انفجار در شهرک صدر بغداد 212 كشته و زخمي بر جاي گذاشت

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2875
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 8 اسفند 1387, 3:23 pm
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34089 بار
تماس:

انفجار در شهرک صدر بغداد 212 كشته و زخمي بر جاي گذاشت

پست توسط CAPTAIN PILOT »

خبرگزاري فارس: وقوع انفجاري مهيب در شهرك شيعه‌نشين صدر در بغداد بيش از 62 كشته و دست‌كم 150 زخمي بر جاي گذاشت.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه، فرماندهي مركزي عمليات نظامي در بغداد اعلام كرد كه در حمله انتحاري يك موتور سيكلت به بازاري در شهرك صدر كه عصر ديروز روي داد، بيش از 62 نفر كشته شده و دست‌كم 150 نفر ديگر نيز زخمي شدند.
اين حمله تنها يك هفته پيش از خروج نظاميان آمريكايي از شهرهاي عراق صورت مي گيرد، برخي ناظران معتقدند كه نيروهاي امريكايي قصد دارند تا با ناامن جلوه دادن عراق ادامه حضور خود در شهرها را توجيه كنند. هم‌زمان سخنگوي ارتش آمريكا در عراق با نقض توافقنامه امنيتي با عراق اعلام كرد كه بعد از تاريخ سي‌ام ژوئن نيز تعدادي از نظاميان امريكايي در شهرهاي عراق باقي خواهند ماند.
به گزارش يك منبع از وزارت كشور عراق يك موتور سه‌چرخه بمب‌گذاري شده عصر ديروز در بازار ميوه ‌و تره‌بار در شهرك شيعه نشين صدر منفجر شد، اين در حالي است كه راننده اين موتور سيكلت قبل از وقوع انفجار در ساعت 7 بعد از ظهر از محل فرار كرد.
شهرك صدر كه يكي از محله‌هاي شيعه‌نشين بغداد است اخيرا به شدت هدف حلات انتحاري و تروريستي قرار مي‌گيرد به طوريكه در 29 آوريل نيز سه انفجار در اين شهرك به وقوع پيوست كه در آن 51 نفر جان باختند.
يكي از شاهدان عيني انفجار ديروز كه خود نيز در اين حادثه زخمي شده است، گفت كه هنگامي كه در بازار در حال قدم زدن بوده است ناگهان انفجاري عظيم را مشاهده كرده و ديده كه خودروها بر اثر شدت اين انفجار به هوا پرتاب شده اند.
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return
 

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”