المپیک 2016 ریودوژانیرو

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3298
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6979 بار

المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

  با عرض سلام خدمت دوستان عزیز .   
  حدود 11 ماه به برگزاری المپیک تابستانی 2016 ریودوژانیرو برزیل باقی مانده است . همه می دانید مسابقات المپیک مهمترین رویداد ورزشی جهان است که هر چهار سال یکبار برگزار می گردد و حتی ضعیف ترین برنامه ریزان ورزشی در گوشه و کنار جهان هم دیگر از یکسال مانده به مسابقات برنامه ها را مطابق با آن تنظیم می کنند!   
  می خواستم اطلاع رسانی درباره مقدمات مسابقات المپیک را از ابتدای سال آینده شروع کنم! اما خب ، تا آن موقع هزار و یک اتفاق ممکن است بیافتد و بنده هم آدم کم صبری هستم! برای همین مباحث مقدماتی المپیک را از همین حالا شروع می کنیم و از سایر دوستان هم خواهشمندم حتماً در بحث شرکت کنند و فقط خواننده نباشند!   
  اما ابتدا دو نکته انتقادی :   
  اول - نگاه مسئولان کمیته بین المللی المپیک به این مسابقات یک نگاه کاسب کارانه و منفعت طلبانه است! به این شکل که کمیته بین المللی المپیک معتقد است باید هزینه ها به حداقل ممکن کاهش یافته و در عوض سودآوری بالا برود! این سیاست باعث شده تا یک سری از رشته های ورزشی که حامی مالی کمتری دارند امکان اضافه شدن به مسابقات المپیک را نداشته باشند و حتی یک سری از رشته هایی که جزو المپیک بوده اند با همین بهانه حذف شوند! به این ترتیب ورزشکاران زیادی در جهان باقی می مانند که با وجود شایستگی فراوان در رشته های ورزشی خود ، در حسرت حضور و کسب مدال المپیک باقی خواهند ماند! به عنوان مثال برای ما ایرانی ها خیلی ناراحت کننده است که رشته هایی مثل کاراته ، ووشو و تیروکمان کامپوند که توان کسب مدال المپیکی در آنها را داریم در این مسابقات غایب هستند و هر زمان هم که در جلسات کمیته بین المللی المپیک بحث حضور این رشته ها و رشته های دیگر پیش کشیده می شود مسئولان کمیته به بهانه پایین نگه داشتن هزینه ها ، با بحث حذف کشتی و چند رشته دیگر از المپیک ، مقابله به مثل می نمایند!   
  دوم - در دهه نود و با قدرت گرفتن نهضت جهانی فمینیسم ، انتقادات فراوانی نسبت به مردسالارانه بودن بازی های المپیک متوجه کمیته بین المللی المپیک شد و بعد از روی کار آمدن ژاک روک در سال 2001 ، به بهانه رفع این انتقادات ، بازنگری هایی در شرایط برگزاری مسابقات و مواد و رشته های قابل برگزاری برای بانوان انجام گرفت که برخی قابل قبول می باشند اما در مجموع این بازنگری ها عملاً نگاه جنسیتی و آلوده به ورزشکاران زن را تقویت کرده و پوشش غالباً اجباری این ورزشکاران را در رشته های مختلف در حد زنان فاحشه و هرزه تقلیل برده است و به همین علت عملاً بسیاری از ورزشکاران زن دنیا (چه مسلمان و چه غیر مسلمان) مجبور شده اند از خیر شرکت در مسابقات المپیک بگذرند زیرا فقط در برخی رشته ها و آن هم با شرایطی بسیار خاص و سنگین ورزشکاران زن اجازه دارند با پوشش مورد نظر خود در میدان حاضر شوند که همان ها هم معمولاً در برابر رقبای کاملاً آزاد و سبک پوش خود شانس پیروزی کمی دارند!   
  ***   
  و اما برویم سر اصل مطلب! می خواهیم ببینیم ورزشکاران ایرانی در کدام رشته های المپیک شانس حضور دارند و چه مراحلی را برای دریافت جواز حضور در المپیک باید طی کنند؟   
  (ترتیب رشته ها براساس ترتیب الفبای انگلیسی می باشد که در سایت ویکیپدیا استفاده شده است!)   
  ورزش های آبی (شنا ، شیرجه ، واترپلو و رقص آبی) :   
  شیرجه روهای ایرانی شانسی برای حضور در المپیک ریو ندارند!   
  شنا یک رشته رکوردی است و شناگران در مواد مختلف باید در مسابقات رسمی معتبر رکوردهای درخواست شده توسط کمیته بین المللی المپیک را بدست آورند تا سهمیه حضور در مسابقات را کسب کنند . با این حال معمولاً تعداد شناگرانی که به این رکوردها دست پیدا می کنند محدود است و چون شنا یکی از رشته های پایه و اصلی المپیک محسوب می شود برای رونق بخشی به آن سهمیه های آزادی برای تمامی کشورها در نظر گرفته می شود و کشورها می توانند به انتخاب خودشان از این سهمیه ها استفاده کنند . شناگران ایرانی هم تاکنون موفق به کسب رکوردهای ورودی المپیک نشده اند (و فاصله زیادی هم با این رکوردها دارند!) بنابراین طبق معمول ادوار گذشته احتمالاً ایران از یک سهمیه آزاد برای فرستادن یکی از شناگران جوان و آینده دار به مسابقات استفاده خواهد کرد .   
  در واترپلو ، مسابقات کسب سهمیه المپیک 2016 در قاره آسیا 16 تا 20 دسامبر 2015 در شهر فوشان چین برگزار خواهد شد و تیم نخست سهمیه حضور مستقیم در المپیک را کسب خواهد کرد و تیم دوم به مسابقات انتخابی بین قاره ای راه خواهد یافت . ورزشکاران ایران در این رشته با تمرین و هدایت و برنامه ریزی مناسب توان رقابت و مدعی بودن در سطح آسیا را دارند اما متاسفانه در یکی-دو دهه گذشته این رشته بشدت مورد بی مهری و کم لطفی بوده! اردوهای تیم ملی چند ماه یک بار که هیچ! گاهی چند سال یک بار برگزار می شود و حضور در مسابقات بین المللی سلیقه ای و نامرتب است! با این شرایط تیم ایران همیشه در برابر رقبای آسیایی یک تیم جدی و مدعی بوده و تیم های اول آسیا یعنی چین و قزاقستان ، هیچگاه تیم ایران را دست کم نگرفته اند!   
  در رشته رقص آبی هم که شرکت نمی کنیم! پرسیدن هم ندارد که چرا؟!   
  تیر و کمان :   
  مسابقات تیر و کمان المپیک فقط در مواد ریکرو برگزار می گردد . قبلاً این رویه در بازی های آسیایی هم بود اما در بازی های آسیایی 2014 مواد کامپوند هم برگزار شد که کمانداران کامپوند ایران عملکرد قابل قبولی داشتند و حالا هم خیلی امیدوارند که کامپوند در المپیک 2020 اضافه شود!!! اما در ریکرو ، کار کمانداران ایرانی بگیر-نگیر دارد و جزو متوسط ها در سطح جهان حساب می شوند! آنها چند هفته قبل در مسابقات جهانی دانمارک نسبتاً خوب ظاهر شدند و تا یک قدمی کسب سهمیه المپیک پیش رفتند (در مسابقات جهانی دانمارک اسماعیل عبادی مدال طلای کامپوند انفرادی مردان را کسب کرد!) بنابراین می توان به آنها برای کسب سهمیه المپیک در مسابقات انتخابی و قهرمانی آسیا امیدوار بود فقط باید دعا کرد مثل المپیک 2012 لندن نشود که کمانداران دچار حواشی عجیب و غریبی شده و همان دور اول از مسابقات حذف گشتند!   
  دوومیدانی :   
  دوومیدانی هم یک رشته رکوردی است اما کمیته بین المللی المپیک در اینجا اختیار بیشتری به فدراسیون ها داده و این فدراسیون ها هستند که طی مهلت تعیین شده پیش از برگزاری مسابقات المپیک به مسئولان مسابقات اعلام می کنند که کدام ورزشکارانشان شرایط و رکورد ورودی لازم برای حضور در مسابقات را دارند . هرچند تاکنون چند نفر از دوومیدانی کاران ایران در مسابقات داخلی و بین المللی به رکوردهای ورودی دست یافته اند اما تا زمانی که لیستشان در آن مهلت قانونی به کمیته برگزاری المپیک 2016 ریودوژانریو ارسال نشود رسماً المپیکی نشده اند! البته در موادی که به صورت تیمی برگزار می شود این قاعده مستثناً است و تیم ها باید کسب سهمیه کنند و از آنجا که دونده های ایران در مواد تیمی چندان قوی نیستند نمی توان روی کسب سهمیه آنها حساب باز کرد!   
  بدمینتون :   
  در این رشته هم ورزشکاران ایران با رقبای آسیایی و جهانی شان فاصله زیادی دارند و کسب سهمیه المپیک برایشان دور از انتظار است!   
  بسکتبال :   
  تیم ملی بسکتبال مردان ایران تا چند هفته دیگر در مسابقات قهرمانی آسیا در چین به میدان خواهد رفت . تیم ایران به عنوان مدافع عنوان قهرمانی در گروه یک با تیم های ژاپن ، مالزی و هند همگروه است که رقبای مهمی محسوب نمی شوند! در عوض تیم چین ، میزبان مسابقات و رقیب اصلی ایران ، در گروه سوم با کره جنوبی ، اردن و سنگاپور همگروه است که گروه بسیار سختی می باشد! و البته گروه چهارم هم با حضور تایوان ، لبنان ، قطر و قزاقستان یک گروه مرگ دیگر است! البته مرگ که نمی شود گفت چون از هر گروه سه تیم به دور بعد راه خواهند یافت بنابراین تیم ایران نمی تواند روی این حساب کند که رقبای اصلی اش در مرحله مقدماتی حذف بشوند! (راستی در گروه دوم هم فیلیپین ، فلسطین ، کویت و هنگ کنگ قرار دارند که برای فیلیپین گروه آسانی محسوب می شود)   
  در مرحله دوم سه تیم برتر گروه های اول و دوم با هم در یک گروه قرار می گیرند و به همین ترتیب سه تیم برتر گروه های سوم و چهارم . اما تیم های برتر گروه های چهار گانه فقط با تیم های غیر همگروهی در مرحله مقدماتی مسابقه می دهند و نتیجه ای که در مرحله مقدماتی در برابر تیم های هم گروهی داشته اند در این مرحله هم محاسبه می شود و در نهایت چهار تیم برتر از هر کدام از این دو گروه به مرحله یک چهارم نهایی راه خواهند یافت!   
  تیم اول این مسابقات جواز حضور در المپیک 2016 را کسب خواهد کرد و تیم های دوم تا چهارم راهی مسابقات انتخابی بین قاره ای خواهند شد . همانطور که اشاره کردم ایران در دوره قبلی مسابقات قهرمانی آسیا (سال 2013) قهرمان شده . در مسابقات 2007 و 2009 هم قهرمان شد و در المپیک 2008 پکن هم حاضر بود . اما در مسابقات قهرمانی آسیا 2011 با غفلت و بدشانسی در یک چهارم نهایی به اردن باخت و المپیک لندن را از دست داد . برای بسیاری از بازیکنان تیم طلایی بسکتبال ایران این شاید آخرین فرصت درخشش و خودی نشان دادن باشد و دیگر به مرز سن بازنشستگی رسیده اند! پس باید حواسشان را جمع کنند که بلیط المپیک ریو را از دست ندهند!   
  ادامه دارد ...
 
 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3298
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6979 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

 بوکس :  
  در این رشته ، ایران تاکنون موفق به کسب یک سهمیه (آن هم از سهمیه های اصلی رنکینگ جهانی که کسب کنندگان آن جزو مدعیان اصلی قهرمانی در وزن خود محسوب می شوند!) توسط احسان روزبهانی در وزن 81 کیلوگرم شده است و احتمال کسب 3 تا 5 سهمیه دیگر هم در مسابقات قاره ای و جهانی آتی وجود دارد . در مجموع رشته بوکس یک رشته پر مدال است و حتی شرکت کنندگان متوسط الحال هم اگر با قرعه مناسبی مواجه شوند شانس رسیدن به نیمه نهایی و کسب مدال برنز را دارند ، به طوری که تاکنون 78 کشور جهان از این رشته در المپیک کسب مدال کرده اند! اما متاسفانه مشتزنان ایرانی با وجود شایستگی فراوان تاکنون موفق به کسب مدال نشده اند! بویژه در المپیک 2012 لندن حداقل دو تن از بوکسورهای ایران (احسان روزبهانی و علی مظاهری) شایستگی و توان کافی و لازم برای کسب مدال را داشتند اما با ناداوری از کسب مدال بازماندند (بویژه ناداوری آشکار علیه مظاهری که تا ابد یکی از خاطرات تلخ ایران از المپیک باقی خواهد ماند) . در همین جا لازم است توضیح دهم که سیستم داوری در رشته بوکس یکی از بدترین ، ضعیف ترین و نفوذپذیرترین سیستم های داوری ورزشی حال حاضر جهان محسوب می شود که اصلاً طراحی شده مطابق با سلیقه و تمایلات نفسانی داوران است! بنابراین بوکسورهای ما هرچقدر هم تمرین کنند و در شرایط بدنی و تکنیکی آرمانی باشند باز هم ممکن است مغلوب ناداوران شوند!   
  قایقرانی کانویینگ :   
  در بیشتر رشته های قایقرانی ، طی سال های اخیر ورزشکاران ایران در سطح آسیا پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته اند و این رشته ها در بازی های آسیایی کم کم در حال تبدیل شدن به رشته هایی پر مدال برای ایران هستند . بنابراین دور از انتظار نیست که قایقرانان کانویینگ ایران در مسابقات قهرمانی آسیا 2016 ژاپن که حکم انتخابی المپیک ریو را خواهد داشت موفق به کسب چند سهمیه شوند ، با این حال مدال های المپیکی کانویینگ عمدتاً در انحصار کشورهای اروپایی و آنگلوساکسونهاست و نمی توان به این زودی ها از قایقرانان ایران انتظار مدال المپیک را داشت!   
  دوچرخه سواری :   
  ایران تاکنون یک سهمیه در بخش جاده کسب کرده و با توجه به اینکه هنوز مراحل کسب سهمیه زیادی باقی مانده است کسب 3 تا 4 سهمیه دیگر از سوی رکابزنان ایران دور از انتظار نیست . البته بود و نبود حضرات در بخش جاده خیلی فرقی نمی کند چون از هشت سهمیه ای که دوچرخه سواران ایران از المپیک 2000 تا 2012 در بخش جاده داشته اند ، فقط در یک مورد موفق به عبور از خط پایان در زمان قانونی مسابقه شده اند! (برخی اصلاً رد نمی شوند و برخی بعد از پایان زمان قانونی مسابقه رد می شوند و رکوردشان محاسبه نمی شود!)   
  سوارکاری :   
  ایران در دهه نود به لطف یکی دو سوارکار ایرانی الاصل مقیم خارج کشور که دارای رنکینگ بین المللی بودند ، حضور نصف و نیمه ای در مسابقات آسیایی و المپیک داشت . اما در حال حاضر سوارکاری حرفه ای ورزشی در ایران اعتبار و موقعیت چندانی ندارد و بعید است ایران برای فرستادن ورزشکار و اسب برای این رشته به المپیک 2016 که هزینه بالایی دارد تلاشی صورت دهد .   
  شمشیربازی :   
  در بازی های آسیایی 2014 شمشیربازان ایران یکی-دو چشمه از خودشان نشان دادند و بنابراین دور از انتظار نخواهد بود که در مسابقات انتخابی قاره ای موفق به کسب سهمیه حداقلی گردند .   
  هاکی روی چمن :   
  هرچند هاکی روی چمن در ایران طی سال های اخیر پیشرفت خوبی داشته و در مسابقات بین المللی در حال تثبیت جایگاه خود بین متوسط های آسیا است ، اما هنوز راه زیادی در پیش دارد تا بتواند برای کسب سهمیه المپیک مدعی باشد . ضمن اینکه اصلاً سهمیه های المپیک 2016 هم برای رشته های هاکی در حال ته کشیدن است و آنهایی هم که باقی مانده مال آفریقا و اقیانوسیه است نه آسیا! البته به طور کل آسیایی ها در هاکی بشدت افت کرده اند! یک زمانی هند و پاکستان مدعیان اصلی قهرمانی المپیک بودند اما امروز دیگر پاکستان حتی نمی تواند کسب سهمیه کند و هند هم که تنها تیم آسیایی هاکی در ریو خواهد بود از آخرین حضورش بین 4 تیم برتر المپیک بیشتر از 35 سال گذشته است!!!   
  فوتبال :   
  در فوتبال ، تیم امید ایران روی کاغذ هنوز شانس راهیابی به المپیک را دارد اما جای شما بودم اصلاً رویش حساب نمی کردم!!!   
  امیدهای ایران در مرحله مقدماتی انتخابی با تیم های نپال ، فلسطین ، افغانستان و عربستان همگروه بود که در مقایسه با سایر گروه ها ، خیلی ایده آل بود! تیم ایران سه حریف نخست را به راحتی شکست داد و به عربستان باخت و دوم شد . طبق برنامه مسابقات تیم های اول گروه ها مستقیماً به مرحله بعد راه یافته و از بین تیم های دوم گروه های ده گانه هم پنج تیمی که بیشترین امتیاز را کسب کرده باشند به مرحله بعد صعود می کردند . ایران در تنها گروهی قرار گرفته بود که پنج تیمی بود اما بجز عربستان ، سه تیم دیگر همگی زنگ تفریح بودند بنابراین با اینکه نتیجه ایران برابر نپال در انتخاب بهترین تیم دوم ها لحاظ نشد ، باز هم ایران امتیاز خوبی داشت .   
  اما در مرحله نهایی انتخابی که در قالب مسابقات قهرمانی امیدهای آسیا ، 12 تا 30 ژانویه 2016 در قطر برگزار خواهد شد ، دیگر از این خوش شانسی ها خبری نخواهد بود! این مسابقات هنوز رسماً گروه بندی نشده اما سید بندی مقدماتی تیم ها مشخص شده است ؛ در سید یک قطر ، عراق ، عربستان و اردن قرار دارند ، در سید دو کره جنوبی ، سوریه ، استرالیا و ژاپن ، در سید سه امارات ، ایران ، کره شمالی و ازبکستان و در سید چهار چین ، یمن ، تایلند و ویتنام . بنابراین تیم ایران شانس خیلی کمی دارد که در یک گروه آسان و دلبخواه قرار بگیرد و برای صعود و رسیدن به جواز المپیک باید با تمام وجود مایه بگذارند (توقعی که اصلاً نمی توان از بازیکنان حال حاضر فوتبال ایران داشت!!!)   
  گلف :   
  در این رشته که ایران شرکت نخواهد کرد!   
  ژیمناستیک :   
  در این رشته ژیمناستیک ایران با سطح اول آسیا (که تقریباً همان سطح اول جهان هم هست) فاصله زیادی دارد و نمی توان امیدوار بود که کسب سهمیه نمایند!   
  هندبال :   
  در این رشته ، تیم ایران در چند سال اخیر جزو خوب های آسیا بوده و دیگر تیمی در این قاره باقی نمانده که طعم شکست از ما را نچشیده باشد . با این حال تیم ملی هندبال ایران همواره جزو تیم های پرحاشیه و پر دردسر بوده که این حواشی روی عملکرد تیم تاثیر منفی گذاشته اند . از طرف دیگر قدرت کشورهای عربی هم در کنفدراسیون هندبال آسیا بسیار زیاد است و تیم ایران همیشه در بازی با تیم های عربی مشکل داوری داشته . اگر این دو فاکتور منفی از عملکرد و نتیجه گیری تیم هندبال ایران خط می خورد ، الان این تیم باید سابقه چند دوره قهرمانی پیاپی در قهرمانی آسیا و بازی های آسیایی را می داشت!!!   
  به هر حال هندبالیست های کشورمان باید در روزهای 14 تا 23 نوامبر 2015 در دوحه قطر برای کسب سهمیه المپیک به مصاف حریفان آسیایی بروند . در گروه یک این مسابقات تیم های بحرین ، کره جنوبی ، کویت ، عراق ، چین و استرالیا قرار دارند و در گروه دوم ایران با عربستان ، عمان ، ژاپن ، ازبکستان و قطر همگروه است . هر دو گروه نسبتاً سخت هستند و نمی توان گفت یکی از دیگری آسان تر است . با این وجود بیشتر تجربه ضربه خوردن از ناداوری را تیم ایران در برابر عربستان و قطر داشته است! و قطری ها هم که به تازگی تجربه شگفت انگیز و دور از انتظار نایب قهرمانی مسابقات قهرمانی جهان را پشت سر گذاشته اند و روحیه مضاعفی دارند! (و به لطف این نایب قهرمانی شانس حضور در مسابقات انتخابی بین قاره ای را هم خواهند داشت اما خیلی رویش حساب نکنید!!!) از هر گروه دو تیم به نیمه نهایی راه خواهند یافت . تیم اول مسابقات سهمیه مستقیم حضور در المپیک را کسب خواهد کرد و تیم های دوم و سوم راهی رقابت های بین قاره ای خواهند شد .   
  ادامه دارد ...
 
 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3298
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6979 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

  با عرض سلام مجدد .

دوستان عزیز ، ظاهراً به دلایل نامشخصی بخش سوم مطالب "المپیک 2016 ریودوژانیرو" حذف شده است! بنده سعی می کنم یک بار دیگر از انتهای قسمت دوم شروع کنم و ادامه دهم اما از آنجا که از تکراری نوشتن خوشم نمی آید انتظار نداشته باشید به خوشمزگی بار قبل باشد!!!
  
  جودو :   
  هرچقدر مسئولان کمیته بین المللی المپیک برای سایر رشته های رزمی سختگیری می کنند ، حسابی هوای جودو را دارند! جودو در چهارده وزن (هفت وزن برای مردان و هفت وزن برای بانوان) برگزار می شود و نسبت به مسابقات جهانی و آسیایی فقط دو ماده وزن آزاد و تیمی را ندارد .   
  فعلاً در هر وزن مردان 32 ورزشکار حضور خواهند داشت که تقسیم بندی سهمیه ها به این شکل است : یک سهمیه در هر وزن به برزیل میزبان ، 22 سهمیه در هر وزن براساس امتیازات کسب شده در مسابقات معتبر بین المللی و جهانی طی دو سال گذشته و ماه های آینده (که روز 30 می 2016 اعلام خواهند شد) ، دو سهمیه اختصاصی قاره اروپا ، دو سهمیه اختصاصی قاره آفریقا ، دو سهمیه اختصاصی قاره آمریکا ، دو سهمیه اختصاصی اقیانوسیه . البته احتمال دارد سهمیه آزادی در هر وزن برای کشورهایی که خواهان توسعه ورزش جودو هستند اختصاص یابد اما هنوز در این خصوص تصمیم گیری نشده است .   
  در بخش بانوان هم تقسیم بندی سهمیه ها به همین شکل است با این تفاوت که سهمیه های امتیازی فدراسیون جهانی برای اوزان بانوان 14 سهمیه است و مجموع شرکت کنندگان در هر وزن فعلاً 24 نفر است .   
  تاکنون 52 کشور از مسابقات جودو المپیک مدال کسب کرده اند اما متاسفانه نام ایران با وجود سابقه نسبتاً خوبی که در این رشته دارد بین این 52 کشور دیده نمی شود! تیم طلایی جودو ایران در المپیک های سیدنی ، آتن و پکن فرصت کسب مدال داشت اما این فرصت ها از دست رفتند و در حال حاضر جودو ایران بشدت دچار افت شده است! با اینکه پیشبینی می شود یکی ، دو سهمیه در این رشته کسب شود اما خیلی بعید است با شرایط فعلی جودو ایران شانسی برای کسب مدال در المپیک 2016 داشته باشد .   
  پنچ گانه مدرن :   
  پنچ گانه مدرن که شامل پنج ماده شمشیربازی اپه ، تیراندازی با تپانچه بادی ، شنای آزاد 200 متر ، پرش با اسب ، دو صحرانوردی سه کیلومتر می باشد ، در واقع بر خلاف اسمش سابقه بیشتری نسبت به رشته سه گانه دارد! و استفاده از کلمه مدرن برای آن به این دلیل است که با پنج گانه ای که در مسابقات المپیک یونان باستان برگزار می شد اشتباه گرفته نشود .   
  این رشته به ورزشکاران دارای هوش و ظرفیت بدنی بالا و همچنین سرمایه گذاری فراوان نیاز دارد تا تجهیزات و شرایط تمرین هر پنج ماده برای شرکت کنندگانش فراهم باشد . از این رو در کشور ما چندان مورد توجه قرار نگرفته و ورزشکاری از ایران در این رشته المپیک حضور نخواهد داشت .   
  قایقرانی رویینگ :   
  شرایط ایران در قایقرانی رویینگ کاملاً مشابه شرایط در قایقرانی کایاک است . مسابقات انتخابی المپیک این رشته در قاره آسیا 23 تا 25 آوریل 2016 در چئونگجو کره جنوبی برگزار می گردد و پارو زنان ایران شانس بالایی برای کسب سهمیه در این مسابقات دارند . با این وجود مسابقات قایقرانی رویینگ المپیک فقط در مواد سنگین وزن برگزار می شود که کشورهای انگلوساکسون در آنها قوی تر هستند و از این رو قهرمانان سایر کشورها که عمدتاً در مواد سبک وزن تبحر دارند مجبورند به این شکل ناعادلانه در رقابت ها شرکت کنند!   
  راگبی هفت نفره :   
  مسابقات راگبی در سال های 1900 ، 1908 ، 1920 و 1924 در المپیک برگزار و پس از آن حذف شده بود . کمیته بین المللی المپیک در تلاش برای اضافه کردن دوباره این رشته به بازی های المپیک خیلی دلش می خواست یکی-دو رشته مثل کشتی آزاد را کنار بگذارد اما در نهایت با مقاومت کشورها ، به خواسته واقعی اش نرسید و فقط راگبی را اضافه کرد! که قرار است به شکل استاندارد هفت نفره در المپیک ریو برگزار گردد .  
  خب ، برخلاف چیزی که در مطلب حذف شده نوشته بودم ، راگبی در ایران هم با اینکه بسیار جوان است ، حضور نسبتاً فعالی دارد! با اینکه راگبی ایران هنوز رسماً فدراسیون ندارد و جزو تیم های مطرح آسیا نیست در مرحله اول مقدماتی المپیک 2016 ریودوژانیرو توانسته با حذف تیم های هند ، ازبکستان ، امارات و لائوس به دور بعد صعود کند . هرچند خیلی بعید است این دور در برابر تیم های قدر آسیا حرفی برای گفتن داشته باشد! این مسابقات 7 و 8 نوامبر در هنگ کنگ برگزار خواهد شد .   
  قایقرانی با قایق های بادبانی :   
  رشته قایق های بادبانی با توجه به قایق های چند ملیون دلاری مجهز و مخصوصی که احتیاج دارد ، و همچنین سبک این قایق ها که اصولاً با سبک قایق های سنتی ایرانی متفاوت است ، در ایران چندان مورد توجه نبوده است! چند سال قبل سرمایه گذاری در این رشته انجام شد و حتی یکی از ورزشکاران ایران به یک اردوی چند ماهه اروپایی رفت تا با بهترین های این رشته به تمرین و رقابت بپردازد اما عملکرد این ورزشکار در بازی های آسیایی 2014 اصلاً قابل قبول نبود و نشان داد فاصله ایران با کشورهای مدعی در این رشته بسیار زیاد است . بنابراین بعید است که کشور ما فعلاً با توجه به مشکلات اقتصادی که وجود دارد بطور جدی به این رشته بپردازد .   
  تیراندازی :   
  در این رشته بانوان تیرانداز ایرانی دو سهمیه از مرحله هفتم مسابقات جام جهانی در ماده تفنگ بادی 10 متر کسب کرده اند و شانس کسب سهمیه های بیشتر از مسابقات قهرمانی آسیا هم وجود دارد . تیرانداران ایرانی (بخصوص بانوان) طی یک دهه گذشته پیشرفت خوبی داشته اند و در مسابقات بازی های آسیایی 2014 هم که یک مدال طلا و دو مدال نقره کسب کردند ، با بی دقتی و بد شانسی چندین مدال دیگر را از دست دادند . در المپیک 2012 لندن هم خانم الهه احمدی تا یک قدمی کسب مدال پیش رفت . با این حساب اگر تیراندازان ایران در مسابقات المپیک 2016 برای اولین بار موفق به کسب مدال شدند نباید چندان تعجب کرد . به هر حال تیراندازی رشته پر مدالی است و با همین روند پیشرفت و سرمایه گذاری که ایران در پیش گرفته اگر 2016 هم به نتیجه نرسیم حتماً در المپیک 2020 مرز کسب مدال المپیکی را پشت سر خواهیم گذاشت .   
  تنیس روی میز :   
  در المپیک 2012 لندن نوشاد عالمیان عملکرد خوبی داشت و تا مرحله سوم پیش رفت . در بخش بانوان هم نماینده ایران با اینکه همان دور اول حذف شد بازی خوبی انجام داد . حالا هم تیم تنیس روی میز ایران با تمام توان خود را برای کسب دو تا سه سهمیه المپیک آماده می کند ، هرچند این روزها نوشاد با روزهای اوجش فاصله گرفته و نسبت به نیما عالمیان و امید نوروزی در یک سطح قرار گرفته اما به هر حال هر سه نفرشان بازیکنان خوبی هستند که استحقاق قرار گرفتن در بین 86 راکت بدست المپیک را دارند .   
  تکواندو :   
  باز خدا را شکر که بعد از حدود دو دهه این در و آن در زدن مسئولان فدراسیون جهانی تکواندو ، این رشته از المپیک 2000 سیدنی رسماً به مسابقات اضافه شد و در این چهار دوره هم دست تکواندوکاران ایرانی از مدال کوتاه نمانده است . با این حال باز هم ظلم است که این رشته با اینکه نسبت به جودو زیبا تر و تکنیکی تر است تا این حد توسط کمیته بین المللی المپیک محدود نگه داشته می شود .   
  مسابقات تکواندو المپیک برخلاف مسابقات رسمی دیگر این رشته که در هشت وزن آقایان و هشت وزن بانوان برگزار می گردند ، تنها در چهار وزن آقایان و چهار وزن بانوان برگزار می شود و از آن بدتر اینکه هر کشور مجاز است حداکثر چهار نماینده (دو نفر در بخش آقایان و دو نفر در بخش بانوان) راهی المپیک نماید . به این ترتیب شرایط کسب مدال برای کشورهایی مثل ایران و کره جنوبی که به صورت تیمی در مسابقات جهانی مدعی کسب مدال و قهرمانی هستند دشوار می شود و در عوض کشورهایی که متکی به تک ستاره هایشان می باشند شرایط بهتری دارند .   
  در هر وزن تکواندو المپیک 16 ورزشکار شرکت می نمایند که تعیین سهمیه این 16 ورزشکار به این شکل است : 6 سهمیه ویژه برای جمع آوری بالاترین امتیازات در مسابقات تعیین شده توسط فدراسیون جهانی تکواندو و کمیته بین المللی المپیک که برگزیدگان آن در اواخر دسامبر 2015 اعلام می شوند . 2 سهمیه مستقل برای قاره اروپا ، 2 سهمیه مستقل برای قاره آفریقا ، 2 سهمیه مستقل برای قاره آسیا ، یک سهمیه مستقل برای منطقه اقیانوسیه ، دو سهمیه مستقل برای قاره آمریکا و یک سهمیه آزاد .   
  دشواری کار برای کشوری مثل ایران جمع آوری امتیازات لازم برای کسب سهمیه نیست چون خیالمان از این بابت راحت است . اما با توجه به تعداد ورزشکاران آماده ای که ایران در این رشته دارد ، انتخاب اینکه کدام یک به المپیک برود قسمت سخت کار است . به عنوان مثال بنده شخصاً معتقدم یکی از سهمیه های مردان ایران باید به فرزان عاشورزاده جوان اختصاص یابد که پدیده جدید تکواندو کشورمان بوده و در سه سال گذشته در هیچ مسابقه بین المللی بازنده نشده است! اما خب ، با تجربه و نگاه محافظه کارانه ای که در فدراسیون وجود دارد این سئوال مطرح است که اگر عاشورزاده را به المپیک فرستادیم و آنجا اسیر تجربه بالای حریفانش شد جواب منتقدان داخلی را چه بدهیم؟!   
  تنیس :   
  کمیته بین المللی المپیک در ادوار نخست برگزاری ، شدیداً نسبت به آماتور بودن ورزشکاران شرکت کننده در این مسابقات حساس بود و در این خصوص سختگیری می کرد . اما در دهه های هفتاد و هشتاد میلادی کم کم این سختگیری ها کاهش یافت و پای ورزشکاران حرفه ای هم به المپیک باز شد . اما بدون تردید هیچ رشته ای در المپیک از نظر سطح حرفه ای بودن و درآمد ورزشکاران قابل مقایسه با تنیس نیست! امروزه فقط تنیسورهای سطح اول جهان که هر سال در جام های مختلف مبالغ میلیونی کسب می کنند و دارای بالاترین رنکینگ های جهان هستند شانس کسب سهمیه المپیک را دارند و عملاً تنیسورهای آماتور شانسی برای حضور و درخشش در این مسابقات را ندارند!   
  سه گانه :   
  سه گانه المپیک که شامل 1.5 کیلومتر شنا ، 40 کیلومتر دوچرخه سواری و 10 کیلومتر دو می باشد ، تقریباً شرایطی مشابه با پنج گانه مدرن دارد با این تفاوت که ورزشکاران این رشته باید از استقامت و قدرت بدنی بالاتری نسبت به ورزشکاران پنج گانه برخوردار باشند . این رشته هم در ایران مقبولیت چندانی ندارد .   
  والیبال سالنی :   
  بخش بانوان که هیچی! با وجود سرمایه گذاری هایی که در چند سال اخیر انجام شده والیبال بانوان ایران هنوز فاصله زیادی با سطح اول آسیا دارد . اما در بخش آقایان همانطور که در جریان هستید تیم ایران هنوز شانس کسب سهمیه المپیک دارد . تیم ایران با نمایش ضعیفی که در جام جهانی داشت فرصت کسب سهمیه از این مسابقات را از دست داد . اما هنوز می تواند در مسابقات بین قاره ای که می 2016 در ژاپن برگزار خواهد شد کسب سهمیه کند . در آن مسابقات تیم های ایران ، ژاپن ، چین ، استرالیا ، تیم دوم انتخابی آمریکای شمالی ، تیم دوم انتخابی آمریکای جنوبی و تیم های دوم و سوم انتخابی اروپا حضور خواهند داشت . سه تیم برتر مسابقات بعلاوه بهترین تیم آسیایی المپیکی خواهند شد ، یعنی اگر مثلاً ایران جزو سه تیم برتر باشد باز هم از بین سه تیم آسیای دیگر بهترین تیم المپیکی خواهد شد!   
  با توجه به اینکه در منطقه آمریکای شمالی ، آمریکا از جام جهانی مجوز المپیک گرفت ، حریف احتمالی ایران از آن قاره یکی از دو تیم کانادا یا کوبا خواهد بود که با توجه به میزبانی کانادا ، احتمال اول شدن این تیم و آمدن کوبا به انتخابی بین قاره ای بیشتر است . در منطقه آمریکای جنوبی هم به احتمال زیاد آرژانتین مقام اول مسابقات را کسب خواهد کرد و باز هم به احتمال زیاد ونزوئلا حریف ایران در مسابقات بین قاره ای خواهد بود . اما پیشبینی اینکه چه تیم هایی از قاره اروپا به این مسابقات خواهند آمد غیرممکن است!   
  والیبال ساحلی :   
  در هر بخش مسابقات والیبال ساحلی مردان و زنان المپیک 24 تیم شرکت می کنند که کشورهای قدرتمند می توانند تا دو تیم در هر بخش داشته باشند! برزیل میزبان که قدرت اول والیبال ساحلی جهان محسوب می شود غیر از اینکه یکی ، یک سهمیه به عنوان میزبان داشته ، سهمیه قهرمانی در مسابقات قهرمانی جهان 2015 در هر دو بخش آقایان و بانوان را هم کسب کرده است! 15 سهمیه در هر بخش به تیم هایی که بیشترین امتیازات را در تورنمت های بین المللی تعیین شده کسب کنند اختصاص دارد که والیبال ساحلی بازان ایران هم در این قسمت تلاش داشته اند امتیاز کسب کنند اما امتیازاتی که تاکنون اندوخته اند چندان جالب توجه نبوده بویژه که همین چند ماه قبل در مسابقات ژاپن از رویارویی با تیم رژیم اشغالگر قدس خودداری کرده و حذف شدند . تک سهمیه هایی هم در هر بخش به مسابقات انتخابی قاره های آسیا ، اقیانوسیه ، آفریقا ، اروپا و آمریکا اختصاص داده شده و دو سهمیه باقی مانده از هر بخش هم در مسابقات انتخابی بین قاره ای تعیین تکلیف خواهند شد . به هر حال با اینکه والیبال ساحلی ایران روی کاغذ شانس کسب سهمیه المپیک را دارد خیلی بعید است به این مهم نائل گردد .   
  وزنه برداری :   
  تیم شش نفره وزنه برداری ایران در المپیک 2012 لندن چهار مدال کسب کرد و دو نفری هم که موفق به کسب مدال نشدند ، یکی سهراب مرادی بود که بخاطر بیماری موفق به کسب مدال نشد و دیگری سعید محمدپور بود که در یکی از بهترین رقابت های ادوار اخیر وزنه برداری در وزن 94 کیلوگرم پنجم شد! و پر واضح است مثل هر موقعیت خوب و استثنائی دیگری که ما ایرانی ها شدیداً مستعد خراب کردنش هستیم! بعد از المپیک بین اعضا تیم ملی و کوروش باقری (سرمربی وقت تیم ملی) دعوای سختی آغاز شد . ورزشکاران به سردستگی بهداد سلیمی می گفتند حالا که در المپیک موفق بوده ایم مربی باید احترام بیشتری به ما بگذارد و مثل ورزشکاران تازه کار با ما برخورد نکند و باقری هم می گفت المپیک تمام شد ، لای پر قو خوابیدن را فراموش کنید و باید برای مسابقات آینده سخت تر تمرین نمایید . رئیس وقت فدراسیون (حسین رضازاده) طرف سرمربی را گرفت و ورزشکاران المپیکی حاضر به شرکت در مسابقات جهانی 2013 نشدند . باقری هم با یک تیم کاملاً جوان و کم تجربه به مسابقات جهانی 2013 ورشو رفت و عنوان سومی جهان را که سال 2011 با تیم المپیکی کسب کرده بود تکرار کرد تا نشان دهد این وسط حق با چه کسی است! و از آنجایی که معمولاً در ورزش ایران حق به حق دار می رسد سال 2014 نه کوروش باقری سرمربی تیم ملی ایران بود نه حسین رضازاده رئیس فدراسیون!!!   
  طبق قوانین کمیته بین المللی المپیک تیم ها در بخش مردان حداکثر شش سهمیه می گیرند اما اینکه این شش سهمیه را در کدام وزن های هشت گانه استفاده کنند یا حتی در یک وزن از دو تا سه وزنه بردار استفاده نمایند ، به انتخاب خود تیم هاست . اما نحوه کسب سهمیه ها به این شکل است که امتیازات کسب شده در مسابقات جهانی 2014 و 2015 با یکدیگر جمع شده و شش تیم برتر شش سهمیه کامل می گیرند ، شش تیم بعدی پنج سهمیه و به همین ترتیب به پایین و حداکثر 24 کشور و سه سهمیه .   
  تیم ایران در مسابقات جهانی 2014 بدون حضور باقری و رضازاده و با تیمی ترکیبی از المپیک و جهانی 2013 و تازه واردها ، هرچند از نظر کسب مدال (توسط همان دو وزنه بردار المپیکی) نسبتاً موفق تر از تیم 2013 بود اما از نظر امتیازی هفتم! شد و بنابراین خیلی مهم است در مسابقات جهانی 2015 که دو ماه دیگر در هوستون آمریکاست جزو تیم های بالاتر جدول قرار بگیریم تا شانس بدست آوردن شش سهمیه کامل را داشته باشیم .   
  کشتی :   
  برای راضی نگه داشتن کمیته بین المللی المپیک ، مسئولان کشتی با کمال میل این ننگ را پذیرفته اند که مسابقات کشتی آزاد و کشتی فرنگی مردان در المپیک 2016 از هفت وزن به شش وزن کاهش پیدا کند و در عوض کشتی سخیف بانوان از چهار وزن به شش وزن افزایش یابد!   
  از کشتی آزاد خیالمان تقریباً راحت است که پنج سهمیه از مسابقات قهرمانی جهان گرفتند و فقط سهمیه سنگین وزن مانده که آن هم در مسابقات قهرمانی آسیا یا دو مرحله تورنمنت انتخابی تعیین شده کسب خواهد شد . اما در فرنگی تیم ایران از مسابقات جهانی فقط سه سهمیه گرفت و باید تلاش زیادی داشته باشد تا سه سهمیه باقی مانده را هم کسب کند و با ترکیب کامل راهی المپیک شود .   
  مطمئناً کشتی ایران چه در آزاد و چه در فرنگی ، پتانسیل کسب چندین مدال را از المپیک دارد اما اینکه مدال ها چه رنگی باشد خیلی مهم است . در آزاد با اینکه در ادوار گذشته همیشه حداقل یک مدال را گرفته ایم اما آخرین باری که موفق به کسب مدال طلا شدیم ، طلای علیرضا دبیر در المپیک 2000 سیدنی بود . در فرنگی تیم ایران در المپیک 2012 لندن گل کاشت و سه مدال طلا کسب کرد . اما همان حکایتی که در وزنه برداری گفتم ، اینجا هم با اندکی تفاوت تکرار شد و اختلافاتی بر سر اینکه سهم چه کسی در این پیروزی بیشتر بوده به وجود آمد و محمد بنا که در آن مقطع همه او را بهترین مربی کشتی جهان می دانستند کنار کشید تا شرایط کشتی فرنگی از آن شرایط آرمانی فاصله بگیرد و به نتایج نسبتاً ضعیف امسال ختم شود . حالا با تصمیم جدید فدراسیون ، محمد بنا یک بار دیگر سرمربی کشتی فرنگی ایران شده است اما دوری دو-سه ساله از تیم و صحنه مسابقات ممکن است روی تفکرات این مربی تاثیر منفی گذاشته باشد! اگر فرنگی کاران در کسب سه سهمیه باقی مانده موفق بودند و دچار دردسر نشدند ، آنوقت می توان به تیم محمد بنا در المپیک 2016 هم امیدوار بود!
 
 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3298
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6979 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

  با عرض سلام مجدد .

تیم ملی بسکتبال کشورمان با شکست ژاپن به مقام سوم مسابقات بسکتبال قهرمانی آسیا (یا به قول گزارشگران تلوزیون جام ملت های آسیا!) دست یافت اما از راهیابی مستقیم به المپیک 2016 ریودوژانیرو باز ماند و حال باید شانس اش را در مسابقات انتخابی بین قاره ای بیازماید که به مراتب دشوار تر از قهرمانی آسیا می باشد!

تیم طلایی بسکتبال کشورمان با سابقه حضور در المپیک 2008 ، جام های جهانی 2010 و 2014 ، اولی آسیا در سال های 2007 ، 2009 و 2013 ، قهرمانی کاپ آسیا در سال های 2012 و 2014 و کسب دو عنوان سومی بازی های آسیایی 2006 و 2010 و نایب قهرمانی بازی های آسیایی 2014 ، تقریباً به تمام افتخاراتی که به دنبالش بوده رسیده (بجز قهرمانی در بازی های آسیایی) و عدم راهیابی به المپیک 2016 ریودوژانیرو چیزی از ارزش های این تیم کم نمی کند . با این وجود عملکرد بیشتر تیم های حاضر در مسابقات قهرمانی آسیا امسال نشان داد که آینده بسکتبال ایران برای ماندن در سطح اول آسیا بشدت در خطر است . چین ، ژاپن ، فیلیپین ، کره جنوبی ، هند ، لبنان و حتی فلسطین در بسکتبال سرمایه گذاری زیادی کرده اند و دیگر به ایران اجازه نخواهند داد مدعی اول و بی چون و چرای قهرمانی در قاره کهن باشد ، در حالی که بیشتر بازیکنان کلیدی ایران از سن 30 سالگی گذشته اند و بعید است بتوانند تا بازی های آسیایی 2019 و المپیک 2020 ، آمادگی خود را برای باقی ماندن در ترکیب تیم ملی حفظ کنند و پشتوانه سازی هم که برای این تیم انجام گرفته چندان مایه امیدواری نمی باشد!

به هر حال ، تیم ایران هنوز شانس حضور در بازی های انتخابی بین قاره ای را دارد و امیدوارم حتی اگر به سهمیه هم نرسیدند با افتخار این مسابقات را پشت سر بگذارند .

مسابقات انتخابی بین قاره ای در سه گروه شش تیمی برگزار خواهد شد و از هر گروه تیم نخست به المپیک 2016 ریودوژانیرو راه خواهد یافت . تاکنون حضور تیم های برزیل (میزبان) ، آمریکا (قهرمان جام جهانی) ، استرالیا (قهرمان اقیانوسیه) ، نیجریه (قهرمان آفریقا) ، ونزوئلا و آرژانتین (قهرمان و نایب قهرمان آمریکا) ، اسپانیا و لیتوانی (قهرمان و نایب قهرمان اروپا) و چین (قهرمان آسیا) ، در المپیک ریو قطعی شده . حضور تیم های (اعداد داخل پرانتز رنکینگ جهانی کشورها می باشد) فرانسه (5) ، صربستان (7) ، یونان (10) ، پورتوریکو (15) ، آنگولا (16) ، ایران (17) ، مکزیک (19) ، زلاندنو (21) ، تونس (23) ، کانادا (25) ، سنگال (30) ، فیلیپین (31) ، ایتالیا (36) ، ژاپن (47) و جمهوری چک (49) هم در مسابقات انتخابی بین قاره ای حتمی شده و تعیین سه تیم میزبان گروه ها و گروه بندی در ماه نوامبر انجام خواهد گرفت و به احتمال زیاد میزبانی به تیم های روسیه (6) ، ترکیه (8) و کرواسی (12) داده خواهد شد که با وجود رنکینگ بالا تاکنون موفق به کسب سهمیه نشده اند!!!

مسابقات انتخابی بین قاره ای جولای 2016 (یک ماه قبل از المپیک) برگزار خواهد شد .
  
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3298
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6979 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

  دوستان ، همین الان یک نکته مهم و خوشحال کننده را متوجه شدم!!!

قوانین گزینشی مسابقات تکواندو المپیک نسبت به ادوار گذشته تغییر کرده و کشورها می توانند در هر هشت وزن صاحب سهمیه شوند!!! بنابراین شانس کسب مدال در رشته تکواندو برای کشور ما هم افزایش یافته است! احتمال کسب هر چهار سهمیه در قسمت مردان برای کشور ما بسیار زیاد است اما خیلی بعید به نظر می رسد در بخش بانوان موفق به کسب بیشتر از دو سهمیه شویم!
  
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3298
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6979 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

  دوستان ، یک چیزی می گویم بین خودمان باشد!

این چند وقته هرچی خواب دیدم که در پس زمینه خوابم تلوزیون روشن بوده ، مسابقات المپیک 2016 ریودوژانیرو را پخش می کرده!!! همین دیشب داشتم یک خوابی می دیدم که خود خواب درست یادم نیست اما تلوزیون روشن بود و داشت مسابقه والیبال بین ایران و کوبا در مرحله یک چهارم نهایی المپیک را پخش می کرد!!! انشالله که خیر است! اما بنده چشمم آب نمی خورد کوبا المپیکی شود! بیشتر احتمال دارد در مسابقات انتخابی بین قاره ای ژاپن با هم بازی کنند!!!
  
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3298
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6979 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

  ایران بطور رسمی خواهان میزبانی مسابقات بسکتبال انتخابی بین قاره ای المپیک 2016 ریودوژانیرو گردید . تاکنون کشورهای ایران ، جمهوری چک ، آلمان ، یونان ، ایتالیا ، مکزیک ، فیلیپین ، صربستان ، ترکیه ، کانادا ، روسیه و رژیم اشغالگر قدس درخواست خود را برای میزبانی سه گروه این مسابقات اعلام نموده اند و تا 20 آبان ماه برای ثبت نام سایر کشورهای متقاضی زمان وجود دارد . میزبانان سه گانه مسابقات بسکتبال انتخابی بین قاره المپیک 2016 روز 23 نوامبر (2 آذرماه) انتخاب خواهند شد و در صورتی که میزبانان انتخاب شده از بین 15 کشوری باشند که در مسابقات قاره ای سهمیه گرفته اند تیم بعد از آنها به مسابقات انتخابی بین قاره ای (که جولای 2016 برگزار خواهد شد) راه می یابد .
کشورهای فرانسه ، صربستان ، یونان ، ایتالیا ، چک ، کانادا ، مکزیک ، پورتوریکو ، آنگولا ، تونس ، سنگال ، فیلیپین ، ایران ، ژاپن و نیوزلند ، 15 کشوری هستند که سهمیه های قاره ای حضور در مسابقات انتخابی بین قاره ای را بدست آورده اند .
 
 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3298
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6979 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

  دیروز در تمرینات تیم ملی وزنه برداری بهداد سلیمی دچار آسیب دیدگی شدیدی از ناحیه زانوی راست شد و مسابقات جهانی 2015 آمریکا را از دست داد . با توجه به اهمیت امتیازاتی که بهداد می توانست برای تیم در مسابقات جهانی کسب کند ، ایران با خطر عدم کسب 6 سهمیه کامل برای المپیک 2016 ریودوژانیرو مواجه می باشد . هرچند مسئولان تیم ملی اظهار امیدواری کرده اند که بهداد به مسابقات المپیک خواهد رسید اما فیلم منتشر شده از لحظه مصدومیت وی بسیار نگران کننده می باشد .  
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3298
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6979 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

     شلوغ انتخابی المپیک

این روزها تعداد زیادی از فدراسیون های ورزشی کشور در تکاپوی شرکت در رقابت های انتخابی المپیک 2016 ریودوژانیرو هستند . تیم ملی والیبال ساحلی برای شرکت در تور جهانی قطر راهی شد تا بلکه بتواند چند امتیازی در رنکینگ جهانی برای کسب سهمیه المپیک بدست آورد . تیم ملی هندبال ایران هم طی روزهای آینده برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک راهی قطر خواهد شد . اما مسابقات تیراندازی قهرمانی آسیا در حالی در کویت برگزار شده است که کمیته بین المللی المپیک این مسابقات را از تقویم خود خارج ، و برگزاری رقابت انتخابی برای قاره آسیا را به زمان دیگری موکول کرده است . بهانه کمیته بین المللی المپیک برای این اقدام عدم صدور ویزا برای ناظر اسرائیلی این کمیته از سوی کشور میزبان بوده است!

اما از طرف دیگر مسابقات قهرمانی آسیا در دو رشته تیراندازی با کمان و قایقرانی کانویینگ آب های آرام با میزبانی کشورهای تایلند و اندونزی برگزار شده است . مسابقات تیراندازی با کمان قهرمانی آسیا در تایلند در مواد غیر المپیکی کامپوند با کسب دو مدال نقره و دو برنز توسط کمانداران ایرانی به پایان رسید (اسماعیل عبادی که دو ماه قبل قهرمان جهان شده بود در بخش تک نفره مردان سوم شد! و در کسب دو مدال نقره و برنز تیمی مردان و میکس نقش داشت) اما در بخش ریکرو کمانداران ایران موفق به کسب هیچ مدالی نشدند . با این وجود طبق اعلام فدراسیون تیراندازی با کمان ، مسابقات انتخابی المپیک در مواد ریکرو به صورت جداگانه و فردا برگزار می شود .

اما در مسابقات قایقرانی کانویینگ آب های آرام قهرمانی آسیا در اندونزی تیم بزرگسالان ایران با کسب دو مدال طلا ، یک مدال نقره و چهار مدال برنز به کار خود پایان داد اما متاسفانه دو ماده ای که پاروزنان ایران در آن طلایی شدند سهمیه المپیک نداشت . به این ترتیب عملاً ایران کانویینگ آب های آرام المپیک نماینده ای نخواهد داشت مگر آنکه سهمیه آزاد دریافت کند که احتمالش بسیار کم می باشد . حالا چشم امید فدراسیون قایقرانی به مسابقات رویینگ و کانویینگ آب های خروشان خواهد بود!

و اما مسابقات انتخابی المپیک قاره آسیا در رشته راگبی هفت نفره هم امروز آغاز شد و تیم راگبی هفت نفره ایران که اولین حضور رسمی اش در این سطح از آسیا را تجربه می کند در روز نخست با چهار باخت پیاپی برابر سری لانکا ، هنگ کنگ ، مالزی و فیلیپین در گروه دوم آخر شد و از راهیابی به مراحل بالاتر باز ماند! این تیم فردا برای کسب مقام نهم آسیا به مصاف تیم تایوان می رود!    
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3298
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6979 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

   قهرمان پارالمپیک 2012 به المپیک ریو راه یافت!

خانم زهرا نعمتی با کسب مقام دوم در مسابقات انتخابی تیراندازی با کمان ریکرو بانوان سهمیه حضور در مسابقات المپیک 2016 ریودوژانیرو را بدست آورد . خانم نعمتی نخستین ورزشکار معلول ایرانی در تاریخ المپیک است که می تواند در کنار ورزشکاران سالم در این رقابت مهم شرکت کند . خانم نعمتی که سابقه عضویت در تیم ملی تکواندو بانوان ایران را هم دارد پس از آسیب طی یک سانحه رانندگی در سال 1383 به رشته تیراندازی با کمان روی آورد و در مسابقات پارالمپیک 2012 لندن عنوان اولین بانوی طلایی ایران را کسب کرد!

خانم نعمتی که از مدتها قبل با کمانداران سالم تمرین می کرد به عضویت تیم ملی ریکرو بانوان ایران در آمده و چند روز قبل در دور دوم مسابقات قهرمانی آسیا در بخش انفرادی با قبول شکست از کماندار ژاپنی حذف شده بود اما در مسابقات انتخابی المپیک که بدون حضور کمانداران چین ، هند ، ژاپن و کره جنوبی برگزار شد توانست با صعود به مسابقه نهایی جواز حضور در المپیک 2016 ریودوژانیرو را بدست آورد (کمانداران چهار کشور یاد شده در مسابقات جهانی در بین هشت کشور برتر قرار گرفته و بصورت تیمی جواز حضور در المپیک را دریافت کردند!)
   
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3298
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6979 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

   [SIZE=150]تقویم کسب سهمیه المپیک!

با عرض سلام مجدد . تاکنون ورزشکاران ایران به طور رسمی در 7 رشته ورزشی 17 سهمیه حضور در بازی های المپیک 2016 ریودوژانیرو را کسب کرده اند و البته کسب چندین سهمیه دیگر هم تاکنون بطور غیر رسمی قطعیت یافته است . حالا می خواهیم نگاهی داشته باشیم به تقویم رویدادهای منجر به کسب سهمیه المپیک ، البته در بعضی از رشته ها کسب سهمیه المپیک براساس رنکینگ جهانی ورزشکاران مشخص خواهد شد اما رویدادهایی که ورزشکاران آن رشته ها برای کسب امتیازات لازم در رنکینگ در آنها شرکت می نمایند اکثراً در سایت ویکیپدیا (که به عنوان مرجع استخراج این تقویم استفاده شده) اشاره نشده اند و فقط یکی-دو مورد از آنها که مورد اشاره قرار گرفته اند در این تقویم لحاظ شده اند .

14 تا 23 نوامبر 2015 :   [COLOR=#7030a0]هندبال   قاره آسیا در دوحه قطر . تیم هندبال ایران در گروه دوم مسابقات به ترتیب به مصاف تیم های عمان ، ازبکستان ، ژاپن ، قطر و عربستان خواهد رفت . دو تیم برتر از هر گروه به نیمه نهایی راه می یابند . تیم نخست مسابقات سهمیه حضور مستقیم در المپیک را کسب خواهد کرد و تیم های دوم و سوم به مسابقات انتخابی بین قاره ای راه می یابند .

  تا 29 نوامبر 2015 :   [COLOR=#7030a0]وزنه برداری   جهان در هوستون آمریکا . مجموع نتایج تیم ها در مسابقات جهانی 2014 و 2015 سهمیه کشورها را برای المپیک ریو مشخص خواهد نمود .

  تا 5 دسامبر 2015 :   [COLOR=#7030a0]تکواندو   پیرکس مکزیکوسیتی با حضور 8 تکواندوکار برتر رنکینگ جهانی در هر یک از اوزان المپیکی مردان و بانوان . با احتساب امتیازات این مسابقات ، پس از اتمام آنها ، شش تکواندوکاری که در هر وزن سهمیه حضور مستقیم در المپیک ریو را بدست می آورند مشخص خواهند شد . ایران در چهار وزن مسابقات مکزیکو سیتی پنج!!! نماینده دارد اما در بخش بانوان هیچ یک از تکواندوکاران ایران نتوانستند در رنکینگ جهانی جزو هشت نفر برتر اوزان المپیکی قرار بگیرند . دو نفر از پنج تکواندوکار مرد ایرانی امتیازات لازم برای کسب سهمیه قطعی المپیک را در اختیار دارند .

  تا 20 دسامبر 2015 :   [COLOR=#7030a0]واترپلو   قاره آسیا در فوشان چین . تیم اول این مسابقات سهمیه حضور مستقیم در المپیک را کسب می کند و تیم های دوم و سوم به مسابقات انتخابی قاره ای راه می یابند . البته رئیس فدراسیون شنا ، شیرجه ، واترپلو و ...! رسماً اعلام کرده که از ما انتظار حضور موفق در این مسابقات را نداشته باشید و ما برای موفقیت در بازی های آسیایی 2018 برنامه ریزی کرده ایم!!!

  ژانویه 2016 :   رنکینگ نهایی تورهای بین المللی [COLOR=#7030a0]دوچرخه سواری   سال 2015 . در بخش جاده تیم اول آسیا سه سهمیه و تیم های دوم تا چهارم آسیا هر کدام دو سهمیه کسب خواهند کرد . در بخش تایم تریلر هم تیم های اول و دوم آسیا هر کدام یک سهمیه خواهند داشت . در حال حاضر و در فاصله شش مرحله مانده به پایان تورهای دوچرخه سواری 2015 ، تیم ملی دوچرخه سواری ایران با کسب 1516 امتیاز بهترین تیم آسیا است و فاصله ای 914 امتیازی با تیم دوم دارد ، بنابراین به جرات می توان گفت ایران سه سهمیه جاده و تک سهمیه تایم تریلر را کسب خواهد کرد و البته یک سهمیه هم از مسابقات قهرمانی آسیا گرفته است!

  تا 30 ژانویه 2016 :   [COLOR=#7030a0]فوتبال   قاره آسیا در قطر . تیم فوتبال امید ایران در گروه اول این مسابقات با تیم های قطر ، سوریه و چین همگروه می باشد . سه تیم برتر مسابقات به المپیک ریو راه می یابند .

  یا فوریه 2016 :   [COLOR=#7030a0]تیراندازی   قاره آسیا . قرار بود مسابقات قهرمانی آسیا 2015 کویت که هفته قبل برگزار شد انتخابی المپیک ریو باشد اما به دلیل ممانعت کشور میزبان از حضور ناظر اسرائیلی کمیته بین المللی المپیک ، این کمیته انتخابی قاره آسیا را به مسابقات جداگانه ای موکول کرد که هنوز میزبانش مشخص نیست!

  فوریه 2016 :   رنکینگ های جهانی برای کسب سهمیه المپیک در مواد پیست [COLOR=#7030a0]دوچرخه سواری   شانس ایران برای کسب سهمیه در این بخش بسیار اندک می باشد .

  تا 20 مارس 2016 :   [COLOR=#7030a0]کشتی آزاد   [COLOR=#7030a0]کشتی فرنگی   قاره آسیا در آستانه قزاقستان . دو نفر برتر از هر وزن به جواز المپیک دست پیدا می کنند . ایران در کشتی آزاد فقط یک سهمیه کم دارد اما در کشتی فرنگی باید در سه وزن کسب سهمیه کند . البته غیر از این مسابقات
      مرحله کسب سهمیه دیگر هم وجود دارد که اشاره خواهد شد .

23 مارس تا 3 آوریل 2016 :   [COLOR=#7030a0]بوکس   آسیا در کوآن یان چین . سه نفر برتر از هر وزن به المپیک ریو راه می یابند .

  تا 10 آوریل 2016 :   صورت راهیابی تیم ملی [COLOR=#7030a0]واترپلو   مسابقات انتخابی بین قاره ای ، این مسابقات با حضور 12 تیم در تریست ایتالیا برگزار می شود و سه تیم برتر جواز حضور در المپیک ریو را کسب خواهند نمود .

  آوریل 2016 :   جهانی در رشته [COLOR=#7030a0]شمشیربازی   تعیین نفرات و تیم هایی که بطور مستقیم به المپیک راه می یابند اعلام خواهد شد که البته بسیار بعید است ایران در این بخش کسب سهمیه کند!

  تا 10 آوریل 2016 :   صورت راهیابی ایران به مسابقات انتخابی بین قاره ای [COLOR=#7030a0]هندبال  ، این مسابقات در قالب سه گروه چهار تیمی مجزا برگزار و دو تیم برتر هر گروه المپیکی خواهند شد! هنوز ترکیب تیم های حاضر و میزبانان مشخص نشده است .

  تا 12 آوریل 2016 :   [COLOR=#7030a0]شمشیربازی   آسیا و اقیانوسیه در ووشی چین . بجز سابر انفرادی که دو نفر برتر این مسابقات المپیکی می شوند در سایر مواد انفرادی و تیمی سهمیه المپیک تنها به قهرمان خواهد رسید .

  تا 17 آوریل 2016 :   [COLOR=#7030a0]پینگ پنگ   آسیا در هنگ کنگ چین که در هر یک از دو بخش آقایان و بانوان یازده نفر برتر المپیکی می شوند .

  تا 24 آوریل 2016 :   [COLOR=#7030a0]کشتی آزاد   [COLOR=#7030a0]کشتی فرنگی   بین المللی در اولان باتور مغولستان که از هر وزن سه نفر برتر المپیکی می شوند .

  تا 24 آوریل 2016 :   [COLOR=#7030a0]کانویینگ آب های خروشان   آسیا و انتخابی المپیک در تویاما  

23 تا 25 آوریل 2016 :   [COLOR=#7030a0]رویینگ   آسیا و اقیانوسیه در چئونگجو کره جنوبی

  2016 :   رنکینگ جهانی در رشته [COLOR=#7030a0]پینگ پنگ  ، 22 نفر برتر رنکینگ در هر یک از دو بخش مردان و بانوان که از مسابقات انتخابی قاره ای کسب سهمیه نکرده باشند ، المپیکی می شوند .

  2016 :   [COLOR=#7030a0]تکواندو   قاره آسیا که میزبان آن هنوز مشخص نشده است و دو نفر برتر هر وزن المپیکی خواهند شد . با توجه به شانس بالای ایران برای کسب سهمیه کامل مردان در رنکینگ جهانی ، بیشتر به بخش بانوان این مسابقات برای کسب سهمیه چشم داریم .

  2016 :   [COLOR=#7030a0]والیبال سالنی   بین قاره ای در ژاپن با حضور تیم های استرالیا ، چین ، ایران ، ژاپن ، ونزوئلا ، تیم دوم آمریکای شمالی و تیم های دوم و سوم اروپا . سه تیم برتر مسابقات به علاوه بهترین تیم آسیایی المپیکی می شوند .

  تا 8 می 2016 :   [COLOR=#7030a0]کشتی آزاد   [COLOR=#7030a0]کشتی فرنگی   بین المللی در استانبول ترکیه که به عنوان آخرین شانس ، از هر وزن دو نفر برتر المپیکی خواهند شد .

  تا 22 می 2016 :   [COLOR=#7030a0]بوکس   APB و WSB (که دقیفاً نمی دانم چی هستند؟!!!) در سوفیا بلغارستان و مشخص نیست آیا ایران در این مسابقات شرکت می کند یا نه؟!

  می 2016 :   رنکینگ جهانی مواد کوهستان [COLOR=#7030a0]دوچرخه سواری   کسب سهمیه المپیک البته ایران شانسی ندارد!

  می 2016 :   رنکینگ جهانی برای کسب سهمیه المپیک در رشته [COLOR=#7030a0]جودو  ، که شاید فقط در دو وزن آقایان با خوشبینی برای ایران شانسی قائل باشیم!

                                                                                                   
          می 2016 :   رنکینگ جهانی مواد BMX [COLOR=#660099]دوچرخه سواری برای کسب سهمیه المپیک البته ایران شانسی ندارد!!        [COLOR=#7030a0]   [COLOR=#7030a0]   [COLOR=#7030a0]   [COLOR=#7030a0]   [COLOR=#7030a0]   [COLOR=#7030a0]   [COLOR=#7030a0]   [COLOR=#7030a0]   [COLOR=#7030a0]   [COLOR=#7030a0]   [COLOR=#7030a0]   [COLOR=#7030a0]   [COLOR=#7030a0]   [COLOR=#7030a0]   [COLOR=#7030a0] [COLOR=#7030a0]   [COLOR=#7030a0]   [COLOR=#7030a0]   [COLOR=#7030a0]   [COLOR=#7030a0]   [COLOR=#7030a0]   [COLOR=#7030a0] [COLOR=#7030a0]   [COLOR=#7030a0]   [COLOR=#7030a0] 
  تا 19 ژوئن 2016 :   [COLOR=#7030a0]بوکس   انجمن بوکس آماتوری جهان در باکو آذربایجان ، که در مورد این مسابقات هم نمی دانم ایران شرکت می کند یا نه؟!

  ژوئن 2016 :   رنکینگ جهانی در رشته [COLOR=#7030a0]والیبال ساحلی   پانزده تیم برتر این رنکینگ المپیکی خواهند شد و غیرممکن است تیم های ایران جزو این پانزده تیم باشند!!!

  تا 18 ژوئن 2016 :   [COLOR=#7030a0]تیراندازی با کمان   جهانی آنتالیا ترکیه که احتمال کسب یک تا دو سهمیه برای ایران در آن وجود دارد .

  تا 30 ژوئن 2016 :   شانس برای کسب تک سهمیه باقی مانده المپیک در رشته [COLOR=#7030a0]پینگ پنگ   مردان ، که میزبان آن مشخص نیست .

  جولای 2016 :   مهلت ثبت رکوردهای ورودی المپیک برای مواد رشته [COLOR=#7030a0]شنا   البته غیرممکن است شناگران ایرانی به این رکوردها برسند و احتمالاً مثل ادوار گذشته چشم به تک سهمیه حمایتی خواهند داشت!

  تا 10 جولای 2016 :   [COLOR=#7030a0]بسکتبال   بین قاره ای با حضور 18 تیم در سه گروه شش تیمی که از هرگروه یک تیم به المپیک راه خواهد یافت . ایران جواز حضور در این مسابقات را کسب کرده و برای میزبانی ثبت نام نموده است ، انتخاب میزبانان روز 11 ژانویه 2016 انجام می گیرد و از آنجا که رژیم اشغالگر قدس هم برای میزبانی اعلام آمادگی نموده ، عملکرد کمیته انتخاب میزبانان این مسابقات بسیار حساسیت برانگیز خواهد بود!

  تا 10 جولای 2016 :   [COLOR=#7030a0]والیبال ساحلی
انتخابی بین قاره ای که در یکی از دو شهر مسکو یا سوچی روسیه برای تیم هایی که موفق به کسب سهمیه از طریق رنکینگ نشده اند برگزار می شود اما مشخص نیست ساز و کار تیم هایی که می توانند در این مسابقات شرکت کنند چگونه است؟!

11 جولای 2016 :   مهلت ثبت رکوردهای ورودی المپیک برای مواد [COLOR=#7030a0]دوومیدانی  . ایران تاکنون چهار سهمیه گرفته و کسب سه تا پنج سهمیه دیگر دور از تصور نمی باشد .

  آگوست 2016 :   رسمی مسابقات المپیک تابستانی 2016 ریودوژانیرو برزیل .
                                                                                                                               
 
  
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3298
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6979 بار

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

پست توسط bamn »

  با عرض سلام مجدد .

فدراسیون دوومیدانی روسیه به طور رسمی از حضور در رقابت های المپیک 2016 ریودوژانیرو محروم شد! این اتفاق پس از آن رخ داد که پرونده دوپینگ گسترده دوومیدانی کاران روسی که مقامات ورزشی و حتی امنیتی و قضایی روسیه سعی در پنهان کردن آن نموده بودند علنی گردید . طبق اعلام کمیته بین المللی المپیک کلیه آزمایشات دوپینگ انجام گرفته در داخل روسیه در ماههای اخیر از درجه اعتبار ساقط بوده و ورزشکاران روسی برای حضور در میادین بین المللی باید در آزمایشگاه های سایر کشورها تست دوپینگ بدهند . دوومیدانی کاران روسی در المپیک 2012 لندن 17 مدال (8 طلا ، 4 نقره و و 5 برنز) کسب کرده بودند که 15 مدالش سهم بانوان روسی بود!

همچنین ورزشکاران کویتی هم از حضور در المپیک 2016 محروم شده اند . این تصمیم پس از آن گرفته شده که وزیر اطلاعات ، ورزش و جوانان کویت مدتی قبل کلیه باشگاه های ورزشی این کشور را دولتی اعلام و کنترل آنها را بدست گرفته بود و در مهلت تعیین شده از سوی کمیته بین المللی المپیک از تصمیم خود صرف نظر نکرد . احتمالاً دلیل عدم صدور ویزا برای ناظر اسرائیلی کمیته برای مسابقات تیراندازی قهرمانی آسیا هم ناشی از همین اختلاف بوده است! رئیس کویتی کنفدراسیون تیراندازی آسیا هم پس از اتمام این مسابقات از سمت خود استعفا داده و معاون بحرینی اش جایگزین وی شده است . علاوه بر کمیته بین المللی المپیک ، 10 فدراسیون جهانی هم ورزش کویت را تحریم کرده و حضور این کشور در مسابقات بین المللی این رشته ها را ممنوع اعلام کرده اند . این چندمین بار است که سازمان های بین المللی ورزشی با مقامات کویت دچار اختلاف شده و این کشور را دچار محرومیت و محدودیت می نمایند! 
 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”