فصل جوایز سینمایی 17-2016

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3006
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4604 بار
سپاس‌های دریافتی: 6811 بار

فصل جوایز سینمایی 17-2016

پست توسط bamn »

  مقدمه : با سلام خدمت دوستان عزیز .

در هر سال میلادی و با فرارسیدن ماه های پایانی سال ، تعداد فیلم های هنری که نسبت به فیلم های تجاری و گیشه ایی در سینماهای آمریکا روی پرده می روند افزایش می یابد زیرا فاصله اکتبر هر سال تا اواخر فوریه سال بعد ، دوره ایی است که بیشتر جشنواره ها و جوایز معتبر سینمایی در آمریکا برندگان خود را انتخاب می کنند و همانطور که می دانید این دوره ها با شب اعلام برندگان جوایز آکادمی هنر آمریکا (اسکار) به اوج و پایان خود می رسند . پس طبیعی است که بیشتر فیلم هایی که می خواهند این دوره ها نصیبی داشته باشند در ماه های پایانی سال روی پرده بروند تا بیشتر در یاد انتخابگران باقی مانده باشند ، هرچند استثنائاتی هم وجود دارد ، اما خیلی از فیلم های شایسته دریافت جایزه که زودتر از این زمان روی پرده می روند یا در فصل جوایز فراموش می شوند یا فرصت چند باره دیده شدنشان به مردم و انتخابگران اجازه می دهد نقاط ضعفی را که در بار اول تماشا نادیده گرفته اند ، کشف کنند و روی قضاوتشان در انتخاب آن فیلم تاثیر منفی می گذارد . فکر می کنید اگر " ارباب حلقه ها : بازگشت پادشاه " بجای دسامبر 2003 ، در ماه می یا ژوئن روی پرده می رفت باز هم می توانست اسکار بهترین فیلم سال را کسب کند ؟ البته همانطور که گفتم همیشه می توان استثناهایی پیدا کرد مثلاً سال 2005 فیلم های فصل جوایز آنقدر ضعیف بودند که اسکار بهترین فیلم سال به فیلم " تصادف " پل هگیس رسید که ماه می اکران شده بود!

نکته بعدی این است که همیشه از چند ماه قبل از آغاز دوره فصل جوایز گمانه زنی ها در مورد فیلم های برنده و موفق این ماراتن آغاز می شود و تا روزهای آخر پیش از اعطا جوایز اسکار ادامه می یابد ، در حالی که بسیاری از فیلم هایی که در این گمانه زنی ها مورد توجه قرار می گیرند در عمل یا فیلم های ضعیف و متوسطی از آب در می آیند ، یا توسط جشنواره ها نادیده گرفته می شوند ، پس نمی توان بطور مطلق گفت حتماً این فیلم برنده می شود یا نمی شود و آیا مثلاً فیلم مورد علاقه مان اسکار می گیرد یا نه؟! با این حال بنده هم به روال سال های گذشته تعدادی از فیلم هایی را که فکر می کنم می توانند در فصل جوایز امسال موفق باشند انتخاب کرده ام (36 فیلم در سه دسته 12 تایی بر اساس اولویت بندی) البته کمی دیر دست به این کار زده ام! اگر یک ماه پیش بود حتماً فیلم های " هفت دلاور " ، " دختری در قطار " و " خانه خانم پرگرین برای بچه های عجیب " در لیستم با اولویت بالایی جا می گرفتند ، اما مشخص شده هر سه این فیلم ها ، فیلم های متوسطی هستند که شانسی برای رقابت در فصل جوایز ندارند (البته یک نکته دیگر خیلی مهم که نباید فراموش کنیم این است که منظور ما از این گمانه زنی های فصل جوایز احتمالات شاخه های اصلی بهترین فیلم ، کارگردانی ، بازیگری و فیلمنامه هستند ، و بحث ما به جوایزی که در بخش های فنی مثل فیلمبرداری ، تدوین ، گریم ، صداگذاری ، جلوه های ویژه و ... ، اعطا می شوند ، ربطی ندارند ، همچنین شاخه های بهترین انیمیشن ها ، بهترین مستندها و بهترین فیلم های غیر انگلیسی زبان ، خارج از بحث ما می باشند)

اما یک نکته خیلی مهم دیگر ؛ ما که اینجا نشسته ایم و براساس نمرات سایت هایی مثل متاکرتیک ، imdb و روتن تومیتوز و شنیده ها و خوانده هایمان و در بهترین حالت ، دیدن تیزرهای تبلیغاتی فیلم ها ، درباره شان قضاوت می کنیم ، تقریباً همه فیلم های رقیب در فصل جوایز را بعد از پایان این فصل و با فاصله ایی چند ماهه (البته منظورم کیفیت خوبشان است نه کیفیت پرده ایی!) تماشا می کنیم ، پس واقعاً در زمان خود فصل جوایز نمی توانیم یک قضاوت صحیح و شخصی داشته باشیم و فقط می خواهیم الکی شلوغش کنیم! تازه وقتی که فیلم ها بدستمان می رسد و تعدادی از آنها را تماشا می کنیم می فهمیم که آیا واقعاً آن طرف دنیا فصل جوایز سینمایی خوبی را پشت سر گذاشته اند یا نه؟ برای اینکه منظور خودم را بهتر به شما برسانم یک دسته بندی انجام می دهم درباره فیلم هایی که از سال 2010 تا 2015 نامشان در حداقل یکی از بخش های اصلی نامزدی های جوایز اسکار دیده می شود . فیلم ها را به چهار دسته تقسیم می کنم ؛ آنهایی که اصلاً ندیده ام (یعنی تمایل یا فرصتی برای تماشای حداقل یک چهارم فیلم برایم پیش نیامده که یعنی شامل تیزرهای تبلیغاتی نمی شود) ، فیلم هایی که بخش هایی از آنها را دیده ام (حداقل یک چهارم از فیلم) ، فیلم هایی که یک بار بطور کامل تماشا کرده ام (ممکن است منظورم از کامل نسخه های دوبله سانسور شده باشد با این حال همانقدر که داستان فیلم را بطور صحیح برساند کافی است) و فیلم هایی که بیش از یک بار تماشا کرده ام ، و به هر کدام از فیلم های قرار گرفته در این چهار دسته به ترتیب 0 ، 1 ، 2 و 4 امتیاز می دهم ، به این ترتیب مشخص می شود که دست کم از نظر بنده انتخاب های سال های اخیر اسکار تا چه حد مهیج بوده اند!

  2010 :

اصلاً ندیده ام : قوی سیاه - مشت باز - بچه ها خوبند - زیبا - سوراخ خرگوش - والنتاین غمگین - قلمرو حیوانی - سال دیگر
بخش هایی از آن را دیده ام : استخوان زمستان
یک بار بطور کامل دیده ام : 127 ساعت - شبکه اجتماعی - شهامت
بیش از یک بار فیلم را دیده ام : سخنرانی پادشاه - سرآغاز - داستان اسباب بازی 3 - شهر
امتیاز سال : 23
نظر شخصی : تا قبل از دیدن فیلم " سخنرانی پادشاه " فکر می کردم اسکار بهترین فیلم سال حق " شبکه اجتماعی " بوده ، اما بعد از دیدن نظرم عوض شد ، فیلم تام هوپر شاهکاری است که هیچ وقت از دیدنش سیر نمی شوم ، در عوض وقتی فیلم فینچر را دیدم خیلی به نظرم جالب توجه نیامد! ضمن اینکه معتقدم جای فیلم " جزیره شاتر " مارتین اسکورسیزی بین فیلم های نامزد اسکار خالی بود!

سال 2011 :
اصلاً ندیده ام : هنرپیشه - فرزندان - درخت زندگی - یک زندگی بهتر - آلبرت نابس - هفته من با مرلین - مبتدی ها - ساقدش ها - تماس اضطراری
بخش هایی از آن را دیده ام : صدای بلند و فوق العاده نزدیک - کمک - نیمه شب در پاریس - بانوی آهنین
یک بار بطور کامل دیده ام : مانیبال - بندزن خیاط سرباز جاسوس - جدایی نادر از سیمین
بیش از یک بار فیلم را دیده ام : هوگو - اسب جنگی - دختری با خالکوبی اژدها - سلحشور
امتیاز سال : 26
نظر شخصی : فیلم میشل هازانویس را ندیده ام اما با توجه به شنیده ها ، فکر می کنم انتخاب خوبی بوده ، با این حال فیلم مورد علاقه ام از این سال " سلحشور " است که به نظرم استحقاق بیشتری برای دیده شدن در فصل جوایز داشت . تازه چرا " هری پاتر و هدایای مرگ : قسمت دوم " در هیچ یک از بخش های اصلی نامزد اسکار نشد؟!!!

سال 2012 :
اصلاً ندیده ام : عشق - آرگو - پرواز - جلسات - قلمرو طلوع ماه
بخش هایی از آن را دیده ام : جانوران وحشی جنوبی - سی دقیقه بامداد - استاد
یک بار بطور کامل دیده ام : بینوایان - زندگی پی - دفتری با خطوط نقره ایی
بیش از یک بار فیلم را دیده ام : جنگو رها شده - لینکلن - غیرممکن
امتیاز سال : 21
نظر شخصی : صرف نظر اینکه چرا نام دو فیلم " خیزش شوالیه تاریکی " و " اسکای فال " در این لیست نیست ، که لیاقت بودن را داشتند ، اسکار بهترین فیلم سال به بدترین گزینه ممکن رسید! خب ، بنده آرگو را ندیده ام و دلم هم نمی خواهد ببینم! اما از تماشای لینکلن لذت می برم و آن را بهترین فیلم ساخته شده در حداقل هفت سال اخیر می دانم! جنگو رها شده را هم دوست دارم . غیرممکن هم از فیلم های محبوب ام است . زندگی پی را هم با اینکه کمی با دیدگاه فلسفی اش مشکل دارم ، فیلم ارزشمندی می دانم ، حتی " سی دقیقه بامداد " را هم که کامل ندیده ام ، آنقدر خوب بوده که بگویم بیشتر از آرگو لیاقت داشت! هرکس فکر کند در انتخاب آرگو کمترین ذره ایی از انگیزه های غیر سیاسی وجود داشته ، خودش را گول زده است! اما به هر صورت سال 2012 از سال های مورد توجهم است ، بخصوص در مقایسه با دو سال بعدی!

سال 2013 :
اصلاً ندیده ام : کلاهبرداری آمریکایی - کلوپ مشتریان دالاس - او - نبراسکا - فیلومینا - ژاسمین غمگین - آگوست : اوسیچ کانتی - پیش از نیمه شب
بخش هایی از آن را دیده ام : -
یک بار بطور کامل دیده ام : ناخدا فیلیپس - جاذبه - گرگ وال استریت
بیش از یک بار فیلم را دیده ام : 12 سال بردگی
امتیاز سال : 10
نظر شخصی : یک فصل کم هیجان ، البته از دیدگاهی با فاصله زمانی تقریباً سه ساله! آن زمان فکر می کردیم جاذبه و گرگ وال استریت فیلم هایی هستند که باید اسکار بگیرند! اما گرگ وال استریت واقعاً فیلم حال به هم زنی بود (البته از شدت بی حیایی و ابتذال نه از نظر هنر سینمایی!!!) و جاذبه را هم فقط یک بار توانستم تماشا کنم چون با داشتن مشکل ترس از ارتفاع ، تماشای این فیلم باعث سرگیجه ام می شود! 12 سال بردگی فیلم خوب و معقولی است که در مقایسه با فیلم های دیگر این سال لیاقت اسکار را داشت اما واقعاً فیلمی نیست که بتوان آن را بزرگ نامید!

سال 2014 :
اصلاً ندیده ام : بازی تقلید - تئوری همه چیز - ویپلیش - روباه گیر - دو روز ، یک شب - هنوز آلیس - دختر گمشده - طبیعت وحش - قضاوت - در دل جنگل - خباثت ذاتی
بخش هایی از آن را دیده ام : پسرانگی
یک بار بطور کامل دیده ام : مرد پرنده ایی - تک تیرانداز آمریکایی - هتل بزرگ بوداپست - سلما - شب جو
بیش از یک بار فیلم را دیده ام : -
امتیاز سال : 11
نظر شخصی : هنوز هم نمی فهمم داوران آکادمی چی در " مرد پرنده ایی " دیده اند که اسکار بهترین فیلم سال را به آن دادند؟! آن هم در شرایطی که حتی حاضر نشدند یک نامزدی در بخش های اصلی برای " میان ستاره ایی " نولان اختصاص دهند!

سال 2015 :
اصلاً ندیده ام : بروکلین - دختر دانمارکی - ترومبو - کارول - 45 سال - مستقیم از کمپتون - فراماشین
بخش هایی از آن را دیده ام : -
یک بار بطور کامل دیده ام : پل جاسوسان - مکس دیوانه : جاده خشم - استیو جابز - جوی - کرید
بیش از یک بار فیلم را دیده ام : نورافکن - اتاق - از گور برگشته - رکود بزرگ - مریخی - هشت نفرت انگیز - بیرون درون
امتیاز سال : 38
نظر شخصی : یک سال عالی! هنوز هم معتقدم اسکار بهترین فیلم سال حق " از گور برگشته " بوده ، با این حال " نورافکن " هم فیلم ممتازی است که با هنرمندی درباره یک سوژه بشدت غیراخلاقی ساخته شده بدون اینکه حتی یک صحنه آشکار غیر اخلاقی داشته باشد! مریخی را هم دوست دارم و چندین بار تماشا کرده ام! اتاق را دو هفته است کشف کرده ام و در این دو هفته سه بار دیده ام! ، فیلمی است که انسان را به فکر می برد ، حتماً ببینیدش! رکود بزرگ را هم دوست دارم ، بیان مسائل پیچیده اقتصادی با زبانی ساده بزرگترین ویژگی مثبت این فیلم است هرچند تعدد کاراکترها و داستان ها باعث می شود تا نتوانید با یک بار دیدن از همه چیز سر در آورید! هشت نفرت انگیز هم یک کار کلاسیک دیگر است از استاد ساختار شکنی و بازی با نوستالژیک ها ، اما در مقایسه با سایر فیلم های بالا لیاقت کمتری برای رسیدن به اسکار داشت!

و اما می رسیم به مدعیان فصل جوایز امسال ؛ دو هفته پیش گفتم امسال هم مثل 2015 معرکه می شود ، اما بعد از زیر و رو کردن فیلم های مدعی کمی نظرم عوض شده! البته بین 36 فیلمی که انتخاب کرده ام می توانم 10-12 فیلم جدا کنم که با توجه به سوژه هایشان اگر واقعاً خوب از آب در آمده باشند ، می توانند جزو فیلم های محبوبم قرار بگیرند ، اما به شرط اینکه بتوانند جزو فیلم های نامزد جوایز اصلی اسکار حضور داشته باشند تا بعداً با امتیاز آنها ، سال 2016 را هم در رده بالایی قرار بدهم! و خب ، معمولاً این اتفاق آنطوری که ما می خواهیم پیش نمی رود ، بخصوص امسال! این بخصوصش را می توان با بخصوص بودن سال 2012 مقایسه کرد!!! تا چند هفته دیگر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزار می شود و سال 2017 آغاز دوره جدیدی برای این کشور خواهد بود با اولین رئیس جمهور زن تاریخشان ، یا دیوانه ترین رئیس جمهور تاریخشان!!! (که در هر دو حالت آینده نامعلومی پیش روی آمریکا خواهد بود!!!) برای سازندگان بعضی از فیلم ها واقعاً مهم است که کدامشان انتخاب شوند بنابراین طوری فیلمشان را می سازند که روی نظر مخاطب اثر گذار باشد ، اما برای یک سری از فیلمسازهای دیگر آمریکا مهم نیست هیلاری رای بیاورد یا تراپ ، برای آنها سیاست های کلی مهم است و آن حس میهن پرستانه ایی که تحت هر شرایط باید تا چهار سال دیگر و انتخابات بعدی حفظ شود . بنابراین همانگونه که سال 2012 خیلی از فیلم های مهم سال سوژه های آشکار و پنهان سیاسی یا میهن پرستانه داشتند ، امسال هم به بیش از نیمی از 36 فیلمی که انتخاب کرده ام می توان چنین بر چسبی زد!!!

خب ، این از مقدمه!!! ، طی دو-سه روز آینده فیلم ها را به ترتیب الویت بندی دسته ها (از کم به زیاد) معرفی خواهم کرد . بعدش هم هر خبری از فصل جوایز امسال داشتم یا داشتید در ادامه همین مبحث قرار دهیم تا پایان فصل و لطفاً از ایجاد مبحث جدید با موضوع مشابه درباره فصل جوایز 17-2016 ، اسکار ، گلدن گلاب و ... خودداری کنید تا پیگیری مطالب برای کاربران و بازدیدکنندگان سایت راحت تر باشد (البته با اجازه مدیران سایت!)
 
 
 
آخرین ويرايش توسط 1 on bamn, ويرايش شده در 0.
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3006
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4604 بار
سپاس‌های دریافتی: 6811 بار

Re: فصل جوایز سینمایی 17-2016

پست توسط bamn »

  فیلم های دسته سوم (دارای شانس کم) :

   نجواهای یک هیولا (A Monster Calls)

     تصویر    
  : جی ای بایانا
کمپانی : فوکوس فترز
بازیگران : سیگورنی ویور - لوئیس مک دوگال - لیام نیسون (صدا) - فیلیسیتی جونز - توبی کلبی و ...
خلاصه داستان : کانر اوملی پسر نوجوانی است که همراه مادرش زندگی می کند و در مدرسه مورد آزار و اذیت بچه های قلدر قرار می گیرد . یک شب هیولای ترسناک اما مهربانی سراغ کانر می آید و سعی می کند به او برای رفع مشکلاتش کمک کند ...
آغاز اکران رسمی در آمریکا : 23 دسامبر 2016
توضیحات : داستان این فیلم کمی شبیه فیلم " غول بزرگ مهربان " استیون اسپیلبرگ به نظر می رسد که چند ماه پیش اکران شد ، اما جی ای بایانا ، کارگردان جوان و مطرح اسپانیایی از شاگردان گیلرمودل تورو است و بنابراین فیلم " نجواهای یک هیولا " بیش از آنکه شبیه فیلم اسپیلبرگ باشد ، به " هزار توی پن " دل تورو نزدیک خواهد بود که سال 2006 بشدت مورد توجه و تحسین قرار گرفت . البته مطمئناً مقایسه فیلم بایانا با استادش بیشتر به ضررش تمام خواهد شد تا به نفعش!!! با این حال کسانی که آن سال از هزار توی پن خوششان آمد ، از نجواهای یک هیولا هم استقبال خواهند نمود و ممکن است شانسی برای کسب چند جایزه متوسط در فصل جوایز داشته باشد . فیلم قبلی جی ای بایانا یعنی " غیرممکن " (2012) ، از فیلم های محبوبم می باشد که متاسفانه در آن سال به حق واقعی اش نرسید ، اما به فیلمی کلاسیک تبدیل خواهد شد با این عنوان " اولین فیلم بازیگر بزرگ ؛ تام هولند ، در نوجوانی! " .


  زیبایی جانبی (Collateral Beauty)

 
      تصویر      
  : دیوید فرانکل
کمپانی : برادران وارنر (نیولاین)
بازیگران : ویل اسمیت - ادوارد نورتون - هلن میرن - کایرا نایتلی - مایکل پنا - نائومی هریس - کیت وینسلت و ...
خلاصه داستان : یک کارگذار موفق امور تبلیغاتی با مرگ دخترش دچار افسردگی می شود و شروع می کند به نوشتن نامه هایی درباره عشق ، زندگی و مرگ . خانواده و اطرافیانش در تلاش هستند تا به او کمک کنند به زندگی عادی بازگردد ...
آغاز اکران رسمی در آمریکا : 16 دسامبر 2016
توضیحات : چرا این فیلم نباید در فصل جوایز امسال موفق باشد وقتی از حداقل پنج بازیگر دارای سابقه نامزدی و کسب جوایز اسکار استفاده کرده است؟ از تیزر تبلیغاتی فیلم هم چنین بر می آید که ویل اسمیت تمام تلاش خودش را برای ارائه بهترین بازی ممکن کرده و عزمش برای کسب اولین جایزه اسکار (بعد از دو بار نامزدی برای فیلم های " علی " و " در جستجوی خوشبختی " ) جزم می باشد! با این حال بزرگترین تردید ، کارگردان فیلم است ؛ دیوید فرانکل فیلمساز کاربلد و با سابقه ایی است اما در بهترین حالت فیلم هایش متوسط ارزیابی می شوند و تنها فیلم نیمچه موفقی که تاکنون ساخته " شیطان پارادا می پوشد " بوده که سال 2006 در دو رشته بهترین طراحی لباس و بهترین بازیگر زن نقش مکمل (مریل استریپ) نامزد اسکار شد .


  دکتر استرنج (Doctor Strange)

   
      تصویر        
  : اسکات درینکوس
کمپانی : بوئنا ویستا (والت دیزنی)
بازیگران : بندیکت کمبریج - تیلدا سوئینتون - چیوتل اجیفور - ریچل مک آدامز - مدس میکلسن و ...
خلاصه داستان : جراح معروف دکتر استیون استرنج بعد از یک تصادف شدید اتومبیل ، قدرت جراحی با دست هایش را از دست می دهد . او برای پیدا کردن درمان راهی سفری دور و دراز می شود تا اینکه با فرقه ایی باستانی آشنا می گردد که تسلط کاملی بر جادو دارند ...
آغاز اکران رسمی در آمریکا : 4 نوامبر 2016
توضیحات : اگر جایزه اسکار هیث لیجر فقید را فاکتور بگیریم ، داوران اسکار و اغلب جشنواره های سینمایی رنگارنگ آخر سال ، فیلم های ابرقهرمانی را نادیده می گیرند . مطمئناً این نادیده گرفتن شامل حال فیلم محشر " کاپیتان آمریکا : جنگ داخلی " هم خواهد شد ، اما آیا دکتر استرنج را هم می توانند کنار بگذارند؟ مطمئناً فیلمی را که از چهار بازیگر بزرگ نامزد اسکار و یک بازیگر محبوب جشنواره کن استفاده کرده را نمی توان نادیده گرفت ، بویژه آنکه دکتر استرنج عملاً با سایر فیلم های ابرقهرمانی تفاوت دارد ؛ با اینکه این ابرقهرمان قرار است به گروه انتقامجویان بپیوندد اما تنها ابرقهرمانی می باشد که قدرتش از جادو می آید ، نه از تفاوت های جسمی و فیزیکی . دکتر استرنج یکی از محبوب ترین ابرقهرمانان در آمریکا است و از زمانی که کار تولید فیلم آغاز شده مردم این کشور برای اکرانش ثانیه شماری می کنند ، اما یک علامت سئوال بزرگ وجود دارد! چرا فیلمی با این ابعاد و عظمت باید توسط کارگردان جوانی ساخته شود که در کارنامه اش فقط فیلم های بنجل و درجه 2 ترسناک دیده می شود؟!!!


  چشمی در آسمان (Eye in the Sky)

     
      تصویر          
  : گوین هود
کمپانی : بلکیر استریت
بازیگران : هلن میرن - آلن ریکمن - برکاد عبدی و ...
خلاصه داستان : کلنل کاترین پاول فرماندهی یک عملیات حساس و فوق محرمانه نظامی را بر عهده دارد که طی آن قرار است با هواپیماهای بدون سرنشین محل جلسه چند تروریست خطرناک بین المللی در خاک کنیا بمباران شود ، اما حضور یک دختر غیر نظامی در محل جلسه ، تیم عملیاتی و مقامات سیاسی صادر کننده دستور حمله را به چالش می کشد ...
آغاز اکران رسمی در آمریکا : 11 مارس 2016
(اکران فیلم در سینماهای آمریکا با فروش 18.7 ملیون دلار به پایان رسیده است)
توضیحات : اگر این فیلم در ماه های پایانی سال اکران می شد بی شک شانس بیشتری برای موفقیت در فصل جوایز داشت ، با این حال در زمان اکران منتقدان آنقدر از فیلم خوششان آمد و آن را تحویل گرفتند که می توان روی کسب چند جایزه متوسط حساب کرد . این از آن فیلم های بشدت حساس و چالش برانگیز سیاسی است که تلاش دارد نحوه عملکرد پر انتقاد نظامیان غربی در مقابله با تروریست ها را توضیح داده و توجیه نماید . اینکه اگر یک دختر نوجوان بی گناه کشته شود تا صدها نفر دیگر نجات پیدا کنند انسانی تر است یا نجات جان آن دختر؟ البته بنده فیلم را ندیده ام و نمی دانم کارگردان به این پرسش پاسخ داده است که اگر برای نجات جان صدها انسان ، یک دختر بیگناه قربانی شود ، چند نفر برای خونخواهی آن دختر کشته خواهند شد؟! خانم هلن میرن که بازیگر بزرگی است و همیشه فیلم هایش برای انتخابگران فصل جوایز مهم بوده ، آلن ریکمن هم بازیگر خوبی بود که اوایل امسال فوت کرد و " چشمی در آسمان " آخرین فیلمش محسوب می شود پس شاید داوران به بازی او هم توجه کنند . کارگردان فیلم ، گوین هود ، متولد آفریقای جنوبی ، سال 2005 با فیلم تسوتسی که اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان را گرفت مشهور شد و به هالیوود راه یافت اما تا پیش از چشمی در آسمان ، نتوانسته بود استعدادهایش را در هالیوود به نمایش بگذارد .


  ستیغ اره ای (Hacksaw Ridge)

       
      تصویر            
  کارگردان : مل گیبسون
کمپانی : لایونزگیت
بازیگران : آندرو گارفیلد - سام ورتینگتون - ترزا پالمر - ونس وگان و ...
خلاصه داستان : داستان واقعی دزموند تی داس سرباز ارتش آمریکا در جنگ جهانی دوم که حاضر نشد اسلحه بدست بگیرد و شدیداً از سوی همقطاران و ماموفق هایش مورد شماتت قرار گرفت ، اما در میدان نبرد اوکیناوا جان تعدادی از سربازان را نجات داد و قهرمان شد ...
آغاز اکران رسمی در آمریکا : 4 نوامبر 2016
توضیحات : این فیلم چند هفته قبل در جشنواره فیلم تورنتو روی پرده رفت و از جمله فیلم هایی بود که در پایان نمایش ، مردم آن را ایستاده تشویق کردند! با این حال مل گیبسون چهره محبوبی بین هالیوودی ها نیست و مطمئناً خیلی ها فیلم تازه اش را نادیده خواهند گرفت ، با این وجود فیلمی که ایستاده توسط تماشاگران یک جشنواره سطح بالا تشویق شده باشد ، دست خالی هم فصل جوایز را ترک نخواهد کرد!


  مردان کوچک (Little Men)

         
      تصویر              
  کارگردان : ارا ساچز
کمپانی : مگنولیا
بازیگران : گریگ کینر - جنیفر الی و ...
خلاصه داستان : یک بازیگر ناموفق و ورشکسته پس از فوت پدرش ، همراه با همسر و پسر نوجوانش به خانه وی در بروکلین اسباب کشی می کند . طبقه همکف خانه در اجاره یک مادر مجرد و پسرش است که فروشگاه کوچکی را اداره می کنند . کم کم دوستی صمیمانه ایی بین پسرها شکل می گیرد و پدر از اینکه پسرش بالاخره از انزوا و تنهایی خودخواسته اش خارج شده راضی است اما مشکلات مالی باعث می شود با زن مستاجر درگیر دعوای حقوقی پیچیده ایی گردد که روی دوستی پسرها تاثیر منفی می گذارد ...
آغاز اکران رسمی در آمریکا : 5 آگوست 2016
(اکران فیلم در سینماهای آمریکا با فروش حدود 0.7 ملیون دلار به پایان رسیده است)
توضیحات : یک فیلم کوچک و مهجور مستقل که احتمالاً در فصل جوایز به کلی نادیده گرفته خواهد شد ، با این حال داستان واقع گرایانه و قابل لمسی دارد که برای خیلی از مردم آشناست و با نمره 86 از سایت متاکرتیک ، ممکن است شانسی برای چند جایزه میان مایه بخصوص برای فیلمنامه اش داشته باشد .


  عشق و دوستی (Love & Friendsship)

           
      تصویر                
  : ویت استیلمن
کمپانی : رودساید
بازیگران : کیت بکینسل - خاویر ساموئل - تام بنت و ...
خلاصه داستان : اواخر قرن هجدهم ، لیدی سوزان ورنون که تازه بیوه شده ، بدنبال همسر جدیدی برای خودش می گردد و در ضمن می خواهد شوهری هم برای دخترش پیدا کند ، اما معیار او برای ازدواج ثروت و مال و منال سوژه است نه عشق و علاقه ...
آغاز اکران رسمی در آمریکا : 13 می 2016
(اکران فیلم در سینماهای آمریکا با فروش 14 ملیون دلاری به پایان رسیده است)
توضیحات : این فیلم هم در نیمه نخست سال میلادی اکران گردیده و بنابراین به احتمال زیاد در فصل جوایز از قلم خواهد افتاد ، با این حال در زمان اکران بسیار مورد توجه منتقدان و فیلم بین های حرفه ایی قرار گرفت و کشف مهمی که اتفاق افتاد این بود که مردم تازه فهمیدند خانم کیت بکینسل بازی هم بلد است و اتفاقاً بازیگر خیلی خوبی هم هست اگر نقش خوبی داشته باشد (کیت بکینسل را بیشتر به عنوان یک اکشن-وومن می شناسند و بخصوص نقش اول فیلم های دنیای مردگان است!) . ویت استیلمن کارگردان مستقل و بسیار کم کاری است که در 26 سال گذشته فقط پنج فیلم کارگردانی کرده ، اما همه آنها مورد تحسین قرار گرفته و به فیلم هایی کالت تبدیل شده اند . فیلم " عشق و دوستی " براساس یک داستان کوتاه و ناتمام از جین آستین ساخته شده است .


  قوانین صدق نمی کنند (Rules Don't Apply)

             
      تصویر                  
  : وارن بیتی
کمپانی : فوکس
بازیگران : لیلی کالینز - آنت بنینگ - متیو برودریک - الک بالدوین - اد هریس - مارتین شین - وارن بیتی و ...
خلاصه داستان : مرلا مابری و فرانک فوربس دو جوان کاملاً متفاوت از نظر روحیه و انگیزه و سلیقه ، به استخدام میلیارد مشهور اما انزوا طلب ، هاوارد هیوز در می آیند تا در کارهای روزانه به وی کمک کنند . هیوز قوانین بسیار سختگیرانه ایی درباره کارکنانش دارد که از جمله مهمترین آنها این است که نباید عاشق هم شوند! ...
آغاز اکران رسمی در آمریکا : 23 نوامبر 2016
توضیحات : نیم قرن بعد از فیلم کلاسیک " بانی و کلاید " ، وارن بیتی هنوز زنده است! و بعد از بیش از یک دهه دوری از سینما بازگشته تا خودی نشان دهد آن هم در نقش معروف ترین میلیاردر تاریخ آمریکا! البته تیزر تبلیغاتی فیلم چنگی به دل نمی زند و حال و هوای یک فیلم معمولی دهه هشتاد را تداعی می کند ، با این حال وارن بیتی نام کوچکی نیست و بازیگرانی هم که در فیلمش جمع کرده کاربلد هستند ، پس باید دید نتیجه نهایی چه از آب در می آید؟


  تولد یک ملت (The Birth of a Nation)

               
      تصویر                    
  : نت پارکر
کمپانی : فوکس سرچلایت
بازیگران : نت پارکر - ارمی همر - کلمن دومینگو - جکی ارل هالی - گابریل اونیون و ...
خلاصه داستان : نت ترنر سیاهپوست آزادی است در آمریکای اوایل قرن نوزدهم که به عنوان یک کشیش باسواد برای سیاهپوستانی که اکثرشان برده هستند موعظه می کند ، اما کم کم با مشاهده واقعیات زندگی بردگان ، طغیان می کند و رهبری شورش بردگان را بدست می گیرد ...
آغاز اکران رسمی در آمریکا : 7 اکتبر 2016
(تا امروز حدود 11 ملیون دلار در سینماهای آمریکا فروش داشته)
توضیحات : یکی از بدنامی های صنعت سینمای آمریکا به یکی از اولین فیلم های کلاسیک و بزرگ آن مربوط می شود ؛ فیلم " تولد یک ملت " ساخته دی.دبلیو گریفیث در سال 1915 ، که ستایشی آشکار است بر نژاد پرستی آمریکایی و بنا شدن پایه های این کشور روی سرکوب و استثمار رنگین پوستان! و حالا یک قرن بعد ، هنرپیشه و کارگردان سیاهپوست نت پارکر ، آشکارا فیلمی ساخته که پاسخ به آن یکی است و با همان نام . هرچند بعضی از مورخان آمریکایی معتقدند نت ترنر صرفاً یک آدمکش بی رحم بوده که جنایاتش در جریان شورش باعث به تعویق افتادن مبارزات سیاسی برای لغو برده داری در آمریکا گردید ، اما به هر حال برای سیاهپوستان یک قهرمان است و فیلم نت پارکر هم تصویری جز این ارائه نمی دهد . این فیلم هم در جشنواره تورنتو بسیار ستایش شد و با توجه به اتهامات نژادی که سال قبل به آکادمی هنر آمریکا وارد گردید ، احتمال زیادی وجود دارد که فیلم از جریان فصل جوایز و بخصوص از جوایز اسکار دست پر بیرون بیاید . با این حال نت پارکر درگیر حاشیه ایی شده که مطمئناً بر موفقیت فیلم تاثیر منفی می گذارد! سال ها قبل او و یکی از دوستانش که اتفاقاً فیلمنامه نویس همین فیلم هم هست در زمان دانشجویی متهم به تجاوز شدند اما دادگاه آنها را تبرئه کرد . بعد از اینکه از چند ماه قبل نام فیلم پارکر به عنوان یکی از مدعیان اصلی فصل جوایز مطرح شد بعضی از خبرنگاران سوابقش را زیر و رو کردند تا چیزی برای کوبیدنش پیدا کنند و متوجه شدند دختری که پارکر و دوستش را متهم به تجاوز کرده بود بعد از سال ها دست و پنجه نرم کردن با مشکلات روانی سال 2012 دست به خودکشی زده است! و حالا خبرنگاران از همین سوژه برای زیر سئوال بردن تبرئه شدن پارکر و کوبیدن فیلمش استفاده می کنند!


  فضای میان ما (The Space Between Us)

                 
      تصویر                      
  : پیتر چلسوم
کمپانی : اس تی ایکس
بازیگران : آشا بتلفیلد - کارلا گوگینو - گری اولدمن و ...
خلاصه داستان : پسر جوانی متولد مریخ ، از طریق اینترنت با دختری زمینی آشنا می شود ، و تصمیم می گیرد برای ملاقات با این دوست و تماشای محلی که پدر و مادرش در آن زندگی می کردند به زمین سفر کند هرچند مقامات با این سفر موافق نیستند چون سیاره زمین برای کودکی که در مریخ متولد شده باشد شدیداً خطرناک و چالش برانگیز است ...
آغاز اکران رسمی در آمریکا : 16 دسامبر 2016
توضیحات : تقریباً مطمئن هستم این فیلم نه در گیشه و نه در فصل جوایز توفیقی نخواهد داشت بخصوص که کارگردان آن اصلاً فیلمساز قابل اعتماد و خوش سابقه ایی نیست! با این وجود از آشا بتلفید خوشم می آید و بازی هایش را تحسین می کنم ، او یکی از بهترین بازیگران زیر 20 سال حال حاضر جهان است و انتخاب های خیلی خوبی هم برای نقش آفرینی دارد که هرچند تقریباً همه آنها آنطور که باید و شاید فروش نمی کنند و در زمان اکران مورد توجه قرار نمی گیرند ، اما بدون شک در آینده جزو آثار کلاسیک و ماندگار خواهند بود . بنابراین این فیلمی است که به سلیقه خودم وارد لیست کرده ام چون هم بازیگر نقش اولش را قبول دارم و هم از سوژه اش خوشم آمده!


  تونی اردمان (Toni Erdmann)

                   
      تصویر                        
  : مارن آده
کمپانی : سونی کلاسیک
بازیگران : پیتر سیمونسیچک - ساندرا هولر و ...
خلاصه داستان : وینفرد کونراد یک هیپی سابق ، معلم موسیقی و مرد میانسالی است که بین اطرافیان با شوخی های عجیب و غریبش معروف می باشد . بعد از اینکه سگش می میرد تصمیم می گیرد برای ملاقات با دخترش به رومانی برود اما دختر که در یک شرکت بزرگ صاحب شغل مهمی است پدرش را نادیده می گیرد ، پس او با خلق یک شخصیت جعلی به نام تونی اردمان به دخترش نزدیک می شود ...
آغاز اکران رسمی در آمریکا : 25 دسامبر 2016
توضیحات : این فیلم محصول کشور آلمان ، در جشنواره فیلم کن امسال بشدت مورد تحسین و تشویق قرار گرفت و میانگین نمره 13 منتقدی که از آن زمان تا به حال فیلم را این طرف و آن طرف دیده اند و برایش در سایت متاکرتیک نقد نوشته اند 94 می باشد . با توجه به اینکه بخش هایی از فیلم به زبان انگلیسی است ، نمی دانم فیلم می تواند در بخش بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان نامزد شود یا نه ، اما به هر صورت فیلمی است که از راهیابی اش به لیست نامزدهای جوایز اصلی نباید تعجب کرد . بدون شک نام مارن آده را از این پس زیاد خواهیم شنید و او هم احتمالاً مثل اغلب فیلمساران موفق غیر آمریکایی که جذب هالیوود می شوند ، راه آنجا را در پیش خواهد گرفت!


  چرا او؟ (Why Him?)

                     
      تصویر                          
  : جان هامبرگ
کمپانی : فوکس
بازیگران : برایان کرانستون - جیمز فرانکو و ...
خلاصه داستان : ند فلمینگ همراه همسر و پسر نوجوانش به دیدن دختر بزرگشان می رود که قصد دارد نامزد ثروتمند و خوش مشربش را به آنها معرفی کند اما ند در همان برخورد اول به این نتیجه می رسد که این مرد جوان بی قید و بند مناسب دخترش نیست ...
آغاز اکران رسمی در آمریکا : 23 دسامبر 2016
توضیحات : اگر فکر می کنید خلاصه داستان فیلم برایتان آشناست به این خاطر است که جان هامبرگ فیلمنامه نویس مجموعه فیلم های فاکرها (ملاقات با والدین - ملاقات با فاکرها - فاکر کوچولوها) بوده و حالا سوژه مشابهی را خودش کارگردانی می کند! " چرا او؟ " به عنوان یک کمدی رمانس کریسمسی ، از آن فیلم هایی نیست که در جشنواره های هنری آخر سال و اسکار مورد توجه قرار بگیرد اما می توان شانس زیادی برایش در نامزدی و کسب جوایز بخش فیلم های کمدی گلدن گلاب قائل بود!

  منتظر معرفی مدعیان جدی تر دسته دوم باشید ...

                       
     
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3006
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4604 بار
سپاس‌های دریافتی: 6811 بار

Re: فصل جوایز سینمایی 17-2016

پست توسط bamn »

 
   های دسته دوم (میانه شانس) :

  متفقین (Allied)

   
  تصویر   
  : رابرت زمه کیس
کمپانی : پارامونت
بازیگران : براد پیت - ماریون کوتیارد - جارد هریس و ...
خلاصه داستان : مکس واتان مامور انگلیسی با کمک ماریانه بیجور جاسوسه فرانسوی ، در داخل مناطق اشغالی آلمان نازی در اروپا باید تحت عنوان یک زوج ، دست به عملیات و خرابکاری بزنند ، اما ...
آغاز اکران رسمی در آمریکا : 23 نوامبر 2016
توضیحات : رابرت زمه کیس از جمله کارگردانان باسابقه و مطرح آمریکایی می باشد که تعدادی از بهترین فیلم های مفرح سه دهه اخیر آمریکا را کارگردانی نموده . دو فیلم قبلی وی (پرواز و گام) هرچند فیلم های خوش ساخت و محبوبی بودند اما در فصل جوایز آنطور که انتظار می رفت مورد توجه قرار نگرفتند ، پس شاید این بار لطف داوران به زمه کیس و فیلمش بیشتر باشد . در تیزر این فیلم بازی خانم بازیگر اسکار گرفته ، ماریون کوتیارد ، جالب توجه است ، اما بازی براد پیت چیزی شده بین " آقا و خانم اسمیت " و " پست فطرت های لعنتی " و عملاً نکته تازه ایی در این بازی دیده نمی شود (هرچند همانطور که گفتم منبع این اظهار نظر تیزر 2 دقیقه ایی فیلم است) . از طرف دیگر دعواهای اخیر براد پیت و آنجلینا جولی و کش و قوس های فراوان طلاق گرفتنشان هم ممکن است روی استقبال از فیلم زمه کیس تاثیر منفی بگذارد .


  عسل آمریکایی (American Honey)

 
   
  تصویر     
  : آندرا آرنولد
کمپانی : ای 24
بازیگران : ساشا لنی - شیا لابوف و ...
خلاصه داستان : استار دختر جوان ولگرد خیابانی فقط می خواهد آزاد باشد و هرجا دلش می خواهد برود اما جک عاشق او است و با وجود اینکه استار همیشه نادیده اش می گیرد هوای او را دارد و جلوی بدخواهانش می ایستد ...
آغاز اکران رسمی در آمریکا : 30 سپتامبر 2016
(این فیلم تا امروز حدود 0.4 ملیون دلار در سینماهای آمریکا فروش داشته)
توضیحات : خانم آندرا آرنولد سال 2010 با فیلم مستقل " مخزن ماهی " مورد تحسین و توجه قرار گرفت تا جایی که گفته می شود اگر " استخوان زمستان " سهمیه فیلم های مستقل بین نامزدهای اسکار بهترین فیلم سال را به خودش اختصاص نمی داد ، " مخزن ماهی " گزینه بعدی داوران بود! " عسل آمریکایی " هم یک فیلم مستقل و جمع و جور دیگر است که هرچند از بازیگر گرانقیمتی مثل شیا لابوف بهره گرفته ، نمی توان آن را به سینمای بدنه اصلی آمریکا چسباند . پس برای دیده شدن در فصل جوایز باید امیدوار باشد فیلم های مستقل و خارج از جریان بدنه اصلی سینمای آمریکای زیادی مورد توجه قرار نگیرند چون همانطور که گفتم یک قانون نانوشته وجود دارد که بیشتر سهمیه نامزدهای های جوایز مهم آخر سال به فیلم های بدنه اصلی اختصاص دارد و داوران حداکثر به دو تا سه فیلم سینمای مستقل توجه نشان می دهند!


  او (Elle)

   
   
  تصویر       
  کارگردان : پال ورهوفن
کمپانی : سونی کلاسیک
بازیگران : ایزابل هوپر - لورنت لافایت - کریستیان برکل و ...
خلاصه داستان : میشله لیبلینک زن میانسال مجردی است که خودش را در کار غرق کرده و صاحب یک شرکت موفق نرم افزاری می باشد ، اما یک روز مرد نقابداری وارد منزلش شده و به او تعرض می کند . میشله بجای درخواست کمک از پلیس تصمیم می گیرد خودش این فرد را پیدا و مجازات کند و در حالی که جستجوهایش بین اطرافیان ادامه دارد ، مرد نقابدار باز هم به خانه اش می آید ...
آغاز اکران رسمی در آمریکا : 11 نوامبر 2016
توضیحات : پال ورهوفن کارگردان قدیمی هلندی الاصل که فیلم های تجاری کلاسیکی مثل " پلیس آهنی " و " یادآوری کامل " در کارنامه اش دیده می شود بعد از حدود یک دهه غیبت با این فیلم کاملاً متفاوت فرانسه زبان ، نسبت به آثار معمولش ، به صحنه بازگشته که هرچند بنده آن را در دسته فیلم های میانه شانس قرار داده ام ، اما خیلی از نشریات و رسانه ها در رده بخت های اصلی فصل جوایز رده بندی اش کرده اند و ایزابل هوپر را هم جزو مدعیان اصلی اسکار بهترین بازیگر زن نقش اول امسال می دانند . حالا اینکه چرا بنده کمتر از این فیلم خوشم آمده به کلیت آن بر می گردد که روی یک پایه کاملاً غیر منطقی بنا شده است!


  حصارها (Fences)

     
   
  تصویر         
  : دنزل واشنگتن
کمپانی : پارامونت
بازیگران : دنزل واشنگتن - ویولا دیویس - جوآن آدپو - استفان هندرسون و ...
خلاصه داستان : دهه پنجاه ، تروی مکسون بازیکن سابق لیگ بیسبال در پیتسبورگ حالا مامور حمل زباله شهرداری شده و با شرایط سختی باید خانواده اش را اداره کند در حالی که پسر بزرگش اصلاً حاضر به قبول این وضعیت نیست ...
آغاز اکران رسمی در آمریکا : 25 دسامبر 2016
توضیحات : دنزل واشنگتن ، بازیگر سیاه پوست برنده اسکار ، که امید زیادی داشت تا امسال بازی اش در هفت دلاور در معرض توجه قرار داشته باشد ، حالا که از موفقیت فیلم فوکوآ ناامید شده ، به موفقیت فیلم خودش امیدوار است! واشنگتن علاوه بر اینکه بازیگر بزرگ و صاحب سبکی است ، در کارگردانی هم مهارت دارد و دو فیلم قبلی اش " آنتون فیشر " و " مناظره کننده های بزرگ " هرچند در فصل جوایز موفق نبودند ، اما آثار قابل قبول و کلاسیکی محسوب می شوند . حالا باید دید سومین تجربه کارگردانی وی چطور پیش رفته و آیا او می تواند همزمان هم به عنوان کارگردان و هم بازیگر نقش اول مرد ، نامزد اسکار باشد؟!


  طلا (Gold)

       
   
  تصویر           
  : استیون گاگهان
کمپانی : واینشتاین
بازیگران : متیو مک کوناهی - ادگار رامیرز - برایس دالاس هاوارد - مایکل لندس و ...
خلاصه داستان : کنی والاس تاجر ورشکسته که دیگر چیزی برای از دست دادن ندارد راهی اندونزی می شود تا به همراه یک محقق زمین شناس در جنگل های برونئو دنبال بزرگترین معدن طلای دنیا بگردد ...
آغاز اکران رسمی در آمریکا : 25 دسامبر 2016
توضیحات : حال و هوایی که تیزر تبلیغاتی این فیلم تداعی می کند مخاطب را به یاد " گرگ وال استریت " اسکورسیزی می اندازد! مرد بلند پرواز و بی بند و باری که یک شبه ثروتمند می شود اما خیلی ها از جمله اف بی آی نسبت به این ثروت مشکوک هستند! استیون گاگهان کارگردان فیلم را بیشتر به خاطر نگارش فیلمنامه " ترافیک " سودربرگ می شناسند هرچند پس از آن سابقه نوشتن فیلم های ضعیف آلامو (2004) و زمین آینده (2013) هم در کارنامه اش ثبت شده است . از نظر کارگردانی هم او دو فیلم ساخته ؛ فیلم به شدت ضعیف " رها شدن "(2002) و فیلم تحسین شده " سیریانا " (2005)! پس اصلاً نمی توان حدس زد که شرایطش هنگام ساخت این فیلم چطور بوده؟! اما متیو مک کوناهی تمام تلاش خودش را کرده تا یک بار دیگر نامزد اسکار شود ، او علاوه بر اینکه بازی خوبی از خودش به نمایش می گذارد که در تیزر فیلم کاملاً قابل تشخیص است ، حسابی وزن اضافه کرده تا بدنش متناسب با نقش باشد و فراموش نکنید او همین دو-سه سال پیش بود که برای فیلم " کلوپ مشتریان دالاس " به شکل وحشتناکی وزن کم کرده بود!!!


  جهنم یا آب زیاد (Hell or High Water)

         
   
  تصویر             
  : دیوید مک کنزی
کمپانی : لایونزگیت
بازیگران : جف بریجیز - کریس پن - بن فاستر و ...
خلاصه داستان : توبی و تنر هاوارد ، دو برادر تگزاسی که مادرشان به تازگی فوت کرده ، متوجه شده اند که زیر زمینشان نفت وجود دارد اما زمینشان گرو بانک است و اگر ظرف چند روز بدهی خود را پرداخت نکنند مصادره می شود . آنها تصمیم می گیرند با انجام چند سرقت کوچک بانک پول را جور کنند اما روحیه خشن تنر این سرقت های کوچک را تبدیل به یک پرونده مهم ایالتی می کند و در راس همه مارشال همیلتون به دنبال دستگیری آنهاست ...
آغاز اکران رسمی در آمریکا : 12 آگوست 2016
( اکران فیلم با فروش 26.5 ملیون دلاری در گیشه آمریکا به پایان رسیده است)
توضیحات : در یکی از سایت های وطنی دیدم که از این فیلم به عنوان یک فیلم مستقل در سینمای آمریکا یاد شده است ، اما این فیلم هیچ یک از ویژگی های یک فیلم مستقل را ندارد و کاملاً وابسته به سینمای هنری بدنه اصلی هالیوود می باشد ، حالا شاید کارگردان گمنام فیلم قبلاً فقط فیلم های کم هزینه مستقل و نچندان مطرحی ساخته باشد ، اما وقتی حامی مالی این فیلم کمپانی قدرتمند لایونزگیت است و هنرپیشه های اصلی هم همگی بازیگران مطرح و حرفه ایی هستند ، دیگر نمی توان به آن مستقل گفت! به هر صورت فیلم با تحسین و تشویق فراوانی از سوی منتقدان و سینماروهای حرفه ایی مواجه شد و مطمئناً در فصل جوایز شانس زیادی برای موفقیت خواهد داشت .


  خشمگین (Indignation)

           
   
  تصویر               
  : جیمز شیمیس
کمپانی : رودساید
بازیگران : لوگان لرمن - سارا گادون و ...
خلاصه داستان : دهه پنجاه! ، مارکوس میسر جوان یهودی باهوشی از طبقه کارگر است که موفق می شود به دانشگاه اوهایو راه یابد و در آنجا عاشق یک دختر ثروتمند مسیحی می شود اما مشکل اصلی مدیر دانشگاه است که یک مسیحی متعصب و ضد یهود می باشد ...
آغاز اکران رسمی در آمریکا : 29 جولای 2016
(اکران این فیلم با فروش 3.4 ملیون دلار در سینماهای آمریکا به پایان رسیده است)
توضیحات : یک بابایی یک روز در سازمان ملل دو سئوال پرسید که یکیش این بود ؛ مگر نمی گویید هولوکاست در اروپا و در آلمان اتفاق افتاده ، پس چرا در همان اروپا محلی را به عنوان کشور یهودی نشین تاسیس نمی کنید و چرا فلسطینی ها و مسلمانان باید به خاطر نسل کشی که در اروپا اتفاق افتاده مجازات شوند؟ و خب ، آن بابا متهم شد به انکار هولوکاست و رسانه های غربی اصل سئوال را سانسور کردند! بهانه ظاهری ساخت اینطور فیلم ها این است که باید به افراطی گری دینی و قومی به هر شکلی که باشد خاتمه داد اما در پشت قضیه همیشه این یهودی ها هستند که از همه مظلوم تر و آسیب دیده تر نشان داده می شوند ، همیشه هم یا مسلمانان متهم به یهود ستیزی می شوند ، یا نازی ها . اما فیلم هایی نظیر فیلم " خشمگین " یک واقعیت پنهان را بیان می کنند و آن اینکه بین مسیحی ها هم روحیه ضد یهودی شیوع فراوانی داشته و دارد ، تا جایی که در جریان جنگ های صلیبی که به عنوان جنگی بین مسیحیان و مسلمانان معروف می باشد ، لشکر های مسیحی در هر جایی (حتی در خود اروپا و کشورهای موطنشان) یهودی ها را به جرم مصلوب کردن حضرت مسیح (ع) کشتار و روستاهایشان را غارت و آتش می زدند و در واقع همین حملات بود که باعث شد بسیاری از یهودی ها برای نجات جان خود به مناطق شهری مهاجرت کرده و محله های فقیر یهودی نشینی را ایجاد کنند که بعدها به گتو معروف شدند! فیلم خمشگین اولین تجربه کارگردانی جیمز شیمیس به حساب می آید با این حال او به عنوان تهیه کننده فیلم های آنگ لی چهره آشنا و پر قدرتی در سینمای بدنی اصلی آمریکا است و بنابراین احتمال اینکه فیلمش در فصل جوایز با موفقیت نسبی مواجه شود وجود دارد . لوگان لرمن 24 ساله هم که از وقتی چشم باز کرده در حال فیلم بازی کردن و چرخیدن زیر دست و پای کارگردانان بزرگ بوده ، پس بالاخره باید یک جایی این استعدادی را که هنوز هیچکس ندیده نشان بدهد!!!


  شیر (Lion)

             
   
  تصویر                 
  : گرت دویس
کمپانی : واینشتاین
بازیگران : دیو پاتیل - نیکول کیدمن - رونی مارا و ...
خلاصه داستان : سارو دانشجوی موفق که توسط یک خانواده استرالیایی بزرگ شده با یادآوری خاطرات کودکی اش و از طریق نرم افزار گوگل ارت سعی دارد خانواده واقعی خود را در هندوستان پیدا کند ...
آغاز اکران رسمی در آمریکا : 25 نوامبر 2016
توضیحات : چنین موضوعات به روزی معمولاً چندان مورد توجه کارگردانان عتیقه سینمای هنری غرب نیستند ، گرت دیویس هم کارگردان جوان و تازه کاری است که این سوژه را به عنوان اولین تجربه فیلمسازی خود انتخاب کرده و امیدوار به موفقیت می باشد . دیو پاتیل را هم داریم که بعد از درخشش در فیلم " میلویونر زاغه نشین " انتظار می رفت به عنوان یک بازیگر موفق در هالیوود حتی از ستاره های بالیوود هم مشهورتر شود اما هنوز به چنین جایگاهی نرسیده و فیلم شیر می تواند فرصت دوباره ایی برای او باشد .


  لاوینگ (Loving)

               
   
  تصویر                   
  : جف نیکولز
کمپانی : فوکوس فترز
بازیگران : جوئل ادگرتون - رز نگا - نیک کارول - مایکل شانون و ...
خلاصه داستان : باز هم آمریکای دهه پنجاه! ، ریچارد لاوینگ سفیدپوست و میلدرد دو رگه عاشق هم می شوند و ازدواج می کنند اما این وصلت مخالف قوانین نژادپرستانه ایالت ویرجینیا است بنابراین آنها دستگیر ، محاکمه و محکوم می گردند اما ریچارد و میلدرد از دادگاه عالی آمریکا در واشنگتن تقاضای استیناف می کنند ...
آغاز اکران رسمی در آمریکا : 4 نوامبر 2016
توضیحات : سه فیلم قبلی جف نیکولز ؛ " پناه بگیر " ، " ماد " و " مخصوص نیمه شب " به عنوان فیلم های مستقل مورد توجه منتقدان قرار گرفتند و حالا آنها مشتاقند که اولین تجربه جدی او را برای حضور در رقابت فصل جوایز تماشا کنند . از بازی جوئل ادگرتون در این فیلم هم به عنوان یکی از بخت های اصلی اسکار بهترین بازیگر مرد نقش اول یاد می شود . سال قبل اتهامات زیادی درخصوص نژاد پرستی به مسئولان و داوران آکادمی هنر آمریکا وارد شد و طبیعتاً امسال فیلم هایی نظیر لاوینگ و سایر فیلم هایی که به مسائل نژادی و رنگین پوستان توجه می کنند ، بیشتر به چشم خواهند آمد .


  حیوانات شب رو (Nocturnal Animal)

                 
   
  تصویر                     
  : تام فورد
کمپانی : فوکوس فترز
بازیگران : ایمی ادامز - جیک گلینهال - مایکل شنون - آرون تیلور جانسون و ...
خلاصه داستان : مدیر یک گالری هنری ، رمان دستنویسی از شوهر سابقش پیدا می کند که در آن مطالب مرموز و تکان دهنده ایی ذکر شده است ...
آغاز اکران رسمی در آمریکا : 18 نوامبر 2016
توضیحات : " یک مرد تنها " فیلم اول تام فورد در فصل جوایز شلوغ سال 2009 چندان دیده نشد و در اسکار فقط یک نامزدی (برای کالین فرث در بخش بهترین بازیگر نقش اول مرد ، که سال بعدش با سخنرانی پادشاه برنده شد) داشت ، حالا بعد از چند سال دوری ، او با یک فیلم بشدت بازی محور بازگشته که هر چهار هنرپیشه اصلی اش را جزو بخت های احتمالی نامزدی جایزه اسکار می دانند . هرچند جیک گلینهال اگر هم نامزد اسکار بشود شانس کمی برای تصاحب جایزه بین رقبای قدرتمندش دارد ، او باید اسکارش را دو سال قبل برای " شب جو " می گرفت که حتی حاضر نشدند نامزدش کنند!  مسافران (Passengers)

                   
   
  تصویر                       
  : مورتن تیلدام
کمپانی : سونی / کلمبیا
بازیگران : کریس پرات - جنیفر لاورنس - مارتین شین و ...
خلاصه داستان : در یک سفینه غول پیکر بین کهکشانی و در حالی که هنوز 90 سال تا رسیدن به مقصد راه است ، بر اثر یک نقص فنی دو مسافر بیدار می شوند و تلاش هایشان برای تعمیر دستگاه های خواب مصنوعی به جایی نمی رسد پس تصمیم می گیرند با شرایط کنار بیایند اما خیلی زود متوجه می شوند خرابی دستگاه های خواب مصنوعی تنها ایرادات به وجود آمده در سفینه نیستند ...
آغاز اکران رسمی در آمریکا : 21 دسامبر 2016
توضیحات : بعد از موفقیت فیلم " جاذبه " در فصل جوایز سه سال پیش ، به ترتیب " میان ستاره ایی " و " مریخی " را در هر یک از سال های بعد داشتیم که ثابت کردند می توان از ژانر علمی-تخیلی هم فیلم های هوشمندانه و هنری درآورد! و " مسافران " قرار است یکی از فیلم های علمی-تخیلی مدعی در فصل جوایز امسال باشد که اگر واقعاً اثری خوش ساخت از آب در آمده باشد ، می تواند اشک تماشاگران را جاری کند! فیلم قبلی مورتن تیلدام یعنی " بازی تقلید " از فیلم های محبوب فصل جوایز 2014 بود ، کریس پرات هم که این روزها حسابی مورد توجه است و جنیفر لاورنس هم در این چند سال اخیر تقریباً هر سال نامزد اسکار بوده . مسافران فیلمی است که شخصاً منتظرم تماشایش کنم!


  پاترسون (Paterson)

                     
   
  تصویر                         
  : جیم جارموش
کمپانی : بلکیر استریت
بازیگران : آدام درایو - گ.ف - کلیفت اسمیت
خلاصه داستان : زندگی معمولی یک زوج کاملاً معمولی و تمرکز روی کاراکتر شوهر که یک راننده اتوبوس خطی است و زندگی روزانه کاملاً یکنواخت و تکراری دارد و تنها ویژگی اش نوشتن شعر است!
آغاز اکران رسمی در آمریکا : 28 دسامبر 2016
توضیحات : فیلمی که الکی گنده شده! هیچ چیز خاصی ندارد اما جزو مدعیان اصلی فصل جوایز ارزیابی می شود! انگار گ.ف قبل از اینکه جیم جارموش ساخت فیلم را شروع کند مجبورش کرده تا تعدادی از فیلم های سینمای روشنفکری سال های اخیر ایران را تماشا کند!!! بنده که اصلاً مایل به پرداختن به این فیلم نیستم و فقط بخاطر شانس بالایی که برایش در فصل جوایز قائل شده اند ، مجبورم آن را در فهرستم بگنجانم!
 

فردا منتظر بخش سوم و مدعیان اصلی باشید ...
                     
   
 
آخرین ويرايش توسط 1 on bamn, ويرايش شده در 0.
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3006
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4604 بار
سپاس‌های دریافتی: 6811 بار

Re: فصل جوایز سینمایی 17-2016

پست توسط bamn »

   عزیز ، با عرض پوزش امروز به علت مشکلاتی که برای سایت سنترال وجود داشت نتوانستم بخش سوم را آماده کنم . انشالله فردا (اگر دوباره سایت دچار مشکل نشود!) این بخش آماده خواهد شد .
 
 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3006
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4604 بار
سپاس‌های دریافتی: 6811 بار

Re: فصل جوایز سینمایی 17-2016

پست توسط bamn »

 
 
  و بالاخره می رسیم به فیلم های دسته اول یعنی مدعیان اصلی احتمالی فصل جوایز امسال: 

    زنان قرن بیستم (20th Century Women)   
   تصویر  
    : مایک میلز   
    : ای 24   
    : آنت بنینگ - الی فانینگ - گرتا گرویگ و ...   
    داستان : و باز هم آمریکای دهه پنجاه!!!! ؛ داستان تلاش های یک مادر مجرد برای پرورش پسر نوجوانش در دوره ایی که می رفت تا اعتیاد و بی بندباری بین جوانان آمریکایی به اوج برسد ...   
    اکران رسمی در آمریکا : 25 دسامبر 2016   
    : فیلم قبلی مایک مایلز هرچند سوژه اخلاقی مناسبی نداشت اما از فیلم های موفق فصل جوایز اسکار 2011 بود که اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را هم برای کریستوفر پالمر به ارمغان آورد . بعد از پنج سال میلز با فیلمی پا به رقابت جدید می گذارد که سعی دارد مشکلات اجتماعی و شکافی را که بین والدین و فرزندان آمریکایی در اواسط قرن بیستم افتاد و منجر به رواج گسترده فحشا و اعتیاد در این کشور گردید را از نگاه خودش ریشه یابی کند اما با توجه به چیزهایی که درباره فیلم " مبتدی ها " خوانده و شنیده ام ، نمی دانم آیا این کارگردان توانسته نتیجه اخلاقی درستی بگیرد یا مثل فیلم قبلی اش به جاده خاکی زده است؟!!! از آنت بنینگ هم به عنوان یکی از بخت های اصلی نامزدی اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن یاد می شود و حتی ممکن است الی فانینگ هم برای اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن نامزد شود . او چند سالی است که از خواهر بزرگش داکوتا جلو زده و از او مشهورتر شده است!    


     ورود (Arrival)    
   تصویر  
      : دنیس ولینوس     
      : پارامونت     
      : ایمی آدامز - جرمی رینر - فارست ویتاکر - مایکل استولبرگ و ...     
      داستان : سفینه های غول پیکری از فضا فرود می آیند و در نقاط مختلف نزدیک سطح زمین مستقر می شوند . انسان ها نمی دانند سرنشینان این سفینه ها که هستند و چه می خواهند ، آیا برای جنگ آمده اند یا ماموریتی صلح آمیز دارند؟ چند دانشمند از جمله یک زبان شناس و یک ریاضیدان مامور مطالعه روی یکی از این سفینه ها و برقراری ارتباط با سرنشینان آن می شوند ...     
      اکران رسمی در آمریکا : 11 نوامبر 2016     
      : یک فیلم علمی-تخیلی مدعی دیگر در فصل جوایز امسال! فیلم شباهت زیادی به " روز استقلال " دارد با این حال سازندگانش اصرار دارند که بیشتر به " برخورد نزدیک از نوع سوم " اسپیلبرگ نزدیک است تا روز استقلال بشدت سیاسی و توخالی! منتقدانی هم که تا به حال در سایت متاکرتیک به فیلم نمره داده اند ، ظاهراً بسیار راضی هستند و حتی از ایمی آدامز و جرمی رینر به عنوان بخت های احتمالی نامزدی اسکار نام برده می شود (که البته کمی بعید می باشد!) . از دنیس ولنیسون در چند سال اخیر فیلم های تحسین شده " آتش سوزی ها " ، " زندانیان " و " سیکارو " اکران شده و از بین کارگردانان نسل جدید سینمای بدنه اصلی آمریکا جزو محبوب ترین ها نزد منتقدان می باشد . فیلم آخرش سیکارو ، اگر در سالی غیر از 2015 اکران می شد حتماً نامزد اسکار بهترین فیلم سال می گردید اما ترافیک فیلم های بزرگ باعث شد تا این فیلم به حقش نرسد! فکر نمی کنم انتخابگران اسکار به حضور دو فیلم علمی-تخیلی در لیست نامزدهای اسکار بهترین فیلم سال رای بدهند و بنابراین بعید است هر دو فیلم " مسافران " و " ورود " دوشادوش هم در لیست نامزدی ها دیده شوند ، پس با یک حساب سرانگشتی فکر می کنم " ورود " موفقیت بیشتری کسب کند!     


       پیاده روی طولانی بیلی لین در وقت استراحت (Billy Lynn's Long Halftime Walk)      
   تصویر  
        : آنگ لی       
        : تریستار       
        : جو آلوین - کریستین استیوارت - کریس تاکر - گرت هدلند - وین دیزل - استیو مارتین و ...       
        داستان : بیلی لین سرباز نوزده ساله ایی است که در جنگ عراق جان همقطارانش را نجات داده و حالا که به عنوان یک قهرمان به کشور برگشته قرار است در وقت استراحت بین دو نیمه یک مسابقه فوتبال آمریکایی از وی تجلیل شود ...       
        اکران رسمی در آمریکا : 11 نوامبر 2016       
        : واکنش های اولیه منتقدان به فیلم ضد و نقیض بوده ، منتقدان ورایتی و هالیوود ریپوتر فیلم را ستوده اند اما از نظر منتقد گاردین فیلم ضعفی است! و به این ترتیب احتمالاً فیلم خیلی زودتر از آنکه فکرش را بکنید از کورس فصل جوایز جا خواهد ماند . با این حال آنگ لی کارگردان بزرگی است و تا به حال دو بار برنده اسکار بهترین کارگردانی شده پس داوران جشنواره ها ، بدون موشکافی و بررسی کامل ، فیلمش را کنار نخواهند گذاشت!       


         زنان استثنائی (Certain Women)        
   تصویر  
          : کیلی رایشاد         
          : ای اف سی         
          : لارا درن - کریستین استیوارت - میشله ویلیامز - جارد هریس و ...         
          داستان : این فیلم داستان زندگی چند زن در ایالت مونتانا آمریکا را به صورت موازی روایت می کند ...         
          اکران رسمی در آمریکا : 14 اکتبر 2016         
         (فیلم طی سه روز نخست 60 هزار دلار در اکران محدود سینماهای آمریکا فروش داشته است)         
          : کیلی رایشاد هم از جمله کارگردانان مورد توجه منتقدان در سینمای مستقل آمریکا محسوب می شود که فیلم " زنان استثنائی " اش با داشتن چند بازیگر معروف و حرفه ایی بیش از آثار قبلی ، به سینمای بدنه اصلی آمریکا نزدیک شده است . این فیلم هم یک اثر بازی محور به حساب می آید که شانس زیادی برای کسب چند نامزدی و احتمالاً جایزه سطح بالای بازیگری دارد . واکنش منتقدان هم به فیلم تا اینجا مثبت بوده و نمره 83 را در سایت متاکرتیک دریافت کرده است .         


           جکی (Jackie)          
   تصویر  
            : پابلو لارین           
            : فوکس سرچلایت           
            : ناتالی پورتمن - پیتر اسارسگارد - جان هارت و ...           
            داستان : داستان زندگی ژاکلین کندی (معروف به جکی) همسر جان اف کندی از زمانی که به عنوان همسر رئیس جمهور و بانوی اول آمریکا وارد کاخ سفید شد تا بعد از ترور شوهرش ...           
            اکران رسمی در آمریکا : 2 دسامبر 2016           
            : این یکی از معدود فیلم هایی است که هیچ تردیدی درباره نامزد شدنش برای اسکار بهترین فیلم سال وجود ندارد ، فقط سئوال این است که می تواند اسکار بگیرد یا نه؟ ژاکلین کندی از معدود همسران روسای جمهور آمریکاست که به عنوان یک چهره محبوب و تاثیرگذار در تاریخ این کشور در یادها مانده است و مطمئناً اگر هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شود ، فیلم جکی شانس مضاعفی برای کسب اسکار خواهد داشت! بعلاوه از بازی خانم ناتالی پورتمن هم در این فیلم بسیار ستایش شده و خیلی ها می گویند اگر اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن به وی نرسد ، ظلم بزرگی خواهد بود!!! پابلو لارین کارگردان شیلی الاصل سه سال پیش با فیلم " نه (No) " نامزد اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان شد و از همان زمان به هالیوود آمد و چند فیلم مستقل ساخت و حالا جکی اولین تجربه جدی وی در سینمای بدنه اصلی آمریکاست .           


             لالا لند (La La Land)            
   تصویر  
              : دیمن چزل             
              : لایونزگیت             
              : رایان گسلینگ - اما استون - جی.کی سیمونز - مگان فی و ...             
              داستان : یک رمانس موزیکال درباره عشق جادویی که بین یک خواننده جاز و دختری هنرپیشه شکل می گیرد ...             
              اکران رسمی در آمریکا : 9 دسامبر 2016             
              : این یکی هم چانه زدن ندارد! گلدن گلاب بهترین فیلم کمدی یا موزیکال را برایش کنار گذاشته اند و نامزدی اش برای اسکار بهترین سال هم قطعی است! دیمن چزل کارگردان جوان که اصلاً در دانشگاه موسیقی خوانده و بعد به سرش زده وارد کار فیلمسازی شود ، سال 2014 با فیلم " ویپلیش " منتقدان را حسابی غافلگیر کرد و مورد تحسین قرار گرفت تا جایی که از همان زمان آنها برای تماشای فیلم بعدی وی لحظه شماری می کردند ، و حالا " لالا لند " همان فیلمی است که منتظرش بودند ، یک رمانس موزیکال عالی و خوش ساخت که با آنکه داستانش در زمان حال می گذرد ، به عنوان نامه عاشقانه ایی به دوران طلایی هالیوود از آن یاد می شود . بازی دو هنرپیشه اصلی فیلم هم رویایی توصیف شده ، منتقدانی که این فیلم را در گوشه و کنار دیده اند بر این باور می باشند که زوج هنری گسلینگ و استون در حال حاضر بهترین زوج هنری هالیوود هستند و شیمی که در بازیشان جریان دارد تماشاگر را به یاد زوج هنری اسپنسر تریسی و کاترین هپبورن می اندازد!              


               زندگی در شب (Live By Night)              
   تصویر  
                : بن افلک               
                : برادران وارنر               
                : بن افلک - زویی سالدانا - الی فانینگ - برندان گلیسون - کریس کوپر - اسکات ایستوود و ...               
                داستان : آمریکای دهه بیست ؛ جو کاگلین ، پسر یک افسر پلیس بوستون ، پس از رفتن به فلوریدا وارد دسته های خلافکاری می شود و خیلی زود به عنوان گنگستری بدنام شهرت می یابد ...               
                اکران رسمی در آمریکا : 25 دسامبر 2016               
                : چهار سال بعد از آرگو ، بن افلک یک بار دیگر پشت دوربین قرار گرفته و فیلمی ساخته که شاید بتواند جزو نامزدهای اسکار بهترین فیلم سال باشد ، اما هرچقدر هم خوب ، مطمئن باشید داوران به این فیلم اسکار نخواهند داد چون خیلی خوب می دانند اسکار بهترین فیلم سال 2012 حق آرگو نبود ، و وقتی همچنین نظری داشته باشند خیلی راحت برای جبران یک اشتباه دست به اشتباه دیگری می زنند!!! آنها سال 2003 اسکار بهترین فیلم سال را به " ارباب حلقه ها : بازگشت پادشاه " دادند و از همان زمان پشت دستشان را داغ گذاشتند که دیگر به هیچ بلاک باستری اسکار بهترین فیلم سال را ندهند ، چون فکر می کردند اسکار آن سال حق " رودخانه مرموز " کلینت ایستوود بوده ، در نتیجه سال بعدش اسکار را به فیلم " عزیز ملیون دلاری " ایستوود دادند در حالی که اسکار حق " هوانورد " اسکورسیزی بود و سال 2006 " مرحوم " اسکورسیزی را انتخاب کردند در حالی که اگر " هوانورد " اسکار گرفته بود ، عمراً به " مرحوم " هم اسکار می رسید و ... خب ، به هر حال ما ایرانی ها که بدمان نمی آید در این بازی یک بار هم افلک بازنده باشد! البته شایعاتی هم وجود دارد که ممکن است کلاً اکران این فیلم در هفته آخر دسامبر را لغو و به ژانویه یا فوریه موکول کنند چون تهیه کنندگان هم خیلی خوب بازی داوران را بلد هستند!               


                 منچستر در دریا                
   تصویر  
                : کنت لنورگان               
                : رودساید               
                : کیسی افلک - میشله ویلیامز - کیلی چندلر و ...               
                داستان : لی چندلر بعد از مرگ ناگهانی برادر بزرگترش جویی مجبور می شود به شهر زادگاهش ، منچستر ماساچوست ، بازگردد تا سرپرستی برادرزاده نوجوانش را بر عهده بگیرد اما دو چالش پیش روی اوست ؛ همسر سابقش و مردم محلی بشدت سنت گرایی که با تلخی به آنها پشت کرده و از شهر رفته ...               
                اکران رسمی در آمریکا : 18 نوامبر 2016               
                : از این فیلم هم به عنوان یکی از گزینه های بشدت محتمل (نه قطعی) نامزدی اسکار بهترین فیلم سال یاد می شود . کنت لنورگان که سابقه نگارش فیلمنامه فیلم های کلاسیک " این را تحلیل کن " و " دار و دسته های نیویورکی " را در کارنامه دارد ، بعد از تجربه کارگردانی دو فیلم مستقل تحسین شده البته طی یک دهه قبل ، برای بار سوم دست به دوربین شده و این فیلم را ساخته که بخصوص از نظر فیلمنامه اثری قوی محسوب می شود و جزو بخت های اصلی کسب اسکار بهترین فیلمنامه اورژینال ارزیابی شده ، فیلمنامه ایی که مت دیمون هم در نگارشش مشارکت داشته است! کیسی افلک هم شاید بتواند برای دومین بار نامزد اسکار شود (نامزدی قبلی اش برای نقش مکمل فیلم " کشتن جسی جیمز یاغی بدست رابرت فورد بزدل " در سال 2007 بود)               


                 مهتاب (Moonlight)                
   تصویر  
                  : بری جنکینز                 
                  : ای 24                 
                  : تراونت رودز - آندره هولند و ...                 
                  داستان : یک مرد سیاهپوست با مرور خاطرات سه دوره از زندگی اش می خواهد به خودشناسی برسد ...                 
                  اکران رسمی در آمریکا : 21 اکتبر 2016                 
                  : یک فیلم مستقل به شدت محبوب ساخته یک کارگردان ناشناس که در کارنامه هنری بشدت لاغرش فقط یک فیلم مهجور مستقل مربوط به 8 سال قبل دیده می شود که هیچکس حتی یادش نیست درباره چی بود؟! و حالا ، این محبوب ترین فیلم مستقل سال بین منتقدان است که با وجود فاصله 2-3 روزه ایی که تا آغاز اکرانش مانده ، فعلاً نمره بسیار عالی 97 را از نوزده نقد در سایت متاکرتیک داراست . پس به احتمال فراوان بیشتر سهمیه های معدود فیلم های مستقل در جشنواره های آخر سال نصیب این فیلم خواهد شد .                 


                   روز میهن پرستان (Patriots Day)                  
   تصویر  
                    : پیتر برگ                   
                    : لایونزگیت                   
                    : مارک والبرگ - جان گودمن - جی.کی سیمونز - میشه موناگان و ...                   
                    داستان : تومی ساندرز و اد دیویس افسران پلیس بوستون پس از انفجارهای تروریستی در دوماراتن بوستون در روز ملی معروف به روز میهن پرستان (15 آوریل 2013) ، درباره عاملان حمله تحقیق می کنند ...                   
                    اکران رسمی در آمریکا : 21 دسامبر 2015                   
                    : پیتر برگ امسال حسابی سرش شلوغ بوده ، او تهیه دو فیلم " ببر خیزان ، اژدهای غران : شمشیر سرنوشت " و " جهنم یا آب زیاد " را بر عهده داشته و در کنارش دو فیلم " دیپ واتر هوریزون " و " روز میهن پرستان " را کارگردانی نموده است . پس بی خود نیست برای اینکه کمتر گیج شود نقش اولی هر دو فیلم ساخته خودش را به مارک والبرگ داده! " دیپ واتر هوریزون " که حدود یک ماه قبل اکران شد فیلم خوبی است اما شانسی برای رقابت در فصل جوایز ندارد در حالی که از " روز میهن پرستان " به عنوان یکی از بخت های اصلی یاد می شود . با سلیقه ایی که از پیتر برگ در بین صفحات کارنامه هنری اش می توان یافت ، " روز میهن پرستان " بدون شک یک فیلم کاملاً ملی گرایانه می باشد و از آن فیلم های روشنفکری نیست که بخواهد ذره ایی برای موشکافی انگیزه تروریست ها وقت بگذارد!                    


                     سکوت (Silence)                    
   تصویر  
                      : مارتین اسکورسیزی                     
                      : پارامونت                     
                      : آندرو گارفیلد - آدام درایو - لیام نیسون و ...                     
                      داستان : قرن هفدهم ؛ دو میسیونر مسیحی پرتغالی به ژاپن سفر می کنند تا استاد خود را بیابند در حالی که حکومت ژاپن سیاست درهای بسته را در پیش گرفته و مسیحیان در این کشور مورد آزار و شکنجه قرار می گیرند ...                     
                      اکران رسمی در آمریکا : 23 دسامبر 2016                     
                      : این تنها فیلم باقی مانده از جدول اکران 2016 می باشد که هنوز هیچ تیزر یا حتی پوستر تبلیغاتی برایش منتشر نشده و در سکوت خبری کامل قرار دارد تا جایی که عده ایی می گویند شاید واقعاً در مراحل فنی مشکلی برای فیلم پیش آمده و به اکران 2016 نخواهد رسید . با این حال فکر می کنم این یک ترفند تبلیغاتی از سوی تهیه کنندگان و کارگردان بزرگ فیلم است و قصد دارند ابتدا رقبا را سبک ، سنگین کرده و سپس به بهانه اینکه این سکوت خبری با اسم و موضوع فیلم هماهنگی داشته ، ناگهان دست خود را رو کنند . به هر حال این یک فیلم از مارتین اسکورسیزی است ، کارگردانی که فیلم هایش تا به حال نامزد دریافت 80 جایزه اسکار شده و 20 تا از آنها را به چنگ آورده اند . از این فیلم بشدت محرمانه فقط دو عکس منتشر شده که در یکی از آنها لیام نیسون با گریمی سنگین و اندامی بشدت لاغر دیده می شود و هیچ بعید نیست جایزه اسکار را برای این فیلم تصاحب نماید!                     


                       - سالی (Sully)                      
   تصویر  
                        : کلینت ایستوود                       
                        : برادران وارنر                       
                        : تام هنکس - آرون اکهارت - لارا لینی و ...                       
                        داستان : ماجرای واقعی سقوط یک هواپیمای مسافربری در رودخانه هودسون نیوجرسی که با تلاش های خلبان هواپیما چلسی سلینجر (معروف به سالی) ، همه سرنشینان هواپیما نجات یافتند ، اما در حالی که رسانه ها از سالی به عنوان قهرمان یاد می کردند بازرسان به این نتیجه رسیدند که ممکن است علت سقوط هواپیما خطای انسانی خود خلبان باشد ...                       
                        اکران رسمی در آمریکا : 9 سپتامبر 2016                       
                       (فیلم تاکنون حدود 119 ملیون دلار در سینمای های آمریکا فروش داشته است)                       
                        : از بین فیلم های دسته اصلی تنها فیلمی که اکران شده و منتقدان نظر قطعی خود را درباره فیلم داده اند ، " سالی " است و نمره قابل قبول 74 در سایت متاکرتیک برایش به ثبت رسیده . تام هنکس شانس زیادی دارد تا یک بار دیگر نامزد اسکار شود (هرچند احتمال اسکار گرفتنش تقریباً صفر است!) . ایستوود هم به احتمال فراوان برای کارگردانی نامزد خواهد شد ، و خود فیلم را هم می توان جزو نامزدهای اسکار بهترین فیلم سال تصور کرد . ایستوود 86 ساله استاد به تصویر در آوردن قهرمانان واقعی می باشد و مطمئناً اگر طی سال های آینده باز هم عمرش به دنیا باشد ، فیلم های خوب دیگری هم از وی خواهیم دید!                        


                         است آنهایی که خیلی اهل پیگیری حرفه ایی سینمای آمریکا نیستند بپرسند پس چرا فیلم هایی مثل " جک ریچر : هرگز برنگرد " ، " دوزخ " ، " جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آنها " ، " یاغی اول : یک داستان از جنگ ستارگان " ، " فرقه قاتلین " و ... در لیست بنده نبودند . همانطور که گفتم جشنواره های آخر سال مدتهاست که به بلاک باسترهای گیشه ایی روی خوش نشان نمی دهند و فقط در بخش های فنی مورد عنایتشان می باشند! جک ریچر و دوزخ که همین الانش واکنش اولیه منتقدان به آنها خیلی سرد و منفی بوده ، با " جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آنها " هم به احتمال فراوان همان برخوردی را خواهند داشت که با هابیت داشتند ، جنگ ستارگان هم اگر جایزه گرفتنی بود باید به " بیداری نیرو " سال قبل چیزکی می رسید! اما فرقه قاتلین ممکن است حرف هایی برای گفتن داشته باشد با این حال قاعده این است فیلم هایی که در هالیوود از روی بازی ها ساخته می شوند خیلی خوب از آب در نمی آیند!                        

                         باید نشست و منتظر نتیجه نهایی فصل رقابت ماند .                         
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3006
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4604 بار
سپاس‌های دریافتی: 6811 بار

Re: فصل جوایز سینمایی 17-2016

پست توسط bamn »

    
نامزدهایجوایز هفتاد و چهارمین دوره گلدن گلاب برترین های سال سینمای جهان :


بهترین فیلم درام :
ستیغ اره ایی - جهنم یا آب زیاد - شیر - منچستر در دریا - مهتاب

بهترین فیلم کمدی یا موزیکال :
زنان قرن بیستم - ددپول - فلورنس فاستر جنکینز - لالالند - خیابان آواز


بهترین بازیگر مرد نقش اول فیلم درام :
کیسی افلک (منچستر در دریا) - دنزل واشنگتن (حصارها) - ویگو موریتنسن (کاپیتان شگفت انگیز) - اندرو گارفیلد (ستیغ اره ایی) - جوئل اگرتن (لاوینگ)


بهترین بازیگر زن نقش اول فیلم درام :
ایمی آدامز (ورود) - الیزابت هوپر (او) - جسیکا چیستن (دوشیزه اسوآن) - روث نگا (لاوینگ) - ناتالی پورتمن (جکی)


بهترین بازیگر مرد نقش اول فیلم کمدی یا موزیکال :
کالین فارل (خرچنگ) - هیو گرانت (فلورنس فاستر جنکینز) - رایان گسلینگ (لالالند) - رایان رینولدز (ددپول) - جونا هیل (سگ های جنگ)


بهترین بازیگر زن نقش اول فیلم کمدی یا موزیکال :
اما استون (لالالند) - لی لی کالینز (قوانین صدق نمی کنند) - هیلی استنفیلد (مرز هفده سالگی) - مریل استریپ (فلورنس فاستر جنکینز) - آنت بنینگ (زنان قرن بیستم)


بهترین بازیگر مرد نقش مکمل :
ماهرشالا علی (مهتاب) - دوپاتیل (شیر) - جف بریجیز (جهنم یا آب زیاد) - سیمون هلبرگ (فلورنس فستر جنکینز) - آرون تیلور (جانوران شبگرد)


بهترین بازیگر زن نقش مکمل :
نیکول کیدمن (شیر) - ویولا دیویس (حصارها) - نائومی هریس (مهتاب) - میشل ویلیامز (منچستر در دریا) - اوکتاویا اسپنسر (چهره های پنهان)


بهترین کارگردانی :
دیمون چزل (لالالند) - تام فورد (جانوران شبگرد) - مل گیبسون (ستیغ اره ایی) - بری جنکینز (مهتاب) - کنت لنورگان (منچستر در دریا)


بهترین فیلمنامه :
منچستر در دریا - مهتاب - لالالند - جهنم یا آب زیاد - جانوران شبگرد


بهترین موسیقی متن اورژینال :
لالالند - ورود - مهتاب - شیر - چهره های پنهان


بهترین ترانه اورژینال :
ترانه " تا چه حد پیش روم " انیمیشن موآنا - ترانه " شهر ستارگان " لالالند - ترانه " نمی توانید احساس را متوقف کنید" انیمیشن ترول ها - ترانه " ایمان " انیمیشن آواز


بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان :
او - تونی اردمان - نرودا - فروشنده


بهترین انیمیشن بلند سینمایی :
زتوپیا - آواز - زندگی من مانند یک زوچینی - کوبو و دوتار - موآنا


بهترین سریال تلوزیونی بلند درام :
تاج - بازی تاج و تخت - چیزهای عجیب - این ما هستیم - دنیای غرب


بهترین سریال تلوزیونی بلند کمدی یا درام :
آتلانتا - موتزارت در جنگل - ویپ - بلک-ایش - شفاف


بهترین مینی سریال یا فیلم تلوزیونی :
جنایت آمریکایی - خیاط - مدیر شب - شبی - مردم علیه او.جی سیمپسون : تاریخ جنایت آمریکایی

و ...
 
   
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3006
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4604 بار
سپاس‌های دریافتی: 6811 بار

Re: فصل جوایز سینمایی 17-2016

پست توسط bamn »

  برندگان هفتاد و چهارمین دوره جوایز سینمایی و تلوزیونی گلدن گلاب اعلام شدند : 

    فیلم درام : مهتاب   

    فیلم کمدی یا موزیکال : لالالند   

    بازیگر مرد نقش اول فیلم درام : کیسی افلک (منچستر کنار دریا)   

    بازیگر زن نقش اول فیلم درام : ایزابل هوپر (او)   

    بازیگر مرد نقش اول فیلم کمدی یا موزیکال : رایان گسلینگ (لالالند)   

    بازیگر زن نقش اول فیلم کمدی یا موزیکال : اما استون (لالالند)   

    بازیگر نقش مکمل زن : ویولا دیویس (حصارها)   

    بازیگر نقش مکمل مرد : آرون تیلور جانسون (جانوران شب زی)   

    کارگردان : دیمون چزل (لالالند)   

    فیلمنامه : لالالند   

    انیمیشن بلند سینمایی : زوتوپیا   

    فیلم غیر انگلیسی زبان : او (فرانسه)   

    موسیقی متن اورژینال : لالالند   

    ترانه فیلم : ترانه " شهر ستاره ها " فیلم لالالند   

    سریال درام تلوزیونی : تاج   

    سریال کمدی یا موزیکال : آتلانتا   

    مینی سریال تلوزیونی : مردم علیه او.جی.سیمپسون : داستان جنایی آمریکایی   

    بازیگر مرد سریال درام : بیلی باب تورنتون (گولیات)   

    بازیگر زن سریال درام : کلیر فوی (تاج)   

    بازیگر مرد سریال کمدی یا موزیکال : دونالد گلاور (آتلانتا)   

    بازیگر زن سریال کمدی یا موزیکال : تریسی الیس راس (Black-ish)   

    بازیگر مرد مینی سریال های تلوزیونی : تام هیدلستون (پیغام آور شب)   

    بازیگر زن مینی سریال های تلوزیونی : سارا پاولسون (مردم علیه او.جی.سیمپسون ...)   

    بازیگر مرد نقش مکمل سریال های تلوزیونی : هیو لاوری (پیغام آور شب)   

    بازیگر زن نقش مکمل سریال های تلوزیونی : الیویا کولمن (پیغام آور شب)    
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3006
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4604 بار
سپاس‌های دریافتی: 6811 بار

Re: فصل جوایز سینمایی 17-2016

پست توسط bamn »

    هشتاد و نهمین دورهجوایز سینمایی آکادمی هنر آمریکا (اسکار) سال 2017 اعلام شدند ؛

بهترین فیلم :
ورود - حصارها - ستیغ اره ایی - اگر از آسمان سنگ ببارد (جهنم یا آب زیاد) - شخصیت های پنهان - لالالند - شیر - منچستر کنار دریا - مهتاب


بهترین بازیگر مرد نقش اول :
کیسی افلک (منچستر کنار دریا) - اندرو گارفیلد (ستیغ اره ایی) - رایان گسلینگ (لالالند) - ویگو موریتنسن (کاپیتان شگفت انگیز) - دنزل واشنگتن (حصارها)


بهترین بازیگر نقش اول زن :
ایزابل هوپر (او) - روث نگا (لاوینگ) - ناتالی پورتمن (جکی) - اما استون (لالالند) - مریل استریپ (فلورنس فاستر جنکینز)


بهترین بازیگر نقش مکمل مرد :
ماهرشا علی (مهتاب) - جف بریجیز (اگر از آسمان سنگ ببارد) - لوکاس هدگ (منچستر کنار دریا) - دیو پاتیل (شیر) - مایکل شانون (جانوران شب رو)


بهترین بازیگر نقش مکمل زن :
ویولا دیویس (حصارها) - نائومی هریس (مهتاب) - نیکول کیدمن (شیر) - اکتاویا اسپنسر (شخصیت های پنهان) - میشله ویلیامز (منچستر کنار دریا)


بهترین کارگردانی :
دنی ولینوس (ورود) - مل گیبسون (ستیغ اره ایی) - دیمن چزل (لالالند) - کنت لنرگان (منچستر کنار دریا) - بری جنکینز (مهتاب)


بهترین فیلمنامه اورژینال :
لالالند - اگر از آسمان سنگ ببارد - خرچنگ - منچستر کنار دریا - زنان قرن بیستم


بهترین فیلمنامه اقتباسی :
ورود - حصارها - شخصیت های پنهان - شیر - مهتاب


بهترین تدوین :
ورود - ستیغ اره ایی - اگر از آسمان سنگ ببارد - لالالند - مهتاب


بهترین فیلمبرداری :
ورود - مهتاب - سکوت - شیر - لالالند


بهترین طراحی صحنه :
ورود - جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آنها - درود بر سزار - لالالند - مسافران


بهترین طراحی لباس :
متفقین - لالالند - فلورنس فاستر جنکینز - جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آنها - جکی


بهترین گریم :
مردی به نام اوه - جوخه انتحاری - سفر ستاره ایی ماورا


بهترین صداگذاری :
ورود - ستیغ اره ایی - لالالند - سالی - اگر از آسمان سنگ ببارد


بهترین صدابرداری :
ورود - ستیغ اره ایی - لالالند - یاغی اول : یک داستان جنگ ستارگان - 13 ساعت : سربازان مخفی در بنغازی


بهترین موسیقی متن اورژینال :
جکی - لالالند - شیر - مهتاب - مسافران


بهترین ترانه :
" گوش سپردن " و " شهر ستاره ها " از فیلم لالالند - " تا کجا با من می آیی" از انیمیشن موآنا - " صندلی خالی " از فیلم داستان جیمز فولی - " نمی توانید احساسات را متوقف کنید " از انیمیشن ترول ها


بهترین جلوه های ویژه سینمایی :
دکتر استرنج - کتاب جنگل - کوبو و دوتار - یاغی اول : یک داستان جنگ ستارگان - دیپواتر هوریزون


بهترین انیمیشن بلند سینمایی :
کوبو و دوتار - موآنا - زوتوپیا - لاکپشت قرمز - زندگی من مثل کدو سبز


بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان :
فروشنده (ایران) - میدان مین (دانمارک) - تانا (استرالیا) - تونی اردمن (آلمان) - مردی به نام اوه (سوئد)


بهترین مستند بلند سینمایی :
آتش در دریا - من سیاه شما نیستم - زندگی ، تحرک - اوجی : ساخت آمریکا - سیزدهم


بهترین مستند کوتاه :
افراط - 4.1 مایل - ویولون جویی - واتانی : میهن من - کلاه سفید ها {مستند کلاه سفیدها درباره فعالیت های مثلاً بشر دوستانه یک گروه امدادی وابسته به تروریست ها در سوریه است}


بهترین فیلم کوتاه :
Ennemis Entreniers - La Femme et le TGV - شب های سکوت - آواز - تعداد


بهترین انیمیشن کوتاه :
وایاشا نابینا - زمان قرضی - شراب سیب گلابی و سیگار - مروارید - فلوت  
  
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3006
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4604 بار
سپاس‌های دریافتی: 6811 بار

Re: فصل جوایز سینمایی 17-2016

پست توسط bamn »

  فردا صبح به وقت ایران اسامی برندگان نهایی جوایز اسکار امسال اعلام می شود . می خواهم در فاصله چند ساعت مانده به اعلام برندگان ، پیشبینی های خودم را بنویسم تا ببینم چقدر درست در می آید؟!

بهترین فیلم : لالالند

بهترین بازیگر نقش اول مرد : کیسی افلک (منچستر کنار دریا)

بهترین بازیگر نقش اول زن : ایرابل هوپر (او)

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد : ماهر شا علی (مهتاب)

بهترین بازیگر نقش مکمل زن : ویولا دیویس (حصارها)

بهترین کارگردانی : دیمن چزل (لالالند)

بهترین فیلمنامه اورژینال : لالالند

بهترین فیلمنامه اقتباسی : مهتاب

بهترین تدوین : لالالند

بهترین فیلمبرداری : لالالند

بهترین طراحی صحنه : جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آنها

بهترین طراحی لباس : فلورنس فاستر جنکینز

بهترین گریم : مردی به نام اوه

بهترین صداگذاری : سالی

بهترین صدابرداری : لالالند

بهترین موسیقی متن اورژینال : لالالند

بهترین ترانه : " شهر ستاره ها " از فیلم لالالند

بهترین جلوه های ویژه سینمایی : کتاب جنگل

بهترین انیمیشن بلند سینمایی : زوتوپیا

بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان : تونی اردمان (آلمان)

و ...
 
 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3006
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4604 بار
سپاس‌های دریافتی: 6811 بار

Re: فصل جوایز سینمایی 17-2016

پست توسط bamn »

  برندگان هشتاد و نهمین دوره جوایز سینمایی آکادمی هنر آمریکا (اسکار)
سال 2017 :

 [COLOR=#1F497D]  :
به نظر می رسد مواضع ضد ترامپی هالیوود در مراسم اسکار امسال تعدادی قربانی داشته است . بزرگترین قربانی که بدون شک فیلم " تونی اردمان " از کشور آلمان بود که اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان را به " فروشنده " اصغر فرهادی باخت! با اینکه از اینکه این جایزه نصیب سینمای ایران شده خیلی خوشحال هستم ، اما اولاً این جایزه ناعادلانه به دست آمده ، دوماً همگان حتی در بین خود هالیوودی ها معترف هستند که " فروشنده " فیلم قویی نیست و جزو بهترین های آقای فرهادی محسوب نمی شود ، و سوماً آقای فرهادی هرچه پیش می رود و به اصطلاح بین المللی تر می شود بیشتر از فضای واقعی جامعه ایران فاصله می گیرد و فیلم " فروشنده " را به هیچ عنوان نمی توان نماینده واقعی و آینه تمام عیار سینما و جامعه ایران دانست . فیلم " ابد و یک روز " به مراتب شایستگی بیشتری برای این عنوان داشت .
از سوی دیگر همگان تصور می کردند اسکار بهترین فیلم سال به موزیکال " لالالند " خواهد رسید و حتی وارن بیتی هم بدون آنکه نگاه دقیقی به پاکت در دستش بیاندازد فیلم " لالالند " را به عنوان برنده اسکار بهترین فیلم سال معرفی کرد اما یکی از تهیه کنندگان مراسم خودش را به سن رساند و به حضار فهماند که جایزه به فیلم " مهتاب " رسیده است!!! با توجه به سیاست های ضد همج.نس گرایانه دونالد ترامپ ، آیا انتخاب فیلم " مهتاب " هم که داستان زندگی یک جوان سیاهپوست همجن.سگرا است ، با همین بهانه انتخاب شده و حق " لالالند " پایمال شده است؟!!
 
    
   بهترین فیلم :   
سایر نامزدها : ورود - حصارها - ستیغ اره ایی - اگر از آسمان سنگ ببارد (جهنم یا آب زیاد) - شخصیت های پنهان - لالالند - شیر - منچستر کنار دریا

بهترین بازیگر مرد نقش اول :   افلک (منچستر کنار دریا) 
سایر نامزدها : اندرو گارفیلد (ستیغ اره ایی) - رایان گسلینگ (لالالند) - ویگو موریتنسن (کاپیتان شگفت انگیز) - دنزل واشنگتن (حصارها)


بهترین بازیگر نقش اول زن :   استون (لالالند) 
سایر نامزدها : ایزابل هوپر (او) - روث نگا (لاوینگ) - ناتالی پورتمن (جکی) - مریل استریپ (فلورنس فاستر جنکینز)


بهترین بازیگر نقش مکمل مرد :   علی (مهتاب) 
سایر نامزدها : جف بریجیز (اگر از آسمان سنگ ببارد) - لوکاس هدگ (منچستر کنار دریا) - دیو پاتیل (شیر) - مایکل شانون (جانوران شب رو)


بهترین بازیگر نقش مکمل زن :   دیویس (حصارها) 
سایر نامزدها : نائومی هریس (مهتاب) - نیکول کیدمن (شیر) - اکتاویا اسپنسر (شخصیت های پنهان) - میشله ویلیامز (منچستر کنار دریا)


بهترین کارگردانی :   چزل (لالالند) 
سایر نامزدها : دنی ولینوس (ورود) - مل گیبسون (ستیغ اره ایی) - کنت لنرگان (منچستر کنار دریا) - بری جنکینز (مهتاب)


بهترین فیلمنامه اورژینال :   کنار دریا 
سایر نامزدها : لالالند - اگر از آسمان سنگ ببارد - خرچنگ - زنان قرن بیستم


بهترین فیلمنامه اقتباسی :   
سایر نامزدها : ورود - حصارها - شخصیت های پنهان - شیر


بهترین تدوین :   اره ایی 
سایر نامزدها : ورود - اگر از آسمان سنگ ببارد - لالالند - مهتاب


بهترین فیلمبرداری :   
سایر نامزدها : ورود - مهتاب - سکوت - شیر


بهترین طراحی صحنه :   
سایر نامزدها : ورود - درود بر سزار - جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آنها - مسافران


بهترین طراحی لباس :   شگفت انگیز و زیستگاه آنها 
سایر نامزدها : متفقین - لالالند - فلورنس فاستر جنکینز - جکی


بهترین گریم :   انتحاری 
سایر نامزدها : مردی به نام اوه - سفر ستاره ایی ماورا


بهترین صداگذاری :   
سایر نامزدها : ستیغ اره ایی - لالالند - سالی - اگر از آسمان سنگ ببارد


بهترین صدابرداری :   اره ایی 
سایر نامزدها : ورود - لالالند - یاغی اول : یک داستان جنگ ستارگان - 13 ساعت : سربازان مخفی در بنغازی


بهترین موسیقی متن اورژینال :   
سایر نامزدها : جکی - شیر - مهتاب - مسافران


بهترین ترانه :   " شهر ستاره ها " از فیلم لالالند 
سایر نامزدها : " گوش سپردن " از فیلم لالالند - " تا کجا با من می آیی" از انیمیشن موآنا - " صندلی خالی " از فیلم داستان جیمز فولی - " نمی توانید احساسات را متوقف کنید " از انیمیشن ترول ها


بهترین جلوه های ویژه سینمایی :   جنگل 
سایر نامزدها : دکتر استرنج - کوبو و دوتار - یاغی اول : یک داستان جنگ ستارگان - دیپواتر هوریزون


بهترین انیمیشن بلند سینمایی :  
 
سایر نامزدها : کوبو و دوتار - موآنا - لاکپشت قرمز - زندگی من مثل کدو سبز


بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان :   (ایران) 
سایر نامزدها : میدان مین (دانمارک) - تانا (استرالیا) - تونی اردمن (آلمان) - مردی به نام اوه (سوئد)


بهترین مستند بلند سینمایی :   : ساخت آمریکا 
سایر نامزدها : آتش در دریا - من سیاه شما نیستم - زندگی ، تحرک - سیزدهم


بهترین مستند کوتاه :   سفیدها 
سایر نامزدها : افراط - 4.1 مایل - ویولون جویی - واتانی : میهن من

توضیح : [COLOR=#1F497D]مستند کلاه سفیدها درباره یک گروه به اصطلاح امدادگر مردمی مستقر در مناطق تحت اشغال تروریست ها در کشور سوریه هستند و وظایفی امداد به مجروحان و زیر آوار ماندگان را بر عهده دارند اما رسانه های مستقل و مخالفان تروریست ها در سوریه تاکنون بارها ثابت کرده اند که : 1- بسیاری از فیلم های خبری ساخته شده توسط این گروه درباره حمله ارتش سوریه به غیرنظامیان و بمباران مناطق مسکونی جعلی است 2- اعضا این گروه به ظاهر فعال حقوق بشر در واقع عضو گروه های تروریستی هم هستند و تاکنون بارها عکس و فیلم آنها در حالی که به جنگ مسلحانه با ارتش سوریه می پردازند یا حتی در صحنه اعدام های طرفداران حکومت مرکزی حضور و نقش دارند ، منتشر شده است 3- حمایت های مالی برخی دولت ها و سازمان های مخالف حکومت مرکزی سوریه به این گروه کاملاً آشکار و بی پرده است و ادعای مستقل و غیر وابسته بودن آنها را نقض می نماید 


بهترین فیلم کوتاه :   
سایر نامزدها : La Femme et le TGV - Ennemis Entreniers - شب های سکوت - تعدادبهترین انیمیشن کوتاه :   زن 
سایر نامزدها : وایاشا نابینا - زمان قرضی - شراب سیب گلابی و سیگار - مروارید  
 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”