن کم و زیاد شده اند و شکل فعلی آن که در المپیک ریو برگزار می شود شامل 15 ماده ورزشی (9 ماده برای آقایان و 6 ماده برای بانوان) می باشد و در روز نخست رقابت های المپیک هم توزیع مدال ها از همین رشته آغاز می شود .    

   ً آمریکایی ها پیشتازان کسب مدال های این رشته در المپیک بودند و در مجموع ادوار با فاصله زیادی در صدر جدول مدالی قرار دارند . روسها و سوئدی ها هم قهرمانان بزرگی در این رشته داشته و مدال های زیادی کسب کرده اند اما البته سوئدی ها دیگر آن مدعیان سال های دور در تیراندازی نیستند و در سه المپیک اخیر فقط یک مدال نقره کسب نموده اند . در حال حاضر چینی ها در تیراندازی حرف اول را می زنند اما با سایر کشورها هم فاصله کمی دارند و توزیع مدال های رشته تیراندازی با عدالتی بیشتر و بین کشورهای بیشتری انجام می گیرد .    

    سه دوره اخیر المپیک کشورهایی که از لحاظ مرغوبیت مدالی بیشترین موفقیت را داشته اند بدین قرار می باشند :   

    2004 آتن :   
   چین 4 طلا 2 نقره 3 برنز  
   روسیه 3 طلا 4 نقره 3 برنز  
   آلمان /// آمریکا هر کدام 2 طلا یک نقره  

    2008 پکن :    
   چین 5 طلا 2 نقره یک برنز  
   آمریکا 2 طلا 2 نقره 2 برنز  
   جمهوری چک /// اوکراین هر کدام 2 طلا یک نقره  

    2012 لندن :   
   کره جنوبی 3 طلا 2 نقره  
   آمریکا 3 طلا یک برنز  
   ایتالیا 2 طلا 3 نقره  
   { 4- چین 2 طلا 2 نقره 3 برنز }   

    اما پیشبینی نحوه توزیع مدال در رقابت های تیراندازی المپیک ریو :   

    50 متر سه وضعیت مردان : 1- متیو امونس (آمریکا) در سه المپیک گذشته به ترتیب سه مدال طلا ، نقره و برنز گرفته و در رنکینگ جهانی این ماده با فاصله زیادی اول است   
    زائو کیونان (چین) برنده دو مدال طلا و نقره از المپیک های آتن و پکن ، قهرمان جهان در سال 2014 نفر پنجم فعلی رنکینگ جهانی   
    پیتر سیدی (مجارستان) قهرمان جهان در سال 2010 ، نفر ششم حال حاضر رنکینگ جهانی   

    50 متر درازکش مردان : 1- وارنر پوتنت (استرالیا) برنده مدال برنز المپیک پکن و قهرمان جهان در سال 2014 ، نفر سوم رنکینگ جهان   
    2- دانیل برودمر (آلمان) نایب قهرمان جهان در سال 2014 و نفر نهم رنکینگ جهانی   
    استیون پلتیکسیچ (صربستان) برنده مدال برنز المپیک بارسون! و نایب قهرمان جهان در سال های 1994 و 2006 ، نفر چهارم فعلی رنکینگ جهانی   

    بادی 10 متر مردان :1- کائو یی فی (چین) نفر اول رنکینگ جهانی با فاصله زیاد از حریفان   
    آبیناو بیندرا (هند) قهرمان المپیک 2008 پکن و قهرمان جهان در سال 2006 ، نفر سیزدهم رنکینگ جهان   
    یانگ هائوران (چین) قهرمان جهان در سال 2014 و نفر دوم رنکینگ جهانی   

    50 متر مردان : 1- جین جونگ هو (کره جنوبی) برنده سه مدال طلا و دو مدال نقره المپیک و 7 مدال طلا ، نقره و برنز جهانی و نفر اول رنکینگ جهانی این ماده   
    پنگ وی (چین) برنده مدال طلا در المپیک 2008 پکن و نفر سوم جهان در سال 2014 ، نفر سوم رنکینگ جهانی فعلی   
    جیت رای (هند) نایب قهرمان جهان در سال 2014 و نفر دوم رنکینگ جهانی فعلی   

    25 متر آتش سریع مردان : 1- زانگ فو شنگ (چین) نفر اول فعلی رنکینگ جهانی   
    کریستین ریتز (آلمان) برنده مدال برنز المپیک 2008 پکن و نفر دوم رنکینگ جهانی   
    کیم جون هون (کره جنوبی) قهرمان جهان در سال 2014 و نفر چهارم رنکینگ جهانی   

    بادی 10 متر مردان : 1- فیلیپ آلمیدا (برزیل) نفر اول رنکینگ جهانی   
    جین جونگ هو (کره جنوبی) نفر چهارم رنکینگ جهانی در این ماده   
    یوسف دیکک (ترکیه) نایب قهرمان جهان در سال 2014 و نفر هجدهم فعلی رنکینگ جهانی   

    انفرادی مردان : 1- اریک وارگا (اسلوواکی) قهرمان جهان در سال 2014 و نفر دوم رنکینگ جهانی   
     [SIZE=150]    جیوانی سرنوگراز (کرواسی) قهرمان المپیک لندن و نفر چهارم رنکینگ جهانی         
    الکسی آلپوف (روسیه) قهرمان المپیک آتن و نفر سوم المپیک پکن ، نفر پنجم رنکینگ جهانی   

    دوبل مردان : 1- جاشوا ریچموند (آمریکا) قهرمان جهان در سال 2014 و نفر چهارم رنکینگ جهانی   
    واسیلی موسین (روسیه) نفر سوم المپیک لندن و نفر پنجم رنکینگ جهانی   
    جیمز ویلت (استرالیا) نفر اول رنکینگ جهانی   

    مردان : 1- گابریل روستی (ایتالیا) نفر سوم رنکینگ جهانی   
    وینسنت هنکاک (آمریکا) قهرمان المپیک های پکن و لندن و نفر اول رنکینگ جهانی (فقط برای اینکه دلم می خواهد آمریکا حداقل یکی از طلاهای مسلمش را از دست بدهد!!!)   
    عظمی مهلبا (مصر) نفر سوم جهان در سال 2014 و نفر چهارم رنکینگ جهانی   

    50 متر سه وضعیت بانوان : 1- ساجزانا پجیک (کرواسی) برنده مدال برنز در المپیک پکن ، نایب قهرمان جهان در سال 2014 و نفر اول رنکینگ جهانی با اختلاف امتیاز بسیار زیاد!   
    پترا زبلاسینگ (ایتالیا) نفر سوم رنکینگ جهانی   
    باربارا انگلدر (آلمان) نفر چهارم رنکینگ جهانی   

    بادی 10 متر بانوان : 1- یی سی لینگ (چین) قهرمان المپیک 2012 لندن و نفر سوم رنکینگ جهانی   
    آندرآ آرسیویچ (صربستان) قهرمان اروپا و نفر اول رنکینگ جهانی   
      احمدی (ایران) نفر بیستم رنکینگ جهانی    
   (عملکرد خانم احمدی در مسابقات یک سال گذشته تا چند ماه قبل به شکلی بوده که از ایشان به عنوان بخت نخست مدال طلای این ماده که اتفاقاً اولین ماده ایی هم هست که در روز نخست مسابقات المپیک مدال هایش توزیع می شود ، یاد می شود اما در دو-سه ماه اخیر ایشان بیشتر در اردوی تمرینی بوده و کمتر در مسابقه شرکت کرده و آنهایی هم که شرکت کرده رتبه بالایی نیاورده که شاید با توصیه مربیان برای کاهش استرس بوده است ، به هر شکل بنده اگر طبق امتیاز بندی سایر مواد عمل می کردم مدالی به خانم احمدی نمی رسید چه برسد به مدال طلا ، اما امیدوارم ایشان یا خانم نجمه خدمتی بتوانند نامشان را به عنوان اولین مدال آور کاروان ایران در ریو و اولین بانوی ایرانی مدال آور در تاریخ المپیک ثبت نمایند)   

    25 متر بانوان : 1- جینگ جینگ زانگ (چین) قهرمان جهان در سال 2014 و نفر اول رنکینگ جهانی   
    کیم جانگ می (کره جنوبی) قهرمان المپیک لندن و نایب قهرمان جهان در سال 2014 ، نفر ششم رنکینگ جهانی   
    اوترادایان گاندگما (مغولستان) نایب قهرمان المپیک پکن ، نفر نهم رنکینگ جهانی   

    بادی 10 متر بانوان : 1- اولنا کستوویچ (اوکراین) قهرمان المپیک آتن و نفر سوم المپیک لندن ، نایب قهرمان جهان در سال 2014 و نفر اول رنکینگ جهانی   
    گئو ونجین (چین) قهرمان المپیک های پکن و لندن و نفر سوم رنکینگ جهانی   
    بوبانا ولکویچ (صربستان) نفر دوم رنکینگ جهانی   

    بانوان : 1- فاطیما گالوز (اسپانیا) نایب قهرمان جهان در سال 2014 و نفر سوم رنکینگ جهانی   
    رای باسیل (لبنان) نفر اول رنکینگ جهانی   
    ساتو ماکلا ناملا (فنلاند) قهرمان المپیک پکن و نفر دوم رنکینگ جهانی   

    بانوان : 1- مورگان کرافت (آمریکا) قهرمان اسکیت 2015 جهان و نفر دوم رنکینگ جهانی   
    ساتیا جیوچالومیت (تایلند) نفر اول رنکینگ جهانی   
    کیم رود (آمریکا) او می خواهد ششمین مدال المپیکش را در ششمین حضورش کسب کند! قهرمان المپیک لندن و نایب قهرمان المپیک پکن (وی در ماده تراپ دوبل بانوان که حالا از المپیک حذف شده در المپیک های آتلانتا و آتن قهرمان و در سیدنی سوم شده بود!) ، نفر هشتم رنکینگ جهانی    

    این ترتیب شمای کلی جدول رده بندی مدالی تیراندازی المپیک ریو می تواند به شکل زیر باشد :   

    چین [COLOR=#FFC000]4 طلا 3 نقره یک برنز    
    آمریکا [COLOR=#FFC000]3 طلا یک نقره یک برنز    
    کره جنوبی [COLOR=#FFC000]یک طلا 2 نقره یک برنز    
    کرواسی /// ایتالیا هر کدام [COLOR=#FFC000]یک طلا یک نقره    
    استرالیا [COLOR=#FFC000]یک طلا یک برنز    
    برزیل /// اسلوواکی /// اوکراین /// اسپانیا هرکدام [COLOR=#FFC000]یک طلا    
    آلمان [COLOR=#A5A5A5]2 نقره یک برنز    
    صربستان [COLOR=#A5A5A5]یک نقره 2 برنز    
    هند /// روسیه هر کدام [COLOR=#A5A5A5]یک نقره یک برنز    
    لبنان /// تایلند هرکدام [COLOR=#A5A5A5]یک نقره    
     ایران /// مجارستان /// ترکیه /// مصر /// مغولستان /// فنلاند هرکدام یک برنز     
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3298
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6979 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

  بررسی رشته به رشته رقابت های المپیک ریو (17) : سوارکاری
 
  
    عرض سلام مجدد .   

    رسیم به رشته مفرح سوارکاری که بجز المپیک های 1896 ، 1904 و 1908 ، در سایر ادوار المپیک برگزار شده است . سوارکاری ورزشی بسیار قدیمی است و ریشه در تاریخ پرفراز نشیب انسان دارد که برای مدتهای طولانی اسب عاملی مهم و تعیین کننده در پیروز میدان های نبرد بود! سابقه طولانی این رشته باعث شده تا در ادوار مختلف المپیک هم دچار تغییرات زیادی نشود و ساختار کلی اش از آغاز تاکنون تقریباً دست نخورده باقی مانده است . اما سوارکاری این ویژگی عمده هم دارد که باعث شده با سایر رشته های المپیکی تفاوت داشته باشد و آن تفاوت این است که در این رشته زحمت اصلی بدنی را اسب می کشد و سوارکار فقط وظیفه هدایت اسب را برعهده دارد . البته ورزشکاران رشته سوارکاری معمولاً افرادی سبک وزن و کوچک اندام هستند تا حداقل فشار ممکن از سوی آنها به اسب وارد شود . این دو عامل باعث می شود تا برخلاف تصور عامه ، سوارکاری در المپیک کار هرکسی نباشد! سوارکاری در المپیک نتنها به افرادی باهوش ، سریع النتقال و سبک وزن احتیاج دارد ، بلکه نیازمند اسب های مخصوصی هم هست که نتنها از بدو تولد برای شرکت در مسابقات حرفه ایی آموزش می بینند ، بلکه باید از نسل اسب های اصیل و نیرومند و ورزشکار هم باشند تا موفقیت در رگ و پی بدنشان ریشه دوانده باشد!    

    و سال در رشته سوارکاری خیلی مهم نیست ، کما اینکه همین دیروز اعلام شد پیرترین ورزشکار حاضر در المپیک ریو یک بانوی 61 استرالیایی در رشته سوارکاری خواهد بود! حتی جنسیت هم خیلی مهم نیست برای همین رقابت های مواد مختلف سوارکاری به صورت ادغامی برگزار می شود و چیزی به نام مواد جداگانه آقایان و بانوان در این رشته وجود ندارد .    

    با وجود سابقه طولانی که سوارکاری در کشور ما دارد ، و حتی از ورزش های توصیه شده در دین اسلام هم می باشد ، امروزه نگاه حرفه ایی به این ورزش در کشور ما دیده نمی شود . باشگاه های خیلی معدودی در کشور وجود دارند که به مواد حرفه ایی درساژ و پرش با اسب اختصاص دارند و آنها هم با استانداردهای روز جهانی این رشته فاصله بسیار زیادی دارند . فقط مسابقات اسب دوانی در ایران به طور جدی پیگیری می شود آن هم نه به عنوان یک رشته حرفه ایی ورزشی بلکه عمده شرکت کنندگان سوارکاران محلی هستند که فقط برای به دست آوردن جوایز نقدی در این رقابت ها شرکت می کنند . بنابراین سوارکاری به عنوان یک رشته ورزشی حرفه ایی و المپیکی در کشور ما جایی ندارد و یکی-دو ورزشکاری هم که در سال های گذشته برای ایران در رقابت های المپیک به میدان رفتند از ایرانیان خارج نشینی بودند که نه خودشان و نه اسبشان هیچ وقت در ایران تمرین و مسابقه ایی نداشتند! با هزینه ایران به المپیک رفتند و هیچ موفقیتی هم نداشتند!   

    در سه المپیک گذشته مدال های سوارکاری چطور توزیع شده است؟   

    2004 آتن :   
   آمریکا یک طلا 2 نقره 2 برنز  
   آلمان یک طلا یک نقره 2 برنز  
   بریتانیا یک طلا یک نقره یک برنز  
   هلند /// فرانسه /// برزیل هر کدام یک طلا  
   اسپانیا یک نقره یک برنز  
   سوئد یک نقره  


    2008 پکن :   
   آلمان 3 طلا یک نقره یک برنز  
   آمریکا یک طلا یک نقره یک برنز  
   کانادا /// هلند هرکدام یک طلا یک نقره  
   استرالیا /// سوئد هرکدام یک نقره  
   بریتانیا 2 برنز  
   دانمارک /// سوئیس هر کدام یک برنز  


    2012 لندن :    
   بریتانیا 3 طلا یک نقره یک برنز  
   آلمان 2 طلا یک نقره یک برنز  
   سوئیس یک طلا  
   هلند 3 نقره یک برنز  
   سوئد یک نقره  
   [COLOR=#7030A0]6- ایرلند /// عربستان /// زلاندنو هر کدام یک برنز

رشته سوارکاری در المپیک شامل سه بخش می باشد که در هر کدام به دو صورت انفرادی و تیمی مدال توزیع می شود و این سه بخش عبارتند از درساژ ، پرش از مانع و اسب دوانی . درساژ که شامل حرکات نمایشی و ریتمیک هماهنگ اسب و سوار می باشد . پرش از مانع هم که اسمش مشخص است . و اسب دوانی در واقع یک سه گانه است شامل درساژ ، اسب دوانی صحرایی و دو دور پرش از مانع .

با جمع بندی نتایج رقابت های جهانی و المپیکی سال های اخیر پیشبینی بنده برای توزیع مدال های سوارکاری المپیک ریو به این شکل می باشد (چون سهمیه ها به کشورها تعلق گرفته و هنوز بطور رسمی نام و سابقه اسب ها و سوارکاران شرکت کننده در رقابت های المپیک انتشار نیافته ، بنابراین بنده فقط به نام کشورها اشاره می کنم) :

درساژ انفرادی : 1- بریتانیا 2- هلند 3- آلمان

درساژ تیمی : 1- آلمان 2- بریتانیا 3- هلند

پرش از مانع انفرادی : 1- هلند 2- فرانسه 3- سوئیس

پرش از مانع تیمی : 1- هلند 2- سوئیس 3- آمریکا

اسب دوانی انفرادی : 1- آلمان 2- بریتانیا 3- زلاندنو

اسب دوانی تیمی : 1- آلمان 2- بریتانیا 3- هلند
     
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3298
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6979 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

  [SIZE=150]خبر فوری :

در فاصله 10 روز مانده به آغاز رقابت های المپیک 2016 ، تعداد ورزشکاران ایرانی اعزامی به المپیک ریو به 64 نفر افزایش یافت . به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک به دنبال مثبت اعلام شدن تست دوپینگ دو قایقران روس و قزاق ، فدراسیون جهانی قایقرانی با ارسال نامه ایی به ایران یکی از این سهمیه ها را به کشور ما اختصاص داد . با این ترتیب آقای عادل مجللی در کانو 200 متر تک نفره آقایان سهمیه حضور در رقابت های المپیک را کسب نموده و دستورات لازم برای صدور هرچه سریعتر ویزای برزیل برای وی صادر شده است .
  
 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3298
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6979 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

  بررسی رشته به رشته رقابت های المپیک ریو (18) : شیرجه
 
  
    سلام دوباره .   

    ، دندونم درد می کنه ، کوتاه عرض می کنم . رشته زیبا و مفرح شیرجه از المپیک 1904 سنت لوئیس وارد رقابت های المپیک شده و از آن زمان پیوسته ادامه داشته است . در مجموع ادوار مختلف برگزاری شیرجه در المپیک آمریکا پرافتخارترین کشور در این رشته است ، اما از المپیک 1984 لس آنجلس که چینی ها وارد این رشته از المپیک شدند خیلی سریع گوی سبقت را از آمریکایی ها ربودند و تبدیل به قدرت بلامنازع این رشته شدند . حالا همه طلاهای شیرجه المپیک مال چینی هاست مگر آنکه تک ستاره ایی بتواند عکس را ثابت کند!

ایران در دهه پنجاه میلادی جزو قدرت های شیرجه آسیا بود و چند مدالی در رقابت های آسیایی کسب کرد اما آن زمان البته شیرجه روهای آسیایی اصلاً در سطح جهان حرفی برای گفتن نداشتند!!! اما در دهه شصت و هفتاد شیرجه ایران افت کرد تا جایی که حتی در بازی های آسیایی 1974 تهران هم موفق به کسب مدال نشدند . بعد از انقلاب تلاش هایی برای احیای این رشته در دهه هفتاد و هشتاد انجام شد و شیرجه روهای ایرانی هرچند به مدال نمی رسیدند اما روند رو به رشدی داشتند لیکن در 6-7 سال اخیر انگار این رشته دوباره فراموش شده و کمتر شنیده شده که شیرجه روهای ایرانی در قالب تیم ملی اردو تشکیل دهند چه رسد به حضور در رقابت های مهم آسیایی و جهانی!

شیرجه در المپیک در دو بخش آقایان و بانوان و در هر بخش در 4 ماده انجام می گیرد که عبارتند از ؛ پرش از تخته 3 متر انفرادی ، پرش از تخته 3 متر دو نفره ، پرش از سکوی 10 متر انفرادی و پرش از سکوی 10 متر دو نفره .

پیشبینی کلی بنده برای جدول مدالی رشته شیرجه در المپیک ریو به این شکل می باشد :

1- چین [COLOR=#FFC000]7 مدال طلا
2 مدال نقره
2- آمریکا یک مدال طلا
3- روسیه /// کانادا هرکدام دو مدال نقره یک مدال برنز
5- مکزیک /// کره شمالی هرکدام یک مدال نقره یک مدال برنز
7- بریتانیا /// آلمان /// مالزی /// استرالیا هرکدام یک مدال برنز
     
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3298
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6979 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

  بررسی رشته به رشته رقابت های المپیک ریو (19) : شنا
 
  
    هم سلام .    

    رشته پرمدال المپیک شنا است که 34 ماده در شنای رقابتی و 2 ماده در شنای نمایشی دارد . این رشته هم از جمله ورزش های قدیمی و پرسابقه محسوب می گردد و در همه ادوار المپیک برگزار شده است . جالب است بدانید در دوره های نخست المپیک که تقریباً چیزی به نام استخر ورزشی استاندارد در دنیا وجود نداشت ، شناگران را با قایق به فاصله معین تعیین شده برای رقابت در ساحل در دریا می برند و شناگران باید این فاصله را تا ساحل شنا می کردند!    

    معمول بیشتر رشته ها ، در این رشته هم ایالات متحده آمریکا پرافتخارترین کشور از حیث تعداد و مرغوبیت مدال در تاریخ المپیک ها می باشد آن هم با فاصله ایی بسیار زیاد و احتمالاً دست نیافتنی چون آمریکایی هنوز هم قدرت اول شنای جهان هستند و بیشترین مدال را در المپیک ها از آن خود می کنند!    

    سه المپیک گذشته کشورهایی که بیشترین موفقیت را در کسب مدال مواد شنای رقابتی داشته اند به قرار زیر می باشند :   

    2004 آتن :   
    نظر مرغوبیت :   
   آمریکا 12 طلا 9 نقره 7 برنز  
   استرالیا 7 طلا 5 نقره 3 برنز  
   ژاپن 3 طلا یک نقره 4 برنز  

    نظر تعداد :   
    آمریکا 28 مدال 2- استرالیا 15 مدال 3- ژاپن 8 مدال   

    2008 پکن :   
    نظر مرغوبیت :    
   آمریکا 12 طلا 9 نقره 10 برنز  
   استرالیا 6 طلا 6 نقره 8 برنز  
   بریتانیا 2 طلا 2 نقره 2 برنز  

    نظر تعداد :   
    آمریکا 31 مدال 2- استرالیا 20 مدال   
    بریتانیا 6 مدال /// چین 6 مدال { یک طلا 3 نقره 2 برنز } /// فرانسه 6 مدال { یک طلا 2 نقره 3 برنز }   

    2012 لندن :   
    نظر مرغوبیت :   
   آمریکا 16 طلا 9 نقره 6 برنز  
   چین 5 طلا 2 نقره 3 برنز  
   فرانسه 4 طلا 2 نقره یک برنز  

    نظر تعداد :   
    آمریکا 31 مدال 2- ژاپن 11 مدال { 3 نقره 8 برنز }   
    چین 10 مدال /// استرالیا 10 مدال { یک طلا 6 نقره 3 برنز }   

    اما پیشبینی مدال آوران مواد مختلف :   

   (به علت اینکه شناگران معروف در چندین ماده مختلف رقابت می کنند و برای جلوگیری از گیج شدن شما ، فقط به مدال های مدعیان مدال در همان ماده اشاره می شود)   

    مردان :   

    متر آزاد : 1- فلورن مانودو (فرانسه) قهرمان المپیک 2012 لندن ، قهرمان جهان در سال 2015 و قهرمان استخر کوچک جهان در سال 2014   
    برونو فراتوس (برزیل) نفر سوم جهان در سال 2015   
    ناتان آدرین (آمریکا) نایب قهرمان جهان در سال 2015   

    متر آزاد : 1- نینگ زیتائو (چین) قهرمان جهان در سال 2015   
    ناتان آدرین (آمریکا) قهرمان المپیک 2012 لندن و نفر سوم جهان در سال 2013   
    کامرون مک ایوری (استرالیا) نایب قهرمان جهان در سال 2015   

    متر آزاد : 1- جیمز گی (بریتانیا) قهرمان جهان در سال 2015   
    سان یانگ (چین) نایب قهرمان مشترک المپیک 2012 و نایب قهرمان جهان در سال 2015   
    پارک تئا هوآن (کره جنوبی) نایب قهرمان المپیک های 2008 و 2012   

    متر آزاد : 1- سان یانگ (چین) قهرمان المپیک لندن و قهرمان جهان در سال های 2013 و 2015   
    جیمز گی (بریتانیا) نایب قهرمان جهان در سال 2015   
    کانر ییگر (آمریکا) نفر سوم جهان در سال 2013 و نفر چهارم سال 2015   

    متر آزاد : 1- سان یانگ (چین) قهرمان المپیک لندن و قهرمان جهان در سال های 2011 و 2013 (او از شرکت در فینال 1500 متر جهانی 2015 انصراف داد)   
    گریگوری پالترینیری (ایتالیا) قهرمان جهان در سال 2015 و نفر سوم جهان در سال 2013   
    براندون آلمیدا (برزیل) قهرمان جوانان جهان در سال 2015   

    متر کرال پشت : 1- میچ لارکین (استرالیا) قهرمان جهان در سال 2015   
    کامی لاکور (فرانسه) قهرمان جهان در سال 2011 و نایب قهرمان در سال 2015   
    ریوسوک ایری (ژاپن) نفر سوم المپیک 2012 لندن و نفر سوم جهان در سال 2011   

    متر کرال پشت : 1- میچ لارکین (استرالیا) قهرمان جهان در سال 2015   
    رادوسلاو کاونسکی (لهستان) نایب قهرمان جهان در سال های 2013 و 2015   
    یوگنی ریلوف (روسیه) نفر سوم جهان در سال 2015   

    متر قورباغه : 1- کامرون وان دربورگ (آفریقای جنوبی) قهرمان المپیک لندن و نایب قهرمان جهان در سال های 2013 و 2015   
    آدام پیتی (بریتانیا) قهرمان جهان در سال 2015   
    دیمیتری بالاندین (قزاقستان) قهرمان بازی های آسیایی 2014 و نفر چهارم جهان در سال 2015   

    متر قورباغه : 1- دانیل یورتا (مجارستان) قهرمان المپیک لندن و نایب قهرمان المپیک آتن ، قهرمان جهان در سال های 2009 ، 2011 و 2013 و نفر سوم در سال 2015   
    مارکو کخ (آلمان) قهرمان جهان در سال 2015 و نایب قهرمان در سال 2013   
    کوین کوردز (آمریکا) نایب قهرمان جهان در سال 2015   

    متر پروانه : 1- چاد لو کلوس (آفریقای جنوبی) نایب قهرمان المپیک لندن و قهرمان جهان در سال های 2013 و 2015   
    لازلو چه (مجارستان) نایب قهرمان جهان در سال های 2013 و 2015   
    مایک فیلیپ (آمریکا) اسطوره شنای جهان که می خواهد با کسب بیست و سومین مدال المپیکی اش از دنیای حرفه ایی شنا خداحافظی کند!   

    متر پروانه : 1- چاد لو کلوس (آفریقای جنوبی) قهرمان المپیک لندن ، قهرمان جهان در سال 2013 و نایب قهرمان در سال 2015   
    لازلو چه (مجارستان) نایب قهرمان المپیک پکن و نفر سوم المپیک لندن ، قهرمان جهان در سال 2015   
    یان شویتکوفسکی (لهستان) نفر سوم جهان در سال 2015   

    متر مختلط (ترکیبی فنون) : 1- رایان لوچت (آمریکا) نایب قهرمان المپیک های آتن و لندن و نفر سوم المپیک پکن ، قهرمان جهان در سال های 2009 تا 2015   
    مایک فیلیپس (آمریکا) این هم بیست و چهارمین مدال!   
    تیاگو پریرا (برزیل) نایب قهرمان جهان در سال 2015 و نفر سوم سال 2013   

    متر مختلط (ترکیبی فنون) : 1- دایا ستتو (ژاپن) قهرمان جهان در سال های 2013 و 2015   
    چیس کالیز (آمریکا) نایب قهرمان جهان در سال 2013 و نفر سوم سال 2015   
    دیوید وراستو (مجارستان) نایب قهرمان جهان در سال 2015   

   *4 آزاد تیمی : 1- فرانسه 2- آمریکا 3- روسیه   

   *4 آزاد تیمی : 1- آمریکا 2- روسیه 3- بریتانیا   

   *4 مختلط تیمی : 1- استرالیا 2- آمریکا 3- فرانسه   

    کیلومتر آب های آزاد : 1- اسپریدون جیانیوتیس (یونان) قهرمان جهان در سال های 2011 و 2013 و نفر سوم سال 2015   
    جوردن ویلیموسکی (آمریکا) قهرمان جهان در سال 2015   
    اسامه الملولی (تونس) قهرمان المپیک 2012 لندن و نفر سوم جهان در سال 2013   

    بانوان :   

    متر آزاد : 1- رانومی کرومویدیویو (هلند) قهرمان المپیک لندن ، قهرمان جهان در سال 2013 و نایب قهرمان در سال های 2011 و 2015   
    برونت کمپبل (استرالیا) قهرمان جهان در سال 2015   
    کیت کمپبل (استرالیا) نفر سوم المپیک پکن ، نایب قهرمان جهان در سال 2013 و نفر چهارم سال 2015   

    متر آزاد : 1- کیت کمپبل (استرالیا) قهرمان جهان در سال 2013 و نفر سوم در سال 2015   
    برونت کمپبل (استرالیا) قهرمان جهان در سال 2015   
    سارا خستروم (سوئد) نایب قهرمان جهان در سال های 2013 و 2015   

    متر آزاد : 1- کیتی لدیسکی (آمریکا) قهرمان جهان در سال 2015   
    میسی فرانکلین (آمریکا) قهرمان جهان در سال 2013 و نفر سوم سال 2015   
    فدریکا پلگرینی (ایتالیا) قهرمان المپیک پکن و نایب قهرمان المپیک آتن ، قهرمان جهان در سال های 2009 و 2011 و نایب قهرمان در سال های 2013 و 2015   

    متر آزاد : 1- کیتی لدیسکی (آمریکا) قهرمان جهان در سال های 2013 و 2015   
    شارون فن روندال (هلند) نایب قهرمان جهان در سال 2015   
    لورن بویل (زلاندنو) نفر سوم جهان در سال 2013   

    متر آزاد : 1- کیتی لدیسکی (آمریکا) قهرمان المپیک لندن و قهرمان جهان در سال های 2013 و 2015   
    لورن بویل (زلاندنو) نایب قهرمان جهان در سال 2015 و نفر سوم سال 2013   
    لوت فرس (دانمارک) نفر سوم المپیک پکن ، قهرمان جهان در سال 2009 و نایب قهرمان در سال های 2011 و 2013   

    متر کرال پشت : 1- امیلی سیبوهم (استرالیا) نایب قهرمان المپیک لندن ، قهرمان جهان در سال 2015 و نایب قهرمان در سال 2013   
    می نلسون (دانمارک) نفر سوم جهان در سال 2015    
    فو یان هیو (چین) نفر چهارم جهان در سال 2015 (او قهرمان 50 متر کرال پشت 2015 جهان است)   

    متر کرال پشت : 1- میسی فرانکلین (آمریکا) قهرمان المپیک 2012 لندن ، قهرمان جهان در سال های 2011 و 2013 و نایب قهرمان جهان در سال 2015   
    امیلی سیبوهم (استرالیا) قهرمان جهان در سال 2015   
    بلیندا هوکینگ (استرالیا) نایب قهرمان جهان در سال های 2011 و 2013   

    متر قورباغه : 1- روتا میلوتایت (لیتوانی) قهرمان المپیک 2012 لندن ، قهرمان جهان در سال 2013 و نایب قهرمان سال 2015   
    ساتومی سوزوکی (ژاپن) نفر سوم المپیک 2012 لندن و نفر چهارم جهان در سال 2015   
    آلیا اتکینسون (جامائیکا) نفر سوم جهان در سال 2015   

    متر قورباغه : 1- کاناکو واتانابه (ژاپن) قهرمان جهان در سال 2015   
    ریکی مولر پدرسون (دانمارک) نایب قهرمان جهان در سال 2013 و نفر سوم سال 2015   
    ویکتوریا زینپ گونز (ترکیه) قهرمان جوانان جهان در سال های 2013 و 2015   

    متر پروانه : 1- سارا خستروم (سوئد) قهرمان جهان در سال های 2009 ، 2013 و 2015   
    دانا ولمر (آمریکا) قهرمان المپیک لندن ، قهرمان جهان در سال 2011 و نفر سوم جهان در سال 2013   
    جنت اوتسن (دانمارک) نایب قهرمان جهان در سال 2015   

    متر پروانه : 1- ناتسومی هوشی (ژاپن) نفر سوم المپیک لندن و قهرمان جهان در سال 2015   
    زانگ یو فی (چین) نفر سوم جهان در سال 2015   
    کمیل آدامز (آمریکا) نایب قهرمان جهان در سال 2015   

    متر مختلط (ترکیبی فنون) : 1- کاتینکا هوسو (مجارستان) قهرمان جهان در سال های 2013 و 2015
2- یی شیوان (چین) قهرمان المپیک لندن و قهرمان جهان در سال 2011
3- آلیسا کاتس (استرالیا) نایب قهرمان المپیک لندن و نایب قهرمان جهان در سال های 2011 و 2013

400 متر مختلط (ترکیبی فنون) : 1- کاتینکا هوسو (مجارستان) قهرمان جهان در سال های 2013 و 2015
2- مایا دی رادو (آمریکا) نایب قهرمان جهان در سال 2015
3- امیلی اورهولت (کانادا) نفر سوم جهان در سال 2015

100*4 آزاد تیمی : 1- آمریکا 2- استرالیا 3- هلند

200*4 آزاد تیمی : 1- آمریکا 2- ایتالیا 3- استرالیا

100*4 مختلط تیمی : 1- چین 2- استرالیا 3- آمریکا

10 کیلومتر آب های آزاد : 1- آنا مارسلا چونا (برزیل) نفر سوم جهان در سال 2015 (وی سال 2015 قهرمان 25 کیلومتر جهان شد)
2- اورلا مولر (فرانسه) قهرمان جهان در سال 2015
3- پولیانا اوکیموتو (برزیل) قهرمان جهان در سال 2013 و نفر ششم جهان در سال 2015

شنای نمایشی :

در شنای نمایشی روسها قهرمانان بلامنازع جهان هستند و از آنجا که بنده این رشته را هم سخیف و کاملاً بی ربط به روح واقعی المپیک می دانم ، فقط اشاره می کنم به اینکه مدال های المپیک ریو در این رشته احتمالاً به چه صورت توزیع خواهند شد :

دو نفره بانوان : 1- روسیه 2- چین 3- اسپانیا

تیمی بانوان : 1- روسیه 2- چین 3- ژاپن

به این ترتیب جدول مدالی احتمالی  
ی المپیک 2016 ریو به این شکل خواهد بود :

1- آمریکا 8 طلا 9 نقره 6 برنز
2- استرالیا 5 طلا 5 نقره 5 برنز
3- چین 4 طلا 5 نقره یک برنز
4- مجارستان 3 طلا 2 نقره یک برنز
5- ژاپن 3 طلا یک نقره 2 برنز
6- آفریقای جنوبی 3 طلا
7- فرانسه 2 طلا 2 نقره یک برنز
8- روسیه 2 طلا یک نقره 2 برنز
9- بریتانیا یک طلا 2 نقره یک برنز
10- برزیل یک طلا یک نقره 3 برنز
11- هلند یک طلا یک نقره یک برنز
12- سوئد یک طلا یک برنز
13- یونان /// لیتوانی هر کدام یک طلا
15- دانمارک 2 نقره 2 برنز
16- ایتالیا 2 نقره یک برنز
17- لهستان /// زلاندنو هر کدام یک نقره یک برنز
19- آلمان یک نقره
20- کره جنوبی /// قزاقستان /// تونس /// جامائیکا /// ترکیه /// کانادا /// اسپانیا هر کدام یک برنز
     
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3298
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6979 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

  [SIZE=150]باز هم خبر فوری :

وزنه برداری روسیه هم از حضور در المپیک ریو محروم شد . با تصمیم فدراسیون جهانی وزنه برداری تیم ملی وزنه برداری روسیه به علت تعداد زیاد موارد مثبت اعلام شده دوپینگ آن در یک سال اخیر از حضور در المپیک ریو محروم گردید . پیشتر کمیته بین المللی المپیک با حذف کامل کاروان روسیه از المپیک 2016 مخالفت نموده اما اعلام کرده بود فدراسیون های جهانی می توانند راساً برای محروم نمودن روسها از حضور در المپیک در رشته های خود تصمیم گیری نمایند . با توجه به اینکه وزنه برداری روسیه هم مثل وزنه برداری ایران در اوزان سنگین مدعی مدال می باشد ، نبود آنها در المپیک ریو شانس وزنه برداران ایران برای کسب مدال را افزایش می دهد .   
 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”