همراه با بازی های آسیایی 2018 جاکارتا

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6976 بار

Re: همراه با بازی های آسیایی 2018 جاکارتا

پست توسط bamn »

ایران و بازی های آسیایی (9) :

بخش نهم
(رشته های بوکس ، ووشو ، شمشیربازی)1- بوکس

شاید در رشته بوکس حضور دائمی در بازی های آسیایی نداشته ایم ، اما جزو رشته هایی است که هر زمان شرکت کرده ایم برنده مدال شده ایم! اولین حضورمان به بازی های 1958 توکیو باز می گردد که در آن مسابقات تیم بوکس ایران با 5 برد و 9 باخت برنده سه مدال نقره و سه مدال برنز شد ، زیرا در آن زمان تعداد شرکت کنندگان بسیار کم بود و به عنوان مثال در دو وزن مسابقه اول بوکسورهای ما نیمه نهایی محسوب می شد که با باخت در آن برنده مدال برنز شدند!!! در این مسابقات وازیک کازاریان ، سورن پیرجانیان و امیر یاوری برنده مدال نقره شدند و ایزار ایلخانوف ، لئون خاچاطوریان و اکبر خوجینی به مدال برنز رسیدند .

در 1966 بانکوک تیم ایران برنده 4 مدال برنز شد توسط ناصر آقایی ، التفاط طالبی ، آلوش عباسی و حسین فتحیان پور . در 1970 بانکوک عمران حاتمی نایب قهرمان شد و محمد ساریخانی و غلامحسین پاک منش به مدال برنز رسیدند .

در 1974 تهران تیم بوکس ایران بهترین نتیجه تاریخ خود در بازی های آسیایی را با کسب 3 مدال طلا ، 2 مدال نقره و 5 مدال برنز رقم زد . در این مسابقات شریف دل آرام ، ماسیس هامبارسومیان و عبدالرضا عنداوی برنده مدال طلا شدند ، عبدالرضا انصاری و جبار فعلی نقره گرفتند و مدال های برنز را هملت میناسیان ، حسین مدار دوست ، فرشید انتقامی ، احمد پور فخری و وارتکس پارسانیان از آن خود کردند . تیم ایران در این مسابقات مجموعاً 16 برد و 8 باخت داشت .

بعد از چند دوره غیبت در 1990 پکن بوکس ایران به مسابقات بازگشت و برنده یک مدال نقره (علی اصغر کاظمی) و دو مدال برنز (توسط سیامک ورزیده و ایرج کیارستمی) شد . در 1994 هیروشیما ایوب پورتقی بعد از 20 سال یک بار دیگر بوکس ایران را به مدال طلای بازی های آسیایی رساند ، محمد رضا صمدی برنده مدال نقره شد و انوشیروان نوریان و بهمن عزیزپور به مدال برنز رسیدند . در 1998 بانکوک محمد رضا صمدی یک بار دیگر نقره گرفت و روح الله حسینی به مدال برنز دست یافت . در این مسابقات تیم ایران با 6 برد و 10 باخت عملکرد بسیار ضعیفی داشت و زنگ خطری بود برای آینده که شنیده نشد!

بعد از افتضاح المپیک 2000 سیدنی و انحلال تیم ملی بوکس ، ایران در بوکس بازی های آسیایی 2002 بوسان غایب بود اما در 2006 دوحه با تیمی تحول یافته بازگشت که حاصل آن یک مدال طلا توسط علی مظاهری و سه مدال برنز توسط محمد ستارپور ، مهدی قربانی و جاسم دلاوری بود . در این مسابقات تیم ایران با 11 برد و 9 باخت عملکرد قابل دفاعی داشت .

در 2010 گوانگجو تیم ایران به سه مدال برنز محمد ستارپور ، علی مظاهری و روح الله حسینی اکتفا کرد ، هرچند با 11 برد و 9 باخت ، بخصوص در اوزان سبک وزن بهتر از حد انتظار ظاهر شد . در رقابت های 2014 اینچئون علی مظاهری و جاسم دلاوری نقره گرفتند و احسان روزبهانی با همه تمرینات حرفه ایی اش به مدال برنز قنائت نمود! در این مسابقات تیم ایران که برخلاف دو دوره قبلی کامل نبود به 9 برد و 6 باخت دست یافت . 4 بوکسور از 6 بوکسور ما به حریفان قزاقستانی باختند و قزاقستان عملاً با درخشش بوکسورهایش توانست رتبه چهارمی جدول رده بندی مدالی را از ما پس بگیرد .

اما بوکس بازی های آسیایی 2018 اندونزی هم برای ایران و هم برای قزاقستان متفاوت خواهد بود ، زیرا به دلیل شرایط بد داوری در بوکس ، هم کمیته بین المللی المپیک و هم شورای المپیک آسیا تصمیم گرفته اند شرایط را برای این رشته دشوار نمایند در نتیجه اوزان سنگین بوکس مردان را حذف و تعداد وزن ها را از 10 به 7 وزن کاهش داده اند! ایران تقریباً همه مدال های بوکسش را بخصوص در دوره های بعد از انقلاب در اوزان سنگین گرفته از جمله هر سه مدال اینچئون را ، قزاقستان هم که در اینچئون هر سه مدال طلای اوزان سنگین را تصاحب کرده بود! پس از یک طرف قزاقستان سه شانس طلای خود را از دست داده و از طرف دیگر ایران سه شانس مدال را! البته تیم نصف و نیمه ایی که قرار است از ایران در بوکس آسیایی اندونزی شرکت کند در رقابت های بین المللی این چند وقت اخیر عملکرد قابل قبولی داشته اند و برخلاف انتظار ما را به کسب مدال در سبک وزن امیدوار نموده اند ، با این حال باز هم می گویم که بوکس ایران بطور سنتی در اوزان سنگین موفق بوده و نباید سطح توقعمان را از سبک وزن ها بیش از حد بالا ببریم .

قزاقستان بدون مدال های سنگین وزن ، برای کسب مقام اول جدول رده بندی مدالی بوکس رقابت نزدیکی با چین ، ازبکستان ، تایلند و کره جنوبی خواهد داشت . هند ، فیلیپین ، مغولستان ، ژاپن و کره شمالی هم امیدوار به کسب چندین مدال می باشند ، اما پاکستان ، تاجیکستان ، ایران ، اندونزی ، سوریه و ... بیشتر چشمشان به شانس و قرعه مناسب است تا بلکه یکی-دو بوکسورشان بتوانند تا نیمه نهایی بالا بروند و برنز بگیرند!


2- ووشو

رشته رزمی ووشو از دو بخش تالو (اجرای نمایشی فنون) و ساندا (مبارزه) تشکیل می شود . این رشته ورزشی بومی کشور چین در بخش ساندا شباهت هایی به کاراته ، بوکس و کشتی سومو (کشتی سنتی ژاپنی) دارد و در عین حال بطور کلی متفاوت است! اما تالو دارای سبک های متعددی است و فقط تعدادی از آنها در بازی های آسیایی اجرا می شوند آن هم به این صورت که سبک چانگ چئون به صورت مستقل اجرا می شود و مدال دارد اما سبک های نان چوئن ، ننگون ، تای چی چوان ، تای جی جیان ، دائو و گان دو به دو بخاطر شباهت هایی که به هم دارند اجرا می شوند و به صورت سه ماده محاسبه و توزیع مدال دارند .

اولین حضور ووشوکاران ایران در بازی های آسیایی 1998 بانکوک رقم خورد . در آن زمان هنوز ووشو در ایران چندان مطرح نبود و نمایندگان کشورمان عملکرد قابل قبولی نداشتند و تنها آقای حسین اجاقی موفق به کسب یک مدال نقره در ساندا شد . در 2002 بوسان ووشوکارانمان شرایط بهتری داشتند ؛ حسین اجاقی این بار قهرمان شد و محمد آقایی هم به یک مدال نقره دست یافت . اما در تالو شرکت کنندگانمان عنوانی بهتر از یازدهمی کسب نکردند .

در 2006 دوحه سانداکاران کشورمان یک نقره (توسط علیرضا صحرانشین) و دو برنز (توسط جلیل عطایی و خسرو مینو) بدست آوردند و اما تالوکارانمان کماکان یازدهم می شدند! در 2010 گوانگجو و در مهد رشته ووشو ، سانداکارانمان کولاک کردند! محسن محمد سیفی ، حمید رضا قلی پور و خانم خدیجه آزادپور سه مدال طلا بدست آوردند (این اولین مدال طلای بانوان ایران در بازی های آسیایی بعد از انقلاب بود) ، سجاد عباسی و خانم الهه منصوریان هم برنده دو مدال برنز شدند . ضمن اینکه در تالو هم احسان پیغمبری برنده مدال برنز شد تا در این بخش هم بالاخره مدال بگیریم .

اما در 2014 اینچئون ، سانداکاران کشورمان باید در کنار همه سختی های همیشگی با ناداوری های کره میزبان هم مبارزه می کردند که حاصل آن کسب یک مدال طلا (توسط محسن محمد سیفی) ، دو مدال نقره (توسط حمید رضا لادور و الهه منصوریان) و یک مدال برنز (توسط سجاد عباسی) بود . در بخش تالو هم بهترین عنوان رتبه ششمی بود!

در آسیایی 2018 اندونزی ووشوکاران ما با انگیزه بیشتری برای کسب مدال به میدان خواهند رفت . در چند سال گذشته آنها هرچه بیشتر با تجربه شده اند و عناوین بیشماری در سطح آسیا و جهان کسب نمودند . فدراسیون هم کسب مدال برایش بسیار مهم است برای همین اصلاً با اعزام تیم تالو مردان (که مورد موافقت کمیته ملی المپیک قرار گرفته بود) موافقت نکردند و در تالو فقط با تیم بانوان که در این دوره امید بیشتری به کسب مدال دارند به میدان می رویم .

چین قهرمان سنتی ووشو آسیا و جهان است و مطابق معمول بیشترین مدال ها را (بخصوص در مواد تالو) به خود اختصاص خواهد داد . ایران ، کره جنوبی ، ویتنام و هنگ کنگ هم بعد از چین قوی ترین تیم ها هستند و برای کسب بیشترین مدال های ممکن خواهند جنگید . اما نباید از ماکائو ، فیلیپین ، مالزی ، اندونزی ، ژاپن و چین تایپه غافل شد که آنها هم برای کسب مدال به میدان خواهند آمد . ووشوکاران قزاقستان ، هند ، میانمار و سنگاپور هم هرچند شانس کمی برای کسب مدال دارند اما امیدوار می باشند!

3- شمشیربازی

انسان از وقتی شروع به استخراج فلزات کرد با آنها شمشیر ساخت تا در جنگ و دفاع از خود به کار گیرد و طی هزاران سال ، ملیون ها نفر با شمشیر به قتل رسیدند . حالا شمشیربازی تبدیل به یک رشته ورزشی شده هرچند تاریخچه ایی خونبار دارد . در حال حاضر ورزش شمشیربازی حرفه ایی در سه نوع شمشیر برگزار می شود : فلوره که نسبت به دو نوع دیگر سبک تر و نرم تر است و در آن شمشیرباز فقط مجاز است با نوک شمشیر به تنه حریف ضربه بزند و ضربه به سر ، دست ها و پاها مجاز نیست ، شمشیر اپه که از فلوره سفت تر و سنگین تر است و محافظ دست بزرگتری دارد و در آن شمشیرباز مجاز است با نوک شمشیر به همه قسمت های بدن حریف ضربه بزند ، و شمشیر سابر که نسبت به دو شمشیر دیگر ظاهری اندکی متفاوت دارد و شمشیرباز با آن مجاز است هم با نوک و هم با لبه شمشیر به همه قسمت های بدن حریف (بجز پاها و بخش اندام جنسی) ضربه بزند و از این رو نسبت به دو شمشیر دیگر رقابت با این شمشیر سریع تر است!


شمشیربازی از مسابقات 1974 تهران وارد جدول بازی های آسیایی شد . در آن مسابقات شمشیربازان ما در اپه و سابر تیمی مردان و فلوره تیمی بانوان قهرمان شدند ، پیروز آدمیت در اپه انفرادی ، علی اصغر پاشاپور در فلوره انفرادی ، عبدالحمید فتحی در سابر انفرادی و مهوش شفیعی در فلوره انفرادی بانوان نقره گرفتند و تیم فلوره مردان ایران ، منوچهر شفیعی در سابر انفرادی و گیتی محبان در فلوره انفرادی بانوان سوم شدند . اما بعد از آن شمشیربازی ایران تا 1990 پکن از مسابقات غایب بود و در پکن هم به مدالی نرسید .

باز بعد از یک دوره غیبت ، شمشیربازی ایران در 1998 بانکوک به میدان مبارزه بازگشت که حاصل آن مدال برنز سابر تیمی مردان بود . با این وجود باز هم شمشیربازان نتوانستند جواز حضور در 2002 بوسان را کسب کنند و در 2006 دوحه بازگشتند . این بار شمشیربازان ما عملکرد بهتری داشتند و در چند ماده تا کسب مدال پیش رفتند اما در نهایت حاصل فقط دو مدال برنز بود در اپه انفرادی (توسط علی یعقوبیان) و اپه تیمی مردان .

اما در 2010 گوانگجو برخلاف بیشتر رشته ها ، کارنامه شمشیربازان ما منفی بود و نتایج قابل قبولی کسب نگردید تا آنها بدون کسب مدال به کشور بازگردند .

در 2014 اینچئون در اپه انفرادی مردان محمد رضایی در دور مقدماتی عملکرد خوبی داشت و در مرحله حذفی هم تا یک هشتم نهایی صعود کرد ، اما علی یعقوبیان با همه تجربه و افتخارات قبلی ، اصلاً در دور مقدماتی شرایط خوبی نداشت و با یک برد و پنج باخت حذف شد . در بخش تیمی تیم ایران ابتدا با شکست تیم قدرتمند هنگ کنگ شگفتی ساز شد اما در یک چهارم نهایی به ژاپن باخت و بی مدال ماند . در سابر انفرادی مردان مجتبی عابدینی و علی پاکدامن هر دو تا یک چهارم نهایی صعود کردند اما حریف رقبای این مرحله شان نشدند . در بخش تیمی بعد از شکست تیم ویتنام ، در نیمه نهایی تیم ایران با شکست چین شگفتی ساز شد و به فینال صعود کرد تا با قبول شکست برای کره جنوبی قهرمان جهان و المپیک ، به مدال نقره برسد .

در بازی های آسیایی امسال ، سابریست های ایران در هر دو بخش انفرادی و تیمی مردان امیدوار به کسب مدال می باشند . آنها توان شکست دادن هر حریفی را دارند و فقط برابر شمشیربازان کره ایی هنوز به مشکل می خورند! اما شکست تیم کره جنوبی از چین در فینال قهرمانی آسیا امسال به آنها نشان داد که کره شکست ناپذیر نیست! در اپه مردان هم اگر قرعه خوبی به شمشیربازان ما بخورد امید اندکی به مدال داریم اما در فلوره مردان چون هیچ امیدی به کسب مدال نبوده اصلاً شرکت نمی کنیم! در بانوان هم فقط تیم سابر ایران شرکت می کند که چون اولین تجربه حضورشان در بازی های آسیایی است نباید از آنها توقع کسب مدال داشت .

کره جنوبی در شمشیربازی اول آسیا و یکی از بهترین های جهان است ، اما چین هم در سال های اخیر پیشرفت خوبی داشته و پیشبینی می شود این دو کشور بر سر تصاحب بهترین و بیشترین مدال های شمشیربازی بازی های آسیایی اندونزی رقابت نزدیکی داشته باشند . ژاپن هم در شمشیربازی خیلی قوی است و هرچند احتمال اینکه بتواند طلایی از چنگ کره و چین خارج کند خیلی کم می باشد اما توان کسب چندین مدال در مواد مختلف را دارد . ایران فقط به کسب مدال در سابر مردان امیدوار است با این حال اگر بتواند دست کم دو نقره بگیرد آنوقت می تواند بعد از کره و چین و ژاپن در جدول مدالی شمشیربازی چهارم شود ، هرچند هنگ کنگ و قزاقستان هم همین خیال را دارند! ویتنام ، سنگاپور و ازبکستان هم که فقط منتظر قرعه خوب هستند تا شاید دستشان به برنز ها برسد!

***
بخش بعدی به رشته های جودو ، تکواندو و کاراته اختصاص خواهد داشت .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6976 بار

Re: همراه با بازی های آسیایی 2018 جاکارتا

پست توسط bamn »

بسته خبری (بیست و سوم مردادماه) :

با سلام . بازی های آسیایی 2018 اندونزی بطور غیر رسمی آغاز شده است!

مسابقات فوتبال ، هندبال و بسکتبال 5 نفره بازی های آسیایی 2018 اندونزی آغاز شده است .

مسابقات فوتبال در گروه یک مردان با برگزاری 4 دیدار از گروه یک استارت زده شد ؛ روز جمعه ابتدا هنگ کنگ در دیدار افتتاحیه 3-1 لائوس را شکست داد و سپس فلسطین و چین تایپه به تساوی بدون گل رضایت دادند . روز یکشنبه از همین گروه فلسطین 2-1 لائوس را شکست داد و موقتاً در صدر جدول گروه قرار گرفت و در دیدار دوم اندونزی میزبان با 4 گل چین تایپه را در هم کوبید . امروز مسابقات گروه های دو ، سه و چهار آغاز خواهد شد و فردا (چهارشنبه) در گروه ششم تیم ملی فوتبال امید ایران در نخستین دیدار به مصاف عربستان خواهد رفت . این مسابقه ساعت 13:30 بعد از ظهر به وقت تهران خواهد بود .

رقابت های هندبال مردان هم دیروز (دوشنبه) در هر چهار گروه آغاز شد ؛ در گروه یک قطر با نتیجه عجیب 64-11 مالزی را در هم کوبید تا همه حریفان از جمله ایران ماست هایشان را کیسه کنند! در گروه دو هم کره جنوبی 47-16 پاکستان را شکست داد . در گروه سوم هنگ کنگ 40-17 اندونزی میزبان را شکست داد . در گروه چهار هم چین تایپه 38-28 هند را مغلوب کرد و بحرین 30-24 از سد عراق گذشت . فردا چهارشنبه از ساعت 8:30 صبح به وقت تهران تیم ملی هندبال کشورمان در نخستین دیدار خود به مصاف مالزی خواهد رفت .

رقابت های هندبال بانوان هم از امروز آغاز شده و در نخستین دیدار قزاقستان 36-19 هند را شکست داده است . امروز در ادامه این مسابقات کره جنوبی و کره شمالی از گروه یک با هم دیدار خواهد کرد و از گروه دو ژاپن با تایلند و مالزی با اندونزی مصاف خواهند داد .

امروز همچنین رقابت های بسکتبال 5 نفره مردان هم آغاز شده است ؛ در گروه یک تایلند و مغولستان به مصاف هم رفته اند که این مسابقه در اوایل کواتر چهارم با برتری تایلند رو به پایان است . بعد از این مسابقه اندونزی و کره جنوبی برابر هم صف آرایی خواهند نمود . در گروه سه و در دیداری حساس چین تایپه 71-65 ژاپن را شکست داد . از این گروه تا ساعتی دیگر قطر و هنگ کنگ با یکدیگر مسابقه خواهند داد . تیم ملی بسکتبال مردان ایران با توجه به انصراف امارات با سوریه در گروه سوم تنها مانده و این دو تیم روز سوم شهریورماه برای تعیین سرگروه با یکدیگر مسابقه خواهند داد!

و اما تا امروز علاوه بر تیم های فوتبال و هندبال ، ورزشکاران رشته های دوچرخه سواری کوهستان ، تیراندازی ، ووشو ، تکواندو ، شمشیربازی ، شنا ، ژیمناستیک ، پاراگلایدینگ ، بدمینتون ، کبدی ، والیبال ساحلی ، تنیس ، سپاک تاکرا و قایقرانی به همراه گروهی از مسئولان رشته های مختلف و تیمی از کادر پزشکی فدراسیون پزشکی-ورزشی به اندونزی وارد شده اند . تقریباً همه این ورزشکاران در دو دهکده بازی های آسیایی در جاکارتا و پالمبانگ اسکان یافته اند بجز ملی پوشان دوچرخه سواری کوهستان که به علت فاصله زیاد محل برگزاری مسابقه با دهکده بازی ها در جاکارتا ، کمیته ملی المپیک برایشان در همان منطقه برگزاری رقابت ها هتل گرفته است! مسئولان تیم فوتبال هم نسبت به فاصله زیاد دهکده بازی ها با محلی که برای تمرینشان در نظر گرفته شده اعتراض کرده اند! حتی مسئولان تیم عربستان هم همین اعتراض را مطرح کرده و گفته اند با اینکه بجای دهکده بازی ها در یک هتل اقامت کرده اند باز هم باید فاصله زیادی را در ترافیک جاکارتا تا محل تمرین طی کنند و به همین دلیل چند نوبت در پارک کنار هتل تمرین کرده اند!!!

مجید عسگری دوباره مسافر جاکارتا شد! ملی پوش دسته 69 کیلوگرم تیم ملی وزنه برداری که چند روز قبل انصراف خود از حضور در بازی های آسیایی را اعلام کرده بود ، دیروز یک بار دیگر اعلام کرد به اندونزی خواهد رفت! به قول بعضی رسانه های منتقد : فدراسیون است یا خونه خاله؟!!!

در شرایطی که فدراسیون بسکتبال از اعلام رسمی اسامی تیم ملی بسکتبال 5 نفره ایران اعزامی به بازی های آسیایی خودداری می کرد سایت رسمی مسابقات اسامی 12 بازیکن را به عنوان نفرات ثبت نام نهایی شده این تیم منتشر نموده است که هنوز توسط روابط عمومی فدراسیون بسکتبال تایید نشده . یکی از این نام ها حامد حدادی می باشد که چند روز قبل در جریان تمرینات از ناحیه کشاله ران بشدت مصدوم شد و در حال حاضر اجازه تمرین ندارد اما خودش گفته احتمالاً می تواند در دیدارهای مراحل نهایی شرکت کند .

حریفان تیم های بسکتبال سه نفره ایران هم مشخص شدند . بر این اساس تیم مردان ایران در گروه چهارم با عراق ، قزاقستان ، مالزی و ترکمنستان همگروه شد که طبق پیشبینی ها قزاقستان و ترکمنستان اصلی ترین رقبای ایران هستند . در صورت صعود ، تیم ایران در یک چهارم نهایی باید با یکی از تیم های برتر گروه دو که احتمالاً از بین مغولستان ، کره جنوبی یا چین تایپه خواهد بود مصاف دهد!

در بخش بانوان هم تیم ایران در گروه سوم با قزاقستان ، مالدیو و تایلند همگروه شد که قزاقستان مطمئناً حریف اصلی ایران برای سرگروهی خواهد بود و در صورت صعود به یک چهارم نهایی حریف ایران یکی از تیم های برتر گروه یک خواهد بود که احتمالاً چین یا مالزی هستند . همچنین ترکیب نهایی تیم ملی بسکتبال سه نفر بانوان هم اعلام شد و خانم ها ناهید اسدی ، زهرا عدالت کار ، شیدا شجاعی و کیمیا یزدیان در اندونزی به میدان خواهند رفت .

مسابقه بسکتبال بین تیم های تایلند و مغولستان هم با برتری 87-86 تایلند به پایان رسید .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6976 بار

Re: همراه با بازی های آسیایی 2018 جاکارتا

پست توسط bamn »

بسته خبری (بیست و چهارم مردادماه) :

با سلام مجدد .

اولین ورزشکاران ما در بازی های آسیایی 2018 اندونزی به میدان رفتند .

صبح امروز در ادامه رقابت های دور مقدماتی هندبال مردان از گروه یک تیم ملی هندبال کشورمان به مصاف مالزی رفت و این تیم را با نتیجه قاطع 55-11 در هم کوبید . با این نتیجه صعود ایران به دور دوم گروهی مسابقات قطعی شد و روز جمعه تیم ایران با قطر برای سرگروهی رقابت خواهد نمود .

در گروه دو این رقابت ها هم ژاپن 38-15 پاکستان را شکست داد تا صعود ژاپن و کره جنوبی هم از این گروه قطعی شود . در گروه سه عربستان 42-24 هنگ کنگ را شکست داد . با این نتیجه به نظر نمی رسد عربستان در بازی آخر برابر اندونزی که پیش تر به هنگ کنگ باخته بود ، کار سختی داشته باشد . و در گروه چهار عراق 37-30 چین تایپه را شکست داد و بحرین 32-25 از سد هند گذشت . صعود بحرین از این گروه قطعی است و بازی هند و عراق در روز جمعه برای کسب جایگاه دوم گروه خواهد بود مگر اینکه چین تایپه بحرین را شکست دهد!

دیروز گفتم که رقابت های هندبال بانوان هم آغاز شده است . روز گذشته بعد از پیروزی قزاقستان برابر هند از گروه یک ، کره جنوبی هم با نتیجه 39-22 کره شمالی را مغلوب کرد ، و در گروه دو ژاپن 41-16 تایلند را شکست داد و اندونزی میزبان هم 23-15 مالزی را مغلوب کرد . این رقابت ها فردا ادامه می یابد .

اما در فوتبال ، تیم ملی امید کشورمان در نخستین دیدار خود به نتیجه تساوی 0-0 برابر عربستان رضایت داد . هر دو تیم بازی درگیرانه و تکنیکی از خود به نمایش گذاشتند اما بطور خیلی جدی دروازه های یکدیگر را تهدید نکردند (البته عربستان بخصوص در نیمه اول چند موقعیت خیلی خطرناک را از دست داد) . به نظر می رسد هر دو تیم در تلاش بودند تا در بازی اول دچار شکست و ضربه روحی نشوند . از حواشی این مسابقه تلاش سفیر عربستان برای اخراج مقامات ورزشی ایران از جایگاه vip ورزشگاه بود که وقتی با همراهی مسئولان اندونزیایی همراه نشد ، خودش جایگاه را ترک کرد و از بخش دیگری تماشای مسابقه را ادامه داد! در دیگر دیدار این گروه هم کره شمالی با تساوی 1-1 برابر میانمار متوقف شد .

در سایر مسابقات فوتبال امروز و در گروه یک هنگ کنگ با 4 گل چین تایپه را شکست داد و فلسطین با پیروزی 2-1 برابر اندونزی میزبان ضمن حفظ صدرنشینی گروه صعودش به مرحله بعدی را قطعی کرد! در گروه پنجم هم مالزی 3-1 قرقیزستان را شکست داد و کره جنوبی با 6 گل بحرین را در هم کوبید! دیروز هم در گروه دو ازبکستان 3-0 بنگلادش را شکست داد و قطر با تساوی 1-1 برابر تایلند متوقف شد ، در گروه سه چین 6-0 تیمور شرقی را شکست داد و سوریه با یک گل از سد امارات گذشت و در گروه چهار ویتنام 3-0 پاکستان را مغلوب کرد و ژاپن به سختی و با یک گل تیم گمنام نپال را شکست داد!

در ادامه این رقابت ها روز جمعه ایران با کره شمالی مسابقه خواهد داد .

در رقابت های بسکتبال 5 نفره مردان ، دیروز در گروه یک بعد از پیروزی خفیف تایلند برابر مغولستان ، کره جنوبی هم با نتیجه 104-65 اندونزی میزبان را مقهور کرد! در گروه دو هم که چین تایپه در بازی اول ژاپن را شکست داده بود ، در بازی دوم گروه قطر 90-80 هنگ کنگ را شکست داد .

رقابت های بسکتبال 5 نفره بانوان هم امروز آغاز شد و در گروه یک چین تایپه 72-42 قزاقستان را شکست داد و تیم کره متحد هم 108-40 اندونزی را در هم کوبید! در گروه دو هم چین 110-42 تایلند را در هم شکست و ژاپن 121-44 هنگ کنگ را له کرد!!!

اما سه خبر کوتاه :

دیشب و درست ساعاتی قبل از مسابقه فوتبال ایران و عربستان ، مسئولان تیم ملی فوتبال امید کشورمان از سوی مسئولان باشگاه آیندهوون هلند نامه ایی دریافت کردند که طبق آن یک ویزای 10 روزه از تاریخ صدور نامه برای یونس دلفی بازیکن تیم امید صادر شده تا وی بتواند برای حضور در تست های پزشکی باشگاه آیندهوون در هلند شرکت کند! به این ترتیب یونس دلفی امروز بعد از بازی عربستان باید اندونزی را به مقصد هلند ترک کند و حضور در دو دیدار دیگر مرحله مقدماتی ایران را از دست می دهد!

با رایزنی های فراوان مسئولان ورزش چین ، قرار شده پس فردا در نشست مسئولان فدراسیون جهانی وزنه برداری در سوئیس درباره کاهش محرومیت وزنه برداری چین و موافقت با حضور این کشور در وزنه برداری بازی های آسیایی تصمیم گیری شود . جالب است بدانید چینی ها حتی وزنه برداران خود را هم در لیست ثبت نام نهایی مسابقات گذاشته اند تا در صورت موافقت فدراسیون جهانی وزنه برداری در مورد ثبت نام دچار مشکلی نشوند . اما قزاقستان این کار را انجام نداده و حتی اگر تخفیف فدراسیون جهانی وزنه برداری علاوه بر چین شامل قزاقستان هم بشود ، بعید است این کشور بتواند در وزنه برداری بازی های آسیایی شرکت کند!

و خبر آخر اینکه پیرترین ورزشکار شرکت کننده از اندونزی در بازی های آسیایی ثروتمندترین فرد این کشور هم هست! مایکل بامبانگ هارتونو 78 ساله که در ورق بازی شرکت خواهد کرد همراه با برادرش حدود 10 سال است که در بالای لیست ثروتمندترین مردم اندونزی حضور دارند .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6976 بار

Re: همراه با بازی های آسیایی 2018 جاکارتا

پست توسط bamn »

ایران و بازی های آسیایی (10) :

بخش دهم
(رشته های جودو ، کاراته ، تکواندو)1- جودو

جودو از رشته های رزمی بومی ژاپن می باشد که نسبت به سایر رشته های رزمی مثل تکواندو و کاراته ، فنون نمایشی کمتری دارد و بیشتر بر قدرت بدنی متکی می باشد! این رشته اولین بار در بازی های آسیایی 1986 سئول برگزار گردید و ما هم اولین مدالمان را از این رشته همانجا گرفتیم! در آن مسابقات آقای مرتضی خدادادی در وزن منهای 60 کیلوگرم به مدال برنز رسید . اما در بازی های 1990 پکن جودوکاران ما موفقیتی نداشتند .

در 1994 هیروشیما آقای محمود میران در وزن به اضافه 95 کیلوگرم نایب قهرمان شد و حسن احدپور در منهای 60 کیلو به مدال برنز رسید . در 1998 بانکوک محمد میران مدال نقره اش را در به اضافه 100 کیلوگرم تکرار کرد و سه مدال برنز به آرش میر اسماعیلی (منهای 66 کیلو) ، کاظم ساریخانی (منهای 81 کیلو) و فرهاد مابی (منهای 100 کیلو) رسید .

در 2002 بوسان بهترین نتیجه ایران در جودو بازی های آسیایی رقم خورد با مدال طلای مسعود حاجی آخوندزاده در وزن منهای 60 کیلوگرم ، سومین مدال نقره بازی های آسیایی محمود میران در به اضافه 100 کیلو و سه مدال برنز حامد ملک محمدی (منهای 73 کیلو) ، عباس فلاح (منهای 100 کیلو) و محمود میران (در وزن آزاد) . در این رقابت ها آرش میر اسماعیلی که سال قبل از آن اولین مدال طلای خودش و ایران را در جودو قهرمانی جهان کسب کرده بود و امید اول ایران برای کسب مدال طلا در جودو بازی های آسیایی محسوب می شد عملکرد خوبی نداشت و پنجم شد! او سال بعد برای دومین بار قهرمان جهان شد!!!

تیم رویایی جودو ایران بعد از ناکامی در المپیک آتن ، در بازی های آسیایی 2006 دوحه برای جبران مافات به میدان رفت اما این بار موفق به کسب مدال طلا نشد و به سه مدال نقره و یک مدال برنز اکتفا نمود . آرش میر اسماعیلی (در منهای 66 کیلو) ، محمدرضا رودکی (در به اضافه 100 کیلو) و محمود میران (در وزن آزاد) نقره ایی های ایران بودند و مسعود حاجی آخوندزاده در منهای 60 کیلو این بار به مدال برنز قناعت کرد!

در 2010 گوانگجو به نظر می رسید تیم رویایی جودو ایران به آخر خط رسیده و بجز محمدرضا رودکی که به مدال نقره وزن آزاد و مدال برنز وزن به اضافه 100 کیلوگرم رسید ، بقیه جودوکاران عملکرد قابل قبولی نداشتند و دستشان از مدال کوتاه ماند . این ناکامی در مسابقات 2014 اینچئون تکمیل شد و تیم جودو ایران اصلاً نتوانست مدال بگیرد!

جودو ایران در بازی های آسیایی 2018 با 4 جودوکار مرد و 3 جودوکار خانم شرکت خواهد نمود . جودوکاران مرد اعزامی طی ماه های گذشته در تورنمت های مختلف شرکت و عملکرد نسبتاً موفقی داشته اند تا جایی که فدراسیون امیدوار است دست کم دو مدال توسط آنها کسب شود . اما در جودو بانوان هیچ موفقیت خاصی در این مدت و سال های گذشته نداشته ایم و اصلاً مشخص نیست فدراسیون با کدام انگیزه و توجیه برای این اعزام اقدام کرده بویژه آن که گفته می شود برای اعزام این سه جودوکار خانم از سهمیه هایی کسر شده که کمیته ملی المپیک برای کوراش بانوان تخصیص داده بود (کوراش و جوجیتسو تحت مدیریت فدراسیون جودو می باشند) . ایران یک بار حضور در جودو بانوان را با سه خانم در گوانگجو آزمود که حاصل آن سه باخت و حذف زودهنگام در همان دور اول مسابقات بود! (البته همان زمان تقصیر را گردن قرعه انداختند چون دو نفر از سه نفری که خانم های جودوکار ما را شکست دادند در وزن هایشان نایب قهرمان شدند!)

به طور سنتی در جودو ژاپن بیشترین مدال ها را از آن خود خواهد نمود . بعد از آنها جودوکاران کره جنوبی ، مغولستان و چین رقابت نزدیکی برای کسب جایگاه دوم جدول مدالی جودو خواهند داشت . قزاقستان ، ازبکستان ، کره شمالی و ایران هم هرچند امید زیادی به کسب مدال طلا ندارند اما برای کسب بیشتر از یک مدال نقشه کشیده اند . کشورهایی مثل تاجیکستان ، چین تایپه ، ترکمنستان و هنگ کنگ هم امیدوارند با قرعه خوب دست کم سهمی از برنزها داشته باشند!


2- کاراته

کاراته هم یک رشته رزمی بومی ژاپنی (بطور خاص برخاسته از مجمع الجزایر ریوکیو بین ژاپن و تایوان) است که بخصوص در این دوره از بازی های آسیایی مورد توجه می باشد زیرا قرار است این رشته برای اولین بار در المپیک تابستانی 2020 توکیو برگزار شود و بازی های آسیایی در واقع اولین مرحله مهم کسب امتیاز ورودی به المپیک خواهد بود! این رشته از دو بخش کاتا و کومیته تشکیل شده است ؛ کاتا شامل اجرای فنون دفاعی می باشد! یعنی رزمی کار باید در واکنش به حمله حریف فن دفاعی را کامل و به درستی اجرا کند تا امتیاز بگیرد . اما کمیته مبارزه کامل است و در آن هم به اجرای فن دفاعی امتیاز داده می شود و هم اجرای فن تهاجمی . با این شرایط در کاتا چون مهارت از قدرت بدنی مهم تر است مسابقات در یک وزن برگزار می شود اما در کمیته که قدرت بدنی هم اهمیت می یابد مسابقات در چند وزن مختلف است در نتیجه کسب مدال بازی های آسیایی برای کاتاروها سخت تر از کمیته بازها می باشد!

کاراته اولین بار از مسابقات 1994 هیروشما وارد جدول بازی های آسیایی شد . در آن مسابقات مازیار فرید خمامی در 70 کیلوگرم کمیته قهرمان شد ، آرش جوانشیر (65 کیلو کمیته) و سعید آشتیان (75 کیلو کمیته) نایب قهرمان شدند و وحید خواجه حسینی در وزن به اضافه 80 کیلو سوم شد . اما در کاتا نماینده کشورمان در رده چهارم ایستاد .

در 1998 هیروشما علیرضا کتیرایی در 75 کیلوگرم کمیته به مدال طلا دست یافت و سه مدال نقره به مهدی عموزاده (70 کیلو کمیته) ، علی ستارزاده (به اضافه 75 کیلو کمیته) و علاالدین نکوفر (کاتا انفرادی) رسید . در 2002 بوسان دو مدال طلا توسط علیرضا کتیرایی (70 کیلو کمیته) و مهران بهنام فر (به اضافه 75 کیلو کمیته) به دست آمد و حسین روحانی (60 کیلو کمیته) ، مهدی عموزاده (65 کیلو کمیته) و جاسم ویشگاهی (75 کیلو کمیته) نایب قهرمان شدند . ایران در بخش کاتا نماینده نداشت .

در 2006 دوحه تعداد طلاهای کاراته ایران به سه رسید! حسین روحانی (60 کیلو) ، حسن روحانی (65 کیلو) و جاسم ویشگاهی (75 کیلو) طلایی های ایران بودند و سعید فروکی (70 کیلو) و اسماعیل ترک زاد (80 کیلو) به مدال برنز رسیدند . در این دوره هم کاتاروهای ایران غایب بودند .

در 2010 گوانگجو هم غیبت کاتا ایران ادامه داشت اما این بار تیم کومیته بانوان کشورمان برای اولین بار در بازی های آسیایی حاضر شد که حاصل آن کسب دو مدال برنز توسط خانم ها فاطمه چالاکی (55 کیلو) و سمیرا ملک پور (68 کیلو) بود . در بخش مردان هم دو مدال طلا توسط جاسم ویشگاهی (84 کیلو) و ذبیح الله پورشیب (به اضافه 84 کیلو) بدست آمد .

در 2014 اینچئون امیر مهدی زاده در 60 کیلوگرم قهرمان شد ، در 67 کیلوگرم حسین سمندر (که هیچ وقت نفهمیدم چه نسبتی با علیرضا سمندر رئیس وقت فدراسیون کاراته داشته) در همان مسابقه اول به حریف کویتی باخت و حذف شد . سعید حسنی پور در 75 کیلوگرم دومین مدال طلای ایران را بدست آورد . و در وزن به اضافه 84 کیلوگرم سجاد گنج زاده دیدار نبمه نهایی برابر حریف ژاپنی را واگذار کرد و به علت اعتراض به عملکرد داوران از جدول مسابقات حذف شد . در کومیته بانوان هم نسرین دوستی در 50 کیلوگرم و فاطمه چالاکی در 61 کیلوگرم به مدال برنز رسیدند ، پگاه زنگنه در 68 کیلوگرم پنجم شد و حمیده عباسعی به مدال طلای وزن به اضافه 68 کیلو رسید . در این دوره هم ایران در کاتا غایب بود .

در بازی های آسیایی 2018 اندونزی هم باز با وجود اینکه علاوه بر کاتا انفرادی برای اولین بار شاهد برگزاری رقابت کاتا تیمی هم خواهیم بود ، ایران ترجیح داده همه سهمیه اش را به کومیته اختصاص دهد و مسئولان فدراسیون پیشبینی کرده اند که کاراته ایران برای اولین بار 4 طلایی خواهد شد!

ژاپن بیشترین شانس را برای کسب مقام اول کاراته بازی های آسیایی دارد اما اگر وعده مسئولان فدراسیون درباره 4 طلایی شدن کاراته ایران عملی شود آنوقت شاید ایران در صدر جدول مدالی کاراته بیاستد! بعد از ژاپن و ایران ، چین تایپه ، قزاقستان و چین تیم های قدرتمندی هستند و برای طلا خواهند جنگید . کاراته روهای مالزی ، ویتنام ، عربستان ، ازبکستان ، اندونزی ، کویت و هنگ کنگ شاید شانس زیادی برای رسیدن به مدال طلا نداشته باشند اما هر کدام در چند بخش امیدوار به کسب مدال می باشند . ورزشکاران اردن ، ماکائو ، تایلند ، فیلیپین ، کره جنوبی ، سوریه ، امارات و ... بیشتر امیدوارند که با قرعه خوب سهمی از برنز ها داشته باشند .


3- تکواندو

این رشته رزمی مخصوص کره جنوبی است و از آنجا نشات گرفته و چون ابداع آن به بعد از تقسیم شبه جزیره کره باز می گردد در کره شمالی جزو ورزش های ممنوعه محسوب می شود! این رشته شامل دو بخش کیوروگی (مبارزه) و پومسه (اجرای نمایشی فنون) می باشد که تا پیش از این فقط رقابت های کیوروگی در بازی های آسیایی و المپیک برگزار می شد اما قرار است برای اولین بار شاهد برگزاری رقابت های پومسه انفرادی و تیمی در بازی های آسیایی 2018 باشیم .

اما اولین بار تکواندو در بازی های آسیایی 1986 سئول برگزار شد و تکواندوکاران ما در آن مسابقات یک مدال طلا (توسط ابراهیم قادری) و یک مدال نقره (توسط علی حاجی پور) کسب نمودند . اما در بازی های آسیایی 1990 پکن تکواندو برگزار نشد و در 1994 هیروشیما به جدول مسابقات بازگشت ، جایی که فریبرز عسگری طلایی شد ، ابراهیم سعادتی و فرزاد ذرخش نقره گرفتند و مجید امین ترابی به مدال برنز رسید .


در 1998 بانکوک مهدی بی باک برنده تنها مدال طلای ایران شد ، مجید افلاکی به مدال نقره رسید ، و بیژن مقانلو ، مجید امین ترابی و حسن اصلانی سه مدال برنز کسب نمودند . در 2002 بوسان که برای اولین بار تیم تکواندو بانوان ایران هم حضور یافت ، هادی ساعی طلایی شد ، بهزاد خداداد به مدال نقره رسید و مجید افلاکی و خانم پروانه تهرانی سوم شدند .

در 2006 دوحه باز هم سهم ایران از طلاهای تکواندو یکی بود که توسط یوسف کرمی بدست آمد . مهدی بی باک و مهدی ناوی دو مدال نقره کسب کردند و بهزاد خداداد ، علیرصا نصر آزادنی ، هادی ساعی ، مهروز ساعی و افسانه شیخی پنج مدال برنز برای کشورمان به ارمغان آوردند .

در 2010 گوانگجو تکواندو ایران طلسم شکنی کرد و به سه مدال طلا توسط محمد باقری معتمد ، علیرضا نصر آزادانی و یوسف کرمی دست یافت . خانم ها راحله آسمانی و پریسا فرشیدی نقره گرفتند و چهار مدال برنز توسط فرزاد عبدالهی ، سارا خوش جمال فکری ، سمانه شهپری و سوسن حاجی پور کسب گردید .

در 2014 اینچئون رشد طلاهای ایران ادامه یافت و این بار چهار مدال طلا توسط فرزان عاشورزاده ، بهنام اسبقی ، مسعود حاجی زواره و مهدی خدابخشی کسب شد . یوسف کرمی و سجاد مردانی در بخش مردان تنها تکواندوکارانی بودند که از کسب مدال بازماندند . هر دو آنها در دیدار اول خود با امتیاز طلایی به تکواندوکاران ازبکستان و کره جنوبی باختند و هر دو اینها با شکست تمامی رقبای بعدی قهرمان شدند! در بخش بانوان هم فاطمه روحانی و اکرم خدابنده نایب قهرمان شدند و سوسن حاجی پور به مدال برنز رسید .

در بازی های آسیایی امسال با توجه به اضافه شدن رقابت های پومسه ، روی کاغذ ایران شانس کسب مدال بیشتری دارد ، اما اینکه چند تا از این مدال ها طلایی رنگ باشند جای بحث است! تکواندو ایران در شرایطی که بالاترین امتیاز و بخت کسب مدال در المپیک 2016 را داشت ناکام ماند و به تک مدال برنز کیمیا علیزاده قناعت نمود . پس از آن هم سیر نزولی نتایج ایران در رقابت های قهرمانی جهان و قهرمانی آسیا ادامه یافته بطوری که چندی قبل در رقابت های قهرمانی آسیا پس از چند سال موفقیت ، تیم ایران به کسب یک مدال طلا قناعت کرد (هرچند نقره و برنز زیادی بدست آورد!) . این هم از بدشانسی آخری ؛ خانم کیمیا علیزاده امید اول تکواندو بانوان برای کسب مدال که برای پرچمداری کاروان ایران در مراسم افتتاحیه هم انتخاب شده بود ، در آخرین تمرینات به شدت مصدوم شد و نتنها حضور در بازی های آسیایی را از دست داد بلکه ممکن است برای همیشه با دنیای قهرمانی خداحافظی کند!

به هر حال کره جنوبی به عنوان قهرمان سنتی تکواندو شانس اول کسب بهترین مدال ها در این رشته بازی های آسیایی است . چین و ایران هم امید زیادی دارند که بعد از کره در رده دوم قرار گیرند و البته نباید از تایلند و چین تایپه هم غافل شوند! ازبکستان ، اردن ، ویتنام ، قزاقستان ، ژاپن و فیلیپین امیدشان به درخشش تک ستاره هایشان است و اندونزی ، افغانستان ، کامبوج ، کویت ، قطر و تاجیکستان هم اگر شانس و قرعه خوب همراهشان شود شاید دستشان به مدال برسد!


***
در بخش آخر ، به کشتی خواهیم پرداخت .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6976 بار

Re: همراه با بازی های آسیایی 2018 جاکارتا

پست توسط bamn »

بسته خبری (بیست و پنجم مردادماه) :

دوباره سلام .

رقابت های مقدماتی برخی رشته های تیمی بازی های آسیایی 2018 اندونزی امروز هم پیگیری شد که البته ورزشکاران کشورمان امروز مسابقه ایی نداشتند .

در فوتبال مردان از گروه دو تایلند با تساوی 1-1 برابر بنگلادش متوقف شد و ازبکستان با 6 گل قطر را در هم کوبید . به این ترتیب صعود ازبکستان به عنوان تیم اول از این گروه قطعی شد ، تایلند با 2 و قطر و بنگلادش هر کدام با یک امتیاز همچنان امیدوار به صعود می باشند . در گروه سه امارات 4-1 تیمور شرقی را شکست داد و چین با سه گل سوریه را مغلوب کرد . از این گروه هم چین با 6 امتیاز صعودش به دور بعد قطعی شد ، سوریه و امارات سه امتیازی هستند و تیمور شرقی بدون امتیاز است . در گروه چهار هم ژاپن 4-0 پاکستان را شکست داد و ویتنام با 2 گل نپال را مغلوب کرد . به این ترتیب صعود ویتنام و ژاپن هم از این گروه با 6 امتیاز قطعی گردید و پاکستان و نپال بدون امتیاز امید اندکی به قرار گرفتن بین سوم های برتر خواهند داشت .

فردا تیم فوتبال امید ایران در بازی دوم خود برابر کره شمالی به میدان خواهد رفت که پیروزی در این دیدار برای صعود بی دردسر به مرحله بعدی بسیار حیاتی می باشد!

رقابت های فوتبال بانوان هم امروز آغاز شد و در گروه یک کره جنوبی 2-1 چین تایپه را شکست داد و اندونزی با 6 گل مالدیو را در هم کوبید . از گروه سه هم ژاپن با 2 گل تایلند را مغلوب کرد .

رقابت های بسکتبال مردان هم امروز با سه مسابقه پیگیری شد ؛ در گروه یک کره جنوبی 108-73 مغولستان را شکست داد و تا حدود زیادی صعودش را قطعی نمود . در گروه سه ژاپن 82-71 قطر را مغلوب کرد ، و در گروه چهار فیلیپین 96-59 قزاقستان را مغلوب کرد تا قزاق ها حسابی به بخت و اقبال بدشان لعنت بفرستند چون اصلاً قرار نبود با فیلیپین همگروه باشند و برابر چین هم شانسی برای برد نخواهند داشت! ادامه رقابت های بسکتبال مردان از دوشنبه هفته آینده پیگیری خواهد شد!

در ادامه رقابت های گروه یک هندبال بانوان کره جنوبی 45-18 هند را شکست داد و قزاقستان در دیداری حساس 27-26 تیم قدرتمند چین را مغلوب کرد . در گروه دو هم تایلند 34-16 میزبان را شکست داد و ژاپن 41-13 هنگ کنگ را در هم کوبید .

در هندبال مردان فردا در دیداری سرنوشت ساز که تقریباً همزمان با مسابقه فوتبال ایران و کره شمالی خواهد بود ، هندبالیست های کشورمان به مصاف قطر می روند . با اینکه صعود ایران به دور بعدی قطعی شده اما برد و باخت در دیدار فردا برای ادامه رقابت ها بسیار مهم است زیرا اگر تیم ایران موفق به شکست قطر شود و به عنوان سرگروه صعود کند دور بعدی با عربستان ، ژاپن و عراق (یا چین تایپه) همگروه خواهد شد اما اگر به قطر ببازد دور بعد باید به مصاف کره جنوبی ، بحرین و هنگ کنگ برود که روی کاغذ گروه به مراتب سخت تری است!

رقابت های واترپلو بانوان هم از امروز آغاز شد . در مسابقات امروز که به صورت یک گروه متمرکز شش تیمی برگزار می شود ژاپن 15-4 اندونزی را شکست داد ، تایلند 19-6 هنگ کنگ را مغلوب کرد و چین 11-4 قزاقستان را شکست داد .

روز شنبه بخاطر برگزاری مراسم افتتاحیه بازی های آسیایی در هیچ رشته ایی مسابقه نخواهیم داشت و از صبح یکشنبه رقابت ها در رشته های مختلف آغاز خواهد شد .


و اما امروز مراسم اهتزاز پرچم ایران همزمان با پرچم های ویتنام و سنگاپور با حضور نصرالله سجادی (سرپرست کاروان ایران) و تعدادی از ورزشکاران کشورمان در محل دهکده بازی ها برگزار شد که در پایان این بسته خبری توجه شما را به چند تصویر از این مراسم جلب می نمایم :

 
تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6976 بار

Re: همراه با بازی های آسیایی 2018 جاکارتا

پست توسط bamn »

ایران و بازی های آسیایی (11) :

بخش آخر
(کشتی)رشته کشتی با کسب 137 مدال در ادوار مختلف بازی های آسیایی ، مهمترین و پر افتخارترین رشته ورزشی برای ما ایرانی ها محسوب می شود . این رشته اولین بار در بازی های آسیایی 1954 مانیل فیلیپین و فقط در بخش آزاد برگزار شد که در آن زمان به دلایل سیاسی کاروان ایران در مسابقات حضور نداشت و ژاپنی ها به راحتی قهرمان شدند .

در بازی های 1958 توکیو هم ژاپن میزبان قهرمان شد اما این بار تیم ایران هم حضور داشت و با کسب 3 مدال طلا (امامعلی حبیبی ، غلامرضا تختی و عباس زندی) ، 3 مدال نقره (خلیل رعیت پناه ، جهانبخت توفیق و نبی سروری) و 2 مدال برنز (غلامحسین زندی و ناصر گیوه چی) یکه تازی ژاپن را به چالش کشید . این مسابقات هم فقط در بخش آزاد برگزار شد .

در رقابت های 1962 جاکارتا علاوه بر کشتی آزاد ، کشتی فرنگی هم به مسابقات اضافه شد و بدون حضور کشتی گیران ایران (به علت تحریم آن مسابقات از سوی رژیم پهلوی به بهانه ممانعت میزبان از حضور کاروان رژیم صهیونیستی) ژاپن بار دیگر مقتدرانه قهرمان شد .

در 1966 بانکوک یک بار دیگر مسابقات فقط در اوزان آزاد برگزار گردید و ژاپن برای چهارمین با قهرمان شد . با این وجود هر هشت کشتی گیر کشورمان فینالیست شدند و حاصل تلاششان 3 مدال طلا (عبدالله موحد ، منصور مهدی زاده و مسلم اسکندر فیلابی) و 5 مدال نقره (علی اکبر حیدری ، محمد علی فرخیان ، ابراهیم سیف پور ، حسین طهامی و محمود معظی پور) بود .

کشتی بازی های 1970 بانکوک هم فقط در اوزان آزاد برگزار گردید و تیم کشتی ایران برای اولین بار قهرمان شد با کسب 6 مدال طلا (ابراهیم جوادی ، محمد قربانی ، شمس الدین سید عباسی ، عبدالله موحد ، داریوش ذکری ، مسلم اسکندر فیلابی) ، 2 مدال نقره (محمد فرهنگ دوست و علی حاجیلو) و یک برنز (ابوالفضل انوری) . جالب اینکه در وزن 68 کیلوگرم عبدالله موحد و کشتی گیر ژاپنی مشترکاً به مدال طلا رسیدند چون در آن زمان مسابقات برخلاف روال فعلی که حذفی است ، به صورت دوره ایی برگزار می شد و وقتی دو یا حتی سه کشتی گیر در تعداد برد و باخت و مساوی ، امتیازات رد و بدل شده ، و پوئن شکنی (امتیاز گیری از حریفان مهم) برابر می شدند به یک مقام مشترک می رسیدند هرچند احتمال وقوعش خیلی کم بود!

در مسابقات 1974 تهران رقابت های کشتی در هر دو بخش آزاد و فرنگی برگزار شد و جالب اینکه با وجود قوی تر بودن ایران در آزاد ، در فرنگی به مدال طلای بیشتری رسیدیم! در این مسابقات کشتی گیران ایران 13 مدال طلا (ابراهیم جوادی ، محسن فره وشی ، منصور برزگر ، حمید علی دوست و مسلم اسکندر فیلابی در آزاد ، و رحیم علی آبادی ، حسین تورانیان ، اکبر یدالهی ، محمد دلیریان ، هاشم قنبری ، جلال کریمی ، بهرام مشتاق و مسلم اسکندر فیلابی!!! در فرنگی) ، 5 مدال نقره (سبحان روحی ، محمد خرمی ، رضا خرمی ، رضا سوخته سرایی در آزاد و خسرو نظافت دوست در فرنگی) و یک مدال برنز (محمد رضا نوایی در آزاد) کسب نمودند .

در بازی های 1978 بانکوک و در نبود ایران باز ژاپنی ها قهرمان شدند . در این دوره هم باز فرنگی حذف شد و فقط کشتی آزاد برگزار گردید .

در 1982 دهلی نو هم مسابقات فقط در آزاد برگزار شد و تیم ایران بعد از ژاپن در رده دوم ایستاد با کسب 3 مدال طلا (محمد حسین محبی ، محمد حسن محبی و رضا سوخته سرایی) ، 2 مدال نقره (محمد حسین دباغی و عسگری محمدیان) و 2 مدال برنز (احمد رضایی و محمود مرادی گنجی) .

در بازی های 1986 سئول که مسابقات در هر دو بخش آزاد و فرنگی برگزار و از آن پس دیگر کشتی فرنگی از جدول مسابقات حذف نشد ، کره جنوبی میزبان برای اولین بار قهرمان شد و کاروان کشتی کشورمان بعد از ژاپن در جای سوم ایستاد . حاصل تلاش کشتی گیران ما در این مسابقات 4 مدال طلا (مجید ترکان ، عسگری محمدیان و علیرضا سلیمانی در آزاد و رضا سوخته سرایی!!! در فرنگی) ، 5 مدال نقره (یعقوب نجفی ، الله مراد زرینی و محمد حسن محبی در آزاد و عبدالکریم کاکاحاجی و رضا اندوز در فرنگی) و 6 مدال برنز (اکبر فلاح ، علی اکبر نژاد ، محمد حسین محبی و کاظم غلامی در آزاد و احد جوان صالح و فریدون بهنام پور در فرنگی) بود .

در بازی های 1990 پکن هم کره جنوبی قهرمان شد و کشتی ایران این بار در رده دوم ایستاد با 3 مدال طلا (اویس ملاح ، بهروز یاری و رضا سوخته سرایی در کشتی آزاد) ، 5 مدال نقره (رسول خادم و آیت واگذاری در آزاد و حسن یوسفی افشار ، محمد نادری و علیرضا لرستانی در فرنگی) و 5 مدال برنز (جلیل جهانشاهی و ایوب بنی تمیم در آزاد و رضا سیم خواه ، احد پازاج و مسعود قدیمی در فرنگی) .

در 1994 هیروشما و در شرایطی که آن روزها کشتی فرنگی بدترین دوران خود را سپری می کرد و تقریباً تمام بار مدال آوری کشتی بر دوش آزادکاران بود ، کشتی ایران با کسب 6 مدال طلا ، 3 مدال نقره و 2 مدال برنز بعد از کره جنوبی در رده دوم ایستاد . هر 6 مدال طلا را آزادکاران کسب نمودند (آقایان نادر رحمتی ، علی اکبر نژاد ، بهروز یاری ، امیررضا خادم ، رسول خادم و ابراهیم مهربان) ، ایوب بنی نصرت در آزاد و رضا سیم خواه و حسن بابک در فرنگی نقره گرفتند و اویس ملاح و رضا صفایی در آزاد به مدال برنز رسیدند .

در 1998 بانکوک باز هم کره جنوبی اول شد و ایران دوم . در این مسابقات 5 مدال طلا (امیر توکلیان ، علیرضا حیدری ، عباس جدیدی و علیرضا رضایی در آزاد و مهدی سبزعلی در فرنگی) ، یک مدال نقره (بهنام طیبی در آزاد) و یک مدال برنز (محمد طلایی در آزاد) سهم کشتی گیران کشورمان بود .

اما در 2002 بوسان و در شرایطی که برای اولین بار رقابت های کشتی بانوان به جدول مسابقات اضافه شده بود ، بدترین نتیجه تاریخ کشتی ایران در بازی های آسیایی ثبت شد و کاروان کشتی کشورمان با کسب تنها یک طلا (علیرضا حیدری) ، 2 نقره (علیرضا دبیر و عباس جدیدی) و 5 مدال برنز (محمد رضایی و مهدی حاجی زاده در آزاد و پرویز زیدوند ، مسعود هاشم زاده و علیرضا غریبی در فرنگی) در جدول مدالی کشتی پس از کشورهای کره جنوبی ، ژاپن ، ازبکستان ، قزاقستان و چین ششم شد! کشتی ایران در بوسان مجموعه ایی از اشتباهات مختلف را تجربه کرد که فقط در یک نمونه مسعود مصطفی جوکار (که دو سال بعد از آن نایب قهرمان المپیک شد) بخاطر عدم اطلاع مسئولان تیم از جدول برگزاری مسابقات به خوابگاه رفت و به علت غیبت در دو کشتی بعدی بازنده اعلام شد!!!

اما در 2006 دوحه کشتی ایران یک بار دیگر خودی نشان داد و بعد از کره جنوبی در رده دوم جدول مدالی این رشته قرار گرفت . در این مسابقات کشتی گیران ما صاحب 4 مدال طلا (مراد محمدی ، علی اصغر بذری ، رضا یزدانی و علیرضا حیدری همگی در آزاد) ، 5 مدال نقره (فردین معصومی در آزاد و جاسم امیری ، داود عابدین زاده ، مسعود هاشم زاده و مهدی شربیان در فرنگی) و یک مدال برنز (حمید ریحانی در فرنگی) شدند . در این دوره کشتی گیران کشورمان بهترین عملکرد را برابر کشتی گیران هندی داشتند که در شش رویارویی مستقیم پیروز شدند . اما در رویارویی مستقیم برابر کشتی گیران کره جنوبی فقط در دو مسابقه پیروز شدیم و 4 مسابقه را واگذار نمودیم .

در 2010 گوانگجو با بازگشت کشتی فرنگی به روزهای اوج کشتی ایران خوش درخشید و بعد از مدتها در کشتی اول شد آن هم با کسب 7 مدال طلا (صادق گودرزی ، جمال میرزایی و رضا یزدانی در آزاد و امید نوروزی ، سعید عبدولی ، طالب نعمت پور و بابک قربانی در فرنگی) ، یک مدال نقره (مهدی تقوی در کشتی آزاد) و دو مدال برنز (فردین معصومی در آزاد و فرشاد علیزاده در فرنگی) . جالب اینکه امید اول کسب مدال طلای ایران یعنی حمید سوریان در این مسابقات توفیقی نداشت و در 55 کیلوگرم فرنگی پنجم شد! در این دوره کشتی گیران کشورمان بهترین عملکرد را در برابر کشتی گیران کره جنوبی و قرقیزستان داشتند! در پنج دیدار مستقیم با کشتی گیران قرقیز بازنده نبودیم و در شش دیدار مستقیم با کشتی گیران کره جنوبی فقط یکی را واگذار کردیم . اما بدترین عملکرد در برابر کشتی گیران ژاپنی بود که در پنج دیدار مستقیم سه کشتی را واگذار نمودیم .

در 2014 اینچئون کشتی ایران بار دیگر اول شد این بار با 6 مدال طلا (مسعود اسماعیل پور ، میثم مصطفی جوکار ، رضا یزدانی و پرویز هادی در آزاد و حبیب الله اخلاقی و مهدی علی یاری در فرنگی) ، یک مدال نقره (عزت الله اکبری در آزاد) و 5 مدال برنز (افشین بیابانگرد ، سعید عبدولی ، پیام بویری ، مجتبی کریم فر و بشیر باباجان زاده همگی در فرنگی) . در اینچئون ناداوری ها بدجور کشتی گیران ما را اذیت کرد و بخصوص در فرنگی دو مدال طلای مسلم را از ما گرفتند . در این مسابقات کشتی گیران کشورمان در 6 رویارویی مستقیم با قزاق ها پنج بار برنده شدند ، در ده رویایی مستقیم با کشتی گیران هند و قرقیزستان (هر کدام 5 تا) بازنده نبودند . اما در 4 رویارویی مستقیم برابر ژاپنی ها دو کشتی را واگذار کردیم و در یازده رویارویی مستقیم با کشتی گیران کره جنوبی ، پنج کشتی را البته به لطف ناداوران واگذار نمودیم!

و می رسیم به بازی های آسیایی 2018 اندونزی ، جایی که با توجه به کاهش اوزان کشتی و عملکرد ضعیف کشتی گیران کشورمان در رقابت های چندی قبل قهرمانی آسیا ، خوشبین ترین افراد به کسب بیش از 4 مدال طلا امید ندارند! با همه این اوصاف باز هم رقابت برای کسب بیشترین مدال طلا بین ایران و ژاپن و در درجه بعدی قزاقستان ، کره جنوبی ، چین و ازبکستان خواهد بود . مغولستان ، کره شمالی و هند هم برای کسب مدال طلا توسط تک ستاره هایشان نقشه کشیده اند . و در نهایت شاید مدال هایی هم به قرقیزستان ، پاکستان ، تاجیکستان و ... برسد .

***

خب ، این مجموعه مطلب هم تمام شد و از این لحظه تا پایان بازی های آسیایی فقط با اخبار در خدمت شما خواهم بود و اگر عمری بود چند مطلب تحلیلی و آماری بعد از پایان مسابقات خواهم نوشت .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6976 بار

Re: همراه با بازی های آسیایی 2018 جاکارتا

پست توسط bamn »

بسته خبری (بیست و هفتم مردادماه) :

با سلام مجدد و عرض تسلیت فرا رسیدن سالروز شهادت امام محمد باقر (ع) .

بالاخره انتظارها به پایان رسید و ساعاتی قبل مراسم افتتاحیه بازی های آسیایی 2018 برگزار شد تا از فردا صبح ورزشکاران 45 کشور آسیایی در رشته های مختلف رقابت خود برای کسب مدال و افتخار را آغاز نمایند .

اما قبل از هر چیز بپردازیم به نتایج رقابت های رشته های تیمی که دیروز در اندونزی پیگیری شد :

در فوتبال مردان تیم ملی فوتبال امید کشورمان با پیروزی 3-0 برابر کره شمالی تا حدود زیادی خیالش از بابت صعود به مرحله یک هشتم نهایی قطعی شد . در دیگر دیدار این گروه هم عربستان با همین نتیجه میانمار را شکست داد تا دو تیم ایران و عربستان با شرایطی کاملاً برابر در صدر جدول گروه قرار گیرند ، اما براساس شنیده ها ، هیچکدام تمایلی به اینکه به عنوان تیم اول گروه شش به مرحله بعدی بروند ندارند و حتی قرار است ایران در بازی با میانمار با بازیکنان ذخیره به میدان برود! چرا؟ چون تیم اول گروه شش ممکن است در مرحله بعدی با کره جنوبی مسابقه بدهد! کره جنوبی دیروز در اتفاقی عجیب 1-2 مغلوب مالزی شد تا مالزی با 6 امتیاز صعودش به عنوان صدرنشین گروه پنج قطعی شود! در دیگر دیدار این گروه هم بحرین و قرقیزستان به تساوی 2-2 رضایت دادند . در این گروه بعد از مالزی ، کره جنوبی با 3 و قرقیزستان و بحرین با یک امتیاز قرار دارند و با توجه به اینکه نتیجه دیدارهای رو در رو دارای اولویت است در صورت باخت مالزی و برد کره در روز آخر مرحله گروهی باز هم این مالزی خواهد بود که اول می شود!

در سایر دیدارها در گروه یک اندونزی 3-0 لائوس را شکست داد و فلسطین و هنگ کنگ به تساوی 1-1 رضایت دادند . در این گروه فلسطین و هنگ کنگ با 8 و 7 امتیاز صدرنشین هستند و اندونزی با 6 امتیاز سوم است . چین تایپه و لائوس هم دیگر امیدی به صعود ندارند .

رقابت های فوتبال فردا در گروه های دو تا چهار به پایان می رسد و رقابت های آخر گروه های یک ، پنج و شش هم روز دوشنبه خواهد بود .

اما در فوتبال بانوان دیروز رقابت های گروه دو با دو دیدار پرگل آغاز شد ؛ در اولین مسابقه کره شمالی با نتیجه عجیب 16-0 تاجیکستان را در هم کوبید و در مسابقه دوم چین با 7 گل هنگ کنگ را مغلوب کرد .

در هندبال مردان تیم کشورمان دیروز در آخرین مسابقه مرحله مقدماتی با نمایشی نچندان دلچسب 35-20 به تیم چند ملیتی قطر باخت و در رده دوم گروه یک ایستاد . در سایر دیدارها ژاپن و کره جنوبی به تساوی 26-26 رضایت دادند ، عربستان 47-13 اندونزی میزبان را مغلوب کرد ، عراق 40-29 از سد هند گذشت و بحرین 37-21 چین تایپه را شکست داد . به این ترتیب در مرحله دوم گروهی قطر ، عربستان ، ژاپن و عراق در گروه یک و کره جنوبی ، بحرین و هنگ کنگ در گروه دو به مصاف هم خواهند رفت . البته یک گروه سومی هم با حضور پنج تیم حذف شده مرحله اول تشکیل می شود برای کسب مقام های نهم تا سیزدهمی!

در بسکتبال بانوان در مهمترین دیدار گروه یک چین تایپه 87-85 تیم کره متحد را شکست داد و در دیگر دیدار قزاقستان 79-61 هند را برد . در گروه دو هم چین 105-73 ژاپن را برد و مغولستان 83-79 از سد هنگ کنگ گذشت .

و در ادامه رقابت های واترپلو بانوان اندونزی 9-8 هنگ کنگ را شکست داد ، قزاقستان 13-4 تایلند را برد و چین 12-8 ژاپن را مغلوب کرد تا با همین دو مسابقه اولش معلوم شود که قرار نیست مدال طلا را از دست بدهند!

چند خبر :

رقابت های مقدماتی کبدی قرعه کشی شد ؛ در بخش مردان تیم های هند ، کره جنوبی ؛ بنگلادش ، تایلند و سری لانکا در گروه یک و تیم های ایران ، پاکستان ، ژاپن ، نپال ، مالزی و اندونزی در گروه دو قرار گرفتند . در بخش بانوان هم تیم های هند ، تایلند ، ژاپن و اندونزی در گروه یک و ایران ، کره جنوبی ، بنگلادش و چین تایپه در گروه دو قرار گرفتند .

حریفان والیبال ساحلی ایران هم مشخص شدند . بر این اساس تیم الف ایران در گروه ششم با تیم هایی از تایلند ، مالدیو و قطر همگروه شد و تیم ب ایران در گروه هشتم با نمایندگی از ژاپن ، ویتنام و تیمور شرقی .

فدراسیون جهانی وزنه برداری و شورای المپیک آسیا مخالفت خود را با کاهش محرومیت وزنه برداری چین و قزاقستان اعلام کردند . به این ترتیب و بطور قطعی وزنه برداران این دو کشور اجازه حضور در بازی های آسیایی 2018 را ندارند .

و از نظر تعداد ورزشکاران شرکت کننده ، کاروان ایران یازدهمین کاروان پر جمعیت حاضر در بازی های آسیایی می باشد . کاروان های اندونزی ، چین ، تایلند ، کره جنوبی ، ژاپن ، هنگ کنگ ، هندوستان ، چین تایپه ، قزاقستان و مالزی به ترتیب بیشترین تعداد ورزشکاران را به بازی های آسیایی فرستاده اند . به این ترتیب با توجه به اینکه ایران برای کسب جایگاه چهارم یا پنجم جدول رده بندی مدالی تلاش خواهد کرد به نظر می رسد شعار کاروان کیفی مسئولان ورزش کشور تا حدودی عملی شده باشد!

و اما برنامه ورزشکاران ما در مسابقات فردا (یکشنبه ، 28 مردادماه) :

در تیراندازی نمایندگان کشورمان در مرحله مقدماتی تراپ انفرادی مردان و بانوان ، و مرحله مقدماتی و احتمالاً فینال تپانچه و تفنگ بادی 10 متر میکس (مختلط) دو نفره به مصاف حریفان خواهند رفت .

در کبدی تیم بانوان ایران در مهمترین دیدار مرحله مقدماتی به مصاف کره جنوبی می رود و تیم مردان با ژاپن دیدار خواهد کرد .

در کشتی آزاد رضا اطری در 57 کیلو ، مهران نصیری در 65 کیلو ، مصطفی حسین خانی در 74 کیلو ، حسن یزدانی در 85 کیلو و علیرضا کریمی در 97 کیلو به مصاف حریفان خود خواهند رفت . قرعه های انتخاب شده برای کشتی گیران آزاد کار کشورمان همگی سخت تر از حد انتظار هستند و کشتی گیران ما اگر مدال می خواهند باید از همان مسابقات اول با تمام توان به میدان بروند .

در تکواندو هم رقابت های پومسه تیمی و انفرادی آغاز می شود که پومسه کاران کشورمان هم قرعه سختی دارند و بخصوص در بخش تیمی بانوان در اولین دیدار باید به مصاف کره جنوبی بروند .

مرحله مقدماتی تالو بانوان هم از فردا آغاز خواهد شد و در بخش ساندای ووشو محسن محمد سیفی در نخستین دیدار خود به مصاف حریف قدرتمندی از قزاقستان خواهد رفت .

در قایقرانی رویینگ هم پاروزنان کشورمان در مرحله مقدماتی سه ماده به مصاف حریفان خواهند رفت .

رقابت های انفرادی اپه مردان و سابر بانوان هم با حضور شمشیربازان کشورمان فردا برگزار می شود .

در سپک تاکرا تیم رگو ایران در اولین دیدار مرحله مقدماتی به مصاف اندونزی خواهد رفت .

در شنای 200 متر آزاد علیرضا یاوری به آب خواهد زد .

و در تنیس انفرادی مردان و بانوان راکت بدستان کشورمان در دور اول به مصاف حریفان خود می روند .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6976 بار

Re: همراه با بازی های آسیایی 2018 جاکارتا

پست توسط bamn »

بسته خبری (بیست و هشتم مردادماه) :

دوباره سلام .

با آغاز رسمی بازی های آسیایی 2018 اندونزی در رشته های مختلف ، روند مدال گیری کشورها آغاز شد و ورزشکاران کشورمان هم در دو رشته تکواندو و کشتی موفق به کسب مدال و افتخار آفرینی شدند .

در کشتی آزاد وزن 86 کیلوگرم حسن یزدانی قهرمان شد و کشتی گیر لبنانی که با صعود به فینال شگفتی ساز شده بود در رده دوم ایستاد . مدال برنز مشترک هم به کشتی گیران مغولستان و قزاقستان رسید . در وزن 97 کیلوگرم هم علیرضا کریمی با شکست کشتی گیر قرقیزستانی قهرمان شد و کشتی گیران کره جنوبی و ازبکستان به مدال برنز رسیدند . اما در وزن 57 کیلوگرم کشتی گیران مغولستان و کره شمالی اول و دوم شدند و رضا اتری به همراه کشتی گیر ژاپنی مشترکاً سوم شدند . در 65 کیلوگرم هند قهرمان شد و کشتی گیر ژاپنی در جای دوم ایستاد و مدال برنز مشترک به ازبکستان و قزاقستان رسید . در این وزن مهران نصیری نماینده کشورمان در همان مسابقه اول به کشتی گیری از چین باخت و حذف شد . و در 74 کیلوگرم کشتی گیران ازبکستان و قزاقستان اول و دوم شدند و کشتی گیران ژاپن و کره جنوبی به مدال برنز مشترک دست یافتند . در این وزن مصطفی حسین خانی که در یک چهارم نهایی به کشتی گیر ازبک باخته بود در دیدار رده بندی مغلوب حریف ژاپنی شد و در جای پنجم ایستاد .

در تکواندو امروز رقابت های انفرادی و تیمی پومسه برگزار شد ؛ در پومسه انفرادی مردان آقای کوروش بختیار با غلبه بر حریفانی از کامبوج ، اندونزی و چین تایپه به فینال رسید و در رقابت نهایی اجرای فرم پومسه برابر حریف کره جنوبی با اختلاف 0.08 امتیاز مغلوب شد و به مدال برنز رسید . دیگر مدال برنز این بخش به ورزشکار تایلندی رسید . در پومسه انفرادی بانوان هم خانم مرجان سلحشوری با شکست حریفانی از ماکائو ، ژاپن و مالزی فینالیست شد . وی این دیدار را با اختلاف امتیاز 0.22 به ورزشکار کشور میزبان واگذار نمود . این پومسه کار اندونزیایی در نیمه نهایی حریف کره ایی را مغلوب کرده بود . اما در بخش تیمی مردان ، تیم ایران که در یک هشتم نهایی با قرعه استراحت مواجه شده بود در یک چهارم نهایی به تیم فیلیپین باخت و حذف شد . در این بخش کره جنوبی قهرمان شد ، چین در جای دوم ایستاد و فیلیپین و ویتنام مشترکاً سوم شدند . در تیمی بانوان هم تیم پومسه بانوان ایران در مرحله یک هشتم نهایی به تیم کره جنوبی باخت و حذف شد . در این بخش تایلند قهرمان شد و کره در جای دوم ایستاد و فیلیپین و چین تایپه مشترکاً سوم شدند .

در رقابت های شمشیربازی اپه انفرادی مردان محمدرضا تادی با 4 برد و 2 باخت و محمد اسماعیلی با 2 برد و 4 باخت از مرحله مقدماتی صعود کردند اما در یک شانزدهم نهایی به ترتیب مغلوب شمشیربازان ازبک و قرقیز شده و حذف گشتند . در این ماده شمشیربازی از قزاقستان قهرمان شد و مدال نقره به شمشیربازی از کره جنوبی رسید . شمشیر باز دیگری از کره جنوبی هم به همراه شمشیرباز ژاپنی برنز مشترک گرفتند . در سابر انفرادی بانوان هم خانم نجمه سوزنچیان با 2 برد و 2 باخت و خانم فائزه رفیعی با 2 برد و سه باخت از مرحله مقدماتی به یک هشتم نهایی صعود کرده و در این مرحله به شمشیربازانی از اندونزی و چین باختند . خانم رفیعی برابر شمشیرباز چینی نمایش قابل قبولی داشت و 13-15 بازنده شد و این شمشیرباز چینی در نهایت با شکست هموطنش در فینال قهرمان شد! مدال های برنز مشترک این ماده هم به شمشیربازان ژاپن و کره جنوبی رسید .

در کبدی تیم بانوان ایران با نتیجه 46-20 کره جنوبی را مغلوب کرد و انتقام شکست در قهرمانی آسیا گرگان را از این تیم گرفت . در سایر دیدارهای کبدی بانوان هند 43-12 ژاپن را برد ، تایلند 41-15 از سد سری لانکا گذشت ، چین تایپه 43-28 بنگلادش را مغلوب کرد و اندونزی 30-22 ژاپن را شکست داد . در بخش مردان هم تیم ایران 55-20 ژاپن را شکست داد و در سایر دیدارها هند ابتدا 50-21 بنگلادش را شکست داد و سپس 44-28 از سد سری لانکا گذشت ، کره جنوبی 52-21 تایلند را شکست داد ، پاکستان 62-17 مالزی را مقهور کرد و اندونزی 33-29 نپال را شکست داد .

در قایقرانی رویینگ رقابت های مرحله مقدماتی در 9 ماده برگزار شد که در ورزشکاران کشورمان در 5 ماده حضور داشتند ؛ تیم چهار نفره بانوان ایران با کسب بهترین امتیاز مستقیماً به فینال این ماده راه یافت ، اما در مواد تک نفره مردان و بانوان و دونفره مردان و بانوان پاروزنان کشورمان عملکرد خوبی نداشتند و برای راهیابی به فینال باید در مرحله نیمه نهایی یک بار دیگر بخت خود را به آزمون بگذارند .

در تیراندازی ماده تفنگ بادی 10 متر دو نفره مختلط تیم ایران در دور مقدماتی هفتم شد و از راهیابی به فینال بازماند . در این ماده تیم های چین تایپه ، چین و هند اول تا سوم شدند . در تپانچه 10 متر دو نفره مختلط هم تیم ایران در مرحله مقدماتی نهم شد . در این ماده چین ، کره جنوبی و ویتنام اول تا سوم شدند . در پایان روز نخست مرحله مقدماتی تراپ بانوان نمایندگان ایران در رده های دهم و هجدهم قرار گرفتند . در تراپ مردان هم در پایان مسابقه روز نخست مقدماتی تیراندازان ما هفدهم و بیست و هشتم شدند!

در شنای 200 متر آزاد مردان علیرضا یاوری با اینکه یک ثانیه بهتر از رکورد شخصی اش شنا کرد در دور مقدماتی در رده بیست و دوم ایستاد و حذف شد . در شنا امروز مدال های 7 ماده توزیع شد که چین با 4 طلا ، 2 نقره و 4 برنز و کره جنوبی با 3 طلا ، 5 نقره و یک برنز مدال ها را برای خودشان قبضه کردند و فقط یکی یک برنز به ژاپن و هنگ کنگ رسید!

در تنیس انفرادی مردان شاهین خالدان و امیر حسین بادی به علت عدم حضور حریفانشان (هر دو از قرقیزستان) به دور بعد راه یافتند ، اما در بخش بانوان صدف صادق وزیری با قبول شکست برابر حریفی از کره جنوبی حذف شد . دیگر نماینده ایران در این بخش یعنی خانم غزل پاکباخته دور اول استراحت داشت .

در ووشو ، در اجرای فرم تالو چانگ کوان مردان ورزشکاران چین ، اندونزی و چین تایپه اول تا سوم شد . اما در روز اول دور مقدماتی تالو بانوان در اجرای فرم نانکوان-ناندائو ورزشکاران ما هفتم و نهم شدند و در اجرای فرم جیانشائو-جینپو زهرا کیانی دوم شد و در روز دوم امیدوار به کسب مدال است . در بخش ساندا هم الهه منصوریان حریفی از هند را شکست داد ، عرفان آهنگران به سختی از سد حریف تایلندی گذشت و محسن محمد سیفی حریف قزاق را شکست داد .

در سپک تاکرا تیم رگو ایران 0-3 مغلوب تیم اندونزی شد . این تیم برای صعود به نیمه نهایی باید حتماً هند را شکست دهد .

در بدمینتون مهمترین اتفاق مرحله اول رقابت های تیمی مردان و بانوان ، شکست تیم قدرتمند مردان مالزی از ژاپن بود .

در بسکتبال 5 نفره بانوان در گروه یک چین تایپه 84-61 هند را شکست داد و قزاقستان 85-73 از سد اندونزی گذشت . در گروه دو هم ژاپن 107-35 مغولستان را در هم کوبید و تایلند 86-76 هنگ کنگ را شکست داد .

در روز نخست رقابت های هاکی روی چمن بانوان از گروه یک ژاپن 11-0 چین تایپه را شکست داد و مالزی با 8 گل از سد هنگ کنگ گذشت . در گروه دو هم قزاقستان 3-1 تایلند را برد و هند 8-0 اندونزی را مغلوب کرد .

در فوتبال مردان از گروه دو بنگلادش با خلق شگفتی 1-0 قطر را شکست داد و ازبکستان با همین نتیجه تایلند را مغلوب کرد به این ترتیب از این گروه ازبکستان با 9 امتیاز به عنوان تیم اول و بنگلادش با 4 امتیاز به عنوان تیم دوم صعودشان قطعی شد و تایلند با 2 امتیاز خیلی بعید است جزو سوم های برتر قرار گیرد! با نتیجه ایی که بنگلادش رقم زد رقابت برای دوم شدن در گروه شش بین عربستان و ایران شدیدتر خواهد شد چون تیم اول حریف احتمالی اش کره جنوبی است اما تیم دوم باید با بنگلادش مسابقه دهد!!! در گروه سه چین 2-1 امارات را شکست داد و سوریه 5-2 تیمور شرقی را مغلوب کرد . از این گروه هم چین و سوریه به عنوان تیم های اول و دوم صعود کردند و امارات با 3 امتیاز شانس کمی برای قرار گرفتن در جمع سوم های برتر دارد! در گروه چهار هم ویتنام با یک گل ژاپن را شکست داد و پاکستان 2-1 نپال را مغلوب کرد . به این ترتیب از این گروه هم ویتنام و ژاپن به عنوان تیم های اول و دوم صعود کردند و پاکستان با 3 امتیاز منتظر نتایج سایر گروه ها خواهد ماند .

در فوتبال بانوان هم از گروه یک کره جنوبی 8-0 مالدیو را در هم کوبید و چین تایپه 4-0 اندونزی مغلوب کرد . و در گروه سه ویتنام 3-2 تایلند را شکست داد .

در هندبال بانوان از گروه یک چین 36-21 هند را شکست داد و کره شمالی 37-33 قزاقستان را مغلوب کرد ، در گروه دو هم تایلند 30-24 هنگ کنگ را برد و ژاپن 64-3 مالزی را در هم کوبید .

در والیبال سالنی بانوان از گروه یک تایلند 3-0 فیلیپین را برد و ژاپن با همین نتیجه از سد اندونزی گذشت . در گروه دو هم چین 3-0 ویتنام را شکست داد ، قزاقستان 3-1 چین تایپه را برد و کره جنوبی در سه ست هند را مغلوب کرد .

رقابت های والیبال ساحلی مردان هم با برگزاری 18 مسابقه برگزار شد اما تیم های ایران امروز استراحت داشتند . در گروه شش که تیم الف ایران حضور دارد تایلند  2-0 قطر را شکست داد . در گروه هشتم هم که تیم ب ایران حاضر است ژاپن 2-0 ویتنام را مغلوب کرد .

و در ادامه رقابت های واترپلو بانوان قزاقستان 22-2 هنگ کنگ را شکست داد ، چین 20-4 میزبان را مغلوب کرد ، و ژاپن 19-5 تایلند را شکست داد .

جدول رده بندی مدالی تا پایان روز اول :

1- چین   7 طلا   5 نقره   4 برنز

2- ژاپن   3 طلا   6 نقره   5 برنز

3- کره جنوبی   2 طلا   3 نقره   6 برنز

4- ایران   2 طلا   2 نقره   یک برنز

5- قزاقستان   1 طلا   1 نقره   2 برنز

6- اندونزی   1 طلا   1 نقره

7- چین تایپه   1 طلا   3 برنز

8- ازبکستان   1 طلا   2 برنز

9- هند / مغولستان / تایلند   هرکدام   یک طلا   یک برنز

و ...


در روز دوم مسابقات تیم فوتبال ایران با میانمار ، تیم هندبال ایران با بحرین و تیم سپک تاکرا رگو ایران با هند مسابقه می دهند . همچنین ورزشکاران کشورمان در تیراندازی 10 متر مردان و بانوان ، دوچرخه سواری کوهستان مردان ، اوران 58 مردان و 53 و 67 کیلو تکواندو بانوان ، 125 کیلو کشتی آزاد ، ساندا و تالو ووشو ، پنج ماده قایقرانی رویینگ ، شمشیربازی سابر مردان ، تنیس انفرادی بانوان و دوبل مردان ، ژیمناستیک هنری ، ماده دقت فرود انفرادی پاراگلایدینگ ، کبدی ، سوارکاری درساژ و والیبال ساحلی ، به مصاف حریفان خواهند رفت .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6976 بار

Re: همراه با بازی های آسیایی 2018 جاکارتا

پست توسط bamn »

بسته خبری (بیست و نهم مردادماه) :

با عرض سلام مجدد .

یک روز نچندان خوب برای کاروان ایران!!!

در آخرین وزن کشتی آزاد یعنی 125 کیلوگرم ، پرویز هادی با غلبه بر تمامی حریفان سومین مدال طلای کشتی و کاروان ایران را بدست آورد . بعد از هادی کشتی گیر چینی دوم شد و مدال برنز مشترک به کشتی گیران ازبکستان و کره جنوبی رسید . اما رقابت های کشتی بانوان هم 4 وزن آغاز شد و در شرایطی که پیشبینی می شد همچون ادوار گذشته ، ژاپنی ها بیشترین موفقیت را داشته باشند ، این کشتی گیران کره شمالی بودند که با کسب 2 مدال طلا و 2 مدال برنز خوش درخشیدند . یک طلا و دو مدال برنز هم به مغولستان رسید ، هند هم یک طلا گرفت (توسط پنجمین خواهر خانواده پوگان که فیلم پرفروش دنگال در هندوستان بر اساس زندگی آنها و پدرشان ساخته شده است!) ، یک نقره و 3 برنز به ژاپنی های مدعی رسید ، قزاقستان ، چین و قرقیزستان یکی-یک مدال نقره گرفتند ، و یک مدال برنز هم به کره جنوبی رسید .

در تکواندو کیوروگی (مبارزه) وزن 58 کیلوگرم مردان فرزان عاشورزاده پس از غلبه بر حریفانی از تاجیکستان و ویتنام ، در دیدار نیمه نهایی به تکواندو کار ازبکستان باخت و مدال برنز گرفت . در این وزن کره جنوبی و ازبکستان طلا و نقره گرفتند و دیگر مدال برنز به ژاپن رسید . در وزن 53 کیلوگرم بانوان الهه شیدایی در دیدار نخست حریفی از فیلیپین را شکست داد اما در یک چهارم نهایی به تکواندوکار قزاق باخت و حذف شد . در این وزن هوگوپوش چین تایپه قهرمان شد ، کره جنوبی به مدال نقره رسید و ورزشکاران قزاقستان و لبنان بر سکوی سوم ایستادند . در وزن 67 کیلوگرم هم خانم ملیکا میر حسینی که در فاصله چند روز مانده به مسابقات جایگزین کیمیا علیزاده شده بود بعد از پیروزی برابر حریف ویتنامی ، به تکواندوکار اردنی باخت و حذف شد . در این وزن تکواندوکار اردنی با خلق شگفتی به مقام قهرمانی و مدال طلا رسید . کره جنوبی دوم شد و ورزشکاران چین و ازبکستان در رده سوم ایستادند .

در شمشیربازی سابر انفرادی مردان سید علی پاکدامن با 5 برد و مجتبی عابدینی با 3 برد و 2 باخت از جدول مقدماتی صعود کردند ، این دو در یک هشتم نهایی حریفانی از چین و هنگ را مغلوب کردند ، اما در یک چهارم نهایی فقط پاکدامن توانست با غلبه بر حریف ویتنامی اش به نیمه نهایی راه یابد و مدال خود را قطعی کند و عابدینی با شکست 12-15 برابر شمشیرباز کره ایی حذف شد . در نیمه نهایی پاکدامن با اختلاف تنها یک امتیاز 14-15 به شمشیرباز دیگری از کره جنوبی باخت و به مدال برنز بسنده کرد در حالی که مسئولان شمشیربازی ایران معتقد بودند حریف کره ایی با کمک داوران موفق به پیروزی شده است! آن یکی شمشیرباز کره ایی هم که در یک چهارم نهایی عابدینی را برده بود در نیمه نهایی 15-4 حریفی از هنگ کنگ را شکست داد تا معلوم شود لیاقت عابدینی بیش از این بوده است! در فلوره انفرادی بانوان هم شمشیرباز کره جنوبی قهرمان شد ، ورزشکار چینی در جای دوم ایستاد و مدال برنز مشترک به ژاپن و هنگ کنگ رسید .

در پایان رقابت های مرحله مقدماتی فوتبال مردان چهره شانزده تیم راه یافته به مرحله یک هشتم نهایی مشخص شد و تیم ایران با وجود تن دادن به یک باخت مصلحتی به هدفش نرسید! در این رقابت ها از گروه یک اندونزی 3-1 هنگ کنگ را شکست داد و لائوس با 2 گل چین تایپه را مغلوب کرد ، به این ترتیب به سه تیم اندونزی ، فلسطین و هنگ کنگ از این گروه صعود کردند . در گروه پنج کره جنوبی با یک گل قرقیزستان را برد و بحرین 3-2 مالزی شگفتی ساز را مغلوب کرد . از این گروه هم مالزی ، کره جنوبی و بحرین صعود کردند . و در گروه ششم ایران با 2 گل مغلوب میانمار شد اما عربستانی ها زرنگ تر بودند چون با 3 گل به کره شمالی باختند! به این ترتیب ایران ، کره شمالی و عربستان به عنوان تیم های اول تا سوم از این گروه صعود کردند .

در مرحله یک هشتم نهایی فلسطین با سوریه و ویتنام با بحرین مسابقه خواهند داد و برندگان این دو بازی حریف هم در یک چهارم نهایی خواهند بود . ازبکستان هم با هنگ کنگ و ایران با کره جنوبی مصاف می دهند و برندگان در یک چهارم نهایی با یکدیگر مسابقه می دهند . چین با عربستان و ژاپن با مالزی هم به همین ترتیب مصاف خواهند داد ، و اندونزی با امارات و بنگلادش با کره شمالی آخرین دیدارهای یک هشتم نهایی را برگزار خواهند کرد . پس می بینید با اینکه ایران در گروهش اول شد اما قرعه خیلی سخت تری نسبت به عربستان و کره شمالی در یک هشتم و یک چهارم نهایی بدست آورده است!

در فوتبال بانوان هم در گروه دو چین با 16 گل تاجیکستان را در هم کوبید تا نشان دهد پیروزی کره شمالی برابر تاجیکستان با همین نتیجه اتفاقی نبوده است!!! کره شمالی هم با 8 گل هنگ کنگ را مغلوب کرد .

در رقابت های دوچرخه سواری کوهستان رکابزنان اندونزی که ظاهراً مدتها در محل برگزاری مسابقه تمرین داشته اند شگفتی ساز شدند و هر دو مدال طلای آقایان و بانوان ماده نزول از تپه را به خود اختصاص دادند . در بخش مردان دوچرخه سواران چین تایپه و تایلند نقره و برنز گرفتند و آقای حسین زنجانیان ، تنها نماینده ما در این ماده پنجم شد . در بخش بانوان هم که ما نماینده ایی نداشتیم مدال های نقره برنز به تایلند و اندونزی رسید . با این شرایط به نظر می رسد اندونزی خیلی بیشتر از 16 مدال طلایی که پیشبینی کرده بدست خواهد آورد!!!

در سوارکاری مرحله اول درساژ انفرادی خانم سهیلا سهی تنها نماینده کشورمان که گفته می شود در تاریخ رقابت های سوارکاری بازی های آسیایی اولین بانویی است که از کشورهای غرب آسیا در مسابقات شرکت کرده ، با امتیاز 66.646 در رده دوازدهم بین بیست و هفت شرکت کننده قرار گرفت . اما در پایان رقابت این مرحله مدال های بخش تیمی درساژ توزیع شد و در شرایطی که فقط پنج کشور با ترکیب کامل در درساژ حاضر شده و دارای شرایط رقابت برای مدال تیمی بودند ، کشورهای ژاپن ، کره جنوبی و تایلند در رده های اول تا سوم ایستادند .

در پایان رقابت های مقدماتی ژیمناستیک هنری تیم های چین ، ژاپن ، کره جنوبی ، چین تایپه ، ویتنام ، قزاقستان ، ازبکستان و ایران با قرار گرفتن در رده های اول تا هشتم به فینال تیمی راه یافتند (در دوره های قبلی مدال تیمی در پایان مرحله مقدماتی توزیع می شد و رقابت فینال جداگانه ایی نداشت) . اما در بخش قهرمان قهرمانان ژیمناست هایی از چین به مدال های طلا و برنز رسیدند و ژیمانست ژاپنی نقره گرفت . در این بخش محمدرضا خسرو نژاد با رتبه دوازدهم بهترین نتیجه را در بین اعضا تیم ایران کسب کرد . اما در فینال های شش اسباب تیم ایران فقط یک نماینده خواهد داشت که آقای حمیدرضا کیخواه در بخش خرک حلقه خواهد بود .

در آغاز مرحله دوم گروهی هندبال مردان تیم ملی کشورمان با نمایشی نچندان جالب 23-29 مغلوب بحرین شد ، در همین گروه (گروه دوم) کره جنوبی 40-15 هنگ کنگ را شکست داد . در گروه یک هم قطر با تیم ذخیره هایش 26-20 عراق را برد و ژاپن و عربستان به تساوی 26-26 رضایت دادند . در گروه رده بندی نهم تا سیزدهمی هم چین تایپه 36-32 پاکستان را شکست داد و هند 45-19 مالزی را مغلوب کرد .

در کبدی بانوان تیم ایران 47-19 بنگلادش را برد و تیم مردان ایران با پیروزی 36-20 برابر پاکستان انتقام شکست از این تیم در قهرمانی آسیا گرگان را گرفت حتی اگر این پیروزی به قیمت رویارویی با هند در نیمه نهایی تمام شود چون پیش از بازی ایران و پاکستان ، کره جنوبی با خلق یک شگفتی 24-23 هند را شکست داد!

امروز دو مرحله از رقابت پاراگلایدر مردان و بانوان ماده فرود دقیق انفرادی و تیمی برگزار شد که نمایندگان کشورمان در بخش مردان حضور داشتند ، که نتایج نسبتاً خوبی بدست آمد اما جدول مسابقات به صورت کلی به رده بندی در پایان دو مرحله اشاره نداشته است .

در قایقرانی رویینگ رقابت مقدماتی در 6 ماده دیگر برگزار شد که نمایندگان ما در پنج ماده حضور داشتند و در تک نفره سبک وزن بانوان ، دو نفره سبک وزن بانوان و چهار نفره مردان مستقیماً به فینال راه یافتند و در دو ماده تک نفره سبک وزن مردان و دو نفره سبک وزن مردان راهی نیمه نهایی شدند .

در سپک تاکرا رگو تیم ایران با قبول شکست 1-2 برابر هند شانس کسب مدال در این ماده را از دست داد . حالا سپک تاکرا ما فقط در بخش چهار نفره شانس مدال دارد .

در تیراندازی تفنگ بادی 10 متر بانوان خیلی راحت دو مدال را از دست دادیم! در این ماده خانم ها الهه احمدی (پرچم دار کاروان ایران) و آرمینا صادقیان فینالیست شدند و در شرایطی حتی آقای صالحی امیری هم به محل برگزاری مسابقه رفته بود تا شاهد مدال گیری خانم احمدی باشد ، بانوی اول تیراندازی ایران خیلی راحت امتیازات را از دست داد و با کسب رتبه هفتم به کار خودش خاتمه داد . خانم آرمینا صادقیان 16 ساله هم که در صورت کسب مدال تبدیل به جوان ترین مدال آور تاریخ ورزش ایران از بازی های آسیایی می شد در شرایطی که تا اواسط رقابت فینال صدرنشین بود بخاطر کم تجربگی کم کم عقب افتاد و در نهایت بدترین شلیکش را زمانی انجام داد که برای کسب مدال برنز فقط به یک شلیک متوسط 10 امتیازی احتیاج داشت! در این ماده تیراندازان چین ، کره جنوبی و مغولستان اول تا سوم شدند . در تفنگ بادی 10 متر مردان هم چین ، هند و چین تایپه اول تا سوم شدند و امیر محمد نکونام از کشورمان در جای هفتم ایستاد . در تراپ مردان هم ورزشکاران چین تایپه ، هند و کره جنوبی اول تا سوم شدند (در این ماده نمایندگان ما بیست و سوم و بیست و هشتم شدند) و در تراپ بانوان چین ، کره جنوبی و لبنان رده های اول تا سوم را کسب کردند (در این بخش هم نمایندگان ما چهاردهم و نوزدهم شدند)

در دور دوم تنیس انفرادی مردان شاهین خالدان به نماینده ژاپن باخت و امیر حسین بادی مغلوب نماینده چین تایپه شد . در انفرادی بانوان هم غزل پاکباخته به نماینده عمان باخت و حذف شد . در دوبل مردان تیم ایران مغلوب هنگ کنگ شد و در دوبل بانوان به ویتنام باختیم . به این ترتیب کار تنیس ایران بدون کسب حتی یک برد واقعی در اندونزی به پایان رسید ، آنوقت وقتی بعضی ها به اعزام تنیس اعتراض می کردند مسئولان کمیته ملی المپیک قاطعانه می گفتند ما توریست به اندونزی نخواهیم برد!!!

در والیبال ساحلی مردان تیم الف ایران در دو ست تیم تایلند را شکست داد و تیم ب ایران با همین نتیجه از سد تیمورشرقی گذشت .

در ووشو تالو سبک نانکوآن-ناندائو بانوان ورزشکاران چین ، ازبکستان و هنگ کنگ اول تا سوم شدند و دو نماینده کشورمان عناوینی بهتر از پنجم و ششم بدست نیاوردند . در سبک تایچی کوان-تایچی جیان هم که نماینده ایی نداشتیم ورزشکاران اندونزی ، هنگ کنگ و فیلیپین اول تا سوم شدند .

اما در ووشو ساندا عرفان آهنگران حریف یمنی را شکست داد و فرود ظفری نماینده میزبان را مغلوب کرد ، اما رضا سبحانی به حریف اندونزیایی اش باخت و حذف شد .

در مهمترین اتفاق امروز رقابت های بدمینتون تیم مردان ژاپن این بار با غلبه بر کره جنوبی (قهرمان تیمی مردان بازی های آسیایی 2014) یک شگفتی دیگر خلق کرد . ژاپنی ها بعد از حذف دو مدعی جدی قهرمانی ، در نیمه نهایی کار سختی برابر اندونزی میزبان در پیش خواهند داشت .

در بسکتبال 5 نفره مردان از گروه یک اندونزی 98-86 تایلند را شکست داد و در گروه سه چین تایپه 98-67 هنگ کنگ را مغلوب کرد . در بخش بانوان هم از گروه یک کره متحد 104-54 هند را شکست داد و در گروه دو چین 110-36 مغولستان را در هم کوبید .

در هاکی روی چمن مردان از گروه یک کره جنوبی ، ژاپن و هند به ترتیب هنگ کنگ ، سری لانکا و اندونزی را شکست دادند ، و در گروه دو پاکستان ، بنگلادش و مالزی به ترتیب بر تایلند ، عمان و قزاقستان غلبه کردند .

در آغاز رقابت های والیبال سالنی مردان در گروه یک عربستان 3-1 قرقیزستان را شکست داد ، در گروه دو پاکستان 3-0 مغولستان را مغلوب کرد ، در گروه سه میانمار با خلق شگفتی 3-1 قزاقستان را از پیش رو برداشت ، در گروه چهار کره جنوبی به سختی 3-2 از سد چین تایپه گذشت ، در گروه پنج هم یک شگفتی دیگر رقم خورد و ویتنام 3-2 چین را برد ، در همین گروه تایلند 3-1 سری لانکا را شکست داد . و در گروه شش هند و قطر با نتایج مشابه 3-0 هنگ کنگ و مالدیو را شکست دادند .

در ادامه رقابت های واترپلو بانوان قزاقستان ، ژاپن و چین با غلبه بر اندونزی ، هنگ کنگ و تایلند کسب مدال خود را قطعی نمودند .

در شنا هم در چندین ماده مدال توزیع شد ، که باز هم طلاها فقط به چین و ژاپن رسید (با این توضیح که دیروز سایت مسابقات اشتباهاً مدال آوران ژاپنی را با پرچم کره جنوبی مشخص کرده بود!!!)

و در وزنه برداری 56 کیلوگرم مردان وزنه برداران کره شمالی ، ویتنام و اندونزی اول تا سوم شدند . در 48 کیلوگرم بانوان هم وزنه برداران کره شمالی ، اندونزی و تایلند در رده های اول تا سوم ایستادند .


جدول رده بندی مدالی تا پایان روز دوم رقابت ها :

1- چین   15 طلا   12 نقره   9 برنز

2- ژاپن   8 طلا   11 نقره   11 برنز

3- کره جنوبی   5 طلا   9 نقره   10 برنز

4- اندونزی   4 طلا   2 نقره   2 برنز

5- کره شمالی   4 طلا   1 نقره   2 برنز

6- ایران   3 طلا   2 نقره   3 برنز

7- چین تایپه   3 طلا   یک نقره   4 برنز

8- هند   2 طلا   2 نقره   یک برنز

9- مغولستان   2 طلا   4 برنز

10- ازبکستان   یک طلا   2 نقره   4 برنز

11- قزاقستان   یک طلا   2 نقره   3 برنز

12- تایلند   یک طلا   یک نقره   4 برنز

و ...


فردا در سومین روز رقابت ها ورزشکاران کشورمان در رشته های تیراندازی ، شنا ، تکواندو ، کشتی فرنگی ، ووشو ، قایقرانی رویینگ ، قایقرانی کانویینگ آب های خروشان ، تیر و کمان انفرادی ریکرو مردان و بانوان ، بسکتبال 3 نفره ، دوچرخه سواری کوهستان ، پاراگلایدینگ ، کبدی ، سوارکاری درساژ ، و والیبال ساحلی به مصاف حریفان خواهند رفت .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6976 بار

Re: همراه با بازی های آسیایی 2018 جاکارتا

پست توسط bamn »

بسته خبری (سی ام مردادماه) :

با سلام دوباره و عرض تبریک فرا رسیدن عید سعید قربان خدمت همه دوستان گرامی .

اول از همه و پیش از پرداختن به اخبار امروز بازی های آسیایی ، یک توضیح و پوزش خدمت شما بدهکارم! دوستان قدیمی سایت می دانند که بنده روزهای تعطیل به اینترنت دسترسی ندارم ، یعنی فردا (چهارشنبه) و جمعه این هفته ، و پنجشنبه و جمعه هفته آینده نمی توانم با اخبار به روز مسابقات در خدمتتان باشم و در صورت امکان در اولین فرصت خلاصه اخبار این روزها را ذکر خواهم نمود . اما نکته مهمتر این است که طی چند روز آینده ما انشالله اسباب کشی داریم! هنوز روز دقیقش مشخص نیست اما به دلیل همین اسباب کشی ممکن است یکی-دو روز دیگر هم طی هفته آینده موفق به درج اخبار نشوم! قرار بود این اسباب کشی را اواسط مردادماه انجام دهیم اما به دلیل آماده نبودن منزل جدید برای تحویل مرتباً به تعویق افتاده است! به هر صورت از بابت این تاخیرهای درج اخبار طی روزهای آینده ، پیشاپیش از همه شما دوستان عذرخواهی می نمایم و اگر عمری بود بعد از پایان مسابقات بازی های آسیایی در چند مطلب بطور مفصل به اتفاقات و نتایجی که در این مسابقات رقم خورده و خواهد خورد ، می پردازم .

امروز تا پیش از ظهر اخبار برای کاروان ورزشی کشورمان چندان خوب نبود اما از ظهر ورق برگشت و با چند اتفاق خوب حسابی سر حال آمدیم .

در رقابت های تکواندو وزن به اضافه 80 کیلوگرم مردان آقای سعید رجبی در شرایطی که قرعه بسیار سختی داشت و بسیاری از کارشناسان کسب مدال توسط وی را بسیار بعید می دانستند با شکست دادن حریفان عنوان دار آسیا و جهانش از کره جنوبی ، چین ، قزاقستان و ازبکستان به مدال طلا رسید تا استرس ها ناشی از عدم موفقیت تکواندو در بازی های آسیایی کاهش یابد . در این وزن بعد از تکواندوکاران ایران و ازبکستان ، مقام سوم مشترک به قزاقستان و اردن رسید . اما در بخش بانوان وزن 57 کیلوگرم خانم پریسا جوادی در همان نخستین مبارزه به ورزشکار قزاقستان باخت و حذف شد . این قزاق هم دور بعد به چین باخت . در این وزن ورزشکار چینی با شکست حریف کره جنوبی قهرمان شد و مدال برنز مشترک به فیلیپین و تایلند رسید . در به اضافه 67 کیلوگرم هم خانم زهرا پور اسماعیلی در مبارزه اول به رقیب ازبکستانی باخت و حذف شد . این تکواندوکار ازبکستانی به مدال برنز این وزن رسید . در این وزن ورزشکاران کره جنوبی و قزاقستان اول و دوم شدند و دیگر مدال برنز هم به چین رسید .

در ووشو تالو بانوان اجرای فرم جیانشائو-کیانگشائو خانم زهرا کیانی نایب قهرمان شد و اولین مدال تاریخ بانوان ایران در بخش تالو رشته ووشو را کسب کرد . در بخش ساندا هم هر پنج نماینده باقی مانده ایران یعنی آقایان عرفان آهنگران ، فرود ظفری ، محسن محمد سیفی و خانم ها الهه و شهربانو منصوریان با غلبه بر حریفانشان به نیمه نهایی راه یافته و کسب مدال خود را مسجل نمودند .

در آغاز رقابت های کشتی فرنگی دو نماینده کشورمان آقایان مهرداد مردانی در 60 کیلو و محمد رضا قرائی در 67 کیلوگرم دو مدال برنز کسب کردند . آقای مردانی قرعه بسیار سختی داشت و در کشتی اول به مصاف حریف عنوان داری از کره جنوبی رفت و این کشتی گیر را شکست داد اما در کشتی دوم به نایب قهرمان المپیک ریو از ژاپن باخت و در شانس مجدد با غلبه بر کشتی گیران اندونزی و ازبکستان به مدال برنز رسید . در این وزن کشتی گیر ژاپنی قهرمان شد ، قرقیزستان نقره گرفت و دیگر مدال برنز به قزاقستان رسید . در 67 کیلوگرم هم آقای قرائی با همین مشکل قرعه سخت مواجه بود و پس از غلبه بر کشتی گیران سوریه و ازبکستان در نیمه نهایی به کشتی گیر عنوان دار قزاقستانی باخت و در دیدار رده بندی با غلبه سریع بر حریف گمنامی از چین تایپه برنز گرفت . در این وزن کشتی گیر کره جنوبی قهرمان شد ، قزاقستان نایب قهرمان گردید و دیگر مدال برنز به قرقیزستان رسید .

اما در دو وزن آخر کشتی بانوان برد با چینی ها بود که هر دو مدال طلا را از آن خود کردند ، ژاپنی ها یک نقره و یک برنز کسب کردند تا برای اولین بار کارشان بدون کسب مدال طلا در کشتی بانوان به پایان برسد . مغولستان هم یک نقره گرفت ، دو مدال برنز به قرقیزستان رسید و یکی یک مدال برنز هم به هند و قزاقستان رسید .

در بسکتبال 3 نفره بانوان تیم ایران در نخستین دیدار خود نتیجه را 7-11 به تایلند واگذار کرد . در گروه ایران مالدیو از شرکت در مسابقات انصراف داده و بنابراین قزاقستان بدون مسابقه به راحتی به امتیاز برد رسید . با توجه به اینکه قزاقستان در بسکتبال 3 نفره از تایلند هم قوی تر است ، خیلی بعید می باشد تیم ایران بتواند با غلبه بر این تیم به مرحله بعدی راه یابد!

اما در بسکتبال 5 نفره مردان امروز یک دیدار از گروه چهار برگزار شد و چین به سختی با نتیجه 82-80 از سد فیلیپین گذشت .در بخش بانوان هم از گروه یک کره متحد 85-57 قزاقستان را شکست داد و چین تایپه 115-51 اندونزی را مغلوب کرد و از گروه دو ژاپن 91-41 تایلند را در هم کوبید .

در تیر و کمان ریکرو مرحله مقدماتی تعیین خط در هر پنج ماده برگزار شد ، در ریکرو انفرادی بانوان خانم زهرا نعمتی تنها نماینده ایران در این بخش سی و یکم شد . در انفرادی آقایان صادق اشرفی سی و چهارم و امین پیر علی چهل و پنجم شدند . میلاد وزیری و عرفان ارژنگ پور هم با قرار گرفتن در رده های 58 و 65 حذف گردیدند . در بخش تیمی مردان ایران دوازدهم شد و در بخش تیمی مختلط در رده سیزدهم قرار گرفت . این رتبه ها برای تعیین قرعه ورزشکاران در مرحله حذفی می باشد و ارزش مدالی ندارد هرچند احتمال اینکه در بخش ریکرو به مدال برسیم بسیار کم می باشد!

رقابت های مقدماتی قایقرانی کانویینگ آب های خروشان هم آغاز شد و نمایندگان کشورمان در هر چهار ماده (کانو انفرادی مردان و بانوان و کایاک انفرادی مردان و بانوان) به مرحله بعدی راه یافتند .

کار تیم دوچرخه سواری کوهستان ایران هم بدون کسب مدال پایان یافت . امروز در رقابت های مردان ماده کراس کانتی دو نماینده ایران آقایان فراز شکری و محمد پور شریف با وجود تلاش فراوان و ثبت زمان خوب به عناوین چهارمی و پنجمی بسنده کردند . در این ماده دوچرخه سواران چینی اول و دوم شدند و مدال برنز به دوچرخه سوار قزاقستان رسید . در بخش بانوان هم خانم فرانک پرتو آذر در شرایطی که تا اواسط مسابقه اول بود به علت پاره شدن زنجیر دوچرخه اش عقب افتاد و در نهایت به عنوان چهارمی رسید که از کسب این رتبه بشدت ناراحت بود . کمیته ملی المپیک هم اعلام کرده به وی جایزه در نظر گرفته شده برای کسب مدال برنز اعطا خواهد شد! در این ماده هم دوچرخه سواران چینی اول و دوم شدند و دوچرخه سوار تایلندی در رده سوم ایستاد .

در رشته سوارکاری ، مرحله دوم رقابت درساژ برگزار شد و خانم سهیلا سهی با ارتقا امتیازش نسبت به مرحله اول در رده نهم ایستاد .

در کبدی بانوان تیم ایران با نتیجه عجیب 18-22 مغلوب چین تایپه شد اما با توجه به وضعیت پوئن گیری بهتر نسبت به کره جنوبی به عنوان صدرنشین گروه به نیمه نهایی صعود کرد و در این مرحله باید با تایلند مسابقه دهد . تیم مردان ایران هم 58-24 مالزی را شکست داد .

در قایقرانی رویینگ رقابت های نیمه نهایی شش ماده برگزار شد و در شرایطی که انتظار می رفت پاروزنان ما در سه ماده به فینال اصلی راه پیدا کنند فقط خانم مهسا جاور در رویینگ سنگین وزن تک نفره بانوان فینالیست شد و دیگر نمایندگان کشورمان در دو ماده تک نفره سنگین وزن مردان و دو نفره سنگین وزن مردان (که بخصوص در این ماده فدراسیون قول کسب مدال طلا را داده بود) از راهیابی به فینال اصلی و کسب مدال بازماندند .

در تیراندازی هم باز نمایندگان ما از کسب مدال بازماندند . امروز رقابت ها در سه ماده دیگر پیگیری شد و بهترین عنوان تیراندازان ما ششمی آقای مهیار صداقت در تفنگ سه وضعیت 50 متر مردان بود .

در شنا هم نمایندگان کشورمان در چند ماده دیگر به آب زده اما موفق به کسب عنوان مهمی نشدند . امروز هم باز چینی ها و ژاپنی ها طلاهای شنا را در انحصار خود نگاه داشتند ، ضمن اینکه بانوی شناگر چینی در ماده 50 متر کرال پشت با شکستن رکورد جهان قهرمان شد!

در والیبال ساحلی تیم ایران حاضر در گروه شش 2-0 تیم مالدیو را شکست داد . تیم حاضر در گروه هشت امروز استراحت داشت .

در بدمینتون تیمی مردان اندونزی و چین با غلبه بر ژاپن و چین تایپه فینالیست شدند . اما در تیمی بانوان ژاپن با شکست اندونزی فینالیست شد تا در دیدار نهایی با چین مسابقه دهد که در نیمه نهایی تایلند را برده است .

در رقابت های شمشیربازی انفرادی فلوره مردان شمشیربازان چین و هنگ کنگ اول و دوم شدند و مدال برنز به دو شمشیرباز از هنگ کنگ و کره جنوبی رسید . در اپه انفرادی بانوان هم کره جنوبی قهرمان شد ، شمشیرباز چینی نایب قهرمان گردید و مدال برنز به هنگ کنگ و کره جنوبی رسید . در این دو ماده ما نماینده ایی نداشتیم .

در هاکی روی چمن بانوان از گروه یک ژاپن 6-0 هنگ کنگ را برد و چین 9-0 چین تایپه را مغلوب کرد . در گروه دو هم کره جنوبی با 5 گل اندونزی را شکست داد و هند 21-0 قزاقستان را در هم کوبید .

در پایان رقابت های مقدماتی ژیمناستیک هنری بانوان هم مدال های طلا ، نقره قهرمان قهرمانان به دو ژیمناست چینی رسید و بانوی ژیمناست کره شمالی سوم شد .

در هندبال مردان بخش رده بندی نهم تا سیزدهمی پاکستان 28-23 اندونزی را شکست داد و چین تایپه 34-19 مالزی را مغلوب کرد .

در هندبال بانوان هم از گروه یک کره شمالی 49-19 هند را شکست داد و کره جنوبی 33-24 چین را مغلوب کرد . در گروه دو هم تایلند 40-12 مالزی را برد و هنگ کنگ 35-11 اندونزی را شکست داد . از گروه دو صعود تیم های ژاپن و تایلند به نیمه نهایی قطعی شده است .

در نیمه نهایی ماده رگو سپاک تاکرا مردان تایلند و مالزی با شکست هند و اندونزی فینالیست شدند .

در تنیس دوبل مردان تیم هنگ کنگی که تیم ایران را برده بود به ژاپن باخت . در انفرادی بانوان تنیسورهای عمانی و کره ایی شکست دهنده نمایندگان ایران حذف شدند .

در والیبال سالنی بانوان از گروه یک ژاپن 3-0 فیلیپین را شکست داد و اندونزی 3-1 هنگ کنگ را مغلوب کرد . در گروه دو هم ویتنام و چین با نتایج مشابه 3-0 هند و چین تایپه را شکست دادند و کره جنوبی 3-1 قزاقستان را مغلوب کرد .

در پایان رقابت های واترپلو بانوان همانگونه که از قبل قابل پیشبینی بود چین ، قزاقستان و ژاپن اول تا سوم شدند .

و در وزنه برداری دسته 62 کیلوگرم مردان که بود و نبودش در مسابقات آن همه دردسر ساز شده بود میزبان به آرزویش رسید و مدال طلا را تصاحب کرد! نقره و برنز هم به وزنه برداران ویتنام و ازبکستان رسید . در 53 کیلوگرم بانوان هم وزنه بردار فیلیپینی قهرمان شد و وزنه برداران ترکمنستان و تایلند در رده های دوم و سوم ایستادند .


جدول رده بندی مدالی تا پایان روز سوم مسابقات :

1- چین   30 طلا   18 نقره   12 برنز

2- ژاپن   12 طلا   17 نقره   18 برنز

3- کره جنوبی   8 طلا   12 نقره   18 برنز

4- اندونزی   5 طلا   2 نقره   5 برنز

5- ایران   4 طلا   3 نقره   5 برنز

6- کره شمالی   4 طلا   یک نقره   3 برنز

7- هند   3 طلا   3 نقره   4 برنز

8- چین تایپه   3 طلا   2 نقره   5 برنز

9- مغولستان   2 طلا   یک نقره   4 برنز

10- قزاقستان   یک طلا   5 نقره   7 برنز

11- ازبکستان   یک طلا   3 نقره   6 برنز

12- تایلند   یک طلا   یک نقره   8 برنز

و ...


ورزشکاران ما فردا در رشته های تیر و کمان کامپوند ، فینال تیمی ژیمناستیک هنری ، بسکتبال 3 نفره مردان ، والیبال ساحلی ، قایقرانی کانویینگ آب های خروشان ، شمشیربازی سابر تیمی بانوان و اپه تیمی مردان ، هندبال ، کبدی مردان ، پاراگلایدینگ ، قایقرانی رویینگ ، تیراندازی ، شنا ، تکواندو ، والیبال سالنی ، وزنه برداری دسته 69 کیلوگرم ، کشتی فرنگی و ووشو به مصاف حریفان خود خواهند رفت و انشالله به برکت عید سعید قربان روز خوبی برای کاروان ما خواهد بود .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6976 بار

Re: همراه با بازی های آسیایی 2018 جاکارتا

پست توسط bamn »

بسته خبری (اول شهریورماه) :

با سلام مجدد .

بخاطر اینکه اخبار دیروز و امروز را باید خدمتتان عرض کنم خیلی سریع و فشرده می رویم سر اصل مطلب :

دیروز در 4 وزن باقی مانده رقابت های کشتی فرنگی به دو مدال طلا و دو عنوان پنجمی رسیدیم . محمد علی گرایی در 77 کیلوگرم و حسین نوری در 87 کیلوگرم طلایی های کشتی فرنگی ما بودند . به این ترتیب و در شرایطی که فدراسیون کشتی قول 4 مدال طلا را داده بود در مجموع کاروان کشتی ایران 5 مدال طلا کسب نمود . اما در مورد کشتی های علی اکبر حیدری در 97 کیلوگرم و بهنام مهدی زاده در 130 کیلوگرم در مرحله نیمه نهایی ذکر این نکته را ضروری می دانم که برخلاف نظر برخی ها در فضای مجازی ، ناداوری در این دو کشتی رخ نداد ، بلکه کشتی گیران ما به نکته سنجی داوران باختند! در بیشتر مواقع داوران خیلی وسواس به خرج نمی دهند و اجازه می دهند کشتی گیران هر چه دارند برای کسب نتیجه رو کنند ، اما گاهی داوران روی یک کشتی گیر خاص حساس می شوند و آنوقت است که با استفاده از کوچکترین قوانین و اختیارات داوری سعی می کنند مو را از ماست آن کشتی گیر بکشند . به این کار نمی گویند ناداوری چون ناداوری وقتی اتفاق می افتد که داور مسابقه علناً ضد کتابچه قوانین داوری عمل کرده باشد!

رقابت های ووشو هم امروز با کسب 2 مدال طلا و سه نقره برای ایران در بخش ساندا به پایان رسید . در این رقابت ها عرفان آهنگران در 60 کیلو و محسن محمد سیفی در 70 کیلو مردان طلا گرفتند و فرود ظفری در 65 کیلو مردان و الهه منصوریان در 52 کیلو و شهربانو منصوریان در 60 کیلو بانوان نقره گرفتند . هر پنج حریف ووشوکاران ایران در فینال چینی بودند . در پایان رقابت های ووشو (مجموع تالو و ساندا) چینی ها با 10 طلا و 2 نقره اول شدند و ایران با 2 طلا و 4 نقره دوم شد .

در رقابت های تکواندو هم روز گذشته میر هاشم حسینی در 63 کیلوگرم مردان قهرمان شد ، امروز هم امیر محمد بخشی در 68 کیلوگرم نایب قهرمان شد و خانم ناهید کیانی در 49 کیلوگرم بانوان به مدال برنز دست یافت تا تیم تکواندو بانوان ایران دست خالی مسابقات را به پایان نرساند . ایران در مجموع رقابت های کیوروگی و پومسه تکواندو با کسب 2 طلا ، 3 نقره و 2 برنز بعد از کره جنوبی با 5 طلا ، 5 نقره و 2 برنز دوم شد .

در روز نخست رقابت های سنگ نوردی و در ماده سرعت انفرادی مردان آقای رضا علیپور همانطور که پیشبینی می شد بالاتر از رقبای سرسخت چینی و اندونزیایی بر سکوی نخست ایستاد و طلا گرفت . در این ماده مهدی علیپور هفتم شد . در بخش بانوان همین ماده هم ورزشکاران اندونزی طلا و نقره گرفتند و برنز به چین رسید . در این بخش خانم ها کبری لک زایی فر و اعظم کرمی به ترتیب هفتم و یازدهم شدند .

امروز در رقابت های شمشیربازی سابر تیمی مردان تیم ایران در دیدار نهایی 45-32 مغلوب کره جنوبی شد و به مدال نقره دست یافت . ترکیب تیم ایران را آقایان علی پاکدامن ، مجتبی عابدینی ، محمد رهبری و فرزاد باهر ارسباران تشکیل می دادند . گفته می شود پس از پایان دیدار نهایی مجتبی عابدینی از تیم ملی خداحافظی نموده است . در این ماده تیم های چین و هنگ کنگ سوم شدند . در فلوره تیمی بانوان هم ژاپن قهرمان و چین نایب قهرمان شد و کره جنوبی و سنگاپور مشترکاً سوم شدند . دیروز در رقابت های سابر تیمی بانوان ، تیم ایران در مرحله یک چهارم نهایی به کره جنوبی باخت و حذف شد . در اپه تیمی مردان هم تبم ایران پس از غلبه بر قرقیزستان ، در یک چهارم نهایی به کره جنوبی باخت و حذف شد . به این ترتیب و با توجه اینکه در روز آخر رقابت های شمشیربازی نماینده ایی نداریم کار تیم شمشیربازی ما با کسب یک مدال نقره و یک مدال برنز به پایان رسید .

دیروز در رقابت های تیراندازی تفنگ 50 متر سه وضعیت بانوان خانم ها الهه احمدی و مه لقا جام بزرگ فینالیست شدند و خانم جام برزگ به مدال برنز دست یافت اما خانم احمدی همچون ماده تفنگ بادی 10 متر در کسب مدال ناکام ماند و هفتم شد . ما همچنان امیدوار به کسب مدال در تیراندازی هستیم .

امروز رقابت های فینال 8 ماده از قایقرانی رویینگ برگزار شد که سهم پاروزنان ما یک مدال نقره و یک مدال برنز بود . در ماده 4 نفره سنگین وزن بانوان تیم ایران با ترکیب خانم ها مریم کرمی ، مهسا جاور ، نازنین رحمانی و مریم امیدی به مدال نقره رسید . تیم دو نفره سنگین وزن بانوان ایران هم با ترکیب خانم ها مریم کرمی و پریسا احمدی نقره گرفت . اما در ماده تک نفره سنگین وزن بانوان خانم مهسا جاور با فاصله زیادی نسبت به رقبا ششم شد . به گفته یکی از مربیان خانم جاور پس از ارزیابی عملکرد رقبا به این نتیجه رسیده بود که در این ماده خیلی خودش را خسته نکند و برای موفقیت تیم چهار نفره تلاش نماید .

در رقابت های نیمه نهایی کبدی تیم مردان ایران در یک مسابقه تاریخی هند را شکست داد و حریف کره جنوبی در دیدار نهایی شد . تیم بانوان ایران هم با غلبه بر تایلند در فینال به مصاف هند خواهد رفت .

تیم فوتبال امید ایران ساعتی قبل با شکست 0-2 برابر کره جنوبی در مرحله یک هشتم نهایی از دور رقابت ها حذف شد . در سه دیدار دیگر این مرحله که امروز برگزار شد سوریه با یک گل فلسطین را شکست داد ، ویتنام با همین نتیجه از سد بحرین گذشت و ازبکستان با 3 گل هنگ کنگ را مغلوب کرد .

در فوتبال بانوان دیروز از گروه دو چین با دو گل کره شمالی را برد و هنگ کنگ 6-1 تاجیکستان را مغلوب کرد . به این ترتیب در پایان رقابت های مرحله مقدماتی تیم های کره جنوبی ، هنگ کنگ ، ژاپن ، کره شمالی ، چین تایپه ، ویتنام ، چین و تایلند به مرحله یک چهارم نهایی راه یافتند .

در رقابت های تیر و کمان انفرادی ریکرو در بخش مردان دو نماینده کشورمان با قبول شکست برابر کمانداران قطر و عربستان در دور اول حذف شدند . اما در بخش بانوان زهرا نعمتی دور اول نماینده پاکستان را شکست داد و در رقابت دوم از سد حریف قزاقستان گذشت و به مرحله یک هشتم نهایی صعود کرد اما در این مرحله به علت ناهماهنگی و اشتباه مسئولان تیم ، خانم نعمتی در زمانی که باید به مصاف حریف اندونزیایی می رفت به محل رقابت نیامد و بازنده اعلام شد . در بخش مردان نمایندگان کره جنوبی فینالیست شدند ، کماندارانی از اندونزی و قزاقستان هم به دیدار رده بندی راه یافتند . و در بخش بانوان نماینده اندونزی (حریف خانم نعمتی) به همراه کماندار چینی فینالیست شد و نمایندگان کره جنوبی و چین تایپه راهی دیدار رده بندی شدند .

در بسکتبال 3 نفره مردان دیروز تیم ایران ابتدا 18-13 مالزی را شکست داد و سپس 21-15 از سد قزاقستان گذشت .

در پایان رقابت های قایقرانی کانویینگ آب های خروشان بهترین رتبه نمایندگان کشورمان در رقابت های فینال پنجمی آقای محمد امیر فتاح پور در کایاک تک نفره مردان بود .

در آغاز رقابت های دوچرخه سواری جاده دیروز در ماده استقامت جاده بانوان خانم ماندانا دهقان هفتم شد . امروز هم در بخش آقایان سعید صفرزاده با رتبه هشتمی بهترین عملکرد را بین دوچرخه سواران کشورمان داشت . ما معمولاً در این ماده از دوچرخه سواری بازی های آسیایی روی سکو می رفتیم!

در پایان رقابت های سوارکاری درساژ ورزشکارانی از هنگ کنگ ، مالزی و کره جنوبی اول تا سوم شدند و خانم سهیلا سهی که در طول رقابت ها بتدریج جایگاه خود را ارتقا داد در نهایت به مقام ششمی دست یافت .

در ژیمناستیک هنری تیمی دیروز در شرایطی که یکی از ژیمناست های تیم ملی مصدوم شد و تیم ایران با یک ورزشکار کمتر در رقابت فینال شرکت کرد هشتم شدیم . در این مسابقه چین ، ژاپن و کره جنوبی اول تا سوم شدند . امروز هم در فینال ماده خرک حلقه آقای سعید رضا کیخواه با نمره خوب 14.775 پس از ورزشکارانی از چین تایپه و 2 ورزشکار چینی چهارم شد و دستش از مدال کوتاه ماند با این وجود بهترین نتیجه تاریخ حضور ژیمناستیک ایران در بازی های آسیایی را رقم زد .

در هندبال مردان تیم ایران در دومین رقابت خود در مرحله دوم 46-20 هنگ کنگ را شکست داد . در همین گروه یعنی گروه 2 بحرین با شکست 27-25 کره جنوبی صعود خود به مرحله نیمه نهایی را قطعی کرد . تیم دوم این گروه فردا با رقابت ایران و کره جنوبی مشخص خواهد شد . در گروه یک هم ژاپن 27-24 عراق را برد ، قطر با نتیجه 28-23 عربستان را مغلوب کرد .

در هندبال بانوان هم در آخرین رقابت های گروه یک چین 34-31 کره شمالی را شکست داد و کره جنوبی 34-22 قزاقستان را مغلوب کرد . از این گروه کره جنوبی و چین به نیمه نهایی صعود کردند . در گروه دو هم هنگ کنگ 40-15 مالزی را شکست داد و ژاپن 62-6 اندونزی را در هم کوبید . از این گروه هم ژاپن و تایلند راهی نیمه نهایی شدند .

در پاراگلایدینگ ماده دقت فرود انفرادی نمایندگان کشورمان عنوانی بهتر از چهاردهمی کسب نکردند . در این ماده نمایندگانی از اندونزی ، تایلند و کره جنوبی اول تا سوم شدند . در بخش تیمی همین ماده هم اندونزی ، کره جنوبی و تایلند اول تا سوم شدند و ایران دهم شد!

در رقابت های انفرادی اسکواش مردان و بانوان نمایندگان کشورمان با سه برد و چهار باخت به کار خود خاتمه دادند و از راهیابی به مرحله یک هشتم نهایی بازماندند .

در آغاز رقابت های پنچاک سیلات مرحله یک هشتم نهایی محمد رحیمی در 60 تا 65 کیلو مردان نماینده نپال را شکست داد ، و حمید حواسی در 55 تا 60 کیلو و محمد مرتضیی در 90 تا 95 کیلو نمایندگان ازبکستان را مغلوب کردند ، اما نازنین میر محمدی در 55 تا 60 کیلو بانوان به نماینده مالزی باخت ، بابک هاشم زاده هم بعد از یک دور استراحت در یک چهارم نهایی 85 تا 90 کیلو مغلوب نماینده سنگاپور شد و تهمینه کربلایی در 60 تا 65 کیلو بانوان پس از یک دور استراحت در یک چهارم نهایی به نماینده قرقیزستان باخت و حذف شد .

در شنا هم نمایندگان کشورمان بجز ارتقا یکی-دو رکورد ملی دیگر کار خاصی نکردند! اما انحصار طلاهای شنا از دست چین و ژاپن خارج شد و دو مدال طلا به سنگاپور رسید!

در والیبال سالنی تیم ملی ایران در نخستین دیدار خود پاکستان را 3-0 شکست داد .

در والیبال ساحلی هم تیم های الف و ب ایران با غلبه بر کلیه حریفان به عنوان تیم های نخست گروه های خود به مرحله یک هشتم نهایی صعود کردند و در این مرحله باید با تیم هایی از تایلند و ژاپن رقابت نمایند .

در بدمینتون تیمی مردان چین با شکست اندونزی میزبان قهرمان شد . اما در تیمی بانوان ژاپن با غلبه بر چین به مدال طلا دست یافت .

در بسکتبال 5 نفره مردان از گروه یک کره جنوبی 117-77 تایلند را شکست داد ، در گروه سه ژاپن به سختی با نتیجه 88-82 هنگ کنگ شکست داد و در گروه چهار چین 83-66 قزاقستان را مغلوب کرد .

در بسکتبال 5 نفره بانوان آخرین بازی گروه یک اندونزی 69-66 هند را شکست داد و در گروه دو چین 123-31 هنگ کنگ را در هم کوبید و تایلند 62-39 مغولستان را شکست داد . به این ترتیب در مرحله یک چهارم نهایی چین تایپه با مغولستان ، کره متحد با تایلند ، ژاپن با قزاقستان و چین با اندونزی رقابت خواهند نمود .

در سپک تاکرا رگو هر دو بخش مردان و بانوان تایلند قهرمان شد .

در تنیس انفرادی مردان و دوبل بانوان هم ورزشکارانی که نمایندگان کشورمان را شکست داده بودند دور بعدی مغلوب حریفان خود شدند . این را از این لحاظ گفتم که تاکید کرده باشم سطح تنیس ایران در آسیا چقدر پایین است و هرچقدر هم مسئولان فدراسیون بگویند حریفان ما فلان بودند و بهمان رنکینگ را داشتند ، باز هم کسانی هستند که آنها را شکست داده اند و سطحشان بالاتر بوده!

و در وزنه برداری 77 کیلوگرم مردان کره شمالی ، کره جنوبی و تایلند اول تا سوم شدند و در 58 کیلوگرم بانوان وزنه بردار چین تایپه قهرمان شد و تایلند و ژاپن دوم و سوم شدند .


در پایان روز پنجم بازی های آسیایی 2018 اندونزی جدول رده بندی مدالی به این صورت می باشد :

1- چین   55 طلا   40 نقره   21 برنز

2- ژاپن   25 طلا   28 نقره   33 برنز

3- کره جنوبی   16 طلا   20 نقره   27 برنز

4- ایران   10 طلا   9 نقره   8 برنز

5- اندونزی   8 طلا   6 نقره   10 برنز

6- تایلند   6 طلا   4 نقره   16 برنز

7- کره شمالی   6 طلا   2 نقره   5 برنز

8- چین تایپه   5 طلا   6 نقره   11 برنز

9- ازبکستان   4 طلا   8 نقره   7 برنز

10- هند   4 طلا   4 نقره   10 برنز

11- مغولستان   3 طلا   2 نقره   4 برنز

12- قزاقستان   2 طلا   6 نقره   18 برنز

13- سنگاپور   2 طلا   یک نقره   6 برنز

14- ویتنام   یک طلا   4 نقره   7 برنز

15- هنگ کنگ   یک طلا   3 نقره   8 برنز

و ...


فردا نمایندگان کشورمان در تیراندازی ، شنا ، قایقرانی رویینگ ، وزنه برداری دسته 85 کیلوگرم ، بدمینتون ، بوکس ، جوجیتسو ، پنچاک سیلات ، تیر و کمان میکس کامپوند ، بسکتبال 3 نفره ، سنگ نوردی ، هندبال ، دوچرخه سواری ، والیبال ، والیبال ساحلی و کبدی ، به مصاف حریفان خود خواهند رفت .

طی یکی-دو روز آینده با مدال های پنچاک سیلات اندونزی از ایران جلو خواهد زد ، اما اصلاً جای نگرانی نیست!
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6976 بار

Re: همراه با بازی های آسیایی 2018 جاکارتا

پست توسط bamn »

بسته خبری (سوم شهریورماه) :

دوباره سلام .

باز هم باید خیلی خلاصه اخبار مهم دیروز و امروز را خدمتتان عرض کنم با این تیتر :

ضعف هایی که فعلاً در سایه درخشش مدال ها دیده نمی شوند اما در روز آخر مسابقات خودشان را نشان خواهند داد!!!

از کبدی شروع کنیم که باید آن را تنها فدراسیون 100% موفق ایران در بازی های آسیایی امسال دانست! دیروز ابتدا تیم بانوان ما در دیدار نهایی هند را شکست داد و قهرمان شد و سپس تیم مردان ما با غلبه بر کره جنوبی دومین مدال طلای کبدی این دوره از آن خود کرد . در دوره های قبلی برگزاری کبدی در بازی های آسیایی مدال های طلا بدون استثنا به هندی ها رسیده بود!

امروز در آغاز رقابت های کاراته آقای سجاد گنج زاده که دوره قبلی با ناداوری دستش از مدال کوتاه مانده بود ، با شکست همه حریفان به مدال طلای وزن به اضافه 84 کیلوگرم کمیته دست یافت . اما در وزن به اضافه 68 کیلوگرم بانوان خانم حمیده عباسعلی که دوره قبلی قهرمان شده بود بعد از شکست از حریف ژاپنی در نیمه نهایی با غلبه بر ورزشکار ویتنامی در رده بندی به مدال برنز رسید . امروز رقابت های اجرای فرم کاتا هم برگزار شد و هر دو مدال طلای مردان و بانوان را ژاپنی ها تصاحب نمودند . ما در این بخش نماینده نداشتیم .

در رقابت های وزنه برداری دسته 94 کیلوگرم مردان آقای سهراب مرادی با ثبت رکورد 410 کیلوگرم مجموع و شکستن رکورد یک ضرب جهان قهرمان شد و به مدال طلا رسید . اما در همین وزن آقای کیانوش رستمی که به راحتی می توانست با انتخاب یک وزنه مناسب به مدال نقره برسد کمی یک دندگی کرد و با انتخاب یک وزنه سنگین در دو ضرب حذف شد و مدال را از دست داد . به نظر می رسید آقای رستمی علاقه ایی به کسب مدالی بجز طلا نداشت و چون می دانست نمی تواند با سهراب برای طلا رقابت کند ترجیح داد با انتخاب وزنه های سنگین خودش را برای رقابت های آینده محک بزند که ناکام ماند . دیروز هم در وزن 85 کیلوگرم آقای علی مک وندی را داشتیم که در حرکت یک ضرب حذف شد در حالی که با توجه به رکوردهای ثبت شده در این مسابقه توان رفتن روی سکو را داشت! به این ترتیب از 4 وزنه برداری که تاکنون روی تخته رفته اند سه نفر حذف شده اند در حالی که پیش از مسابقات مسئولان فدراسیون امیدوارانه می گفتند هر هفت نفر تیم ما (بدون احتساب آقای عسگری) مدال می گیرند!!!

رقابت های قایقرانی رویینگ هم با کسب دو مدال نقره دیگر برای ایران به پایان رسید . دو مدال ایران در روز آخر را خانم ها نازنین مولایی در تک نفره سبک وزن بانوان و نازنین رحمانی و مریم امیدی پارسا در دو نفره سبک وزن بانوان کسب کردند . به این ترتیب کار تیم قایقرانی رویینگ ایران با 3 مدال نقره و یک برنز که همگی توسط بانوان کسب شد به پایان رسید در حالی که تیم ایران دوره قبلی یک طلا و سه برنز گرفته بود . در قایقرانی رویینگ چینی ها با 9 طلا اول شدند و 6 مدال طلای دیگر بین 6 کشور تقسیم شد در حالی که دست ایران از مدال طلا کوتاه ماند .

دیروز در تیر و کمان دو نفره مختلط ریکرو تیم ایران در همان مسابقه اول با شکست برابر ژاپن حذف شد . اما در دو نفره مختلط کامپوند با غلبه بر ژاپن و هند ، تیم ایران به نیمه نهایی رسید و در این مرحله با قبول شکست برابر چین تایپه به دیدار رده بندی راه یافت تا برای کسب مدال برنز به مصاف سنگاپور برود . امروز در ریکرو تیمی مردان ایران ابتدا مالزی را شکست داد اما در یک چهارم نهایی با قبول شکست برابر چین از راهیابی به جمع چهار تیم برتر بازماند . در ریکرو تیمی بانوان هم که نماینده نداشتیم .

رقابت های دوومیدانی هم امروز آغاز شد و چهار نماینده ما به مصاف حریفان خود رفتند ؛ در دوی 100 متر آقای حسن تفتیان به نیمه نهایی راه یافت ، اما در دوی 400 متر آقای علی خدیور در همان ابتدای مسیر دچار مصدومیت شد و از ادامه کار بازماند . در پرتاب وزنه علی ثمری با عملکردی بسیار ضعیف هفتم شد و شاهین مهردلان حتی نتوانست یک پرتاب بدون خطا داشته باشد در حالی که این دو اگر رکوردهای خوبی را که امسال در رقابت های مختلف به ثبت رسانده بودند تکرار می کردند به راحتی مدال های نقره و برنز را تصاحب می نمودند . مدال طلای این ماده با رکورد عجیب 20.75 به ورزشکار هندی رسید که با این رکورد می تواند حتی مدعی کسب مدال المپیک هم باشد!!! امروز در سه ماده دیگر دوومیدانی هم توزیع مدال بود که مدال های طلای مواد ماراتن مردان ، پرتاب چکس بانوان و 10 هزار متر بانوان به ترتیب به ورزشکاران ژاپن ، چین و قرقیزستان رسید .

در بدمینتون دو نماینده کشورمان یعنی آقای مهران شهبازی و ثریا آقایی در انفرادی مردان و بانوان با قبول شکست در همان مسابقه اولشان حذف شدند! البته انصافاً قرعه های این دو نفر نسبت به تنیسورهایمان خیلی سخت تر و هر دو رقیبانشان به یک چهارم نهایی مردان و بانوان راه یافته اند . اما به هر حال توریست ، توریست است!!!

در بسکتبال 5 نفره مردان بالاخره دو هفته بعد از شروع رقابت ها امروز به میدان رفتیم و 68-55 سوریه را شکست دادیم . در گروه یک هم مغولستان 74-69 اندونزی را شکست داد و در گروه سه چین تایپه 83-70 قطر را مغلوب کرد . مغولستان اگر فقط یک امتیاز دیگر به دست آورده بود می توانست به عنوان تیم دوم گروه یک صعود کند! به این ترتیب در مرحله یک چهارم نهایی کره جنوبی با فیلیپین ، ایران با ژاپن ، چین تایپه با سوریه و چین با اندونزی مصاف خواهند داد .

در بسکتبال 3 نفره مردان تیم ایران با غلبه بر عراق ، ترکمنستان و افغانستان با پنج برد سرگروه شد و به یک چهارم نهایی راه یافت . در این مرحله چین با قطر ، ایران با چین تایپه ، کره جنوبی با قزاقستان و ژاپن با تایلند مسابقه خواهند داد .

در بسکتبال 3 نفره بانوان هم تیم ایران قزاقستان را شکست داد و به عنوان تیم دوم گروه راهی مرحله بعد شد . در یک چهارم نهایی این رقابت ها ایران با چین ، کره جنوبی با چین تایپه ، ژاپن با اندونزی و تایلند با مالزی مسابقه خواهند داد .

در دور اول رقابت های بوکس دیروز در وزن 69 کیلوگرم سجاد کاظم زاده نماینده فیلیپین را شکست داد ، امروز هم در 49 کیلوگرم امید احمدی صفا از سد نماینده ترکمنستان گذشت .

رقابت های دوچرخه سواری جاده هم بدون کسب مدال برای ایران به پایان رسید در حالی که در سه دوره گذشته بازی های آسیایی در بخش جاده مدال گرفته بودیم! در تایم تریل انفرادی مردان آروین معظمی گودرزی ششم شد و در بخش بانوان هم ماندا دهقان در همین رتبه قرار گرفت .

در سوارکاری ماده رقابت سه روزه آقای طوفان ترابی که در رقابت های روز اول نوزدهم شده بود در روز دوم بخاطر اینکه اسبش سه بار از پرش از روی موانع امتناع کرد حذف شد!

در هندبال مردان تیم ایران با نتیجه 28-34 مغلوب کره جنوبی شد و از راهیابی به جمع چهار تیم برتر بازماند و باید برای کسب مقام پنجمی به مصاف عربستان برود . در اینجا سئوالی که پیش می آید این است که فرستادن بازیکنان مطرح هندبال ایران به لیگ های معتبر اروپایی چه ثمری برای ما دارد وقتی باشگاه های اروپایی به این بازیکنان برای حضور در رویداد مهمی مثل بازی های آسیایی اجازه نمی دهند یا دقیقه 90 اجازه می دهند که دیگر برای پیوستن بازیکنان به ترکیب تیم ملی دیر است؟

در جوجیتسو عملکرد نمایندگان کشورمان در دو روز نخست مسابقات بسیار ضعیف بود و در شرایطی که پیشبینی می شد رزمی کاران ما در حداقل دو وزن مدعی قهرمان باشند ، هیچ مدالی کسب نشد ، حالا باید دید در دو وزن باقی مانده در روز آخر رقابت های این رشته (فردا) نمایندگان ما چکار خواهند کرد و آیا تیم جوجیتسو دست خالی به ایران باز خواهد گذشت؟

در پنچاک سیلات هم نمایندگان کشورمان عملکرد خوبی نداشتند و یکی پس از دیگری حذف شدند و فقط خانم تهمینه کربلایی در وزن 60 تا 65 کیلو بانوان توانست با راهیابی به نیمه نهایی مدال برنز خود را قطعی کند . وی در این مرحله باید به مصاف حریفی از ویتنام برود . فردا رقابت های نیمه نهایی پنچاک سیلات برگزار خواهد شد و روز های دوشنبه تا چهارشنبه با برگزاری رقابت های فینال و درو شدن مدال های طلا توسط کشور میزبان جایگاه چهارمی ایران در جدول رده بندی مدالی بشدت تهدید خواهد شد!

رقابت های قایقرانی بادبانی هم با حضور 2 نماینده ایران آغاز شده که در ماده لیزر استاندارد آقای مسعود جانی نسب در پایان 5 دور اول سیزدهم است! و در ماده لیزر اپن 4.7 هم آقای نیما رهبری در پایان دور پنجم در رده نوزدهم قرار دارد!

در رقابت های تیراندازی ماده 10 متر تپانچه بانوان خانم گلنوش سبقت الهی در شرایطی که رقبایش چندان عملکرد عالی نداشتند با یک عملکرد ضعیف چهارم شد و از کسب مدال بازماند تا کار تیم تیراندازی هم با کسب تنها یک مدال برنز به پایان برسد در حالی دوره قبلی در این رشته یک طلا و دو نقره گرفته بودیم .

در والیبال سالنی تیم ایران 3-0 مغولستان را شکست داد و به عنوان تیم سرگروه مستقیماً به یک چهارم نهایی راه یافت . عربستان ، چین تایپه ، ایران و چین در مرحله یک هشتم نهایی با قرعه استراحت مواجه شده اند و در یک چهارم نهایی دو به دو به مصاف هم خواهند رفت! یعنی چین حریف بعدی والیبال ایران است!!! اما از آن طرف در مرحله یک هشتم نهایی کره جنوبی با پاکستان ، ژاپن با هند ، تایلند با اندونزی و قطر با میانمار مسابقه خواهند داد . مطمئناً چیدمان چنین قرعه ایی فقط و فقط با هدف هموار کردن راه اندونزی میزبان برای رسیدن به جمع چهار تیم برتر می باشد در حالی که اندونزی هیچ جایگاهی در والیبال آسیا ندارد! و حتی با این چیدمان نمی تواند خیلی امیدوار به صعود به نیمه نهایی باشد!

اما در والیبال ساحلی تیم های الف و ب ایران با غلبه بر حریفان خود به مرحله یک چهارم نهایی راه یافتند اما در این مرحله امروز ایران الف به چین الف باخت و ایران ب به قطر الف . اگر این دو تیم موفق به صعود از مرحله یک چهارم نهایی می شدند در نیمه نهایی با یکدیگر مسابقه می دادند و مطمئناً یک پای فینال ایرانی بود! الان چین و قطر در نیمه نهایی با یکدیگر مسابقه می دهند و دیگر دیدار نیمه نهایی را هم تیم های الف و ب اندونزی برگزار می نمایند!

و در واترپلو مردان تیم ایران در نخستین دیدار خود 11-5 سنگاپور را شکست داد . از همین گروه (گروه یک) قزاقستان 16-9 کره جنوبی را مغلوب کرد . در گروه دو هم اندونزی و عربستان تن به تساوی 12-12 دادند و ژاپن 12-4 چین را شکست داد .

اما مهمترین اتفاقات در رشته هایی که ایران حضور ندارد یا رقابتش تمام شده است :

در پایان رقابت های شمشیربازی کره جنوبی با 6 طلا ، 3 نقره و 6 برنز اول شد ، چین با 3 طلا ، 6 نقره و 2 برنز دوم شد و ژاپن با 2 طلا و 6 برنز سوم شد .

در ادامه رقابت های یک هشتم نهایی فوتبال عربستان 4-3 چین را شکست داد ، ژاپن با یک گل از سد مالزی گذشت ، امارات پس از تساوی 2-2 در وقت های قانونی و اضافه ، در ضربات پنالتی اندونزی را مغلوب کرد ، و کره شمالی 3-1 بنگلادش را شکست داد .

در مرحله یک چهارم نهایی فوتبال بانوان هم کره جنوبی با 5 گل هنگ کنگ را در هم کوبید ، ژاپن 2-1 کره شمالی را شکست داد ، چین تایپه در ضربات پنالتی ویتنام را مغلوب کرد و چین هم با 5 گل از سد تایلند گذشت .

رقابت های ژیمناستیک هنری هم به پایان رسید . در این مسابقات چین با 8 طلا ، 5 نقره و 5 برنز اول شد ، کره جنوبی و چین تایپه هر کدام با 2 طلا ، یک نقره و یک برنز مشترکاً دوم شدند ، کره شمالی هم با یک طلا ، دو نقره و 3 برنز چهارم شد و یک طلا هم به هنگ کنگ رسید . در این دوره ژاپنی ها در کسب مدال طلا ناکام ماندند و به 3 نقره و 3 برنز اکتفا کردند .

اما در جدول رده بندی مدالی پایانی رقابت های شنا ژاپنی ها اول شدند با 19 طلا ، 20 نقره و 13 برنز در حالی که چینی ها 19 طلا ، 17 نقره و 14 برنز کسب کردند . از مدال های طلا 2 تا به سنگاپور رسید و یکی به کره جنوبی ، در حالی که دوره قبلی چینی ها 10 طلا بیشتر گرفته بودند!

جدول رده بندی مدالی بازی های آسیایی 2018 اندونزی در پایان روز هفتم رقابت ها :

1- چین   72 طلا   51 نقره   30 برنز

2- ژاپن   34 طلا   31 نقره   44 برنز

3- کره جنوبی   25 طلا   26 نقره   33 برنز

4- ایران   14 طلا   11 نقره   9 برنز

5- اندونزی   10 طلا   12 نقره   16 برنز

6- کره شمالی   10 طلا   5 نقره   6 برنز

7- تایلند   8 طلا   8 نقره   24 برنز

8- هند   7 طلا   5 نقره   17 برنز

9- چین تایپه   6 طلا   11 نقره   13 برنز

10- ازبکستان   5 طلا   10 نقره   7 برنز

11- قزاقستان   4 طلا   7 نقره   27 برنز

12- امارات   3 طلا   4 نقره   یک برنز

13- مغولستان   3 طلا   2 نقره   5 برنز

14- هنگ کنگ   2 طلا   6 نقره   13 برنز

15- قرقیزستان   2 طلا   4 نقره   5 برنز

و ...


فردا در روز هشتم مسابقات ورزشکاران کشورمان در رشته های تیروکمان تیمی کامپوند مردان و بانوان ، دوومیدانی ، بسکتبال 3 نفره ، بوکس ، هندبال دیدار پنجم-ششمی با عربستان ، جوجیتسو ، کاراته ، پنچاک سیلات ، تنیس روی میز تیمی مردان و بانوان ، واترپلو ، و وزنه برداری دسته 105 کیلوگرم به مصاف حریفان خود خواهند رفت .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”