اخبار والیبال ایران 2019

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6979 بار

اخبار والیبال ایران 2019

پست توسط bamn »

با سلام مجدد خدمت والیبال دوستان عزیز .

تیم ملی والیبال مردان کشورمان از فردا کار خود را در اولین مرحله گزینشی المپیک 2020 توکیو آغاز خواهد کرد . بلندقامتان والیبال کشورمان فردا از ساعت 17:30 (به وقت ایران) در شهر سن پترزبورگ به مصاف کوبا خواهند رفت ، روز شنبه (همان ساعت) با مکزیک مسابقه خواهند داد و روز یکشنبه از ساعت 20:30 به مصاف میزبان خواهند رفت .

در مرحله اول گزینشی المپیک 2020 توکیو بیست و چهار تیم برتر رنکینگ جهانی (منهای ژاپن میزبان) در شش گروه چهار تیمی قرار گرفته و از فردا طی سه روز به میزبانی یکی از کشورهای گروه ها به مصاف هم می روند . شش تیم اول گروه ها جواز حضور در المپیک توکیو را کسب خواهند کرد و سایر تیم ها باید شانس خود را در مرحله دوم گزینشی که به صورت قاره ایی برگزار خواهد شد امتحان نمایند .

گروه های شش گانه مرحله اول گزینشی (تیم میزبان هر گروه با علامت * مشخص شده است - اعداد داخل پرانتز رتبه تیم ها در رنکینگ جهانی می باشد)

گروه یک : برزیل (1) - مصر (13) - بلغارستان (14) * - پورتوریکو (24)

گروه دو : آمریکا (2) - بلژیک (12) - هلند (15) * - کره جنوبی (24)

گروه سه : ایتالیا (3) * - صربستان (10) - استرالیا (16) - کامرون (23)

گروه چهار : لهستان (4) * - فرانسه (9) - اسلوونی (17) - تونس (22)

گروه پنج : روسیه (5) * - ایران (8) - کوبا (18) - مکزیک (21)

گروه شش : کانادا (6) - آرژانتین (7) - فنلاند (19) - چین (20) *

تیم ملی والیبال کشورمان در صورت عدم کسب جواز حضور در المپیک 2020 توکیو از مرحله اول ، باید در مرحله دوم که به صورت قاره ایی 6 تا 12 ژانویه 2020 در دوحه قطر برگزار خواهد شد شرکت نماید .

***

اما تیم ملی والیبال جوانان کشورمان چند روز قبل برای اولین بار قهرمان جوانان جهان شد . این تیم در مرحله مقدماتی تونس و جمهوری چک را شکست داد و 2-3 به روسیه باخته بود . در مرحله دوم هم آرژانتین و بحرین (!!!) را شکست داد و به ایتالیا باخت . اما در نیمه نهایی 3-0 برزیل را شکست داد و در فینال هم 3-2 از سد ایتالیا گذشت و قهرمان شد . این قهرمانی در شرایطی به دست آمد که همین تیم دو سال قبل در رقابت های نوجوانان جهان هم قهرمان شده بودند . ضمن اینکه تعدادی از بازیکنان این تیم ، تیم بزرگسالان را در رقابت های لیگ ملت های امسال همراهی می کردند و بالافاصله پس از بازگشت از رقابت های جوانان جهان برای همراهی تیم بزرگسالان در رقابت های گزینشی المپیک هم راهی شدند .

***

تا حدود دو هفته دیگر هم رقابت های نوجوانان جهان در تونس آغاز خواهد شد و تیم ملی نوجوانان کشورمان هرچند به عنوان مدافع عنوان قهرمانی اما با تیمی کاملاً متفاوت نسبت به دو سال قبل به میدان خواهد رفت . تیم ایران در مرحله مقدماتی این رقابت ها در گروه دو با جمهوری چک ، ایتالیا ، کلمبیا و بلغارستان همگروه شده است .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6979 بار

Re: اخبار والیبال ایران 2019

پست توسط bamn »

دوباره سلام .

همانطور که قابل پیشبینی بود تقریباً هیچ شگفتی در انتخابی المپیک رخ نداد و تیم های بالای رنکینگ جهانی که عمداً راه برای صعودشان به المپیک هموار شده بود خیلی برای صعود دچار مشکل نشدند!

در گروه یک بلغارستان می توانست شگفتی ساز باشد اما فرصت از کفش رفت! بلغارستان و برزیل هر دو بازی نخست خود را برابر مصر و پورتوریکو با پیروزی پشت سر گذاشتند و در شرایطی به مصاف هم رفتند که هرچند بلغارستان میزبان بود امید چندانی به شکست تیم اول رنکینگ جهان نداشت! اما بلغارها در دو ست اول طوفانی ظاهر شدند و پیروز میدان بودند و ست سوم هم چیزی نمانده بود پیروز شوند و خالق شگفتی! اما این ست را در نهایت 30-32 به حریف واگذار کردند و برزیلی های کارکشته دیگر در ست های چهارم و پنجم به بلغارها فرصت عرض اندام ندادند!

در گروه دو هم هلند میزبان و آمریکا بعد از دو پیروزی برابر کره جنوبی و بلژیک به مصاف هم رفتند اما هلندی نتوانستند چندان کاری از پیش ببرند و آمریکا با برتری 3-1 به جواز صعود دست یافت .

در گروه سه هم ایتالیای میزبان کار چندان سختی در پیش نداشت و با سه پیروزی به جواز صعود دست یافت . هرچند بازی با استرالیا برای تیم میزبان تبدیل به یک کابوس شد و آنها به سختی توانستند کانگوروها را 3-2 شکست دهند . استرالیا برابر صربستان هم هرچند 1-3 بازنده شد اما تا آخرین لحظه ست چهارم جنگید و می توانست بازی را به ست پنجم بکشاند .

در گروه چهار بازی سرنوشت ساز بین دو تیم لهستان میزبان و فرانسه در روز دوم برگزار شد و میزبان این مسابقه را 3-0 برد تا هر دو تیم روز سوم با نیمکت نشین هایشان برابر تونس و اسلوونی پیروز شوند .

در گروه ششم با اینکه کانادا با رنکینگ 6 جهان صدرنشین بود ، آرژانتین با رنکینگ 7 جهان صعود کرد! این دو تیم همان روز اول به مصاف هم رفتند و با پیروزی 3-1 آرژانتین برابر کانادا تا حدود زیادی تکلیفشان مشخص شد! با این وجود چین میزبان که در بازی اولش فنلاند را شکست داده بود هر دو تیم را حسابی اذیت کرد و 2-3 به آنها باخت .

اما در گروه پنجم در سن پترزبورگ ، تیم ایران در بازی نخست به سختی و با نتیجه 3-2 و در شرایطی که دو ست اول را به حریف واگذار کرده بود ، کوبا را شکست داد . کاملاً مشخص بود تیم ایران در شروع بازی برابر کوبای بسیار جوان تر و کم تجربه تر ، انگیزه و جنگندگی لازم را ندارد و هرچه بازی پیش رفت تازه متوجه جدی بودن حریف برای کسب نتیجه شدند . کوبا هرچند در نهایت اسیر کم تجربگی بازیکنانش شد اما نشان داد که طی سال های آینده به روزهای اوجش بازخواهد گشت و مدعی قهرمانی خواهد بود!

در بازی دوم هم ایران برابر مکزیک کار سختی در پیش نداشت و این تیم را 3-0 شکست داد ، اما در بازی سوم ایران در شرایطی به مصاف روسیه رفت که به نظر می رسید امید چندانی برای پیروزی برابر حریف ندارد و تعداد خطاهای فردی بازیکنان تیم ما در این بازی بسیار زیاد بود و عملاً روسها در پیروزی 3-0 برابر ایران چندان به زحمت نیافتاند!
*

تیم ایران در شرایطی گام به مرحله نخست انتخابی المپیک 2020 توکیو گذاشت که خستگی و مصدومیت های ناشی از حضور حداکثری در ماراتن سنگین اما بی فایده لیگ ملت ها کاملاً بر تیم تاثیر منفی گذاشته بود! این تیم برای کسب نتیجه در لیگ ملت ها به آب و آتش زد و در نهایت پنجم شد در حالی که این مسابقات هیچ امتیازی در رنکینگ جهانی نداشت که اگر داشت تیم ایران باید به جای آرژانتین در گروه ششم قرار می گرفت!

ایران تا قبل از مرحله دوم انتخابی المپیک 2020 مسابقات قهرمانی آسیا (در تهران) و جام جهانی (در ژاپن) را در پیش دارد که نتیجه هر دو این مسابقات در رنکینگ جهانی تاثیر گذار است (هرچند که بهتر است تیم ب ایران در قهرمانی آسیا حضور داشته باشد) و نتیجه گرفتن در آنها (بخصوص در جام جهانی) می تواند در آینده تیم ملی والیبال بسیار تاثیرگذار باشد . امیدوارم فدراسیون و کادر فنی تیم ملی با درک صحیح از این موقعیت ویژه ، پا به میدان بگذارند و در صورت عدم نتیجه گیری در بخصوص جام جهانی ، پشت عنوان پنجمی توخالی لیگ ملت ها (که آن هم در شرایطی به دست آمد که اغلب تیم های مدعی به بازیکنان کلیدی خود استراحت داده بودند!) پنهان نشوند .

ضمناً در مطلب قبلی گفته بودم که مرحله دوم انتخابی المپیک ویژه قاره آسیا دی ماه در قطر برگزار خواهد شد ، اما سایت رسمی مسابقات با حذف نام قطر ، فعلاً جای نام میزبان را خالی گذاشته و شایعه است احتمالاً چین به عنوان میزبان انتخاب خواهد شد که در این صورت کار برای تیم ملی ایران بسیار سخت تر خواهد شد!

با راهیابی تیم های برزیل ، آمریکا ، ایتالیا ، لهستان ، روسیه ، آرژانتین و ژاپن (میزبان) ، پنج سهمیه برای حضور در والیبال سالنی مردان المپیک باقی مانده که هر سهمیه به یک قاره تخصیص یافته است .

در قاره آسیا بدون شک ایران مدعی اول کسب سهمیه خواهد بود با این وجود چین ، استرالیا و کره جنوبی هم به شدت برای این سهمیه خواهند جنگید و به هیچ عنوان نباید دست کم گرفته شوند . در قاره آفریقا هم مصر مدعی اول کسب سهمیه خواهد بود هرچند نباید تیم های تونس و کامرون و الجزایر را دست کم گرفت . در قاره اروپا رقابت بین فرانسه ، صربستان ، بلغارستان ، آلمان ، بلژیک ، هلند و اسلوونی تماشایی خواهد بود و با اینکه روی کاغذ فرانسه بیشترین شانس را برای رسیدن به سهمیه دارد ، نبرد با این همه تیم خوب و مدعی کار آسانی نخواهد بود! در آمریکای شمالی کانادا شانس اول است اما اگر کوبایی های جوان بتوانند سهمیه را از چنگ آنها درآورند چهار سال زودتر از آنچه برایشان پیشبینی شده شانس درخشش در المپیک را خواهند داشت . و در آمریکای جنوبی هم در نبود برزیل و آرژانتین ، رقابت بین تیم های دست چندمی مثل ونزوئلا و شیلی خواهد بود که اصلاً لیاقت حضور در المپیک را ندارند!
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6979 بار

Re: اخبار والیبال ایران 2019

پست توسط bamn »

با سلام مجدد .

تیم ملی والیبال نوجوانان ایران در مسابقات قهرمانی زیر 19 سال پسران جهان 2019 تونس به عنوان پنجمی بسنده کرد . تیم نوجوانان ایران که دوره قبلی (2017 بحرین) قهرمان جهان شده بود ، این دوره در مرحله مقدماتی عملکرد خوبی نداشت و با دو برد (برابر بلغارستان و کلمبیا) و دو باخت (برابر جمهوری چک و ایتالیا) به عنوان تیم سوم گروه خود به مرحله یک هشتم نهایی صعود کرد . در این مرحله تیم ایران 3-0 تیم قدرتمند کوبا را شکست داد ، اما در مرحله یک چهارم نهایی 1-3 مغلوب روسیه شد و از راهیابی به جمع چهار تیم برتر مسابقات بازماند . اما در رده بندی پنجم تا هشتمی تیم ایران با پیروزی برابر بلغارستان و ژاپن به عنوان پنجم مسابقات رسید . در این دوره تیم های ایتالیا ، روسیه ، آرژانتین و مصر رده های اول تا چهارم را کسب نمودند . در مسابقات این دوره نتایج عجیب و غریب زیادی رقم خورد! از راهیابی تیم مصر به جمع چهار تیم برتر مسابقات تا درخشش تیم گمنام بلاروس! بلاروس در بازی آخر مرحله مقدماتی 3-1 کوبایی را شکست داد که با پیروزی برابر برزیل می خواست به عنوان تیم اول گروه صعود کند اما باختش برابر بلاروس آن را به عنوان تیم دوم گروه ، به مصاف ایران فرستاد! بلاروس در یک هشتم نهایی هم 3-0 جمهوری چک را برد و در یک چهارم نهایی به مصر باخت . یعنی اگر ایران به جمهوری چک نباخته بود و به عنوان تیم دوم گروه صعود می کرد در یک هشتم و یک چهارم نهایی با بلاروس و مصر مسابقه می داد نه کوبا و روسیه . از دیگر نتایج عجیب هم شکست 2-3 برزیل برابر بلغارستان در یک هشتم نهایی بود در حالی که برزیل به عنوان سرگروه و بلغارستان به عنوان تیم چهارم گروهش به این مرحله راه پیدا کرده بود!

خبر دیگر اینکه تیم ملی والیبال بانوان ایران به عنوان هفتمی مسابقات قهرمانی آسیا راه یافت . تیم ایران در مرحله مقدماتی این مسابقات ابتدا به میزبان (کره جنوبی) باخت و سپس با برتری برابر هنگ کنگ به عنوان تیم دوم به مرحله بعد راه یافت . در این مرحله تیم ایران دو بازی اش برابر تیم های قدرتمند تایلند و چین تایپه را واگذار کرد و از صعود به جمع چهار تیم برتر باز ماند . در ادامه هم تیم ایران ابتدا مغلوب قزاقستان شد اما با برتری برابر اندونزی به مقام هفتم رسید . تیم ایران در دوره قبلی این مسابقات نهم شده بود . ضمناً هشت تیم برتر این مسابقات به مرحله قاره ایی انتخابی المپیک 2020 توکیو راه یافته اند .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6979 بار

Re: اخبار والیبال ایران 2019

پست توسط bamn »

دوباره سلام .

مسابقات والیبال 2019 قهرمانی آسیا از فردا در تهران آغاز خواهد شد و تیم ملی والیبال کشورمان با ترکیب اصلی در این مسابقات حضور خواهد یافت .

تیم ملی والیبال ایران در گروه یک با تیم های استرالیا ، قطر و سری لانکا همگروه شده و روزهای جمعه ، شنبه و یکشنبه به ترتیب به مصاف سری لانکا ، قطر و استرالیا می رود .

مسابقات والیبال 2019 قهرمانی آسیا با حضور 16 تیم برگزار می شود و هشت تیم برتر به رقابت های انتخابی المپیک 2020 توکیو که از 7 تا 12 ژانویه (17 تا 22 دی ماه) در جیانگمن چین برگزار خواهد شد راه می بایند .

مسابقات قهرمانی آسیا تا 21 سپتامبر (30 شهریورماه) به طول می انجامد و پس از آن تیم ملی والیبال ایران برای حضور در مسابقات جام جهانی 2019 عازم ژاپن خواهد شد . جام جهانی 2019 با حضور 12 تیم برتر قاره ها از اول تا 15 اکتبر (9 تا 23 مهرماه) برگزار خواهد شد .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6979 بار

Re: اخبار والیبال ایران 2019

پست توسط bamn »

با سلام مجدد .

رقابت های والیبال قهرمانی 2019 آسیا در تهران به پایان رسید و در دیدار نهایی تیم ملی والیبال کشورمان با پیروزی 3-0 برابر استرالیا ضمن کسب جایگاه نخست انتقام شکست از این تیم در مرحله مقدماتی را هم گرفت .

در پایان رقابت های والیبال قهرمانی آسیا تیم های ایران ، استرالیا ، ژاپن و کره جنوبی به ترتیب در رده های اول تا چهارم قرار گرفتند . همچنین تیم های کره جنوبی ، چین تایپه ، چین ، پاکستان ، هند و قطر با قرار گرفتن در رده های پنجم تا نهم به همراه تیم های ایران ، استرالیا و کره جنوبی ، جواز حضور در رقابت های انتخابی المپیک 2020 توکیو را کسب نمودند .

رقابت های انتخابی قاره آسیا برای المپیک 2020 از 7 تا 12 ژانویه در جیانگمن چین برگزار خواهد شد و براساس قرعه اعلام شده در مرحله مقدماتی تیم های چین ، کره جنوبی ، چین تایپه و قطر در گروه یک و تیم های ایران ، استرالیا ، هند و پاکستان در گروه دو به مصاف هم خواهند رفت و دو تیم برتر هرگروه به مرحله نیمه نهایی راه خواهند یافت . تیم نخست رقابت ها جواز حضور در رقابت های المپیک را کسب خواهد نمود .

خبر دیگر از دنیای والیبال اینکه رقابت های والیبال قهرمانی اروپا هم در حال برگزاری است . اتفاق مهم مرحله مقدماتی این رقابت ها حذف تیم پرتغال (از تیم های حاضر در لیگ ملت های والیبال 2019 جهان) بود . در رقابت های مرحله یک هشتم نهایی هم فرانسه ، صربستان ، اوکراین ، روسیه ، اسلوونی ، لهستان و آلمان با پیروزی برابر حریفان به دور بعد راه یافته اند و آخرین دیدار این مرحله هم که به دلایلی با تاخیر مواجه شد امروز بین تیم های ایتالیا و ترکیه برگزار می شود . با در نظر گرفتن صعود تیم های ایتالیا ، لهستان و روسیه از مرحله نخست انتخابی به المپیک 2020 توکیو ، هشت تیم برتر رقابت های قهرمانی اروپا (غیر از این سه تیم) هم به گزینشی قاره اروپا برای المپیک راه خواهند یافت ، بنابراین تاکنون صعود تیم های فرانسه ، صربستان ، اوکراین ، اسلوونی ، آلمان و بلژیک به مسابقات گزینشی قطعی شده و از بین تیم های ترکیه ، بلغارستان و هلند هم دو تیم به مسابقات گزینشی راه خواهند یافت که تکلیف این دو تیم با نتیجه بازی امروز ایتالیا و ترکیه مشخص خواهد شد .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6979 بار

Re: اخبار والیبال ایران 2019

پست توسط bamn »

با سلام دوباره .

از فردا صبح رقابت های جام جهانی والیبال 2019 در کشور ژاپن با حضور 12 تیم برتر قاره های مختلف آغاز خواهد شد . فردا و در روز نخست این رقابت ها تیم ملی والیبال کشورمان از ساعت 8:30 به وقت تهران به مصاف روسیه خواهد رفت . در سایر دیدار ها هم آمریکا با آرژانتین ، لهستان با تونس ، ژاپن با ایتالیا ، استرالیا با مصر و برزیل با کانادا مسابقه خواهند داد . این رقابت ها به صورت دوره ایی متمرکز از اول تا 15 اکتبر برگزار خواهد شد .

برخلاف دوره های قبلی مسابقات این دوره جنبه انتخابی المپیک نخواهد داشت و فقط برای رنکینگ جهانی تیم های شرکت کننده مهم می باشد . تیم های حاضر در این مسابقات به ترتیب از رتبه اول تا دوازدهم 100 ، 90 ، 80 ، 70 ، 50 ، 40 ، 30 ، 25 ، 20 ، 15 ، 10 و 5 امتیاز کسب خواهند کرد . در دوره قبلی این رقابت ها تیم ایران هشتم شده بود .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6979 بار

Re: اخبار والیبال ایران 2019

پست توسط bamn »

مجدداً سلام .

رقابت های جام جهانی والیبال 2019 ژاپن با برگزاری رقابت های دو روز نخست آغاز شد و متاسفانه همانطور که از قبل هشدار داده بودم اولویت بندی اشتباه فدراسیون برای تورنمنت های امسال ، در دو بازی نخست کار دست تیم ملی ایران داد . بازیکنان کاملاً بی انگیزه و بی نشاط به مصاف روسیه و مصر رفتند و بجز یکی-دو بازیکن جوان تیم ، بقیه عملکردی ضعیف و دور از انتظار داشتند و بگذریم از یکی از مهره های کلیدی که بخاطر مسائل شخصی (در واقع منافع شخصی) حاضر به همراهی تیم در این رویداد مهم نشده است و بگذریم از اشتباه فاحش کادر فنی که نتوانسته اند بازیکنی را جایگزین وی نمایند و تیم عملاً با یک یار کمتر به ژاپن رفته است! امیدوارم که در ادامه رقابت ها ، بازیکنان تیم ملی والیبال ایران به خودشان بیایند و موفق به کسب امتیازات لازم برای حفظ جایگاه هشتمی در رنکینگ جهانی گردند .


نتایج رقابت های دو روز نخست :

سه شنبه :

مصر 3-1 استرالیا

آرژانتین 3-2 آمریکا

روسیه 3-1 ایران

لهستان 3-0 تونس

برزیل 3-0 کانادا

ژاپن 3-0 ایتالیا


چهارشنبه :

مصر 3-1 ایران

آرژانتین 3-1 تونس

روسیه 3-2 کانادا

آمریکا 3-1 ایتالیا

برزیل 3-0 استرالیا

لهستان 3-1 ژاپن

***

جدول رده بندی در پایان روز دوم :

1- برزیل   2 برد /// 6 امتیاز /// اختلاف ست : کامل /// اختلاف پوئن : 1.471

2- لهستان   2 برد /// 6 امتیاز /// اختلاف ست : 6 /// اختلاف پوئن : 1.271

3- مصر   2 برد /// 6 امتیاز /// اختلاف ست : 3 /// اختلاف پوئن : 1.089

4- آرژانتین   2 برد /// 5 امتیاز /// اختلاف ست : 2 /// اختلاف پوئن : 1.134

5- روسیه   2 برد /// 5 امتیاز /// اختلاف ست : 2 /// اختلاف پوئن : 1.086

6- آمریکا   یک برد /// 4 امتیاز /// اختلاف ست : 1.25 /// اختلاف پوئن : 1.082

7- ژاپن   یک برد /// 3 امتیاز /// اختلاف ست : 1.333 /// اختلاف پوئن : 1.040

8- کانادا   بدون برد /// یک امتیاز /// اختلاف ست : 0.333 /// اختلاف پوئن : 0.838

9- ایران   بدون برد /// بدون امتیاز /// اختلاف ست : 0.333 /// اختلاف پوئن : 0.899

10- استرالیا   بدون برد /// بدون امتیاز /// اختلاف ست : 0.167 /// اختلاف پوئن : 0.819

11- ایتالیا   بدون برد /// بدون امتیاز /// اختلاف ست : 0.167 /// اختلاف پوئن : 0.793

12- تونس   بدون برد /// بدون امتیاز /// اختلاف ست : 0.167 /// اختلاف پوئن : 0.743

***

برنامه رقابت ها در دورهای سوم تا پنجم :

جمعه :

کانادا - ایران (5:30 بامداد به وقت ایران)

آرژانتین - ایتالیا

روسیه - استرالیا

لهستان - آمریکا

برزیل - مصر

ژاپن - تونس


شنبه :

مصر - کانادا

لهستان - آرژانتین

برزیل - روسیه

ایتالیا - تونس

ایران - استرالیا (11:30 به وقت تهران)

آمریکا - ژاپن


یکشنبه :

مصر - روسیه

لهستان - ایتالیا

برزیل - ایران (8:30 به وقت تهران)

آمریکا - تونس

کانادا - استرالیا

آرژانتین - ژاپن
 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6979 بار

Re: اخبار والیبال ایران 2019

پست توسط bamn »

دوباره سلام .

رقابت های والیبال جام جهانی والیبال 2019 با برگزاری مسابقات روزهای سوم تا پنجم پیگیری شد . در این سه روز تیم ملی والیبال کشورمان عملکرد بسیار خوبی داشت و با دو پیروزی و یک شکست شرایطش را اندکی بهتر کرد . تیم ملی والیبال کشورمان در شرایطی در این سه مسابقه به میدان رفت که به علت مصدومیت یکی-دو نفر از بازیکنان کلیدی تیم ، از نظر بازیکن حتی از قبل هم بیشتر در مضیقه بود و به ناچار با ترکیبی جوان به مصاف حریفان رفت که اتفاقاً نتیجه هم داد . تیم ایران در دور سوم 3-1 کانادا را شکست داد ، و در دور چهارم با همین نتیجه از سد استرالیا گذشت . اما در دور پنجم 1-3 و با نتایجی بسیار نزدیک مغلوب برزیلی شد که روز قبل از آن به راحتی روسیه را شکست داده بود! تازه تیم ایران می توانست پیروز این مسابقه هم باشد اما عملکرد بسیار ضعیف و سئوال برانگیز سرمربی که حتی صدای گزارشگر صدا و سیما را هم در آورد ، باعث این شکست شد! آقای کولاکوویچ نه از تعویض هایش استفاده درستی کرد ، نه از امکان درخواست بازبینی اش و نه از امکان درخواست وقت استراحتش! ما که نمی دانیم در اردوی تیم ملی چه خبر است؟ ، اما اگر این وضعیت در بازی های آینده هم ادامه یابد ، مطمئناً تیم ایران بعد از بازگشت از ژاپن با حواشی فراوانی مواجه خواهد شد که به همدلی تیم برای حضور در رقابت های گزینشی المپیک ضربه خواهد زد!

نتایج رقابت های روزهای سوم تا پنجم :

جمعه :

ایران 3-1 کانادا

ایتالیا 3-2 آرژانتین

استرالیا 3-2 روسیه

آمریکا 3-1 لهستان

برزیل 3-1 مصر

ژاپن 3-0 تونس


شنبه :

کانادا 3-2 مصر

لهستان 3-1 آرژانتین

برزیل 3-0 روسیه

ایتالیا 3-0 تونس

ایران 3-1 استرالیا

آمریکا 3-0 ژاپن


یکشنبه :

روسیه 3-1 مصر

لهستان 3-0 ایتالیا

برزیل 3-1 ایران

آمریکا 3-0 تونس

کانادا 3-1 استرالیا

ژاپن 3-1 آرژانتین

***

جدول رده بندی در پایان روز پنجم :

1- برزیل   5 برد /// 15 امتیاز /// اختلاف ست : 7.5 /// اختلاف پوئن : 1.237

2- آمریکا   4 برد /// 13 امتیاز /// اختلاف ست : 2.8 /// اختلاف پوئن : 1.191

3- لهستان   4 برد /// 12 امتیاز /// اختلاف ست : 2.6 /// اختلاف پوئن : 1.150

4- ژاپن   3 برد /// 9 امتیاز /// اختلاف ست : 1.429 /// اختلاف پوئن : 1.059

5- روسیه   3 برد /// 9 امتیاز /// اختلاف ست : 1.1 /// اختلاف پوئن : 1.004

6- مصر   2 برد /// 7 امتیاز /// اختلاف ست : 0.909 /// اختلاف پوئن : 0.990

7- آرژانتین   2 برد /// 6 امتیاز /// اختلاف ست : 0.833 /// اختلاف پوئن : 0.963

8- ایران   2 برد /// 6 امتیاز /// اختلاف ست : 0.818 /// اختلاف پوئن : 0.961

9- کانادا   2 برد /// 6 امتیاز /// اختلاف ست : 0.750 /// اختلاف پوئن : 0.935

10- ایتالیا   2 برد /// 5 امتیاز /// اختلاف ست : 0.636 /// اختلاف پوئن : 0.949

11- استرالیا   یک برد /// 2 امتیاز /// اختلاف ست : 0.429 /// اختلاف پوئن : 0.940

12- تونس   بدون برد /// بدون امتیاز /// اختلاف ست : 0.067 /// اختلاف پوئن : 0.716

***

برنامه رقابت های دورهای ششم تا هشتم :

(تیم ها دو روز استراحت دارند و در این فاصله از شهرهای فوکوئوکا و ناگویا به هیروشیما خواهند رفت تا ادامه مسابقات را در آن شهر پیگیری نمایند)

چهارشنبه :

تونس - کانادا

ایتالیا - مصر

آرژانتین - برزیل

لهستان - روسیه

ایران - آمریکا (12:30 به وقت ایران)

ژاپن - استرالیا


پنجشنبه :

آرژانتین - کانادا

لهستان - مصر

ایران - تونس (8:30 به وقت ایران)

ایتالیا - استرالیا

آمریکا - برزیل

ژاپن - روسیه


جمعه :

ایران - آرژانتین (5:30 بامداد به وقت ایران)

لهستان - استرالیا

برزیل - تونس

ایتالیا - روسیه

آمریکا - کانادا

ژاپن - مصر

شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6979 بار

Re: اخبار والیبال ایران 2019

پست توسط bamn »

سلام مجدد .

وضعیت کجدار و مریض تیم ملی والیبال ایران در دورهای ششم تا هشتم جام جهانی والیبال ادامه یافت آن هم در شرایطی که با مصدومیت فرهاد قائمی ، تیم عملاً با 12 بازیکن به کارش ادامه می دهد و مصدومیت غفور در دیدار با آرژانتین هم نگرانی ها را افزایش داده .

تیم ایران در بازی دور ششم برابر آمریکا عملکرد ضعیفی داشت و بخصوص با واگذار کردن دست چهارم با نتیجه 12-25 ، یکی از بدترین نمایش های خود در چند سال اخیر را به اجرا در آورد! در بازی دور هفتم برابر تونس هم تیم ایران هرچند کم اشتباه ظاهر شد و توانست ضعیف ترین تیم مسابقات را شکست دهد اما آن شادابی مورد انتظار را نداشت . اما در بازی دور هشتم برابر آرژانتین ، با اینکه بازی به ست پنجم کشیده شد و ایران به سختی به برتری دست یافت ، نمایش دیدنی هر دو تیم باعث شد تا شاهد جذاب ترین بازی ایران از ابتدای مسابقات باشیم . ضمن اینکه نمایش ضعیف کولاکوویچ در هدایت تیم و عدم استفاده مناسب از فرصت ها و اختیارات فنی اش که در دو دیدار برابر آمریکا و تونس هم به چشم می آمد ، در دیدار با آرژانتین کمتر شده بود .

اما خالی از لطف نیست که به دیدار بسیار تماشایی روسیه و ایتالیا هم اشاره کنم! در دیدار روز جمعه این دو تیم برابر هم ، ابتدا ایتالیا ست اول را با نتیجه عجیب 25-13 پیروز شد تا همه تصور کنند کار روسیه تمام است ، اما روس ها دو ست بعدی را به سختی با نتایج 27-25 و 28-26 پیروز شدند و در ست چهارم هم با نتیجه 25-12 از ایتالیا انتقام گرفتند! ایتالیایی ها با این باخت عملاً شانس رفتن روی سکو را از دست دادند .

اما دیدارهای سه دور پایانی برای تیم ملی والیبال ایران بدون شک دشوارترین و سرنوشت ساز ترین مسابقات این دوره خواهد بود! تیم ایران ابتدا به مصاف ژاپن میزبان می رود که با عملکردی درخشان و دور از انتظار چشم به سکو دارد! هرچند ژاپن در مسابقات انتخابی المپیک حضور نخواهد داشت ، اما شکست ایران برابر این تیم می تواند موقعیت ایران را به عنوان قدرت اول والیبال آسیا بشدت متزلزل نماید . ضمن اینکه پیروزی برای ایران در این مسابقه و مسابقه بعدی برابر ایتالیای کم انگیزه می تواند ایران را به جایگاه ششمی مسابقات جام جهانی برساند که یعنی احتمال پیشی گرفتن امتیازات ایران از دو تیم آرژانتین و کانادا در رنکینگ جهانی و ششم شدن در آن جدول!!! دیدار پایانی ایران در این مسابقات هم برابر لهستان خواهد بود که مطمئناً چون لهستان برای سکو خواهد جنگید ، تیم ایران شانس چندانی برای پیروزی در آن نخواهد داشت!

نتایج رقابت های دورهای ششم تا هشتم :

کانادا 3-2 تونس

ایتالیا 3-0 مصر

برزیل 3-0 آرژانتین

لهستان 3-1 روسیه

آمریکا 3-1 ایران

ژاپن 3-0 استرالیا

آرژانتین 3-0 کانادا

لهستان 3-0 مصر

ایران 3-0 تونس

ایتالیا 3-0 استرالیا

برزیل 3-0 آمریکا

ژاپن 3-1 روسیه

ایران 3-2 آرژانتین

لهستان 3-0 استرالیا

برزیل 3-0 تونس

روسیه 3-1 ایتالیا

آمریکا 3-2 کانادا

ژاپن 3-2 مصر

***

جدول رده بندی در پایان دور هشتم :

1- برزیل   8 برد /// 24 امتیاز /// اختلاف ست : 12 /// اختلاف پوئن : 1.273

2- لهستان   7 برد /// 21 امتیاز /// اختلاف ست : 3.667 /// اختلاف پوئن : 1.210

3- آمریکا   6 برد /// 18 امتیاز /// اختلاف ست : 1.818 /// اختلاف پوئن : 1.156

4- ژاپن   6 برد /// 17 امتیاز /// اختلاف ست : 1.9 /// اختلاف پوئن : 1.085

5- روسیه   4 برد /// 12 امتیاز /// اختلاف ست : 0.941 /// اختلاف پوئن : 0.978

6- ایتالیا   4 برد /// 11 امتیاز /// اختلاف ست : 1 /// اختلاف پوئن : 1.008

7- ایران   4 برد /// 11 امتیاز /// اختلاف ست : 1 /// اختلاف پوئن : 0.969

8- آرژانتین   3 برد /// 10 امتیاز /// اختلاف ست : 0.833 /// اختلاف پوئن : 0.970

9- کانادا   3 برد /// 9 امتیاز /// اختلاف ست : 0.7 /// اختلاف پوئن : 0.920

10- مصر   2 برد /// 8 امتیاز /// اختلاف ست : 0.6 /// اختلاف پوئن : 0.938

11- استرالیا یک برد /// 2 امتیاز /// اختلاف ست : 0.261 /// اختلاف پوئن : 0.875

12- تونس   بدون برد /// یک امتیاز /// اختلاف ست : 0.125 /// اختلاف پوئن : 0.761

***

برنامه رقابت های سه دور پایانی :

یکشنبه :

آرژانتین - روسیه

ایتالیا - کانادا

آمریکا - استرالیا

برزیل - لهستان

مصر - تونس

ایران - ژاپن (ساعت 13:50 به وقت ایران)


دوشنبه :

آمریکا - روسیه

لهستان - کانادا

آرژانتین - مصر

ایران - ایتالیا (9:30 به وقت ایران)

تونس - استرالیا

برزیل - ژاپن


سه شنبه :

آمریکا - مصر

ایران - لهستان (7 صبح به وقت ایران)

روسیه - تونس

برزیل - ایتالیا

آرژانتین - استرالیا

ژاپن - کانادا
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6979 بار

Re: اخبار والیبال ایران 2019

پست توسط bamn »

با سلام دوباره .

مسابقات جام جهانی والیبال 2019 هم با ثبت عملکردی ضعیف از سوی ایران در سه بازی آخر و تکرار جایگاه هشتمی به پایان رسید . تیم ایران ابتدا روز یکشنبه به مصاف ژاپن میزبان رفت و در شرایطی که به جرات می توان گفت ژاپنی ها زیباترین و کامل ترین بازی حریفان ایران در این مسابقات را برابر تیم کشورمان به نمایش گذاشتند ، این بازی را 3-1 پیروز شدند . تیم ایران فقط در اواخر ست دوم خوب بود و هرچقدر ژاپنی ها عالی بازی کردند در مقابل تیم ایران نمایش ضعیفی داشت . روز دوشنبه در برابر ایتالیا ، دو ست اول را ایران با نتایج 27-25 و 29-27 پیروز شد و عملکرد قابل قبولی داشت هرچند ایتالیا هم آن ایتالیای همیشگی نبود . ایران می توانست با پیروزی در ست سوم این بازی را 3-0 پیروز باشد اما ایتالیایی ها فاصله امتیازی که در نیمه اول ست ایجاد شده بود را بتدریج دنبال کردند و در نهایت با کمک جنگ روانی که سرمربی ایتالیا علیه داور به راه انداخت این ست را 30-28 از آن خود کردند ، در ست چهارم هم که تیم ایران وا داد و با اختلاف بازنده شد و با اینکه در ست پنجم دو تیم پایاپای پیش رفتند این ایتالیا بود که ست را گرفت و در نهایت 3-2 به برتری رسید . هرچند همین یک امتیاز کسب شده برابر ایتالیا بود که در نهایت باعث شد تیم ایران جایگاه هشتمی را به کانادا واگذار نکند . بازی آخر برابر لهستان هم که در کمتر از 75 دقیقه به سود لهستان تمام شد و به نظر می رسید بازیکنان و کادر فنی تیم ایران به چیزی جز تمام شدن زودتر این ماراتن فکر نمی کردند! ماراتنی که برخلاف لیگ ملت های فعلاً نمایشی و فاقد امتیاز ، تنها هر چهار سال یک بار برگزار می شود و امتیازش تا چهار سال آینده در رنکینگ جهانی ثبت خواهد شد و اگر برایتان سئوال است که رنکینگ جهانی چه اهمیتی دارد فقط به همین یک نمونه اکتفا می کنم که گروه بندی تیم ها در مسابقات المپیک و قهرمانی جهان (برای تلاقی کمتر تیم های مدعی در دورهای مقدماتی) براساس رنکینگ انجام می گیرد!

بازیکنان تیم ایران بعد از برگشت از ژاپن حرف های فراوانی برای گفتن خواهند داشت ، اما فدراسیون بدون رئیس مجبور است دست کم تا پایان رقابت های انتخابی المپیک کولاکوویچ را حفظ کند ، مسابقاتی که اگر تیم ایران با همین روحیه و ضعف در آن حضور یابد بدون شک به مشکل خواهد خورد! و سه ماه فرصت تا آن مسابقات اصلاً برای ایجاد تحول بنیادین زمان زیادی نیست!

و همه اینها تقصیر وزارت ورزش است! وزارتخانه ایی که با نگاه سیاسی و جناحی و نتیجه گرایی آنی و بدون نگاه فنی و کارشناسی ، مشکلات فراوانی را برای رشته های مختلف به وجود آورده است! از کشتی و وزنه برداری تا والیبال که فقط برای اینکه بتوانند مهره مورد نظر خودشان را به نحوی در انتخابات فدراسیون پیروز کنند ، نزدیک به یک سال است که این انتخابات را مرتباً به تعویق می اندازند!


نتایج سه دور آخر مسابقات :

یکشنبه :

آرژانتین 3-1 روسیه

کانادا 3-2 ایتالیا

آمریکا 3-0 استرالیا

برزیل 3-2 لهستان

تونس 3-1 مصر

ژاپن 3-1 ایران


دوشنبه :

آمریکا 3-0 روسیه

لهستان 3-0 کانادا

آرژانتین 3-1 مصر

ایتالیا 3-2 ایران

استرالیا 3-0 تونس

برزیل 3-1 ژاپن


سه شنبه :

آمریکا 3-1 مصر

لهستان 3-0 ایران

روسیه 3-0 تونس

برزیل 3-0 ایتالیا

آرژانتین 3-0 استرالیا

ژاپن 3-2 کانادا

***

جدول رده بندی نهایی :

1- برزیل   11 برد /// 32 امتیاز /// اختلاف ست : 6.6 /// اختلاف پوئن : 1.230

2- لهستان   9 برد /// 28 امتیاز /// اختلاف ست : 3.333 /// اختلاف پوئن : 1.196

3- آمریکا   9 برد /// 27 امتیاز /// اختلاف ست : 2.417 /// اختلاف پوئن : 1.234

4- ژاپن   8 برد /// 22 امتیاز /// اختلاف ست : 1.625 /// اختلاف پوئن : 1.072

5- آرژانتین   6 برد /// 19 امتیاز /// اختلاف ست : 1.2 /// اختلاف پوئن : 1.015

6- روسیه   5 برد /// 15 امتیاز /// اختلاف ست : 0.870 /// اختلاف پوئن : 0.977

7- ایتالیا   5 برد /// 14 امتیاز /// اختلاف ست : 0.864 /// اختلاف پوئن : 0.999

8- ایران   4 برد /// 12 امتیاز /// اختلاف ست : 0.760 /// اختلاف پوئن : 0.926

9- کانادا   4 برد /// 12 امتیاز /// اختلاف ست : 0.679 /// اختلاف پوئن : 0.922

10- مصر   2 برد /// 8 امتیاز /// اختلاف ست : 0.517 /// اختلاف پوئن : 0.904

11- استرالیا   2 برد /// 5 امتیاز /// اختلاف ست : 0.310 /// اختلاف پوئن : 0.874

12- تونس   یک برد /// 4 امتیاز /// اختلاف ست : 0.194 /// اختلاف پوئن : 0.781
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6979 بار

Re: اخبار والیبال ایران 2019

پست توسط bamn »

دوباره سلام .

جدیدترین رنکینگ تیم های ملی والیبال مردان جهان اعلام شد و تیم ایران بدون تغییر در رده هشتم باقی ماند . با توجه به اینکه طبق قوانین جدید فدراسیون جهانی رقابت های قهرمانی قاره ها دیگر در این رنکینگ امتیازی ندارند ، عملاً در کل جدول شاهد تغییر چندانی نبودیم و در بالای جدول فقط تیم های لهستان و ژاپن نسبت به گذشته یک پله صعود داشتند .

رده بندی 30 تیم برتر جهان :

1- برزیل   335 امتیاز

2- آمریکا   280 امتیاز

3- لهستان   272 امتیاز

4- ایتالیا   206 امتیاز

5- روسیه   204 امتیاز

6- آرژانتین   161 امتیاز

7- کانادا   157 امتیاز

8- ایران   137 امتیاز

9- فرانسه   130 امتیاز

10- ژاپن   122 امتیاز

11- صربستان   110 امتیاز

12- مصر   85 امتیاز

13- بلژیک   80 امتیاز

14- بلغارستان   72 امتیاز

15- هلند /// استرالیا   هرکدام   68 امتیاز

17- اسلوونی   62 امتیاز

18- کوبا   50 امتیاز

19- فنلاند   47 امتیاز

20- چین   44 امتیاز

21- مکزیک   40 امتیاز

22- تونس   38 امتیاز

23- کامرون   32 امتیاز

24- کره جنوبی /// پورتوریکو   هرکدام   28 امتیاز

26- استونی   27 امتیاز

27- آلمان /// اسلوواکی /// جمهوری دومنیکن   هرکدام   25 امتیاز

30- جمهوری چک   22 امتیاز

و ...

با توجه به اینکه رقابت های انتخابی قاره ایی المپیک 2020 توکیو امتیازاتی برای تیم ها خواهد داشت ، جدول در اواسط ژانویه آینده و پس از برگزاری مسابقات در هر پنج قاره به روزرسانی خواهد شد .

رقابت های انتخابی المپیک در قاره آسیا 7 تا 12 ژانویه به میزبانی شهر جیانگمن چین برگزار خواهد شد . در مرحله اول این مسابقات 8 تیم برتر رقابت های قهرمانی آسیا در قالب دو گروه چهار تیمی به مصاف هم خواهند رفت که در گروه یک تیم های چین ، ژاپن ، تایوان و قطر ، و در گروه دو تیم های ایران ، استرالیا ، پاکستان و هند قرار گرفته اند . از هر گروه دو تیم برتر راهی نیمه نهایی خواهند شد و در نهایت تیم قهرمان جواز صعود به المپیک را کسب خواهد کرد .

در رقابت های انتخابی قاره اروپا هم به همان ترتیب 8 تیم برتر رقابت های قهرمانی این قاره به دو گروه چهار تیمی تقسیم شده اند ؛ در گروه یک آلمان ، بلژیک ، اسلوونی و جمهوری چک ، و در گروه دو صربستان ، فرانسه ، بلغارستان و هلند قرار دارند . ترتیب صعود هم همان است و میزبان مسابقات هم شهر برلین آلمان خواهد بود .

تیم های حاضر در رقابت های انتخابی سه منطقه آمریکای شمالی ، آمریکای جنوبی و آفریقا هنوز مشخص نشده اند اما میزبانان به ترتیب کانادا ، شیلی و مصر خواهند بود .

اگر فرض را بر این بگذاریم که تیم های دارای بالاترین رنکینگ ، بیشترین شانس حضور در المپیک را خواهند داشت ، از قاره آسیا ایران با رنکینگ 8 ، از قاره اروپا فرانسه با رنکینگ 9 ، از آمریکای شمالی کانادا با رنکینگ 7 ، از آفریقا مصر با رنکینگ 12 و از آمریکای جنوبی ونزوئلا با رنکینگ 36 (البته رنکینگ شیلی میزبان هم 37 است!) بیشترین شانس حضور در المپیک را دارند . پس می بینید که با توجه به اینکه منطقه آمریکای جنوبی بجز دو تیم برزیل و آرژانتین ، دیگر تیم مطرح و تراز اولی ندارد ، عملاً حضور یکی از دو تیم ونزوئلا یا شیلی در المپیک کاملاً ناعادلانه خواهد بود!

بنده رقابت های انتخابی المپیک را هم با اینکه ژانویه 2020 برگزار خواهد شد ، انشالله در همین بخش پیگیری خواهم نمود .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3297
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4688 بار
سپاس‌های دریافتی: 6979 بار

Re: اخبار والیبال ایران 2019

پست توسط bamn »

خبر فوری :

آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (WADA) با صدور اطلاعیه ایی اعلام کرد به علت تخلفات عمدی صورت گرفته از سوی مقامات ورزشی روسیه برای پنهان نمودن اسناد دوپینگ ورزشکاران این کشور ، روسیه به مدت چهار سال از حضور در کلیه میادین معتبر ورزشی جهانی از جمله المپیک تابستانی 2020 و جام جهانی فوتبال 2022 محروم شده است!

پس از انتشار این خبر رسانه های کشورمان به گمانه زنی درباره احتمال جایگزینی تیم ملی والیبال کشورمان با روسیه و صعود به المپیک توکیو پرداخته اند . در مسابقات انتخابی المپیک تیم والیبال ایران با روسیه همگروه بود و پس از این تیم در رده دوم گروه خود قرار گرفت و از صعود به المپیک در آن مرحله باز ماند و حالا باید در کمتر از یک ماه دیگر برای کسب سهمیه المپیک از قاره آسیا در کشور چین به مصاف حریفان خود برود . اما در پاسخ به گمانه زنی های رسانه ها رئیس فدراسیون والیبال ایران گفته با توجه به فرصت 21 روزه اعتراض روسیه به تصمیم وادا ، تا پایان این مهلت نمی توان بطور قطعی راجب صعود والیبال ایران به المپیک حرفی زد ، و رئیس فدراسیون جهانی والیبال هم در گفتگو با خبرگزاری فارس اعلام کرده هنوز هیچ تصمیمی درباره نحوه جایگزینی سهمیه های کسب شده توسط ورزشکاران و تیم های روسی گرفته نشده و قرار است روسای تمام فدراسیون های جهانی رشته های المپیکی در یک نشست اضطراری در این باره تصمیم گیری نمایند!

با این شرایط انتشار خبر محرومیت روسیه و گمانه زنی ها درباره احتمال صعود والیبال ایران به المپیک در این مقطع زمانی می تواند تبدیل به یک تیغ دو لبه برای والیبال ایران شود! زیرا مانور بیش از حد رسانه ها روی صعود تیم والیبال ایران به المپیک از این طریق می تواند باعث سست شدن بازیکنان و کادر فنی تیم ملی در تمریات اردوی آمادگی پیش از مسابقات انتخابی گردد و در صورتی که تا پیش از آن مسابقات تکلیف مشخص نشود یا سهمیه روسیه به ایران واگذار نگردد ممکن است روی عملکرد تیم در مسابقات انتخابی تاثیر منفی بگذارد . کما اینکه همه والیبال دوستان خبر دارند که تیم ملی والیبال ایران در سال های اخیر چقدر راحت اسیر اخبار بیرونی و حواشی می شود!
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”