لیگ جهانی والیبال 2017

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6979 بار

لیگ جهانی والیبال 2017

پست توسط bamn »

  با عرض سلام مجدد .

بعد از چند ماه سکون و تدارکات ، دوباره موسم والیبال ملی فرا رسید!

لیگ جهانی 2017 والیبال از فردا شب آغاز خواهد شد و تیم ملی والیبال کشورمان برای پنجمین سال پیاپی در جمع برترین تیم های والیبال دنیا به مصاف حریفان خواهد رفت . با توجه به جوانگرایی نسبی در تیم و کادر فنی جدید ، پیشبینی عملکرد والیبالیست های کشورمان در این مسابقات بسیار سخت است اما مطمئناً کار بسیار سخت و دشواری در پیش دارند چون هم قرعه سختی دارند و هم با توجه به اینکه با نزدیک ترین رقابت های مهم جهانی حداقل یک سال فاصله است تیم ها با تمام توان به میدان خواهند آمد و مثل سال قبل نخواهد بود که بعضی ستاره ها به بهانه های مختلف اما در واقع برای استراحت ، از شرکت در رقابت های لیگ جهانی شانه خالی می کردند!

سال قبل به علت نزدیکی زمان رقابت های لیگ جهانی با المپیک ، مسابقات بسیار فشرده برگزار شده و قرعه ها به شکلی بود که بعضی تیم های یک جدول با هم دو بار مسابقه دادند یا اصلاً مسابقه ندادند . با اینکه احتمال می رفت آن نحوه برگزاری موقتی باشد ، اما ظاهراً به مذاق برگزار کنندگان مسابقات خوش آمده و امسال هم تیم ها قرعه و جدول مشابهی دارند .

12 تیم در دسته اول ، 12 تیم در دسته دوم و 12 تیم در دسته سوم مسابقه خواهند داد که تیم های هر دسته به قرار زیر می باشند :

دسته اول : آرژانتین - بلژیک - برزیل - بلغارستان - کانادا - فرانسه - ایران - ایتالیا - لهستان - روسیه - صربستان - آمریکا

دسته دوم : استرالیا - چین - چک - مصر - فنلاند - ژاپن - هلند - پرتغال - اسلوواکی - اسلوونی - کره جنوبی - ترکیه

دسته سوم : اتریش - تایوان - استونی - آلمان - یونان - قزاقستان - مکزیک - مونتگرو - قطر - اسپانیا - تونس - ونزوئلا

هر تیم در هر دسته در رقابت های دور مقدماتی 9 بازی انجام خواهد داد . به این شکل که رقابت ها در سه هفته برگزار می شود و هر هفته ، تیم های هر دسته با قرعه کشی (که قبلاً انجام شده) در سه گروه چهار تیمی قرار گرفته و هر گروه به میزبانی یک تیم ، شش رقابت را برگزار می کنند .

در پایان رقابت های دور مقدماتی سه تیم برتر دسته سه بعلاوه مکزیک میزبان رقابت های نهایی دسته سه ، سه تیم برتر دسته دو بعلاوه استرالیا میزبان رقابت های نهایی دسته دو ، و پنج تیم برتر دسته یک بعلاوه برزیل میزبان رقابت های نهایی دسته یک را برگزار خواهند کرد . این بار برخلاف سال های قبل تیم اول دسته دو نمی تواند در رقابت های نهایی دسته یک هم حضور داشته باشد!

تیم والیبال ایران در هفته اول رقابت ها که از فردا شب آغاز خواهد شد میهمان ایتالیاست و به ترتیب با ایتالیا ، برزیل و لهستان مسابقه خواهد داد . در هفته دوم و در ورزشگاه آزادی تهران تیم ایران پذیرای بلژیک ، صربستان و آرژانتین خواهد بود . و در هفته سوم در زمین لهستان به مصاف آمریکا ، لهستان و روسیه خواهد رفت .

به امید موفقیت و تماشای بازی های دیدنی و بی نقص از تیم ملی والیبال ایران .
 
 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6979 بار

Re: لیگ جهانی والیبال 2017

پست توسط bamn »

  با عرض سلام مجدد .

خب ، به همین سرعت بازی های هفته اول تمام شد! و تیم ملی والیبال کشورمان یک برد و دو باخت کسب کرد . در بازی های اول و دوم برابر ایتالیا و برزیل ، بازیکنان تیم ایران بد بازی نکردند ، فقط به نظر می رسید روحیه و شادابی لازم برای کسب نتیجه را ندارند . وگرنه ایتالیا که آن ایتالیای همیشگی نبود و برزیل هم چون خیالش از بابت حضور در مرحله نهایی راحت است خیلی به خودش فشار نیاورد . این روند در ست اول بازی با لهستان هم ادامه داشت و به نظر می رسید که حتی بی تمرکزی هم به نقاط ضعف تیم اضافه شده ، اما در آغاز ست دوم و پس از مصدمیت عجیب میرزاجانپور انگار تیم دچار تحول روحی شد و یک دفعه تبدیل شد به آن تیم ایده آل و کم نقصی که انتظارش را می کشیدیم تا حتی با اینکه لهستانی ها هم خوب بازی کردند و چیزی کم نگذاشتند ، تیم ایران فاتح این مسابقه باشد .

اما بپردازیم به سایر نتایج دسته اول لیگ جهانی 2017 ؛

همانطور که اشاره شد تیم ایران بازی اول خود را 0-3 به ایتالیا میزبان واگذار کرد و در بازی دوم 1-3 مغلوب برزیل شد اما در بازی سوم 3-1 لهستان را برد . لهستان پیش از مسابقه با ایران ابتدا 3-2 برزیل و سپس 3-1 ایتالیا را شکست داد . ایتالیا بازی با برزیل را هم 1-3 واگذار کرد تا تنها دشتش از میزبانی هفته اول برد ایران باشد .

در نووی ساد ، آمریکا (تیم سوم المپیک ریو) دست به کار بزرگی زد و هر سه مسابقه اولش را آن هم در راحت ترین قرعه ممکن واگذار کرد!!! یانکی ها ابتدا 1-3 مغلوب صربستان میزبان شدند ، سپس 2-3 به کانادا باختند و بازی سوم را هم 1-3 به بلژیک واگذار کردند! بلژیک ها صربستان میزبان را هم 3-0 بردند اما 2-3 به کانادا باختند و صربستان 3-1 کانادا را شکست داد .

در کازان روسیه هم ، تیم میزبان ابتدا 3-0 آرژانتین خولیو ولاسکو را برد ، اما در ادامه 1-3 به فرانسه و 2-3 به بلغارستان باخت . فرانسه که به نظر می رسد همچنان آماده شگفتی سازی است و شوک حذف در دور مقدماتی المپیک را پشت سر گذاشته ، بلغارستان و آرژانتین را هم با نتایج مشابه 3-0 شکست داد . آرژانتین هم 3-2 بلغارستان را برد .

به این ترتیب در پایان هفته اول رقابت های مقدماتی جدول رده بندی لیگ دسته یک لیگ جهانی 2017 به این شکل می باشد :

1- فرانسه 3 برد - 9 امتیاز - اختلاف ست : 9 - اختلاف پوئن 1.227
2- بلژیک 2 برد - 7 امتیاز - اختلاف ست : 2 - اختلاف پوئن 1.097
3- برزیل 2 برد - 7 امتیاز - اختلاف ست : 1.6 - اختلاف پوئن 1.040
4- صربستان 2 برد - 6 امتیاز - اختلاف ست : 1.2 - اختلاف پوئن : 1.024
5- لهستان 2 برد - 5 امتیاز - اختلاف ست : 1.167 - اختلاف پوئن : 1.062
6- کانادا 2 برد - 4 امتیاز - اختلاف ست : 1 - اختلاف پوئن : 0.987
7- روسیه 1 برد - 4 امتیاز - اختلاف ست : 1 - اختلاف پوئن : 1.039
8- ایتالیا 1 برد - 3 امتیاز - اختلاف ست : 0.833 - اختلاف پوئن : 0.953
9- بلغارستان 1 برد - 3 امتیاز - اختلاف ست : 0.625 - اختلاف پوئن : 0.918
  ایران 1 برد - 3 امتیاز - اختلاف ست : 0.571 - اختلاف پوئن : 0.939

11- آرژانتین 1 برد - 2 امتیاز - اختلاف ست : 0.375 - اختلاف پوئن : 0.872
12- آمریکا 0 برد - 1 امتیاز - اختلاف ست : 0.444 - اختلاف پوئن : 0.911


اما در مهمترین رقابت های دسته دواسلوونی با سرمربی گری کواچ (سرمربی سابق ایران) هر سه بازی اول خود در سئول را برابر فنلاند ، کره جنوبی و جمهوری چک با پیروزی پشت سر گذاشت . اسلوواکی دیگر تیم سه برده هفته اول این دسته بود که در زمین خود ژاپن ، استرالیا و پرتغال را شکست داد . ترکیه هم در زمین خود چین ، مصر و هلند را برد و سه برده شد . چین (با سرمربی گری لوزانو ، سرمربی سال قبل ایران) مصر و هلند را برد و دو برده شد .

در رقابت های دسته سه هم اسپانیا و آلمان تیم های سه برده بودند . اسپانیا که در سال های اخیر در رده های پایه والیبال سرمایه گذاری زیادی داشته حالا امیدوار است بتواند با قهرمانی در دسته سه لیگ جهانی و راهیابی به دسته بالاتر ، کم کم خودش را به جمع بزرگان والیبال جهان برساند . اما ماتادورها امسال در این دسته حریف سرسختی دارند . آلمان جزو بزرگان والیبال جهان است اما چون از حضور در رقابت های لیگ جهانی 2016 انصراف داد ، امسال به دسته سه تبعید شده و مطمئناً تمام تلاشش را برای بازگشت به جمع بزرگان به کار خواهد بست! اسپانیایی ها در هفته اول و در زمین خود مکزیک ، قطر و یونان را شکست دادند . آلمانی ها هم در فرانکفورت قزاقستان ، اتریش و ونزوئلا را با شکست بدرقه کردند . اما اتریش که با داشتن رده هشتاد و هفتم در رنکیگ فدراسیون جهانی ، روی کاغذ ضعیف ترین تیم حاضر در لیگ جهانی امسال محسوب می شود ، از میزبانی آلمان همزبانش نهایت بهره را برد و قزاقستان و ونزوئلا را شکست داد . ونزوئلا که بعد از برزیل و آرژانتین سومین قدرت والیبال آمریکای جنوبی محسوب می شود ، در سه بازی اول نمایش بسیار ضعیفی داشت و به نظر می رسد ناآرامی های ماه های اخیر در این کشور ، روی روحیه تیم تاثیر منفی داشته است .

راستی نکته دیگری که به نظرم رسید ، غیبت کوبا از رقابت های لیگ جهانی امسال است . به نظر می رسد بعد از ناکامی های چند سال اخیر این کشور در عرصه والیبال ، مسئولان ورزش کوبا تصمیم به ایجاد تحولاتی بنیادین در این تیم گرفته و امسال را به آنها استراحت داده اند و مطمئناً سال آینده در دسته سه لیگ جهانی حاضر خواهند بود .

و اما هفته آینده و در ورزشگاه آزادی ایران میزبان بلژیک ، صربستان و آرژانتین خواهد بود . بلژیک روی کاغذ ضعیف تریم حاضر در دسته اول لیگ جهانی امسال است اما نتایج هفته اول نشان می دهد که به هیچ عنوان نباید این تیم را دست کم گرفت . صربستان حریف قدرتمندی است اما اگر تیم ایران مثل بازی شب گذشته با لهستان باشد ، شکست دادن صربستان هم دور از انتظار نیست . بازی با آرژانتین هم که از زمان رفتن ولاسکو به این تیم همیشه جذاب و جنجالی بوده و باید دید سرمربی جدید ایران برابر این مربی کهنه کار چه ترفندهایی از آستینش بیرون خواهد آورد؟!

  
 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6979 بار

Re: لیگ جهانی والیبال 2017

پست توسط bamn »

  سلام دوباره .

(به توصیه برخی از دوستان فعلاً با فونت تاهوما و رنگ مشکی می نویسم ، دوستان اگر پیشنهادی در مورد فونت و رنگ نوشته دارند که هم جذاب باشد هم بهترین حالت قابل خواندن حتماً عنوان کنند)

رقابت های هفته دوم لیگ جهانی هم برگزار شد .

تیم ملی والیبال کشورمان با اینکه دو پیروزی از سه بازی این هفته کسب کرد ، اما بسیار ضعیف و پر انتقاد ظاهر شد و به نظر می رسد علت اصلی این عملکرد به سرمربی جدید تیم بر می گردد که هنوز در شناسایی توانایی ها و محدودیت های بازیکنان تیم مشکل دارد . بله ، تیم ما دو پیروزی کسب کرد اما دو پیروزی ضعیف 3-2 که در هر دو مسابقه می توانست پیروز مطلق باشد و در بازی صربستان هم اگر آن هم دچار اشتباه و بی برنامگی نمی شد توان پیروزی را داشت . با این شرایط نتنها بسیار بعید است تیم ایران بتواند جزو تیم های برتر برای راهیابی به مرحله نهایی قرار گیرد ، بلکه اگر بخواهد هفته سوم در لهستان هم با همین روند مسابقه بدهد ممکن است سال آینده از سطح دو رقابت ها سر در بیاورد!

این هفته در تهران همانطور که گفتم تیم ملی والیبال کشورمان با نتایج مشابه 3-2 بلژیک و آرژانتین را شکست داد و 1-3 مغلوب صربستان شد . صربستان بلژیک و آرژانتین را هم 3-0 برد و بلژیک 3-2 از سد آرژانتین گذشت .

در وارنا بلغارستان ، تیم میزبان 3-2 لهستان و 3-1 برزیل را شکست داد اما 1-3 مغلوب کانادا شد . اما کانادا فقط زورش به میزبان رسید و با نتایج مشابه 1-3 به لهستان و برزیل باخت . برزیل هم 3-1 لهستان را برد .

در شهر پو ، فرانسه میزبان بی شکست ماند و روسیه ، ایتالیا و آمریکا را با نتایج مشابه 3-1 شکست داد . آمریکا روسیه و ایتالیا را 3-0 برد تا کمی جبران ناکامی هفته اول بشود و روسیه هم 3-2 ایتالیا را شکست داد .

به این ترتیب جدول رقابت های سطح یک در پایان هفته دوم به این شکل در آمده است :

1- فرانسه 6 برد - 18 امتیاز - اختلاف ست : 4.5 - اختلاف پوئن : 1.170
2- صربستان 5 برد - 15 امتیاز - اختلاف ست : 2.5 - اختلاف پوئن : 1.088
3- برزیل 4 برد - 13 امتیاز - اختلاف ست : 1.5 - اختلاف پوئن : 1.024
4- بلژیک 3 برد - 10 امتیاز - اختلاف ست : 1.083 - اختلاف پوئن : 1.024
5- لهستان 3 برد - 9 امتیاز - اختلاف ست : 1 - اختلاف پوئن : 1.027
6- بلغارستان 3 برد - 8 امتیاز - اختلاف ست : 0.857 - اختلاف پوئن : 0.981
7- کانادا 3 برد - 7 امتیاز - اختلاف ست : 0.857 - اختلاف پوئن : 0.970
8- ایران 3 برد - 7 امتیاز - اختلاف ست : 0.786 - اختلاف پوئن : 0.984
9- آمریکا 2 برد - 7 امتیاز - اختلاف ست : 0.917 - اختلاف پوئن : 0.974
10- روسیه 2 برد - 6 امتیاز - اختلاف ست : 0.714 - اختلاف پوئن : 0.965
11- ایتالیا 1 برد - 4 امتیاز - اختلاف ست : 0.533 - اختلاف پوئن : 0.949
12- آرژانتین 1 برد - 4 امتیاز - اختلاف ست : 0.412 - اختلاف پوئن : 0.892

در ادامه این رقابت ها و در هفته سوم و آخر ، آرژانتین میزبان برزیل ، بلغارستان و صربستان است ، بلژیک از فرانسه ، ایتالیا و کانادا پذیرایی می کند ، و تیم ملی والیبال کشورمان در کاتوویتس به مصاف آمریکا ، لهستان و روسیه می رود . همانطور که گفتم اگر تیم ایران با همین شرایط سه بازی هفته دوم بخواهد به میدان برود کلاهش پس معرکه است! اما اگر به خود بیایند و آن تیم یک دست و رویایی مورد انتظار ما بشوند ، شکست دادن آمریکا و روسیه که این دوره نمایش چندان قابل قبولی از خود به نمایش نگذاشته اند و شانس زیادی برای صعود ندارد کاری سختی نیست اما لهستان میزبان برای انتقام شکست در بازی هفته اول تمام توانش را به کار خواهد بست .

  مهمترین بازی های هفته دوم سطح دو ؛ استرالیا در فنلاند هر سه بازی اش را برابر چین ، اسلوواکی و میزبان برنده شد ، هلند هم در جمهوری چک علاوه بر میزبان پرتغال و مصر را شکست داد . ژاپن هم در خانه خود ترکیه ، اسلوونی و کره جنوبی را برد . اما اسلوونی با سرمربی گری کواچ با وجود شکست برابر ژاپن ، ترکیه و کره جنوبی را برد و همچنان صدرنشین جدول این سطح باقی ماند .

اما فراموش کرده بودم بگویم که رقابت های مقدماتی سطح سه فقط دو هفته است و با برگزاری رقابت های این هفته فینالیست های این سطح مشخص شدند! آلمان ، اسپانیا و استونی هرکدام با 5 برد در رده های اول تا سوم قرار گرفتند تا همراه با مکزیک میزبان ، برگزار کننده دیدارهای پایانی این سطح باشند . استونی که این هفته در خانه خود کار سختی در پیش نداشت و سه پیروزی برابر قطر ، ونزوئلا و یونان کسب کرد و به مرحله نهایی راه یافت . اما رقابت ها در اتریش دیدنی بود ، جایی که آلمان اسپانیا و مکزیک را برد اما به میزبان باخت . اتریش شگفتی ساز مکزیک را هم برد تا برای صعود امیدوار شود اما در بازی آخر مغلوب اسپانیا شد .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6979 بار

Re: لیگ جهانی والیبال 2017

پست توسط bamn »

فقط همین قدر بگویم که ایران امشب باید حتماً روسیه را شکست دهد!

الان ایران دهم جدول رده بندی است ، آرژانتین و ایتالیا که پایین تر از ایران قرار دارند امشب به احتمال فراوان بازی هایشان را خواهند برد و اگر ایران به روسیه هم ببازد به دسته دو لیگ جهانی سقوط می کند .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6979 بار

Re: لیگ جهانی والیبال 2017

پست توسط bamn »

با سلام مجدد و آرزوی قبولی طاعات و عبادات .

به لطف ایتالیایی ها سقوط نکردیم ، اما ضعیف ترین نتیجه در مجموع پنج دوره حضورمان در لیگ جهانی را داشتیم!

تیم ملی والیبال کشورمان هر سه بازی خود در هفته پایانی را با نتیجه مشابه 0-3 برابر آمریکا ، لهستان و روسیه واگذار کرد اما در بازی هایی یکی از یکی ضعیف تر و پر اشتباه تر و پر انتقاد تر و به نظر می رسید بزرگترین نقطه ضعف تیم سرمربی منفعل آن بود . درست که این سرمربی تازه به اردوی تیم ملی پیوسته اما هم مربی با تجربه ایی است و هم بیشتر بازیکنان تیم آنقدر شناخته شده هستند که هر مربی از هر گوشه از جهان بازی آنها را بشناسد ، اما به نظر می رسید این مربی فقط برای طی کردن وقت آمده و منتظر است تا بازی های لیگ جهانی تمام شود بعد برنامه های خودش را پیاده کند (اگر واقعاً برنامه ایی داشته باشد!)

در سایر دیدارها روسیه 3-0 لهستان و 3-2 آمریکا را شکست داد و آمریکا هم 3-1 لهستان را برد .

در کوردبای آرژانتین ، تیم میزبان ابتدا 2-3 مغلوب صربستان شد اما در ادامه با نتایج مشابه 3-1 برزیل و بلغارستان را شکست داد . برزیل 3-0 بلغارستان و 3-1 صربستان را مغلوب کرد و بلغارستان 3-2 صربستان را شکست داد .

در آنتورپ هم ایتالیا ابتدا تنها شکست تیم فرانسه در مرحله مقدماتی را با نتیجه 3-2 به این تیم تحمیل کرد اما در ادامه با نتایج مشابه 1-3 به بلژیک و کانادا باخت و پایین تر از ایران در قعر جدول سطح یک لیگ جهانی قرار گیرد و با همه افتخارات و بزرگانش سال آینده میهمان سطح دو باشد! فرانسه با وجود شکست برابر ایتالیا ، بلژیک و کانادا را 3-0 برد ، بلژیک هم 2-3 مغلوب کانادا شد و نتوانست از امتیاز میزبانی اش برای صعود به مرحله نهایی استفاده کند .

در پایان رقابت های مقدماتی سطح یک تیم های فرانسه ، برزیل ، صربستان ، روسیه ، کانادا و آمریکا با قرار گرفتن در رده های اول تا ششم به مرحله نهایی صعود کردند . تیم های بلژیک ، لهستان ، بلغارستان و آرژانتین در رده های هفتم تا دهم ایستادند ، ایران یازدهم شد و ایتالیا در قعر جدول و رده دوازدهم ایستاد و به سطح دو سقوط کرد .

در پایان رقابت های مقدماتی سطح دو هم تیم های اسلوونی ، هلند ، استرالیا و ژاپن با قرار گرفتن در رده های اول تا چهارم به مرحله نهایی صعود کردند و تیم مصر با ایستادن در قعر جدول به رقابت های سطح سه سقوط کرد .

اما در رقابت های نهایی سطح سه نتایج عجیبی رقم خورد! در مرحله نیمه نهایی اسپانیا تیم قدرتمند آلمان را 3-0 شکست داد و استونی هم با برتری 3-0 برابر مکزیک میزبان فینالیست شد . در دیدار نهایی هم استونی که هیچ کارشناسی آن را جزو مدعیان قهرمانی این سطح حساب نمی کرد 3-0 اسپانیا را شکست داد و به سطح دو صعود کرد . در دیدار رده بندی هم آلمان 3-0 مکزیک را برد و سوم شد .

آخرین مطلب این تایپیک را بعد از پایان رقابت های نهایی سطح دو و سطح یک خواهم نوشت .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6979 بار

Re: لیگ جهانی والیبال 2017

پست توسط bamn »

  عرض سلام مجدد .

رقابت های لیگ جهانی 2017 با قهرمانی فرانسه در کوریتیبا برزیل به پایان رسید تا این تیم با کسب دومین قهرمانی لیگ جهانی در سه سال اخیر ، جایگاه خود را به عنوان پدیده و قدرت جدید والیبال جهان تثبیت نماید .

در رقابت های نهایی سطح یک لیگ جهانی سال 2017 شش تیم راه یافته ابتدا در دو گروه سه تیمی قرار گرفتند که در گروه یک برزیل با غلبه بر کانادا و روسیه اول شد و تیم شگفتی ساز کانادا هم با پیروزی بر روسیه به عنوان تیم دوم به نیمه نهایی راه یافت . در دیگر گروه ، فرانسه آمریکا و صربستان را شکست داد و صدرنشین شد و آمریکا هم با غلبه بر صربستان به نیمه نهایی صعود کرد . در نیمه نهایی برزیل و فرانسه با نتایج مشابه 3-1 آمریکا و کانادا را شکست دادند و در دیدار نهایی فرانسه 3-2 برزیل میزبان را برد و قهرمان شد . در رده بندی هم کانادا با پیروزی 3-1 برابر آمریکا در رده سوم ایستاد .

اما در رقابت های نهایی سطح دو به میزبانی استرالیا ، اسلوونی با سرمربی گری کواچ شگفتی ساز شد و به مقام قهرمانی رسید تا در سطح یک لیگ جهانی سال آینده (اگر قوانین و دسته بندی ها تغییر نکند) جایگزین ایتالیای پر آوازه گردد . کواچ به نظر بنده زمانی هم که سرمربی ایران بود از نظر فنی کارنامه قابل قبولی داشت اما از نظر روانی نمی توانست کنترل مناسبی روی بازیکنان داشته باشد و به همین خاطر درگیری و تنش روانی در اغلب بازی های مهم تیم ایران مشکل ساز می شد . به هر صورت کواچ توانسته تیم گمنام اسلوونی را به جمع بزرگان والیبال جهان برساند و این کم کاری نیست! بعد از اسلوونی هم تیم های ژاپن ، استرالیا و هلند به ترتیب در رده های دوم تا چهارم سطح 2 لیگ جهانی قرار گرفتند .

به رقابت های نهایی سطح سه هم که قبلاً اشاره کرده بودم که در آنجا هم استونی شگفتی ساز شد و با حضور تیم های قدرتمند و باسابقه آلمان ، اسپانیا و مکزیک به مقام قهرمانی و جواز صعود به سطح دو دست یافت .

جدول رده بندی نهایی لیگ جهانی 2017 به قرار زیر بسته شد :
(اعداد داخل پرانتز رتبه کشورها در آخرین رنکینگ فدراسیون جهانی والیبال در رده والیبال سالنی مردان قبل از لیگ جهانی 2017 ، می باشد)

1- فرانسه (9)
2- برزیل (1)
3- کانادا (8)
4- آمریکا (2)
5- صربستان (10) /// روسیه (5) (مشترک)
7- بلژیک (18)
8- لهستان (2)
9- بلغارستان (16)
10- آرژانتین (6)
11- ایران (7)
12- ایتالیا (4) - سقوط به سطح دو
13- اسلوونی (30) - صعود به سطح یک
14- ژاپن (14)
15- استرالیا (15)
16- هلند (23)
17- چین (20)
18- کره جنوبی (22)
19- اسلوواکی (29)
20- جمهوری چک (27)
21- فنلاند (17)
22- پرتغال (26)
23- ترکیه (24)
24- مصر (12) - سقوط به سطح سه
25- استونی (44) - صعود به سطح دو
26- اسپانیا (38)
27- آلمان (11)
28- مکزیک (19)
29- اتریش (87)
30- تونس (24)
31- مونتنگرو (46)
32- قطر (36)
33- تایوان (38)
34- ونزوئلا (21)
35- قزاقستان (40)
36- یونان (44)

از بین 20 تیم اول رنکینگ جهانی فقط کوبا در رقابت های لیگ جهانی امسال غایب بود و با توجه به نایب قهرمانی این تیم در رقابت های قهرمانی جوانان جهان امسال ، می توان انتظار داشت طی سال های آینده با تیمی کاملاً متحول شده و جوان باز به جمع قدرت های بزرگ والیبال بازگردد .  
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”