سمند و پرشيا و 206 اس دي ديزلي مي شوند

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 12
تاریخ عضویت: جمعه 30 فروردین 1387, 6:15 pm
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

سمند و پرشيا و 206 اس دي ديزلي مي شوند

پست توسط saeedmvm »

در كنار اين موضوع خودروهاي هيبريدي هم مي آيند در ايران چه شود :???:

منطقي خبر داد:
برنامه 3 ساله ايران خودرو براي توليد خودروهاي ديزلي

مديرعامل گروه ايران خودرو گفت: اين شرکت طرحي را براي توليد خودروهاي ديزلي ظرف 3 سال در دست بررسي دارد. منوچهر منطقي در گفت وگو با فارس در خصوص محدوديت هاي توليد خودروهاي ديزلي در کشور اظهار داشت: زماني براي ممنوعيت توليد خودروهاي ديزلي در کشور قانون تصويب شد و در حال حاضر نيز براي توليد اين خودروها با موانعي رو به رو هستيم که اگر آنها را حل کنيم در توليد خودروهاي ديزلي مشکلي نخواهيم داشت. منطقي گفت: اولين مشکل اين است که درصد گوگرد موجود در گازوييل توليدي کشور بسيار بالاست و اين سوخت براي خودروهاي ديزلي مناسب نيست. وي اضافه کرد: پالايشگاه هاي ما در حال انجام اصلاحاتي در نحوه توليد خود هستند و قرار است تا سال 1390 حدود 57 ميليون ليتر گازوييلي را توليد کنند که متناسب با استانداردهاي موجود دنيا است و مي توان آن را در خودروهاي ديزلي استفاده کرد. منطقي افزود: اگر محاسبه کنيم ارزش افزوده توليد گازوييل به ميزان 36 درصد از بنزين کمتر است،به عبارتي 64 درصد ليتر گازوييل معادل يک ليتر بنزين قدرت پيش برندگي ايجاد مي کنند و مقرون به صرفه است که بين بنزين و گازوييل، گازوييل را انتخاب کنيم. وي گفت: طرح توليد خودروهاي ديزلي مطرح است و قطعا نيز مصوب خواهد شد. منطقي تصريح کرد: ايران خودرو طرحي را براي توليد خودروهاي ديزلي داراي تکنولوژي روز در دستور کار خود دارد تا ظرف 3 سال آينده داراي موتورهاي ديزلي واجد شرايط باشيم.
وي گفت: هم اکنون نيز براي صادرات خودرو به خودروهاي ديزلي نياز داريم که قرار است در فاز اول اين موتورها را از دارندگان آنها تامين کنيم در فاز دوم نيز از همين موتور استفاده کنيم. وي تاکيد کرد: به عنوان مثال در خودرو SD 206 اگر موتور ديزلي نصب شود، صادرات آن از 25 هزار دستگاه به بيش از 32 هزار دستگاه خواهد رسيد و براي تبديل SD 206 به ديزلي نيز در حال کار هستيم. مطقي در پاسخ به سوال فارس مبني براينکه امکان تامين مواد اوليه براي توليد مخازن گاز خودرو وجود ندارد، اظهار داشت: در بحث توليد مخازن چند محدوديت وجود دارد، اولين محدوديت مربوط به ماشين هايي است که در توليد اين مخازن کاربرد دارند و در واقع اين ماشين ها هستند که کاربرد دوگانه دارند. وي ادامه داد: البته بخشي از مواد اوليه نيز داراي کاربرد دوگانه هستند که راهکارهايي براي توليد اين مخازن وجود دارد.
13محصول جديدايران خودرو درسال 87
جام جم آنلاين: مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو از توليد سيزده محصول جديد در سال جديد خبر داد وگفت:امسال مدل جديد روآ،سورن، سمند جديد، رونمايي ازخودروي ايکس دوازده و خودروي هيبريد شهري، مدل جديد پارس، سمند با گيربکس دنده اتوماتيک و موتور ديزلي ، 206 اس دي با موتور ديزلي و سمند با پايه گازسوز به بازار عرضه مي شود.

به گزارش واحد مرکزي خبر، منوچهر منطقي در مراسم آغاز سال جديد کاري در جمع مديران و کارکنان ايران خودرو افزود:‌ امسال چهار خط توليد خودرو نيز راه اندازي مي شود.

مديرعامل ايران خودرو همچنين راه اندازي خط توليد ون، وانت تندر 90، وانت دو ديفرانسيل جديد در تبريز، بدنه بنز آتگو و اتوبوس بين شهري را از ديگر توليدات جديد اين شرکت دانست.

منطقي در زمينه برنامه توليد اين شرکت در سال 87 نيز گفت:‌ امسال که مقارن با سي امين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي است توليد اين شرکت از مرز 600 هزار دستگاه انواع سواري خواهد گذشت.

وي افزود: از اين ميزان توليد، 520 هزار دستگاه در ايران خودرو، صد هزار دستگاه در ايران خودروي خراسان، 30 هزار دستگاه در ايران خودروي تبريز و 20 هزار دستگاه نيز در کارخانجات خارج از کشور توليد خواهد شد.

مديرعامل ايران خودرو تکميل خطوط توليد اين گروه صنعتي را در سال 87 از ديگر برنامه ها دانست و گفت:‌ تکميل مرحله دوم کارخانه ايران خودرو در خراسان با ظرفيت 150 هزار دستگاه در خرداد ماه، تکميل خط دوم توليد موتور کم مصرف با ظرفيت 250 هزار دستگاه در شهريور، راه اندازي مرحله دوم کارخانه ايران خودرو در تبريز در اسفندماه و راه اندازي ايران خودرو در استان فارس در بهمن ماه و نيز افتتاح خطوط توليد واگنهاي مترو در ابهر در خرداد ماه را از مهمترين برنامه هاي توسعه خطوط توليد در داخل کشور اعلام کرد.

منطقي افزود: امسال ميزان توليد کاميون، اتوبوس و ميني بوس در ايران خودرو ديزل از مرز 30 هزار دستگاه خواهد گذشت.

وي در خصوص توسعه فعاليت هاي ايران خودرو در جهان نيز گفت:‌ کارخانه توليد خودرو در چين در بهمن امسال افتتاح مي شود و عمليات اجرايي مرحله دوم توليد خودرو در بلاروس نيز با ظرفيت 100 هزار دستگاه در تير ماه آغاز خواهد شد. ^:)^ ^:)^ ^:)^
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”