همراه با بازی های آسیایی 2018 جاکارتا

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6976 بار

Re: همراه با بازی های آسیایی 2018 جاکارتا

پست توسط bamn »

  سلام مجدد .

امروز از سوی روابط عمومی کمیته ملی المپیک جداولی برای رسانه ها ارسال و منتشر شده است تحت عنوان " برنامه مسابقات بازی های آسیایی 2018 (به تفکیک رشته ها) " . ابتدا این جداول را مشاهده نمایید :

تصویر
   تصویر   تصویر

تصویر

تصویر
   وجود برخی رشته ها در این جداول این شائبه را ایجاد نموده که اینها برنامه رشته هایی است که ایران قصد شرکت در آنها را دارد . البته امروز در جلسه کمیته ملی المپیک اعضا به تصمیم قطعی برای اعلام اسامی رشته های مجاز به شرکت در بازی های آسیایی نرسیدند و قرار شد در جلسه یکشنبه هفته آینده این موضوع نهایی شود . با این حال به نظر می رسد مسئولان روابط عمومی کمیته ملی المپیک این جداول را براساس حدسیات و شنیده های خود تنظیم کرده باشند!

در این جداول رشته های شنای نمایشی ، بدمینتون ، بیس بال ، سافت بال ، بولینگ ، ورق بازی ، هاکی روی چمن ، گلف ، ژیمناستیک ریتمیک ، ژیمناستیک ترامپولین ، جت اسکی ، پاراگلایدینگ ، پنچ گانه مدرن ، راگبی هفت نفره ، سافت تنیس و سه گانه دیده نمی شوند که از بین آنها فقط ملی پوشان ژیمناستیک ترامپولین و سه گانه گوش چشمی به احتمال تایید حضورشان در بازی های آسیایی از سوی کمیته ملی المپیک داشته اند ، رشته هایی که بدون تردید هیچ شانسی برای کسب مدال در جاکارتا ندارند .

اما از سوی دیگر و در شرایطی که مسئولان کمیته ملی المپیک همواره شعارشان اعزام کاروان کیفی به بازی های آسیایی بوده ، وجود رشته های تنیس ، سوارکاری ، قایق های بادبانی ، قایق رانی دراگون بوت ، اسکیت بورد و رولر اسکیت که نمی توان برای ورزشکاران ایرانی این رشته ها در بازی های آسیایی امید به کسب مدال داشت ، در جداول بالا واقعاً سئوال برانگیز است و از همه عجیب تر رشته تنیس می باشد که عملاً در سطح ورزش ملی و حرفه ایی یکی از ضعیف ترین رشته های ورزشی ایران در سطح آسیا می باشد و کسب حتی یک پیروزی در دورهای مقدماتی تنیس بازی های آسیایی توسط تنیسورهای ایرانی را می توان رویدادی مهم برای این رشته تلقی کرد!!! تازه امروز در خبرها آمده بود که رئیس فدراسیون تنیس جزو مهمانان این هفته جلسه کمیته ملی المپیک برای هماهنگی در خصوص شرکت در بازی های آسیایی بوده است که یعنی احتمال حضور تنیس ایران در بازی های آسیایی 2018 خیلی بیشتر از یک شوخی می باشد!

شنا و شیرجه و واترپلو و ژیمناستیک هنری را که گفتند چون جزو ورزش های پایه و پر مدال هستند و باید حمایت شوند بدون در نظر گرفتن اینکه شانس مدالی ندارند به بازی های آسیایی می فرستیم . اگر قرار باشد سوارکاری ، قایق های بادبانی ، قایق رانی دراگون بوت ، اسکیت بورد و رولر اسکیت ، و بخصوص بخصوص بخصوص تنیس را هم به بازی های آسیایی بفرستند دیگر حق ندارند شعار " کاروان کیفی " سر بدهند! 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6976 بار

Re: همراه با بازی های آسیایی 2018 جاکارتا

پست توسط bamn »

 مروری بر تاریخچه بازی های آسیایی از ابتدا تاکنون (4) :

چهارمین دوره - 24 آگوست تا 4 سپتامبر 1962 - جاکارتا (اندونزی)

جاکارتا (پایتخت اندونزی) امسال برای دومین بار میزبان بازی های آسیایی خواهد بود . بار نخست در سال 1962 اتفاق افتاد که شدیداً تحت تاثیر وقایع سیاسی قرار گرفت . در آن زمان دولت انقلابی ژنرال سوکارنو بر اندونزی حکومت می کرد که از یک سو مایل به شوروی و چین و کلاً بلوک شرق بود و از سوی دیگر روابط نزدیکی با اتحادیه عرب داشت (سوکارنو در ضمن از بنیانگذاران جنبش عدم تعهد محسوب می شود) . این گرایشات سیاسی باعث شد تا اندونزی حضور ورزشکاران رژیم اشغالگر قدس و جزیره تایوان را در این دوره از بازی های آسیایی ممنوع نماید . تصمیمی که باعث شد تا کمیته بین المللی المپیک عضویت اندونزی را در این کمیته به حال تعلیق درآورد و این کشور از حضور در المپیک 1964 توکیو محروم گردید . رژیم پهلوی هم که روابط نزدیکی با صهیونیست ها داشت بازی های آسیایی 1962 را تحریم نمود و کاروان ایران در این دوره از مسابقات هم غایب بود . جالب اینکه کره جنوبی هم تصمیم داشت مسابقات را تحریم کند اما در آخرین لحظه تصمیمشان عوض شد و با کاروانی ناقص به اندونزی رفتند! ضمن اینکه کمیته بین المللی المپیک هیچ یک از رکوردهای ثبت شده در این مسابقات را به رسمیت نشناخت و ثبت ننمود!

در این دوره از مسابقات 17 کاروان ورزشی حضور یافتند که نسبت به دوره قبلی علاوه بر غیبت تایوان ، رژیم اشغالگر قدس و ایران ، کاروان نپال هم غایب بود ، در عوض منطقه ساراواک که در آن مقطع از نظر سیاسی از برونئو شمالی جدا اما همچنان مستعمره بریتانیا بود ، برای اولین و آخرین بار با کاروانی جداگانه حضور یافت .

مسابقات با حضور 1460 ورزشکار در رشته های دوومیدانی ، بدمینتون ، بسکتبال ، بوکس ، دوچرخه سواری ، شیرجه ، هاکی روی چمن ، فوتبال ، تیراندازی ، شنا ، تنیس روی میز ، تنیس ، والیبال ، واترپلو و کشتی ، در مجموع در 120 ماده و وزن ورزشی برگزار شد . ورزشکاران رشته تیروکمان هم به صورت نمایشی در حاشیه مسابقات به رقابت پرداختند و مدال هایشان در جدول رده بندی محاسبه نگردید .

در جدول رده بندی مدالی پایان مسابقات باز هم ژاپن با اقتدار و کسب 73 مدال طلا ، 56 نقره و 23 برنز در رده نخست ایستاد ، اندونزی میزبان با 11 طلا ، 12 نقره و 28 برنز دوم شد ، هند با 10 طلا ، 13 نقره و 10 برنز در رده سوم ایستاد و پاکستان و فیلیپین به ترتیب چهارم و پنجم شدند . در مجموع 15 کاروان موفق به کسب مدال شدند و فقط کاروان های برونئو شمالی و ساراواک دست خالی بازگشتند .

در این دوره از مسابقات هیچ رکورد جهانی شکسته نشد که اگر شکسته هم می شد بطور رسمی مورد قبول قرار نمی گرفت! نام هیچ ورزشکاری هم به عنوان چهره برتر مسابقات ثبت نشده است! 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6976 بار

Re: همراه با بازی های آسیایی 2018 جاکارتا

پست توسط bamn »

 مروری بر تاریخچه بازی های آسیایی از ابتدا تاکنون (5) :

پنجمین دوره - 9 تا 20 دسامبر 1966 - بانکوک (تایلند)

پایتخت کشور تایلند با چهار بار میزبانی ، رکورددار دفعات میزبانی بازی های آسیایی می باشد . به دلیل این رکورددار بودن در قسمت های بعد خواهیم رسید! اولین بار از این چهار دوره در سال 1966 رقم خورد . بانکوک یکی از گرمترین شهرهای آسیا می باشد به همین دلیل هر چهار دوره بازی های آسیایی برگزار شده در این شهر برخلاف سایر دوره ها که اواخر تابستان یا اوایل پاییز برگزار شده اند ، در ماه دسامبر و اوایل زمستان در این شهر برقرار بوده اند .

در پنجمین دوره بازی های آسیایی 18 کاروان ورزشی حضور یافتند ؛ که در کنار بازگشت ایران ، نپال ، تایوان و رژیم اشغالگر قدس به مسابقات ، غیبت کاروان کامبوج به دلیل بروز جنگ داخلی در این کشور ، و کاروان های برونئو شمالی و ساراواک ، چون دیگر به شکل سابق وجود نداشته و به تاریخ پیوسته بودند ، نسبت به دوره قبلی ، تغییرات در ترکیب کاروان های این دوره از بازی ها محسوب می شدند .

مسابقات با حضور 1945 ورزشکار در رشته های دوومیدانی ، بدمینتون ، بسکتبال ، بوکس ، دوچرخه سواری ، فوتبال ، هاکی روی چمن ، تیراندازی ، شنا ، تنیس روی میز ، تنیس ، والیبال ، وزنه برداری و کشتی ، در مجموع از 140 ماده و وزن ورزشی برگزار گردید .

کاروان ایران با 118 ورزشکار مرد و زن (منابع به صورت تفکیکی به تعداد ورزشکاران مرد و زن کاروان ایران اشاره نکرده اند) در همه رشته ها به استثناء هاکی روی چمن حضور یافت و موفق به کسب 6 مدال طلا ، 8 مدال نقره و 17 مدال برنز گردید .

تیم کشتی ایران با کسب 3 مدال طلا و 5 نقره موفق ترین تیم بود . وزنه برداران کشورمان هم موفق به کسب 3 مدال طلا و 4 برنز شدند . در دوومیدانی 2 مدال نقره و 2 مدال برنز سهم ورزشکاران ایرانی بود ، تیم ملی فوتبال کشورمان بعد از تیم برمه که در آن زمان از قدرت های فوتبال آسیا محسوب می شد ، نایب قهرمان گردید . بوکسورهای کشورمان هم 4 مدال برنز گرفتند . در والیبال هم دو مدال برنز بدست آمد که شامل اولین مدال تاریخ بانوان ورزشکار ایرانی در بازی های آسیایی هم می شد! در رقابت های انفرادی و تیمی تنیس مردان هم دو مدال برنز کسب شد و در انفرادی تنیس روی میز مردان هم یک مدال برنز به ملی پوش کشورمان رسید . ورزشکاران ایران فقط در رشته های بسکتبال (که تیم ایران هفتم شد!) ، تیراندازی و شنا از کسب مدال بازماندند .

در جدول رده بندی مدالی نهایی مسابقات باز هم ژاپن با اقتدار کامل و کسب 78 مدال طلا ، 53 مدال نقره و 33 مدال برنز اول شد ، کره جنوبی با 12 مدال طلا ، 18 نقره و 21 برنز در جای دوم ایستاد ، کاروان کشور میزبان هم با 12 مدال طلا ، 14 نقره و 11 برنز در رده سوم ایستادند . مالزی و هند هم با اینکه از نظر تعداد مدال پایین تر از کاروان ایران بودند به دلیل کسب مدال طلای بیشتر چهارم و پنجم شدند و کاروان کشورمان در رده ششم ایستاد .

در مجموع ورزشکاران 16 کاروان موفق به کسب مدال شدند و فقط ورزشکاران افغانستان و نپال بدون کسب مدال به کشورهای خود بازگشتند .

در این مسابقات هم هیچ رکورد جهانی شکسته نشد . نام هیچ ورزشکاری به عنوان ستاره مسابقات در سایت ها ثبت نشده اما بدون تردید این عنوان باید از آن آقای پردا چولاموندهول از کشور میزبان باشد که به تنهایی 4 مدال طلا در رقابت های انفرادی دوچرخه سواری پیست کسب کرد! وی ضمناً در رقابت های تیمی هم در ترکیب تیم دوچرخه سواری پیست تایلند دو مدال نقره گرفت! 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6976 بار

Re: همراه با بازی های آسیایی 2018 جاکارتا

پست توسط bamn »

 بسته خبری (نهم اردیبهشت ماه) :

مجدداً سلام .

در شرایطی که در جلسه هفته پیش کمیته ملی المپیک اعلام شده بود لیست قطعی و نهایی رشته های شرکت کننده از سوی ایران در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا در جلسه یکشنبه هفته آینده اعلام خواهد شد ، اما امروز اصلاً نشست کمیته ملی المپیک برگزار نشد! چون مسئولان کمیته ملی المپیک در حال حاضر میزبان شیخ احمد الفهد آل صباح رئیس شورای المپیک آسیا هستند که امروز به تهران آمده و قرار است علاوه بر دیدار با مسئولان کمیته ملی المپیک با وزیر ورزش و معاون اول رئیس جمهور هم دیدار داشته باشد . شیخ احمد در اولین مصاحبه بعد از ملاقات با مسئولان کمیته ملی المپیک گفته : ایران قرار است کاروان بزرگی به بازی های آسیایی اعزام کند!!!

روابط عمومی وادا (سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ) گزارشی از عملکرد این سازمان در سال 2016 میلادی منتشر کرد . طبق این گزارش در سال 2016 ایتالیا با ثبت 147 مورد تست مثبت دوپینگ با اختلاف بسیار زیادی نسبت به کشور دوم یعنی فرانسه با 86 مورد ، بدترین کشور جهان بود! ایران هم با 55 مورد مثبت دوپینگ در این سال در رده هشتم جهان قرار داشت! بیشترین موارد ثبت شده دوپینگ به ترتیب در رشته های دوومیدانی ، پرورش اندام ، دوچرخه سواری و وزنه برداری اتفاق افتاده است .

به دنبال بهبود روابط دو کره و دیدار اخیر رهبران دو کشور در نقطه صفر مرزی ، وزیر فرهنگ ، ورزش و توریسم کره جنوبی پیشنهاد نموده که ورزشکاران دو کشور در بازی های آسیایی 2018 به صورت یک تیم واحد شرکت نمایند . در سال 1991 دو کره با یک تیم واحد در رقابت های تنیس روی میز قهرمانی جهان و فوتبال جام جهانی جوانان شرکت کردند ، در المپیک 2000 سیدنی کاروان های دو کشور به طور مشترک رژه رفتند اما یک تیم واحد نبودند ، چند ماه قبل هم تیم هاکی روی یخ دو کره به صورت واحد در المپیک زمستانی 2018 حضور یافت . با این سوابق در صورت موافقت فدراسیون های ورزشی کره جنوبی و همچنین مسئولان ورزشی کره شمالی ، شرکت تیم های ورزشی دو کره به صورت واحد و متحد در رشته های مختلف بازی های آسیایی برای اولین بار در چنین مقیاسی اتفاق خواهد افتاد .

اما بپردازیم به اخبار رشته ها :

خانم میترا نوری نایب رئیس بانوان فدراسیون هندبال به عنوان عضو کمیته فنی مسابقات هندبال بازی های آسیایی انتخاب شد . این پست در شرایطی به هندبال ایران رسیده که مسئولان فدراسیون شدیداً نسبت به مخالفت کمیته ملی المپیک با اعزام تیم ملی هندبال بانوان ایران به بازی های آسیایی معترض هستند!!! ظاهراً شورای المپیک آسیا تصمیم گرفته برای تشویق کشورهایی که شانس زیادی برای کسب مدال های فراوان در بازی های آسیایی ندارند و در اغلب دوره ها بدون کسب مدال باز می گردند یا با یکی-دو مدال در قعر جداول قرار می گیرند ، رتبه های چهارم ، پنجم و ششم را هم در جدول رده بندی پایانی بازی های آسیایی محاسبه نماید . همانطور که گفتم این تصمیم تاثیر چندانی برای کشورهایی که تعداد مدال زیاد می گیرند ندارد و بیشتر به درد کشورهای ته جدولی می خورد تا بیشتر با هم رقابت کنند ، اما برخی فدراسیون های ورزشی ایران مثل همین فدراسیون هندبال با اشاره به این تصمیم ، خواهان شرکت دادن تیم هایی شده اند که شانس مدال ندارند اما می توانند در رده های چهارم تا ششم قرار گیرند!!!

تیم ملی بسکتبال 3 نفره مردان ایران در مرحله انتخابی مقدماتی کاپ آسیا تیم های گوام ، اندونزی ، ساموآ و هنگ کنگ را شکست داد و به استرالیا باخت و در گروه خود دوم شد . پیشتر قرار بود تنها دو تیم اول دو گروه مرحله انتخابی به دور مقدماتی اصلی صعود کنند اما با انصراف قرقیزستان از حضور در مسابقات ، تیم ایران با تیم ازبکستان (تیم دوم گروه انتخابی مقابل) مسابقه داد و با شکست این تیم به جدول مقدماتی اصلی راه یافت . هرچند تیم ایران در این رقابتها که فردا برگزار خواهد شد کار بسیار سختی در پیش دارد ، زیرا علاوه بر همگروهی با دو تیم قدرتمند چین و کره جنوبی ، به دلیل مصدومیت آقای محمد جمشیدی (یار کمکی از تیم ملی بسکتبال 5 نفره) بدون یار تعویضی به مصاف این دو تیم خواهد رفت . در بسکتبال سه نفره برخلاف بسکتبال 5 نفره که تعداد بازیکنان تعویضی زیاد است ، هر تیم فقط یک بازیکن ذخیره دارد . آقای جمشیدی هم که در بازی برابر اندونزی مصدوم شد و به همین خاطر تیم ایران به استرالیا باخت به گفته پزشک تیم تا 4 هفته باید استراحت نماید . فردا همچنین تیم بسکتبال 3 نفره بانوان ایران در مرحله مقدماتی کاپ آسیا به مصاف ژاپن و استرالیا خواهد رفت .

از بسکتبال 5 نفره اصلی هم خبر می رسد مسئولان تیم ملی تصمیم گرفته اند از سیستمی مشابه چینی ها برای اردوی تدارکاتی تیم ملی استفاده کنند . در این سیستم بجای تشکیل دو تیم ملی الف و ب با دو کادر فنی متفاوت ، بازیکنان در قالب دو تیم قرمز و آبی زیر نظر یک کادر فنی تمرین خواهند کرد ، بازیکنان اصلی و باسابقه در تیم قرمز و بازیکنان جوان و ذخیره در تیم آبی!

اما برخلاف بسکتبال که با این شیوه مشکل داشتن دو تیم ملی را حل کرده اند ، اوضاع در فدراسیون والیبال چندان ساده نیست! در شرایطی که فدراسیون والیبال هنوز سرمربی تیم ب را برای اعزام به بازی های آسیایی انتخاب نکرده ، رئیس فدراسیون اسامی 40 بازیکن را به عنوان نفرات احتمالی حاضر در تیم ب به کمیته ملی المپیک اعلام کرده تا مراحل پیش ثبت نام حضور آنها در بازی های آسیایی را آغاز نمایند در نتیجه سرمربی آینده تیم ملی ب مجبور است از بین همین 40 بازیکن تیم خودش را انتخاب کند . این در حالی است که برخی از این بازیکنان از گزینه های مورد نظر ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم الف هم هستند که هنوز ترکیب نهایی تیمش را اعلام نکرده و یکی-دو بازیکن جوان را هم به علت بی انضباطی از اردو اخراج نموده است!

کمیته ملی المپیک هنوز تصمیمی برای موافقت یا مخالفت با حضور تیم ملی وزنه برداری بانوان ایران در بازی های آسیایی اتخاذ نکرده است . فدراسیون وزنه برداری در شرایطی خواهان حضور تیم ملی بانوان ایران در بازی های آسیایی 2018 شده که طی روزهای گذشته اولین حضور تاریخ وزنه برداری بانوان ایران در یک رویداد بین المللی با رقابت وزنه برداران دختر نوجوان ایران در مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا رقم خورد! دختران ایرانی در این مسابقات عناوین و رکوردهای چندان جالب توجهی کسب نکردند هرچند نفس حضورشان در این رقابت ها قابل تقدیر است و در آینده حرف های بیشتری برای گفتن خواهند داشت . اما تیم پسران ایران تاکنون چندین مدال کسب کرده و احتمالاً جزو سه تیم اول مسابقات خواهد بود .

تیم ملی تیراندازی کشورمان بدون کسب عنوان مهمی به کار خود در رقابت های جهانی کره جنوبی پایان داد . به نظر می رسد تغییر استانداردهای مواد تیراندازی عملاً تیراندازی ایران را نسبت به رقبا 10 سال قبل انداخته است! عناوین کسب شده توسط تیراندازان ایران یادآور رتبه های پایین یک دهه قبل ورزشکارانمان در این رشته در سطح جهان است . با این شرایط کار تیراندازان برای کسب مدال در جاکارتا هم بسیار سخت خواهد بود .

آقای رضا علیپور که به عنوان سریعترین سنگ نورد جهان معروف است ، مقام نخست مسابقات جام جهانی سنگ نوردی 2018 روسیه را کسب کرد . وی تنها امید ایران برای کسب مدال طلا در رشته جدید سنگ نوردی در بازی های آسیایی می باشد .

فدراسیون اسکیت که بعد از افزایش احتمال اعزام ورزشکارانش به بازی های آسیایی مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است هفته گذشته اعلام کرد در جریان رقابت های انتخابی تیم ملی در بخش سبک آزاد دو رکورد جهانی در بخش بانوان و آقایان شکسته شده است! حالا اینکه این رکوردشکنی مورد تایید فدراسیون جهانی هم قرار خواهد گرفت یا نه ، مشخص نیست! قرار است تیم ملی اسکیت در مسابقات جهانی هلند تا چند هفته دیگر به میدان برود .

سعید مولایی در جدیدترین رنکینگ فدراسیون جهانی جودو به عنوان نفر نخست رده بندی وزن منهای 81 کیلوگرم در پایان ماه آوریل برگزیده شد . بعد از آقای مولایی بهترین رتبه های ایران را آقای جواد محجوب با رتبه شانزدهم به اضافه 100 کیلوگرم و آقای محمد مهدی بریمانلو با رتبه هجدهم در وزن منهای 73 کیلوگرم کسب کرده اند . طی ماه های گذشته فقط همین سه جودوکار موفق به کسب مدال از تورنمنت های مختلف بین المللی شده اند که از یک سو سطح توقع فدراسیون از آنها را بالا برده و از سوی دیگر منتقدان فدراسیون جودو را به واکنش واداشته که به گفته آنها کادر فعلی تیم ملی جودو هیچ چیز جدیدی به تیم اضافه نکرده و عملاً با همان داشته های قبلی به مدال های این سه نفر دلخوش کرده اند!

مسابقات تنیس روی میز قهرمانی جهان سال 2018 از امروز آغاز شد و در رقابت های تیمی سطح دو مردان و زنان جهان ، تیم های ملی مردان و بانوان ایران به مصاف اولین حریفان خود رفتند . تیم مردان ایران که در گروه چهارم سطح دو با تیم های قزاقستان ، آمریکا ، اسپانیا ، لوگزامبورگ و پورتوریکو همگروه است و در اولین گام پورتوریکو را شکست داده امیدوار به صعود از گروه خود و در نهایت راهیابی به سطح یک می باشد اما تیم بانوان ایران که در اولین گام به اسپانیا باخته و در ادامه باید با پورتوریکو ، لیتوانی ، استرالیا و کوبا مصاف دهد ، امیدی به صعود ندارد و همه توجهش را روی حفظ جایگاه خود در سطح دو متمرکز نموده است .

و خبر آخر اینکه برخلاف گمانه زنی های قبلی ، فدراسیون فوتبال آقای زلاتکو کرانچار (سرمربی سابق سپاهان) را به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال امید ایران جهت شرکت در بازی های آسیایی 2018 انتخاب نمود . 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6976 بار

Re: همراه با بازی های آسیایی 2018 جاکارتا

پست توسط bamn »

 مروری بر تاریخچه بازی های آسیایی از ابتدا تاکنون (6) :

ششمین دوره - 9 تا 20 دسامبر 1970 - بانکوک (تایلند)

این دوره از بازی های آسیایی قرار بود به میزبانی پایتخت کره جنوبی برگزار گردد اما به دلیل مسائل مالی و همچنین تهدیدات امنیتی کره شمالی ، سئول از این میزبانی انصراف داد و با توجه به آماده بودن امکانات میزبان قبلی ، بار دیگر بانکوک به عنوان میزبان برگزیده شد با این شرط که کره جنوبی بخشی از هزینه های برگزاری مسابقات را تقبل نماید .

18 کاروان ورزشی در این دوره از بازی ها حضور داشتند که نسبت به دوره قبلی افغانستان غایب و جمهوری کمونیستی خمر (کامبوج) جدید بود . البته تعدادی از ورزشکاران افغانستان و لائوس به صورت غیر رسمی در مسابقات حضور یافتند اما به دلیل بی ثباتی سیاسی در این دو کشور ، نام این کشورها به طور رسمی در لیست شرکت کنندگان ثبت نشد .

در مجموع 2400 ورزشکار در رشته های دوومیدانی ، بدمینتون ، بسکتبال ، بوکس ، دوچرخه سواری ، شیرجه ، هاکی روی چمن ، فوتبال ، قایق های بادبانی ، تیراندازی ، شنا ، والیبال ، واترپلو ، وزنه برداری و کشتی ، به طور کل 135 ماده و ورن ورزشی ، حاضر شدند و به رقابت پرداختند .

کاروان ایران با 169 ورزشکار (منابع به صورت تفکیکی به تعداد ورزشکاران مرد و زن کاروان ایران اشاره نکرده اند) در رشته های دوومیدانی ، بسکتبال ، بوکس ، دوچرخه سواری ، فوتبال ، شنا ، والیبال ، واترپلو ، وزنه برداری و کشتی حضور یافت و به 9 مدال طلا ، 7 مدال نقره و 7 مدال برنز دست یافت . بهترین عملکرد را کشتی گیران کشورمان داشتند که 6 مدال طلا ، 2 نقره و یک برنز بدست آوردند . وزنه برداران ایران هم موفق به کسب 2 مدال طلا ، یک نقره و 3 برنز شدند . در دوومیدانی هم یک مدال طلا و 2 مدال نقره بدست آمد . بوکسورهای کشورمان هم یک نقره و دو برنز کسب کردند و یک نقره و یک برنز هم به دوچرخه سواران ایران رسید . اما ورزشکاران کشورمان در رشته های تیمی عملکرد قابل قبولی نداشتند! در بسکتبال هفتم و در فوتبال هشتم شدیم . در والیبال بانوان چهارم و در والیبال مردان به مقام پنجم اکتفا کردیم و تیم واترپلو ایران هم چهارم شد .

در پایان مسابقات و در جدول رده بندی مدالی ژاپن برای ششمین بار قهرمان شد . ورزشکاران این کشور 74 مدال طلا ، 47 مدال نقره و 23 مدال برنز کسب کردند . کره جنوبی با 18 مدال طلا ، 13 مدال نقره و 23 مدال برنز دوم شد ، تایلند میزبان با 9 مدال طلا ، 17 مدال نقره و 13 مدال برنز در رده سوم ایستاد ، کاروان کشورمان در جای چهارم قرار گرفت و هند پنجم شد .

در مجموع ورزشکاران 16 کاروان موفق به کسب مدال شدند و فقط کاروان های هنگ کنگ و نپال بدون کسب مدال به خانه بازگشتند .

هیچ رکورد جهانی در این مسابقات شکسته نشد . نام هیچ ورزشکاری هم به عنوان ستاره مسابقات در منابع اینترنتی ثبت نشده است . 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6976 بار

Re: همراه با بازی های آسیایی 2018 جاکارتا

پست توسط bamn »

 مروری بر تاریخچه بازی های آسیایی از ابتدا تاکنون (7) :

هفتمین دوره - اول تا 16 سپتامبر 1974 - تهران (ایران)

برای اولین بار میزبانی مسابقات بازی های آسیایی به شهری در غرب آسیا رسید و با رشد چشمگیر مواد و رشته های ورزشی و کشورهای شرکت کننده در مسابقات عملاً بازی های آسیایی تبدیل به یک رویداد بسیار مهم ورزشی بعد از رقابت های المپیک شد . این مسابقات به میزبانی ایران برگزار شد ، ایرانی که دوران اوج اقتدار و تجمل دربار پهلوی را تجربه می کرد و محمد رضا شاه حتی به فکرش هم نمی رسید این آخرین باری است که پرچم شیر و خورشید در بازی های آسیایی به اهتزاز در می آمد . استادیوم تختی (در آن زمان " فرح ") و مجموعه ورزشی آزادی (در آن زمان " آریامهر ") به صورت ویژه برای برگزاری این مسابقات آماده و احداث شدند .

یک سال قبل از این مسابقات شورای المپیک آسیا با لغو عضویت جزیره تایوان در این شورا ، جمهوری خلق چین را جایگزین نمود و به این ترتیب چین کمونیست و اقمارش یعنی کره شمالی و مغولستان برای اولین بار در بازی های آسیایی حاضر شدند . همچنین چند کشور عربی هم برای نخستین بار در این مسابقات حضور یافتند . خودداری ورزشکاران بحرین ، عراق ، کویت ، پاکستان ، چین و کره شمالی از رویارویی با ورزشکاران رژیم اشغالگر قدس باعث شد تا کمی بعد از این مسابقات عضویت این رژیم هم در شورای المپیک آسیا لغو شود و این دوره از بازی های آسیایی آخرین دوره حضور ورزشکاران اسرائیلی در این مسابقات بود .

هفتمین دوره بازی های آسیایی با حضور 25 کاروان ورزشی برگزار شد که نسبت به دوره قبلی تایوان غایب ، و افغانستان ، بحرین ، چین ، عراق ، کویت ، لائوس ، مغولستان و کره شمالی جدید بودند . ضمن اینکه کشور سیلان از این پس با نام جدیدش یعنی سری لانکا در مسابقات حضور یافت .

3010 ورزشکار حاضر در این رقابت ها در رشته های دوومیدانی ، بدمینتون ، بسکتبال ، بوکس ، دوچرخه سواری ، شیرجه ، شمشیربازی ، هاکی روی چمن ، فوتبال ، ژیمناستیک ، تیراندازی ، شنا ، تنیس روی میز ، تنیس ، والیبال ، واترپلو ، وزنه برداری و کشتی ، در مجموع 200 ماده و وزن ورزشی با یکدیگر مسابقه دادند .

کاروان ایران به عنوان کشور میزبان با 314 ورزشکار مرد و زن (منابع به صورت تفکیکی به تعداد ورزشکاران مرد و زن اشاره نکرده اند) در همه رشته ها شرکت کرد و موفق به کسب 36 مدال طلا ، 28 مدال نقره و 17 مدال برنز گردید که از نظر مرغوبیت مدال ، بهترین رکورد تاریخ ایران در بازی های آسیایی محسوب می گردد .

بهترین نتیجه را کشتی گیران ایران داشتند که موفق به کسب 13 مدال طلا ، 5 نقره و یک برنز شدند (برای اولین بار در بازی های آسیایی رقابت های کشتی در هر دو رشته آزاد و فرنگی برگزار شد) . در وزنه برداری هم 10 مدال طلا ، 11 مدال نقره و 3 مدال برنز کسب شد (این تنها دوره از بازی های آسیایی بود که با اعمال نفوذ ایران علاوه بر مدال های مجموع ، مدال های یک ضرب و دو ضرب هم در جدول رده بندی مدالی محسابه گردید!!!) . شمشیربازان ایران هم 3 مدال طلا ، 4 مدال نقره و 3 برنز کسب کردند که یک مدال طلا ، یک مدال نقره و یک مدال برنز آن سهم تیم شمشیربازی فلوره بانوان ایران بود! در بوکس هم 3 مدال طلا ، 2 مدال نقره و 5 مدال برنز به ایران رسید . در دوومیدانی هم 3 مدال طلا ، 2 مدال نقره و 3 مدال برنز سهم ورزشکاران کشورمان بود . رکابزنان دوچرخه سواری ایران هم 2 مدال طلا ، 2 مدال نقره و 2 مدال برنز کسب کردند . تیم های فوتبال و واترپلو ایران قهرمان شدند و دو مدال نقره هم توسط تنیسورهای کشورمان کسب شد .

تیم های ایران در سایر رشته ها ؛ بسکتبال بانوان پنجم و بسکتبال مردان ششم ، هاکی روی چمن ششم ، والیبال مردان چهارم و والیبال بانوان پنجم شدند .

در جدول رده بندی مدالی پایانی مسابقات ژاپن بار دیگر با کسب 75 مدال طلا ، 49 مدال نقره و 51 مدال برنز اول شد . کاروان کشورمان در جایگاه دوم ایستاد که این بهترین رتبه ایران در تاریخ بازی های آسیایی محسوب می شود ، و چین در اولین دوره حضورش با 33 مدال طلا ، 46 مدال نقره و 27 مدال برنز سوم شد . کره جنوبی و کره شمالی هم در رده های چهارم و پنجم ایستادند . در مجموع ورزشکاران 19 کاروان موفق به کسب مدال شدند و فقط کاروان های بحرین ، هنگ کنگ ، جمهوری خمر ، لائوس ، نپال و ویتنام جنوبی بدون کسب مدال به خانه بازگشتند . در ضمن این آخرین حضور کاروان های خمر و ویتنام جنوبی هم بود و هر دو طی سال های بعد توسط نیروهای کمونیست ویتنام شمالی از میان رفتند .

در این دوره از مسابقات برای اولین بار آزمایش تست دوپینگ از تعدادی از ورزشکاران به عمل آمد و با مثبت اعلام شدن آزمایش دوپینگ دو قهرمان اوزان سنگین و فوق سنگین وزنه برداری از ژاپن و کره شمالی ، مدال های آنها به وزنه برداران ایران و چین رسید .

هیچ رکورد جهانی در این مسابقات شکسته نشد . از یک زن دونده اسرائیلی که موفق به کسب 3 مدال طلا شد به عنوان ستاره مسابقات یاد می شود که با توجه به جو ضد صهیونیستی که برخی کشورها به راه انداخته بودند ، احتمالاً انتخابی سیاسی بوده است! 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6976 بار

Re: همراه با بازی های آسیایی 2018 جاکارتا

پست توسط bamn »

 بسته خبری (شانزدهم اردیبهشت ماه) :

با سلام دوباره .

وقتی نماینده مجلس " لوور " را نمی تواند درست تلفظ کند! ، وقتی نایب رئیس شورای شهر تهران جمله ایی را که اصلاً حدیث هم نیست می خواهد برگردان عربی کند و فقط مایه آبروریزی می شود ، و وقتی رئیس شورای شهر شیراز نمی داند ونیز در کدام کشور است اما ادعا می کند آنجا را از نزدیک دیده!!! ، چه انتظاری از مسئولان جدید کمیته ملی المپیک که کاملاً هم تصادفی همگی از حلقه نزدیکان رئیس جمهور محبوبمان هستند ، دارید که معنی واقعی " کاروان کیفی " را بدانند؟!!!

خدا وکیلی نمی خواستم این تایپیک را سیاسی کنم اما این حرف ها بدجور سر دلم مانده بود!!!

ظاهراً مسئولان کمیته ملی المپیک و وزیر ورزش بعد از جلسه هفته گذشته با شیخ احمد ، حسابی شیر شده اند و با اینکه در حرف هایشان همچنان گریزی به عبارت " کاروان کیفی " می زنند ، دیگر خیلی به معنای آن توجهی نشان نمی دهند!

در شرایطی که هنوز هیچکس درباره شایعه احتمال حضور تنیس ایران در بازی های آسیایی اظهار نظری نکرده ، آقای شاهرخ شهنازی (دبیر کل و سخنگوی کمیته ملی المپیک) در مصاحبه ایی گفته تیم پاراگلایدر ایران شامل دو ورزشکار آقا ، یک ورزشکار خانم و یک مربی ، هم به بازی های آسیایی 2018 اعزام خواهد شد! تازه رئیس فدراسیون سوارکاری یعنی آقای مسعود خلیلی هم شایعه حضور سوارکاری ایران را تایید کرده و در حاشیه نشست فدراسیون سوارکاری آسیا و اقیانوسیه که هفته گذشته در تهران برگزار شد گفته " قطعاً حضور سوارکاری ایران در مسابقات آسیایی جاکارتا بسیار جدی خواهد بود و ما در این باره برنامه ریزی فراوانی انجام داده ایم "!!!

حالا باز بگویید چرا عصبانی می شوی؟!!!

آقای صالحی امیری (رئیس کمیته ملی المپیک) گفته اند کاروان اعزامی ایران به بازی های آسیایی 2018 بزرگترین کاروان ایران بعد از انقلاب خواهد بود! خب آقای شهنازی قبلاً گفته بودند که کاروان ایران شامل حدود 330 ورزشکار خواهد بود پس چرا دیگر حرف از بعد از انقلاب است؟ زیرا طبق آمارهای رسمی بالاترین رکورد ایران 314 ورزشکار در آسیایی 1974 تهران بوده و تازه همینطوری که دارند پیش می روند حتی ممکن است به عدد 400 هم برسند که برخی منابع غیر رسمی تعداد واقعی ورزشکاران ایران در آسیایی تهران را این رقم می دانند!!!

امیدوارم اینطور نباشد که مسئولان کمیته ملی المپیک از حالا بخواهند نتایج خدای نکرده ضعیف ایران در بازی های آسیایی 2018 را زیر آمارهای کمّی از عرض و طول کاروان ایران و تعداد ورزشکاران خانم نسبت به آقایان و تعدّد رشته ها و ... پنهان نمایند!

از دیگر موارد مهم مطرح شده در مصاحبه های چند روز اخیر مسئولان ورزش کشور می توان به موارد زیر اشاره نمود :

آقای سلطانی فر (وزیر ورزش و جوانان) در سفر به کاشمر گفته اند وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک درخصوص بازی های آسیایی در هماهنگی کامل به سر می برند . به گفته آقای سلطانی فر تاکنون 98 درصد ترکیب کاروان اعزامی ایران به بازی های آسیایی مشخص شده و 2 درصد باقی مانده با بررسی رکوردها و نتایج برخی رشته ها و مواد ورزشی طی هفته های آینده تکمیل خواهد شد! همچنین آقای وزیر وعده داده که فدراسیون ها هیچگونه نگرانی و محدودیتی درخصوص تامین مالی هزینه های حضور در بازی های آسیایی نداشته باشند!

در همین خصوص بحث هزینه ها ، در نشست اخیر هیات اجرایی کمیته ملی المپیک مبلغ 15 میلیارد تومان برای هزینه های اعزام کاروان ایران به بازی های آسیایی تخصیص داده شد که این مبلغ شامل هزینه های بلیط هواپیما ، لباس ، و پول توجیبی ورزشکاران می شود و جدای از بودجه های اردویی و اعزامی اختصاصی فدراسیون ها است که دهها برابر این رقم می باشد .

همچنین آقای شهنازی تاکید کرده البسه کاروان ایران توسط تولید کنندگان داخلی تامین خواهد شد . البته خبرگزاری فارس در گزارشی عجیب مدعی شده کمیته ملی المپیک برای تامین البسه کاروان ایران بجای جذب اسپانسر با یک شرکت ایرانی-آمریکایی که مدیری ایرانی دارد اما تولیدی در داخل کشور نداشته و فقط وارد کننده است قرارداد خرید بسته یعنی بجای جذب اسپانسر و تامین البسه کاروان ایران با تخفیفات ویژه ، البسه کاروان با پرداخت قیمت کامل از این شرکت خریداری خواهد شد!!! کمیته ملی المپیک هنوز هیچ واکنشی به این گزارش نشان نداده است!

و در نهایت آقای نصرالله سجادی (سرپرست کاروان اعزامی ایران به بازی های آسیایی 2018 اندونزی) هم بعد از بازگشت از بیشکک قرقیزستان در نشست خبری به موضوعات مهم مطرح شده در جلسه روسای کاروان های منطقه آسیای میانه و آسیای غربی در بیشکک پرداخت . ظاهراً مهمترین مسئله مطرح شده در این نشست نگرانی ها در خصوص آماده نبودن برخی امکانات ورزشی ، نحوه خدمت رسانی به خبرنگاران و پوشش رسانه ایی مسابقات بوده است که نماینده اندونزی در این نشست قول داده همه این مسائل و نگرانی ها تا پیش از آغاز بازی های آسیایی حل و فصل شود . حضور آقای سجادی در نشست بیشکک حکم پیش ثبت نام حضور کاروان ایران در بازی های آسیایی را هم داشته است . در این نشست علاوه بر ایران نمایندگان 18 کشور دیگر از آسیای میانه و غرب آسیا حضور داشته اند .

اما چند خبر هم از رشته ها ؛

تیم ملی تنیس روی میز مردان ایران با کسب مقام نایب قهرمانی در رقابت های سطح دو قهرمانی جهان جواز صعود به رقابت های سطح یک در دوره بعدی مسابقات را بدست آورد . تیم ایران که در مرحله مقدماتی سطح دو در گروه خود با 4 برد و یک باخت سرگروه شده بود با پیروزی برابر تیم های هلند و اوکراین در یک چهارم نهایی و نیمه نهایی به فینال راه یافت و در این مسابقه 2-3 مغلوب تیم مجارستان شد . اما تیم بانوان ایران با دو برد و سه باخت در گروه خود از مرحله مقدماتی سطح دو چهارم شد و در مرحله یک چهارم نهایی رده بندی هم برابر شیلی شکست خورد تا در رده چهل و یکم مشترک قرار گیرد و البته جایگاه خود را در سطح دو حفظ نماید .

البته آقای محمود نظری دبیر فدراسیون تنیس روی میز در مصاحبه ایی گفته صرف گرفتن جواز صعود برای حضور در مسابقات سطح یک جهان سال آینده کافی نیست و اگر تیم ایران در این مدت در رنکینگ جهانی ارتقا نداشته باشد سهمیه اش به تیم دیگری واگذار خواهد شد!!!

در رقابت های بسکتبال سه نفره کاپ آسیا هر دو تیم مردان و زنان ایران با قبول شکست برابر حریفانشان در مرحله گروهی از صعود به مراحل بالاتر باز ماندند . تیم مردان ایران که به علت مصدومیت یکی از بازیکنانش بدون یار ذخیره به میدان رفت به دو تیم کره جنوبی و چین باخت و تیم بانوان ایران هم رقابت هایش برابر ژاپن و استرالیا را واگذار نمود . در بخش مردان استرالیا که در مرحله انتخابی ایران را شکست داده بود قهرمان شد اما کره و چین نتوانستند به جمع چهار تیم برتر راه یابند . در بخش بانوان نیوزلند قهرمان شد و استرالیا و ژاپن سوم و چهارم شدند . تیم بانوان ایران یک ماه دیگر باید در رقابت های کاپ جهانی به میدان برود .

در مسابقات بوکس بین المللی قزاقستان تیم ایران موفق به کسب یک مدال طلا توسط امید احمدی صفا در وزن منهای 49 کیلوگرم ، و دو مدال نقره توسط سجاد کاظم زاده در منهای 69 کیلوگرم و شاهین موسوی در منهای 75 کیلوگرم شد . هرچند قزاقستان ملی پوشان اصلی خود را در این رقابت ها شرکت نداده بود اما با توجه به اینکه این کشور از قدرت های بوکس آسیا و جهان است و سطح کیفی مسابقات نسبتاً بالا بوده ، مسئولان فدراسیون از نتیجه کسب شده راضی هستند و امیدشان به کسب مدال در بازی های آسیایی افزایش یافته است . در عین حال آقای علی مظاهری کمک مربی تیم ملی با انتقاد شدید از عملکرد فدراسیون گفته فدراسیون بوکس با این نحوه برنامه ریزی به هیچ جا نخواهد رسید . ظاهراً آقای مظاهری از این دلخوره بوده که بلافاصله بعد از بازگشت از قزاقستان همراه با آقای احدی (سرمربی تیم ملی) به عنوان اعضا کمیته فنی به مسابقات انتخابی تیم ملی جوانان در قم احضار شده اند و بدون استراحت مستقیماً و با هزینه شخصی از فرودگاه به قم رفته اند اما آنجا کسی آنها را تحویل نگرفته است!!!

و آخرین و جدید ترین خبر اینکه برای اولین بار در مسابقات دوچرخه سواری کراس کانتی کوهستان قهرمانی آسیا رکبازنان ایران آن هم در هر دو بخش آقایان و بانوان ، موفق به کسب مدال شدند! در این مسابقات که امروز در فیلیپین برگزار شد آقای فراز شکری در انفرادی مردان به مدال نقره دست یافت و خانم فرانک پرتو آذر هم در انفرادی بانوان سوم شد .  
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6976 بار

Re: همراه با بازی های آسیایی 2018 جاکارتا

پست توسط bamn »

 مروری بر تاریخچه بازی های آسیایی از ابتدا تاکنون (8) :

هشتمین دوره - 9 تا 20 دسامبر 1978 - بانکوک (تایلند)

پایتخت تایلند برای سومین بار میزبان بازی های آسیایی شد! ابتدا قرار بود سنگاپور میزبان این دوره باشد اما به دلیل مشکلات مالی انصراف داد . پس از آن اسلام آباد پایتخت پاکستان که شهری تازه تاسیس و مدرن بود نامزد شد اما جنگ پاکستان با هند و بنگلادش تازه به پایان رسیده بود و همچنان بیم آن می رفت که آتش جنگ جدیدی روشن شود ، در ایران هم که شعله های انقلاب اسلامی در حال گر گرفتن بود و شورای المپیک آسیا به درستی تشخیص داد آتش این انقلاب تا زمان برگزاری بازی های آسیایی مهار نخواهد شد پس میزبانی بار دیگر به بانکوک تایلند رسید که دو دوره پیش از تهران را به خوبی برگزار نموده بود (البته برای بنده جای سئوال است تایلند چطور صلاحیتش از نظر سیاسی برای چهار دوره میزبانی تایید شده است در حالی که در 70 سال گذشته بطور متوسط هر سه سال یک بار شاهد وقوع کودتا بوده؟!!!)

در این دوره از مسابقات 25 کاروان ورزشی حضور داشتند . ایران که درگیر انقلاب بود و برای سومین و آخرین بار در مسابقات حضور نیافت! رژیم صهیونیستی هم با پیوستن کشورهای عربی به شورای المپیک آسیا و تقویت موضع کشورهای اسلامی در این شورا ، از شورای المپیک آسیا اخراج و دیگر در مسابقات درون قاره ایی آسیا شرکت داده نشد . ویتنام جنوبی و جمهوری خمر هم توسط ارتش ویتنام شمالی سرنگون شده بودند (البته ویتنام به شکل متحد و یکپارچه (تحت حکومت کمونیست های شمالی) در دوره بعدی حضور یافت و کامبوج هم بعد از چند دوره غیبت در دهه نود به مسابقات بازگشت) . دیگر غایبان نسبت به دوره قبلی هم لائوس و افغانستان بودند . لائوس به خاطر مشکلات مالی در مسابقات حضور نیافت اما افغانستان تازه اول جنگ ها و دردسرهایش بود! در برابر این غایبان ، بنگلادش ، لبنان ، قطر ، عربستان ، سوریه و امارات ، همگی برای اولین بار ، در بازی های آسیایی حاضر شدند .

مسابقات با حضور 3842 ورزشکار در رشته های تیر و کمان ، دوومیدانی ، بدمینتون ، بسکتبال ،بولینگ ، بوکس ، دوچرخه سواری ، شیرجه ، شمشیربازی ، هاکی روی چمن ، فوتبال ، ژیمناستیک ، قایق های بادبانی ، تیراندازی ، شنا ، تنیس روی میز ، تنیس ، والیبال ، واترپلو ، وزنه برداری و کشتی ، مجموعاً در 199 ماده و وزن ورزشی برگزار شد .

در جدول رده بندی پایانی مسابقات ژاپن باز هم با کسب 70 مدال طلا ، 59 مدال نقره و 49 مدال برنز اول شد اما آنها احتمالاً تشخیص داده اند که دوران سروریشان در آسیا رو به پایان است زیرا چین در دومین دوره حضور و با پیشرفتی چشمگیر نسبت به دوره قبل با 51 مدال طلا ، 54 مدال نقره و 46 مدال برنز در رده دوم ایستاد و فاصله خود را با ژاپن کمتر کرد! کره جنوبی هم با 18 مدال طلا ، 20 مدال نقره و 31 مدال برنز سوم شد و کره شمالی و تایلند میزبان در رده های چهارم و پنجم ایستادند .

در مجموع 19 کاروان موفق به کسب مدال شدند و فقط 6 کاروان بحرین ، بنگلادش ، نپال ، قطر ، عربستان و امارات بدون کسب مدال به خانه بازگشتند .

باز هم هیچ رکورد جهانی در مسابقات شکسته نشد و نام هیچ ورزشکاری به عنوان ستاره بازی ها ثبت نشده است .  
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
New Member
پست: 1
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۸:۱۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

Re: همراه با بازی های آسیایی 2018 جاکارتا

پست توسط shomalmall.com »

اطلاعات جالبی دادید. ممنون
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6976 بار

Re: همراه با بازی های آسیایی 2018 جاکارتا

پست توسط bamn »

  سلام مجدد .

برخی خبرگزاری ها با انتشار تصاویری از یک لیست ، اعلام نموده اند این لیست نهایی رشته ها و تعداد ورزشکاران ایرانی اعزامی به بازی های آسیایی 2018 است که از سوی کمیته ملی المپیک برای فدراسیون ها ارسال شده . هرچند هنوز روابط عمومی کمیته ملی المپیک واکنشی به این خبر نشان نداده اما با توجه به اینکه صدای اعتراض برخی فدراسیون ها بالافاصله بلند شده باید اصل را بر صحت آن گذاشت!!! این لیست دارای ابهامات بسیار زیادی می باشد ، ابتدا توجه شما را به تصاویر لیست جلب می نمایم ؛
   تصویر

تصویر

تصویر

تصویر
برخی ابهاماتی که در این لیست دیده می شوند بدین قرار می باشند :

* - به نظر می رسد که در لیست ارسالی به فدراسیون ها (احتمالاً توسط فکس) ستون مربوط به تعداد همراهان ورزشکاران در پرینت نهایی از قلم افتاده است زیرا در شرایطی که تعداد کل ورزشکاران در پایان لیست 369 نفر (257 مرد ، 104 زن و 8 سوارکاران بدون قید جنسیت) می باشد خود لیست به عدد 536 نفر رسیده که یعنی 167 نفر اضافه باید شامل مربیان و همراهان کاروان باشند ، در حالی که خبرگزاری ها و از جمله شبکه خبر صدا و سیما اعلام کرده اند 536 نفر تعداد ورزشکاران اعزامی است که مطمئناً عدد صحیحی نمی باشد!!!

* - در این لیست برخی رشته ها با علامت ستاره مشخص شده اند اما به دلیل این ستاره دار بودن اشاره نشده است . این رشته ها عبارتند از قایقرانی بادبانی ، واترپلو ، جودو ، ژیمناستیک هنری ، بوکس ، وزنه برداری ، بسکتبال ، شمشیربازی ، والیبال و هندبال . در برخی از این رشته ها مثل جودو ، ژیمناستیک ، بوکس و شمشیربازی ، تعداد ورزشکار مشخص شده در لیست کمتر از حد انتظار می باشد با این حال در بقیه رشته ها این ویژگی دیده نمی شود پس حدس اینکه نقطه مشترک ستاره دار بودن این رشته ها چه بوده کمی سخت می باشد!

* - همانطور که گفتم برخی از فدراسیون ها بالافاصله به این لیست واکنش نشان داده و معترض شده اند . تاکنون اعتراض فدراسیون های تیر و کمان و دوچرخه سواری رسانه ایی شده است اما احتمالاً مسئولان ورزش های دوومیدانی ، جودو ، ژیمناستیک ، سپاک تاکرا ، بوکس و شمشیربازی هم که پیشبینی اعزام نفرات بیشتری را داشتند به این لیست معترض خواهند شد . همچنین به نظر می رسد کمیته ملی المپیک با اعزام تیم وزنه برداری بانوان مخالفت نموده که در لیست ذکر نشده است .

*- در شرایطی کمیته ملی المپیک برای برخی رشته ها با این توجیه احتمالی که باید فقط ورزشکاران دارای بیشترین شانس مدال را به بازی های آسیایی بفرستند ، سهمیه ایی کمتر از حد انتظار در نظر گرفته که وجود رشته هایی مثل قایقرانی بادبانی ، سوارکاری ، سه گانه ، تنیس ، بدمینتون و پاراگلایدر که عملاً هیچ شانسی برای کسب مدال در بازی های آسیایی ندارند واقعاً جای سئوال است . بخصوص رشته پرهزینه ایی مثل سوارکاری که می خواهند با تیمی کامل در هر دو بخش آقایان و بانوان به میدان بروند که در وصف هزینه های اضافه تحمیلی به کاروان توسط این رشته همین بس که در صفحه آخر لیست سطرهایی تحت عنوان مهتر و دامپزشک هم دیده می شود!!!

*- در عین حال غیبت برخی رشته ها مثل تنیس روی میز و اسکیت در لیست ، که ورزشکاران آن در شرایط نسبتاً بهتری از برخی رشته های دیگر ذکر شده هستند ، باز جای سئوال بیشتری به وجود می آورد!

با این شرایط بعید می دانم این لیست ، لیست نهایی تعداد ورزشکاران اعزامی باشد و مطمئناً دچار تغییرات فراوانی خواهد شد!
 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6976 بار

Re: همراه با بازی های آسیایی 2018 جاکارتا

پست توسط bamn »

 مروری بر تاریخچه بازی های آسیایی از ابتدا تاکنون (9) :

نهمین دوره - 19 نوامبر تا 4 دسامبر 1982 - دهلی نو (هندوستان)

دهلی نو برای دومین بار در آن سال میزبان بازی های آسیایی گردید و از این حیث بعد از بانکوک تایلند (با 4 بار میزبانی) در رده دوم قرار دارد . این دوره از بازی های آسیایی اولین دوره بود که با مدیریت مستقیم شورای المپیک آسیا برگزار شد و فدراسیون میزبان فقط نقش مجری مسابقات را بر عهده گرفت . همچنین این اولین دوره از بازی های آسیایی بود که رقابت های آن بطور زنده و به صورت رنگی از تلوزیون ها پخش شد .

در این مسابقات 33 کاروان حضور داشتند که کاروان های افغانستان (البته تحت اشغال شوروی) ، ایران ، لائوس ، مالدیو ، عمان ، ویتنام ، یمن شمالی و یمن جنوبی در این دوره به جمع 25 کاروان حاضر در دوره قبلی پیوسته بودند .

4595 ورزشکار در این دوره در رشته های تیر و کمان ، دوومیدانی ، بدمینتون ، بسکتبال ، بوکس ، دوچرخه سواری ، شیرجه ، سوارکاری ، هاکی روی چمن ، فوتبال ، گلف ، ژیمناستیک ، هندبال ، قایق رانی رویینگ ، قایق رانی بادبانی ، تیراندازی ، شنا ، تنیس روی میز ، تنیس ، والیبال ، واترپلو ، وزنه برداری و کشتی ، مجموعاً در 196 ماده و وزن ورزشی به رقابت پرداختند . البته رشته های کبدی و سپاک تاکرا هم به صورت نمایشی در جریان این دوره برگزار شدند و مدال هایشان در جدول رده بندی مدالی محاسبه نگردید .

این اولین رویداد چند رشته ایی مهم بود که کاروان ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در آن شرکت می کرد چون مسابقات المپیک 1980 مسکو بخاطر تجاوز شوروی به افغانستان از سوی کشورمان و بسیاری دیگر از کشورهای جهان تحریم شده بود . در این مسابقات کاروان ایران با 43 ورزشکار مرد در فقط 4 رشته دوچرخه سواری ، فوتبال ، وزنه برداری و کشتی حضور یافت . حضوری که شدیداً هم تحت تاثیر جنگ ایران با عراق قرار داشت و برخی کشورهای عربی تمام تلاششان را برای ضربه زدن به کاروان ایران انجام دادند ، مثلاً تیم فوتبال ایران در مرحله یک چهارم نهایی در وقت های اضافه به کویت باخت در حالی که بازیکنان ایران شدیداً به عملکرد داور مسابقه معترض بودند! در این رشته عراق قهرمان شد و کویت نایب قهرمان!!! اما غلبه رضا سوخته سرایی در فینال سنگین وزن کشتی آزاد بر فرهان جاسم عراقی قدری از تلخی های این نامهربانی ها کاست! کشتی گیران کشورمان در مجموع موفق به کسب 3 مدال طلا ، 2 مدال نقره و 2 مدال برنز شدند . در وزنه برداری هم یک مدال طلا و 2 مدال نقره سهم ورزشکاران کشورمان بود و دو مدال برنز هم در دوچرخه سواری کسب شد تا در مجموع کاروان ایران موفق به کسب 4 مدال طلا ، 4 مدال نقره و 4 مدال برنز شود .

در جدول رده بندی پایانی این دوره از بازی ها چین بالاخره به سلطه ژاپن پایان داد و دوران سروری خودش بر ورزش آسیا را آغاز نمود . ورزشکاران این کشور 61 مدال طلا ، 51 مدال نقره و 41 مدال برنز کسب کردند ، در حالی که ژاپنی ها با 57 مدال طلا ، 52 مدال نقره و 44 مدال برنز دوم شدند . کره جنوبی هم با 28 مدال طلا ، 28 مدال نقره و 37 مدال برنز سوم شد . کاروان های کره شمالی ، هند میزبان و اندونزی در رده های چهارم تا ششم ایستادند و کاروان ایران هفتم شد .

در مجموع 23 کاروان موفق به کسب مدال شدند و ورزشکاران بنگلادش ، برمه ، لائوس ، مالدیو ، نپال ، عمان ، سری لانکا ، امارات ، یمن شمالی و یمن چنوبی بدون کسب مدال به خانه بازگشتند . این تنها دوره ایی بود که کاروانی تحت عنوان یمن جنوبی در بازی های آسیایی حضور داشت!

در این دوره هم هیچ رکورد جهانی شکسته نشد اما دهها رکورد آسیایی جابجا گردید که نشان می داد سطح کیفی مسابقات در حال ارتقا است . نام هیچ ورزشکاری به عنوان ستاره مسابقات ثبت نشده اما احتمالاً این عنوان شایسته لی نینگ ژیمناستیک چینی باید باشد که موفق به کسب 4 مدال طلا و یک مدال نقره گردید . 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6976 بار

Re: همراه با بازی های آسیایی 2018 جاکارتا

پست توسط bamn »

 بسته خبری (بیست و هفتم اردیبهشت ماه) :

با سلام مجدد و عرض تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان .
   تصویر  
این هم تصویری از مراسم رونمایی از مشعل بازی های آسیایی 2018 اندونزی :
   تصویر  
خب ، خیلی سریع شروع کنیم که بخاطر تاخیر چند روزه کلی خبر جمع شده!!!

درخصوص لیست منتشر شده از کاروان اعزامی ایران به بازی های آسیایی جاکارتا در برخی رسانه ها ، کمیته ملی المپیک ضمن تایید این لیست اعلام نموده که این لیست اولیه است و لیست نهایی ترکیب کاروان اواخر خردادماه اعلام خواهد شد!!! برخی فدراسیون ها مثل تیراندازی با کمان ، بوکس ، شمشیربازی ، سامبو ، قایقرانی و دوچرخه سواری به سهمیه های تخصیص یافته به خود اعتراض کرده اند و همچنان برنامه های تدارکاتی خود را طبق پیشبینی های قبلی پیش می برند که در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهم نمود .

اما فعلاً همانطور که گفته بودم در لیست منتشره اثری از رشته اسکیت دیده نمی شود! فدراسیون اسکیت که خودش را برای حضوری موفق در مسابقات قهرمانی جهان هلند آماده می کند دنبال جنجال سازی نرفته و بیشتر امیدوار است با درخشش در رقابت های جهانی دل کمیته ملی المپیک را به دست آورد! آنها در همین چند روز اخیر لگو روزشمار بازی های آسیایی را هم به سایتشان اضافه کرده اند تا نشان دهند چقدر امیدوار هستند!

اما برویم سراغ تدارکات کاروان ؛ این روزها مسئولان کمیته ملی المپیک و فدراسیون ورزش و جوانان خیلی با هم جفت و جور شده اند و حرف هایشان را یکی کرده اند!!! که این برای موفقیت کاروان ایران در بازی های آسیایی می تواند نکته مثبتی باشد! در چند روز گذشته وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک مشترکاً از تعدادی از اردوهای آمادگی ورزشکاران اعزامی به بازی های آسیایی مثل وزنه برداری ، تکواندو ، ووشو و واترپلو بازدید و آنها را دلگرم نموده اند . از حواشی این بازدید ها اینکه هنگام حضور مسئولان در اردوی تیم ملی وزنه برداری هیچ یک از وزنه برداران موفق به بلند کردن وزنه های تمرینی خود نشدند!!!

وزارت ورزش و جوانان اعلام کرده به برندگان مدال طلای بازی های آسیایی 2018 تعداد 160 سکه تمام بهار آزادی ، به برندگان مدال نقره 80 سکه تمام بهار آزادی و به برندگان مدال برنز هم 40 سکه تمام بهار آزادی اهدا خواهد شد . کمیته ملی المپیک هم اعلام کرده پاداش هایی را برای ورزشکاران مدال آور در نظر دارد که در همان اندونزی و پای سکو به آنها اهدا خواهد شد اما به نوع و میزان این پاداش اشاره ایی نکرده اند .

از طرف دیگر مسئولان کمیته ملی المپیک در پاسخ به شایعات درباره لباس کاروان ایران در بازی های آسیایی ضمن تاکید دوباره بر ایرانی بودن البسه مورد استفاده اعلام کرده اند اسپانسری برای کاروان جذب کرده اند که قول داده روی لباس ها تخفیف 50 درصدی به کمیته ملی المپیک بدهد! همچنین گفته می شود مذاکرات کمیته ملی المپیک با شرکت هواپیمایی ماهان برای پروازهای رفت و برگشت کاروان به اندونزی نهایی و بلیط ها رزو شده و فقط نیازمند تخصیص ارز از سوی دولت می باشد .

خبر دیگر از کمیته ملی المپیک هم اینکه آقای صالحی امیری اعلام کرده به احتمال زیاد یکی از بانوان ورزشکار پرچمدار ایران در مراسم افتتاحیه بازی های آسیایی 2018 خواهد بود . امیدوارم این حرف مثل وعده انتخاباتی وزیر خانم بعضی ها نباشد!

اما در این چند روز گذشته اخبار نگران کننده ایی از وضعیت دوپینگ ورزشکاران ایران منتشر شده است! در کشتی فرنگی تست دوپینگ یکی از کشتی گیران تیم ملی که در مسابقات قهرمانی آسیا اخیر برنده مدال طلا شد مثبت اعلام شده که با پس گرفته شدن مدال وی رتبه تیمی ایران در آن مسابقات از پنجم به ششم تنزل خواهد یافت . البته این شخص در رقابت های انتخابی اخیر تیم ملی غایب بوده و به نظر می رسد خودش از قبل می دانسته که قرار است چه اتفاقی بیافتد! تست دوپینگ دو دوچرخه سوار ملی پوش و 4 نفر از اعضا تیم ملی قایقرانی کانویینگ آب های آرام هم مثبت اعلام شده که البته این افراد در انتظار نتیجه آزمایش دوم هستند اما معمولاً نتیجه آزمایش دوم هم تایید کننده آزمایش اول است! از وزنه برداری هم خبر می رسد با تایید نهایی دوپینگ یکی از وزنه برداران تیم ملی نوجوانان حاضر در رقابت های سال گذشته قهرمانی نوجوانان آسیا ، فدراسیون جهانی وزنه برداری رسماً تعداد دوپینگی های وزنه برداری ایران در سال های اخیر را که باعث کاهش سهمیه ایران در المپیک 2020 توکیو می شود به 11 نفر افزایش داد!

اما بپردازیم به اخباری از رشته ها :

شوراهای فنی تیم های کشتی آزاد و فرنگی بعد از دو دور مسابقات انتخابی تیم ملی برای حضور در بازی های آسیایی و مسابقات قهرمانی جهان ، در دو جلسه جداگانه اسامی راه یافتگان به اردوهای تیم های ملی آزاد و فرنگی را اعلام نمودند که بر این اساس 23 کشتی گیر در 10 وزن به هر یک از اردوها دعوت شدند . طبق تصمیم گرفته شده در این جلسات اسامی اعلام شده تقریباً غیر قابل تغییر می باشد و کشتی گیران غایب در رقابت های انتخابی با هر دلیل موجه یا غیر موجه حتی کشتی گیران عنوان دار ، دیگر شانسی برای پوشیدن پیراهن تیم ملی در این دو رویداد مهم نخواهند داشت! از سوی دیگر با توجه به حواشی و درگیری های فراوان پیش آمده در مرحله دوم رقابت های انتخابی ، کمیته انضباطی فدراسیون تعدادی از کشتی گیران منجمله برداران عبدولی را از شش ماه تا یک سال از حضور در میادین محروم نمود .

در شرایطی که پیشتر اعلام شده بود شورای المپیک آسیا با برگزاری رقابت های وزنه برداری بازی های آسیایی در هر هشت وزن مردان موافقت نموده ، فدراسیون وزنه برداری رسماً اعلام کرد که رقابت های وزن 62 کیلوگرم مردان در بازی های آسیایی برگزار نخواهد شد . به این ترتیب با اینکه ایران در وزن 62 کیلوگرم شانس مدالی نداشت اما با 7 وزنه شدن رقابت ها ، تنها مجاز به فرستادن 7 وزنه بردار مرد به مسابقات خواهد بود که یعنی در اوران بالاتر یک شانس مدال کمتر خواهیم داشت! خبر دیگر از این رشته اینکه در شرایطی که پیشتر اعلام شده بود فدراسیون وزنه برداری خواهان حضور تیم بانوان در بازی های آسیایی می باشد با عدم تایید کمیته ملی المپیک در لیست اولیه ، نایب رئیس بانوان فدراسیون هم اعلام کرده ما اصلاً تیم ملی بانوان بزرگسالان را تشکیل نداده ایم و بحث اعزام فقط در حد مذاکره بوده است!!!

این روزها اردوی آمادگی تیم ملی واترپلو مردان هم حسابی مورد توجه رسانه ها می باشد بخصوص که در حال حاضر تیم قدرتمند چین هم به تهران آمده و با تیم ایران اردوی مشترک تشکیل داده است . کادر فنی و ملی پوشان نسبت به شرایط تیم ملی بسیار امیدوار هستند و مرتباً تاکید می کنند که این بهترین تیم ملی واترپلو ایران بعد از انقلاب است و شانس زیادی برای روی سکو رفتن در جاکارتا دارد . مدعیان اصلی در رشته واترپلو علاوه بر ایران ، چین ، ژاپن و قزاقستان می باشند ، البته نباید از تیم های رو به رشدی مثل ازبکستان و هند و کره جنوبی غافل شد . اما یک خبر نگران کننده درباره تیم ملی این است که آقای امید لطف پور دروازه بان اول تیم ملی چند روزی را بخاطر ناراحتی قلبی در سی سی یو بستری بوده و مدتی طول می کشد تا دوباره به سطح آمادگی لازم برگردد .

ملی پوشان بسکتبال هم امید زیادی به قهرمانی در بازی های آسیایی دارند . با اینکه پس از نایب قهرمانی تلخ دوره گذشته برخی ملی پوشان از تیم ملی خداحافظی کردند و آمارها نشان از افت نسبی این رشته در چند سال اخیر دارد ، اما با سابقه های تیم ملی مثل صمد نیکخواه بهرامی و حامد حدادی همچنان برای کسب مدال طلای بازی های آسیایی نقشه می کشند و می دانند که این یکی دیگر واقعاً آخرین شانسشان است!!!

مسابقات نهایی انتخابی تیم ملی ووشو ساندای بانوان برگزار شد و الهه و شهربانو منصوریان در هر دو وزن جواز حضور در بازی های آسیایی 2018 را کسب کردند . در وزن 56 کیلوگرم مردان هم آقای رضا سبحانی به پیراهن تیم ملی رسید اما در سایر اوزان مردان رقابت های انتخابی به تعویق افتاد .

کادر فنی تیم ملی جودو در پاسخ به انتقادات درخصوص فشار زیاد روی جواد محجوب و سعید مولایی و در مقابل نتیجه نگرفتن سایر ملی پوشان ، به این دو نفر استراحت داد و با هشت جودوکار دیگر به رقابت های کاپ آزاد مسکو روسیه رفت که هر هشت نفر در مراحل مقدماتی مغلوب حریفان شده و از کسب مقام بازماندند!!! البته فدراسیون به آینده جودو امیدوار است! در چند روز گذشته رقابت های نوجوانان و جوانان قهرمانی آسیا در لبنان برگزار شد که در بخش نوجوانان سهم تیم ایران تنها یک مدال برنز بود! اما در جوانان جودوکاران کشورمان یک طلا ، یک نقره و 4 برنز کسب نمودند!

آقای مجتبی عابدینی در شمشیربازی سابر جایزه بزرگ روسیه به مدال برنز دست یافت و موقعیت خود را در رنکینگ جهانی ارتقا داد . وی همچنان امید اول شمشیربازی ایران به کسب مدال در بازی های آسیایی است . آقای فضل الله باقرزاده که در انتخاباتی تک نفره بار دیگر رئیس فدراسیون شمشیربازی شد گفته ما در بازی های آسیایی دو مدال خواهیم گرفت! (البته ایشان چند ماه قبل وعده سه مدال داده بودند!!!)

آقای رضا علیپور قهرمان سنگ نوردی سرعت جهان هفته گذشته برای شرکت در دو مرحله رقابت های جام جهانی راهی چین شد که در مرحله اول عنوانی بهتر از هفتمی کسب نکرد (با اینکه در دور مقدماتی با اختلاف زیاد نسبت به رقیبان اول شده بود) اما در مرحله دوم به علت اشتباه فنی فدراسیون سنگ نوردی در ثبت نام وی ، مسئولان برگزاری مسابقات نام وی را از فهرست شرکت کنندگان حذف و اجازه رقابت به این قهرمان خوب کشورمان را ندادند! فدراسیون بخاطر این اشتباه رسماً از علیپور عذرخواهی کرد .

کادر فنی تیم ملی بوکس با اینکه در لیست اولیه کمیته ملی المپیک تنها سه سهمیه به این رشته اختصاص یافته ، اعلام کرد که با شش بوکسور به اندونزی خواهد رفت! به گفته آقای اکبر احدی (سرمربی تیم ملی) تنها در وزن منفی 60 کیلوگرم که هیچ یک از بوکسورهای ایران نتوانسته اند خود را در حد و اندازه های تیم ملی نشان دهند در بوکس مردان بازی های آسیایی نماینده نخواهیم داشت!

سرمربی تیم ملی تنیس هم گفته که تیم سه نفره مردان ما به بازی های آسیایی خواهند رفت و تاکنون حضور آقای شاهین خالدان در این ترکیب سه نفره قطعی شده است!!! هرچند همچنان معتقدم فرستادن تنیسورهای ایران به بازی های آسیایی کار اشتباهی است و آنها حتی برای پیروزی در دورهای مقدماتی هم شانس کمی دارند ، اما این عزیزان در مسابقات تنیس فیوچرز ترکیه در هفته گذشته که سطح کیفی نسبتاً قابل قبولی داشت عملکرد خوبی داشتند و در بخش دونفره یک مدال برنز هم گرفتند تا امیدوار باشیم که دست کم در دورهای مقدماتی شانسی برای پیروزی خواهند داشت!!!

در رشته قایق های بادبانی آقای احمد احمدی که در بازی های آسیایی دوره قبل عنوانی بهتر از نهمی کسب نکرد ، این بار باز هم با امید به کسب مدال به بازی های آسیایی چشم دوخته است! وی در جدیدترین رده بندی فدراسیون جهانی در کلاس FINN در رده نخست آسیا و نود و نهم جهان قرار گرفته است و نسبت به نفر دوم آسیایی در رده بندی جهانی 42 پله بالاتر است!!!

و آخرین خبر باز از فدراسیون قایقرانی اینکه رئیس فدراسیون اصرار دارد با حضور تیم کانوپلو ایران در بازی های آسیایی موافقت شود! ایران یکی از قدرت های اصلی و از بنیانگذاران کانوپلو آسیا است و با پیگیری های احمد دنیا مالی عضو فدراسیون قایقرانی آسیا و فدراسیون جهانی ، قرار شده کانوپلو به صورت آزمایشی در حاشیه رقابت های بازی های آسیایی برگزار گردد که یعنی مدال هایش در جدول رده بندی محاسبه نخواهد شد ، در نتیجه کمیته ملی المپیک که با شعار " کاروان کیفی " می خواهد ورزشکاران سوارکاری ، تنیس ، بدمینتون ، سه گانه و ... را به بازی های آسیایی ببرد! ، چون مدال های کانوپلو ارزشی نخواهند داشت ، با اعزام تیم کشور پیشنهاد دهنده مخالفت کرده است!!! 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”