همراه با بازی های آسیایی 2018 جاکارتا

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3010
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4605 بار
سپاس‌های دریافتی: 6812 بار

Re: همراه با بازی های آسیایی 2018 جاکارتا

پست توسط bamn »

  سلام مجدد و تبریک پیشاپیش عید نوروز ، در فاصله حدوداً 150 روز تا آغازبازی های آسیایی 2018 جاکارتا با یک بسته خبری جدید در خدمت شما هستم .

آقای شاهرخ شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک چند روز قبل در مصاحبه ایی اعلام کردند تعداد ورزشکاران اعزامی ایران به بازی های آسیایی جاکارتا حدوداً 330 نفر خواهد بود که از این تعداد احتمالاً حدود 100 نفر را بانوان ورزشکار تشکیل خواهند داد . البته آقای شهنازی متذکر شده است که این رقم قطعی نیست و ممکن است تا 5% کمتر یا بیشتر شود! در بازی های آسیایی 2014 اینچئون ایران با 276 ورزشکار حضور داشت که 57 نفر آنها را ورزشکاران خانم تشکیل می دادند . ضمن اینکه به نظر می رسد آمار آقای شهنازی بدون احتساب بازیکنان تیم فوتبال امید می باشد زیرا مسئولان کمیته ملی المپیک به طور واضح اعلام کرده اند که هیچ برنامه ایی برای اعزام تیم فوتبال امید ایران به بازی های آسیایی ندارند و اگر فدراسیون فوتبال بخواهد تیم امید را به این مسابقات اعزام کند صفر تا صد مسئولیتش با خودشان خواهد بود!!!

اما نکته دیگری که در سخنان مسئولان کمیته ملی المپیک به چشم می خورد هدف گذاری آنها برای کسب 25 مدال طلا در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا می باشد! بعد از درخشش کاروان ایران در بازی های آسیایی 2010 گوآنگجو و کسب 20 مدال طلا و رده چهارم جدول مدالی ، رئیس جمهور وقت در مراسم تجلیل از این کاروان گفت انشالله در ادوار بعدی به دنبال رقابت با ژاپن و کره و کسب جایگاه دوم باشید! اما مسئولان کمیته ملی المپیک قبل از بازی های آسیایی 2014 اینچئون گفتند هدفشان کسب 25 طلا و حفظ جایگاه چهارمی است! ایران در آن مسابقات 21 طلا گرفت و با یک پله سقوط پنجم شد! حالا ببینیم بالاخره کاروان ایران به 25 طلا می رسد یا نه؟!

مسئولان کمیته ملی المپیک اندونزی هم گفته اند هدفشان کسب 16 طلا در بازی های آسیایی 2018 می باشد! اندونزی در بازی های آسیایی 2014 فقط 4 مدال طلا کسب کرده بود اما با توجه به اینکه پیشبینی می شود بیشتر طلاهای رشته رزمی پنچوک سیلات به کشور میزبان برسد ، پس کسب 16 طلا توسط اندونزی منطقی است!

در حالی که کاپیتان تیم ملی ژیمناستیک هنری ایران حضور در مسابقات جام جهانی باکو را از دست داده بود ، آقای سعید رضا کیخواه در غیاب وی عملکرد خوبی داشت و به عنوان چهارمی این مسابقات رسید و دو حرکت جدید را هم به نام خودش در کتاب داوری فدراسیون جهانی ثبت نمود (وی قبلاً هم دو حرکت به نام خودش ثبت کرده بود و با این دو حرکت جدید مجموع حرکت های ثبت شده خود در کتاب داوری را به 4 رساند که برای ژیمناستیک ایران یک رکورد است . البته هر سه ژیمناستی که در باکو بالاتر از آقای کیخواه قرار گرفتند آسیایی بودند!!!

تیم ملی والیبال ساحلی الف ایران در مسابقات کاپ جهانی عمان با قبول شکست برابر آلمان در فینال به مقام دوم دست یافت . این تیم بدون شک لایق حضور در بازی های آسیایی جاکارتا است!

مسابقات بسکتبال سه نفره قهرمانی آسیا قرعه کشی شد و تیم بانوان ایران با قرار گرفتن در جمع تیم های برتر در جدول اصلی قرار گرفت . اما تیم بسکتبال 3 نفره مردان ایران امتیاز کافی برای قرار گرفتن در جدول اصلی را بدست نیاورد و بنابراین در دور مقدماتی با تیم های اندونزی ، استرالیا ، ساموآ ، گوام و هنگ کنگ همگروه شد و در صورت کسب عنوان اول گروه به جدول اصلی راه خواهد یافت . تیم بسکتبال 3 نفره مردان ایران سابقه کسب مقام سومی آسیا را دارد اما در سال های اخیر کمتر در مسابقات مهم و امتیاز آور حضور داشته است!

اما دلیل کاهش چشمگیر اوزان مسابقات بوکس در بازی های آسیایی علنی شد! بعد از اعتراضات فراوان کمیته بین المللی المپیک نسبت به نحوه داوری مسابقات بوکس آماتوری و ارائه اسنادی مبنی بر تبانی گسترده در بوکس المپیک 2016 ریودوژانیرو ، فدراسیون جهانی بوکس فعالیت همه داوران حاضر در المپیک 2016 را به حال تعلیق درآورده است . ظاهراً کمیته بین المپیک تهدید کرده در صورت عدم تجدید نظر در نحوه داوری ، بوکس را از المپیک 2020 توکیو حذف خواهد کرد ، و کاهش تعداد اوزان بوکس در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا هم در راستای همین تهدید می باشد . دوستان قدیمی حتماً به خاطر دارند که در زمان مسابقات المپیک 2016 بنده هم به نحوه داوری مسابقات بوکس اعتراض داشتم ، اما اینکه دود این تهدیدات به چشم بوکس ایرن برود که روی مدال های اوزان سنگین وزن حساب کرده بود کمی نامردی است! البته قزاق ها هم روی طلاهای سنگین وزن بوکس حساب کرده اند و بدون اینها و طلاهای وزنه برداری ، شانس بیشتری داریم تا آنها را از رده چهارم جدول رده بندی مدالی پایین بکشیم .

مطمئن شده ام که قزاقستان و چین نمی توانند در وزنه برداری بازی های آسیایی 2018 حضور داشته باشند چون فدراسیون جهانی وزنه بردای تاکید کرده کشورهای محروم تا 19 اکتبر 2018 حق حضور در هیچ یک از رقابت های بین المللی جوانان و بزرگسالان را ندارند و فقط می توانند در مسابقات 15 تا 17 ساله ها حاضر باشند . وزنه برداری بازی های آسیایی هم که در نیمه دوم ماه آگوست برگزار می شود!

دیگر اطمینانی که این روزها برایم حاصل شده قطعیت برگزاری رقابت های پومسه تکواندو در بازی های آسیایی جاکارتا است . چون در اخبار آمده بود که فدراسیون تکواندو در تدارک حضور تیم ملی پومسه در بازی های آسیایی می باشد . گفته می شود اضافه شدن رقابت های پومسه به تکواندو بازی های آسیایی پیشنهاد خود ایران بوده است!

از دو داور ایرانی برای حضور در مسابقات سنگ نوردی بازی های آسیایی 2018 دعوت شده است . با توجه به اینکه ایران در این رشته جدید هم شانس مدال دارد حضور آقای فرشاد یگانه و خانم زهره عبداله خانی در جمع داوران ، کمک زیادی به برگزاری سالم رقابت ها برای ورزشکاران ما خواهد بود .

و خبر آخر اینکه فدراسیون جهانی اسکیت در رده بندی کشورها براساس میزان موفقیتشان طی رقابت های مهم بین المللی سال 2017 ، ایران را به عنوان پانزدهمین کشور موفق در این رشته طی سال 2017 معرفی نمود . بنده نمی دانم چند کشور از 14 کشور بالای ایران در این رشته آسیایی هستند ، اما ممکن است همین رده بندی در تصمیم کمیته ملی المپیک برای اعزام اسکیت بازان ایران به بازی های آسیایی جاکارتا تاثیر گذار باشد . 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3010
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4605 بار
سپاس‌های دریافتی: 6812 بار

Re: همراه با بازی های آسیایی 2018 جاکارتا

پست توسط bamn »

  سلام و تبریک مجدد سال جدید و عید نوروز ،با اولین بسته خبری در راه بازی های آسیایی 2018 جاکارتا در سال جدید ، در خدمتتان هستم :

شورای المپیک آسیا تحت فشار کمیته ملی المپیک اندونزی مجبور شد وزن 62 کیلوگرم وزنه برداری مردان را به رقابت های آسیایی 2018 اضافه نماید . این شورا پس از اعمال آخرین تغییرات در سه ماه قبل ، اعلام کرده بود که دیگر تعداد مواد ورزشی آسیایی جاکارتا را افزایش نخواهد داد . در وزنه برداری تصویب شده بود که 7 وزن در مردان و 7 وزن در بانوان برگزار شود و وزنی که در مردان نسبت به ادوار قبل حذف شد فوق سنگین بود که با اعتراض ایران مقرر شد بجای فوق سنگین ، 62 کیلوگرم حذف شود . اما این بار کشور میزبان اعتراض کرد چون وزنه بردار آنها در این وزن نایب قهرمان المپیک 2016 و مدعی اول کسب مدال طلا است . با این شرایط شورای المپیک آسیا علیرقم تصمیم قبلی ، مجبور شد موافقت کند که وزنه برداری مردان با همان 8 وزن گذشته برگزار شود!

تیم ملی کوراش ایران با کسب 3 مدال طلا ، 3 نقره و 2 برنز نایب قهرمان آسیا شد و به این ترتیب جای هیچ مخالفتی برای حضور در بازی های آسیایی 2018 را باقی نگذاشت! رزمی کاران ایران در دو وزن 81 و 90 کیلوگرم مردان که از اوزان بازی های آسیایی است فینالی تمام ایرانی برگزار کردند . فینال وزن به اضافه 90 کیلوگرم هم که در بازی های آسیایی برگزار نمی شود تمام ایرانی بود . دو برنز هم توسط بانوان ایران در اوزان 70 و 78 کیلوگرم بدست آمد که وزن 78 کیلوگرم از اوزان بازی های آسیایی است . رقابت های کوراش قهرمانی آسیا سال 2018 با میزبانی هندوستان برگزار گردید و ازبکستان به عنوان قدرت اول کوراش جهان با کسب 11 طلا ، 4 نقره و یک برنز قهرمان شد . پس از ایران هم کشور میزبان با یک طلا ، 2 نقره و 13 برنز! در جایگاه سوم ایستاد . این مسابقات به جهت اینکه آزمونی برای حضور کشورها در کوراش بازی های آسیایی تلقی می شد ، از اهمیت زیادی برخوردار بود با این حال در جدول رده بندی مدالی اثری از کشورهای قدرتمند مغولستان ، تاجیکستان و قزاقستان دیده نمی شود و هرچند جزئیات بیشتری از مسابقات در اخبار منتشر نشده ، به نظر می رسد این کشورها غایب بوده اند!

اسکواش بازان ایران هم شرط گذاشته شده برای موافقت کمیته ملی المپیک با حضورشان در بازی های آسیایی 2018 را کسب کردند! پیشتر کمیته ملی المپیک به فدراسیون اسکواش اعلام کرده بود در صورتی که تیم های مردان و زنان ایران در رقابت های تیمی قهرمانی آسیا جزو شش تیم برتر قرار گیرند به بازی های آسیایی اعزام خواهند شد! تیم مردان ایران با عملکردی قابل قبول تا نیمه نهایی پیش رفت و در نهایت به مقام سوم مشترک با تیم قدرتمند مالزی رسید (هنگ کنگ و پاکستان امروز دیدار فینال را برگزار کرده اند) . تیم زنان ایران هم که برای اولین بار به رقابت هایی در این سطح اعزام شده بود توانست به جمع شش تیم برتر راه یابد و امروز در دیدار پنجم-ششمی به مصاف چین رفته (که نتیجه این مسابقه هم تا این لحظه اعلام نشده است) . حالا باید دید کمیته ملی المپیک سر قول خود باقی خواهد ماند یا خیر؟!

آقای علیرضا امینی نایب رئیس فدراسیون ورزش های رزمی در مصاحبه ایی گفت ما برای اعزام 14 ورزشکار در دو رشته سامبو و پنچوک سیلات برنامه ریزی کرده ایم . البته به گفته وی هنوز نفرات منتخب مشخص نشده اند اما 2 نفر در سامبو مردان ، 2 نفر در سامبو بانوان ، 3 نفر در پنچوک سیلات بانوان و 7 نفر در پنچوک سیلات مردان ، تعداد نفرات اعزامی به بازی های آسیایی 2018 خواهند بود . البته آقای امینی در این مصاحبه هیچ اشاره ایی به وضعیت اعزام یا عدم اعزام ورزشکاران رشته جوجیتسو که زیر نظر همین فدراسیون است ، به بازی های آسیایی نکرد!

آقای اورسنجی رئیس فدراسیون کبدی هم در یک نشست خبری گفته هدف ما حضور در فینال مردان و بانوان بازی های آسیایی جاکارتا است . وی در این نشست به مربیان تیم های کبدی ایران هشدار داد در صورت عدم تغییر در برنامه ها ، کبدی ایران از رقبا عقب خواهد افتاد ، کما اینکه در مسابقات قهرمانی آسیا که چند ماه قبل در تهران برگزار شد شاهد رشد چشمگیر تیم های کبدی پاکستان ، سری لانکا و کره جنوبی بودیم . در رشته کبدی هندوستان قدرت اول آسیا و جهان است . تا حدود یک دهه قبل پاکستان در رده دوم آسیا بود اما با ظهور کبدی ایران در آسیا ، رده دوم به ایران رسید و تیم های کبدی مردان و زنان ایران هر دو در بازی های آسیایی 2014 اینچئون بعد از هند نایب قهرمان شدند ، اما بعد از بازی های آسیایی 2014 کبدی ایران دچار افت شده و چندین بار به رقبا (بویژه پاکستان) در مسابقات مختلف باخته اند! 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3010
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4605 بار
سپاس‌های دریافتی: 6812 بار

Re: همراه با بازی های آسیایی 2018 جاکارتا

پست توسط bamn »

  سلام مجدد .

دیروز آقای شاهرخ شهنازی (دبیر کل کمیته ملی المپیک) حرف بسیار عجیبی زده اند که بنده هر کار کردم از خیرش بگذرم ، نشد که نشد!

ایشان گفته اند : " رشته های شنا ، ژیمناستیک و دوومیدانی با نگاه حمایتی به این بازیها (بازی های آسیایی 2018 جاکارتا) اعزام خواهند شد!!! "

اگر این حرف را آقای صالحی امیری (رئیس جدید کمیته ملی المپیک) که سابقه ورزشی چندانی ندارد زده بود اینقدر تعجب نمی کردم! اگر یادتان باشد قبلاً هم به چند اشتباه در سخنان آقای شهنازی اشاره کرده بودم ، اما آن اشتباهات عدد و رقم بودند و این یکی ماهوی است! و از مدیری که سال هاست در ورزش کشور حضور دارد سر زدن اشتباه ماهوی در سخنانش واقعاً جای سئوال دارد!

اگر هنوز متوجه اشتباه آقای شهنازی نشده اید بگذارید تا شما را روشن کنم :

یک بار دیگر توجه کنید به نقل قول : " رشته های شنا ، ژیمناستیک و دوومیدانی با نگاه حمایتی به این بازیها اعزام خواهند شد! "

در مورد رشته شنا حرفی نیست! رشته ایی که با وجود داشتن 123 مدال در بازی های آسیایی 2018 ، حتی یکی اش هم سهم ایران نخواهد شد! چون با اینکه رشته شنا یکی از رشته های توصیه شده در اسلام است ، اغلب به عنوان یک تفریح در ایران شناخته می شود و افراد کمی به طور حرفه ایی آن هم با امکانات آموزشی و تمرینی بسیار محدود پیگیر این رشته می شوند و در نتیجه جایگاه ایران در شنای آسیا به زحمت جزو کشورهای درجه 3 قاره می شود!

در مورد ژیمناستیک هم با اینکه طی سال های اخیر پیشرفت خوبی داشته ایم و بعضی از اعضا تیم ملی ژیمناستیک کشورمان واقعاً امیدوارند در آسیایی جاکارتا روی سکو بروند ، اما نه بنده که هیچ یک از مقامات ورزش انتظاری از کسب مدال در این رشته ندارند و فقط برای حفظ تداوم پیشرفت آن است که به بازی های آسیایی اعزام خواهند شد .

اما اشتباه بزرگ آقای شهنازی ، هم ردیف قرار دادن دوومیدانی با شنا و ژیمناستیک است! این درست که ما در دوومیدانی همچنان متکی به تک چهره ها هستیم و نتوانسته ایم جزو قدرت های اول آسیا قرار بگیریم ، این درست که دوومیدانی ایران در آسیایی 2014 عملکرد قابل قبولی نداشت ، و این درست که تنها چهره مدال آور المپیکی این رشته یعنی آقای احسان حدادی دیگر از روزهای اوجش فاصله گرفته و در حال نزدیک شدن به آخر خط دوران ورزشکاری حرفه ایی اش است ، اما رشته ایی که در طی ادوار مختلف بازی های آسیایی 34 مدال (شامل 10 مدال طلا) از آن گرفته ایم ، رشته ایی که با وجود عملکرد ضعیف در اینچئون باز هم یک طلا و یک نقره برای کاروان ایران به ارمغان آورد ، رشته ایی که در مسابقات قهرمانی آسیا سال 2017 برای اول بار تعداد مدال های طلایمان به عدد 4 رسید و ... مطمئناً دیگر یک رشته حمایتی نیست ، بلکه یک رشته مدال آور است ، و وقتی یک مدیر کلان ورزشی مثل آقای شهنازی نمی داند دوومیدانی در کدام دسته از رشته های ورزشی کاروان ایران باید طبقه بندی شود ، آنوقت است که باید برای وضعیت و عملکرد کاروان ایران در بازی های آسیایی 2018 نگران شد!!! 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3010
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4605 بار
سپاس‌های دریافتی: 6812 بار

Re: همراه با بازی های آسیایی 2018 جاکارتا

پست توسط bamn »

  سلام دوباره خدمت همه دوستان گرامی .

با یک بسته خبری جدید در خدمت شما هستم ، ضمن اینکه اشاالله از این هقته مروری خواهیم داشت بر تاریخچه مختصری از دوره های گذشته بازی های آسیایی!

طی چند روز گذشته با دعوت رسمی مسئولان برگزاری بازی های آسیایی 2018 جاکارتا خبرنگارانی از سرتاسر جهان از جمله ایران ، برای شرکت در نشست های خبری-توجیهی و بازدید از اماکن برگزاری مسابقات به اندونزی رفته اند . از مهمترین برنامه های این خبرنگاران بازدید از محل دهکده اسکان کاروان ها و ورزشگاه های برگزاری مسابقات بود که به نظر می رسد شرایط مطلوبی دارند . تنها ورزشگاهی که هنوز در حال ساخت است ورزشگاه رقابت های دوچرخه سواری پیست می باشد که به گفته مسئولان تا یک ماه قبل از مسابقات تکمیل و آماده بهره برداری خواهد شد . در نشست های خبری برگزار شده هم مطالب گوناگونی درباره نحوه برگزاری مسابقات بیان شده که برخی از مهمترین آنها ؛ حضور حدود 11 هزار ورزشکار در مسابقات از 45 کشور ، آماده باش 1400 پزشک و کادر درمانی برای خدمت رسانی به ورزشکاران و همراهان ، تعطیلی برخی از مدارس و ادارات جاکارتا برای کاهش بار ترافیک در زمان برگزاری مسابقات ، پخش زنده تلوزیونی 38 رشته از 40 رشته مسابقات ، روشن شدن مشعل مسابقات در دهلی نو (محل برگزاری اولین دوره از بازی های آسیایی) در تاریخ 24 تیرماه و مسیر حرکت آن از دهلی نو به جاکارتا و ... بوده است . از نکات جالب توجه (برای ما ایرانی ها) این است که سالن برگزاری مسابقات کشتی بازی های آسیایی برخلاف بیشتر ادوار گذشته ، نزدیک ترین ورزشگاه به دهکده اسکان می باشد و فقط 150 متر با ورودی آن فاصله دارد!

اما این روزها مسئولان کمیته ملی المپیک توجه زیادی به مسابقات انتخابی رشته های مختلف مسابقات المپیک 2018 جوانان که قرار است یک ماه بعد از بازی های آسیایی در بوئنوس آیرس آرژانتین برگزار شود نشان می دهند و بیشتر اخبار و خروجی نشست های کمیته به این مسابقات اختصاص دارد ، هرچند توجه به سنین پایه برای آینده ورزش کشور خوب است ، اما ای کاش یک کارگروه خاص در کمیته مسئول رسیدگی به این مورد می شد و توجه اصلی مسئولان بر روی بازی های آسیایی باقی می ماند . در حالی که قبلاً مسئولان وعده داده بودند تا پایان اسفند تکلیف رشته های شرکت کننده در بازی های آسیایی مشخص می شود ، هنوز خیلی از فدراسیون ها در بلاتکلیفی به سر می برند!

خانم فریده شجاعی نایب رئیس فدراسیون بسکتبال و رئیس کمیته بانوان این فدراسیون گفته کمیته ملی المپیک هنوز جواب استعلام این فدرسیون درباره موافقت با حضور تیم های بسکتبال 3 و 5 نفره مردان و بانوان ایران در بازی های آسیایی را نداده ، هرچند وی معتقد است براساس شنیده ها کمیته ملی المپیک با اعزام تیم بسکتبال 5 نفره بانوان موافقت نخواهد کرد و بسکتبال ایران با 3 تیم به جاکارتا خواهد رفت .

در مورد فوتبال هم با اینکه کمیته ملی المپیک صراحتاً اعلام کرده مسئولیتی درباره اعزام تیم ملی امید به بازی های آسیایی قبول نخواهد کرد ، اما با افزایش فشار رسانه ها که خواهان حضور به هر قیمتی فوتبال ایران در جاکارتا هستند ، فدراسیون فوتبال بر سر دوراهی قرار گرفته و شنیده می شود با اینکه حتی تیم ملی امید سرمربی هم ندارد ، برخی کارشناسان در فدراسیون مامور تنظیم برنامه ایی فشرده برای آماده سازی تیم جهت اعزام شده اند!

تیم ملی واترپلو مردان ایران هم در یک اردوی تدارکاتی سنگین در ایتالیا به سر می برد . مسئولان کمیته ملی المپیک بارها اعلام کرده اند که کاروانی کیفی را به بازی های آسیایی اعزام خواهند کرد پس در نتیجه واترپلو که در سال های گذشته دستآورد چندانی نداشته ، نمی تواند گزینه خیلی متقاعد کننده ایی برای اعزام باشد . با این حال آقای الکساندر چیریچ که از حدود سه سال قبل سرمربی تیم ملی واترپلو مردان ایران بوده همواره در پاسخ به ناکامی های این تیم گفته هدفش موفقیت در بازی های آسیایی است و به تمام مسابقات پیش از آن (حتی انتخابی المپیک!) به چشم مسابقه تدارکاتی نگاه می کند! حالا باید دید کمیته ملی المپیک چه نظری خواهد داد؟!

جوجیتسو کاران ایران هم بدون شک در آسیایی جاکارتا حضور خواهند داشت! در حالی که اخبار پیش از این ضد و نقیض بود ، اما آقای امیر خوش بین سرمربی تیم ملی جوجیتسو کشورمان گفته با ترکیب کامل در همه اوزان مردان و زنان بازی های آسیایی 2018 حضور خواهیم داشت . جوجیتسو بازی های آسیایی طبق اعلام سایت رسمی شورای المپیک آسیا در 5 وزن مردان و 3 وزن بانوان برگزار خواهد شد .البته تیم ملی جوجیتسو ایران قبل از بازی های آسیایی در مسابقات قهرمانی آسیا و مسابقات اوپن فرانسه هم حاضر خواهد شد .

مربیان و ورزشکاران تیم های ملی قایقرانی ایران هم به موفقیت در بازی های آسیایی 2018 امیدوار هستند . هرچند تعداد مدال های کسب شده توسط تیم های قایقرانی ایران در بازی های آسیایی 2014 نسبت به دوره قبل از آن افزایش یافت ، اما این قزاق ها بودند که با درخشش مطلق در آن مسابقات توانستند در جدول رده بندی مدالی بالاتر از ایران قرار بگیرند و حالا قایقرانان ایران هم در کایاک و کانو و هم رویینگ امیدوارند انتقام آن دوره را در جاکارتا از قزاق ها بگیرند! فدراسیون قایقرانی ایران با در نظر گرفتن اعزام قطعی پاروزنان ایران در رشته های کایاک و کانو آب های آرام و آب های خروشان و قایقرانی رویینگ ، بیشترین ورزشکار اعزامی را در کاروان ایران خواهد داشت و تازه این بدون نظر گرفتن آن است که کمیته ملی المپیک با اعزام ورزشکاران ایران در رشته های دراگون بوت و قایق های بادبانی هم موافقت خواهد نمود یا خیر؟!

از رشته کوراش هم خبر می رسد ستاد برگزاری مسابقات کوراش بازی های آسیایی از دو ایرانی برای حضور در کادر کمیته اجرایی مسابقات دعوت کرده است ؛ آقای کوروش خسرویار به عنوان داور و آقای پور اسفندیار به عنوان دبیر کمیته . این افراد اوایل اردیبهشت ماه برای گزینش نهایی به اندونزی سفر خواهند نمود .

اما در مورد وزنه برداری شبهه تعداد و رقم اوزان مردان همچنان باقی است! با اینکه چند هفته قبل در اخبار آمده بود که شورای المپیک آسیا با برگزاری وزنه برداری مردان در هر 8 وزن سابق موافقت کرده ، اما نه سایت رسمی بازی های آسیایی اطلاعات خود را اصلاح نموده (در این سایت وزن 62 کیلوگرم غایب است) ، نه سایت رسمی شورای المپیک آسیا (در این سایت فوق سنگین یعنی وزن 105+ در لیست وجود ندارد)! 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3010
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4605 بار
سپاس‌های دریافتی: 6812 بار

Re: همراه با بازی های آسیایی 2018 جاکارتا

پست توسط bamn »

 مروری بر تاریخچه بازی های آسیایی از ابتدا تاکنون (1) :

اولین دوره - 4 تا 11 مارس 1951 - دهلی نو (هندوستان)

در واقع اولین سری از بازی های ورزشی بین ملل آسیایی قدمتی بیش از این دارد . در سال 1913 اولین دوره از " بازی های ورزشی قهرمانی شرق دور " با حضور ژاپن ، چین و فیلیپین (که در آن زمان مستعمره آمریکا بود) در مانیل فیلیپین برگزار شد و از آن پس هر دو سال یک بار با حضور کشورها و ملت های استعمار زده آسیای شرقی در یکی از سه کشور ژاپن ، فیلیپین و چین برگزار می شد تا اینکه در سال 1938 به دنبال شدت گرفتن جنگ بین چین و ژاپن مسابقات لغو و برای همیشه پرونده اش بسته شد .

پس از پایان جنگ جهانی دوم و بعد از استقلال هندوستان از بریتانیا در سال 1948 آقای گورو دات سوندهی اولین رئیس کمیته ملی المپیک هندوستان ، پیشنهاد برگزاری مسابقاتی مشابه بازی های المپیک را بین کشورهای آسیایی داد . به این ترتیب با تاسیس شورای المپیک آسیا ، اولین دوره از بازی های آسیایی در سال 1951 به میزبانی هندوستان برگزار گردید . قرار بود این مسابقات در سال 1950 برگزار شود اما به دلیل پاره ایی مشکلات سیاسی ، مسابقات با چند ماه تاخیر در مارس 1951 برگزار شد و دوره بعد از آن با فاصله ایی سه ساله سال 1954 برگزار گردید تا مسابقات بازی های آسیایی هر چهار سال یک بار به شکلی منظم و دقیقاً در میانه فاصله برگزاری دو دوره المپیک برقرار باشد .

اولین دوره بازی های آسیایی با حضور 11 کشور افغانستان ، برمه ، سیلان (سری لانکا) ، هند ، اندونزی ، ایران ، ژاپن ، نپال ، فیلیپین ، سنگاپور و تایلند برگزار شد . البته برخی از این کشورها هنوز به استقلال رسمی نرسیده بودند اما چطور در حال طی مراحل استقلال بودند ، استعمارگران اروپایی با حضور آنها در این مسابقات موافقت کردند . مسابقات در رشته های دوومیدانی ، بسکتبال ، دوچرخه سواری ، شنا ، شیرجه ، واترپلو ، فوتبال و وزنه برداری و در مجموع در 57 ماده ورزشی برگزار شد . 491 ورزشکار در این مسابقات حضور داشتند .

کاروان ایران در این مسابقات با 49 ورزشکار مرد در همه رشته ها بجز واترپلو شرکت کرد که حاصل آن کسب 8 مدال طلا ، 6 مدال نقره و 2 مدال برنز بود . وزنه برداران ایران با کسب 7 مدال طلا و 3 مدال نقره بهترین عملکرد را داشتند ، در دوومیدانی هم یک مدال طلا و یک مدال نقره کسب شد . در شیرجه هم ورزشکاران ایران یک نقره و یک برنز کسب کردند . تیم فوتبال ایران هم نایب قهرمان مسابقات شد و تیم بسکتبال ایران هم در جایگاه سوم ایستاد .

در جدول رده بندی مدالی مجموع اولین دوره بازی های آسیایی ژاپن با 24 طلا ، 21 نقره و 15 برنز اول شد ، هند میزبان با 15 طلا ، 16 نقره و 20 برنز در جای دوم ایستاد ، ایران سوم شد و سنگاپور و فیلیپین در رده های چهارم و پنجم قرار گرفتند . به طور کل هشت کشور از یازده کشور شرکت کننده موفق به کسب مدال شدند و فقط دست افغانستان ، نپال و تایلند از مدال کوتاه ماند .

در این مسابقات هیچ رکورد جهانی شکسته نشد . در پایان این مسابقات مرحوم محمود نامجو وزنه بردار شهیر کشورمان به عنوان قهرمان قهرمانان و بهترین ورزشکار کل مسابقات برگزیده شد . 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3010
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4605 بار
سپاس‌های دریافتی: 6812 بار

Re: همراه با بازی های آسیایی 2018 جاکارتا

پست توسط bamn »

 بسته خبری (21 فرودین ماه) :

با سلام مجدد .

آقای سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان طی مصاحبه با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان! گفته اند هدف ما در بازی های آسیایی جاکارتا کسب جایگاه چهارمی جدول رده بندی مدالی است! ایشان همچنین از برگزاری آرام و بی حاشیه انتخابات کمیته ملی المپیک در اواخر سال گذشته تمجید کردند! آقای سلطانی فر در شرایطی این سخنان را گفته که اولاً انتخابات کمیته ملی المپیک کاملاً سیاسی ، مهندسی شده و یک طرفه بود تا گزینه مورد نظر دولت انتخاب شود ، دوماً مدیریت کاروان ورزشی ایران در بازی های آسیایی بر عهده کمیته ملی المپیک است و وزارت ورزش فقط نقش تامین کننده مالی فدراسیون ها را بر عهده دارد ، اما اگر کاروان ایران در بازی های آسیایی نتیجه نگیرد چون مجلس شورای اسلامی قدرتی برای بازخواست از کمیته ملی المپیک ندارد ، خود آقای سلطانی فر زیر سئوال خواهد رفت!

وزیر آموزش کشور اندونزی در پاسخ به سئوال خبرنگاران درباره ساز و کار تعطیلی برخی از مدارس در زمان برگزاری بازی های آسیایی گفته است ما آمادگی کامل داریم که نتنها برخی از مدارس ، بلکه تمام مدارس جاکارتا و نواحی اطراف آن را در آن زمان تعطیل کنیم ، اولویت ما برگزاری هر چه مطلوب تر مسابقات است!

فدراسیون والیبال ایران اعلام کرده به علت برنامه فشرده تیم ملی برای حضور پیاپی در سه رویداد بین المللی لیگ ملت های والیبال (شکل جدید لیگ جهانی والیبال) ، بازی های آسیایی و قهرمانی جهان ، و قوانین سختگیرانه فدراسیون جهانی والیبال در خصوص حضور حداکثری ستاره های ملی پوش تیم ها در لیگ ملت های والیبال ، تیم ملی والیبال ب را به بازی های آسیایی 2018 جاکارتا اعزام خواهد نمود . فدراسیون والیبال چنین موردی را در سال های 2015 و 2017 هم با اعزام تیم ب به مسابقات قهرمانی آسیا تجربه کرده که نتیجه مطلوبی بدست نیاورده است! در شرایطی حضور قدرتمند در لیگ ملت های والیبال و مسابقات قهرمانی جهان برای والیبال ایران به عنوان یکی از قدرت های نوظهور والیبال جهان دارای اهمیت بیشتری است که رقبای آسیایی ایران نظیر ژاپن ، چین و کره جنوبی همچنان مسابقات سطح آسیا را در اولویت قرار می دهند و به احتمال زیاد با تیم های اصلی خود در بازی های آسیایی هم حاضر خواهند بود!

در نشست مجدد مجمع فدراسیون کشتی ، اعضا بار دیگر با رای قاطع با استعفای آقای رسول خادم از ریاست فدراسیون مخالفت کرده و به ایشان تکلیف نمودند که حداکثر تا روز یکشنبه آینده در محل کارش در فدراسیون حاضر شود . شنیده شده ظاهراً آقای خادم هم با تصمیم مجمع موافقت نموده هرچند بطور رسمی اعلام نشده است . خبر دیگر از کشتی اینکه از آقای محمد ابراهیم امامی یکی از بهترین داوران کشتی جهان و با سابقه داوری در المپیک ، برای قضاوت در بازی های آسیایی دعوت شده است .

از فدراسیون تیراندازی هم خبر می رسد در فاصله حدود 4 ماه تا آغاز بازی های آسیایی ، این فدراسیون هم دچار دردسر انتخاب سرمربی شده است! در حالی که آقای لازلو سوچک سال ها سرمربیگری تیم ملی تیراندازی ایران را بر عهده داشت و باعث رشد این رشته ورزشی در کشور شد ، از چند ماه قبل و به دنبال عدم پرداخت بدهی های فدراسیون به وی ، آقای لازلو ایران را ترک و به آلمان رفت . ظاهراً ریاست قبلی فدراسیون تیراندازی به وی قول داده بوده قبل از انتخاب رئیس جدید فدراسیون بدهی های وی را پرداخت نماید اما این اتفاق نیافتاده و آقای لازلو هم با این تصور که ریاست جدید مطالبات وی را پرداخت نخواهد کرد از ایران رفته است! چند روز قبل آقای علی دادگر رئیس جدید فدراسیون تیراندازی با حضور در آلمان مبالغ طلب آقای سوچک از فدراسیون تیراندازی را به طور کامل به وی پرداخت نمود با این حال سوچک گفته که دیگر تمایلی برای سرمربی گری تیم ملی تیراندازی ایران ندارد . آقای دادگر در بازگشت به ایران ضمن بیان این مطلب گفته ما به مذاکره با آقای سوچک ادامه می دهیم اما با توجه به احتمال عدم پذیرش وی با چند مربی مطرح خارجی دیگر هم وارد مذاکره شده ایم . یکی از گزینه های جدی مورد نظر فدراسیون گوران ماکسیموویچ صرب است که امروز برای مذاکره وارد تهران شد .

از مصاحبه های سرمربی تیم ملی بوکس و برخی از بوکسورهای باسابقه تیم ملی ایران به نظر می رسد که حذف سه وزن سنگین بوکس در رقابت های بازی های آسیایی قطعی می باشد . با توجه به اینکه بوکسورهای ایران در اوزان سبک وزن شانس کمتری برای کسب مدال دارند همه متفق القول می باشند که بوکس ایران در بازی های آسیایی کار بسیار سختی در پیش دارد! در حال حاضر روی کاغذ امید اول تیم ملی بوکس برای کسب مدال در بازی های آسیایی آقای سجاد محرابی در وزن 75 کیلوگرم می باشد که سابقه کسب مقام پنجمی بازی های آسیایی 2014 را داراست . اما ظاهراً آقای محرابی هم به علت مشکلات مالی و خانوادگی نمی تواند بطور تمام وقت در اردو حاضر باشد و آقای احدی (سرمربی تیم ملی) هم از این وضع چندان راضی نیست . با اینکه فدراسیون بوکس به آقای محرابی برای حل مشکلات مالی اش قول هایی داده اما ظاهراً ادامه یافتن درگیری های حقوقی و اداری بین ریاست جدید فدراسیون و رئیس قبلی (آقای ناطق نوری) باعث شده که تا این لحظه فدراسیون نتواند وعده هایش را عملی کند .

مسابقات انتخابی تیم ملی ووشو هم در هر دو بخش ساندا و تالوی مردان و بانوان برگزار شد و نفرات برتر به اردوی جدید تیم ملی ووشو برای حضور در بازی های آسیایی دعوت شدند . نکته جالب توجه راهیابی هر سه خواهر خانواده منصوریان به اردو است! در شرایطی که رقابت های ساندای بانوان بازی های آسیایی جاکارتا فقط در دو وزن برگزار خواهد شد ، در رقابت های انتخابی تیم ملی برای هر وزن دو نفر جهت حضور در اردو گزینش شدند در نتیجه از چهار بانوی ساندا کار راه یافته به اردو سه نفرشان خواهران منصوریان هستند! ، این یعنی در بازی های آسیایی 2018 قطعاً حداقل یکی از دو نفر بانوی سانداکار حاضر ایران از خواهران منصوریان خواهد بود!

فدراسیون جهانی قایق های بادبانی اعلام کرد 6 سهمیه از 250 سهمیه حضور در بازی های المپیک 2020 توکیو ، در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا توزیع خواهد شد . به ما چه؟!!! 
تکمیلی : لحظاتی قبل آقای رسول خادم با صدور بیانیه رسمی ، بازگشت خود به ریاست فدراسیون کشتی را تایید نمود .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3010
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4605 بار
سپاس‌های دریافتی: 6812 بار

Re: همراه با بازی های آسیایی 2018 جاکارتا

پست توسط bamn »

 مروری بر تاریخچه بازی های آسیایی از ابتدا تاکنون (2) :

دومین دوره - اول تا 9 می 1954 - مانیل (فیلیپین)

این دوره از بازی های آسیایی با حضور 18 کاروان در 10 رشته ورزشی و در مجموع 77 ماده و وزن ورزشی برگزار گردید . در این دوره ایران به دلیل حوادث رخ داده در جریان ملی شدن صنعت نفت و کودتای 28 مرداد ، غایب بود . دیگر کشور غایب نسبت به دوره قبل نپال بود . در عوض کامبوج ، هنگ کنگ ، مالزی ، پاکستان ، کره جنوبی و ویتنام برای اولین بار در مسابقات حضور داشتند . همچنین جزیره تایوان با نام جمهوری چین در مسابقات حاضر بود چون در آن زمان هنوز بسیاری از کشورهای جهان دولت انقلابی کمونیستی حاکم بر زمینلاد اصلی چین را به رسمیت نمی شناختند . رژیم اشغالگر قدس هم که برای مشروعیت بخشیدن به وجود نامشروع خود به هر حربه ایی متوصل می شد در این مسابقات حضور یافت . هجدهمین کاروان هم کاروان " برونئو شمالی " بود شامل مناطق ساراواک و صباح و سلطان نشین برونئی که در آن زمان همچنان مستعمره انگلیس بودند و چند سال بعد که به استقلال دست یافتند مردم ساراواک و صباح رای به الحاق به مالزی دادند .

رشته های ورزشی که در دومین دوره بازی های آسیایی برگزار شدند عبارتند از : دوومیدانی ، بسکتبال ، بوکس ، شیرجه ، فوتبال ، تیراندازی ، شنا ، واترپلو ، وزنه برداری و کشتی . در مجموع 970 ورزشکار در این مسابقات حضور یافتند .

در جدول رده بندی مدالی ژاپن با 38 مدال طلا ، 36 مدال نقره و 24 مدال برنز بار دیگر اول شد . کشور میزبان با 14 طلا ، 14 نقره و 17 برنز در رده دوم ایستاد و کره جنوبی با 8 طلا ، 6 نقره و 5 برنز سوم شد . کشورهای پاکستان و هند هم در رده های چهارم و پنجم ایستادند . در مجموع ورزشکاران 13 کاروان موفق به کسب مدال شدند و پنج کاروان کامبوج ، مالزی ، برونئو شمالی ، تایلند و ویتنام بدون کسب مدال بازگشتند .

در این مسابقات هم هیچ رکورد جهانی شکسته نشد . نام قهرمان قهرمانان مسابقات در هیچ یک از منابع اینترنتی یافت نشد و ممکن است در این دوره اصلاً هیچ ورزشکاری به عنوان بهترین ورزشکار کل مسابقات شناخته نشده باشد .

این دوره ، تنها دوره از بازی های آسیایی بود که در آن مشعل مسابقات وجود نداشت چون در آن مقطع کمیته بین المللی المپیک به شورای المپیک آسیا اخطار داده بود مشعل فقط باید نماد برگزاری مسابقات المپیک تابستانی و زمستانی باشد و نباید در مسابقات قاره ایی استفاده شود! 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3010
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4605 بار
سپاس‌های دریافتی: 6812 بار

Re: همراه با بازی های آسیایی 2018 جاکارتا

پست توسط bamn »

 بسته خبری (27 فروردین ماه) :

با سلام دوباره .

اول از همه یک تبریک بگویم بابت قهرمانی مقتدرانه تیم ملی تکواندو نوجوانان پسر ایران در رقابت های جهانی تونس با کسب 7 مدال طلا و 2 برنز در 10 وزن! این موفقیت چشمگیر امیدها نسبت به آینده این رشته ورزشی در ایران را افزایش می دهد . البته در این بین عملکرد ضعیف تیم دختران نادیده گرفته شده که تنها موفق به کسب یک مدال برنز شدند!

خبرگزاری فارس شدیداً نسبت به اینکه چرا آقای شاهرخ شهنازی (دبیرکل و سخنگوی کمیته ملی المپیک) نسبت به سئوالات پیرامون شرایط کاروان اعزامی به بازی های آسیایی 2018 جاکارتا پاسخگو نیست ، معترض می باشد . البته خبرگزاری فارس طبق معمول کمی هم آش را شور کرده و گفته آقای شهنازی از زمان انتصاب به این سمت هیچ مصاحبه ایی نداشته ، در حالی که حداقل دو مورد از مصاحبه های ایشان را بنده در همین تایپیک غلط گیری کرده ام!!! به هر شکل مشکل اصلی این است که هنوز بطور رسمی اعلام نشده کدام فدراسیون ها مجاز به اعزام ورزشکاران خود به بازی های آسیایی هستند آن هم در شرایطی که نماینده کمیته ملی المپیک باید طی چند روز آینده به بیشکک قرقیزستان سفر کرده و در نشست هماهنگی بازی های آسیایی ، پیش ثبت نام نهایی حضور کاروان ایران در آن مسابقات را انجام دهد!!!

اما در این یکی-دو روز گذشته مهمترین خبر ورزشی کشور که بدجور اعصاب و روان مرتباطان با آن را به هم ریخته ، خبر کاهش سهمیه های وزنه برداری ایران در بازی های المپیک 2020 توکیو می باشد . با تصمیم فدراسیون جهانی وزنه برداری و کمیته بین المللی المپیک برای تشدید مبارزه با دوپینگ قرار شده کشورهایی که بین سال های 2008 تا 2020 دست کم 20 وزنه بردار دوپینگی داشته اند در بازی های المپیک توکیو مجاز به شرکت دادن حداکثر یک وزنه بردار مرد و یک وزنه بردار زن باشند! همچنین کشورهایی که در این مدت 10 تا 19 وزنه بردار دوپینگی داشته اند هم حداکثر می توانند 2 وزنه بردار مرد و 2 وزنه بردار زن به المپیک 2020 بفرستند . با توجه به اینکه ایران از نظر تعداد وزنه برداران دوپینگی که بخصوص در رده های سنی نوجوانان و جوانان در این مدت زمانی داشته در دسته دوم قرار می گیرد و با توجه به اینکه وزنه برداری بانوان ایران هنوز در سطحی نیست که شانس زیادی برای کسب سهمیه المپیک داشته باشد (چه رسد به شانس کسب مدال در المپیک!) اعزام تنها دو وزنه بردار مرد به المپیک توکیو ضربه سنگینی چه از بعد شانس مدال و چه از بعد روانی به کاروان ایران در آن مسابقات خواهد بود . مسئولان کمیته ملی المپیک می گویند این قوانین جدید مخصوص همه کشورها و عمومی است و هرچند ما اعتراض خود را می کنیم اما نباید آن را سیاسی بدانیم . آقای مرادی رئیس فعلی فدراسیون وزنه برداری هم تقصیرها را انداخته گردن آقای رضازاده و می گوید در دوران ریاست من در چهار سال گذشته هیچ مورد دوپینگی نداشته ایم و همه اش مربوط به دوره ریاست قبلی فدراسیون است! آقای کوروش باقری (سرمربی سابق تیم ملی وزنه برداری) هم در مقام پاسخ به هر دو اینها گفته هم تصمیم اتخاذ شده کاملاً سیاسی و برای ضربه زدن به کشورهایی مثل ایران ، روسیه و چین است و در شرایطی که چندین کشور به خاطر آمار بالای دوپینگ در بیشتر همین بازه زمانی از حضور در وزنه برداری المپیک 2016 محروم شده بودند ، محاسبه دوباره آن برای المپیک 2020 منطقی نیست! در ضمن به گفته آقای باقری در چهار سال گذشته هم دوپیگ در رده نوجوانان داشته ایم و اینطور نیوده که دوره مدیریت آقای مرادی کاملاً پاک بوده باشد!!! هرچند این مباحث بطور مستقیم ارتباطی با بازی های آسیایی 2018 ندارد اما ممکن است از نظر روحی روی وزنه برداران تیم ملی تاثیر منفی گذاشته و باعث ناکامی آنها در جاکارتا شود!

احسان حدادی قهرمان پرتاب دیسک دوومیدانی کشورمان که طی چند سال گذشته روندی نزولی را طی می کرد چند روز قبل در یک دوره مسابقات دو مرحله ایی در آمریکا با کسب رکوردهای 68.85 و 67.04 در هر دو مرحله به مقام قهرمانی دست یافت . این دو پرتاب بهترین رکوردهای حدادی بعد از مسابقات المپیک 2012 لندن محسوب می شود و می توان امیدوار بود که وی در بازی های آسیایی جاکارتا به اوج آمادگی خود باز می گردد .

تیم بسکتبال 3 نفره بانوان ایران که خود را برای حضور در رقابت های کاپ آسیا که تا چند روز دیگر آغاز خواهد شد آماده می نماید بعد از آن هم باید به عنوان یکی از نمایندگان این قاره در مسابقات جهانی بسکتبال 3 نفره بانوان حضور یابد . چند روز قبل این مسابقات قرعه کشی شد و تیم بسکتبال 3 نفره بانوان ایران در گروه سوم با تیم های آمریکا ، روسیه ، آندورا و اوگاندا همگروه شد . در صورت موافقت کمیته ملی المپیک با اعزام تیم بسکتبال 3 نفره بانوان ایران به جاکارتا ، این مسابقات می تواند محک خوبی برای این تیم باشد .

تیم های الف و ب والیبال ساحلی ایران طی چند روز گذشته در دو رویداد پیاپی به میزبانی کشور تایلند حضور یافته اند ؛ یکی مسابقات کاپ آزاد جهانی تایلند و دیگری کاپ آسیایی تایلند! که البته در هر دو رقابت فقط تیم های آسیایی حاضر شده اند!!! در مسابقات نخست تیم والیبال ساحلی ب ایران به مقام سوم دست یافت . تیم والیبال ساحلی الف که امید زیادی به قهرمانی داشت در یک چهارم نهایی با اختلاف کمی به تیم الف قزاقستان باخت که قهرمان آن مسابقات شد . اما در مسابقات دوم یعنی کاپ آسیایی تیم الف ایران به مرحله یک چهارم نهایی راه یافته و در این مرحله باید با تیم چین الف مسابقه بدهد در حالی که تیم والیبال ب ایران در یک هشتم نهایی به چین ب باخت و حذف شد!

رئیس فدراسیون والیبال گفته با توجه به برنامه های فشرده بین المللی والیبال طی ماه های آینده و اینکه تصمیم قطعی گرفته شده که تیم والیبال ب ایران به بازی های آسیایی جاکارتا اعزام شود ، در صورت موافقت کمیته اجرایی لیگ ملت های والیبال ، تیم والیبال ب ایران در هفته سوم این رقابت ها به روسیه اعزام خواهد شد تا هم تیم اصلی فرصت ریکاوری داشته باشد و هم تیم ب پیش از اعزام به بازی های آسیایی یک محک جدی بخورد! البته با توجه به سختگیری فدراسیون جهانی والیبال درباره حضور حداکثری ستاره های اصلی تیم های ملی در مسابقات لیگ ، ممکن است با این پیشنهاد موافقت نشود!

آقایان مسعود مهدی نیا و مرتضی محرابی برای داوری در رقابت های قایقرانی کانوییگ بازی های آسیایی 2018 جاکارتا دعوت شده اند .

همچنین از آقای مهدی بختیاری برای داوری در مسابقات اسکواش بازی های آسیایی دعوت شد . پیشتر آقای مسعود قره ضیاالدینی هم برای عضویت در هیات ژوری مسابقات اسکواش انتخاب شده بود .

دبیر کل فدراسیون جهانی سپاک تاکرا چند روز قبل به تهران آمد و با آقای صالحی امیری دیدار کرد . رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان در این دیدار اعلام کرد که ورزشکاران سپاک تاکرا ایران قطعاً به بازی های آسیایی 2018 اعزام خواهند شد . خب ، دست کم خیال مسئولان سپاک تاکرا راحت شد اما هنوز خیلی ها در بیم و امید به سر می برند .

اعضا تیم ملی واترپلو که از اردوی ایتالیا بازگشته اند خیلی امیدوارند در بازی های آسیایی نتیجه بگیرند و تاریخ ساز شوند!

فدراسیون فوتبال هم آقای حمید استیلی را به عنوان مدیر تیم فوتبال امید منصوب کرد هرچند این تیم هنوز سرمربی هم ندارد! البته از آقای جواد نکونام به عنوان اصلی ترین گزینه برای سرمربی گری تیم امید یاد می شود!

بانوان شمشیربازی ایران هم در هر سه اسلحه سابر ، فلور و اپه تمرینات خود را ادامه می دهند و امیدوار به حضوری موفق در بازی های آسیایی می باشند!

اما از همه جالب تر برگزاری رقابت های انتخابی تیم ملی اسکیت بانوان می باشد! با اینکه سرپرست معاونت بانوان فدراسیون اسکیت در حاشیه این رقابت مشخصاً اسمی از بازی های آسیایی نیاورده اما به نظر می رسد گوشه چشمی به احتمال تایید حضورشان در جاکارتا توسط کمیته ملی المپیک داشته باشند! 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3010
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4605 بار
سپاس‌های دریافتی: 6812 بار

Re: همراه با بازی های آسیایی 2018 جاکارتا

پست توسط bamn »

 123 روز تا بازی های آسیایی 2018 جاکارتا

تصویر  
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3010
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4605 بار
سپاس‌های دریافتی: 6812 بار

Re: همراه با بازی های آسیایی 2018 جاکارتا

پست توسط bamn »

 مروری بر تاریخچه بازی های آسیایی از ابتدا تاکنون (3) :

سومین دوره - 24 می تا اول 1958 - توکیو (ژاپن)

شهر توکیو که به تازگی بازسازی خرابی های ناشی از جنگ جهانی دوم در آن به پایان رسیده بود در شرایطی میزبانی این مسابقات را بر عهده داشت که جدی ترین نامزد برای میزبانی مسابقات المپیک تابستانی 1964 محسوب می شد و برگزاری موفق این رقابت ها کمک زیادی در انتخاب این شهر برای میزبانی آن دوره از مسابقات المپیک طی رای گیری که یک سال بعد انجام شد ، نمود . از دیگر حواشی این مسابقات برگزاری نشستی مستقل توسط کشورهای حوزه آسیای جنوب شرقی بود که به ایجاد بازی های ورزشی آسیای جنوب شرقی منجر گردید و اولین دوره از آن یک سال بعد از بازی های آسیایی 1958 برگزار شد .

سومین دوره از بازی های آسیایی با حضور 20 کاروان ورزشی برگزار گردید . این بیست کاروان ترکیبی بودند از همه کاروان های شرکت کننده در دو دوره قبلی بازی های آسیایی ، یعنی در این دوره هیچ کاروانی نبود که اولین تجربه حضورش در بازی های آسیایی باشد . البته با توجه به تجزیه ویتنام و جنگ بین شمال کمونیست و جنوب مورد حمایت آمریکا و فرانسه ، کاروان ویتنام با نام ویتنام جنوبی در این دوره و چند دوره بعدی شرکت نمود .

مسابقات با حضور 1820 ورزشکار در رشته های دوومیدانی ، بسکتبال ، بوکس ، دوچرخه سواری ، شیرجه ، هاکی روی چمن ، فوتبال ، تیراندازی ، شنا ، تنیس روی میز ، تنیس ، والیبال ، واترپلو ، وزنه برداری و کشتی ، و در مجموع در 112 ماده و وزن ورزشی برگزار شد . البته ورزشکاران رشته های بدمینتون و جودو هم به صورت نمایشی و بدون محاسبه مدال های آنها در جدول رده بندی مسابقات ، به رقابت پرداختند .

کاروان ایران در این مسابقات با 77 ورزشکار مرد و 4 ورزشکار زن در رشته های شیرجه ، شنا ، دوومیدانی ، بوکس ، دوچرخه سواری ، فوتبال ، تیراندازی ، تنیس روی میز ، تنیس ، والیبال ، واترپلو ، وزنه برداری و کشتی حضور داشتند که 4 بانوی ورزشکار ایران در آن رقابت ها در رشته های دوومیدانی و تنیس روی میز شرکت نمودند و موفق به کسب مدال نشدند . کاروان ایران در مجموع موفق به کسب 7 مدال طلا ، 14 مدال نقره و 11 مدال برنز شد . بهترین عملکرد را تیم وزنه برداری کشورمان با کسب 3 مدال طلا ، 4 نقره و یک برنز داشت . کشتی گیران کشورمان هم 3 مدال طلا ، 3 نقره و 2 برنز کسب کردند . در دوومیدانی هم یک مدال طلا ، یک مدال نقره و 2 برنز نصیب ورزشکاران کشورمان شد . بوکسورهای ایران هم 3 نقره و 3 برنز بدست آوردند . در دوچرخه سواری تنها نماینده کشورمان در دو ماده پیست موفق به کسب دو مدال نقره شد! تیم والیبال کشورمان هم بعد از ژاپن میزبان نایب قهرمان گردید . شیرجه روهای کشورمان هم دو مدال برنز کسب کردند و در بخش تیمی تنیس روی میز هم تیم ایران سوم شد . تیم فوتبال کشورمان در این مسابقات عملکرد بسیار ضعیفی داشت و با دو باخت سنگین برابر رژیم اشغالگر قدس و کره جنوبی ، با 9 گل خورده و بدون گل زده ، در دور مقدماتی حذف شد!

در جدول رده بندی مدالی ژاپن میزبان با اقتدار کامل و کسب 67 مدال طلا ، 41 نقره و 30 برنز در صدر ایستاد . فیلیپین با 8 طلا ، 19 نقره و 21 برنز دوم شد ، کره جنوبی با 8 طلا ، 7 نقره و 12 برنز سوم شد ، کاروان ایران در شرایطی که از حیث تعداد مدال از کره موفق تر عمل کرد ، به دلیل مدال طلای کمتر در رده چهارم ایستاد و جمهوری چین (تایوان) پنجم شد .

در مجموع 16 کاروان در این مسابقات موفق به کسب مدال شدند و فقط کاروان های افغانستان ، نپال ، کامبوج و برونئو شمالی بدون کسب مدال به خانه بازگشتند .

در این دوره از مسابقات برای اولین بار یک رکورد جهانی شکسته شد توسط تیم شنای 4 در 100 متر ترکیبی ژاپن . آقای ملکها سنگه دونده هندی هم که در دو ماده دوهای سرعت 200 و 400 متر قهرمان شد ، عنوان بهترین ورزشکار حاضر در این مسابقات را کسب کرد . 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3010
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4605 بار
سپاس‌های دریافتی: 6812 بار

Re: همراه با بازی های آسیایی 2018 جاکارتا

پست توسط bamn »

 بسته خبری (اول اردیبهشت ماه) :

با سلام مجدد و عرض تبریک اعیاد شعبانیه خدمت کلیه دوستان گرامی .

آقای نصرالله سجادی سرپرست کاروان اعزامی به بازی های آسیایی 2018 جاکارتا امروز برای اولین بار نشست خبری داشتند و به نکات مهمی پرداختند که بنده بطور خلاصه به برخی از آنها اشاره می کنم ؛

آقای سجادی از پاسخ به سئوال درباره پیشبینی جایگاه ایران در جدول رده بندی مدالی طفره رفته و گفته اند پیشبینی خیلی سخت است و ما رقابت تنگاتنگی با کاروان های قزاقستان ، هند ، ازبکستان ، چین تایپه و تا حدود کمتری اندونزی میزبان خواهیم داشت . (البته در اینکه قزاقستان رقیب اصلی کاروان ایران برای کسب جایگاه چهارمی در جدول رده بندی مدالی می باشد هیچ شکی نیست اما اینکه کاروان های هند ، ازبکستان و چین تایپه را هم که در دو دوره گذشته بازی های آسیایی نصف ما طلا گرفته اند ، هم ردیف و رقیب خودمان بدانیم واقعاً جای سئوال است ، حالا اندونزی که امتیاز میزبانی دارد هیچی!)

آقای سجادی همچنین اشاره کرده اند که برخی رشته های ورزشی مثل اسکیت ، صخره نوردی ، تنیس ، قایق رانی ، والیبال ساحلی ، سه گانه ، تیراندازی و ... در شهر پالمبانگ اندونزی در جزیره سوماترا برگزار خواهد شد و به خاطر بعد مسافتی که بین جاکارتا و پالمبانگ وجود دارد تیم هایی که مسابقاتشان در آن شهر خواهد بود مستقیماً از فرودگاه جاکارتا به پالمبانگ رفته و در دهکده بازی ها در جاکارتا مستقر نخواهند شد . همچنین به گفته آقای سجادی تیم های هندبال ، فوتبال ، بسکتبال و واترپلو که مسابقاتشان قبل از روز افتتاحیه آغاز می شود ، چند روز زودتر از بقیه رشته ها به جاکارتا خواهند رفت که یعنی کمیته ملی المپیک با اعزام واترپلو موافقت کرده است! البته به گفته آقای سجادی در این دوره از بازی های آسیایی در رشته بسکتبال 5 نفره هم مثل فوتبال محدودیت سنی گذاشته شده و کشورها باید با تیم امید زیر 23 سالشان در بازی های آسیایی شرکت کنند .

همچنین آقای سجادی در پاسخ به سئوال درباره مبهم بودن ترکیب رشته های کاروان ایران در بازی های آسیایی گفته این ابهام فقط در رسانه ها به وجود آمده و خود فدراسیون ها از حدود سه ماه قبل می دانسته اند که اعزام خواهند شد یا نه و فقط دو-سه فدراسیون خودشان درخواست کردند که بعد از شرکت در رقابت های قهرمانی آسیا و ارزیابی نتایج آن مسابقات برای اعزام تصمیم گیری کنند! بنابراین کاروان ایران با 25 یا 26 رشته به بازی های آسیایی خواهد رفت که رشته های پایه شنا ، شیرجه و واترپلو ، دوومیدانی و ژیمناستیک قطعاً جزوشان می باشند . (بنده با یک حساب سرانگشتی دیدم رشته هایی که ورزشکاران کشورمان در آنها در حال آماده سازی خود برای اعزام می باشند خیلی بیشتر از 25-26 رشته هستند! اما اگر بعضی از رشته ها که از یک خانواده هستند را با هم یکی حساب کنیم ، آنوقت فقط دو تا از 25 تا بیشتر می شود که اضافه هایش احتمالاً اسکیت و سه گانه هستند!)

آقای سجادی به نحوه اعزام هم اشاره نموده و گفته اند کاروان ایران 14 پرواز رفت و 14 پرواز برگشت خواهد داشت و در این خصوص با شرکت هواپیمایی ماهان توافقاتی حاصل شده است .

آقای سجادی در مورد تیم امید هم گفته اند که به احتمال زیاد این هفته تکلیف سرمربی این تیم مشخص خواهد شد و فدراسیون فوتبال به ما یک لیست 121 نفره از بازیکنانی که شرایط حضور در تیم امید را دارند ارائه کرده است! البته سرپرست کاروان ایران خاطر نشان کرده سیاست ما اعزام تیمی در فوتبال است که از نظر سنی شرایط شرکت در رقابت های مقدماتی المپیک 2020 را هم داشته باشد و دچار تغییر نشود!

از دیگر نکات گفته شده در این نشست توسط آقای سجادی تخصیص بودجه 10 میلیارد تومانی برای اعزام کاروان ایران به بازی های آسیایی است و همچنین درخواست فدراسیون وزنه برداری برای اعزام تیم وزنه برداری بانوان به بازی های آسیایی که این درخواست فردا در نشست کمیته ملی المپیک مورد بررسی قرار خواهد گرفت!

اما بپردازیم به سایر خبرها ؛

شعار این دوره از بازی های آسیایی " انرژی آسیا " انتخاب شده است . روز 12 می در حمایت از برگزاری بازی های آسیایی یک رژه عمومی در جاکارتا و پالمبانگ برگزار خواهد شد . همچنین در کره شمالی هم با همین هدف یک همایش دو همگانی برگزار خواهد شد .

گورا ماکسیموویچ صرب رسماً به عنوان سرمربی تیم ملی تیراندازی ایران در بازی های آسیایی 2018 انتخاب شد . تمدید قرارداد وی بعد از این مسابقات تا المپیک 2020 توکیو منوط به رضایت فدراسیون از نتیجه و عملکرد تیم در اندونزی خواهد بود . البته تیم ملی تیراندازی ایران در حال حاضر در کره جنوبی به سر می برد و قرار است طی روزهای آینده در رقابت های قهرمانی جهان در این کشور شرکت نماید .

تیم والیبال ساحلی الف ایران به مقام سوم مسابقات کاپ آسیایی تایلند دست یافت . این تیم که در یک چهارم نهایی چین الف را شکست داده بود در نیم نهایی مغلوب چین ب شد که تیم ب ایران را در یک هشتم نهایی مغلوب کرده بود! تیم الف ایران در دیدار رده بندی ژاپن الف را شکست داد و بر سکوی سوم ایستاد .

رقابت های مرحله اول انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد و کشتی فرنگی ایران برای اعزام به رقابت های بازی های آسیایی و قهرمانی جهان با خلق چند شگفتی و شکست تعدادی از قهرمانان سرشناس ملی پوش برگزار شد . البته برخی از ملی پوشان هم در این رقابت ها غایب بودند و به گفته مسئولان تیم های ملی در هر دو رشته غایبان در صورت نداشتن عذر موجه پزشکی شانسی برای حضور در مراحل بعدی انتخابی نخواهند داشت . یک نمونه از عذر موجه پزشکی مورد نظر آقایان به عنوان نمونه مورد آقای مسعود اسماعیل پور آزادکار عنوان دار ملی پوش وزن 65 کیلوگرم است که عمل جراحی دست خود را دقیقاً به روز مسابقات انتخابی تیم ملی انداخته بود!!!

تیم ملی واترپلو که چند روز قبل از اردوی ایتالیا برگشت حالا برای برگزاری اردوی جدید راهی چین شده است . نفرات منتخب در رشته های شنا و شیرجه هم به اردوهای تیم های ملی برای آماده سازی جهت شرکت در بازی های آسیایی دعوت شده اند!

دو خبر هم بشونید از دوومیدانی که در شرایطی که امیدهای زیادی به کسب مدال در پرتاب دیسک و دوهای سرعت در بازی های آسیایی وجود دارد ، آقای سجاد مرادی هم که مربی اختصاصی دونده های استقامت تیم ملی است قول کسب حداقل دو مدال استقامت را داده . برای آقای ثمری هم که ملی پوش پرتاب وزنه ایران است مربی ایسلندی گرفته اند تا وی هم جزو شانس های کسب مدال ایران در جاکارتا باشد!

رئیس فدراسیون قایقرانی گفته انتظار ما کسب 6 مدال در قایقرانی رویینگ و قایقرانی کانویینگ آب های آرام است . آقای غلامرضا امینی در شرایطی این پیشبینی را نموده که قایقرانی ایران در اینچئون مجموعاً 9 مدال گرفته بود!!! شاید دلیل پایین آمدن توقع جناب رئیس عدم جوانگرایی قابل توجه در ترکیب تیم های ملی قایقرانی نسبت به چهار سال قبل باشد . با این حال اخباری که از تمرینات قایقرانان ما طی ماه های گذشته رسیده چنان امیدبخش است که به نظرم اگر قایقرانان ما نتوانند تعداد مدال های خود را افزایش دهند باید در سلامت ورزشی رقبایشان شک کرد نه در تمرینات این عزیزان که آنقدر تمرین می کنند هرشب با دست های پینه بسته به رختخواب می روند!

و دو خبر هم از وزنه برداری ؛ در شرایطی که آقای مرادی گفته بود در چهار سال گذشته فدراسیون وزنه برداری پاک بوده ، فدراسیون پزشکی ورزشی کشورمان اسامی هشت ورزشکار که در شش ماه دوم سال 96 تست دوپینگشان مثبت اعلام شده را اعلام نموده که سه نفر آنها از وزنه برداری هستند!!! آقای محسن بیرانوند دبیر فدراسیون هم بلافاصله اعلام کرده این دوپینگ ها در مسابقات داخلی و لیگ بوده و ربطی به تیم های ملی و فدراسیون ندارد! خبر دیگر هم اینکه آقای بهادر مولایی بطور رسمی از دنیای وزنه برداری حرفه ایی خداحافظی نمود . آقای مولایی که دو سال قبل در تصادف رانندگی بشدت مجروح شده و مدتها بستری بود بعد از یک دوره تمرین برای بازگشت به اوج اعلام کرده که مصدومیت ها همچنان مانع از تمرینات مستمر وی هستند و بهتر است از وزنه برداری حرفه ایی کناره گیری کند! هرچند آقای مولایی هیچ اشاره ایی به کاهش سهمیه ایران در وزنه برداری المپیک توکیو نکرده اما اعلام خداحافظی تنها دو روز بعد از انتشار خبر کاهش سهمیه نشان می دهد که وی انگیزه خود را برای ادامه تمرین جهت رسیدن به پیراهن تیم ملی در المپیک 2020 از دست داده است . برای همین بود که گفتم خبر کاهش سهمیه می تواند در روحیه وزنه برداران حاضر در بازی های آسیایی تاثیر منفی بگذارد! 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3010
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4605 بار
سپاس‌های دریافتی: 6812 بار

Re: همراه با بازی های آسیایی 2018 جاکارتا

پست توسط bamn »

 فوری : در شرایطی که مسئولان کمیته ملی المپیک (چه قدیمی ها و چه جدیدی ها!)همواره تاکید داشته و دارند که می خواهند کاروانی کیفی به بازی های آسیایی 2018 اندونزی اعزام کنند ، شنیده می شود که یکی از رشته های اعزامی ایران به بازی های آسیایی " تنیس " خواهد بود! در صورت حقیقت داشتن این خبر عملاً شعار کاروان کیفی زیر سئوال می رود زیرا تنیس ایران حتی جزو بیست کشور اول آسیا هم نیست!!! 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”