206 تيپ دو رفت، سمند معمولي و 405 هم مي‌روند

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 577
تاریخ عضویت: جمعه 15 دی 1385, 7:24 pm
سپاس‌های ارسالی: 502 بار
سپاس‌های دریافتی: 231 بار

206 تيپ دو رفت، سمند معمولي و 405 هم مي‌روند

پست توسط hedayat.m »

روزنامه دنیای اقتصاد مورخ چهارشنبه 8 اسفند 1386
حميدرضا بهداد
استارت خروج خودرو از خط توليد شركت‌هاي خودروساز داخلي، در سال 84 و به‌واسطه خروج پيكان از خط توليد ايران‌خودرو زده شد.
اين در حالي است كه پيكان پرتيراژ‌ترين و پرفروش‌ترين محصول اين شركت به حساب مي‌آمد اما به لحاظ كيفيت پايين و مصرف سوخت زياد شوراي سياست‌گذاري خودرو و وزارت صنايع و معادن حكم خروج اين خودرو را از چرخه توليد ايران‌خودرو به امضا رساند.


پس از آن نيز P.K توليدي پارس‌خودرو به دليل ازدياد نمره منفي آن در بخش كيفي به سرنوشت پيكان دچار، و از خط توليد حذف شد. البته مسوولان اين شركت قصد دارند محصولي ارتقا يافته را از روي پلت‌فرم P.K در‌ آينده توليد كنند.

پژو 405 سومين اخراجي
حدود دو ماه پيش ايران خودرو در اقدامي غيرمنتظره، اعلام كرد، قصد دارد طي سال آينده خودروي پژو 405 را از خط توليد خارج كرده و به جاي آن محصول ارتقا‌يافته و آپشن شده اين خودرو را با نام پژو SLX توليد كند. ظاهرا اين شركت قصد دارد پس از اتمام تعهدات خود نسبت به مشترياني كه پژو405 را پيش‌خريد كرده‌اند، برنامه حذف اين خودرو از چرخه توليد و همچنين توليد انبوه SLX را به مرحله اجرا درآ‌ورد.
اما علي‌اصغر سرائي‌نيا مدير فروش و بازاريابي ايران خودرو نيز در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما از حذف پژو 206 تيپ دو و همچنين سمند EL (معمولي) از چرخه توليد ايران‌خودرو خبر داد. وي با بيان اينكه پژو 206 تيپ دو تقريبا خط توليد شركت را ترك كرده است، ‌گفت: تقاضاي بالا براي ساير مدل‌هاي پژو 206 مانند تيپ 5 و مدل صندوق‌دار آن سبب شد مسوولان ايران‌خودرو تمركز بيشتر خود را روي توليد اين مدل‌ها گذاشته و به واسطه حذف پژو 206 تيپ 2، امكانات و نيروي انساني شركت را در اختيار توليد مدل‌هاي پرتقاضاتر قرار دهند.
وي همچنين مشابه سرنوشت پژو 206 تيپ دو را براي سمند معمولي (EL) پيش‌بيني كرده و افزود: هم‌اكنون در بازار داخل با رشد تقاضا براي محصولاتي مانند سورن و همچنين سمند LX رو‌به‌رو هستيم. بنابراين عقل تجاري حكم مي‌كند از توان توليد خود براي ساخت خودروهاي پرتقاضاتر بهره برده و محصولات رو‌ به افول را از لحاظ فروش، از خط توليد خارج كنيم.
اظهارات سرائي‌نيا در حالي است كه با خروج خودروهاي مذكور از چرخه توليد شاهد كم‌تر شدن تنوع محصولات در كشور، خواهيم بود.
از طرفي به طور قطع متقاضيان سمند معمولي در بازار داخل نسبت به ساير مدل‌هاي اين محصول مانند سورن و LX بيشترند، چرا كه قيمت آن ارزان‌تر از مابقي سمندهاي توليدي است.
بنابراين چندان نمي‌توان بر بحث كمبود تقاضا به عنوان دليل حذف اين خودرو از چرخه توليد، مانور داد.
اين مساله در مورد پژو206 تيپ دو نيز صادق است، زيرا اين خودرو نيز از لحاظ قيمت در شرايط بهتري نسبت به محصولاتي نظير پژو SD و يا مدل تيپ 5 آن قرار دارد. نكته ديگر اينكه هم پژو 405 و هم سمند هر دو بر پايه پلت‌فرم 405 توليد شده‌اند. پلت فرمي كه متعلق به پژوي فرانسه بوده و در حدود 20 سال پيش از چرخه توليد اين شركت فرانسوي خارج شده است.
به طور حتم پژو با توجه به مسائل فني و كيفي، اين خودرو را از خطوط توليد خود خارج و روي به ساخت و ارائه محصولاتي جديدتر آورده است. البته كمي بعيد به نظر مي‌رسد كه ايران‌خودرو نيز در اصل به اين دليل خروج پژو 405 را در دستور كار خود قرار داده باشد. زيرا اگر چنين بود، اين كار مي‌بايست چندين سال پيش صورت مي‌‌گرفت.
برخي كارشناسان افزايش قيمت محصولات ايران‌خودرو را دليل اين استراتژي دانسته و معتقدند. اين شركت خودروساز، با حذف يك محصول از چرخه توليد خود و تعريف محصولي آپشن شده و به اصطلاح ارتقا يافته از روي پلت فرم همان خودروي از خط توليد خارج شده، بهاي توليدات خود را افزايش داده و يا حداقل مانع از كاهش آن مي‌شوند.
پژوي SLX405 كه افزايش يك و نيم ميليون توماني بهاي GLX405 را به دنبال داشت، تنها فرم ظاهري آن تغيير يافته و از آپشن‌هاي ايمني چون ABS و ايربگ در خودروي مذكور خبري نيست.
Commander
Commander
پست: 3324
تاریخ عضویت: چهارشنبه 3 اسفند 1384, 2:15 am
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

پست توسط Mohsen1001 »

واقعاً خنده داره این مدیر عامل ایرانخودرو فکر کرده مردم نفهمند ، میگه 405 رو خارج میکنم و طرح ارتقاء یافته و آپشن !!! رو میاریم.

مگه SLX چه فرقی با GLX داره ؟ فقط یه مه شکن و بالچه اضافه داره ، به این میگن آپشن ؟!!!!

یه ماشین که از رده خارح میشه یعنی هر نوع دیگه ای هم که داره باید از رده خارج بشه. سمند EL رو خارج میکنه بیست جور مدل سمند دیگه هنوز وجود داره !!!

اولاً 206 تیپ 2 رو نمیتونن از رده خارج کنن چون قرار داد 10 ساله دارن و فعلا 6 سالش تموم شده ، اگر هم تولیدش متوقف بشه باز هم این کار رو برای منفعت خودش میکنه ، همون بلایی که سر تیپ 5 اورد تا 206 های SD که هیچ استقبالی از طرف مردم نشده بود رو به زور بفروشه.

الان هم که تیپ 2 رو اینجوری میگه که میخواهیم از رده خارج کنیم برای اینه که میخواد فروش مدل V20 صندوق دار رو زیاد کنه چون هنوز مردم هاچبک رو به صندوق دار ترجیح میدن ، با این کار جلوی حرف مردم رو میگیره که اگه بگن چرا تیپ 2 رو هم متوقف کردی بگه از رده خارج کردیم !!!

ببخشید پر حرفی کردم :?
New Member
پست: 1
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 11 مهر 1387, 11:57 am

پست توسط mehrdad.payman »

مردم بيجاره ايران :K:L
Novice Poster
Novice Poster
پست: 73
تاریخ عضویت: چهارشنبه 19 دی 1386, 12:27 am
سپاس‌های ارسالی: 39 بار
سپاس‌های دریافتی: 51 بار

پست توسط arash1468 »

مردم بيچاره ايران نفهم نيستند اما مجبورند.

چون پولشان نمي رسد تويوتا کمري بخرند مجبورندبا همين ايران خودرو و سايپا يک جوري سر کنند

اما نمي دونم چرا مسئولين فکر مي کنند مردم نفهمند؟؟؟/ :-O
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”