یک نکته درباره انتخابات 2019 پارلمان اروپا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3295
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6976 بار

یک نکته درباره انتخابات 2019 پارلمان اروپا

پست توسط bamn »

با سلام خدمت دوستان گرامی .

احتمالاً اطلاع دارید که طی چند روز گذشته انتخابات پارلمان اروپا در 28 کشور عضو اتحادیه اروپا برای تعیین تکلیف 751 کرسی این پارلمان برگزار گردید . دیروز و پس از مشخص شدن نتایج اولیه انتخابات ، صدا و سیمای کشورمان مانور گسترده ایی روی نتایج انتخابات و شکست سنگین! احزاب سنتی و محافظه کار در برابر احزاب راست و چپ افراطی داد و به نوعی در بخش های مختلف خبری شبکه های تلوزیون کشورمان اینگونه القا شد که نتایج حاصل شده به منزله فروپاشی اتحادیه اروپا در آینده نزدیک خواهد بود . اما واقعیت این است که با وجود شکست یا کاهش رای برخی احزاب صاحب نام در کشورهای مهم اتحادیه اروپا ، آرا چندانی بین سبد محافظه کاران ، راست ها ، چپ ها و سبزها جابجا نشد و اغلب طرفداران سنتی این گرایش ها که از احزاب قدیمی و سنتی خسته شده بودند بجای تغییر گرایش به احزاب جوان تر در همان گرایش رای دادند! واقعیتی که خبرنگاران مستقر در اروپا در گفتگو با بخش های خبری صدا و سیما سعی داشتند به آن اشاره کنند اما با واکنش منفی مجریان خبری مواجه شدند!

بحث من این نیست که صدا و سیمای کشورمان خدای نکرده دروغ پردازی می کند ، فکر می کنم مشکل اصلی در ضعف تحلیلی کارشناسان سیاسی این سازمان باشد (که اتفاقاً یکی از آنها از اقوام بنده است و عملاً هیچی بارش نیست!) که باعث می شود شکست یا ریزش آرا دو-سه حزب بزرگ را به کلیت مجموعه اتحادیه اروپا تعمیم دهند .

شما فقط کافی است تعداد کرسی های پارلمان اروپا در دوره حاضر و دوره آینده را فقط براساس گرایش و دسته بندی کلی سیاسی مقایسه نمایید تا متوجه منظور بنده شوید :

تعداد نمایندگان با گرایشات محافظه کار : دوره فعلی (358 نماینده) - دوره آینده (355 نماینده)

تعداد نمایندگان با گرایشات راست افراطی : دوره فعلی (291 نماینده) - دوره آینده (280 نماینده)

تعداد نمایندگان با گرایشات چپ افراطی : دوره فعلی (52 نماینده) - دوره آینده (46 نماینده)

تعداد نمایندگان احزاب سبز : دوره فعلی (50 نماینده) - دوره آینده (70 نماینده)

پس می بینید که عملاً تغییری در آرایش سیاسی پارلمان اروپا اتفاق نخواهد افتاد اما احتمال دارد تعدادی از احزابی که در قالب ائتلاف های محافظه کار نمایندگانشان به اتحادیه اروپا راه یافته اند ، با توجه به جوان و قابل انعطاف بودن این احزاب ، بعد از تشکیل پارلمان آینده اروپا به یکی از جناح های راست یا چپ افراطی تمایل پیدا نمایند ، یا بلعکس!
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
New Member
پست: 10
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸, ۸:۵۳ ق.ظ

Re: یک نکته درباره انتخابات 2019 پارلمان اروپا

پست توسط atifa »

    فرایند کاندیداهای پیشرو برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ مورد استفاده قرار گرفت که با حضور برخی از آنان در شورا مخالفت شد. آینده این روند نامشخص است، اما پارلمان تلاش کرده‌است ادامه این روند تضمین پیدا کند و احزاب اطمینان حاصل کنند که نامزدهای آنان در انتخابات شرکت می‌کنند. در ۲۳ ژانویه ۲۰۱۸، کمیته امور [External Link Removed for Guests] متنی را تصویب کرد که نشان می‌دهد فرایند کاندیداهای پیشرو نمی‌تواند لغو شود و پارلمان آماده است «تا نمایندگانی که پیش از برگزاری [External Link Removed for Guests] کاندید پیشرو نشوند رد کند  [External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”